Pretgaisa aizsardzības sistēma S-400

ASV politikas efekts: Krievijas ieroču popularitāte aug visā pasaulē

99
(atjaunots 11:03 09.11.2019)
Jo vairāk valstu "slēdz" debesis nelūgtiem viesiem, jo mazāk paliek vietas Savienoto Valstu un to sabiedroto agresīvajai patvaļai.

Novembra sākumā Maskava noslēdza ZRS S-400 piegādes Ankarai. Tas ir tikai sākums Krievijas militāro tehnoloģiju ieplūšanai Krievijā, kur iepriekš dominēja Ziemeļatlantijas alianses valstu ražotāji.

Krievija pirms noteiktā termiņa piegādājusi Turcijai zenītraķešu sistēmu S-400 "Triumf" par aptuveni 2,5 miljardiem dolāru, novembra sākumā paziņoja korporācjas "Rosoboroneksport" ģenerāldirektors Aleksandrs Mihejevs. Trīs dienas vēlāk augstu stāvošs Turcijas aizsardzības rūpniecības pārstāvis Ismails Demirs pavēstīja, ka S-400 piegādes līguma  otrais posms paredz sistēmas kopīgu ražošanu jau 2020.gada beigās. Turpinās pušu tehniskās konsultācijas par S-400 komponentu daļēju ražošanu Turcijā. Un tas ir tikai abu valstu savstarpēji izdevīgas ilgtermiņa militāri tehniskās sadarbības sākums.

5.novembrī Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans pieļāva, ka, iespējams, tiks iepirkti Krievijas iznīcinātāji. Patlaban Krievija izvērtē atbilstošo piedāvājumu (Su-35 un Su-57).

Iepriekš Turcijas prezidents paziņoja, ka plāno kopā ar Krieviju strādāt pie zenītraķešu sistēmas S-500 ražošanas. Vašingtona asi kritizē Maskavu par sistēmu S-400 piegādēm "ar mērķi vājināt ASV ietekmi pasaules arēnā". Novēlojušies.

Augstāk – tikai zvaigznes

Tālā darbības rādiusa zenītraķešu sistēmai S-400 "Triumf" visā pasaulē nav cienīgu konkurentu vai analogu. Tā paredzēta iznīcinātāju un bumbvedēju, spārnoto un ballistisko raķešu (tostarp – arī stratēģisko kodolraķešu) likvidācijai gandrīz jebkādā augstumā un līdz 400 kilometru attālumā. Iespējams pielietot arī pret virszemes objektiem.

Sistēmu veido kontroles punkts un radiolokācijas stacija, ar kurām saistīti līdz seši zenītraķešu kompleksi. Pie tam katram ZRK ir daudzfunkcionāla vadības RLS un līdz 12 starta iekārtas ar dažāda tipa raķetēm.

"Triumf"spēj vienlaikus palaist pa 80 mērķiem 160 precīzas darbības raķetes, kas pārvietojas hiperskaņas ātrumā (līdz 4800 m/sek.). Minūtes laikā sistēma var iznīcināt divus pretinieka iznīcinātāju aviācijas pulkus.

"Triumf" ir unikāls bruņojums, tomēr ZRS S-400 kopīgu ražošanu iespējams organizēt, nekaitējot KF drošībai.

Vērā ņemams mūsdienīgu savstarpēji izdevīgu partnerattiecību piemērs – Krievijas un Indijas sadarbība spēcīgās un precīzās spārnotās raķetes BrahMos ražošanā, kas spēj pārvarēt vairāk nekā 400 kilometrus, trīskārt pārspējot skaņas ātrumu. Dažādu modifikāciju BrahMos kompleksu sērijveida ražošana sākās 2019.gada pavasartī. Ar tām bruņoti Indijas jūras, gaisa un sauszemes spēki.

Partneri cenšas panākt Indijā un Krievijā tehnoloģisko elementu pilnīgu savstarpēju aizvietojamību. Iekšējais pieprasījums nodrošina uzņēmumu ar pasūtījumiem līdz 2023.gadam (par summu 6,5 miljardu dolāru apmērā), bet pēc tam puses būs gatavas eksportēt produkciju uz trešajām valstīm.

Jāpiebilst, ka Indijas un Krievijas militāri tehniskajai sadarbībai ir senas tradīcijas. Vairāk nekā 70% Indijas armijas, gaisa un jūras spēku bruņojuma un militārās tehnikas ražoti Krievijā un PSRS. Ik gadus Ņūdeli saņem no Maskavas bruņojumu par miljardiem dolāru, neskatoties uz ASV Valsts departamenta neapmierinātību un klusajiem draudiem.

Krievijas un Turcijas militāri tehniskā sadarbība tikai sākas, taču sagaidāms, ka tā nesīs panākumus. Ne velti ASV žurnāls Foreign Policy raksta: "Vašingtonas politika ir haotiska, un Erdogans pāriet Putina orbītā."

Pareiza izvēle

S-400 spēja operatīvi un jebkādā skaitā likvidēt pretinieka uzbrukuma un izlūkošanas lidaparātus mazina ASV un to sabiedroto priekšrocību gaisā mūsdienu bruņotajos konfliktos. Daudzas valstis interesējas par Krievijas ZRK sistēmām.  ZRS S-400 "Triumf" vēlas iegādāties Alžīra, Baltkrievija, Vjetnama, Indija, Irāna, kā arī Vašingtonas tradicionālie partneri: Ēģipte, Irāka, Katara, Maroka un Saūda Arābija.

Krievijas sistēmas izpelnījušās atzinību visā pasaulē – tās ir drošības un valstiskās suverentitātes stiprināšanas tehnoloģijas.

Ne velti ASV Valsts departaments brīdināja, ka ieviesīs sankcijas pret jebkuru valsti, kas nopirks "Triumf". Izrādījies, ka Krievijas sistēmām "pa zobam" ir gan smagais iznīcinātājs F-22 Raptor, gan vieglais "neredzamais" daudzfunkcionālais iznīcinātājs F-35 Lighting II.

Jo lielāks skaits valstu "slēdz" savas debesis nelūgtiem viesiem, jo mazāk atliek vietas Savienoto Valstu un to sabiedroto agresīvajai patvaļai. Zināms, ka PGA un PRA sistēma Kaļiņingradas apgabalā slēdz "piekļuves zonu" domājamā pretinieka aviācijai veselā reģionā (gaisa telpa virs Lietuvas, Latvijas, Polijas un Baltijas jūras centrālās daļas). "Triumf" Alžīrā varētu ierobežot ASV Gaisa spēkiem piekļuvi Rietumāfrikai. Ķīnas S-400 spēj nepielaist amerikāņu aviāciju Taivānā.

2019.gadā Ķīna noslēdza Krievijas sistēmas "Triumf" izmēģinājumus poligonā. Divi sekmīgi šaušanas testi dāvāja S-400 teicamu reputāciju valstī. Pirmā raķete iznīcināja aerodinamisku mērķi, kas pārvietojās ar ātrumu virs 600 m/sek. Otrā iznīcināja ballistisko mērķi, kas pārvietojās ar ātrumu 3000 m/sek. 250 kilometru attālumā. Atgādināšu, ka 2015.gadā ĶTR bija pirmā valsts, kas pasūtīja ZRS S-400 un saņems divus pulku komplektus.

Arī Indija nolēmusi iegādāties Krievijas "Triumf". Līguma summa – 5,2 miljardi dolāru. Tas draud valstij ar ekonomisko spiedienu saskaņā ar ASV likumu "Par pretošanos Amerikas pretiniekiem ar sankciju palīdzību" (CAATSA). Taču Ņūdeli īsteno neatkarīgu politiku un izvēlas labākos instrumentus nacionālās drošības stiprināšanai.

Šie piemēri liecina, ka ASV sankcijas neapturēs Krievijas bruņojuma piegādes un PRA-PGA sistēmas izveidi Turcijā.

Jo stingrāka būs Vašingtonas sankciju politika, jo lielākus panākumus gūs Krievijas un Turcijas militāri tehniskā sadarbība, jo ticamāk, ka Ankara iegādāsies Krievijas jaunos iznīcinātājus. ASV atļauja nebūs vajadzīga.
99
Pēc temata
Apetīte nāk ēdot: Turcija izvērtē iespējas iegādāties Krievijas Su-57
ASV plāno uzbrukt Kaļiņingradai iespējamā karā ar Krieviju
Krievijas speciālisti veikuši S-500 izmēģinājumus Sīrijā
"Prometeja" vairogs. Krievija iegūs nepārvaramu PGA sistēmu
Ukraina

Ukraina iestājas NATO? Vai ukraiņi kļūs par placdarmu iebrukumam Krievijā

15
(atjaunots 13:35 07.08.2020)
Pakāpeniska atteikšanās no Kalašņikova automātiem, kopīgas mācības, izlūkinformācijas apmaiņa- Ukrainas politiķus un ģenerāļus ļoti iedvesmojis NATO īpašā partnera statuss.

Pēc viņu domām, tas pamatīgi tuvina iestāšanos aliansē. Par to, kādas perspektīvas patiesībā pavērušās Kijevai, portālā RIA Novosti stāsta Nikolajs Protopopovs.

Sapņi par spēcīgu aizbildni

Jau janvārī Ukraina lūdza NATO piešķirt īpašā partnera statusu ar paplašinātām iespējām. Jūnijā lūgums tika izpildīts. Kijeva gavilē. Kādas tad īsti ir tās "paplašinātās iespējas"?

Pirmkārt, tās nozīmē dalību Ziemeļatlantijas alianses mācībās, kas Ukrainas BS agrāk bija liegta. Bet tam – ātrāka un padziļināta izlūkošanas datu apmaiņa. Augstākā rada jau ķērusies pie tiesiskās bāzes, tostarp pie atbilstošiem grozījumiem likumā "Par izlūkošanu".

Ukrainas Aizsardzības ministrij pievērsusi uzmanību tam, ka partnerība "ļaus piekļūt mūsdienīgai pieredzei un spēku un līdzekļu prioritārai sertifikācijai". Kijeva varēs ieguldīt savu artavu NATO operāciju plānošanā, Ukrainas speciālistiem būs tiesības ieņemt amatus alianses štābā un citās struktūrās.

Paplašināsies sadarbība kiberdraudu, starptautiskā terorisma un organizētās noziedzības apkarošanā.

NATO īsteno Paplašināto iespēju programmu (Enhanced Opportunities Partner, EOP) no 2014. gada. Toreiz partneru statusu saņēma Zviedlrija, Somija, Austrālija, Gruzija un Jordānija. Galvenais mērķis – pastiprināt bruņoto spēku operatīvo savienojamību. Katrai valstij izvēlas konkrētus pasākumus, ņemot vērā nacionālās vajadzības.

Gatavs placdarms

Kijeva uzskata, ka partnera statuss liecina par "valsts lielo nozīmi visa bloka acīs". Sak, pilnvērtīga iestāšanās aliansē tagad ir garantēta.

Tomēr eksperti, kam RIA Novosti lūdza komentārus, atzīmē, ka tam nav nekāda sakara ar realitāti.

"Ukrainas "drīzā ieiešana" Ziemeļatlantijas blokā ilgst jau vairākus gadus, - konstatēja analītiskā kluba "Valdai" eksperts Artjoms Kurejevs. – NATO pastāvīgi izdomā Kijevai kaut kādus reklāmas gājienus. Spilgts piemērs - paplašināto iespēju partnera statuss. Patiesībā Ukraina vēl ilgi neatbildīs alianses kritērijiem. To ļoti labi saprot gan Briselē, gan Vašingtonā."

Ukrainas oficiālie dati liecina, ka valsts izdevumi aizsardzībai atbilst prasībām – 5,4% no IKP (2019. gadā). Tomēr UBS, pēc speciālistu domām, nekādi neiederas NATO.

"Tiesa, tā nav galvenā problēma. Daudz svarīgāk ir tas, ka NATO neuzņem valstis ar neatrisinātām teritoriālajām problēmām un gruzdošiem konfliktiem, - uzsvēra Kurejevs. – Kijeva aliansei nav vajadzīga. Briselei tāpat pietiek galvassāpju, piemēram, ar tiem pašiem grieķiem un turkiem. Arī Berlīnes un Vašingronas pretrunas neuzlabo situāciju."

Acīmredzamsa ir arī cita nianse: partnera statuss Ukrainai piešķirts savtīgiem nolūkiem. Militāro zinātņu doktors Konstantīns Sivkovs ir pārliecināts, ka tas automātiski paredz alianses militārā kontingenta dislokāciju valstī.

"Tagad viņi varēs sākt karadarbību no Ukrainas teritorijas, - paskaidroja eksperts. – Turklāt bez jebkādām saistībām no NATO puses. Tas ir, hipotētiskas agresijas gadījumā Kijevu neaizstāvēs. Tātad noteikumi ir visnotaļ ellišķīgi. UBS ļaus piedalīties mācībās, sniegt palīdzību. Kā Gruzijai. Taču viņus alianse neuzņēma. Mēs atceramies ar ko viss beidzās, kad Tbilisi uzbruka Dienvidosetijai – NATO pat pirkstu nepakustināja."

Nezaudē cerības

Un tomēr pēcmaidana Ukraina visiem spēkiem tiecas iestāties aliansē. Jau 2014. gada decembrī Augstākā rada apstiprināja divu likumu grozījumus, atsakoties no ārusbloku valsts statusu un apsolīja nodrošināt Bruņoto spēku atbilstību NATO. Krievijas Ārlietu ministrija uzskata, ka par NATO partneri Kijeva kļuvusi tikai politisku iemeslu dēļ.

"Lai ko NATO runātu par šo lēmumu, politiskais zemteksts ir nepārprotams – apstākļos, kad Kijeva atklāti sabotē Minskas protokolu izpildi, par ko pati alianse vairākkārti ieteikusies. Kijeva turpina karu Donbasā. To vienkārši nevar vērtēt citādi, kā vien Ukrainas valdības destruktīvā kursa mērķtiecīgu atbalstu," teica Krievijas ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova.

Viņa piebilda, ka Ukrainas jaunais statuss NATO nekādi neietekmēs bruņotā konflikta noregulēšanu valsts dienvidrietumos.

Pie tam Maskava pastāvīgi pievērš uzmanību Kijevai sniegto augošo militāro palīdzību no ASV. Piemēram, ASV aizsardzības budžeta 2021. gadam projekts paredz desmitiem miljonu dolāru bruņojuma piegādēm Ukrainai.

"Plānots pat uzstrādāt programmu UBS attīstības kompleksam atbalstam, - precizēja ĀM. – Acīmredzot, ASV ir noskaņotas izmantot NATO partnera ar paplašinātām iespējām statusa piešķiršanu Ukrainai, lai stiprinātu savu ietekmi valsts aizsardzības sektorā. Vašingtona vienmēr aktīvi mudināja Kijevu reformēt bruņotās struktūras un nodrošināt militārās rūpniecības kompleksa pāreju pie NATO standartiem."

Pēc būtības, ar tamlīdzīgiem soļiem Vašingtona atbalsta "kara partiju" Kijevā un atbalsta Ukrainas valdības soļus: Minskas protokolu sabotāža un karadarbības turpināšana Donbasā.

15
Tagi:
uzbrukumi, NATO, Krievija, Gruzija, Ukraina
Pēc temata
Tramps aicina Eiropu nežēlot naudu Ukrainai
Bloķēt Krimu. ASV nopietni ķērušās pie Melnās jūras
Latvija sveic Ukrainu ar integrāciju, eksperti uzskata, ka tā neredzēs NATO 20 gadus
(OTRK) Iskander

Jauni sveicieni NATO: "Iskander" pielāgosies mērķiem jūrā

20
(atjaunots 13:26 07.08.2020)
Krievija stiprina nacionālo un starptautisko drošību, piesedzot ar raķešu kompleksiem "Iskander" savas sauszemes un jūras robežas.

Stratēģija ir loģiska: jo vairāk raķešu kompleksu un iespējamā kaitējuma potenciālajam agresoram, jo stabilāks ir miers Eiropā un Āzijā, norāda militārais analītiķis Aleksandrs Hroļenko.

Avīzes "Izvestija" informācijas avots Krievijas Aizsardzības ministrijā atklāja, ka operatīvi taktiskie raķešu kompleksi (OTRK) "Iskander" tiks izmantoti triecienam pa pretinieka jūras desantu un kuģiem. Sauszemes spēku raķešu brigādes sākušas apgūt jūras kauju taktiku. Komplekss pretinieka desanta atvairīšanai jau tehnoloģiski ir gatavs.  OTRK "Iskander M" atšķiras darbības rādiusa un precizitātes ziņā. Analogu tam nav visā pasaulē.

"Iskander" šaušanas mācības jūrā notika 20. jūlijā KF Bruņoto spēku Dienvidu kara apgabala raķešu grupējuma pēkšņās pārbaudes laikā. OTRK nosacīti likvidēja militārās tehnikas grupu, tai izsēžoties krastā no desanta kuģiem, un neļāva nosacītā pretinieka jūras desantam ieņemt Melnās jūras krastu.

Integrācijā ar bruņoto spēku kontroles automatizēto sistēmu "Iskander" krasta aizsardzības dziļumā spēj reālā laika režīmā saņemt informāciju par mērķiem no aviācijas, flotes, izlūkiem, bezpilota lidaparātiem un  apšaudīt kustīgus mērķus jūrā (ar pretinika kuģu kursa un ātruma korekciju). OTRK "Iskander M" raķetes nespēj pārtvert nekādas esošās un perspektīvās PRA sistēmas. Tās pārvar 500 km 4 minūšu laikā, pie tam kaujas galviņas 9M728 vai R-500 novirzās no mērķa ne vairāk kā par vienu metru. Sadraudzībā ar krasta raķešu kompleksiem "Bal" un "Bastion" (attālums jūrā – 260 un 350 km atbilstoši), spēcīgākais "Iskander" spēj nostiprināt ešelonēto aizsardzību un padarīt Krievijas jūras robežas patiešām nepieejamas.

Iepriekš Krievijas AM ziņoja, ka ar OTRK "Iskander M" tiks apbruņotas visas desmit raķešu brigādes un plānots savormēt vēl trīs. Krievijas aizsardzības rūpniecība laiž klajā divus brigāžu komplektus gadā. vienlaikus tiek modernizēti "Iskander" ar mērķi celt kompleksu efektivitāti.

Kuģu apšaude

Par Krievijas krasta aizsardzību atbild Baltijas, Ziemeļu, Klusā okeāna, Melnās jūras flotes un Kaspijas flotiles kara kuģi, jūras aviācija un krasta spēki. Liela loma ir mobilajiem pretkuģu raķešu kompleksiem "Bal" un "Bastion". Laika gaitā ierinda krastā kļūst "blīvāka". Piemēram, 2019. gadā Baltijas flote saņēma pati savu tanku pulku – aizsardzībai no desanta, bet Melnās jūras floti nostiprina trešais gaisa desanta pulks Krimā.

Neordinārais lēmums – piesaistīt krasta aizsardzībai Sauszemes spēku raķešu brigādes ar kompleksiem "Iskander M" ļauj operatīvi paplašināt Krievijas precīzo ieroču potenciālu jūras karadarbības arēnā.

Saskaņā ar izstrādātāja datiem, Krievijas raķešu brigādes komplektu veido 51 mašīna, ieskaitot 12 starta iekārtas, 12 transporta-pielādēšanas, 11 štāba un 14 sagādes mašīnas. Tātad divu minūšu laikā brigāde var palaist 24 raķetes (līdz atkārtotai pielādēšana). Pastiprinātās brigādes zalve – 32 raķetes. Jo lielāku skaitu mērķu "Iskander" likvidēs jūrā, jo mazāk Krievijas karavīriem nāksies karot krastā. Tās nav liekas raizes, jo domājamā pretinieka mūsdienu uzbrukuma taktika paredz dažādus jūras desanta variantus (Baltija ir īpaši bagāta ar tamlīdzīgām NATO mācībām). Tiek izspēlēts desants neiekārtotā krastā un jūras kājnieku aizhorizonta izsēdinašana no desanta kuģiem – ātrgaitas kuteros un helikopteros ar eskorta  triecina kuģu un aviācijas atbalstu. "Iskander M" masveida trieciens 500 km attālumā var izjaukt tamlīdzīgu pretinieka operāciju pašā sākumā. Pie tam OTRK komandas var tikpat efektīvi atbalstīt arī Krievijas jūras kājnieku darbības.

Ne velti kompleksu "Iskander M" dalība mācībās vienmēr īpaši kaitina NATO vadību – tai nav nekā, ko likt pretī. Un tagad alianse saņem jaunus sveicienus – jūrā. Modernizētie "Iskander" kompleksi un jūras mērķiem pielāgotās raķetes ar palielinātu darbības rādiusu ("Rosteh" apsolīja) ļaus manāmi ierobežot NATO Jūras spēku provokatīvo aktivitāti un stiprināt starptautisko drošību Krievijas robežu perimetrā. Jāpiebilst, ka Krievija nevienu neapdraud, tā tikai asimetriski atbild uz Rietumu naidīgajiem soļiem, adekvāti reaģē uz Rietumu militārā bloka augošo trieciena potenciālu Baltijas un Melnās jūras reģionā. Ja alianse pārtrauks dislocēt Krievijas robežu tuvumā nepārprotami pret Krieviju vērstas PRA pozīcijas un jaunas militārās bāzes, "Iskander" demonstrēs savas unikālās iespējas tikai poligonos.

Neatvairāma kvaziballistika

OTRK "Iskander M" ir paredzēts neliela izmēra un teritorijā izkliedētu mērķu precīzai likvidācijai ar vairāku tipu kaujas galviņām, kuru vidū ir arī kodoltermiskais bruņojums līdz 500 km attālumā. tēmēšanai tiek izmantota inerciāla navigācijas sistēma un GLONASS satelītu signāls. Fināla zonā aktivizējas "gudrā" optiskā paštēmēšanas galviņa, kas nodrošina precizitāti līdz dažiem metriem. Raķešu mērķi iespējams mainīt lidojumā, tāpēc iespējams uzbrukt mobiliem mērķiem, ieskaitot pretinieka kuģus.

Kompleksa rīcībā ir divu tipou raķetes: aeroballistiskās 9M723, kas pārvietojas pa kvaziballistisku trajektoriju līdz 50 km augstumā, un spārnotās 9M728, jeb R-500, kas tuvojas mērķim nelielā augstumā. "Iskander" raķetēm ir maza atstarojošā virsma, sarežģīta lidojuma trajektorija (to vada gāzes dinamiskās un aerodinamiskās stūres), un tās nespēj pārtvert neviena esošā PRA un PGA sistēma. Pēc starta un mērķa tuvumā raķetes enerģiski manevrē ar pārslodzi 20-30g apmērā. Raķetes starta masa – 3,8 tonnas, garums – 7,2 metri, ātrums pārsniedz 2 km/sek., intervāls starp divu raķešu startiem – 1 minūte.

Galvenie likvidācijas objekti krastā – pretinieka raķešu kompleksi un reaktīvās zalves uguns sistēmas pozīcijās, kara aviācija aerodromos, komandpunkti un sakaru mezgli. OTRK "Iskander M" pārspēj labākos ārvalstu analogus (Lance, ATACMS, Pluton) precizitātes, raķešu starta sagatavošanas ātruma un citu īpašību ziņā. Kompleksa galvenās priekšrocības: stratēgiskā mobilitāte, iespēja slēpti organizēt kaujas dežūru un palaist raķetes, lidojuma uzdevuma automātisks aprēķins un ievadīšāna, augsta kaujas uzdevuma izpildes ticamība apšaudes un radioelektroniskās cīņās apstākļos. Atgādināšu, ka Krievijas "Iskaner" ir sekmīgi pārbaudīti kaujas apstākļos Sīrijas Arābu Republikas teritorijā. Salīdzinājumam: ASV atteicās no sava "Iskander" analoga, jo kompānija "Raytheon" nespēja izstrādāt jaunu modernu OTRK Pentagona vajadzībām.

20
Pēc temata
Krievijas ĀM komentēja scenāriju par kodoluzbrukumu Baltijai
Amerikāņu medijs pastāstīja par Krievijas kompleksu, no kura baidās NATO
Kā "Bastioni", "Iskanderi" un Baltijas flotes aviācija atbildēja uz mācībām "Baltops 2020"
"Maskavu noteikti sasniegs": ko amerikāņi vēlas uzstādīt Eiropā

Cik iedzīvotāji valstī atbalsta latviešu mūzikas kvotas radio

0
(atjaunots 18:03 07.08.2020)
Izskanējis ierosinājums ieviest īpašas kvotas radio, lai atbalstītu vietējos muzikantus. Kā iniciatīvu novērtēja sabiedrībā.

RĪGA, 7. augusts — Sputnik. Latvijas mūziķi un izpildītāji saskārušies ar nopietniem zaudējumiem koronavīrusa krīzes rezultātā ieviesto ierobežojumu dēļ. Lai pāvarētu negatīvās sekas, Latvijas mūzikas attīstības biedrība ierosinājusi ieviest vietējās mūzikas kvotas: saskaņā ar iniciatīvu, 40% ierakstu, ko atskaņo radiostacijas, jābūt latviešu valodā vai laistiem klajā Latvijā.

Radiouztvērējs Spīdola, foto no arhīva
© Sputnik / Павел Лисицын

Kantar TNS aptauja, kas tika veikta starp Latvijas iedzīvotājiem 18-60 gadu vecuma grupā, apliecināja, ka tikai trešā daļa respondentu atbalsta tādu ierosinājumu. Rezultātus publicēja skaties.lv

Pētījums rāda, ka tikai 30% uzskata, ka tādas kvotas ir jāievieš: 11% tās noteikti atbalstīja, vēl 19% drīzāk atbalstīja.

Pret kvotām iebilda lielākā daļa aptaujāto – 54%, turklāt 30% iebilda kategoriski, bet 24% - drīzāk bija pret. Noteiktu atbildi nevarēja sniegt 16%.

Iepriekš vēstīts, ka patlaban no Latvijā atskaņotajiem skaņdarbiem tikai ceturtā daļa ir vietējie.

0
Tagi:
mūzika, latvieši, Latvija
Pēc temata
Operatorus pametīs gan krievi, gan latvieši: kam vajadzīgi prezidenta grozījumi televīzijā
Saeima apstiprinājusi valodas kvotas TV. RTR pamata paketē nebūs
Koronavīrusa skartie: kas notiks ar Latvijas medijiem