Donalds Tramps

Tramps prognozē pilsoņu karu ASV

107
(atjaunots 10:22 08.10.2019)
Pēc impīčmenta procedūras ierosināšanas Donalds Tramps ierunājās par iespējamo asinsizliešanu Savienoto Valstu ielās.

Pirms dažiem mēnešiem, jūlijā, kad speciālā prokurora Millera izmeklēšana par "Trampa un Kremļa sazvērestību" nonāca finiša taisnē, bet Baltā nama saimnieks meklēja naudu militārisma svētkiem – Neatkarības dienai veltītai parādei, aģentūra RIA Novosti rakstīja, ka ASV prezidents, žvadzinādams ieročus Maskavas un Pekinas deguna priekšā, nepareizi gatavojas karam: "Palasot, ko sociālajos tīklos raksta viņa piekritēji un pretinieki, sajūtot savstarpējo naidu, ko viens pret otru jūt atšķirīgās amerikāņu tautas daļas, nav iespējams atkratīties no domas, ka nākamais karš Savienotajām Valstīm būs pilsoņu, nevis imperiālistiskais karš."

Pēc impīčmenta procedūras ierosināšanas arī pats Donalds Tramps ierunājās par iespējamo asinsizliešanu Savienoto Valstu ielās. Citējot pazīstama protestantu mācītāja vārdus, nacionālais līderis savā lapā Twitter deva mājienu, ka gadījumā, ja viņš tiks gāzts, Ameriku gaida konflikts, kas atgādinās pilsoņu karu, portālā RIA Novosti raksta Ivans Daņilovs.

Par oficiālajā politiskajā diskursā praktiski aizliegtā termina pielietošanu Trampu kritizēja gan demokrāti, gan republikāņi. Hārvardas universitātes profesors Džons Kvots pauda pārliecību, ka pats tvīts ir vēl viens iemesls impīčmentam, jo prezidents it kā draud sakurināt pilsoņu karu Kongresa un Senāta "likumīgo darbību" dēļ.

Problēma rada fakts, ka, pēc būtības, Trampam ir taisnība, un to vēl lieku reizi apliecina tas, ka pēc viņa tvīta par amerikāņu sociālo tīklu galveno tendenci kļuva tēmturis "Pilsoņu karš 2.0".

Spriežot pēc prezidenta piekritēju reakcijas par Trampa citēto mācītāja Roberta Džefresa frāzi, viņš ir trāpījis mērķī, un mācītāja vārdi patiešām atspoguļo trampistu (it īpaši reliģiozo cilvēku) viedokli par situāciju Vašingtonā:

"Nensija Pelosi (demokrātu vairākuma līdere Kongresā – red.) un demokrāti nevar atlikt malā impīčmenta sērkociņus. Viņi zina, ka nevarēja uzvarēt (Trampu – red.) 2016.gadā ar Hilariju Klintoni, un aizvien labāk aptver, ka nevar uzvarēt 2020.gadā, ka impīčments ir viņu vienīgais instruments, lai atbrīvotos no Donalda Trampa, un demokrātus neuztrauc, ja procesā viņi nodedzinās līdz pamatiem un sagraus valsti. (..) Ja demokrātiem izdosies atstādinat prezidentu no amata (taču tas viņiem neizdosies), tas novedīs pie lūzuma, kas atgādinās pilsoņu karu, un mūsu valsts nekad neatgūsies no šī lūzuma," vārdi, ko savā lapā Twitter citēja Tramps, lika atgriezties Savienoto Valstu politiskajā diskursā domai, ka amerikāņu sabiedrība no jauna izjūt vardarbīga iekšpolitiskā konflikta traumējošās sekas.

ASV prezidents Donalds Tramps
© Sputnik / Михаил Климентьев

Ziņas, kas tagad nāk no Baltā nama, liek domāt, ka Trampa impīčmenta ierosinātā procedūra "par zvanu ar draudiem Zeļenskim" patiesībā ir izmisīgs mēģinājums aizsteigties priekšā, paspēt, pirms ģenerālprokurors Viljams Barrs un Trampa advokāts Rūdolfs Džuliani uzrādīs sabiedrībai kompromitējošu informāciju par vadošajiem demokrātu politiķiem un citiem Trampa oponentiem, turklāt runa nebūt nav tikai par bijušā viceprezidenta Džo Baidena ģimeni.

Tagad jau gandrīz neviens vairs neatceras, taču visi materiāli, no kuriem vēlāk izauga lieta par "Trampa Krievijas sazvērestību", bija Hilarijas Klintones štāba darbinieku un apakšuzņemēju darba rezultāts tandēmā ar bijušajiem (vai esošajiem) ASV, Lielbritānijas un Austrālijas specdienestu darbiniekiem un vārdā nenosauktiem (iespējams, nekad arī nepastāvējušiem) avotiem Krievijā.

Kļūst skaidrs, ka visa šī Trampa "Krievijas dosjē" izveidošana un bīdīšana uz priekšu ir viena liela speciāla operācija, kuras mērķis ir gāzt no posteņa likumīgi ievēlēto prezidentu, tas ir, runājot juridiskā valodā, dumpja vai valsts apvērsuma mēģinājums, ko veikusi daļa ASV politiskā un militārā "krējuma" ar citu valstu pilsoņu atbalstu, kuri saistīti ar citu valstu (konkrēti – Lielbritānijas) specdienestiem.

Vēl pavisam nesen šķita, ka viņiem viss izdosies, taču izrādījās, ka jau pirms vairākiem mēnešiem ģenerālprokurors (Trampa iecelts ierēdnis, kurš darīja visu iespējamo, lai apglabātu "Krievijas sazvērestības" lietu) sācis izmeklēšanu pret CIP un FIB darbiniekiem, kuri gatavoja un bīdīja uz priekšu "Krievijas dosjē", kā arī par iespējamo Trampa un viņa priekšvēlēšanu štāba izsekošanu pirms prezidenta vēlēšanām. Mediji, piemēram, Washington Post par notiekošo uzzināja tikai tāpēc, ka Barrs iesaistīja pašu Trampu pārrunās ar Lielbritānijas un Austrālijas amatpersonām ar mērķi saņemt atbalstu izmeklēšanā šajās valstīs. Domājams, no viņiem informācija nonāca žurnālistu rokās.

Ja "Trampa varas strukturām" ir pierādījumi, kuri apliecina sazvērestību pret prezidentu, ar to pietiks vērienīgākajam politiskajam procesam ASV vēsturē. Pie tam aiz restēm var nonākt gan augstu stāvošas CIP un FIB amatpersonas, gan arī pasūtītāji no Demokrātiskās partijas vadības aprindām. Procesi pret amerikāņu mafiju rāda, ka masveida "iesēdināšanai" pietiek ar vienu vienīgu vājo posmu – grupas dalībnieku, kurš piekritīs sniegt liecības apmaiņā pret iecietību.

Loģiski, ka tādu risku likvidēt vai vismaz minimizēt varēja tikai steigšus no zila gaisa sagrābstot ieganstus impīčmenta procedūras sākšanai.

Jāpiebilst, ka amerikāņu izmeklētāju uzmanības centrā nokļuva ne tikai paši valsts apvērsuma mēģinājuma dalībnieki ar melīgo "Krievijas dosjē", bet arī skeleti galveno demokrātu politiķu skapjos. Huffington Post vēsta, ka "pēdējo nedēļu laikā desmitiem pašreizējo un bijušo Valsts departamenta ierēdņu nopratināti sakarā ar elektroniskajām vēstulēm, ko viņi nosūtījuši pirms dažiem gadiem uz Hilarijas Klintones personīgo adresi (tas ir, personīgo pasta serveri – red.)". Tas nozīmē, ka Tramps, domājams, atgriezies pie skandāla ap slepenības režīma pārkāpumiem laikā, kad Hilarija Klintone ieņēma valsts sekretāra posteni, - tie būtiski kaitēja viņai 2016.gada priekšvēlēšanu kampaņas laikā.

Lai arī viens no republikāņu lozungiem 2016.gadā bija "Iesēdini viņu!" (tas ir, "iesēdini cietumā Klintoni!" – red.), ASV prezidents līdz šim atteicās no tik radikāliem soļiem. Iespējams, viņš ievēroja kaut kādas nerakstītas vienošanās ar demokrātiem par savstarpēju savaldību. Ļoti ticams, ka tās vairs nav spēkā. Ja tā turpināsies, nākamie divpadsmit mēneši itin labi var kļūt par neredzēti intensīvas politiskās krīzes periodu ASV. Uz "apsūdzēto sola" ASV Senātā impīčmenta ietvaros var nokļūt valsts prezidents, taču vienlaikus uz parasta apsūdzēto sola tiesā var sēsties arī CIP un FIB amatpersonas un Demokrātiskās partijas ietekmīgākie politiķi.

Politiskā cīņa pārvērtīsies par spēli "kurš kuru pirmais iesēdinās". Tiesa, var gadīties, ka pat tik nežēlīgā sadursmē uzvarētājs neatradīsies. Pastāv risks, ka tad konfrontācija no tiesu zālēm patiešām izvelsies ielās, un varu pārņems nevis tas, kuram labāk "šauj" tēmturi sociālajos tīklos, bet gan tas, kura piekritēji šauj labāk.

107
Pēc temata
Tramps publicējis video ierakstu, kurā kritizē Baidenu un demokrātus
Zeme no kosmosa, foto no arhīva

Kas notiek patiesībā globālā sasilšana vai atdzišana

27
(atjaunots 15:05 26.09.2020)
Zemes vēstures ritējumā ledus laikmetus pastāvīgi nomainījuši silta laika periodi.

Patlaban mēs dzīvojam tādā laikā starp ledus laikmetiem, tomēr planētas virsma sasilst ātrāk, nekā bija gaidāms. Vladislavs Strekopitovs portālā RIA Novosti mēģināja tikt skaidrībā, kas pie tā vainojams un ko iesākt.

Te auksti, te karsti

Pirms simt gadiem darbā "Saules izstarojuma radīto termisko parādību matemātiskā teorija" serbu matemātiķis un ģeofiziķis Milutins Milankovičs formulēja hipotēzi: orbītas, rotācijas ass leņķa un precesijas parametru regulāru izmaiņu dēļ Zemes virsmu Saule sasilda dažādi. Rezultātā rodas apledojumi, ko nomaina siltāki periodi starp ledus laikmetiem. Tie ir tā saucamie Milankoviča cikli, uz kuru pamata tiek veidotas ilgtermiņa klimatiskās prognozes.

Реконструкция климатических изменений за последние 2000 лет на основе данных 11 различных исследований
Klimatisko izmaiņu rekonstrukcija pēdējo 2000 gadu laikā uz 11 dažādu pētījumu bāzes

Katram orbitālajam parametram ir savs cikls. Piemēram, ekscentricitāte: trajektorija, pa kuru Zeme griežas ap Sauli, no apļa pāriet pie eliptiskākas orbītas ik pēc 95, 125 un 400 000 gadiem. Planētas ass novirzās 3 grādu amplitūdā no ekliptikas – plaknes, kādā Zeme rotē ap Sauli – aptuveni ik pēc 41 tūkstoša gadu. Precesijas cikls – Zemes ass griešanās konusā kā žiroskopam – vidēji veido 26 tūkstošus gadu. Šajā laikā Zemes ass veic pilnu apli.

Visi šie faktori kopā demonstrē klimatisko ēru periodiskumu – 41 un 100 tūkstošus gadu. Pie tam, saskaņā ar Milankoviča aprēķiniem, Saules gaismas daudzuma starpība Ziemeļu puslodē sasniedz 20%.

Rādītāji neatbilst cikliem

Pleistocēna ērā – pirms 2,6 miljoniem – 11,7 tūkstošiem gadu – Zeme pārdzīvoja vairākus aukstuma periodus, kad ledāji klāja līdz 30% planētas virsmas un Ziemeļu puslodē sniedzās līdz 40. paralēlei.

График изменения температуры поверхности Земли с конца XIX века
Zemes virsmas temperatūras izmaiņu grafiks no XIX gs. beigām

Pēdējais ledāju maksimums bija vērojams aptuveni pirms 18 tūkstošiem gadu, bet tagad, saskaņā ar Milankoviča cikliem, turpinās holocēna starpleduslaikmetu posms, kas sācies aptuveni pirms 12 tūkstošiem gadu. Uz to norāda speciālisti, kas nepiekrīt hipotēzei par antropogēno ietekmi, kad sākas runas par globālo sasilšanu. Tomēr detalizēta modelēšana rāda: pašreizējie notikumi nekādi neatbilst dabiskajiem cikliem ne sava spēka, ne dinamikas ziņā.

Spriežot pēc gada vidējās temperatūras grafika, holocēna termālais maksimums jeb klimata optimums bija sasniegts X-XIII gadsimtā. Toreiz temperatūra uz Zemes bija pat augstāka nekā pagājušā gadsimta vidū. Pēc tam sākās vispārēja lēna atdzišana.

Cilvēks izrādījies stiprāks par dabu

Saskaņā ar Milankoviča cikliem, tagad Zemei vajadzētu pakāpeniski atdzist, taču rūpniecības revolūcija XIX gs. beigās lauza dabiskās tendences. Patlaban gada vidējā temperatūra par 0,6-0,8 grādiem pēc Celsija skalas pārsniedz rādītājus, kas pieņemti par atskaites punktu 60.-90. gados. Galvenais iemesls – siltumnīcas gāzu, it īpaši – ogļraža dioksīda antropogēnie izmeši.

Potsdamas Klimata pārmaiņu pētījumu institūta līdzstrādnieki atzīmē: СО2 koncentrācija atmosfērā sasniegusi maksimālo rādītāju trīs miljonu gadu laikā. Pētījums rāda, ka vidējā temperatūra, kas nekad šajā periodā nav augusi virs diviem grādiem pēc Celsija skalas vairāk nekā pirmsindustriālajā periodā, jau tuvāko 50 gadu laikā šo slieksni var pārkāpt.

To pārliecinoši demonstrē dati, ko savos pārskatos publicē Starpvaldību klimata pārmaiņu ekspertu grupa (IPCC), ko 1988. gadā nodibināja Pasaules meteoroloģiskā organizācija un ANO Apkārtējās vides programma.

Savā pēdējā, piektajā pārskatā IPCC par klimata pārmaiņām "AR5 Synthesis Report: Climate Change 2014" teikts: "Lai kādu reālistisku rādītāju planētas temperatūras jutīgumam pret siltuma līdzsvaru mēs izvēlētos, novērojamo izmaiņu iemesls var būt tikai oglekļa dioksīda uzkrāšanās atmosfērā."

Šo slēdzienu apstiprina arī globālo klimata modeļu analīzes rezultāti, ko projekta CMIP (Coupled Model Intercomparison Project) ietvaros īsteno Pasaules klimata pētījumu programmas (WCRP) Kopīgās modelēšanas darba grupa (WGCM). Modeļu eksperimenti CMIP3 un CMIP5 rāda, ka temperatūra manāmi pārsniedz dabiskās tendences kopš 70. gadu beigām.

Pauze globālajā sasilšanā

Tomēr laikā no 1998. līdz 2013. gadam klimatologi reģistrēja dīvainu parādību – neskatoties uz augošo oglekļa dioksīda saturu atmosfērā, temperatūras pieaugums it kā apstājās. To norādīja IPC speciālisti savā pārskatā 2014. gadā.

Klimata izmaiņas. Foto no arhīva
© Sputnik / Виталий Белоусов

Tiesa, pārskata autori bija piesardzīgi: "Pēdējo 15 gadu laikā Zemes virsmas globālā temperatūra demonstrē daudz zemāku augošo lineāro tendenci nekā ilgstošākā periodā – 30 un 60 gadu periodā."

Zinātnieki nevarēja saprast, kas notiek: novērojumi bija pretrunā visiem klimatiskajiem modeļiem. Globālās sasilšanas antropogēnā rakstura hipotēzes piekritēju un pretinieku strīdi iedegās ar jaunu spēku.

Taču 2013. gadā temperatūra no jauna cēlās, un klimatologi secināja: iespējams, tamlīdzīgas 15 gadu pauzes parādās ar zināmu periodiskumu aptuveni reizi 30 gados.

Okeāna loma

Globālo temperatūru stabilizācijas paradoksu oglekļa dioksīda satura atmosfērā pieauguma fonā vajadzēja skaidrot. Pretējā gadījumā uz vienkāršas ekstrapolācijas pamata būvētie prognožu modeļi vairs nebūs droši.

Zinātnieki no Lančžou universitātes (Ķīna) piedāvāja precizētu klimatisko modeli, ņemot vērā enerģijas sadali starp atmosfēru un okeānu. Noskaidrojās, ka sasilšanas šķietamās pauzes periodā Zeme joprojām sasilst, taču siltums uzkrājas Pasaules okeāna dzīlēs. Kad okeāna siltumietilpība sasniedz noteiktu līmeni, no jauna pieaug ūdens augšējo slāņu temperatūra – cikliskums ir saistīts ar šo faktoru.

Iepriekš zinātnieki pierādīja, ka ūdens cirkulācijas mazināšanās okeānā veicināja ledus laikmetu pagarināšanos pleistocēnā un pāreju (tā notika aptuveni pirms miljona gadu) no 41 tūkstoša gadu cikla pie 100 tūkstošu gadu Milankoviča cikla. Paleoklimatoloģijā tā pazīstama kā "simt tūkstošu gadu problēma".

Milankoviča cikliem ir nozīme ne tikai ģeoloģijā un klimatoloģijā. Piemēram, nesen antropologi no Viskonsinas universitātes konstatēja, ka šie cikli simtiem tūkstošus gadu noteikuši seno cilvēku dzīves vietu nomaiņas periodiskumu, ieskaitot mūsu senču izklīšanu aiz Āfrikas robežām – uz Tuvajiem Austrumiem un Vidusjūras reģionu, kas sākās pirms 125 tūkstošiem gadu – šajos reģionos izveidojās mitrs subtropiskais klimats.

27
Tagi:
klimata pārmaiņas
Militāro mācību Rapid Trident-2020 atklāšana Ukrainā

"Tā ir mūsu atbilde Krievijai": par ko NATO pārvērš Ukrainas armiju

27
(atjaunots 13:15 26.09.2020)
Kopīgi desanti, taktiskās mācības, iepazīšanās ar NATO tehniku: Ukrainas kareivjus un oficierus jau vairākas dienas trenē viņu sabiedrotie no Lielbritānijas un ASV.

Kijeva apgalvo, ka tā esot atbilde uz Krievijas mācībām "Kaukāzs 2020". Par to, kā Rietumu instruktori pūlas pacelt Ukrainas Bruņoto spēku līmeni, portālā RIA Novosti stāsta Andrejs Kocs.

Britu desants

Manevru "Apvienotās pūles 2020" pirmais posms sākās ar britu un ukraiņu karavīru izsēšanos Nikolajevskas apgabalā. Karalisko Bruņoto spēku 16. desanta trieciena brigādes kaujinieki ieradās ar kara transporta lidmašīnām C-130 Hercules.

Pēc tam virs poligona atvērās UBS desanta trieciena vienību izpletņi – kareivji ieradās kara transporta lidmašīnās Il-76MD un An-26. Izsēdušies un pagrozījušies, abu valstu kareivji devās uz pulcēšanās vietām, pa ceļam izspēlējot dažādus mācību uzdevumus.

© Sputnik / Стрингер
Fregates "Getman Sagaidačnij" apmeklētāji Ukrainas JKS kuģu demonstrēšanas laikā Neatkarības dienas ietvaros

UBS Ģenerālštābs konstatēja, ka Ukrainas teritorijā pirmo reizi notiek tāda formāta mācības, bet to mērķis – "uzdevumu praktiska izpilde daudznacionālā vidē atbilstoši NATO standartiem un procedūrām, partnervalstu bruņoto spēku vienību savietojamības līmeņa celšana".

Savukārt briti atzīmēja, ka šie manevri ir lielākā desanta operācija pēdējo gadu desmitu laikā. Tajā piedalījās vairāk nekā 450 kareivji ar brigādes ģenerāli vadībā. "Apvienotajās pūlēs" iesaistīti 12 tūkstoši karavīru, 700 militārās tehnikas vienības, padomnieki un novērotāji no NATO valstīm.

Vienlaikus Ļvovas apgabalā aizritēja "Rapid Trident 2020" – Ukrainas, ASV, Kanādas, Vācijas un Polijas vienību mācības, kopā aptuveni četri tūkstoši "durkļu".

Amerikāņi pat nogādāja Ukrainā vairākus konvertoplānus Bell V-22 Osprey, no kuriem pirmo reizi desantējās vietējie speciālo uzdevumu vienības karavīri bez izpletņiem. Dažādu valstu kareivji apguva cīņas iemaņas pilsētas apstākļos, pētīja taktiskās medicīnas jautājumus, dalījās pieredzē un kārtoja kopīgās sadzīves jautājumus.

Novērot Krieviju

Kijeva piešķir milzu nozīmi šiem manevriem – to atklāšanas pasākumā piedalījās prezidents Vladimirs Zeļenskis. Viņš ilgi runāja par Ukrainas armijas pāreju pie Rietumu standartiem un nosauca valsts iestāšanos NATO par stratēģisko mērķi. Tomēr Ziemeļatlantijas alianse nesteidzas un izmanto kopīgās mācības, lai iztaustītu Krievijas aizsardzību. Piemēram, nedēļas sākumā, pašā manevru karstumā Melnās jūras gaisa telpā bija papilnam NATO lidmašīnu. Gaisā vienlaikus atradās līdz astoņas izlūkošanas lidmašīnas. Iepriekš šomēnes amerikāņu stratēģiskie bumbvedēji vairākkārt izspēlēja uzbrukumus objektiem Krimā no Ukrainas gaisa telpas.

Arī briti neatpaliek. Augustā aizsardzības ministrs Bens Volless apliecināja, ka Londona vadīs starptautisko programmu Ukrainas Jūras kara spēku apmācībām. Jūrniekiem mācīs navigāciju, operatīvo plānošanu, ūdenslīdēju darbu, jūras izlūkošanu, artilērijas apšaudi un cīņu par kuģa izdzīvošanu. Tomēr daudzi eksperti ir pārliecināti, ka kopīgās mācības ir tikai iegansts citu mērķu sasniegšanai.

Piemēram, Nacionālās drošības sabiedrisko lietišķo problēmu pētījumu centra vadītājs Aleksandrs Žiļins uzskata, ka briti mēģina sarūpēt sev pastāvīgu militāro klātbūtni Melnajā jūrā, lai izlūkotu Krievijas krastu.

Septembra vidū netālu no Krimas tika fiksēts Karaliskās flotes izlūku kuģis Enterprise, kam uzstādītas daudzstaru eholotes un buksējamie detektori informācijas vākšanai.

Novazāts scenārijs

Poligonā Ļvovas apgabalā NATO pārstāvji apmāca Ukrainas kareivjus no 2014. gada. 2016. gada 12. februārī ārvalstu instruktori noslēdza UBS pirmās vienības – kādas mehanizētās brigādes kājnieku bataljona – mācības.

No 2016. gada 15. februāra līdz 17. jūlijam ar diviem ukraiņu bataljoniem pēc rotācijas principa strādāja instruktoru grupa no ASV Bruņoto spēku 3. bataljona 15. kājnieku pulka. No 2018. gada vasaras Javoras poligonā strādāja instruktori no ASV Nacionālās gvardes 278. bruņu kavalērijas pulka, savukārt pērnā gada maijā viņus nomainīja 130 kareivji no 101. gaisa desanta divīzijas 2. brigādes taktiskās grupas "Strike".

© Sputnik / Стрингер
ASV karavīri Ukrainas militārpersonu sagatavošanas apakšvienību rotācijas laikā

Mācībās Javoras poligonā pabijuši aptuveni 10 tūkstoši ukraiņu kareivju. Viņiem māca taktiku, artilērijas izlūkošanu, tanku manevrus, kara policijas darba īpatnības, loģistiku, medicīniskās palīdzības sniegšanu. Šeit kaujinieki apgūst darbu ar amerikāņu prettanku raķešu kompleksiem Javelin. Iegūtās iemaņas tiek noslīpētas daudzajās starptautiskajās mācībās. Pērn Ukrainā aizritēja Rapid Trident, Sea Breeze, Riverain, Warrior Watcher un virkne citu mācību. Šogad UBS dalībai NATO manevros Kijeva no valsts budžeta piešķīra 2,55 miljonus dolāru.

Neviens īpaši necenšas slēpt šo soļu Krievijai nedraudzīgo raksturu. Lielākoties mācību scenāriji ir gluži primitīvi: kaut kāda "agresorvalsts" "destabilizē situāciju" Ukrainā un mēģina to "okupēt". Sabiedroto valstu apvienotais grupējums "organizē aizsardzību" un "atbrīvo ieņemtās teritorijas".

Acīmredzot scenārijs varētu būt citāds, ja to autori kaut paretam uzklausītu Krievijas oficiālos paziņojumus un salīdzinātu iedomas ar realitāti, kurā neviens neplāno nekādus uzbrukumus Ukrainai.

27
Tagi:
NATO, armija, Ukraina
Temats:
NATO austrumu flangā
Alkohola pārdošana, foto no arhīva

Dānijā plāno aizliegt alkohola tirdzniecību pēc plkst. 20:00

0
(atjaunots 16:29 27.09.2020)
Pēc Kopenhāgenas varasiestāžu domām, šis pasākums, ja ne izslēgs vēlās ballītes pie dabas, tad vismaz padarīs tās mazāk trokšņainas.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Kopenhāgenas mērija varētu ieviest alkohola tirdzniecības ierobežojumus, lai nakts stundās padarītu pilsētas parkus un citas pilsētas zaļās zonas mierīgākas, vēsta RIA Novosti.

Врач-нарколог, суггестолог, магистр социальной психологии Борис Фальков
© Photo из личного архива Бориса Фалькова

Kopš augusta Dānijas galvaspilsētā ir spēkā nakts ballīšu aizliegums parkos, kuras bieži vien rīko tūristi. Tas tika izdarīts pēc vietējo iedzīvotāju lūgumiem, kur sūdzējās par troksni. Dabas aizsardzības organizācijas atzīmēja, ka šādu ballīšu dēļ cita dzīvnieki un pēc tām paliek atkritumi.

Neraugoties uz aizliegumu, ballīšu skaits īpaši nesamazinājās – policisti nespēj pastāvīgi patrulēt visas pilsētas zaļās zonas, kuru ir visnotaļ daudz.

Tagad mērija grasās atrisināt problēmu radikālākā veidā – aizliedzot alkohola tirdzniecību vismaz parku un dārzu tuvumā no plkst. 20:00 līdz 6:00. Pēc pilsētas varasiestāžu domām, šis pasākums, ja ne izslēgs vēlās ballītes pie dabas, tad vismaz padarīs tās mazāk trokšņainas. Vienlaikus varasiestādes varētu pacelt naudas sodus par skaļu mūzikas atskaņošanu pēc plkst. 23:00.

Galīgais lēmums tika pieņemts septembra beigās.

0
Tagi:
tirdzniecība, alkohols, Dānija
Pēc temata
Karalieni glābs alkohols. Kā pelna Elizabete II
Vispārējs alkoholisms atcelts: alkohola pārdošana ārkārtējās situācijas laikā ir kritusies
Igaunijā var aizliegt pirkt alkoholu personām līdz 21 gada vecumam
Dodas cīņā kunga prātā. Kā alkohols noved postā amerikāņu karavīrus