Grēta Tūnberga

Jaunā pasaules līdere sola katastrofas Krievijai. Un ne tikai Krievijai vien.

655
(atjaunots 11:22 29.09.2019)
Mediji cenšas saprast, kā vispār "meitene ar dīvainībām", kas tikai pirms gada vientuļi piketēja pie granīta iestādēm Zviedrijā, pārvērtusies par galveno cilvēku uz planētas. Atklājas izcils PR profesionāļu darbs.

Zviedru meitene, kas pirmdien kļuvusi par galveno cilvēku pasaulē, ir aizņēmusi visas pasaules ziņas. Grētas Tūnbergas fenomenu RIA Novosti portālā apspriež Viktors Marahovskis.

Austrālijas premjerministrs komentē Grētas Tūnbergas paziņojumus un brīdina jauniešus necelt "nevajadzīgu paniku" klimata dēļ.

Fridays For Future akcija Madridē
© Sputnik / Алехандро Мартинез Велез

Grētai Tūnbergai jāapvienojas ar arodbiedrībām, lai cīnītos vienlaikus par klimatu un strādnieku tiesībām, aicina populārie radikālie publicisti. Tikai tā var uzvarēt.

Grēta Tūnberga saķērusies ar Donaldu Trampu trollinga kaujā. Amerikas prezidents, komentējot meitenes niknās asaras ANO tribīnē, paziņoja, ka tā esot "jautra, jauna meitene, gaišas un skaistas nākotnes gaidās, patīkami uz viņu skatīties". Tūnberga savā lapā Twitter nomainīja biogrāfijas datus pret Trampa citātu.

Mediji cenšas saprast, kā vispār "meitene ar dīvainībām", kas tikai pirms gada vientuļi piketēja pie granīta iestādēm Zviedrijā, pārvērtusies par galveno cilvēku uz planētas. Atklājas izcils PR profesionāļu darbs.

Grēta Tūnberga – "Antitramps", ziņo vadošie mediji. Viņa pievērsusies iespējamai nākotnei, viņš – iedomātai pagātnei.

...Vārdu sakot, lai kurp tālāk pa dzīvi dotos pati skolniece no Eiropas ziemeļiem, fenomens jau ir noticis. Miljons vai pusotrs miljons skolēnu visā pasaulē mācību vietā periodiski piedalās "klimata streikos", pieaugušie cilvēki lietišķos uzvalkos nekurnot uzklausa lamu vārdus, korporācijas bailēs klusē.

Konservatori, benzīna civilizācijas un trekna steika aizstāvji, Grētai pat "kuš" nevar pateikt – tas viņiem dārgi maksās. Grēta ir ideāla ikona, grozi kā gribi.

Viņa ir meitene, un par viņu neviens nevar atrast neko kompromitējošu, viņai vienkārši nav biogrāfijas.

Viņa ir meitene ar Aspergera sindromu, proti, tik nevarīga, ka šīs nevarīgums kļuvis par ideālām bruņām. Galu galā ikviens, kurš mēģinās atgādināt par viņas attīstības traucējumiem, tiks nodots aizmirstībai kā pēdējais draņķis un nelietis. Kāds komentētājs Fox News ēterā, neapdomīgi nosauca viņu par "psihiski slimu". Televīzijas kanāls ar visdziļāko atvainošanos apsolīja, ka komentētājs vairs tā ēterā neparādīsies.

Viņa ir skolniece - proti, viņas apgalvojumus nevar kritizēt, jo, pats par sevi saprotams, no viņas nevar prasīt dziļas zināšanas. Viņa nav zinātniece, viņa ir staigājošā hipersaite uz visiem "zaļajiem" pētījumiem vienlaikus. Tas ir, "patiesībā viņai ir taisnība", bet konkrētos punktos viņas kritiķi būs spiesti cīnīties nevis ar Grētu, bet ar kuplu pieaugušo ekoaizstāvju armiju.

Starp citu, Grēta ir arī vegāne, protestē pret autoritārismu Krievijā un atbalsta LGBT. Proti, līdz ar "zaļajiem", aiz viņas stāv arī citas lobistu armijas – masu iznīcināšanas morālo lozungu turētājas. Ar seksuālajām minoritātēm viss ir skaidrs. Ar Krieviju, šo ogļūdeņražu monstru ar heteroseksuālo balto vīrieti priekšgalā, kur apspiež brīvību, arī viss ir skaidrs. Atteikšanās no nolādētās gaļas arī ir varena pasaules tendence ar saviem lobistiem un biznesa interesēm: nesen pat tāds superautoritatīvs viedokļu piegādes kanāls kā biznesa informācijas aģentūra Bloomberg aicināja cilvēci "atteikties no gaļas vismaz reizi nedēļā".

Vārdu sakot, Grētas spēka pamatā ir fakts: pati par sevi viņa ir nulle. Viņa ir caurspīdīga būtne, līdzīga laboratorijas infuzorijām, izkrāsota visās modernākajās krāsās un raida tās pa visu pasauli.

Tagad caur viņu pārsvarā tiek pārraidīta zaļā enerģētika, bet vēlāk meitenei tikpat labi varēs uzvilkt mugurā dzīvnieku vai transformeru tiesībām un tā tālāk – pēc saraksta. Grēta ir savdabīgs rubīns lāzera iekārtā, viņu var piesātinat ar protesta enerģiju un vērst pret Pagātnē Iestrēgušajām Personām vai institūcijām un izdedzināt tās ar niknu staru.

... Bet tagad – pats interesantākais.

Mēģināsim abstrahēties no meitenes Grētas un atradīsim kopsaucēju visām revolucionārajām kampaņām, kas viņu padarījušas par savu karogu un kultu. Vai ir kaut kas kopīgs cīņai pret globālo sasilšanu, cīņai par mazgadīgo transgenderu tiesībām, cīņai par feminismu pret vīriešu patriarhātu un cīņai par dzīvnieku tiesībām?

Izrādās – ir gan, vispārējais revolucionārais kopsaucējs te pastāv. Īsumā to var formulēt šādi: "esamība vairs nenosaka apziņu".

Proti, līdz šim cilvēce dzīvoja atbilstoši apstākļiem. Cilvēki ara zemi un sēja tajā savus kāļus, jo bija spiesti kaut ko ēst. Cilvēki audzēja dažādus mājlopus, slauca tos un cietsirdīgi ēda, jo bija spiesti kaut kā dabūt olbaltumvielas. Cilvēki apvienojās binārās ģimenes sistēmās - vīrietis + sieviete - tāpēc, ka bija spiesti izdzīvot, un tā bija drošākā izdzīvošanas stratēģija. Cilvēki bija spiesti apvienoties nācijās un veidoja savas valstis ar bruņotiem spēkiem, bija spiesti iegūt no zemes ogļūdeņražus un tā tālāk.

Vašingtonas panorāma, foto no arhīva
© Sputnik / Владимир Астапкович

Tagad šīs "piespiešanas" vairs nav. Tagad civilizācija, pēc revolucionārās ideoloģijas versijas, ir kļuvusi tik spēcīga, ka mums vairs neviens nav jāpiespiež. Cilvēki var iegūt olbaltumvielas no zilaļģēm, ko audzē baseinos zem saules vai lampām (aļģu nav žēl). Cilvēki var izdzīvot un vairoties vienatnē vai viendzimuma laulībās vai poliamoru kopienās, vai vispār nevairoties. Cilvēki var izmantot atjaunojamos un ekoloģiski nekaitīgus enerģijas avotus - sauli, vēju un paisumu (nejautājiet, kā ietekmes Krieviju ar tās klimatu, piemēram, reāls mēģinājums dzīvot ar saules baterijām. Runa nav par realitāti, runa ir par koncepciju.)

Cilvēks, pēc revolucionārās ideoloģijas versijas, tagad ir īsts dabas ķēniņš un Visuma valdnieks. Viņš tagad prot visu. Taču ir viena nianse.

Lai gan cilvēce vairs nav "spiesta" dzīvot, kā agrāk, izrādās, ka tagad tai "jādzīvo" pēc jauna parauga.

Šajā vietā sākas īsts karš. Karš par to, kam mēs visi esam parādā. Un ko tieši esam parādā. Rēķinus piestādījušo kreditoru saraksts jau ir gatavs. To starpā ir visi, kas aizskarti savas nevarības dēļ. Tā ir Dzīva Daba, kas cilvēkiem ir jāpārtrauc nežēlīgi slaukt, art un ēst.

Akcija Fridays For Future Madridē
© Sputnik / Алехандро Мартинез Велез

Tie ir visi diskriminēto kategoriju pārstāvji - no sievietēm, kuras kopš senseniem laikiem nomocījušas dzemdības, patriarhāts un tiesību trūkums, līdz seksuālajām minoritātēm un agrāko gadsimtu koloniālās politikas upuriem.

Tie ir cilvēki ar attīstības īpatnībām un cilvēki ar īpašām vajadzībām, kurus agrāk uzskatīja par slimiem un tāpēc nevirzīja uz priekšu, bet tagad tie jālolo un jāvirza.

Sarakstā ir arī pirmatnējo kultu adepti, kas pilnmēnesī buras un sauc Dievieti-Māti un Ragaino dievu (arī viņi ir cietuši no "raganu un pagānu medībām").

Lūk, tāds īsumā ir personu saraksts, kam mēs tagad esam parādā. Viņu vājums tagad ir viņu galvenais spēks.

Cilvēcei, kas nometusi savas agrākas nepieciešamības jūgu, tagad ir brīvprātīgi jāuzņemas jauns, augsti morāls brīvības jūgs. Praktiskā nozīmē - neēst gaļu, braukt ar sabiedrisko elektrotransportu vai staigāt kājām, nelidot ar lidmašīnu, atdot algu aizskartajām kategorijām un nerunāt tām pretī.

Ja cilvēce neklausīs, to sodīs ar daždažādiem nāvessodiem. Kurus, starp citu, meitene Grēta jau nosauca ANO tribīnē: klimata katastrofa, izmiršana un jaunatnes dumpis.

... Paskatieties, kāds paradokss iznāks. Faktiski mūsu priekšā ir kaut kas ļoti līdzīgs jaunas globālas reliģijas ieviešanas mēģinājumam. Dieva vietā tajā ir "daba", bet viss pārējais jau ir pazīstams: gan aicinājums steidzami nožēlot grēkus, gan apokalipses tuvums, gan cilvēces sadalīšana glābtajās atbildīgajās avīs un neticīgajos āžos. Ir pat šķīstā jaunava.

Jau tas vien liecina, cik maz ir mainījusies pasaule.

655
Pēc temata
ANO ģenerālsekretārs pastāstīja par graujošo konfliktu starp cilvēkiem un planētu
Lietuva saskatījusi kaitējumu ekoloģijai tai neizdevīgajā Mobilitātes paketē
ASV kara flote

"Atklājuši rajonus": kurp pavērsusi ieročus ASV kara flote

19
(atjaunots 16:38 22.01.2021)
"Savaldīt un uzvarēt" – tā ASV JKS štāba priekšnieks admirālis Maikls Gildejs prezentēja "Navigācijas plānu" tuvākajiem desmit gadiem.

Dokumenta galvenā tēze – amerikāņu flotei jābūt stiprākajai Pasaules okeānā. Globālās kontroles mērķis – mierīga un sātīga dzīve amerikāņiem savā dzimtenē. Tomēr tekstā nepārprotami jūtama atklāta agresija pret citām valstīm. Ko iecerējuši admirāļi no Vašingtonas? Par to portālā RIA Novosti stāsta Nikolajs Protopopovs.

Konkurenti

Amerikāņu flote ierauta ilgtermiņa konkurencē, kas apdraud ASV pilsoņu dzīves veidu un drošību, uzsver dokumenta autori. JKS vadība nedrīkst zaudēt ne minūti: vajag aktīvi strādāt, lai saglabātu spēku līdzsvaru ne tikai šajā desmitgadē, bet arī visa XXI gadsimta gaitā.

Galvenie konkurenti un globālā miera "pārkāpēji" – Krievija un Ķīna. Amerikāņu admirāļu ieskatā šīs valstis grauj brīvību jūrā, kas ilgu laiku devusi labumu visai pasaulei.

Maskava un Pekina pūlas "netaisnīgi kontrolēt" piekļuvi vērtīgiem resursiem jūrās aiz teritoriālo ūdeņu robežām, "iebiedē kaimiņus" un ar spēku uzspiež tiem savas pretenzijas", "tur tālās darbības raķešu tēmēklī svarīgākos ūdens ceļus".

Amerikāņiem šausmīgi nepatīk Krievijas uzsāktā mūsdienīgo raķešu kuģu un zemūdeņu, hiperskaņas raķešu un taktisko kodolieroču būve. Pentagons apgalvo, ka Krievijas flote aktivizējas visā pasaulē, izvērš spēkus aizvien tuvāk Savienoto Valstu krastiem. Tāpēc Krieviju vajagot "droši kontrolēt". Bažas raisa arī strauji augošā Ķīnas flote – pēc amerikāņu analītiķu domām, lielākā pasaulē. Pekina it kā met izaicinājumu Vašingtonai un tās sabiedrotajiem, rada aktuālākos draudus.

Vienlaikus atzīmēts, ka ASV ir jūras lielvalsts, tās uzplaukums un drošība ir atkarīgi no spējas saglabāt pārspēku jūrā. Šim nolūkam jāizpleš jūras kara spēki "katrā Pasaules okeāna nostūrītī". Amerikāņi joprojām peldēs un lidos visur, kur to pieļauj starptautiskās tiesības, un izvērsīs spēkus dažādos pasaules reģionos, lai apstrīdētu konkurentu "pārliekās ambīcijas jūrā" un nivelētu to militārās iespējas.

Flotes pastiprināšana

Piemēram, atomzemūdenes ar ballistiskajām raķetēm "aizsargā ASV no kodoluzbruuma", bet speciālo operāciju spēki "ir gatavi negaidot pārsteigt visstiprāko pretinieku". Admirāļi apgalvo, ka JKS esot spējīgi izsēdināt desantu kurā katrā krastā, lai atbalstītu sauszemes spēkus.

JKS "rīcībā ir visi līdzekļi, arī netradicionālie, kas nepieciešami agresijas savaldīšanai". Cita starpā runa ir par informācijas un kibernētiskajām tehnoloģijām un cita veida bruņojumu, kas ļauj uzbrukt no jūras, zem ūdens un no gaisa.

ASV lielu nozīmi mūsdienu konfrontācijā jūrā tuvākajos gados piešķir mākslīgajam intelektam. Admirāļi apgalvo, ka tādas sistēmas ir nodemonstrējušas efektivitāti un pārspēku cīņā, tāpēc flote modernizēsies un plaši tos izmantos. "Vitāli svarīgas" ir arī bezpilota jūras platformas. Tās nodrošinās priekšrocības izlūkošanā, novērošanā un cels flotes uzbrukuma iespējas. Līdz desmitgades beigām JKS kadriem jāprot pārliecinoši un saliedēti strādāt ciešā saiknē ar robotizētajiem aparātiem.

ASV JKS vadība uzskata, ka visu nosprausto plānu īstenošana prasa flotes pastiprināšanu un paplašināšanu. Vajadzīgs lielāks skaits atomzemūdeņu un kuģu ar plašām uzbrukuma iespējām. Pie tam jaunajiem kuģiem jābūt kompaktiem, kā, piemēram, Constellation klases perspektīvās fregates.

Pentagons neatteiksies arī no aviācijas bāzes kuģiem. Ts vēl joprojām ir JKS lepnums un galvenais spēka demonstrācijas instruments. Izcelta zemūdens spēku īpašā nozīme. Šajā jomā prioritāte piešķirta Columbia klases stratģiskajām atomzemūdenēm un daudzfunkcionālajām Virginia.

Digitālā joma un lāzeri

JKS vadība atzīst, ka ar vienu pašu tehniku tālu netiksi. Vajag rūpīgāk atlasīt kadrus, cita starpā - arī ar mērķi labāk izprast pretinieka izturēšanās nianses. Pēc admirāļu domām, jūrniekiem vajag ne tikai novērot un ātri reaģēt uz draudiem, bet arī "instinktīvi uzminēt pretinieka darbības, pateicoties dziļām zināšanām par noteiktās valsts pilsoņu mentalitātes īpatnībām".

"Gaidāmo konfliktu" scenāriji tiks izspēlēti mācībās uz visas zemeslodes – jo Galējiem Ziemeļiem līdz Klusā okeāna rietumu daļai. Piemēram, šogad ASV JKS organizēs plašas mācības vairākām aviācijas bāzes grupām ar desanta operācijām.

Пресс-служба Минобороны РФ

Tajās pirmo reizi tiks izmantotas nelielas taktiskās kibergrupas, kas izmanto jaunu uzbrukuma bruņojumu un informācijas resursus. Iepriekš admirālis Gildejs jau stāstīja, ka šo manevru mērogs būšot "neredzēts jaunākajā vēsturē".

Informācijas un digitālās tehnoloģijas ASV JKS stratēģijā ieņem galveno vietu. Bez tām karadarbība vairs nav iedomājama. "Cipari" risina visu, ļauj ātri un efektīvi vadīt cīņu uz jūras un sauszemes.

JKS uzskata, ka "ASV pretinieki plāno pārraut flotes aizsardzību ar milzīgu skaitu raķešu". Tāpēc Pentagons izmantos lielu skaitu stacionāro un mobilo izsekošanas sistēmu, zemūdeņu un jūras dronu radarus, pastiprinās kuģu un lidmašīnu aizsardzības iespējas. Pie tam plānots līdz ar konvencionālo bruņojumu tuvcīņā izmantot arī enerģētiskos ieročus.

19
Tagi:
agresija, Krievija, Ķīna, ASV
Pēc temata
"Apšaubāma iecere": ko izmēģina amerikāņu kara jūrnieki
ASV Jūras spēkiem pavēlēts agresīvāk rīkoties pret Krieviju
"Sodīsim visus". Kādiem mērķiem Pentagons iztērēs rekordlielo militāro budžetu
"Pa ādu dabūs visi": ko ASV slēpj aiz vārdiem par "Krievijas draudiem"

Iedzīvotāji sēž bez naudas, bet valdība vāra "zupu no cirvja"

45
(atjaunots 12:06 22.01.2021)
Kādus superuzdevumus risina valdība smagajos pandēmijas un tās radīto ierobežojumu laikos?

Ziniet, bieži nākas dzirdēt, kā kritizē Saeimu par to, ka deputāti balso "automātiski" un pat miegā par visiem no valdības ienākošajiem likumprojektiem, jo paši nenieka nesajēdz. Pat neko daudz nediskutē. Sak, tāpēc valstī krītas likumdošanas procesa un tā rezultātā saņemto likumu kvalitāte.

Slēpjaties aiz vīģes lapiņas...

Arī tautas kalpiem ir savas pretenzijas pret ministriem. Saeimas deputāts Ivars Zariņš debatēs par epidēmijas ierobežošanai parerdzētajiem pasākumiem valdībā izteicās, ka tā neciena parlamentu un apmētā ar aizkulisēs pieņemtiem lēmumiem – ko pameta, to ēd. Pēc viņa domām, parlaments ir pārvērsts par vīģes lapiņu.

Tagad aprunāsimies sīkāk par lapiņām un stiebriņiem. Cienījamie kritiķi, esiet reiz reālisti. Grozījumi mēdz būt likumdošanas aktiem visnotaļ specifiskās cilvēces zināšanu un pat zemapziņas nozarēs un jomās (runa, piemēram, ir par neseno aizliegumu tirgot zeķubikses ārkārtējās situācijas periodā).

Nesen, 7. janvārī valdība apstiprināja noteikumus par pārtikā aizliegtajiem augiem un augu daļām. Sarakstā iekļuvuši 60 augi un augu daļas, ko aizliegts izmantot pārtikas produktos.

Parasti vadībai un deputātiem nekas nav jādara – viņi vienkārši kopē Briseles iestrādes un šablonus. Tomēr te ir cits gadijums.

Dažādās valstīs aug dažādi augi! Tāpēc dalībvalstis bija spiestas pašas sacerēt visdažādākos tiesiskos aktus, lēmumus, sarakstus, principus, "labas prakses" ieteikumus un citus dokumentus, kas reglamentē jautājumu.

Tas jums nav nekāds Nacionālās attīstības plāns

Tas nav nekāds nieka jautājums. Ja valdība pieņems Nacionālo attīstības plānu 2020.-2050. gadiem, un tā izrādīsies katastrofāla kļūda un nepiepildāms sapnis, pēc 30 gadiem viņus neviens vairs pat nepieminēs. Ne plānu, ne valdību. Bet, ja kāds iedzīvotājs, kuru jau tagad ir pārāk maz, saindēsies ar kādām ziedlapiņām vai vīģes lapiņām, par to var sākties tiesas darbi.

Bet jūs gribat uzvelt tādu slogu deputātu plecos. Patiešām, nevar taču Saeimā dibināt speciālu Ēdamo un indīgo augu komisiju.

Zemkopības ministrijā noteikti ir speciālists. Iespējams, pat kāds sirms zintnieks, no senčiem mantojis slepenas zināšanas par to, ka burkāniem un kartupeļiem jāēd saknītes, bet rabarberiem, gluži otrādi, - lapas. Un par to, ka no zaļiem āboliem var gadīties caureja.

Vectētiņš nervozi pīpē savu zālīti

Starp citu, saknītēs un lakstos var būt visādas nelabas bioloģiski aktīvas vielas, tādas, ka fuga zivis ne blakus nestāv. Visādi terpenoīdi, tropāni, izohinolīni, piperidīni, steroīdi, alkaloīdi, saponīni, proteolītiskie enzīmi, kardenolīdi vai sirds glikozīdi, diterpeonīdi un feniletilamīna atvasinājumi un citi neapetītlīgi draņķi. No tādiem var gadīties saindēšanās, nelabums, galvas sāpes, nogurums vai gluži pretēji – uzbudinājums, aizsmakums, svīšana, paātrināta sirdsdarbība, pazeminars spiediens, blaugznas, neglīti plankumi uz ādas, siekalošanās un dzejošana, var trīcēt rokas un kājas (svētā Vita deja).

Vispār jau agrāk vectētiņi un vecmāmiņas mācīja bērniem, ko var bāzt mutē, ko – ne. Tagad gadžetu un sociālo tīklu dēļ paaudžu saikne ir pārtrūkusi, un valdība bija spiesta uzņemties agrāk tai neraksturīgas funkcijas. Varbūt nemaz tik slikti nav – no kurienes vectētiņam zināt, ka šitā saknīte satur proteolītiskos enzīmus, ka tevi jupis.

Kaut kāda velnišķība

Tāpēc teiksim paldies mūsu valdībai. Ministri modri iekļāvuši melnajā sarakstā tādus Latvijai raksturīgus biotopus kā balanda, velnoga, čūskoga, driģene, maijpuķītes, velnābolus un tā tālāk. Vajag tikai vēl precizēt, vai aizliegums ēst maijpuķītes nav pretrunā Satversmei?

Atceros, bērnībā mēs metām līgumu vilkogai un tīruma gundegai – tai ar dzeltenajiem ziediņiem. Toreiz "trakajos totalitārisma laikos" PSRS valdībai bija nospļauties, tā risināja svarīgos industrializācijas, meliorācijas un kosmisko lidojumu uzdevumus. Apēd tu kaut visas maijpuķītes un gundegas apkaimē (turklāt padomju valstī bērniem ļoti trūka čipsu un košļeņu, tas tak ir labi zināms!).

Bet mūsējie, Latvijas valdība, spriežot pēc visa, paši apēduši vagonu driģeņu un izpīpējuši tonnu kaltētu maijpuķīšu, lai pieņemtu nosvērtu un viedu lēmumu! Paldies Dievam, ka vēl dzīvi palikuši!

Desertam – zupa no cirvja

Bet tagad, lūdzami, ejiet un netraucējiet mūsu ministru kabinetam darbā – tas risina daudz svarīgākas lietas.

Piemēram, Izglītības un zinātnes ministrijai būs jānovērtē Lauksaimniecības akadēmijas pētījums, apmaksāts no Eiropas programmām Covid-19 apkarošanai. Pētījuma mērķis – radīt pārtikas paketes modeli silta ēdiena gatavošanai skolēniem, kad ēdināšana skolās nav pieejama.

Nē, ne jau kosmosā, lai arī visu skolēnu (vai vismaz izglītības ministres Šuplinskas) aizsūtīšana kosmosā atrisinātu milzum daudz problēmu. Pagaidām – ēdināšana mājās. Citādi vecākiem, pēc ministru domām, kovids izēdis pēdējās smadzenes un viņi aizmirsuši, kā barot savus skolas vecuma bērnus. Pieliks vēl zupā kādas nepareizas saknītes.

Nesen sociālajos tīklos vareni kritizēja tādus antikovida pētījumus, kam tikai pērn vien atvēlēti 5 miljoni eiro.

Ministrija mierina: pētījuma kvalitātes pārbaudei var piesaistīt neatkarīgos ārvalstu ekspertus. Proti, skolēnu pusdienu modeli novērtēs vēl rietumu eksperti. Un līdz tam brīdim varbūt arī epidēmija beigsies.

Atklāti sakot, tagad, kad daudz vecāki palikuši bez naudas piespiedu dīkstāves dēļ, zinātniekiem nāktos izdomāt kādu īpašu recepti, kādu "zupu no cirvja". Lai gan, piedodiet, cirvji, visdrīzāk gan ierakstīti kādā īpašā neapēdamu lietu sarakstā.

45
Tagi:
iedzīvotāji, pandēmija
Pēc temata
Koronavīruss vēl ilgi būs kopā ar mums: kas palīdzētu Latvijai pašreizējā situācijā
Ekonomikas ministrija izstrādā jaunu preču sarakstu iedzīvotājiem apdraudējuma gadījumā
Kāpēc Latvijas izredzes nodrošināt kolektīvo imunitāti pret Covid-19 nav lielas
Prēmija par pandēmiju: Covid-19 kā zelta lietus līst pār ierēdņiem
 Ventspils

Kazahstānas uzņēmums aiziet no Ventspils un pārdod graudu termināli

0
(atjaunots 16:41 22.01.2021)
Pārsvarā "Ventspils grain terminal" nodarbojas ar Latvijā audzēto graudu un citu lauksaimniecības produktu pārkraušanu, tranzīta kravas sastāda vien nelielu daļu kravu apgrozījuma strūktūrā.

RĪGA, 22. janvāris — Sputnik. Kazahstānas kompānija "AIC-INVEST" pārdod izsolē 100% akciju, kas tai pieder uzņēmumā "Ventspils grain terminal" – graudu terminālī Venstpils ostā.

Sākumcena, ar ko plānots sākt izsoli 2021. gada 2. februārī, sastāda 4 miljardus tenge (aptuveni 7,96 miljoni eiro). Izsoles dalībniekiem noteikta garantijas iemaksa 87,5 miljonu tenge apmērā (aptuveni 172,4 tūkstoši eiro).

Saskaņā ar informāciju kompānijas vietnē, "Ventspils grain terminal" nodibināts ar mērķi piesaistīt un pārkraut graudu un citu beramo pārtikas produktu kravas no Krievijas, Kazahstānas un Baltijas valstīm pasaules tirgū un sāka darbu 2005. gada augustā.

Terminālis piedāvā klientiem kravu ekspedēšanu, importa, eksporta, tranzīta graudu un citu lauksaimniecības kravu un to pārstrādes produktu glabāšanas un pārkraušanas iespējas. Termināļa jauda – aptuveni 2 miljoni tonnu kravu gadā.

"Kompānijas galvenie konkurenti ir termināļi Klaipēdas (Lietuva), Liepājas un Rīgas (Latvija) ostās. Uz tiem pienākas 30%, 30% un 10% tirgus. "Ventspils grain terminal" daļa Baltijas reģiona graudu kravu parkraušanas transporta un loģistikas jomā sastāda apmēram 30%," atzīmēja atskaites autori.

Saskaņā ar atskaitē iekļauto prognozi par termināļa noslogojumu, ņemot vērā pandēmiju, 2021. gadā tas var pārkraut 660 tūkstošus tonnu kravu, no kurām 400 tūkstoši ir Latvijas graudi, 70 tūkstoši tonnu – citas kravas no Latvijas, 100 tūkstoši tonnu tranzīta graudu, 90 tūkstoši tonnu – cita veida tranzīta kravu.

Auditors novērtēja, ka kompānijas tirgus vērtība sastāda 8,67 miljonus eiro.

Termināļa īpašnieks, kompānija "AIC-INVEST" nodarbojas ar graudu un citas lauksaimniecības produkcijas iegādi, uzglabāšanu un tirdzniecību. Tai ir trīs meitasuzņēmumi: SIA "Azovskij portovoj elevator", AS "Ventspils graudu terminālis" un biedrība ar ierobežotu atbildību "MEZ-SKO", precizēts valsts reģistra vietnē.

0
Tagi:
kravas, Ventspils
Pēc temata
Investīcijas samazināsies: biznesu neapmierina Latvijas ostu reforma
Nonākuši līdz Baltijai: eksperts pastāstīja, kā Ķīna pārpērk ostas Eiropā
No nokdauna līdz nokautam jeb Latvijas tranzīts ringā
Krievijas attieksme pret tranzītu mainīsies: Ventspils osta saskata iespēju ietekmēt KF