Tankeris gāzes pārvadāšanai, foto no arhīva

"Gazprom" uzvar: Eiropa atsakās no ASV sašķidrinātās gāzes

498
(atjaunots 11:53 02.03.2020)
SDG ražotāji no ASV zaudē klientus Eiropā. Eksperti uzskata, ka pašreizējās tirgus konjunktūras apstākļos uzvaru izcīna Krievijas kompānijas.

Aizvadītajā nedēļā divas spāņu kompānijas nepieņēma jau kontraktētās SDG partijas: cenu krišanās dēļ izrādījās, ka ir izdevīgāk apmaksāt līguma laušanu, nekā vest "brīvības gāzi" uz Eiropu, portālā RIA Novosti stāsta Maksims Rubčenko.

Lētāk ir atteikties

Spānijas kompānijas "Repsol SA" un "Endesa SA" atteicās no 200 miljoniem kubikmetru gāzes, ko bija plānots iegādāties saskaņā ar kontraktu ar "Cheniere Energy". Tomēr kompānijām nāksies norēķināties ar amerikāņu partneri.

Lieta tāda, ka "Cheniere" pārdod ne tikdaudz gāzi, cik gāzes sašķidrināšanas pakalpojumus. Klientiem tie jāapmaksā, vienalga, vai tie pieņem SDG, vai ne. 

Rūpnīcas tarifs, no kurienes "Repsol" un "Endesa" bija jāsaņem sašķidrinātā gāze, ir 3,5 dolāri par miljonu britu siltuma vienību (MBTU). Tātad Spānijas kompānijas zaudējušas vairākus desmitus tūkstošu dolāru, un viegli tikušas vaļā, jo izvairījušās no daudz lielākiem zaudējumiem.

ASV Enerģētikas informācijas pārvaldes dati liecina, ka gāze valstī patlaban maksā 2,02 dolārus par MBTU. SDG pircējam nākas apmaksāt sašķidrināšanu (3,5 dolāri par MBTU) un transportēšana uz Eiropu (plus vēl viens dolārs). Galu galā degviela spāņu kompānijām izmaksātu vairāk nekā sešus dolārus par MBTU, jeb 211 dolārus par tūkstoš kubikmetriem.

Eiropas gāzes biržā TTF cenas ir divreiz zemākas – 105 dolāri par tūkstoš kubikmetriem. Tātad, atsakoties no amerikāņu SDG par labu piegādēm no Eiropas tirgus, "Repsol" un "Endesa" ietaupīja simtiem tūkstošu dolāru.

Eksperti ir pārliecināti, ka spāņu piemēram sekos arī citi. "Tā kā piegādēm no ASV ir pazudušas priekšrocības cenu ziņā, atteikšanās no tām bija tikai laika jautājums," atzīmēja ASV Stratēģisko un starptautisko pētījumu centra analītiķis Nikoss Cafoss.

Āzijas gāzes tirgū konjunktūra ir vēl sliktāka. Pērnā gada beigās gāzes cena Japānā kritās līdz 105 dolāriem par tūkstoš kubikmetriem, bet koronavīrusa epidēmija pastiprinājusi cenu krišanos. Tātad tagad kotējumu starpība ASV un Āzijas tirgos pat nekompensē transportēšanu.

Nav nekāds brīnums, ka vismaz divas Japānas kompānijas apspriež iespēju atteikties no iepriekš kontraktētām piegādēm no ASV, stāsta aģentūra Bloomberg, atsaucoties uz starptautiskajiem gāzes treideriem.

Krīze būs ilga

SDG eksports no rūpnīcām ASV samazinās jau vairākas nedēļas no vietas. Informācijas platforma ICIS vēsta, ka piegādes uz Eiropu triju mēnešu laikā sarukušas divkārt – no 2 milj.tonnu SDG (2,8 miljardi kubikmetru pēc regazifikācijas) novembrī līdz 1 milj. (1,4 miljardi ) janvāra beigās. Pagājušajā nedēļā eksports kritās par 7% - līdz 226 milj. kubikmetru dienā.

Noieta problēmu dēļ ražotāji ir spiesti mainīt attīstības plānus un ierobežot investīcijas. Tā pati "Cheniere Energy" nesen informēja, ka uz nenoteiktu laiku – "kamēr nebūs noslēgts pietiekams skaits komerciālo līgumu" - atliek trešās līnijas ieslēgšanu gāzes sašķidrināšanas rūpnīcā "Corpus Christi" ar 9,5 milj. tonnu jaudu.

Domājams, aizkavēšanās būs ilga: speciālisti uzskata, ka eksports no ASV nebūs rentabls vismaz līdz rudenim. "Nāksies apturēt sašķidrinātās gāzes piegādes uz septiņiem mēnešiem," brīdina BloombergNEF analītiķi, kuri nodarbojas ar enerģētikas tirgu.

Eiro un dolāru naudaszīmes, foto no arhīva
© Sputnik / Виталий Тимкив

Tomēr šī prognoze ir ļoti optimistiska. Daudzi uzskata, ka konjunktūra būs amerikāņiem nelabvēlīga vēl divus līdz trīs gadus, kamēr tirgus neizjutīs daudzu gāzes projektu iesaldēšanas sekas. Jauno SDG skaits 2021.-2024.gg. būtiski saruks, un mazināsies līdzsvara trūkums starp pieprasījumu un piedāvājumu.

Starptautiskās tirdzniecības kompānijas "OTC Global Holdings" galvenais analītiķis Kempbels Folkners ir pārliecināts, ka gāzes cenas atjaunosies tikai pēc ilgiem gadiem – kad lielākā daļa ogļu elektrostaciju pasaulē tiks pārbūvētas gāzes izmantošanai.

"ASV un ārvalstīs jāuzbūvē vairāk gāzes elektrostaciju, lai mazinātu pašreizējo degvielas pārpalikumu, - viņš paskaidroja aģentūrai Bloomberg. — Līdz tam tirgū vienkārši nebūs pietiekami daudz vietas visiem piegādātājiem."

Krievus uzvarēt neizdosies

Šķiet, Folknera prognozei piekrīt arī investori – viņi masveidā pārdod ASV gāzes kompāniju akcijas. Naftas un gāzes slānekļa atradņu izstrādes līdera "Chesapeake Energy" akcijas kopš gada sākumā kritušās cenā gandrīz četrkārt – no 95 līdz 28 centiem.

Cita nozares līdera "Cabot Oil & Gas" akcijas mēneša laikā zaudēja 20% - bija 17,4 dolāri, tagad — 14,1. Pašas "Cheniere Energy" akcijas kopš janvāra vidus kritušās gandrīz par trešo daļu – no 66 līdz 47,2 dolāriem.

"Tirgus ļoti asi reaģē uz iespējamo pircēju zuduma risku kompānijās, kas strādā ar dabas gāzi, kas parādījās 2010.gadu sākumā, kad gāzes visiem nepietika," konstatēja analītiskās kompānijas "Sandhill Strategy LLC" vadītāja Keitija Beisa.

Rietumu analītiķi atzina, ka pašreizējā tirgus situācija vismazāk problēmu sagādā Krievijas kompānijām. "Gazprom" ļoti sekmīgi iedarbināja elektronisko tirdzniecības platformu, kas būtiski palielina spotu tirdzniecības elastību, un tādējādi piesaistīja jaunus pircējus," atzīmēja kompānijas "S&P Global Platts" vecākais analītiķis gāzes jautājumos Samers Mosis, uzstājoties Naftas un gāzes forumā Londonā februārī.

Runājot par Krievijas sašķidrināto gāzi, Mosis norādīja, ka tā "tiek pārdota Eiropā par vienu no zemākajām SDG cenām pasaulē – mazāk nekā divus dolārus par miljonu BTU" (aptuveni 70 dolāru par tūkstoti kubikmetru). "Pateicoties tam, Krievija pagājušajā gadā kļuvusi par otro piegādātāju Eiropā pēc Kataras," atgādināja analītiķis.

"Krievijas sašķidrinātā gāze pārliecinoši jūtas Eiropas gāzes tirgū un tai ir būtiskas konkurētspējas priekšrocības," uzskata žurnāla "European and Atlantic Basin LNG" redaktors Desmonds Vongs. Šis faktors ir spēcīgāks nekā politiķu demagoģija, kuri aicina eiropiešus atteikties no lētām piegādēm no Krievijas par labu dārgajai SDG no ASV.

"Briselē vienmēr atradīsies politiski motivēti ierēdņi, kuri prasa pirkt lielāku daudzumu SDG no Amerikas, - saka Vongs. – Taču patērētāji, investori un treideri ņem vērā ekonomiskos apsvērumus, kas liek viņiem izvēlēties lēto gāzi no Krievijas."

498
Tagi:
Krievija, Eiropa, Gazprom, gāze
Pēc temata
Ekonomikas ministrs pastāstīja par Latvijas plāniem saistībā ar vienošanos ar Gazprom
Zviedrijas tiesa noraidījusi Lietuvas apelāciju lēmumam par labu "Gazprom"
"Gazprom" trīskārt samazinājis gāzes tranzītu caur Ukrainu
Dolāri. Foto no arhīva

Pasaules banka: "Koronavīruss nogalinājis globalizāciju"

26
(atjaunots 11:46 27.05.2020)
Pasaules informācijas laukā plosās asiņaina cīņa starp divām pārnacionālām ideoloģiskajām tendencēm: vienā frontes pusē - fanātiskie globalizācijas piekritēji dažādās valstīs, otrā – visi, kas uzskata deglobalizāciju par neizbēgamu un cer gūt no tās maksimālu labumu.

Pie tam redzams paradoss: pat dažas starptautiskās struktūras, tagadējā globālās pasaules modeļa līdzautores, kuru vidū ir arī Pasaules banka, konstatē: globalizācija jau izdveš pēdējo elpas vilcienu, portālā RIA Novosti stāsta Ivans Daņilovs.

Piemēram, Pasaules bankas galcenā ekonomiste Karmena Rainhārta intervijā lietišķās informācijas aģentūrai  Bloomberg pastāstīja: "Bez melodrāmas: Covid-19 ir pēdējā nagla globalizācijas zārka vākā. (..) 2008.-2009. gadu krīze smagi skāra globalizāciju, tāpat kā Brexit, kā ASV un Ķīnas tirdzniecības karš, tomēr Covid paceļ (deglobalizāciju – red.) jaunā līmenī."

Berlīne
© Sputnik / Ekaterina Chesnokova

Cīņā, kas izvēršas gan mediju lapās, gan ekspertu aprindās, gan planētas "smadzeņu centru" konferenču kuluāros, ir augsta likme: katras pasaules valsts valdībai, sākot ar lielākajiem ģeopolitiskajiem spēlētājiem un beidzot ar mikrovalstiņām, ir jāizlemj, kādai nākotnei gatavoties un kādu nākotni (iespēju robežās) censties tuvināt. Acīs krīt globālistu un antiglobālistu retorikas kolosālās atšķirības. Globalizācijas piekritēji (vienalga, vai viņi atbalsta to līdzšinējā vai kaut kādā "postvīrusa" formātā) pārsvarā operē ar loģiku un baiļpilnām ainām. Viņi cenšas iebiedēt politiķus un vienkāršos iedzīvotājus ar nākotni, kurā valdīs augstas cenas, nebūs brīvības un vienkārši būs bail dzīvot "reģionālajos blokos" sadalītā pasaulē.

Tipisks piemērs tam, kā pūlas iebiedēt, šausmināt un novest līdz histērijai politiķus un parastos iedzīvotājus, kuri pārdomā, vai nebūtu labāk padzīvot  pasaulē bez "globalizācijas amerikāņu stilā", lasāms "Pasaules ekonomikas foruma" (WEF) – Davosas foruma organizētās globālās NKO un smadzeņu centra analītiķu pārskatā: "Importa bloķēšana var radīt inflāciju, ierobežot patērētāju izvēli, palēnināt inovāciju tempus un novest tiktāl, ka citi (citas valstis – red.) atbildēs ar saviem ierobežojumiem importa jomā. Ideju bloķēšana var apspiest radošo potenciālu un kaitēt kļūdu labojumam valsts pārvaldē.

Savukārt cilvēku bloķēšana pie robežām var atņemt sabiedrībai talantīgus un vajadzīgus darbiniekus, kā arī vienlaikus likt ciest tiem, kuri spiest bēgt no politiskas vai reliģiskas vajāšānas, kara, bandītisma vai bada. (..)

Ir labāka iespēja reaģēt uz globalizācijas izaicinājumiem un draudiem. Efektīvi kolektīvie soļi var stāties pretī slimību un klimata pārmaiņu riskam, kiberuzbrukumiem, kodolieroču izplatībai un terorismam. Neviena atsevišķa valsts nevar sevi pasargāt; unilaterālisms nav nopietna pieeja valsts politikā," raksta Davosas analītiķi, aizkaitināti tādēļ, ka epidēmija ir saasinājusi globālās pasaules sairšanas procesu, kas (neskatoties uz visiem apgalvojumiem) darbojās saskaņā ar globalizācijas shēmu, kas izdomāta ASV, nes labumu ASV un maksimāli kaitē tiem, kuri nepatīk ASV.

Tātad amerikāņu unilaterālisms, tas ir, maksimāla ģeopolitiskā egocentrisma, kā arī ekonomiskās un militārās vardarbības pielietojums pret valstīm, kas nevēlas visādi pakļāuties Valsts departamentam, ir mūsdienu globālās konfigurācijas daļa.

Pie tam jāatzīmē, ka Davosas analītiķi nemelo – lieta tāda, ka deglobalizācija izmaksās visai dārgi tiešā inflācijas aspektā. Tomēr pārsvarā augstu cenu par to maksās valstis, kam nāksies no jauna iemācīt savam darbaspēkam (viņi pretosies!) tādas iemaņas, kā darbs pie frēzes vai medicīnas maskas šūšana. Toties runas par to, ka valstis, kas bloķē ārvalstu idejas un nelegālo migrāciju, cietīs īpaši stipri, pieder pie amerikāņu tipiskās propagandas.

Labas idejas tiks pārņemtas, jo tās ir efektīvas, šiem nolūkiem nav vajadzīgas amerikāņu NKO, kas visiem spēkiem lien iekšpolitikā, un par kvalificētiem un likumpaklausīgiem ārvalstniekiem, gataviem strādāt un maksāt nodokļus, priecāsies lielākā daļa pasaules valstu.

Davosas "šausmenīte" nelīdzēs, ja ar to mēģinās ietekmēt vēletājus Eiropā, Ķīnā vai Krievijā. Tomēr tās popularizācija turpināsies – šķiet, naudas dažādu valstu elektrorāta un politiskās vadības biedēšanai ar "dārgo un sāpīgo deglobalizāciju" ir pilnīgi pietiekami.

Tiesa, arī globālistu rindās skan balsis, kas cenšas mierināt visus, kas pārdzīvo par globalizācijas galu. Žurnāls Time stāsta lasītājiem, ka viss būs labi jebkurā gadījumā, un neviena valsts no globalizācijas neatkratīsies: "Globalizācija tik un tā saglabājas. Vilciens ir aizgājis jau pirms 30 gadiem, kad sabruka Padomju Savienība, kad brīvais darba un kapitāla tirgus kļuva par normu, kad finanšu tirgi kļuva nozīmīgāki nekā preču un pakalpojumu tirdzniecība. Šīs tendences nevar pavērst atpakaļgaitā, tāpat kā rūpniecības revolūciju vai datora parādīšanos."

Jo ilgāk ļautiņi okeāna viņā krastā ticēs šai realitātes versijai, jo labāk. Finanšu tirgi, lai cik svarīgi tie būtu, ir tikai piebūve (protams, nozīmīga) pie reālās ekonomikas: pie strādnieku cilvēkstundām, pie elektroenerģijas gigavatiem, tonnām tērauda, naftas bareliem, labības tonnām, fabriku līnijām un AES reaktoriem.

26
Tagi:
globalizācija, ekonomiskā krīze, koronavīruss
Pēc temata
"Kaut kas jauns un šausmīgs": ekonomisti pastāstīja par nākotni pēc pandēmijas
Koronavīruss liks Eiropai samaksāt par politisko suverenitāti
"Izķidātā un izmestā" Latvija integrēsies vienotajā Eirāzijā: biznesmeņa prognoze
Kādus apsveikumus pasaule izdzirdēja Jaunā gada svētkos: gaidāma smaga šķiršanās
Ка-27 ПЛ

Krievijas "Mistrālus" būvēs Krimā: tamlīdzīgi kuģi Krievijas JKF vēl nav redzēti

88
(atjaunots 11:05 27.05.2020)
Francijas "Mistral" analogi Krievijā dāvās Jūras kara flotei iespēju operatīvi strādāt attālinātos Pasaules okeāna rajonos.

Aizsardzības stiprināšanas un mūsdienīga bruņojuma ražošanas jomās Krievija nav atkarīga no ārvalstu partneriem – to apstiprina mūsdienu kuģubūves kvalitāte un tempi Krievijas Jūras kara flotes interesēs.

Krievijas Aizsardzības ministrija parakstījusi līgumu ar Kerčas kuģubūves rūpnīcu "Zaļiv" par pirmo divu universālo desanta kuģu (UDK) būvi. Mediji vēsta, ka darījuma summa veido aptuveni 100 miljardus rubļu (apmēram 1,283 miljardi eiro). Pirmo UDK plānots sākt būvēt vasaras sākumā. Projektu izstrādājis Zeļenodoļskas projektu un konstruktoru birojs.

Tamlīdzīgi kuģi Krievijas JKF vēl nav redzēti. Franču "Mistral" analogi dāvās Jūras kara flotei iespēju operatīvi strādāt attālinātos Pasaules okeāna rajonos. Pirmais UDK nonāks flotes sastāvā līdz 2026.gadam, turpmāk sērijas kuģu būve, iespējams, turpināsies. Projekts iekļauts Valsts bruņojuma programmā līdz 2027.gadam.

Krievijas militārā operācija Sīrijā parādīja, cik nozīmīgi ir lielie desanta kuģi ar tonnāžu 15 – 25 tūkstošu tonnu apmērā. Šim kuģubūves sektoram tiek pievērsta uzmanība augstākajā līmenī – 9.janvārī Krievijas prezidents Vlaldimirs Putins apmeklēja Nahimova vārdā nosaukto Melnās jūras Jūras kara augstskolu Sevastopolē, iepazinās ar JKF attīstībai veltīto ekspozīciju un tālās jūras zonas UDK raksturojumu.

Iepriekš ziņu aģentūras RIA Novosti informācijas avots aizsardzības rūpniecības kompleksā informēja, ka 2020.gadā Kerčā tiks sākts darbs pie diviem universālajiem desanta kuģiem, kuri var nest līdz 16 helikopterus. Citi dati liecina, ka Kkrievijas AM plāno izvietot uz UDK vairāk nekā 20 smagos helikopterus, kuģi būs aprīkoti ar desanta kuteru kameru un varēs uzņem aptuveni 900 jūras kājniekus ar štata bruņojumu.

Atšķirības skaidrojamas ar vairāku ievērības cienīgu projektu stingro konkurenci, kas dāvā priekšrocības flotei.

Pēc tam, kad Francija 2014.gadā lauza līgumu par divu "Mistral" tipa helikopteru bāzes kuģu būvi Krievijas JKF vajadzībām, Krievijas speciālisti ir pārvarējuši ērkšķainu ceļu un apņēmušies pārspēt frančus vairākos parametros.

Kaujas šķirsts

Kuģis ir sarežģīts. UDK paredzēti karaspēka un tehnikas pārvietošanai pa jūru (tūkstošiem jūdžu attālumā) un izsēdināšanai neiekārtotā krastā desanta operācijas ietvaros ar helikopteru (kuģa aviogrupas) atbalstu. Kuģis spēj izvietot mīnu un tīklu nožogojumus, kā arī hidroakustiskās mīnas pretinieka zemūdeņu novērošanas sistēmas ietvaros. Tehnoloģiski iespējams arī aizhorizonta desants (peldošā bruņutehnika iziet jūrā no doku kameras lielā attālumā no krasta līnijas, nepeldošā tiek pārvietota ar desanta kuteriem).

Uz UDK ir jāizvieto spēku operatīvā grupējuma štābs, aptuveni tūkstotis desantnieku, trieciena un transporta helikopteri (virsbūves angāros un zem klāja), trieciena un desanta kuteri (uz sausā darba klāja virs vaterlīnijas), 76 mm universālā artilērija (pašaizsardzībai un pretinieka pretdesanta aizsardzības objektu likvidācijai), pašaizsardzības zenītartilērija ("Pancirj ME" tipa moduļi), kā arī jūras kājnieku bruņutehnika (vismaz 50 kājnieku bruņumašīnas un 10 tanki), vēlrā ņemams arsenāls (visa grupējuma karadarbībai uz vairākām dienaktīm).

Sākotnēji bija plānots, ka Krievijas UDK būs lielāka aviācijas grupa, nekā "Mistral" (tas ir, vairāk nekā 16 helikopteri) un vērā ņemami aizsardzības līdzekļi (ieskaitot artilēriju un PGA). Krievijai ir kuģim piemēroti lieliski klāja helikopteri: trieciena Ka-52K "Katran", pretzemūdeņu Ka-27, transporta un kaujas Ka-29, kā arī radiolokācijas patruļa – Ka-31. ASV izdevums Military Watch stāstīja, ka uz Krievijas UDK klāja var parādīties arī vertikālās pacelšanās iznīcinātāji – Jak-141 pēcteči.

Kuģim vajadzīga integrēta taktiskā un operatīvi taktiskā posma vadības sistēma. Uzdevumu izpildei UDK vajadzīgas arī mūsdienīgas RLS, navigācijas komplekss, radioelektroniskās cīņas sistēma un zemūdens diversijas spēku identifikācijas līdzekļi. Minētās funkcijas prasa iespaidīgus izmērus un tonnāžu, spēcīgu dzinēju iekārtu.

Krimā būvējamo kuģu precīzs raksturojums nav publiskots, tomēr viens no konkurētspējīgajiem projektiem – Krilova valsts zinātniskā centra izstrādātais UDK "Priboi" – bija 200 metrus garš, platums pie vaterlīnijas – 34 metri un tonnāža – apmēram 23 tūkstoši tonnu. Līdzīgi ir "America" tipa kuģi ASV – to pilnā tonnāža sasniedz 45 tūkstošus tonnu (salīdzināma ar aviācijas bāzes kuģiem).

Ražošanas bāze

Rūpnīca "Zaļiv" Kerčā ir uzkrājusi vērā ņemamu pieredzi karakuģu būves jomā, tai ir visas tehniskās iespējas "Krimas Mistrāla" projekta īstenošanai metālā. Kuģu būvētavas sausais doks ir 360 metrus garš un 60 metrus plats – UDK tas ir pilnīgi pietiekami. "Zaļiv" var būvēt līdz 300 metrus garus kuģus ar tonnāžu līdz 150 tūkstošiem tonnu. Tas ir viens no lielākajiem kuģubūves uzņēmumiem Eiropā ar nepieciešamajām iekārtām un augstas klases profesionāļiem.

Pēc nolaišanas ūdenī darbs pie kuģiem turpinās divās dziļūdens piestātnēs ar speciālām krānu iekārtām. Iepriekš Krimas vadībka apstiprināja: rūpnīca "Zaļiv" Kerčā ir gatava izpildīt UDK būves projektu.

Lielo desanta kuģu (LDK) skaits Krievijas JKF sastāvā nav liels, un tie ne gluži atbilst laika prasībām. Piemēram, 775 un 1171 projektu LDK būvēti 1974.-1991.gg. Gdaņskas (Polija) dokos. Protams, šajā "sektorā" drīz vien gaidāma tehnoloģiskā revolūcija – Krievijas Bruņojuma valsts programmai līdz 2027.gadam plānots piešķirt 19 triljonus rubļu, mūsdienīgas okeāna JKF būve ir viens no Krievijas aizsardzības stiprināšanas galvenajiem uzdevumiem.

88
Tagi:
Krievijas Aizsardzības ministrija, Krievija
Pēc temata
Aizstāvēja savējos: kā Krievija palīdzēja Sīrijai izcīnīt uzvaru
Par cenu nospļauties. Kā tiks nostiprināta ASV krastu aizsardzība
Čau, NATO: visas RF raķešu brigādes saņēmušas "Iskander M"
Krievijas Su-24, NATO F-16 un Donald Cook: kas noticis Baltijas jūrā
Rīgas kaķis Muris

Bijušais Rīgas mērs nosaucis Mura nāves iemeslu

0
(atjaunots 17:47 27.05.2020)
Bijušais Rīgas mērs, Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs pastāstījis, kāpēc miris visā Latvijā pazīstamais kaķis Muris, kā arī atklājis Kuzjas tālākās dzīves plānus.

RĪGA, 27. maijs — Sputnik. Otrdien, 26. maijā, kļuva zināms, ka miris viens no pazīstamajiem Rīgas kaķiem. Bijušais Rīgas mērs, Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs pastāstīja, ka Mura vairs nav.

Dzīvnieka nāves iemeslus Ušakovs tobrīd neatklāja. Šodien, 27.maijā politiķis apmierināja par mīluļa nāvi noskumušo lasītāju zinātkāri.

Savā publikācijā lapā Facebook Ušakovs informēja, ka Muris slimojis ar hrnonisku nieru mazspēju un miris tās dēļ. Tāpat politiķis mazliet pastāstīja par to, kā Kuzja un Muris dzīvojuši, kad viņš aizbraucis uz Briseli.

"Kad es aizgāju no domes, runči Kuzja un Muris turpināja savu darbu pie vice-mēres Annas Vladovas. Pēc domes atlaišanas šogad februārī runči pārbrauca uz manu ofisu Stabu ielā. Tur viņi abi labi iedzīvojās, par viņiem rūpējās manas kolēģes - Anna Vladova un mana Rīgas biroja vadītāja Diana Švane. Pēdējā gada laikā uz Diānas galda, sākumā Rīgas domē, pēc tam birojā Stabu ielā Muris arī pavadīja lielāko daļu sava laika. Muris nomira no nieru mazspējas, ar ko slimoja jau visus pēdējos gadus," stāstīja Ušakovs.

Par Kuzjas tālāko dzīvi skaidrības vēl nam. Ušakovs publicēja kaķa fotogrāfijas un paskaidroja, ka, iespējams, paņems viņu līdzi uz uz Briseli, kad tiks atcelti visi ierobežojumi, vai kaķim tiks sameklēts jauns draugs no patversmes, ko viņš nav radis  būt viens.

Kaķi Kuzja un Muris apmetās rātsnamā 2011.gadā, kad Ušakovs tos pieņēma no dzīvnieku patversmes un izmitināja savā kabinetā. Šajos gados kaķi piedalījās vairākās Rīgas reklāmas kampaņās, tikās ar galvaspilsētas viesiem mēra kabinetā un izpelnījušies vērā ņemamu slavu – Muzeju naktī pie rātsnama stājās rindā visi, kas vēlējās ar viņiem aprunāties.

Muris
© Sputnik / Sergey Melkonov

Politiķiem, kuri vēlējās ieņemt mēra krēslu, žurnālisti nemainīgi uzdeva jautājumu, kāds liktenis gaida Kuzju un Muri. Tomēr galu galā kaķi bija spiesti pamest mēra kabinetu – jaunajam pilsētas galvam Oļegam Burovam bija alerģija pret kaķiem.

Kuzja un Muris vispirms pārvācās uz vicemēres Annas Vladovas kabinetu, kurai ar viņiem izveidojās ļoti sirsnīgas attiecības. Tomēr pēc kārtējām pārmaiņām dome viņiem vēlreiz nācās mainīt dzīves vietu – februārī viņi ievācās Ušakova ofisā Rīgā.

0
Tagi:
Nils Ušakovs, Rīgas dome, Rīga
Pēc temata
Viņiem viss ir labi: žurnālisti apciemoja Kuzju un Muri
Kuzja un Muris aizbrauca no Rīgas domes, bet solīja atgriezties
"Rūpēsimies ne tikai par kaķiem": Rīgas vēlēšanām parādījies pirmais kopīgais saraksts
Nils Ušakovs sniedzis oficiālu paziņojumu