ASV armijas karavīri, foto no arhīva

ASV draud izlaupīt vēl vienu valsti. pārdomā Krievijas ZRK iespējas

222
(atjaunots 13:14 14.01.2020)
The Wall Street Journal vēsta, ka Trampa administrācija atradusi iespēju nopietni sodīt Irāku par mēģinājumiem padzīt no valsts amerikāņu spēkus.

Šis soda pasākums nodarīs nopietnu kaitējumu Irākas ekonomikai un dāvās iespēju amerikāņiem ekspropriēt desmitiem miljardu dolāru, portālā RIA Novosti stāsta Ivans Daņilovs.

Amerikāņu izdevuma The Wall Street Journal informācijas avotu izklāstā ta sir spilgts ģeopolitiskās šantāžas piemērs ar dolāru finansiālās sistēmas pielietojumu: "Irākas amatpersonas informē, ka šonedēļ saņēmušas Trampa administrācijas brīdinājumu: Irāka riskē zaudēt piekļuvi nozīmīgam valdības bankas kontam, ja Bagdāde padzīs amerikāņu spēkus par aviācijas triecienu, kura rezultātā gājis bojā Irānas galvenais ģenerālis. Valsts departaments brīdināja, ka ASV var slēgt Irākai piekļuvi kontam valsts Centrālajā bankā, kas atrodas Ņujorkas Federālās rezerves bankā. Tas var sagraut Irākas vājo ekonomiku, paziņoja (Irākas – red.) ierēdņi."

Īsumā atgādināšu konflikta vēsturi. Pēc Irānas ietekmīgākās militārpersonas slepkavības Vašingtona saskārās ar Irākas parlamenta "dumpi": šiītu partijas pieprasīja valdībai padzīt no valsts amerikāņu karavīrus. Radās haotiska reakcija no ASV amatpersonu puses: vispirms Irāka saņēma oficiālu vēstuli, kurā bija teikts, ka "ņemot vērā cieņu pret Irākas suverenitāti" karaspēks tiks izvests, taču pēc tam Pentagons paziņoja, ka tā esot bijusi "nepareizā vēstule", kas nosūtīta kļūdas rezultātā, un neviens neko neizvedīšot.

Piektdien telekompānija CNN paziņoja, ka Valsts departamenta pārstāvji likuši saprast: ASV neplāno izvest spēkus no Irākas, neskatoties uz šīs valsts valdības lūgumiem izstrādāt atbilstošo mehānismu".

Īpaši absurdi (no jebkura veselā saprāta īpašnieka viedokļa – aizvainojoši) izskatās oficiālais iemesls, kura dēļ amerikāņu spēki paliek Irākā, kas augstākajā līmenī norādījusi – tie ir jāizved. Valsts sekretārs Maiks Pompeo paziņoja: "Mūsu misija ir ļoti skaidra: mēs tur bijām, lai pildītu mācību misiju, lai palīdzētu Irākas drošības spēkiem sekmīgi turpināt kampaņu pret ISIS (vairākās pasaules valstīs aizliegta teroristiska organizācija – red.). Mēs plānojam šo misiju turpināt."

Tātad, no ASV viedokļa, Irākas armiju "trenēs" pret Irākas valdības gribu, turklāt, saskaņā ar The Wall Street Journal informāciju, par mēģinājumu atteikties no "amerikāņu militārās palīdzības" Irākas valdību sodīs, atņemot visus valstij piederošos dolārus, kas atrodas Irākas Centrālās bankas kontos ASV.

Jāpiebilst, ka vienu reizi ASV jau pielietoja šo radikālo līdzekli pret Bagdādi, lai arī mīkstākā variantā: 2015.gadā Ņujorkas Federālā rezervju banka uz vairākām nedēļām bloķēja Irākas Centrālās bankas dolāru kontus, izraisot nopietnu finansiālo krīzi valstī. Toreiz ASV varasiestādes savu lēmumu pamatoja ar to, ka radušās "aizdomas" – Irāna izmantojot Irākas finanšu sistēmu, lai izvairītos no ASV sankcijām.

Precīzs Irākas dolāru apjoms, ko var iesaldēt vai pat ekspropriēt Donalda Trampa administrācija, nav zināms, jo Federālā rezerve neatklāj konkrētus datus par centrālo banku dolāru kontiem, kas tiek apkalpoti tās sistēmā. Taču sankciju gadījumā minimālais amerikāņu laupījums, domājams, sasniegs trīs miljardus – tā ir Irākas Centrālās bankas depozītu summa Savienotajās Valstīs, kas figurē nacionālajā statistikā.

The Wall Street Journal piezīmēja, ka lielākā daļa kaitējuma Irākai būs saistīta ne tik daudz ar šīs naudas zaudējumu, bet ar valsts piekļuvi dolāru finansiālajai sistēmai: "Ierobežojot Irākas piekļuvi dolāriem, var kristies dināra vērtība, kā tas notika 2015. gadā, kas savukārt var no jauna radīt dolāru iepirkšanas vilni Irākā, jo fiziskās personas, kompānijas un bankas mēģinās iegūt cietu valūtu. Tamlīdzīga devalvācija var novest pie nopietnām grūtībām ekonomikā, jo tā samazina algoto darbinieku, kompāniju un valdības pirktspēju."

Par papildu problēmu kļūs Irākas naftas eksports. Irāka pārdod to par dolāriem, bet ASV sankciju apstākļos valsts nokļūs tagadējā Irānas stāvoklī, kam tāpat nav piekļuves galvenajai starptautiskās tirdzniecības valūtai.

Rodas iespaids, ka Vašingtona atradusi ideālu sāpīgo vietu, lai bez gala un malas kontrolētu Irāku. Taču tā, visdrīzāk, ir ilūzija, it īpaši, ja pavērot situāciju ilgtermiņa perspektīvā.

Ja arī tagad izdosies apturēt armijas iziešanu no Irākas, šī lokālā uzvara novedīs pie ilgtermiņa grūtībām. Pirmkārt, draudi (kur nu vēl to īstenošana) stimulēs gan Irāku, gan arī visus parējos naftas eksportētājus uzsākt savu darījumu dedolarizāciju, lai pasargātos no tamlīdzīgām sankcijām. Otrkārt, no imidža viedokļa Vašingtonas solis nodara nopietnu kaitējumu ASV reputācijai Tuvajos Austrumos un ne tikai, neskatoties uz visiem amerikāņu propagandas pūliņiem. Apstākļos, kad ASV nebija spēcīgu konkurentu reģionā, imidža zudumu varētu ignorēt (lai gan tas būtu tuvredzīgs lēmums), bet tagad par ietekmi reģionā cīnās Ķīna, Irāna un Turcija, aug Krievijas ietekme, un tas viss šausmīgi kaitina amerikāņu ekspertus un medijus.

Jau tagad redzamas pirmās kustības šajā virzienā. Piektdien, atsaucoties uz Irākas parlamenta locekļiem, tika ziņos, ka "valsts izvērtē jautājumu par Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēmas iegādi laikā, kad Kremlis plāno pastiprināt klātbūtni Tuvajos Austrumos un radīt plaisu starp Bagdādi un Vašingtonu. Irākas likumdevēji ziņoja, ka valdība nolēmusi turpināt pārrunas par Krievijas PGA kompleksu S-400 iegādi, ņemot vērā bažas, ka ASV varētu atsaukt savu atbalstu Bagdādei.

Jo spēcīgāk, nekaunīgāk, aktīvāk un publiskāk Vašingtona pievelk dolāru un sankciju cilpu savu sabiedroto un satelītu kaklā, ko lielāks skaits pasaules valstu prezidentu un valdību saprot, ka īstā neatkarība balstās uz diviem vaļiem: spēcīgu Krievijas PGA un neatkarību no amerikāņu finansiālās sistēmas.

222
Pēc temata
Irānas varasiestādes iekļāvušas ASV armiju teroristisko organizāciju sarakstā
Ģenerāļa Suleimani meita brīdināja ASV par "melno dienu"
Irākas parlaments atbalstījis ārvalstu bruņoto spēku izvešanu no valsts
"Simtiem reižu spēcīgākas": Latvijas karavīrs pastāstīja par uzbrukumu ASV bāzei Irākā
ASV militārās tehnikas dislokācija Sīrijā

"Yankee go home!": kas sācies Sīrijā

3
(atjaunots 17:46 14.08.2020)
Uzbrukumi armijas bāzēm un patruļām, raķešu apšaudes un fugasu sprādzieni kolonnu maršrutā – ASV armijas karavīriem Sīrijā kļūst neomulīgi ap dūšu.

Pie tam uzbrukumus organizē ne tikai teroristiskie grupējumi. Nikolajs Protopopovs portālā RIA Novosti stāsta, kas vēl ir neapmierināts ar amerikāņu klātbūtni Arābu Republikā.

No visām pusēm

Nesen ASV nelikumīgā armijas bāze Hasakas provincē Sīrijas ziemeļaustrumos tika apšaudīta ar raķetēm. Šeit, sešdesmit kilometru attālumā uz dienvidiem no Hasakas pilsētas amerikāņi iekārtojuši aerodromu trieciena un transporta helikopteru un lidmašīnu uzņemšanai. Sīrijas mediji vēsta, ka bāzi apšaudījuši neidentificēti bruņotie formējumi.

Pēdējos mēnešos amerikāņus Sīrijā regulāri apšauda, viņi cieš zaudējumus. "Nezināmo" uzbrukumiem īpaši viegli ievainojamas ir mobilās patruļas. Piemēram, maija beigās automašīnu kolonnai ar ASV armijas karavīriem un grupējuma "Sīrijas demokrātiskie spēki" (SDS) kaujiniekiem Deirezoras provincē uzbruka ar automātiem, ložmetējiem un granātām bruņota nodaļa. Trīs amerikāņi un četri SDS locekļi ievainoti.

Aprīlī fiksēta vesela uzbrukumu sērija Hasakas provincē. Piemēram, bruņumašīnu "Hummer” ar amerikāņu kareivjiem un SDS locekļiem "nezināmas personas" apšaudīja netālu no Ruveišida ciema. Vairāki cilvēki ievainoti. Līdzīgā incidentā Deirezorā gājis bojā ASV armijas virsnieks un SDS kaujinieki. Pēc vēl viena uzbrukuma divi kareivji pazuduši bez vēsts. Viņu liktenis nav zināms.

Bieži vien patruļu ceļā iedarbojas spridzekļi. Piemēram, jūlijā automašīnu kolonna cieta sprādzienā Sabha ciemā tajā pašā Deirezoras provincē. Dažkārt uzbrūk pašnāvnieki mīnētās mašīnās. Lielākos zaudējumus amerikāņi cieta pērnā gada janvārī: Manbidžā Sīrijas ziemeļos pašnāvnieks uzspridzināja fugasu līdzās kājnieku patruļai: gāja bojā divi kareivji, ASV Aizsardzības ministrijas darbinieks un algotnis.

Savukārt Pentagons konsekventi noliedz lielāko daļu ziņojumu par uzbrukumiem Sīrijā – tos dēvē par melu ziņām.

Cīņa par resursiem

Militārais eksperts Jurijs Ļamins sarunā ar RIA Novosti atzīmēja, ka uzbrukumus amerikāņu armijas objektiem un patruļām var organizēt vietējās ciltis, ko okupējušas ASV un to sabiedrotie.

Situācija Sīrijā, foto no arhīva
© Sputnik / Михаил Воскресенский

"Tie ir Sīrijas austrumos un ziemeļaustrumos dzīvojošie arābi, - paskaidroja Ļamins. – Tagad viņi faktiski ir kurdu varā, ko atbalsta amerikāņi. Protams, cilvēki ir neapmierināti, viņi kategoriski iebilst pret pašreizējo stāvokli, jo uzskata, ka reģionam jābūt Damaskas kontrolē. Tāpēc notiek protesti."

Pie tam šīs ciltis nereti ir labi bruņotas un apmācītas.

"Valstī jau ilgus gadus rit pilsoņu karš, iedzīvotāju rokās ir papilnam ieroču, - uzsvēra Ļamins. – Runa nav tikai par šaujamieročiem. Ir gan mīnmetēji, gan smagie ložmetēji, pat Sīrijā un Irākā plaši izplatītās vieglās 107 mm zalves uguns sistēmas, ražotas Ķīnā vai Saūda Arābijā."

Pļehanova vārdā nosauktās Krievijas ekonomikas universitātes Politoloģijas un socioloģijas katedras docents, organizācijas "Krievijas virsnieki" ekspertu padomes loceklis Aleksandrs Perendžijevs uzskata, ka uzbrukumi amerikāņu kareivjiem, iespējams, ir daļa no koalīcijas iekšējās cīņas par Sīrijas resursiem.

"Faktiski tā ir sadursme starp pašiem laupītājiem, - viņš precizēja. – No vienas puses, ir Pentagons, no otras – dažādas finanšu un rūpniecības grupas, kas lobē privāto militāro kompāniju intereses, var apbruņot tos pašus teroristus."

Viņš atgādināja, ka arī Pentagons nav patstāvīgs spēks Sīrijas spēlē, - tas pārstāv noteiktas grupas ASV. Tamlīdzīgi slepeni triecieni liecina, ka cīņa par Sīrijas derīgajiem izrakteņiem turpinās.

"Ja būtu uzbrukusi Sīrijas armija, to Pentagons uzreiz atzītu, - piebilda Perendžijevs. – Bet, kad saka "nezināmas nodaļas", vienkārši nevēlas atklāt slepeno, iekšējo karu. Pie tam, esmu pārliecināts, amerikāņiem labi zināms, no kā viņi dabūjuši pa ādu."

Tautas dusmas

Vēl viens riska faktors, kas apdraud amerikāņus, ir tautas pretošanās. Valsts prezidents Bašars Asads konstatēja, ka tās galvenais mērķis ir atbrīvot Sīrijas teritoriju no ārvalstu okupācijas. Iemeslu neapmierinātībai ar amerikāņiem ir pietiekami daudz.

Jūnijā Abadas pilsētas iedzīvotāji (Hasakas province) organizēja piketu robežkontroles punktā – viņi pūlējās nepieļaut savu kviešu nelikumīgu izvešanu. Pirms incidenta Sīrijas ĀM paziņoja, ka turkiem lojālie kaujinieki un ASV sabiedrotās bandas vairākkārt nodedzinājušas kviešu un citas labības laukus, lai destabilizētu situāciju valstī. ASV militārpersonas un viņu sabiedrotie padara aizvien sarežģītāku humanitāro situāciju Sīrijas ziemeļos, lai noskaņotu iedzīvotājus pret oficiālo valdību.

Senās Palmīras pilsdrupas, foto no arhīva
пресс-служба Института наследия

Bieži amerikāņu vainas dēļ iet bojā civiliedzīvotāji. Maija beigās ASV  karavīri nošāva automašīnas vadītāju Deirezoras provincē – automašīna it kā esot nogriezusies no šosejas netālu no naftas atradnes. Kareivjiem šķita, ka tas ir draudīgi, un viņi atklāja uguni.

Februārī kontrolpostenī netālu no Kamišli pilsētas Sīrijas karavīri apturēja ASV armijas kolonnu, kas brauca pa nesaskaņotu maršrutu. Amerikāņi izprovocēja konfliktu ar vietējiem iedzīvotājiem. Rezultātā kareivji atklāja haotisku uguni pa civiliedzīvotājiem. Gāja bojā 14 gadus vecs zēns Feisals Halids Muhamads, vēl viens cilvēks tika ievainots. Incidentu izdevās noregulēt tikai pēc Krievijas karavīru iejaukšanās, kuru autokolonna devās uz bāzes vietu.

3
Tagi:
Sīrija, ASV
Pēc temata
Kvazivalsts Eifratas austrumu krastā: kādi ir ASV mērķi Sīrijā
Uz ceļa Sīrijā noticis incidents starp KF un ASV karavīriem
Krievijas pārstāvis ANO: Sīrijai ir tiesības likvidēt teroristus Idlibā
ASV izmanto pandēmiju, lai palīdzētu kaujiniekiem Sīrijā
Okhotnik

Kāpēc Krievijas bezpilota "Okhotnik" tik ļoti satrauc ASV un NATO

12
(atjaunots 14:57 14.08.2020)
ASV Gaisa spēku smagie bezpilota lidaparāti pārsvarā paredzēti cīņām ar nemierniekiem "trešās pasaules" valstīs, bet Krievija gatavo 5. paaudzes iznīcinātāju slepkavu ar mākslīgo intelektu un spējām "sastrādāties" ar Su-57.

Rietumu "partnerus" tik ļoti satrauc autoritatīvais žurnāls Forbes, kas parasti velta uzmanību finansēm un ekonomikai, 7. augustā meta pie malas galveno tēmu un sāka satraukti salīdzināt Krievijas smago bezpilota lidaparātu S-70 Okhotnik (Hunter) ar līdzīgiem ASV aparātiem, stāsta militārais analītiķis Aleksandrs Hroļenko.

Amerikāņu izdevums atzīmēja: atšķirībā no ASV Gaisa spēku "darba zirdziņa" MQ-9 Reaper Krievijas izlūkošanas un trieciena drons paredzēts nevis cīņām ar nemierniekiem (bez pretgaisa līdzekļiem), bet gan pilnvērtīgiem militārajiem konfliktiem. Tas var nest izlūkošanas līdzekļus un vairāk nekā 6 tonnas bumbu vai "zeme-gaiss" un "gaiss-gaiss" raķetes aptuveni 5000 km attālumā. "Okhotnik" ir "bezprecedenta iespējas" no darbības attāluma un bruņojuma daudzveidības viedokļa. Ārēji tas atgādina projektu X-47B Northrop Grumman, taču iet pa citu ceļu. Publicēti plāni būtiski paātrināt darbu pie mazpamanāmā uzbrukuma drona "Okhotnik", kura sērijveida piegādes sāksies 2024. gadā.

Līdzīgs projekts ASV buksē. Amerikāņu smagā BPLA X-47B pirmais lidojums notika 2011. gadā (tolaik korporācija Sukhoi tikai sāka darbu pie "Okhotnik". Programmu perspektīvā drona adaptācijai jūras kara spēku vajadzībām UCLASS Pentagons iniciēja 2013. gadā, ar mērķi panākt mašīnas operatīvo gatavību līdz 2020. gadam (četras kompānijas, kas tajā piedalījās, saņēma pa 15 milj. dolāru). Jau 2015. gadā JKS speciālisti apšaubīja klāja trieciena drona nepieciešamību (efektivitāti). Tālāk gāja šķībi un greizi. Programmas UCLASS ietvaros drona statuss pakāpeniski kritās no trieciena līdz izlūkošanas un tālāk – vienkārši lidojošā degvielas uzpildītāja statusam.

ASV GKS šodien piesardzīgi izmēģina relatīvi nelielo uzbrukuma aparātu XQ-28 Valkyrie kā uzticamo padoto (loyal wingman). Tas spēj pacelt līdz 450 kg lietderīgās kravas (vienu vai divas bumbas vai raķetes), un ar stealth īpašībām nav apveltīts. Forbes bija spiests konstatēt: lai arī bezpilota jomā ASV startēja  agrāk, tās var finišēt aiz Krievijas. Modernā bruņojuma jomā tā jau ir tendence.

Militārais intelektuālis

Iepriekš amerikāņu izdevums "The Drive" veltīja Krievijas smagajam dronam veselu publikāciju sēriju: "Okhotnik" atgādina iznīcinātāju un "izskatās visnotaļ iespaidīgi – aptuveni 38 pēdas garš ar spārnu vēzienu 62 pēdu apmērā (tas ir, 11 un 19 metri), izmēri ļauj novietot bruņojumu iekšpusē, konstrukcija – lidot virsskaņas ātrumā, un spēj strādāt mijiedarbībā ar jauno pilotējamo iznīcinātāju Su-57.

Interese ir likumsakarīga. Pārāk maz ir valstu, kas spēj radīt smagos neredzamos izlūkošanas un uzbrukuma bezpilota lidaparātus. Savukārt trieciena dronu un 5. paaudzes iznīcinātāju integrācijas tehnoloģiju pagaidām neviens nav apguvis. Domājams, Krievija būs pirmā.

Precīza informācija par "Okhotnik", tā militārajiem mērķiem, aprīkojumu un bruņojumu vēl ilgi būs aizslepenota. Zināms, ka drons izstrādāts pēc "lidojošā spārna" shēmas, tam izmantoti kompozīti materiāli, kas mazina aparāta pamanāmību pretinieka RLS. Tam ir reaktīvais dzinējs ar vadāmu vilkmes vektoru, pārvietojas ar ātrumu aptuveni 1000 km/h. Spēj nest 5-6 tonnas lietderīgās kravas. pacelšanās masa – līdz 20 tonnas. Var strādāt PGA būtiskas pretestības apstākļos. Izmēģinājuma lidojumi turpinās otro gadu.

Bez tam "Okhotnik" un vesela virkne viņa "mazo brāļu" saņems mākslīgo intelektu. Domājams, vienībā ar smagajiem iznīcinātājiem Su-57 (pirmajā posmā Krievijas AM pasūtījusi 76 mašīnas) "gudro" BPLA "Okhotnik" iespējas būs daudz lielākas: Su-57 spēj fiksēt gaisa un virszemes mērķus līdz 400 km attālumā, kontrolēt līdz 62 objektus un nodot informāciju par mērķi trieciena droniem. Ņemot vērā Su-57 nepārprotamās priekšrocības salīdzinājumā ar amerikāņu piektās paaudzes iznīcinātājiem (izcila pilotāža, 10 tonnas arsenāla (ieskaitot hiperskaņas ieročus), unikāla galvenā RLS un optiski elektroniskā mērķu reģistrācijas sistēma), paveras pilota un "Okhotnik" tipa kaujas robotu efektīvas mijiedarbības iespējas.

Smagais izlūkošanas un trieciena drons būs lietderīgs gan GKS, gan JKF. Pie tam "Okhotnik" un modificētais Su-57 varēs bāzēties uz perspektīvajiem aviācijas bāzes kuģiem un pildīt kaujas uzdevumus. Domāju, perspektīvā Krievijas smagajam bezpilota lidaparātam būs daudz darba – moderno "medību" debesīs.

Lido – līdz pirmajam šāvienam

ASV Gaisa kara spēki 7. augustā informēja, ka Nevadas štatā noslēgušās trīs dienas ilgas mācības, kurās tika izmantots liels skaits stealth-iznīcinātāju F-22 Raptors un F-35A Joint Strike Fighter, neredzamie bumbvedēji B-2A Spirit, stealth-drons RQ-170 Sentinel (no superslepenās 44. izlūkošanas eskadriļas), kā arī "redzamie" iznīcinātāji F-15E Strike Eagle un radioelektroniskās cīņas lidmašīna EA-18G Growler ВМС. Viss šis 1,4 miljonus dolāru vērtais pasākums izskatās kā nopietna gatavošanās agresijai pret tehnoloģiski attīstītu pretinieku, kādus Amerikā ASV atrast nevar.

Manevru gaitā lidmašīnas izspēlēja slēptu iekļūšanu ešelonētas PGA zonās, nosacītā pretinieka aizsardzības līdzekļu un sistēmu radioelektronisko apslāpēšanu un iznīcināšanu. Nav grūti uzminēt, kam viņi gatavojas. Pērnā gada septembrī ASV GKS Eiropā komandieris Džefrijs Harrigans atklāja, ka Pentagona rīcībā ir plāns, kā pārraut daudzslāņaino PGA Kaļiņingradas apgabalā. Oktobrī tika publicēts plāns, kā Polijai un ASV ieņemt Kaļiņingradas apgabalu.

Pentagons aizvien aktīvāk un neapdomīgāk "savalda" Krieviju pie tās robežām. Baltijas un Melnās gūras gaisa telpā amerikāņu izlūki vienkārši nokļūst tēmēklī. Tās ir atklātas un bezatbildīgas provokācijas ar mērķi no konceptuālā pāriet pie bruņotā konflikta.

Vienlaikus 2020. gadā pieaudzis Savienoto Valstu izlūkošanas lidmašīnu pārtveršanas gadījumu skaits pie Krievijas robežām. Tie var nest traģiskas sekas. Amerikāņu žurnāla The National Interest eksperti atklāti norāda, ka par incidentiem vainojama Vašingtona, jo NATO spēki ielenc Krievijas robežas, nevis otrādi. Krievija ir spiesta reaģēt – paplašināt uzbrukuma un aizsardzības līdzekļus visās militārā pielietojuma vidēs – uz zemes, jūrā un gaisā. Smagā trieciena drona "Okhotnik" parādīšanās pie apvāršņa izskatās likumsakarīga un savlaicīga.

Global Firepower dati liecina, ka Savienoto Valstu rīcībā ir aptuveni 2 tūkstoši trieciena lidmašīnu. Kopā Pentagonam ir vairāk nekā 5000 lidaparātu, pat neņemot vērā sabiedroto NATO kara aviāciju. Salīdzinājumam: Krievijas AM ir apmēram 870 iznīcinātāji, bumbvedēji un trieciennieki, kopā – aptuveni 4000 lidaparātu. Domājams, hipotētiskai Vašingtonas "savaldīšanai" no Meksikas vai Kubas teritorijas ar Krievijas lidmašīnām būtu par maz, taču Maskava tādu mērķi nav nospraudusi.

Krievijas Gaisa kosmiskie spēki Eirāzijas kontinentā risina tikai aizsardzības uzdevumus, un iznīcinātāju (trieciena) aviācijas iespējas būtiski papildina PGA un PRA līdzekļi un sistēmas, kas pārsvarā izvietotas Krievijas robežu perimetrā. PGA ešelonētās sistēmas pārraušanas plāni un ASV GKS "neredzamo aparātu" treniņi Nevadā ir praktiski bezjēdzīgi un nāvējoši bīstami amerikāņu karavīriem, kuri "izlido aiz realitātes robežām".

Bezpilota "Okhotnik" ir izrāviens, taču tas ir tikai viens no plašā Krievijas perspektīvo instrumentu pulka, kas dāvās pārsvaru gaisā. Krievijas mūsdienīgās aizsardzības iespējas atbilst augošajiem draudiem un sabalsojas ar Rietumu "partneru" ļaunākajām gaidām. Tās burtiski nivelē Pentagona un NATO skaitlisko pārākumu atsevišķu bruņoto spēku un konvencionālā bruņojuma komponentu ziņā.

12
Tagi:
militārā tehnika, NATO, ASV, Krievija
Pēc temata
Krievijas "Mistrālus" būvēs Krimā: tamlīdzīgi kuģi Krievijas JKF vēl nav redzēti
Jauni sveicieni NATO: "Iskander" pielāgosies mērķiem jūrā