ZRK S-400 Triumf

Krievija sagrāvusi NATO militāro pārākumu Baltijā

293
(atjaunots 21:29 29.02.2020)
Pentagons oficiāli atzinis ASV globālā militārā pārākuma zaudējumu, ņemot vērā Ķīnas un Krievijas spēku paplašināšanos, kā arī Krievijas militāri ģeogrāfiskās priekšrocības pār NATO Baltijas reģionā.

ASV Bruņoto spēku Štābu priekšnieku komitejas vadītājs Marks Millijs debatēs ASV Kongresa Pārstāvju palātā apliecināja, ka armija spēj aizsargāt valsti un sabiedrotos, taču atzina Pentagona pozīciju novājināšanos, stāsta militārais analītiķis Aleksandrs Hroļenko . 

"Taču mūsu konkurētspējas priekšrocība ir sagrauta, to nevienam nevajadzētu apšaubīt. Ķīna un Krievija pastiprina militārās iepējas, lai pārspētu ASV un to sabiedrotos un nodrošinātu savu ietekmi visā pasaulē," teica Millijs.

Gandrīz vienlaikus NATO Apvienoto bruņoto spēku Eiropā komandieris Tods Volterss ASV Senāta kompetentajā komitejā paziņoja, ka alianses spēki aptur Krieviju, taču tās Rietumu kara apgabalam ir priekšrocības.

Polija un Baltijas valstis it kā paliek NATO uzmanības centrā kā bīstamākais reģions no iespējamo konfliktu viedokļa, ņemot vērā "vēsturiskās pretenzijas". Pie tam Volterss nez kāpēc "izolēja" karaspēka grupējumu Kaļiņingradas apgabalā, lai arī tā strukturāli iekļauta RKA (tāpat kā Baltijas flote).

Tajā pašā dienā NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs atzīmēja: "Krievijas jaunās raķetes ir ļoti bīstamas. Tās ir mobilas, viegli noslēpjamas, tās spēj īsā laikā nokļūt līdz Eiropas pilsētām. Tas ne tikai pazemina kodolieroču pielietojuma slieksni, bet arī paaugstina ar situācijas kļūdainu vērtējumu saistītos riskus."

Jāpiebilst, ka hiperskaņas raķetes reģionā parādījās ilgu laiku pēc alianses trieciena spēkiem.

Un tomēr. Kas īsti notiek ar partneriem?

Grūta atklāsme

Mēģināsim atsijāt graudus no pelavām. Millijs, Volterss un Stoltenbergs argumentēti pieprasa lielāku naudu Pentagona un NATO vajadzībām un pie viena pūlas attaisnot ASV spēku transkontinentālo pārvietošanu uz Eiropu un plašās mācības "Defender Europe 2020". Tomēr alianses un Krievijas spēku attiecība Baltijas reģionā  novērtēta objektīvi.

Kas kontrolē debesis, tam pieder iniciatīva uz zemes un jūrā. 15.februārī netālu no Sanktpēterburgas kaujas dežūrā stājās vienīgais PGA pulks Krievijā, kura sastāvā ir četri zenītraķešu sistēmu S-400 "Triumf" divizioni. Kaimiņos dislocētajiem pieciem zenītartilērijas pulkiem ir pa diviem "Triumf" divizioniem katrā. Tātad no visiem 63 Krievijas armijā esošajiem S-400 divizioniem 14 ir izvērsti Ļeņingradas apgabalā. GKS 6.armijas 2.divīzijas rekords ir panākts piespiedu kārtā. Vienība dislocēta pie Krievijas rietumu robežām, kaimiņos Igaunijai un Latvijai, kur dislocēti NATO trieciena spēki un bruņojums. Atgādināšu: sistēmas S-400 "redz" mērķus 600 km attālumā un spēj tos likvidēt 400 km attālumā.

Mūsdienu ešelonētā PGA sistēma nepārtraukti attīstās, pilnveidojas, integrējas. 26.februārī Ļeņingradas apgabalā notika jaunā zenītraķešu kompleksa S-350 "Vitjaz" treniņi. Šis vidēja darbības rādiusa ZRK paredzēts lielu sauszemes spēku aizsardzībai dažādu (aizsardzības un uzbrukuma) operāciju laikā, spēj integrēties vienotā tīklā ar citām PGA sistēmām. "Vitjaz" izvēršana pozīcijā aizņem piecas minūtes, tas pielādēts ar 12 zenītraķetēm, kas spēj likvidēt mērķus līdz 60 km attālumā, līdz 30 km augstumā. Mērķu ātrums var sasniegt 4800 m/sek.

Divas epizodes viena pierobežas apgabala dzīvē ļauj aptvert, cik adekvāti un individuāli Krievija reaģē uz ārējiem draudiem. Ja potenciālais pretinieks ir kā uz delnas, viņam ļauts patrulēt debesis. Un laikā, kad NATO iznīcinātāji F-16 virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pavada Krievijas kara transporta lidmašīnas, vēl būtu jātiek skaidrībā, kurš kuru īsti kontrolē.

Jūras bastions

Baltijas flotes raķešu kuģi strādā netālu no dzimtajiem krastiem un pilda kaujas izdevumus Indijas un Atlantijas okeānos. Aizvadītajā nedēļā Baltijas jūrā notika mācību kauja: lielie desanta kuģi "Kaliningrad" un "Minsk" līdz ar desanta kuteri ar kaisa kavernu "Leitenant Rimsky-Korsakov" stājās pretī gaisa un virsūdens pretiniekam. Kuģi ar artilērijas un raķešu kompleksu uguni piesedza jūras desanta izsēšanos krastā. Uzdevumus jūrā sekmīgi izpildīja arī pasaulē lielākais desanta kuģis uz gaisa spilvena "Evgeniy Kocheshkov". Ekipāža atvairīja uzbrukumu no gaisa un likvidēja pretinieka pozīcijas krastā no sistēmas "Ogoņ" 140 mm iekārtām (zalves uguns reaktīvās sistēmas "Grad" analogs jūras spēkiem). Starp citu, tādiem kuģiem pieejami 70% planētas jūru un okeānu krastu līniju, tie spēj pārvietoties pa zemi, pārvarēt grāvjus un mīnu aizsprostojumus, izsēdināt desantu dziļi pretinieka aizsardzības līnijā.

20. februārī Baltijas flote Kaļiņingradas apgabalā atvairīja nosacītā pretinieka bezpilota trieciena lidaparātu uzbrukumu – aizsargkupolu vairāku desmitu kilometru rādiusā radīja kompleksa "Leer 3" radioeletroniskās cīņas līdzekļi un zenītraķešu un lielgabalu kompleksi "Pancir S1". Jūras aviācijas iznīcinātāju eskadriļas lidotāji izspēlēja gaisa cīņas elementus ar iznīcinātājiem Su-27 un Su-30SM. Tik piesātināta militārā apmācība aliansei Baltijā nav pieejama no tehnoloģiskā viedokļa.

Baltijas flote ir Krievijas Jūras kara glotes operatīvi stratēģiskā vienība ar galvenajām bāzēm Ļeņingradas un Kaļiņingradas apgabalos. Flote intensīvi attīstās – pēdējos gados tā saņēmusi divus desmitus jaunu kuģu, arī raķešu kuģus (tie bruņoti ar "Kalibr").

Reģionā dislocētais Baltijas flotes krasta un sauszemes spēku 11.armijas korpuss pastiprināts ar atsevišķu tanku pulku. 2019.gadā tika saformēta 132. jauktā aviācijas divīzija, ko veido iznīcinātāju, trieciena un armijas aviācijas pulki. 152.raķešu brigāde Čerņahovskas pilsētā saņēmusi raķešu kompleksu "Iskander M". Krasta spēki saņēmuši mūsdienīgos pretkuģu raķešu kompleksus "Bal" un "Bastion". Baltijas flote pastāvīgi ir gatava atvairīt potenciālā pretinieka masveida raķešu un aviācijas uzbrukumu.

Šajā fonā Vašingtonas un Briseles militārie manevri atgādina gatavošanos cīņām ar pagātnes ēnu. Daudz labāk būtu stiprināt mieru reģionā un labas kaimiņattiecības ar Krieviju.

293
Tagi:
NATO, Baltija, Pentagons, ASV, Krievija
Pēc temata
"Eiropas Ahila papēdis". Kas mīļi gaida Krievijas tankus no Kaļiņingradas
Eksperts: ASV mierina Baltijas vaimanas ar paraugmācībām Eiropā
Pietiks ar piecām kilotonnām, lai savaldītu Krieviju. Pentagons liek kārtis galdā
ASV militārais budžets: kas atkritīs Latvijai
Cauruļvadu būves kuģis Akademik Čerskij

Haoss Amerikā palīdzēja Eiropai atrisināt jautājumu ar "Ziemeļu straumi 2"

30
(atjaunots 10:11 11.07.2020)
"Ziemeļu straumes – 2" stāsts ir tuvu savam loģiskajam finālam, un kaislības pieaug: Vācijas aizsardzības ministrs spiests atbildēt uz pārmetumiem par to, ka gāzes nesto naudu Krievija "varēs iztērēt militāriem mērķiem".

Spriedze pieaugusi pēc tam, kad Dānijas Enerģētikas aģentūra atļāva pabeigt "Ziemeļu straumi 2" savos ūdeņos ar cauruļvadu izbūves kuģiem ar enkura pozicionēšanu. Turklāt gan atļaujas izsniegšanas fakts, gan termiņi, kādos tā snigta, norāda uz fundamentālajām ģeopolitiskajām izmaiņām. Par situāciju ar gāzesvadu RIA Novosti portālā stāsta Sergejs Savčuks.

Lai saprastu šī notikuma nozīmīgumu, ir jāatceras vēsture.

"ZS 2" no paša sākuma saskārās ar nebijušu pretestību no Savienoto Valstu un tām uzticīgo Eiropas satelītu, piemēram, Polijas puses. Privātais komercprojekts ("Ziemeļu straumi" būvē nevis valstis, bet kompānijas) starptautiskajā arēnā tika pasniegts kā politiski motivēts projekts, kas nostāda Veco Pasauli tiešā enerģētiskā atkarībā no Krievijas. Francijas kompānija Engie, Austrijas kompānijas OMV, Lielbritānijas un Nīderlandes uzņēmums Shell un Vācijas uzņēmumi Uniper un Wintershall, kas kopumā ieguldīja projektā sešus miljardus eiro, nemitīgi atkārtoja, ka gāzesvadam no Krievijas ir tikai praktiska nozīme Eiropas līderu rūpniecībā un ekonomikā, bet viņu vārdi pazuda pretinieku paceltajos informācijas viļņos.

Pirmos pieprasījumus maģistrālā cauruļvada izbūvei Nord Stream 2 operators sāka iesniegt jau 2017. gadā, un Vācijas, Zviedrijas un Somijas atļaujas tika saņemtas bez īpašiem sarežģījumiem. Problemātiskākā izrādījās Dānija, caur kuras teritoriālajiem ūdeņiem bija jāizbūvē 147 kilometri cauruļu.

Dānija maksimāli vilcinājās jau ar sākotnējās atļaujas izsniegšanu. 2019. gada rudenī šī skandināvu valsts, saņemot no Nord Stream 2 uzreiz trīs būvniecības projektus, paņēma pauzi un līdz pēdējam vilcinājās ar lēmuma pieņemšanu. Atļauja cauruļu uzbūvei uz dienvidaustrumiem no Bornholmas salas tika izsniegta tieši 61. dienā no prasības iesniegšanas brīža — nākamajā pēc maksimālā termiņa beigām. Lai saprastu, cik sarežģīts bija process, jāņem vērā, ka šādu atļauju izsniegšana ir Dānijas Enerģētikas aģentūras (DEA) pienākums, bet, sekojot amerikāņu politikas fārvaterā, Dānijas valdība aizliedza DEA nodarboties ar šo jautājumu, un nodeva to Ārlietu ministrijas pārziņā, tādejādi piešķirot "ZS 2" politisku nokrāsu. Un Dānijas Ārlietu ministrija vilcināja laiku atbilstoši Vašingtonas politiskajai pozīcijai.

Amerikas Savienotās Valstis neatteicās no idejas torpedēt "ZS-2" būvniecību un plānveidīgi ieviesa kompleksas sankcijas. 2019. gada decembrī Šveices kompānija Allseas, baidoties nonākt zem sankciju veltņa, vienpusēji lauza vienošanos ar Nord Stream 2 un izveda trīs savus kuģus no būvniecības teritorijas, tādējādi apdraudot projekta realizāciju.

"Gazprom" un ārvalstu investoru komanda, kas ieguldījuši miljardiem eiro, sāka meklēt izeju no strupceļa. No Tālajiem Austrumiem tika izsaukts "Akademik Chersky " mobilizēta enkuru barža "Fortuna". Tomēr radās grūtības ar to ekspluatāciju, jo ASV ieviesa jaunas sankcijas, aizliedzot starptautiskajiem uzņēmumiem apdrošināt šo kuģu darbību, turklāt "Fortuna" nav atbilstoši aprīkota ar dinamiskās pozicionēšanas sistēmu, proti, ar ģeolokācijas un automātiskās piestūrēšanas sistēmu. Tikai Dānija varēja izsniegt atļauju izmantot kuģus ar enkura pozicionēšanu, - valsts, kas iepriekš maksimāli apgrūtināja projekta īstenošanu.

Interesanti, ka šoreiz Kopenhāgena, kam bija likumīgi iemesli izskatīt jautājumu četru nedēļu laikā, sniegusi atbildi jau pēc divām nedēļām. "Fortuna" varēs uzsākt darbu Dānijas teritoriālajos ūdeņos pēc četrām nedēļām, kas paredzētas likumdošanā lēmuma apstrīdēšanai. Tātad Krievijas barža varēs uzsākt darbu 3. augustā. Dīvainā kārtā tieši šajā dienā beidzas mencu nārstošanas periods, kad jebkādas darbības jūras akvatorijā ir kategoriski aizliegtas.

Dānijas labvēlīgā noskaņojuma pamatā, domājams, ir divi faktori. Pirmkārt,  ASV arvien dziļāk iegrimst civilajos protestos un pasaules hegemona valdība vairāk norūpējusies par gaidāmajām novembra vēlēšanām, nevis par ārpolitiku. Pie tam cieš arī Amerikas naftas un gāzes rūpniecība — Covid-19 pandēmija iedragājusi ogļūdeņražu tirdzniecību, un tagad neviens neuzņemas prognozēt tirgus atjaunošanas horizontu. ASV naftas krātuvēs iestrēdzis rekordliels naftas apjoms – 540 miljoni barelu, turklāt jūlijā vien atceltas 45 amerikāņu SDG piegādes. Vai ir vērts brīnīties, ka Baltajam namam ir lielākas problēmas, nekā gāzesvads Baltijā?

Tiklīdz amerikāņu faktors izkrita no Eiropas politikas shēmas, viss nostājās savās vietās un sāka pakļauties ekonomiskajai loģikai un interesēm. Vācija, gāzesvada būvniecības galvenais beneficiārs, atklāti paziņoja: gāzes vads tiks uzbūvēts par spīti visam. Parasti atturīgā Angela Merkele nosauca pret "ZS 2" vērstās sankcijas par "tiesisko jautājumu izpatnei neatbilstošām", bet Bundestāga Enerģētikas  komitejas vadītājs Klauss Ernsts norādīja, ka Berlīne ir gatava ieviest atbildes sankcijas, ja Amerika nenomierināsies.

Šo faktoru fonā top skaidrs, kāpēc ar Dāniju ir "tik viegli sarunāt". Amerika ir tālu un tagad tā daudz vairāk raizējas par vēlēšanām un BLM nekārtībām, bet Vācija (tāpat kā Austrija un Francija) ir blakus un ļoti ieinteresēta saņemt gāzi no Krievijas, vienīgo drošo un ekoloģiski tīro kurināmo. Pie tam jāņem vērā arī Vācijas lēmums pakāpeniski atteikties no atoma un ogļu enerģētikas.

Amizanti gan, ka ASV iekšējās problēmas dāvā iespēju Vašingtonas uzticīgajiem līdzgaitniekiem īstenot sev izdevīgus projektus turklāt ļauj Eiropai atbrīvoties no amerikāņu diktāta. Un pie visa vainīga ir krievu gāze.

30
Tagi:
Ziemeļu straume 2, ASV, Eiropa
Temats:
Ziemeļu straume 2
Pēc temata
Sergejs Lavrovs: Krievija atbildēs uz ASV agresīvajiem izlēcieniem
Eksperts: Krievija var atbildēt uz ASV netīrajiem trikiem pret "Ziemeļu straumi 2"
Deputāts: Vācija var aplikt ar soda nodevām gāzi no ASV
Pasaule apgriezusies kājām gaisā: Vācija gatavo sankcijas pret ASV
RT telekanāla automašīnas, foto no arhīva

RT retranslācijas aizliegums: Rietumi aizmirsuši, strādāt pret Krieviju

39
(atjaunots 08:01 11.07.2020)
Kādreiz tieši juridiskā izsmalcinātība kaut vai pieņemamo lēmumu ārējas nevainojamības ievērošanas nolūkos bija viens no svarīgākajiem rietumu demokrātijas trumpjiem.

Lietuva aizliedza savā teritorijā piecu RT telekanālu retranslāciju. Tas notika nedēļu pēc analoģiska soļa no Latvijas varasiestāžu puses. Nākamā ir Igaunija, kuras ārlietu ministrs arī neizslēdz šāda lēmuma varbūtību, raksta komentētāja Irina Alksnis portālā RIA Novosti.

Izredzes, ka Tallinai šajā jautājumā būs īpaša pozīcija, nav lielas: tās mazina gan tradicionālā pret Krieviju vērstā "trīs Baltijas tīģeru" vienprātība, gan fakts, ka Igaunijas varasiestādes izrādījušas lielāko aktivitāti un konsekvenci, lai radītu šķēršļus aģentūras Sputnik darbam republikā. Kā zināms, vēlamā rezultāta sasniegšanai viņi sarīkoja atklātu spiedienu uz darbiniekiem ar draudiem par kriminālvajāšanas uzsākšanu.

Taču visinteresantākais visā šajā situācijā ir Viļņas oficiālais lēmuma pamatojums. Tā apgalvo, ka RT kontrolē Dmitrijs Kiseļovs, kurš savukārt iekļauts Rietumu sankciju sarakstā, - tāds ir šķietamais iemesls lēmumam pret "viņa" mediju resursu.

Runa pat nav par to, ka šis apgalvojums neatbilst patiesībai, par ko Lietuvas varasiestādes izpelnījās dzēlīgus komentārus - to autori atgādināja, ka RT vispār nav sakara ar mediju grupas "Rossija segodņa" struktūrām, kuras patiešām vada Dmitrijs Kiseļovs.

Svarīgāks ir tas, ka tas viss jau ir bijis: precīzi nedēļu iepriekš Latvijas Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome izskaidroja RT retranslācijas aizliegumu ar to, ka telekanāli "atrodas faktiskā un vienpersoniskā Dmitrija Kiseļova uzraudzībā". Toreiz gan Margarita Simoņana, gan Krievijas ĀM noradīja uz Latvijas oficiālo struktūru neiedomājamo neprofesionālismu.

Tobrīd vēl varēja izskaidrot notikušo ar nejaušību un konkrēto izpildītāju kļūdu: galu galā, neviena sistēma nav pasargāta no diletantiem un halturētājiem. Savukārt valstij šādā situācijā it kā nebūtu glīti atkāpties no saviem paziņojumiem, pat ja to atklāti ir iegāzuši pašu ierēdņi.

Taču situācijas atkārtošanās Lietuvā viennozīmīgi liek noprast: nekādas nejaušas kļūdas nebija. Tā ir apzināta Latvijas un Lietuvas varasiestāžu nostāja, kura iekļaujas principā "arī tas derēs".

Skaidrs, ka RT retranslācijas aizliegums ir politisks lēmums. Bet vai tiešām nevarēja to paskaidrot ar juridiski "tīrāku" motīvu? Protams, ka varēja. Taču šim mērķim atbildīgajām iestādēm nāktos pielikt lielākas pūles, meklēt veidus, kā apiet likumdošanu.

Kādreiz tieši šī īpatnība – juridiskā izsmalcinātība kaut vai pieņemamo lēmumu ārējas nevainojamības ievērošanas nolūkos – bija viens no svarīgākajiem rietumu demokrātijas trumpjiem. Tā izskatījās ārkārtīgi pievilcīgi citu politisku sistēmu fonā, kurām nebija tādas patikas ķēpāties ar formālu procedūru ievērošanu.

Taču kopš tā brīža ir pagājis daudz laika. RT retranslācijas aizlieguma jautājumā Baltijas republikas rīkojas pēc daudz spēcīgāku lielvalstu shēmas.

Savulaik amerikāņiem mēģene ar nezināmas izcelsmes pulveri aizstāja nepieciešamību meklēt patiesus apstākļus, ar kuriem varētu pamatot iebrukumu Irākā. Briti sarīkoja grandiozu šovu ar Skripaļu saindēšanu, un viņus nemaz nemulsina jebkurai vērīgai acij acīmredzamas pretrunas šajā lietā. Nīderlande, kurai taisnīgā tiesa reiz bija nacionālais simbols, tiesvedībā MH17 lietā tā sagrozīja likumus, ka vairs pat brīnīties nav spēka.

Šādu piemēru – ne tikai attiecībā pret Krieviju, bet arī pret Ķīnu, Irānu, Venecuēlu un citām "atstumtajām valstīm" – ir kļuvis tik daudz, ka tie sen jau ir kļuvuši par ikdienišķu parādību. Šādā fonā absolūti organiski izskatās Lietuvas un Latvijas varasiestāžu pozīcija situācijā ar RT retranslācijas aizliegumu: kādēļ pūlēties, ja oficiālās versijas vietā var iesmērēt acīmredzamas muļķības?

Te pat ir savdabīga loģika: Krievijai naidīgi noskaņotu auditoriju apmierinās skaidrojums par "RT kontrolējošo Kiseļovu" (līdzīgi kā par "Skripaļu saindējušo Putinu" vai "virs Donbasa Boeing notriekušo Kremli"), savukārt Krievijas un tai simpatizējošo spēku labad Rietumi vairs neredz jēgu tērēt resursus, - acīmredzot, uzskata par bezjēdzīgiem centienus mainīt viņu domas un pārvilināt savā pusē.

Sākotnēji šī (atklāti nekvalitatīvā) pieeja parādījās Rietumu informācijas, politiskā, ideoloģiskā un pat morālā monopola dēļ. Tādēļ vienā jaukā brīdī Rietumi vairs neuzskatīja par nepieciešamu rūpīgi un profesionāli izstrādāt savu politiku – gan kopumā, gan attiecībā pret konkurentiem. Rezultātā paši nepamanīja, kā šo monopolu zaudēja, tostarp arī vienaldzības un savas pašpārliecības dēļ. Sak, gan jau arī tā būs labi.

Taču tagad situācija ir mainījusies. Tie paši spēki vairs neuzskata par vajadzīgu strādāt kvalitatīvi un kvalificēti tāpēc vien, ka savējie iztiks, bet pretinieku tik un tā nepārliecināsi.

Pārsteidzošākais ir tas, ka viņi patiešām domā (un jaunākie baltiešu lēmumi par RT to apliecina): tāda profesionāla, jeb, pareizāk sakot, ārkārtīgi neprofesionāla pieeja veicinās viņu ideoloģisko un ģeopolitisko uzvaru pār Krieviju.

39
Tagi:
vārda brīvība, Baltija, RT
Pēc temata
Simoņana komentēja Igaunijas vēlmi aizliegt telekanālu RT
Dombrovskis izskaidroja, kur slēpjas manevru jēga saistībā ar RT aizliegšanu Latvijā
Igaunija var aizliegt RT kanālu translāciju pēc Latvijas piemēra
Latvijā aizliedz kanālu RT

SPKC pievieno vēl vienu valsti, no kuras ierodoties jāievēro pašizolācija

0
(atjaunots 09:46 12.07.2020)
Situācija ar Covid-19 gadījumu skaita izaugsmi pasaulē pastāvīgi mainās, tādēļ Slimību profilakses un kontroles centrs regulāri atjaunina "sarkano" valstu sarakstu, pēc kuru apmeklēšanas jāpavada divas nedēļas pašizolācijā.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Sakarā ar Covid-19 saslimstības izaugsmi atsevišķos reģionos, valstu saraksts, pēc kuru apmeklēšanas nāksies ievērot divu nedēļu pašizolāciju, mainās. Šonedēļ Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) paplašināja sarakstu, iekļaujot tajā vēl vienu valsti, raksta Press.lv.

Tagad pēc Horvātijas apmeklēšanas tūristiem nāksies pavadīt divas nedēļas pašizolācijā, ziņo SPKC.

Toties kopš piektdienas, 10. jūlija, no saraksta tika izslēgtas Monako un Lielbritānija.

​Pašlaik saslimstība Latvijā sastāda 2,3 gadījumus uz 100 tūkstošiem cilvēku. Pēdējās dienās valstī vērojams jaunu Covid-19 gadījumu uzliesmojums. Netiek izslēgts arī pasākumu pastiprināšana, kas ir saistīti ar vīrusa izplatības ierobežošanu.

Atgādināsim, ka SPKC un Veselības ministrija joprojām neiesaka bez vajadzības izbraukt ārpus Latvijas robežām, jo epidemioloģiskā situācija pastāvīgi mainās.

Pirmajā vietā ES un EEZ valstu vidū joprojām ir Zviedrija – tur ir atzīmēti 103,4 Covid-19 gadījumi uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Otrajā vietā iet Luksemburga ar 90,7 gadījumiem uz 100 tūkstošiem cilvēku, trešajā vietā Portugāle – 47,7 gadījumi uz 100 tūkstošiem.

0
Tagi:
karantīna, koronavīruss, SPKC
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
PVO ieinteresējusies par Krievijas vakcīnu pret Covid-19
Izsekot var tikai atbraukušos no Krievijas un Baltkrievijas: kā Latvijā kontrolē Covid-19
Ieveda un kontaktēja: Latvijā 11 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi
Latvijā 8 jauni Covid-19 gadījumi: SPKC meklē autobusa Liepāja-Rīga pasažierus