Piecas epidēmijas mācības Latvijai, jeb Mīts par "varonīgu uzvaru"

163
(atjaunots 13:50 24.03.2020)
Mītu par "uzvaru pār vīrusu" Latvijas sabiedrībai mēģinās iepotēt rekordātri – divu mēnešu laikā līdz Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām. Kas īsti notiek?

Jebkāda vīrusa pandēmija uz Zemes var nes milzīgas bēdas mums, vienkāršajiem iedzīvotājiem. Tas ir arī milzu izaicinājums valdošajiem politiķiem, turklāt var sagādāt vēl lielāku nelaimi nākotnē, ka mūsu valstu vadītāji neko prātīgu neiemācīsies no tā, ko katru dienu tagad iestāsta bīstamā slimība.

ES bezpalīdzība

Pirmā mācība. Eiropas Savienības vadības darbības laikā, kad vīrusa COVID-19 epidēmija plešas plašumā, izrādījušās ļoti neefektīvas un novēlotas.

Jurijs Svetovs
из личного архива Юрия Светова

Gan 2019.gada decembrī, kad vīruss pārņēma tikai Ķīnas milzīgo pilsētu Uhaņu. Gan mēnesi vēlāk, kad tas sāka iespiesties Eiropā. Gan mazliet vēlāk, kad bīstami slimības perēkļi parādījās Itālijas ziemeļos, Spānijā un Francijā.

Arī tad, kad ES valstis, pamatoti satraukušās par sauvu pilsoņu likteni, sāka slēgt robežas un tūkstošiem tautiešu iestrēga svešumā.

Baidos, ka arī nākotnē Eiropas Komisija demonstrēs savu bezpalīdzību un nespēs mobilizēt cīņai ar vīrusu visus nepieciešamos materiālos un finansiālos resursus un vismaz sapulcēt un nosūtīt mediķu brigādes, medikamentus, sanitārās aizsardzības uz bīstamākajiem reģioniem.

Pagaidām ES plašumos vēl joprojām valda nevis solidaritātes un vienotības princips, bet gan totālas sašķeltības ideja. Katra ES valsts, liela un maza, cenšas glābties pati.

Kam tad īsti tāda Savienība ir vajadzīga?!

Amerikāņi sarūpējuši šaujamos

Otrā mācība. ES bezpalīdzības fonā vadošo lomu Eiropas kontinentā varētu uzņemties Rietumu pasaules līderis – ASV.

Finanses
© Sputnik / Руслан Кривобок

Ekonomiskais gigants un militāri politiskais hegemons itin labi varētu cēlsirdīgi atvēlēt mums daļu savu milzīgo materiālo, finansiālo un cilvēku resursu.

Taču Amerika demonstrē pilnīgi pretēju politiku.

Vienā dienā bez brīdinājuma valsts slēdza robežas eiropiešiem un visus līdzekļus novirza tikai savas ekonomikas glābšanai, par ļaunu visiem pārējiem.

Un pavisam skandalozs fakts: vācu mediji vēsta, ka ASV administrācija visiem spēkiem centusies piespiest vācu virusologus strādāt pie vakcīnas tikai ASV interesēs.

Ļoti daiļrunīga ir arī vienkāršo amerikāņu rīcība. Mediji vēsta, ka viņi metušies pirkt ne tikai "Pastardienas" produktu komplektus, bet arī šaujamieročus.

Un tagad mums būtu jānotic, ka kara šausmu dienās, ja tās, nedod, Dievs, gadīsies, viņi mums ātri pastieps palīdzīgu roku no okeāna viņas puses?!

NATO izgāšanās

Trešā mācība. Laikā, kad apdraudēta cilvēce, vai vismaz Rietumu civilizācaja, Ziemeļatlantijas alianses soļi izskatās blāvi.

Varēja domāt, ka "spēcīgākais militārais bloks pasaulē" metīs visus savus neierobežotos resursus cīņā ar pandēmiju.

Uz bīstamās slimības perēkļiem tiks nosūtīti modernākie mobilie kara hospitāļi ar pieredzējušiem mediķiem. Epidemioloģisko karantīnu organizēs teicami apmācīti ķīmiskās aizsardzības vienību kareivji.

Taču nenotiek nekas tamlīdzīgs.

Nekas nav dzirdams pat par medikamentu un sanitārās aizsardzības līdzekļu piegādēm no NATO noliktavām. Atcēla tikai kārtējos manevrus, milzīgs paldies par to. Ko tad vēl no viņiem var gaidīt?!

"Autoritārā" Ķīna

Ceturtā mācība. Jo tālāk, jo skaidrāk, ka par galveno "labuma guvēju" koronavīrusa epidēmijas rezultātā pasaules politikā varētu kļūt "komunistiskā" Ķīna.

Tā ne tikai apņēmīgi, īsā laikā maksimāli ierobežoja koronavīrusa izplatību un apturēja epidēmiju savā teritorijā, un tagad ar lidmašīnām uz sava rēķina piegādā medicīnisko tehniku un medikamentus sašķeltajās ES valstīs.

Interesanti, ko par to domā tās pašas Itālijas līderi? Kā viņi pēc tam rīkosies, ja varējuši saņemt palīdzību tikai no Ķīnas nevis no "brālīgajām" ES valstīm?

Ko nodomās mūsu valstu vēlētāji un nodokļu maksātāji, ja ieraudzīs, ka viņiem gatava palīdzēt tikai "autoritārā" Ķīna, nevis pati "demokrātiskākā" Eiropas Savienība.

Par Krieviju

Piektā mācība. Daži vārdi par Krieviju. Kur nu bez tās!

Interesanti, vai tikai mani interesē fakts, ka Krievijas iedzīvotāju skaits ir 75 reizes lielāks nekā Latvijā? Bet koronavīrusa pacientu tur ir tikai 2,5 reizes vairāk nekā pie mums.

Atbildi uz šo jautājumu deoši sameklēsim savā presē.

Redziet, tas ir tāpēc, ka viņi vēl joprojām slēpj inficēto cilvēku reālo skaitu, bet mēs - ne!

Tapēc, ka viņi pašā epidēmijas sākumā "nedemokrātiski" slēdza robežu ar Ķīnu, bet mēs līdz pēdējam atbalstījām pārvietošanās brīvību.

Tāpēc, ka no Ķīnas izvestos tautiešus Krievija izvietoja divas nedēļas ilgā karantīnā atsevišķās sanatorijās un viesnīcās, bet mēs neierobežojām tūkstošiem līdzpilsoņu tiesības un brīvības, kuri Latvijā ieradās no slimības pārņemtiem reģioniem. Nē, mēs viņus uz goda vārda palaidām uz mājām brīvprātīgā karantīnā.

Interesanti, kā tas palīdzēs tiem simtiem (nedod, Dievs!) cilvēku, kuri tādas "brīvības" apstākļos inficēsies un nopietni saslims?!

Noslēguma vietā

Baidos, ka epidēmijas sekas nenesīs mūsu valdošajiem politiķiem nekādus secinājumus!

Ar kontrolēto mediju palīdzību jau tagad top mīts par to, kā viņi "varonīgi cīnījās ar vīrusu Covid-19". Cik gudra, tālredzīga un līdzsvarota esot bijusi viņu politika.

Vēl vairāk, - cik pareizas un gudras bijušas Latvijas partneru darbības starptautiskajā arēnā – Eiropas Savienībā un NATO. Cik milzīgu metodoloģisko palīdzību mūsu valstij sniegušas ASV.

Nē, diezin vai valdošie politiķi sadomās apbalvot sevi ar ordeņiem un medaļām "par uzvaru pār vīrusu". Viņi "pieticīgi" ierobežosies ar pamatīgām naudas prēmijām.

Koronavīruss
Пресс-служба Департамента здравоохранения города Москвы

Ja kāds par to vēl šaubās, atgādināšu, cik dāsni Edgara Rinkēviča resors apbalvoja savus padotos pēc tam, kad Kristīnes Misānes mēnešiem ilgās mokas Dānijā tikai brīnumainā kārtā nebeidzās ar viņas izdošanu DĀR.

Tiesa, valdošie gan noklusēs par savu politisko oponentu darbībām.

Ļoti spilgts un svaigs piemērs: cik vienaldzīgi tika noraidīta opozicionārās "Saskaņas" deputāta Ivara Zariņa ierosinājums noteikt itin likumīgu piemaksu mediķiem 20% apmērā vismaz laikā, kamēr Latvijā valda ārkārtas situācija.

Mītu par "uzvaru pār vīrusu" Latvijas sabiedrībai mēģinās iepotēt rekordātri – divu mēnešu laikā līdz Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām 2020.gada 6.jūnijā.

Šajā dienā mums nāksies vēlreiz pārbaudīt seno gudrību: "katra tauta pelna tādu valdību, kāda to pārvalda!"

163
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (511)
Pēc temata
Atlēts: pandēmija liks pārvērtēt par absurda teātri kļuvušā lielā sporta lomu
Infektologs: mēs nevaram eksperimentēt ar Latvijas iedzīvotājiem
Jūtos vainīgs: pacients ar koronavīrusu no Rēzeknes pastāstīja par sevi
Krievijas vēstnieks ASV: Human Rights Watch izplata dezinformāciju Krievijā par epidēmiju
Laboratorijas darbs, foto no arhīva

Kāpēc amerikāņiem vajadzīgas biolaboratorijas Centrālāzijā un Kaukāzā

3
(atjaunots 09:14 30.05.2020)
Pēcpadomju valstis, cerībā uz palīdzību no ārienes, var zaudēt kontroli pār epidemioloģisko situāciju. Tas draud ar nopietnām sekām.

"Savienotās Valstis turpina militāri bioloģisko darbību visā pasaulē, arī ap mūsu robežām," Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs norādīja Kolektīvās drošības līguma organizācijas ārlietu ministru sēdē. Maskava jau sen ir noraizējusies par kaimiņvalstu bioloģisko drošību. Amerikāņi ir izveidojuši bioloģisko laboratoriju tīklu Kazahstānā, Armēnijā un Tadžikistānā. Īpaši liels skaits jautājumu Krievijas valdībai radies par Lugara centru Gruzijā. Par to, kāpēc tas viss vajadzīgs Vašingtonai, portālā RIA Novosti centās noskaidroja Galija Ibragimova.

Tīša noplūde

Pirmais koronavīrusa infekcijas gadījums Kazahstānā tika fiksēts marta sākumā. Valdība slēdza robežas un ieviesa ārkārtas stāvokli. Internetā paklīda baumas, ka vīruss, iespējams, saistīts ar biolaboratoriju, ko 2016.gadā valsts dienvidaustrumos uzbūvējuši amerikāņi.

Almatas Centrālās palīglaboratorijas (CPL) specialitāte ir Kazahstānai raksturīgu vīrusu štammu pētījumi. Tā darbojas uz Kazahstānas Karantīnas un zoonozo infekciju zinātniskā centra bāzes, pakļauta valsts Veselības ministrijai. Tiek uzskatīta par Kazahstānas īpašumu, lai arī būvēta uz Pentagona rēķina. Šim objektam ASV piešķīrušas 108 miljonus dolāru.

Vašingtona skaidroja: reģionā dislocēti amerikāņu karavīri, un pētījumi palīdzēs pasargāties no nezināmām vīrusu infekcijām.

KDLO, NVS un ŠSO samitos Maskavas pārstāvji jau vairākkārt norādījuši, ka amerikāņi var izmantot šīs laboratorijas pret Krievijas interesēm. Tomēr Kazahstānas valdība apgalvoja, ka neviens neiejaucas vietējo biologu darbā.

"Ārvalstu zinātnieku līdzdalība ir pieļaujama tikai gadījumā, ja notiek kopīgi pētījumi un tiek īstenoti grantu projekti," paskaidroja CPL.

2018. gadā Kazahstānā manāmi pieauga meningīta gadījumu skaits, un Almatā sākās runas par meningokoka infekcijas štamma noplūdi no CPL. Žurnālisti un blogeri nopietni rakstīja, ka amerikāņi tīšām pieļāvuši vīrusa izplatīšanos. Tā viņi it kā gribējuši pārbaudīt laboratorijā izstrādājamo bakterioloģisko ieroci.

Kazahstānas Veselības ministrija apgalvoja, ka nekādas epidēmijas nav. "Kazahstānā ir 58 meningīta gadījumi, no tiem Almatā – 32. No PVO viedokļa relatīvie rādītāji ir zemi," norādīja resors.

Situācija ar koronavīrusu ir līdzīga. Valdība noliedza konspiroloģiskas teorijas un neļāva sēt paniku.

Slēgts darba režīms

PSRS laikā Armēnijas PSR Mikrobioloģijas institūts tika uzskatīts par lielāko mikrobioloģijas centru. 90. gados par institūta zinātniskajām izstrādēm ieinteresējās ASV un Lielbritānija. Armēņu speciālistus aicināja stažēties uz rietumvalstīm. 2000. gados amerikāņi palīdzēja atvērt vairākas biolaboratorijas valstī. Tāpat kā Kazahstānā arī šeit naudu piešķīra Pentagons. Armēnijas Nacionālā slimību kontroles un profilakses centra modernizācijai vien atvēlēja 10 miljonus dolāru.

Erevānā, Girmi, Vanadzorā, Martuni un Idževanā uzbūvētie zinātniskie centri pēta Kaukāza reģionam raksturīgus vīrusus un štammus.

Laboratorijas iekļautas Armēnijas veselības aprūpes sistēmā, tomēr ASV Aizsardzības ministrijas Draudu samazināšanas aģentūra tajās ir piekļuve. Līdz ar vietējiem speciālistiem tur strādā amerikāņi. Maskava negatīvi vērtē Armēnijas biolaboratoriju noslēgtību. Lai kliedētu šaubas, premjerministrs Nikols Pašiņans piekrita parakstīt Sadarbības memorandu ar Krievijas speciālistiem. Saskaņoja detaļas, tomēr pēdējā brīdī Armēnija no dokumenta atteicās.

Bīstama epidemioloģija

2010. gados amerikāņu biologi pievērsa uzmanību vēl vienam KDLO loceklim – Tadžikistānai. Viņus satrauca nelabvēlīgā epidemioloģiskā situācija, kas varēja novest pie infekcijas slimību uzliesmojuma. Vairāki rietumvalstu fondi piešķīra naudu pētījumu centriem.

2013. gadā uz Gastroeneteroloģijas institūta bāzes Dušanbē darbu sāka bioloģiskās drošības laboratorija. Projektu finansēja Merjē Labdarības fonds (Francija), kas būvēja līdzīgu objektus Ķīnā, Mjanmā, Bangladešā un Āfrikas valstīs. Frančiem parasti palīdzēja ANO un ASV Starptautiskās attīstības aģentūra USAID. Investīcijas pārsniedza 3 miljonus dolāru.

2019. gadā tika radīta laboratorija Republikāniskajā tuberkulozes apkarošanas centra paspārnē. Sponsori – USAID un Pentagons. Vietējie biologi sadarbībā ar ārvalstu kolēģiem pēta tādas Centrālāzijai raksturīgas slimības, kā tuberkuloze, malārija, hepatīts un holera. Pērn Isfaras pilsētā Tadžikistānas ziemeļos darbu sāka vēl viens objekts. Par to pieejamā informācija ir ierobežota, finansēja atkal amerikāņi.

"Arī pirms koronavīrusa epidemioloģiskā situācija Centrālāzijā bija sarežģīta. Reģionam raksturīgi hepatīta, holeras, tuberkulozes uzliesmojumi, tāpēc jaunās biolaboratorijas ir nepieciešamas. Tām vajadzīgi līdzekļi. Bez ārvalstu palīdzības neiztiks," sarunā ar RIA Novosti skaidroja Politoloģisko pētījumu centra (Dušanbe) direktors Abdugani Mamadazimovs.

Tadžiku eksperts nesaskata neko aizdomīgu amerikāņu darbībās. "Vienkārši viņi vienmēr atsaucas pirmie. Ja pēc koronavīrusa Krievija, Ķīna vai ES sāks aktīvāk palīdzēt reģionam cīņā ar vīrusiem, republikas valdība to atbalstīs," ir pārliecināts eksperts.

Gruzīnu patogēns

Gruzija nav KDLO locekle, taču robežojas ar Krieviju un tai ir svarīga loma Kaukāzā.

Maskava ir noraizējusies par Ričarda Lugara vārdā nosauktā Sabiedriskās veselības pētījumu centra darbības. Krievijas valdība uzskata, ka biolaboratorija Tbilisi apkaimē strādā amerikāņu interesēs.

Aizdomas nav radušās no zila gaisa. 2018. gada septembrī Gruzijas bijušais valsts drošības ministrs Igors Giorgadze paziņoja, ka laboratorijā, iespējams notikuši eksperimenti ar cilvēkiem, un publiskoja dokumentus, no kuriem izriet, ka desmitiem cilvēku, kuri ārstējušies Lugara centrā, ir miruši. Pie tam tur strādāja biologi no trim privātām amerikāņu firmām — CH2M Hill, Battelle un Metabiota, kas pilda Pentagona pasūtījumus.

Giorgadze pievērsa uzmanību augstajam bakterioloģiskās aizsardzības līmenim laboratorijā. Vēl vairāk, centra rīcībā ir "iekārtas kaitīgu vielu izsmidzināšanai un lādiņi ar bioloģiski aktīvu materiālu". "Kāpēc iestādei, kuras mērķis ir iedzīvotāju aizsardzība, vajadzīgas tādas lietas?" lauzīja galvu eksministrs.

To sadzirdēja Maskavā. Krievijas ĀM Bruņojumu kontroles un neizplatīšanas lietu departamenta direktors Vladimirs Jermakovs paziņoja, ka Krievija necietīs amerikāņu bioloģiskos eksperimentus pie savām robežām.

Giorgadzes apsūdzības Pentagons nosauca par absurdu. Tbilisi apgalvoja, ka laboratorija nodarbojas ar miermīlīgiem projektiem un nevar būt ne runas par kaut kādiem eksperimentiem ar cilvēkiem. Gruzijas valdība neiebilda pret Krievijas speciālistu apmeklējumu Lugara centrā. Tomēr šie plāni izjuka, ņemot vērā pērno krīzi abu valstu attiecībās.

"Gruzija nekad nav interesējusies par pētījumiem fizikoķīmiskās bioloģijas jomā. Un informācija par to, ka šajā laboratorijā ir augstas klases bioloģiskā aizsardzība, rada jautājumus. Kāpēc vajadzētu nodarboties ar tik smagiem patogēniem," sarunā ar RIA Novosti pauda neizpratni bioloģijas zinātņu doktors, Sibīrijas federālās universitātes profesors Nikolajs Setkovs.

Ķīmiskas aizsardzības militārās vienības
© Sputnik / Павел Лисицын

Virusoloģijas centra ģenerāldirektora vietnieks zinātniskajā darbā Aleksandrs Agafonovs atzīmēja: "Tieši dati par bioloģisko ieroču un to piegādes līdzekļu izstrādi Lugara centrā nav pieejami."
"Tomēr ziņas par privāto kompāniju CH2M Hill, Battelle un Metabiota līdzdalību, par to līgumsaistībām, piemēram, Sibīrijas mēra, tularēmijas un Krimas-Kongo hemorāģiskā drudža bīstamo baktēriju pētījumi, ir uzmanības vērtas," uzsvēra speciālists.

Aģentūras aptaujātie eksperti bija vienisprātis: pēcpadomju valstis, cerībā uz palīdzību no ārienes, var zaudēt kontroli pār epidemioloģisko situāciju. Un tas draud ar nopietnām sekām. Pie tam pandēmijas periodā attieksme pret laboratorijām mainījusies – tās rada vēl lielākas bažas un beidzot dāvā būtisku iemeslu padarīt šīs struktūras atklātākas.

3
Tagi:
Armēnija, Tadžikistāna, Kazahstāna, biomateriāls, ASV, Krievija, Gruzija
Ungārijas parlamenta ēka, foto no arhīva

Vai dzelzs priekškars apturēs transpersonas?

19
(atjaunots 14:50 29.05.2020)
Eiropa aizspēlēsies tiktāl, ka starp tās rietumiem un austrumiem pacelsies jauns dzelzs priekškars. Tikai ne koronavīrusa dēļ. Ir spēcīgākas un Eiropas vienotībai šausmīgākas lietas.

"Šis lēmums atgrūž Ungāriju atpakaļ Viduslaikos!" Ko tad īsti tik briesmīgu padarījusi Budapešta, lai visa progresīvā cilvēce vārītos tādās dusmās? Par to portālā RIA Novosti stāsta Pjotrs Akopovs.

Pavisam nesen Ungārijas valdību lamāja par pieņemto likumu, kas dāvāja Viktora Orbana valdībai ārkārtas pilnvaras pandēmijas apkarošanai ieviestā ārkārtējā stāvokļa dēļ. Ungārijai jānosaka politiskā karantīna! Nē, pavisam jāizslēdz no ES! Bļāvieni bija skaļi, tomēr Orbanu lamā jau visus desmit gadus, kopš viņš ieņēmis premjera amatu otro reizi. Lamā par visu pēc kārtas: par Konstitūciju, par Ungārijas likumiem, kas neatbilst ES normām, par tiesnešu un preses kontroli, par atteikšanos uzņemt migrantus, par kristīgo vērtību aizstāvēšanu. Ungārija izturas izaicinoši, noraida gandrīz visas eiropeiskās vērtības, tomēr no ES joprojām saņem vairāk nekā atdod. Budapeštā saprot, ka neviens valsti no ES neizslēgs, turklāt Orbanu atbalsta tautas vairākums. Protams, ir arī attīstīta opozīcija, uz kuras izteikumiem reaģē "pasaule".

Geju gājiens Stambulā, foto no arhīva
© Sputnik / Андрей Стенин

Par "Viduslaikiem" organizācijas Amnesty International filiāle Ungārijā nodēvēja nesen parlamenta apstiprinātos likumu grozījumus, kuri paredz, ka valsts pilsoņi nevarēs mainīt savu dzimumu. Nē, ne jau dzīvē – dzimuma nomaiņas operācija un pārējās mežonības valstī nav aizliegtas, toties dokumentos tagad ailes "dzimums" vietā būs "dzimums dzimšanas brīdī". Tātad to vairs mainīt nevarēs, pat ar tādām burvestībām kā "mammu, dzemdē mani atpakaļ".

Vai tas pārkāpj transpersonu un visu pārējo personu tiesības, kuri nolēmuši, ka stāv pāri Dievam (vai dabai, ja Dievs ir atcelts) un zin, kas viņi ir patiesībā? Tikai dokumentos, jo viņi nevarēs saņemt savām vēlmēm atbilstošu dokumentu, jo, kā īpaši precizēja Ungārijas valdība, "bērna bioloģiskā dzimuma reģistrācija dzimšanas apliecībā neietekmē vīriešu un sieviešu tiesības brīvi paust un praktizēt savu identitāti atkarībā no viņu vēlmes". Vēl vairāk – Ungārijā nav mazums transpersonu un citu LGBT pārstāvju, neviens pie viņiem gultā degunu nebāž un viņu uzvedībai "nepiekasās".

Tomēr valdībai ir jāskatās uz reālo pasauli. Patiešām – tagad vēl tikai pieprasa tiesības brīvi izvēlēties vienu no diviem dzimumiem, bet tālāk ies jautrāk: kā jau ierasts dažos attīstītos ASV štatos, cilvēki sāks aizstāvēt tiesības izvēlēties vienu no pussimta universitātēs sagudrotu "dzimumu". Ko darīt valstij? Ja gribat, uzskatiet sevi kaut par hobitiem, lūdzu, tā ir jūsu darīšana, tikai valsts jūsu spēlītēs nepiedalīsies.

Lielākā daļa sabiedrības valdību atbalsta – maģāri, kuri Eiropā ieradās pēdējie, nebūtu saglabājušies viņiem svešo tautību naidīgajā ielenkumā, ja nebūtu turējušies pie savas identitātes, nacionālās un reliģiskās. Tāpēc tagad viņi atkal aizstāv savas tiesības uz dzīvi, vēlas saglabāt ungāru tautu uz nākamajiem tūkstoš gadiem. Draudu ir daudz, it īpaši dzimstības krišanās, kas nepārsniedz mirstību jau vairāk nekā divdesmit gadus.

Protams, varētu jau mēģināt risināt problēmu a la Europe: ievest migrantus, kam ar dzimstību viss kārtībā. Taču dīvainis Orbans tā vietā sāk programmu "Ģimene ir galvenā", kas paredz privilēģijas daudzbērnu ģimenēm un visiem, kas vēlas laist pasaulē jaunus ungārus. Un negrib uzņemt migrantus. Par to viņš atkal dabūja pa mici no ES. Vēl viņš visiem spēkiem aizsargā tradīcijas, ticību un vērtības – pārsteidzoša nekaunība mūsdienu Eiropā. Valsts pat nesen atteicās no dalības Eirovīzijā, oficiālu skaidrojumu nesniedza, toties izskanēja neoficiāli komentāri par konkursa pār malām plūstošo "zilumu". Turklāt vēl – ak, šausmas! – ieraksta konstitūcijā laulību kā vīrieša un sievietes savienību!

Skaidrs, ka tāpat vien Ungāriju nevar likt mierā – tā tomēr ir ES locekle un ar savu piemēru samaitā citas valstis. Jāsaka gan, ka ES arī bez ungāriem ir pietiekami daudz tautu, kas nevēlas padevīgi nokāpt no vēstures skatuves. Itāļi un grieķi, tie paši poļi un slovāki līdz ar viņu katolicismu, pareizticīgie rumāņi un bulgāri. Lielākā daļa šo tautu atrodas Austrumeiropā – bijušā dzelzs priekškara viņā pusē. Hmmm. Kāpēc tad bijušā?

Nesenajā LGBT sanākšanā tika pieņemts paziņojums par to, ka Eiropu jau sadalījis jauns dzelzs priekškars – sak, 30 gadus pēc komunisma krišanas kontinenta austrumos ienākusi homofobija, dzimumu naids un diskriminācija. Skaidrs, ka to visu pamato ar vecā režīma smago mantojumu: ilgi dzīvojuši zem totalitārisma (sarkanā un krievu) jūga, tāpēc viņi ir tādi atpalikuši ksenofobi. Nav nekādas jēgas strīdēties ar progresīvajiem eiropiešiem un atgādināt, ka atšķirības starp Austrumeiropu un Rietumeiropu ir tūkstošiem gadu vecas.

Sava dzīvesziņa un sava tauta ir jāaizsargā, taču strīdēties nav vērts – lai dzīvo savā iedomātajā pasaulītē ar desmitiem dzimumu, pasaulē, kas savas anticilvēciskās būtības dēļ nav ilga, tā nespēj dot pēcnācējus. Nav jābūt ungāru katolim vai pareizticīgam krievam, lai saprastu vienkāršu lietu: dzimumu mainīt nav iespējams. Var dzert tabletes, taisīt operācijas, staigāt pie psihologa, tomēr dzimums, ar kādu tu esi dzimis, no tā nemainīsies. Tas būs izkropļots, tāpat kā tauta, kas noticējusi šīm muļķībām.

"Neglītums nogalinās," teica Dostojevskis. Tomēr šajā gadījumā ateistus, kuri tic dzimuma maiņai, nogalinās arī elementārs antizinātniskums. "Tumšais laikmets" nav Viduslaikos. Tas slēpjas tajā, ko gatavo amorālie un neizglītotie "dzimumu daudzveidības" ideologi.

19
Tagi:
Ungārija, Eiropa, LGBT
Pēc temata
Vai Latvijā legalizēs partnerattiecības? Saeima apspriežas
Eiropas pēdās: Igaunijas augstskolas ievieš LGBT mācību
Politologs: protesti pret LGBT Igaunijā liecina par veselīgu sabiedrību
Putins atbildēja uz Eltona Džona iebildumiem