Grēta Tūnberga

Jaunā pasaules līdere sola katastrofas Krievijai. Un ne tikai Krievijai vien.

656
(atjaunots 11:22 29.09.2019)
Mediji cenšas saprast, kā vispār "meitene ar dīvainībām", kas tikai pirms gada vientuļi piketēja pie granīta iestādēm Zviedrijā, pārvērtusies par galveno cilvēku uz planētas. Atklājas izcils PR profesionāļu darbs.

Zviedru meitene, kas pirmdien kļuvusi par galveno cilvēku pasaulē, ir aizņēmusi visas pasaules ziņas. Grētas Tūnbergas fenomenu RIA Novosti portālā apspriež Viktors Marahovskis.

Austrālijas premjerministrs komentē Grētas Tūnbergas paziņojumus un brīdina jauniešus necelt "nevajadzīgu paniku" klimata dēļ.

Fridays For Future akcija Madridē
© Sputnik / Алехандро Мартинез Велез

Grētai Tūnbergai jāapvienojas ar arodbiedrībām, lai cīnītos vienlaikus par klimatu un strādnieku tiesībām, aicina populārie radikālie publicisti. Tikai tā var uzvarēt.

Grēta Tūnberga saķērusies ar Donaldu Trampu trollinga kaujā. Amerikas prezidents, komentējot meitenes niknās asaras ANO tribīnē, paziņoja, ka tā esot "jautra, jauna meitene, gaišas un skaistas nākotnes gaidās, patīkami uz viņu skatīties". Tūnberga savā lapā Twitter nomainīja biogrāfijas datus pret Trampa citātu.

Mediji cenšas saprast, kā vispār "meitene ar dīvainībām", kas tikai pirms gada vientuļi piketēja pie granīta iestādēm Zviedrijā, pārvērtusies par galveno cilvēku uz planētas. Atklājas izcils PR profesionāļu darbs.

Grēta Tūnberga – "Antitramps", ziņo vadošie mediji. Viņa pievērsusies iespējamai nākotnei, viņš – iedomātai pagātnei.

...Vārdu sakot, lai kurp tālāk pa dzīvi dotos pati skolniece no Eiropas ziemeļiem, fenomens jau ir noticis. Miljons vai pusotrs miljons skolēnu visā pasaulē mācību vietā periodiski piedalās "klimata streikos", pieaugušie cilvēki lietišķos uzvalkos nekurnot uzklausa lamu vārdus, korporācijas bailēs klusē.

Konservatori, benzīna civilizācijas un trekna steika aizstāvji, Grētai pat "kuš" nevar pateikt – tas viņiem dārgi maksās. Grēta ir ideāla ikona, grozi kā gribi.

Viņa ir meitene, un par viņu neviens nevar atrast neko kompromitējošu, viņai vienkārši nav biogrāfijas.

Viņa ir meitene ar Aspergera sindromu, proti, tik nevarīga, ka šīs nevarīgums kļuvis par ideālām bruņām. Galu galā ikviens, kurš mēģinās atgādināt par viņas attīstības traucējumiem, tiks nodots aizmirstībai kā pēdējais draņķis un nelietis. Kāds komentētājs Fox News ēterā, neapdomīgi nosauca viņu par "psihiski slimu". Televīzijas kanāls ar visdziļāko atvainošanos apsolīja, ka komentētājs vairs tā ēterā neparādīsies.

Viņa ir skolniece - proti, viņas apgalvojumus nevar kritizēt, jo, pats par sevi saprotams, no viņas nevar prasīt dziļas zināšanas. Viņa nav zinātniece, viņa ir staigājošā hipersaite uz visiem "zaļajiem" pētījumiem vienlaikus. Tas ir, "patiesībā viņai ir taisnība", bet konkrētos punktos viņas kritiķi būs spiesti cīnīties nevis ar Grētu, bet ar kuplu pieaugušo ekoaizstāvju armiju.

Starp citu, Grēta ir arī vegāne, protestē pret autoritārismu Krievijā un atbalsta LGBT. Proti, līdz ar "zaļajiem", aiz viņas stāv arī citas lobistu armijas – masu iznīcināšanas morālo lozungu turētājas. Ar seksuālajām minoritātēm viss ir skaidrs. Ar Krieviju, šo ogļūdeņražu monstru ar heteroseksuālo balto vīrieti priekšgalā, kur apspiež brīvību, arī viss ir skaidrs. Atteikšanās no nolādētās gaļas arī ir varena pasaules tendence ar saviem lobistiem un biznesa interesēm: nesen pat tāds superautoritatīvs viedokļu piegādes kanāls kā biznesa informācijas aģentūra Bloomberg aicināja cilvēci "atteikties no gaļas vismaz reizi nedēļā".

Vārdu sakot, Grētas spēka pamatā ir fakts: pati par sevi viņa ir nulle. Viņa ir caurspīdīga būtne, līdzīga laboratorijas infuzorijām, izkrāsota visās modernākajās krāsās un raida tās pa visu pasauli.

Tagad caur viņu pārsvarā tiek pārraidīta zaļā enerģētika, bet vēlāk meitenei tikpat labi varēs uzvilkt mugurā dzīvnieku vai transformeru tiesībām un tā tālāk – pēc saraksta. Grēta ir savdabīgs rubīns lāzera iekārtā, viņu var piesātinat ar protesta enerģiju un vērst pret Pagātnē Iestrēgušajām Personām vai institūcijām un izdedzināt tās ar niknu staru.

... Bet tagad – pats interesantākais.

Mēģināsim abstrahēties no meitenes Grētas un atradīsim kopsaucēju visām revolucionārajām kampaņām, kas viņu padarījušas par savu karogu un kultu. Vai ir kaut kas kopīgs cīņai pret globālo sasilšanu, cīņai par mazgadīgo transgenderu tiesībām, cīņai par feminismu pret vīriešu patriarhātu un cīņai par dzīvnieku tiesībām?

Izrādās – ir gan, vispārējais revolucionārais kopsaucējs te pastāv. Īsumā to var formulēt šādi: "esamība vairs nenosaka apziņu".

Proti, līdz šim cilvēce dzīvoja atbilstoši apstākļiem. Cilvēki ara zemi un sēja tajā savus kāļus, jo bija spiesti kaut ko ēst. Cilvēki audzēja dažādus mājlopus, slauca tos un cietsirdīgi ēda, jo bija spiesti kaut kā dabūt olbaltumvielas. Cilvēki apvienojās binārās ģimenes sistēmās - vīrietis + sieviete - tāpēc, ka bija spiesti izdzīvot, un tā bija drošākā izdzīvošanas stratēģija. Cilvēki bija spiesti apvienoties nācijās un veidoja savas valstis ar bruņotiem spēkiem, bija spiesti iegūt no zemes ogļūdeņražus un tā tālāk.

Vašingtonas panorāma, foto no arhīva
© Sputnik / Владимир Астапкович

Tagad šīs "piespiešanas" vairs nav. Tagad civilizācija, pēc revolucionārās ideoloģijas versijas, ir kļuvusi tik spēcīga, ka mums vairs neviens nav jāpiespiež. Cilvēki var iegūt olbaltumvielas no zilaļģēm, ko audzē baseinos zem saules vai lampām (aļģu nav žēl). Cilvēki var izdzīvot un vairoties vienatnē vai viendzimuma laulībās vai poliamoru kopienās, vai vispār nevairoties. Cilvēki var izmantot atjaunojamos un ekoloģiski nekaitīgus enerģijas avotus - sauli, vēju un paisumu (nejautājiet, kā ietekmes Krieviju ar tās klimatu, piemēram, reāls mēģinājums dzīvot ar saules baterijām. Runa nav par realitāti, runa ir par koncepciju.)

Cilvēks, pēc revolucionārās ideoloģijas versijas, tagad ir īsts dabas ķēniņš un Visuma valdnieks. Viņš tagad prot visu. Taču ir viena nianse.

Lai gan cilvēce vairs nav "spiesta" dzīvot, kā agrāk, izrādās, ka tagad tai "jādzīvo" pēc jauna parauga.

Šajā vietā sākas īsts karš. Karš par to, kam mēs visi esam parādā. Un ko tieši esam parādā. Rēķinus piestādījušo kreditoru saraksts jau ir gatavs. To starpā ir visi, kas aizskarti savas nevarības dēļ. Tā ir Dzīva Daba, kas cilvēkiem ir jāpārtrauc nežēlīgi slaukt, art un ēst.

Akcija Fridays For Future Madridē
© Sputnik / Алехандро Мартинез Велез

Tie ir visi diskriminēto kategoriju pārstāvji - no sievietēm, kuras kopš senseniem laikiem nomocījušas dzemdības, patriarhāts un tiesību trūkums, līdz seksuālajām minoritātēm un agrāko gadsimtu koloniālās politikas upuriem.

Tie ir cilvēki ar attīstības īpatnībām un cilvēki ar īpašām vajadzībām, kurus agrāk uzskatīja par slimiem un tāpēc nevirzīja uz priekšu, bet tagad tie jālolo un jāvirza.

Sarakstā ir arī pirmatnējo kultu adepti, kas pilnmēnesī buras un sauc Dievieti-Māti un Ragaino dievu (arī viņi ir cietuši no "raganu un pagānu medībām").

Lūk, tāds īsumā ir personu saraksts, kam mēs tagad esam parādā. Viņu vājums tagad ir viņu galvenais spēks.

Cilvēcei, kas nometusi savas agrākas nepieciešamības jūgu, tagad ir brīvprātīgi jāuzņemas jauns, augsti morāls brīvības jūgs. Praktiskā nozīmē - neēst gaļu, braukt ar sabiedrisko elektrotransportu vai staigāt kājām, nelidot ar lidmašīnu, atdot algu aizskartajām kategorijām un nerunāt tām pretī.

Ja cilvēce neklausīs, to sodīs ar daždažādiem nāvessodiem. Kurus, starp citu, meitene Grēta jau nosauca ANO tribīnē: klimata katastrofa, izmiršana un jaunatnes dumpis.

... Paskatieties, kāds paradokss iznāks. Faktiski mūsu priekšā ir kaut kas ļoti līdzīgs jaunas globālas reliģijas ieviešanas mēģinājumam. Dieva vietā tajā ir "daba", bet viss pārējais jau ir pazīstams: gan aicinājums steidzami nožēlot grēkus, gan apokalipses tuvums, gan cilvēces sadalīšana glābtajās atbildīgajās avīs un neticīgajos āžos. Ir pat šķīstā jaunava.

Jau tas vien liecina, cik maz ir mainījusies pasaule.

656
Pēc temata
ANO ģenerālsekretārs pastāstīja par graujošo konfliktu starp cilvēkiem un planētu
Lietuva saskatījusi kaitējumu ekoloģijai tai neizdevīgajā Mobilitātes paketē

"Sodīt Maskavu": kas notiks pēc Krievijas atslēgšanas no SWIFT

8
(atjaunots 07:58 14.04.2021)
Tagad ne tikai ASV, bet arī Eiropā draud Krievijai ar atslēgšanu no SWIFT — globālās starpbanku finanšu telekomunikācijas sistēmas.

Šoreiz stingrajiem koordinētajiem pasākumiem aicināja Eiropas Parlamentā. Ar ko tas draud un vai Krievijas finanšu sistēma ir gatava tādam scenārijam lasiet Nataļjas Dembinskas materiālā RIA Novosti vietnē.

Atkal vecā dziesma

Vispasaules Starpbanku finanšu telekomunikāciju sabiedrībai SWIFT ir pieslēgti vairāk nekā 11 000 organizāciju divsimt valstīs. Krievija ietilpst SWIFT lielāko ekspluatantu trijniekā, un ar atslēgšanu no tās valstij piedraud kopš 2014. gada. Iemesli ir dažādi - gan Krima, gan Donbass, gan Skripaļu lieta, gan situācija ar blogeru Alekseju Navaļniju. Džo Baidens apsolīja atslēgt Krieviju no SWIFT uzreiz pēc iestāšanās ASV prezidenta amatā.

© Sputnik / Алексей Филиппов

Decembrī Reuters, atsaucoties uz avotiem, kuriem ir informācija par prezidenta komandas plāniem, paziņoja par Baidena nodomu "sodīt" Maskavu par to, ka tā esot iesaistīta hakeru uzbrukumā ASV valsts iestādēm. Jaunām sankcijām jānoved pie "Krievijas nopietniem ekonomiskiem, finansiāliem vai tehnoloģiskiem zaudējumiem". Viens no variantiem ir atslēgšana no SWIFT, paziņoja Vašingtonas Stratēģisko un starptautisko pētījumu centra kiberdrošības eksperts Džeimss Endrjū Luiss.

Aprīlī saasinājās situācija Ukrainas austrumos — jauns iegansts. Eiropā ķērās klāt šai tēmai. Pēc Eiropas Parlamenta un Eiropas Tautas partijas vadošās frakcijas vadītāja Manfreda Vēbera vārdiem, Maskava "turpina bīstamo provokāciju kursu".

Viņš uzskata, ka, "pastiprinot militāro klātbūtni" pie robežas ar Ukrainu, Maskava pārbauda Rietumu pacietību. Tāpēc ASV un ES ir jāsniedz saskaņota atbilde. Politķis uzsvēra, ka situācijas eskalācijas apstākļos "dozēto sankciju laiks beigsies". Minot piemērus pasākumiem, kam "jākļūst par reāliem variantiem", Vēbers piedāvāja "oligarhu kontu vērienīgu iesaldēšanu", tāpat kā atslēgšanu no SWIFT.

Būs problēmas

No vienas puses, Krievijā ir sava Finanšu ziņojumu pārraides sistēma (FZPS). Tā sāka darbu 2014. gadā. Tai ir pievienotas visas Krievijas bankas un aptuveni desmits ārvalstu banku no Eirāzijas Ekonomiskās savienības (EES). Pēc atslēgšanas no SWIFT bankas pāries pie Krievijas analoga. Tomēr starptautiskajiem maksājumiem FZPS pagaidām nav pilnīgi pilnvērtīgs aizvietojums, tāpēc trieciens būs nopietns.

Eksperti norāda, ka eksporta un importa operāciju apjomi dolāros un eiro Krievijā ir būtiski, turklāt vairākās produktu grupās atrast alternatīvu nav iespējams.

"Atslēgšana no SWIFT paralizēs Krievijas banku transakcijas, — brīdina indeksu kompānijas "Beta Finanšu tehnoloģijas" galvenais stratēģis Ararats Mkrčjans. – Visvairāk cietīs lieli eksportētāji. Viņiem būs jāstrādā vienīgi ar ārvalstu bankām savas operacionālās darbības apkalpošanai. Parādīsies virkne starpnieku, kas apies ierobežojumus. No tā nopelnīs pirmkārt EAES valstu finanšu institūcijas."

Viss ir pārvarams

Tomēr jebkurā gadījumā katastrofas nebūs.

"Pati par sevi Krievijas banku atslēgšana no SWIFT nozīmē vien finanšu transakciju sadārdzināšanos un palēnināšanos starp kontrahentiem. Skaidrs, ka tradicionālās ķēdes tiks izjauktas, un to atjaunošanai būs vajadzīgs laiks. Taču vienas vai divu nedēļu laikā ir iespējams to izdarīt," norāda vadošais QBF analītiķis Oļegs Bogdanovs.

Taču eksperts piebilda: ja atslēgšanai sekos Krievijas rezidentu dolāru līdzekļu iesaldēšana, tirgos ir iespējama paniska reakcija. Būs nepieciešams ceturksnis vai divi, lai viss norimstos, bet galu galā finanšu saites tiks atjaunotas.

Nenovēršamas ir straujas valūtas svārstības. Tomēr pēc īsa turbulences perioda rubļa kurss atgriezīsies pie normas.

Paši maksās dārgāk

Tomēr otrais aspekts, kas saistīts ar Krievijas atslēgšanu no SWIFT liek domāt, ka tālāk par draudiem lieta neies. Pirmkārt, SWIFT ir privāta kompānija, kas pelna uz Krievijas banku rēķina. Tās izmanto sistēmu ne tikai starptautiskajām, bet arī iekšzemes starpbanku transakcijām. Lai SWIFT kādu atslēgtu, ir nepieciešams ES lēmums vai ASV sankcijas pret pašu SWIFT. Taču šajā gadījumā tiks skarti Krievijas tirdzniecības partneri - Eiropas un ASV bizness.

"To var uzskatīt par nepārvāramās varas apstākli, kas neļaus Krievijas uzņēmumiem un valstij apmaksāt esošās saistības. Valsts ārējais parāds ir aptuveni 450 miljardi dolāru. Tādējādi kreditoriem radīsies finansiālas problēmas. Turklāt būs apgrūtinātas operācijas ar galvenajiem tirdzniecības partneriem, kuru vidū lielākā ir Eiropas Savienība. Aicinājumi Eiropas Parlamentā ir vien tirgus populisms un nekas vairāk," uzskata uzņēmuma "Otkritij Broker" vadošais analītiķis Andrejs Kočekovs.

Grūti būs arī ASV. Pirmkārt, Vašingtonas ietekme uz SWIFT ir hipotētiska, jo tās galvenā mītne atrodas Beļģijā. Otrkārt, Krievija var atbildēt ar stingrām sankcijām pret amerikāņu bankām un politiķiem

8
Tagi:
Finanses, Krievija, Eiropa
Pēc temata
"Ekstremālas" sankcijas: ASV plāno ķerties pie Krievijas valsts parāda
"Sodīt Krieviju". Sergejs Lavrovs – par attiecībām ar ES
Peskovs: Putins neļaus ASV runāt ar Krieviju no spēka pozīcijas
ASV draud Krievijai ar sekām "agresīvo darbību" dēļ
Pentagons

Ielenkts un ļoti bīstams. Pentagons izšķīries par tehnoizrāvienu

21
(atjaunots 15:37 13.04.2021)
Kamēr Pentagons grozījās un flirtēja, lepni spogulī skatīdamies, krievi bez liekām runām biezā mežā, paturot prātā spēkavīrus, nemanāmi kļuva par citiem spēcīgāki.

Īstais brīdis teikt, ka saņemtas divas ziņas, un abas ir labas, konstatēja radio Sputnik autors Mihails Šeinkmans.

Pirmkārt, Pentagons atzinis, ka atpaliek no saviem tiešajiem konkurentiem, kurus likvidēt, pēc paša vārdiem, varēšot apmēram pēc septiņiem gadiem. Otrkārt, tas liecina, ka vismaz septiņus gadus vēl dzīvosim – bez Trešā pasaules kara. Savienotās Valstis tak nedosies karā nonēsātās lupatās. Vismaz viņu Aizsardzības ministrija pagaidām tikai domā, ko vilkt mugurā izrāvienam.

"Ātrās reaģēšanas tehnoloģiju pārvalde patlaban meklē ultrainovācijas, kas nodrošinās izrāviena iespējas, lai stātos pretī praktiski vienlīdz spēcīgam pretiniekam un nivelēs trūkumus kopīgo misiju ietvaros," Loida Ostina resors izsludinājis "atjautības konkursu". Tas ieplānots rudenī. No kompetentajām kompānijām gaida ierosinājumus un projektus tādās jomās kā mākslīgais intelekts, 5G militārais pielietojums, kvantu, kosmiskās, hiperskaņas un kibertehnoloģijas.

Pie tam militārais budžets aug ar katru gadu. Pašreizējais – 730 miljardi. Iznāk, par velti mīlēts? Pareizāk sakot, ne par velti, tikai mīlestība tāda pavārga. Konkurenti apsteidz.

Principā, karavīri parasti izvēlas izrauties no ielenkuma. Pentagonu iejož lokā vienīgi valsts rūpes un uzmanība. Tas ir ielenkts un ļoti bīstams. To lolo un mīl. Nenoraida nevienu niķi. Pat mazuļus ļauj sist –pašapliecināšanās labad. Nu, bet, ja netiek galā arī ar mazajiem, tik un tā iegalvo, ka visā pasaulē nav neviena par to stiprāka un uzticamāka.

Patiešām, nebija gan. Tikai, kamēr Pentagons grozījās un flirtēja, lepni spogulī skatīdamies, krievi bez liekām runām biezā mežā, paturot prātā spēkavīrus, nemanāmi kļuva par citiem spēcīgāki.

Naudas nav, bet noturējās, kļuva stiprāki un izrāvās. Un te – paskat vien, pamēģini panākt, viņiem tagad ir hiperskaņa. Bet ASV pat novatorisku izrāvienu sāk tikai ātrās, pat ne reaktīvās reaģēšanas tehnoloģiju vadībai. Tāpēc "virtuālo tikšanos risinājumu meklēšanai" organizēs tikai rudenī, bet kaut kādas manāmas kustības sāksies tikai 2028. gadā. Viņiem visiem kopā vajadzētu pastrādāt pie iesaukuma varenajā amerikāņu armija un palūgt vājākus ienaidniekus mazliet pagaidīt. Citādi vēl iznāks tā, ka pēc izrāviena amerikāņi izies pie frontes līnijas, bet tur atkal neviena nebūs. Visi būs priekšā.

21
Tagi:
Pentagons
Pēc temata
Kāpēc KDLO vajadzīgs tik liels skaits militāro mācību? Kādi ir galvenie izaicinājumi?
"Mums nav izredžu": Pentagons stāsta par Krievijas armijas priekšrocību
"Nav iespējams netrāpīt": ar ko apbruņos Krievijas JKF jaunos kuģus
"Par mata tiesu": atklāti dati par gatavošanos kodoluzbrukumam
Jauniešu organizācijas Protests pikets par LGBT tiesībām

Jurists: ES var piespiest Latviju mainīt Satversmi LGBT labā

0
(atjaunots 08:22 14.04.2021)
Laulības definīcijas maiņa Latvijas Satversmē var izraisīt konfliktu ar Eiropas Savienības likumdošanu.

RĪGA, 14. aprīlis - Sputnik. Ja tiks pieņemti Satversmes grozījumi, kuri nosaka ģimeni kā savienību starp vīrieti un sievieti, Eiropas Cilvēktiesību tiesa var uzlikt Latvijai grozīt Satversmi un izmaksāt kompensāciju viendzimuma pāriem, pastāstīja Eiropas Parlamenta konsultants jurists Aleksejs Dimitrovs, radio Baltkom.

Pēc tam, kad Latvijas Satversmes tiesa atzinusi, ka valsts pienākumu aizsargāt un atbalstīt arī viendzimuma partneru ģimenes, Nacionālā apvienība iesniegusi Saeimā likumprojektu ar grozījumiem Satversmē, piedāvājot nostiprināt ģimenes jēdzienu kā vīrieša un sievietes savienību. Likumprojekts paredz trīs likumīgus ģimenes izveides veidus: uz laulības pamata, ja vecākiem ir kopīgs bērns, vai adopcijas rezultātā.

Pēc Dimitrova vārdiem Saeima var izdarīt grozījumus valsts Satversmē un ņemt vērā tikai likuma pēdējo redakciju, taču šajā gadījumā Eiropas Savienība var pieprasīt Latvijai mainīt likumdošanu.

"Ja pieņemsim, ka Satversmē ierakstīs šādas normas, teorētiski varētu iedomāties, ka mēs esam mainījuši Satversmi, tāpēc Satversmes tiesas lēmumi, kas balstīti uz vecās redakcijas, mēs vienkārši ignorējam. Bet pēc tam tiek radīts risks, ka cilvēki vērsīsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā. Un tā, neskatoties uz šīm konstitucionālajām normām, teiks, ka Latvija pārkāpj viendzimuma pāru tiesības. Latvijai būs jāizmaksā kompensācija un jāmaina Satversme," atzinis Dimitrovs.

Pagājušajā nedēļā Satversmes tiesa pieņēma otro lēmumu par labu viendzimuma pāriem - tā atzina par neatbilstošu Satversmei Ministru kabineta "Noteikumu par valsts nodevu par īpašuma tiesību un ķīlas tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā" 13.punktu, jo tas attiecas uz mantojuma atstājēja pārdzīvojušo tā paša dzimuma partneri, kuram ar mantojuma atstājēju bija izveidota ģimene.

Embrijs, foto no arhīva
© Sputnik / Александр Поляков

Tāpat tiesa nolemj, ka Saeimai līdz 2022. gada 1. jūnijam jāpieņem likumi par visu ģimeņu atzīšanu, aizsardzību un atbalstu.

Latvija ir viena no sešām ES valstīm (līdz ar Lietuvu, Rumāniju, Poliju, Slovākiju un Bulgāriju), kurās netiek atzītas laulības vai partnerattiecības starp viendzimuma cilvēkiem. Satversmes 110. pants nosaka laulību kā savienību starp vīrieti un sievieti.

0
Tagi:
LGBT, Satversme, Latvija, Eiropas Savienība
Pēc temata
Valdošā koalīcija Igaunijā var izjukt LGBT dēļ
Igaunijā varētu legalizēt vai uz visiem laikiem aizliegt viendzimuma laulības
Satversmes tiesa: likumam ir jāaizsargā arī viendzimuma ģimenes
LGBT šantāža Eiropas Savienībā: ievērojiet tiesības, citādi maksāsiet sodu