Naftas ieguve, foto no arhīva

Naftas cenu karš: Rietumu eksperti pareģo uzvarētāju

188
(atjaunots 17:31 12.03.2020)
Kam viss var beigties ar ekonomisko katastrofu un kurš uzvarēs cenu karā, palielinās savu daļu starptautiskajā tirgū un kļūs par ietekmīgāko spēlētāju?

Pasaule atgriežas lētās naftas laikmetā. Lielākie ražotāji gatavojas palielināt ieguves apjomus, rezultātā saruks kotācijas. Tagad eksperti cenšas saprast, kurš šādā situācijā uzņemas liekāku risku: kam viss var beigties ar ekonomisko katastrofu un kurš uzvarēs cenu karā, palielinās savu daļu starptautiskajā tirgū un kļūs par ietekmīgāko spēlētāju. Par situāciju naftas tirgos stāsta Maksims Rubčenko RIA Novosti portālā.

Spēlīte aizgājusi par tālu

Pēdējās dienās pasaules melnā zelta tirgus pārdzīvojis spēcīgāko šoku kopš ASV iebrukuma Irākā 1991. gadā. Sākumā, atbildot uz Krievijas atteikšanos vienoties ar OPEC par kārtējo ieguves samazināšanu, Saūda Arābija paziņoja, ka samazinās savas naftas cenu par sešiem līdz desmit dolāriem. Otrdien Rijāda informēja pasauli par nodomu palielināt ieguves apjomus par 26% salīdzinājumā ar februāra līmeni.

"Saūda Arābijas valsts naftas kompānija aprīlī palielinās jēlnaftas piegādes klientiem gan karalistē, gan ārpus tās – līdz līmenim, kas diennaktī ir par 300 tūkstošiem barelu lielāks nekā ražošanas jauda, kas ir 12 miljoni barelu dienā," informēja Saudi Aramco direktors.

Rezultātā tirgum draud milzīgs līdzsvara trūkums starp piedāvājumu un pieprasījumu. Interesanti iznāk: Rijāda apsūdz Maskavu, bet Rietumu eksperti par galveno krīzes vaininieku uzskata Saūda Arābiju.

"Saūda Arābijas pieeja iespējamam darījumam ar Krieviju aprobežojās ar ultimatīvu pieprasījumu atbalstīt ieguves samazinājumu vēl par 1,5 miljoniem barelu dienā. Tieši tas arī saniknoja Maskavu, kas neuzskatīja sevi par Rijādas jaunāko partneri," skaidro britu Financial Times.

Saūdītu lēmumu palielināt ieguvi un tirgot ar lielām atlaidēm novērotāji viennozīmīgi vērtē kā mēģinājumu "sodīt Krieviju".

"Iepriekš Saūda Arābija cerēja saglabāt pozīcijas un ienākumus naftas tirgū, veicinot sadarbību starp lielajiem spēlētājiem. Tagad viņi uzskata, ka pašreizējos apstākļos prātīgāk būtu rīkoties tieši pretēji: ar cerību gūt uzvaru iesaistīties spēlē "kurš pirmais nobīsies" ar Maskavu un neatkarīgo ASV naftas industriju," norāda Bloomberg redaktors Deivids Fiklings.

Krievijas reakciju Rietumu eksperti uzskata par pilnīgi dabisku. "Krievi norādīja, ka vēlētos iegūt pilnu ainu jautājumā par koronavīrusa ietekmi tirgū un tikai pēc tam spert jebkādus soļus, - norāda Financial Times. - Turklāt Maskavai arī gribētos pārbaudīt amerikāņu slānekļa industrijas izturību. Kremli sadusmoja sankcijas, ko Amerikas Savienotās Valstis ieviesa pret Krievijas enerģētikas kompānijām, ieskaitot februāra ierobežojumus, kas tika uzlikti "Rosņeft" tirdzniecības vienībai, kā arī mēģinājumi apturēt "Ziemeļu straumes 2" būvdarbus."

Analītiskā portāla Zerohedge dibinātājs Tailers Dardens norāda, ka OPEC jau daudzus gadus pārdzīvo krīzi un no galīgā sabrukuma karteli līdz šim glāba tikai Krievijas gatavība "sniegt pakalpojumu apmaiņā pret savu ģeostratēģisko mērķu sasniegšanu". Tomēr Maskava nav gatava bezgalīgi glābt naftas eksportētāju aliansi.

"Panikas fonā, kas saistīta ar koronavīrusa pandēmiju, OPEC pieprasīja bezprecedenta ieguves samazināšanu, - analītiķis turpina. - Un galu galā Krievija teica "nē".

Pēc Dardena domām, Maskava izvēlējās ideālu brīdi, lai demonstrētu spēku. "Rietumi nežēlīgi uzbrūk Krievijai par "noziegumu" būt Krievijai," – viņš uzsver. - Un Kremlis beidzot devis atbildes triecienu par ASV negodīgo uzvedību Irānā, Irākā, Sīrijā, Ukrainā, Jemenā, Venecuēlā, Afganistānā. Tagad Putins panāks maksimālu piekāpšanos no Vašingtonas un OPEC valstīm, kas atbalsta ASV militāro politiku attiecībā uz Krievijas sabiedrotajiem - Ķīnu, Irānu un Sīriju.

Karš uz apsīkumu

"Pašreizējais karš naftas tirgū ir karš līdz spēku izsīkumam, kurā uzvar nevis tas, kurš ir spēcīgāks, bet tas, kurš spēj ilgāk noturēties," uzskata Deivids Fiklings no Bloomberg.

No šī viedokļa analītiķi atzīst, ka Saūda Arābijas pozīcijas ir diezgan vājas. Tiek uzskatīts, ka tā var iegūt naftu ar rekordzemu pašizmaksu - aptuveni trīs dolāri par barelu. Tomēr valsts budžets, kura pamatā ir ieņēmumi no melnā zelta tirdzniecības, paredz kotējumus 85 dolāru apmērā par barelu. Proti, naftas nozare saglabās rentabilitāti, bet valsts kopumā ļoti ātri bankrotēs.

"Paskatieties uz budžetu, un jūs sapratīsiet, ka Saūda Arābija ir daudz vairāk atkarīga no naftas cenām nekā Krievija vai ASV, - spriež Tailers Dardens. - Un viņi nevar pateikt iedzīvotājiem, ka nāksies samazināt patēriņu, – sāksies dumpji."

"Saūda Arābijas uzpūstais budžets liecina par ražotājiem ar ļoti augstām izmaksām, tas ir, uz vienu no nestabilākajiem spēlētājiem, - piekrīt Deivids Fiklings. - Turklāt Rijāda piedalās izšķērdīgā un nežēlīgā kara konfliktā Jemenā, bet piektdien, 6. martā, Saūda Arābijā pēc aizdomām par nodevību tika arestēti vairāki karaliskās ģimenes locekli.

Komentējot Saudi Aramco sestdienas paziņojumu par cenu samazinājumu, Saūda Arābijas valdības pārstāvis paskaidroja laikrakstam The Wall Street Journal, ka tas ir "Krievijas tirgus segmenta daļas pārņemšanas agresīvas kampaņas elements." Tomēr visvairāk no Rijādas darbībām cieta amerikāņu slānekļa ražotāji.

Izteikts favorīts

Chesapeake Energy akcijas kritušās par 27,5%, EOG – par 35%, Continental Resources – par 40%, Diamondback Energy – par 44,6%, Marathon Oil – par 47%, bet Apache un mazo spēlētāju - vairāk par 50%.

"Amerikas Savienoto Valstu sektors ir gandrīz piebeigts. Tirgū - asinspirts. Miljardiem dolāru ir izskaloti no kapitāla," konstatēja aģentūras Bloomberg vadošais korespondents enerģētikas jautājumos Žavjē Blass.

"Asais cenu kritums ir noticis amerikāņu slānekļa industrijai sarežģītā brīdī,- norāda Financial Times. – Kaut gan pēdējā desmitgadē ieguves apjomi ir izauguši, nozare joprojām pastāv galvenokārt uz aizņemto līdzekļu rēķina, un tādēļ ir ļoti vārīga."

"Slānekļa industrijas likvidēšana sāksies gada beigās," pārliecināts Tailers Dardens.

Nobrukums skāra arī tradicionālos naftas gāzes uzņēmumus: Exxon Mobile cenas samazinājās par 12,2%, Chevron – par 15,3%, Occidental Petroleum – par 44%. Savukārt britu British Petroleum akcijas dienas laikā sabruka par 20%, pārspējot desmitgades rekordu, kad Meksikas līcī uzsprāga naftas platforma Deepwater Horizon.

Salīdzinājumam – Krievijas ražotāju akcijas otrdien samazinājās par 12-14%. Pēc rietumu ekspertu domām tieši Krievija šobrīd vislabāk ir sagatavota zemām naftas cenām.

"Krievijas kompānijām ir ļoti mazas ieguves izmaksas,- raksta Tailers Dardens. – Pat pēc nodokļu nomaksas bezpeļņas punkts atrodas divdesmit dolāru robežās par barelu. Lielāko daļu līgumu par piegādi krievi pašlaik slēdz nevis dolāros, bet rubļos, juaņās un eiro, kas samazina valūtas riskus. Un šīs priekšrocības saglabāsies vēl gadiem ilgi."

Tiešām, pēc Krievijas Finanšu ministrijas vērtējuma, ar Nacionālās labklājības fonda likviditātes līdzekļiem pietiks, lai segtu budžeta zaudējumus no naftas kotējumu krituma līdz 25-30 dolāriem par barelu sešu vai pat desmit gadu laikā. Šī informācija sniegta 9. martā portālā publicētajos materiālos.

"Valstis, kas iesaistās karos, bieži vien cer uzvarēt dažu mēnešu laikā, bet ar laiku atklāj, ka pretinieks patiesībā ir daudz stiprāks, nekā bija domāts,- saka Deivids Fiklings. - Ja pašreizējā OPEC+ krīze pāraugs ilgstošā konfliktā, Maskava diez vai pirmā noies no distances.

"Tirgi nomierināsies pēc dažām dienām, panika pierims, un par naftas krīzi aizmirsīs. Bet drīz tā atgriezīsies bīstamākā formā. Un, kad tas notiks, man ir aizdomas, ka nevis Saūda Arābija vai turki skries pie Krievijas ar lūgumiem par glābšanu, bet ASV un Eiropa," - brīdina Tailers Dardens.

188
Tagi:
Krievija, krīze, cenas, nafta
Pēc temata
Krievijas koncerns paskaidroja, kāpēc OPEC+ vienošanās KF ir kaitīga
Bloomberg: Rijāda palielinās naftas ieguves apjomus pēc OPEC neveiksmīgās apspriedes

"Tas jādara tūlīt pat": par ko ASV sodīs Krieviju

31
(atjaunots 10:18 05.07.2020)
Nesen "civilizētajā pasaulē" izskanēja vērā ņemami ASV Kongresa locekles Nensijas Pelosi vārdi par to, ka pret Krieviju steigšus jāievieš jaunas sankcijas. To fonā – jauni koronavīrusa gadījumu skaita rekordi ASV.

Atgādināsim, ka Pelosi izteikusi sekoja vājprātīgajam stāstam par "Krievijas sazvērestību ar talibiem pret amerikāņiem". Galu galā noskaidrojās, ka tā nav par informācija, ko amerikāņu specdienesti saņēmuši no saviem avotiem, bet gan "secinājums, ko pēc talibu nopratināšanas" izdarījuši kaut kādi analītiķi – par to, ka kāds Krievijā kaut kādu iemeslu dēļ nolēmis talibiem, kuri jau ilgus gadus uzbrūk amerikāņu karavīriem, maksāt par amerikāņu karavīru slepkavībām (tikpat labi Krievija varētu maksāt afrikāņiem par bērnu dzemdēšanu), portālā RIA Novosti stāsta Viktors Marahovskis.

Pentagons un padomnieks nacionālās drošības jautājumos O’Braiens informēja, ka varenais slēdziens nav apstiprinājies, tāpēc par to savulaik pat neziņoja ASV prezidentam. Tāpat kā, acīmredzot, par virkni citu neapstiprinātu baumu un pieņēmumu, kuru saņemšana un apstrāde ir specdienestu tiešs pienākums.

Taču lieta tāda, ka Amerika vairs nedzīvo pēc normālas valsts ierastajiem likumiem ("Vašingtonā pašlaik notiek daudz neizskaidrojamu lietu" – tā situāciju korekti aprakstīja Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs). Amerika dzīvo saskaņā ar nāvējošās iekšējās ažiotāzu kaujas likumu, kas formulējams īsi: "Nekādu likumu".

Tāpēc kodollielvalsts Pārstāvju palātas vadītāja, viena no pirmajām amatpersonām valstī, kas par savas ideoloģijas pamatos "liek" taisnīguma principus, uz nekādi neapstiprinātas "operatīvās informācijas" parādīšanos reaģē ar viennozīmīgu un praktisku politisko secinājumu: jāievieš sankcijas pret otru kodollielvalsti, pie tam tepat uz vietas.

Mediji, kuri iesvieda pašu informāciju sabiedriskajā telpā, nedomādami par tās ticamību, jau atmasko valsts prezidentu, sak, viņam "nepatīk, kad viņam ziņo ko sliktu par Krieviju". Tā ar jauniem faktiem, tā sakot, tiek pierādīta agrāk ne vienu reizi vien sakautā tēze "Tramps – krievu spiegs".

Tomēr uzmanība jāpievērš arī tam, kā amerikāņu mediji apstrādā otru "dienas jaunumu" – par to, ka ik dienas fiksēto Covid-19 gadījumu skaits valstī sasniedzis rekordu – virs 50 tūkstošiem.

Piemēram, autoritatīvais izdevums Huffington Post raksta:

"Dažus pēdējā uzliesmojuma iemeslus var izsekot līdz Piemiņas dienas svinībām maija beigās."

CNN:

"Trampa pretmasku krustakarš atgriezies, lai iekostu viņam."

The New York Times:

"Aptaujas liecina, ka daudzi amerikāņu vīrieši masku uzskata par vājuma pazīmi, un prezidenta Trampa atteikšanās no maskas norāda, ka viņš to uzskata par vārgulības izpausmi."

Vai jums šķiet, ka šajos ģeniālās analītikas piemēros kaut kas ir palaists garām? Pareizi vien ir. Tajos nav ne vārda par to, ka kopš maija beigām pa visu Ameriku, nospļaudamies par sociālo distanci un ieteikumiem palikt mājās utt., milzu pūļiem apkārt staigā progresīvās un pareizās kustības Black Lives Matter pārstāvji un īsteno virkni dziļu socializētu darbību: demolē veikalus, aizdedzina ēkas, dauza mašīnas, slepkavo cilvēkus (pieticīgākās un nebūt ne pilnīgās aplēses rāda, ka patlaban uz BLM sirdapziņas ir vairāk nekā 25 līķi), krīt ceļos un mazgā kājas minoritātēm.

Simtiem tūkstošu, iespējams, pat miljoniem amerikāņu ir apņēmīgi metuši pie malas piesardzību un izturas tā, it kā nekāda koronavīrusa nebūtu. Visi neatkarīgie novērotāji norādīja, ka citāds rezultāts nemaz nav iespējams – tas novedīs pie ellīga slimības uzliesmojuma. Kad uzliesmojums sākās, izrādījās, ka ir aizliegts teikt par to patiesību.

Tāpēc progresīvie analītiķi lamā tautas toksisko vīrišķību (nepareiza tauta), Trampa bezatbildību Piemiņas dienā maijā un spītīgi nevēlas redzēt acīmredzamo iemeslu, kas ne tikai vīd acu priekšā, bet arī pūš taures un aizklāj debesis ar ugunsgrēku dūmiem.

Ko šajā kontekstā vajadzētu atzīmēt.

Patiesībā šķiet, ka abi šie piemēri ir vienas parādības – plašas un biedējošas – simptomi.

Īsumā to varētu nosaukt par "emocionālās drošības ideoloģiju". Tā paredz, ka pastāvēt var tikai tā loģika un fakti, kas nepārkāpj mērķa auditorijas emocionāko komfortu un atbilst tās uzskatiem.

Mērķa auditorijas acīs taču nav nekādas nozīmes jautājumam par to, cik idiotisks izdomājums ir ziņa par "krievu naudu par amerikāņu skalpiem". Nav svarīgs arī jautājums par to, kāda iemesla dēļ patiesībā Amerikā sācies jauns koronavīrusa uzliesmojums.

Mums ir darīšana ar kaut kādu šausmīgu Okama naža emo-viariāciju:nav vajadzības meklēt jebkādu parādību patiesos traktējumus, ja ir emocionāli apmierinošs un pareizs traktējums.

Tāpēc "jebkurā sarežģītā situācijā vaino Krieviju un Trampu".

Tas ne velna neļaus atrisināt Amerikas reālās problēmas – bēdīgi slaveno pasaules hegemona statusa zaudējumu un nespēju pārvarēt pandēmiju.

Toties tas dāvās gandarījumu progresīvo spēku kareivīgajam spārnam un ļaus prezidenta pretiniekiem gāzt viņu no krēsla.

Starp citu, tas viss notiek valstī, ko dažs labs vēl joprojām uzstāda par piemēru Krievijai. Tomēr, spriežot pēc tautas balsojuma rezultātiem maģiskā frāze "kā Amerikā" Krievijā vairs tā īsti nedarbojas.

31
Tagi:
sankcijas, pandēmija, Nensija Pelosi, Black Lives Matter, Krievija, ASV
Pēc temata
ASV izlūkdienests atzinis par mazticamu ziņu par Krievijas "sazvērestību" ar talibiem
Merkele izsludināja ASV hegemonijas beigas: Baltijas valstīm ir vērts aizdomāties
Eksperts pastāstīja par Krievijas vietu pasaulē pēc ASV līderības beigām
Marodieri vai tiesību aizstāvji: latvieši strīdas par nekārtībām Amerikā
ASV karavīri Afganistānā, foto no arhīva

Nē, nav Krievija. Kas organizējis amerikāņu skalpu medības

83
(atjaunots 15:08 30.06.2020)
Patiesībā galvenajā sazvērestībā pret amerikāņu varenību un ietekmi piedalījusies arī The New York Times redakcija.

Kārtējais mēģinājums sajundīt histēriju pret Krieviju īsi pirms vēlēšanām ASV rit ietekmīgākā aizokeāna izdevuma - The New York Times dzīlēs, portālā RIA Novosti raksta Ivans Daņilovs. Ar tā starpniecību informācijas laukā iemesta kārtējā ziņa pret Krieviju ar mērķi diskreditēt Donaldu Trampu un panākt kārtējās sankcijas pret Krieviju.

Šoreiz izraudzīts maksimāli eksotisks iegansts. Atsaucoties uz saviem informācijas avotiem ASV izlūkdienestos, izdevums apgalvo, ka "Krievija slepus izsludināja apbalvojumus afgāņu kaujiniekiem par amerikāņu karavīru likvidāciju. Trampa administrācija mēnešiem ilgi domājusi, ko iesākt ar izlūku šokējošo slēdzienu".

Ja vienkāršais amerikānis ir noticējis The New York Times, viņa acīs situācija izskatās šausminoša un ļoti pazemojoša: šajā pasaules ainā iznāk, ka Krievija ir tāds amerikāņu kareivju skalpu un līķu kolekcionārs, bet afgāņu kaujinieki ir tādi "amerikāņu ādiņu" mednieki, kuri noslepkavotos jeņķus apmaina pret asiņainiem rubļiem. Un tas viss – Trampa administrācijas bezdarbības fonā.

ASV izlūkdienests atzinis par mazticamu ziņu par Krievijas sazvērestību ar talibiem
© Youtube / Ruptly / Sputnik / nytimes.com / twitter.com/realDonaldTrump

Bail pat iedomāties, ko jūt pasaules hegemona lomā iejutušās valsts pilsoņi, lasot autoritatīvākajā avīzē tamlīdzīgas frāzes:

"Ierēdņi informēja, ka ziņas par izlūkdienestu secinājumiem nodotas prezidentam Trampam, un Nacionālas drošības padome apsprieda problēmu starpresoru sapulcē marta beigās. Ierēdņi izstrādājuši iespējamo variantu sarakstu – no diplomātiskas sūdzības iesniegšanas Maskavai līdz augošu sankciju sērijai un citām iespējamām atbildes darbībām. Tomēr Baltais nams vēl nav apstiprinājis nevienu soli, paziņoja ierēdņi. Amerikāņu un citu NATO valstu kareivju slepkavošanas stimulēšanas operācija kļūtu par būtisku un provokatīvu eskalāciju procesā, ko amerikāņu un afgāņu amatpersonas dēvē par Krievijas atbalstu "Taliban", un tas butu pirmais gadījums, kad noskaidrotos, ka Krievijas spiegošanas struktūra organizējusi uzbrukumus rietumu spēkiem."

The New York Times sastādītais "apsūdzības akts" Krievijai no anonīmu varasiestāžu pārstāvju vārdiem, tomēr ir pelnījis dažas piezīmes.

Pirmkārt, pēc acīmredzamā mediju, loģistikas, diplomātiskā un informatīvā atbalsta, ko ASV, ieskaitot amerikāņu medijus, sniedza teroristiem, kuri 1990. un 2000. gados noslepkavoja tūkstošiem Krievijas pilsoņu, ASV nebūtu ne mazāko morālo tiesību sūkstīties, pat ja tiešām pret viņu karavīriem, okupantiem svešā zemē, patiešām būtu izmantotas "apmetņa un kinžala" metodes.

Turklāt, kā jau ierasts, pret Krieviju vērstās apsūdzības atkal ir pierādītas kā parasti – nekādi.

Otrkārt, principā, amerikāņu elite, it īpaši tās aprindas, kam īpaši simpatizē Ņujorkas žurnālisti, ņemot vērā viņu "impēriskumu" un rusofobiju, visā pilnībā pašas radījušas tagadējo Afganistānu – neatrisināmo terorisma problēmu.

Fakts, ka afgāņu (un ne tikai afgāņu vien) teroristiskās kustības radījuši amerikāņu speciālisti, par amerikāņu naudu, ar amerikāņu ieročiem, ir labi zināms. Atliek vien atgādināt, ka pirms labi zināmajiem 2001. gada notikumiem misters Ben Ladens gadiem ilgi bija amerikāņu mediju un politiķu mīlulis.

Tātad ASV vispirms rada apstākļus pilsoņu kariem, masu slepkavībām un terora uzplaukumam dažādās valstīs, bet, kad tādu soļu neprognozētās sekas noved pie amerikāņu kareivju nāves un pašu Savienoto Valstu apkaunojuma starptautiskajā arēnā (ASV taču nesen faktiski kapitulēja Afganistānā, parakstot neiedomājami pazemojošu miera līgumu ar talibiem), no amerikāņu mediju un militārā kompleksa dzīlēm nekavējoties skan bļāvieni par to, ka pie visa vainīga Krievija un pret to jāievieš sankcijas.

Tomēr ir arī labās ziņas.

Agrāk sabiedrības uzticēšanās amerikāņu varas struktūru "noplūdēm", ko regulāri publicē tādi izdevumi, kā NYT vai The Washington Post, bija tik liela, ka pat publikācijas fakts gandrīz nekavējoties piespieda Trampa administrāciju "maksāt un nožēlot grēkus" un steigšus ieviest kārtējās sankcijas pret Krieviju, lai kaut drusciņ attaisnotos sabiedrības acīs, tagad situācija izskatās pavisam citādi.

Acīmredzot, gadiem ilgais "Russiagate" un absolūti melīgās apsūdzības un dosjē ar Krieviju kompromitējošu informāciju ir panākuši savu: liela daļa amerikāņu vairs netic paši saviem medijiem un paši savām varas struktūrām, politiķi var droši un atklāti apsūdzēt autoritatīvākos medijus un to avotus melos un pat rīkoties saskaņā ar savu vērtējumu.

Prezidents Donalds Tramps uz apsūdzībām atbildēja Twitter tīklā: "Melu ziņotājiem "The New York Times" ir jāatklāj savs "anonīmais" avots. Varu derēt, ka viņi to nespēj – ticamākais, ka tāda cilvēka nemaz nav!"

ASV Nacionālā izlūkošanas dienesta direktora pienākumu izpildītājs Ričards Grenels pat sāka strīdu sociālajos tīklos ar kongresmeni no demokrātiskās partijas par šo pašu jautājumu – viņš apsūdzēja politiķi par izlūkošanas datu izmantošanu politiskiem mērķiem:

"Es par to nekad neesmu dzirdējis. Riebīgi, ka jūs vēl joprojām politizējat izlūkdienestu. Acīmredzot, jūs nesaprotat, kā tiek pārbaudīta neapstrādāta izlūkošanas informācija. Daļējas informācijas nopludināšana žurnālistiem no anonīmiem avotiem ir bīstama, jo tādi kā jūs, manipulē ar to politiskā labuma dēļ."

Valsts izlūkdienests jau oficiāli noliedzis vismaz to The New York Times raksta daļu, kas attiecas uz prezidenta darbībām. Skaidrs, ka teorētiski tieši tā visam ir jānotiek, tomēr pat tāda miglaina normalitāte ir īsts brīnums mūsdienu Amerikā.

Starp citu, ja amerikāņu žurnālisti grib ieraudzīt īstos kareivju slepkavu kūdītājus, viņiem nāktos ieskatīties spogulī. Balvas par līķiem ne vienmēr ir materiāli labumi, un pieredze rāda, ka slava vai atzinība bieži vien ir daudz efektīvāks terorisma stimulators nekā pat lielas naudas summas.

The New York Times un citi amerikāņu mediji, kuri dēmonizē un pataisa par necilvēkiem amerikāņu policistus, konservatīvo vērtību piekritējus un "trampistus", faktiski sola tādu "emocionālu balvu" tiem, kuri vērsīsies pret šīm cilvēku grupām ar emocionālu, psiholoģisku, iespējams, pat fizisku vardarbību. Liberālo un progresīvo amerikāņu žurnālistu – masu nekārtību kūdītāju un apoloģētu – rokas līdz elkoņiem mirkst nogalināto amerikāņu policistu asinīs.

Tomēr tādu žurnālistu acīs amerikāņu policistu dzīvībai nav nekādas lielas nozīmes, amerikāņu kareivjus viņi grib apraudāt tikai tad, ja arī šīm asarām var pabīdīt uz priekšu sankcijas pret Krieviju vai Demokrātiskās partijas intereses.

Nav nekāds brīnums, ka aizvien mazāks skaits lasītāju grib uz vārda ticēt tādām mediju struktūrām gan ASV, gan pasaulē. Patiesībā galvenā sazvērestība pret amerikāņu ietekmi un varenību organizēta ar The New York Times redakcijas atbalstu. Var jau ieteikt piešķirt viņiem prēmiju, taču viņi visu padarīs arī bez maksas.

83
Tagi:
New York Times, Krievija, ASV
Pēc temata
ASV kļūdainā uzbrukumā Afganistānā gājuši bojā 16 policisti
Deputāts: ASV zog urānu no Hilmendas raktuvēm Afganistānā
ASV un "Taliban" parakstījuši miera līgumu
ASV apņēmīgā bezcerība Afganistānā

Siguldas ielās parādījušies dzeramā ūdens krāni

0
(atjaunots 18:36 05.07.2020)
Vairākās vietās Siguldā šovasar uzstādīti dzeramā ūdens krāni, lai pilsētas iedzīvotāji un viesi varētu veldzēties tveicē.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Šovasar Siguldas iedzīvotāji un viesi karstumā pilsētas ielās var izmantot dzeramā ūdens krānus uz ielas, vēsta Lsm.lv, atsaucoties uz Siguldas novada domes informāciju presei.

Sabiedriskās vietās tiks uzstādīti četri kartridži ar bioloģiski degradējoša materiāla maisiņiem, lai suņu īpašnieki pastaigu laikā varētu novākt savu mīluļu atstātās "veltes".

Ziņots, ka viens dzeramā ūdens krāns uzstādīts Raiņa parkā – šī atpūtas vieta ir ļoti populāra jauniešu vidū. Otrs krāns atradis vietu Svētku laukumā, ko bieži apmeklē tūristi, turklāt te labprāt pastaigājas vietējie iedzīvotāji.

Saulespuķu ražas novākšana, foto no arhīva
© Sputnik / Александр Кондратюк

Siguldas novada dome uzsvēra, ka ūdens krānos padots no pilsētas centralizētā ūdensvada, tāpēc nav nekādu šaubu – ūdens kvalitāte ir atbilstoša. Krāni darbosies visu silto sezonu.

Kastes ar kartridžiem suņu īpašniekiem uzstādītas kvartālā pie Siguldas pils un laukumā pie dzelzceļa stacijas. Vēl divas kastes uzstādītas Svētku laukumā. Iepriekš suņu pastaigas tur bija aizliegtas, lai nodrošinātu tīru un koptu vidi. Tagad laukumā var pastaigāties arī ar dzīvniekiem, uzsvēra varasiestādes, jo īpašnieki varēs sakopt vidi pēc saviem mīluļiem.

Iepriekš vēstīts, ka sakarā ar svelmi Latvijā jau vairākkārt izsludināts oranžais brīdinājums. Speciālisti brīdina par risku veselībai tādos laika apstākļos.

Atgādināsim, ka augstas gaisa temperatūras apstākļos nav ieteicams uzturēties saulē vairāk kā 10-15 minūtes. Atrodoties zem atklātas debess, ieteicams izmantot aizsargkrēmu un galvassegu.

No saules stariem ieteicams pasargāties cilvēkiem ar gaišu ādu, gaišiem vai rudiem matiem, ar lielu skaitu vasarraibumu. Piesardzīgiem jābūt arī visiem, kas agrāk guvuši saules apdegumus. No saules jāpasargā arī bērni.

No ultravioletā starojuma jāsargā acis, turklāt jāņem vērā, ka dažādas virsmas, piemēram, ūdens un gaišas smiltis atstaro lielāko daļu saules staru.

0
Pēc temata
Rīga izcepsies? Sinoptiķi izsludinājuši oranžo brīdinājumu
Latvijā kūst asfalts: autovadītājus brīdina par slideniem ceļiem
Klimata pārmaiņas ietekmē Latviju stiprāk nekā citas Eiropas valstis