ASV Finanšu ministrijas ēka

ASV reālais parāds ir 18 reizes lielāks nekā visiem šķita. Kas notiks tagad

195
(atjaunots 11:05 13.09.2019)
ASV pazīstamā finanšu kompānija AllianceBernstein organizējusi pētījumu, kas atklājis ASV valsts parāda patiesos izmērus, un tā rezultāti šokējuši kompetentos mediju.

Finanšu telekanāls CNBC šajā jautājumā pat laida klajā īpašu materiālu ar virsrakstu "ASV parāda reālais līmenis var sastādīt 2000% (no ASV – red.) ekonomikas apjoma, liecina atskaite no Volstrītas". Par to portālā RIA Novosti stāsta Ivans Daņilovs.

AllianceBernstein vērtējums piesaistījis uzmanību ne tikai ar datiem, ko valsts mediji uzskata par šokējošiem, bet arī tāpēc, ka "parāda diagnozi" uzstādījusi pazīstama finansiālā struktūra. AllianceBernstein dibinājis pazīstamais ekonomists un un miljardieris Haims Bernšteins, un patlaban tā pārvalda aktīvus 586 miljardu dolāru apjomā, tāpēc kompānijas prognozēm ir nopietna nozīme.

Vēl vairāk: vērīgāk iepazīstoties ar amerikāņu finansistu aprēķiniem un rekomendācijām, rodas iespaids, ka pētījuma publikācija ir viens no elementiem, kas ļaus sagatavot sabiedrības apziņu tam, ka "Bolivārs divus nepanesīs" un amerikāņu ekonomikas glābiņa vārdā vajadzēs kā nākas apšņāpt sociālā atbalsta programmas un citus "labklājības sabiedrības" elementus. Likteņa ironija: pats Zalmans Haims Bernšteins ilgus dzīves gadus censies panākt, lai īstenotos "Maršala plāns" – amerikāņu investīciju shēmas Rietumeiropas valstīs ar mērķi attīstīt Rietumeiropas valstu ekonomiku un paplašināt amerikāņu ietekmi Eiropā, ņemot vērā konkurenci ar PSRS. Taču tā ir pagātne, bet tagad kompānija, ko dibinājis viens no "Maršala plāna" dalībniekiem, aktīvi skaidro, ka ASV ekonomikas glābšanai no parādu gangrēnas būs vajadzīgs skalpelis vai pat benzīnzāģis, un vajag griezt nost nevis parādu amerikāņu obligāciju īpašniekiem, bet gan amerikāņu sociālās garantijas.

CNBC žurnālisti paskaidroja, kā AllianceBernstein aprēķinājusi ASV patieso valsts parādu un kāpēc tas ir svarīgi: "AllianceBernstein izstrādājusi aprēķina metodiku (un ieguvusi – red.) rezultātu – 1832 %(no IKP – red.), precīzāk izsakoties, - ieslēdzot ne tikai valsts parāda tradicionālos līmeņus, piemēram, obligācijas, bet arī finanšu parādu visā tā daudzveidībā, kā arī nākotnes saistības tā saucamajās (sociālajās) izmaksu programmās, piemēram, "Sociālā nodrošināšana", Medicare (veselības aprūpes nodrošinājums – red.) un valsts pensijas. Kad tas viss savācas kopā, kļūst redzama biedējoša aina, taču tās izpratnē liela nozīme ir niansēm. Ir jāsaprot, ka nebūt ne visas parādsaistības ir "iecirstas akmenī", ir jāzina, kur iespējami manevri, it īpaši valsts programmās, ko iespējams mainīt ar likumu vai grāmatvedības aprēķinu".

Parasti, kad runa ir par ASV valsts parāda līmeni, tiek minēta summa 22,5 triljonu dolāru apmērā, aptuveni 106% IKP. Tie, kuri uzskata, ka ASV ar valsts parādu viss ir kārtībā un nekāda krīze nav gaidāma, uzsver, ka no šīs summas jāatņem ASV Finanšu ministrijas parādsaistības citu valsts aģentūru un fondu priekšā, un tad var teikt, ka parāds ir tikai 16,7 triljoni dolāru, jeb 78% IKP. Tamlīdzīgu viedokli rada dīvains pieņēmums: saistības valsts struktūrām, kas apmaksā pensijas vai zāles, vai izmaksā dažādus pabalstus, nav jāpilda, un valsts obligācijas, kas atrodas šo struktūru bilancē un nodrošina to finansējumu, var vienkārši "norakstīt" ar vienu spalvas vilcienu bez jebkādām sekām.

AllianceBernstein galvenais ekonomists Filips Karlsons-Šlezaks tamlīdzīgus pieņēmumus neizsaka un, aprēķinot ASV kopējo parādu, ņem vērā visas ASV saistības neatkarīgi no to formas, tāpēc aina ir daudz ļaunāka – iznāk, ka valsts kopējais parāds (visās formās) pārsniedz 388 triljonus dolāru.

Tiesa, pētījuma autors centās nomierināt lasītājus. "Lai arī aina ir šausmīga, cipari neliecina, ka mēs esam nolemti un parādu krīze ir neizbēgama," raksta Filips Karlsons-Šlezaks. Viņš nekavējoties piedāvāja spēcīgu risinājumu: "ASV valsts kases obligāciju defolts kļūtu par katastrofu pasaules līmenī, savukārt izmaiņas (sociālajā – red.) politikā (lai arī sāpīgas tiem, kuru turpmākās izmaksas ir samazinātas) diezin vai tiktu fiksētas pie ekonomikas apvāršņa."

Tātad, lai glābtu tos, kuri investējuši līdzekļus ASV valsts obligācijās, piedāvāts upurēt amerikāņu pilsoņus, viņu pabalstus un pensijas, lai ievērotu formālo pieklājību un nesagrautu investoru loka uzticību amerikāņu valsts obligācijām.

Jāpiebilst, ka no praktiskā viedokļa piedāvājumā ir viens racionāls un viens neracionāls apsvērums. ASV obligāciju defolts patiešām kļūtu par katastrofu amerikāņu un pat pasaules finanšu tirgū, nerunājot par to, ka šajā scenārijā valūtas rezerves daudzās centrālajās bankās, kuru liela daļa investējusi ASV valsts obligācijās, vienā rāvienā pārvērtīsies par pīšļiem, - tas ir loģiski. Skaidrs, ka ASV un visas pasaules ekonomikas finanšu sektora pārstāvji visiem spēkiem pretosies tādam scenārijam.

Starp citu, pat gadījumā, ja Vašingtona izraudzīsies defoltu, viena no nedaudzajām valstīm, kas necietīs tiešu finansiālo kaitējumu, būs Krievija, jo tai piederošās ASV valsts obligācijas jau ir pārdotas, ņemot vērā sankciju radītos riskus. Tiesa, arī Krievija izjutīs ASV hipotētiskā defolta netiešās sekas, kas skars visas pasaules finanšu sistemu.

Taču AllianceBernstein pieņēmumā ir arī neracionāls aspekts – kompānija nez kāpēc ir pārliecināta, ka finansējuma atņemšana sociālajām programmām nenovedīs pie smagām politiskām un ekonomiskām sekām. Neviens amerikāņu politiķis nekad nepiekritīs tādam pašnāvnieciskam risinājumam, lai kāda būtu viņa partejiskā piederība un ideoloģija.

Gribētos zināt: ko tad īsti iesākt ar šiem simtiem triljoniem dolāru lielajiem parādiem? Atbilde rodama prezidenta Donalda Trampa paziņojumos: jau pirms uzvaras vēlēšanās viņš paziņoja, ka ASV ekonomika ir viens liels "finansiālais burbulis", kam pastāvīgi nepieciešama dolāra kursa novājināšana. Ja devalvēt dolāru, būs pavisam vienkārši samaksāt parādus. Tas nepaglābs pasaules finanšu sistēmu no krīzes, bet ASV ekonomiku – no dziļas depresijas, toties varēs izlikties, ka "onkulis Sems" vienmēr pilda savas sociālās saistības un godīgi maksā parādus. Spriežot pēc tā, cik aktīvi Ķīna un Krievija vienlaikus iepērk zeltu, pasaulē ir papilnam to, kuri vēlas nodrošināties pret sekām, ko nesīs tāds amerikāņu parādu problēmas risinājuma veids.

195
Pēc temata
Gandrīz līdz nullei: Krievija atbrīvojusies no ASV valsts parāda
Krievija atzīta par 2019. gada pasaules zelta iepirkumu līderi
Galēji pasākumi: Ķīna gatava izpārdot ASV valsts parādu
Sorosa partneris: esam sagatavojuši jaunu, trīskārt spēcīgāku vispasaules krīzi
Laboratorijas darbs, foto no arhīva

Kāpēc amerikāņiem vajadzīgas biolaboratorijas Centrālāzijā un Kaukāzā

56
(atjaunots 11:00 30.05.2020)
Pēcpadomju valstis, cerībā uz palīdzību no ārienes, var zaudēt kontroli pār epidemioloģisko situāciju. Tas draud ar nopietnām sekām.

"Savienotās Valstis turpina militāri bioloģisko darbību visā pasaulē, arī ap mūsu robežām," Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs norādīja Kolektīvās drošības līguma organizācijas ārlietu ministru sēdē. Maskava jau sen ir noraizējusies par kaimiņvalstu bioloģisko drošību. Amerikāņi ir izveidojuši bioloģisko laboratoriju tīklu Kazahstānā, Armēnijā un Tadžikistānā. Īpaši liels skaits jautājumu Krievijas valdībai radies par Lugara centru Gruzijā. Par to, kāpēc tas viss vajadzīgs Vašingtonai, portālā RIA Novosti centās noskaidroja Galija Ibragimova.

Tīša noplūde

Pirmais koronavīrusa infekcijas gadījums Kazahstānā tika fiksēts marta sākumā. Valdība slēdza robežas un ieviesa ārkārtas stāvokli. Internetā paklīda baumas, ka vīruss, iespējams, saistīts ar biolaboratoriju, ko 2016.gadā valsts dienvidaustrumos uzbūvējuši amerikāņi.

Almatas Centrālās palīglaboratorijas (CPL) specialitāte ir Kazahstānai raksturīgu vīrusu štammu pētījumi. Tā darbojas uz Kazahstānas Karantīnas un zoonozo infekciju zinātniskā centra bāzes, pakļauta valsts Veselības ministrijai. Tiek uzskatīta par Kazahstānas īpašumu, lai arī būvēta uz Pentagona rēķina. Šim objektam ASV piešķīrušas 108 miljonus dolāru.

Vašingtona skaidroja: reģionā dislocēti amerikāņu karavīri, un pētījumi palīdzēs pasargāties no nezināmām vīrusu infekcijām.

KDLO, NVS un ŠSO samitos Maskavas pārstāvji jau vairākkārt norādījuši, ka amerikāņi var izmantot šīs laboratorijas pret Krievijas interesēm. Tomēr Kazahstānas valdība apgalvoja, ka neviens neiejaucas vietējo biologu darbā.

"Ārvalstu zinātnieku līdzdalība ir pieļaujama tikai gadījumā, ja notiek kopīgi pētījumi un tiek īstenoti grantu projekti," paskaidroja CPL.

2018. gadā Kazahstānā manāmi pieauga meningīta gadījumu skaits, un Almatā sākās runas par meningokoka infekcijas štamma noplūdi no CPL. Žurnālisti un blogeri nopietni rakstīja, ka amerikāņi tīšām pieļāvuši vīrusa izplatīšanos. Tā viņi it kā gribējuši pārbaudīt laboratorijā izstrādājamo bakterioloģisko ieroci.

Kazahstānas Veselības ministrija apgalvoja, ka nekādas epidēmijas nav. "Kazahstānā ir 58 meningīta gadījumi, no tiem Almatā – 32. No PVO viedokļa relatīvie rādītāji ir zemi," norādīja resors.

Situācija ar koronavīrusu ir līdzīga. Valdība noliedza konspiroloģiskas teorijas un neļāva sēt paniku.

Slēgts darba režīms

PSRS laikā Armēnijas PSR Mikrobioloģijas institūts tika uzskatīts par lielāko mikrobioloģijas centru. 90. gados par institūta zinātniskajām izstrādēm ieinteresējās ASV un Lielbritānija. Armēņu speciālistus aicināja stažēties uz rietumvalstīm. 2000. gados amerikāņi palīdzēja atvērt vairākas biolaboratorijas valstī. Tāpat kā Kazahstānā arī šeit naudu piešķīra Pentagons. Armēnijas Nacionālā slimību kontroles un profilakses centra modernizācijai vien atvēlēja 10 miljonus dolāru.

Erevānā, Girmi, Vanadzorā, Martuni un Idževanā uzbūvētie zinātniskie centri pēta Kaukāza reģionam raksturīgus vīrusus un štammus.

Laboratorijas iekļautas Armēnijas veselības aprūpes sistēmā, tomēr ASV Aizsardzības ministrijas Draudu samazināšanas aģentūra tajās ir piekļuve. Līdz ar vietējiem speciālistiem tur strādā amerikāņi. Maskava negatīvi vērtē Armēnijas biolaboratoriju noslēgtību. Lai kliedētu šaubas, premjerministrs Nikols Pašiņans piekrita parakstīt Sadarbības memorandu ar Krievijas speciālistiem. Saskaņoja detaļas, tomēr pēdējā brīdī Armēnija no dokumenta atteicās.

Bīstama epidemioloģija

2010. gados amerikāņu biologi pievērsa uzmanību vēl vienam KDLO loceklim – Tadžikistānai. Viņus satrauca nelabvēlīgā epidemioloģiskā situācija, kas varēja novest pie infekcijas slimību uzliesmojuma. Vairāki rietumvalstu fondi piešķīra naudu pētījumu centriem.

2013. gadā uz Gastroeneteroloģijas institūta bāzes Dušanbē darbu sāka bioloģiskās drošības laboratorija. Projektu finansēja Merjē Labdarības fonds (Francija), kas būvēja līdzīgu objektus Ķīnā, Mjanmā, Bangladešā un Āfrikas valstīs. Frančiem parasti palīdzēja ANO un ASV Starptautiskās attīstības aģentūra USAID. Investīcijas pārsniedza 3 miljonus dolāru.

2019. gadā tika radīta laboratorija Republikāniskajā tuberkulozes apkarošanas centra paspārnē. Sponsori – USAID un Pentagons. Vietējie biologi sadarbībā ar ārvalstu kolēģiem pēta tādas Centrālāzijai raksturīgas slimības, kā tuberkuloze, malārija, hepatīts un holera. Pērn Isfaras pilsētā Tadžikistānas ziemeļos darbu sāka vēl viens objekts. Par to pieejamā informācija ir ierobežota, finansēja atkal amerikāņi.

"Arī pirms koronavīrusa epidemioloģiskā situācija Centrālāzijā bija sarežģīta. Reģionam raksturīgi hepatīta, holeras, tuberkulozes uzliesmojumi, tāpēc jaunās biolaboratorijas ir nepieciešamas. Tām vajadzīgi līdzekļi. Bez ārvalstu palīdzības neiztiks," sarunā ar RIA Novosti skaidroja Politoloģisko pētījumu centra (Dušanbe) direktors Abdugani Mamadazimovs.

Tadžiku eksperts nesaskata neko aizdomīgu amerikāņu darbībās. "Vienkārši viņi vienmēr atsaucas pirmie. Ja pēc koronavīrusa Krievija, Ķīna vai ES sāks aktīvāk palīdzēt reģionam cīņā ar vīrusiem, republikas valdība to atbalstīs," ir pārliecināts eksperts.

Gruzīnu patogēns

Gruzija nav KDLO locekle, taču robežojas ar Krieviju un tai ir svarīga loma Kaukāzā.

Maskava ir noraizējusies par Ričarda Lugara vārdā nosauktā Sabiedriskās veselības pētījumu centra darbības. Krievijas valdība uzskata, ka biolaboratorija Tbilisi apkaimē strādā amerikāņu interesēs.

Aizdomas nav radušās no zila gaisa. 2018. gada septembrī Gruzijas bijušais valsts drošības ministrs Igors Giorgadze paziņoja, ka laboratorijā, iespējams notikuši eksperimenti ar cilvēkiem, un publiskoja dokumentus, no kuriem izriet, ka desmitiem cilvēku, kuri ārstējušies Lugara centrā, ir miruši. Pie tam tur strādāja biologi no trim privātām amerikāņu firmām — CH2M Hill, Battelle un Metabiota, kas pilda Pentagona pasūtījumus.

Giorgadze pievērsa uzmanību augstajam bakterioloģiskās aizsardzības līmenim laboratorijā. Vēl vairāk, centra rīcībā ir "iekārtas kaitīgu vielu izsmidzināšanai un lādiņi ar bioloģiski aktīvu materiālu". "Kāpēc iestādei, kuras mērķis ir iedzīvotāju aizsardzība, vajadzīgas tādas lietas?" lauzīja galvu eksministrs.

To sadzirdēja Maskavā. Krievijas ĀM Bruņojumu kontroles un neizplatīšanas lietu departamenta direktors Vladimirs Jermakovs paziņoja, ka Krievija necietīs amerikāņu bioloģiskos eksperimentus pie savām robežām.

Giorgadzes apsūdzības Pentagons nosauca par absurdu. Tbilisi apgalvoja, ka laboratorija nodarbojas ar miermīlīgiem projektiem un nevar būt ne runas par kaut kādiem eksperimentiem ar cilvēkiem. Gruzijas valdība neiebilda pret Krievijas speciālistu apmeklējumu Lugara centrā. Tomēr šie plāni izjuka, ņemot vērā pērno krīzi abu valstu attiecībās.

"Gruzija nekad nav interesējusies par pētījumiem fizikoķīmiskās bioloģijas jomā. Un informācija par to, ka šajā laboratorijā ir augstas klases bioloģiskā aizsardzība, rada jautājumus. Kāpēc vajadzētu nodarboties ar tik smagiem patogēniem," sarunā ar RIA Novosti pauda neizpratni bioloģijas zinātņu doktors, Sibīrijas federālās universitātes profesors Nikolajs Setkovs.

Ķīmiskas aizsardzības militārās vienības
© Sputnik / Павел Лисицын

Virusoloģijas centra ģenerāldirektora vietnieks zinātniskajā darbā Aleksandrs Agafonovs atzīmēja: "Tieši dati par bioloģisko ieroču un to piegādes līdzekļu izstrādi Lugara centrā nav pieejami."
"Tomēr ziņas par privāto kompāniju CH2M Hill, Battelle un Metabiota līdzdalību, par to līgumsaistībām, piemēram, Sibīrijas mēra, tularēmijas un Krimas-Kongo hemorāģiskā drudža bīstamo baktēriju pētījumi, ir uzmanības vērtas," uzsvēra speciālists.

Aģentūras aptaujātie eksperti bija vienisprātis: pēcpadomju valstis, cerībā uz palīdzību no ārienes, var zaudēt kontroli pār epidemioloģisko situāciju. Un tas draud ar nopietnām sekām. Pie tam pandēmijas periodā attieksme pret laboratorijām mainījusies – tās rada vēl lielākas bažas un beidzot dāvā būtisku iemeslu padarīt šīs struktūras atklātākas.

56
Tagi:
Armēnija, Tadžikistāna, Kazahstāna, biomateriāls, ASV, Krievija, Gruzija
Ungārijas parlamenta ēka, foto no arhīva

Vai dzelzs priekškars apturēs transpersonas?

51
(atjaunots 14:50 29.05.2020)
Eiropa aizspēlēsies tiktāl, ka starp tās rietumiem un austrumiem pacelsies jauns dzelzs priekškars. Tikai ne koronavīrusa dēļ. Ir spēcīgākas un Eiropas vienotībai šausmīgākas lietas.

"Šis lēmums atgrūž Ungāriju atpakaļ Viduslaikos!" Ko tad īsti tik briesmīgu padarījusi Budapešta, lai visa progresīvā cilvēce vārītos tādās dusmās? Par to portālā RIA Novosti stāsta Pjotrs Akopovs.

Pavisam nesen Ungārijas valdību lamāja par pieņemto likumu, kas dāvāja Viktora Orbana valdībai ārkārtas pilnvaras pandēmijas apkarošanai ieviestā ārkārtējā stāvokļa dēļ. Ungārijai jānosaka politiskā karantīna! Nē, pavisam jāizslēdz no ES! Bļāvieni bija skaļi, tomēr Orbanu lamā jau visus desmit gadus, kopš viņš ieņēmis premjera amatu otro reizi. Lamā par visu pēc kārtas: par Konstitūciju, par Ungārijas likumiem, kas neatbilst ES normām, par tiesnešu un preses kontroli, par atteikšanos uzņemt migrantus, par kristīgo vērtību aizstāvēšanu. Ungārija izturas izaicinoši, noraida gandrīz visas eiropeiskās vērtības, tomēr no ES joprojām saņem vairāk nekā atdod. Budapeštā saprot, ka neviens valsti no ES neizslēgs, turklāt Orbanu atbalsta tautas vairākums. Protams, ir arī attīstīta opozīcija, uz kuras izteikumiem reaģē "pasaule".

Geju gājiens Stambulā, foto no arhīva
© Sputnik / Андрей Стенин

Par "Viduslaikiem" organizācijas Amnesty International filiāle Ungārijā nodēvēja nesen parlamenta apstiprinātos likumu grozījumus, kuri paredz, ka valsts pilsoņi nevarēs mainīt savu dzimumu. Nē, ne jau dzīvē – dzimuma nomaiņas operācija un pārējās mežonības valstī nav aizliegtas, toties dokumentos tagad ailes "dzimums" vietā būs "dzimums dzimšanas brīdī". Tātad to vairs mainīt nevarēs, pat ar tādām burvestībām kā "mammu, dzemdē mani atpakaļ".

Vai tas pārkāpj transpersonu un visu pārējo personu tiesības, kuri nolēmuši, ka stāv pāri Dievam (vai dabai, ja Dievs ir atcelts) un zin, kas viņi ir patiesībā? Tikai dokumentos, jo viņi nevarēs saņemt savām vēlmēm atbilstošu dokumentu, jo, kā īpaši precizēja Ungārijas valdība, "bērna bioloģiskā dzimuma reģistrācija dzimšanas apliecībā neietekmē vīriešu un sieviešu tiesības brīvi paust un praktizēt savu identitāti atkarībā no viņu vēlmes". Vēl vairāk – Ungārijā nav mazums transpersonu un citu LGBT pārstāvju, neviens pie viņiem gultā degunu nebāž un viņu uzvedībai "nepiekasās".

Tomēr valdībai ir jāskatās uz reālo pasauli. Patiešām – tagad vēl tikai pieprasa tiesības brīvi izvēlēties vienu no diviem dzimumiem, bet tālāk ies jautrāk: kā jau ierasts dažos attīstītos ASV štatos, cilvēki sāks aizstāvēt tiesības izvēlēties vienu no pussimta universitātēs sagudrotu "dzimumu". Ko darīt valstij? Ja gribat, uzskatiet sevi kaut par hobitiem, lūdzu, tā ir jūsu darīšana, tikai valsts jūsu spēlītēs nepiedalīsies.

Lielākā daļa sabiedrības valdību atbalsta – maģāri, kuri Eiropā ieradās pēdējie, nebūtu saglabājušies viņiem svešo tautību naidīgajā ielenkumā, ja nebūtu turējušies pie savas identitātes, nacionālās un reliģiskās. Tāpēc tagad viņi atkal aizstāv savas tiesības uz dzīvi, vēlas saglabāt ungāru tautu uz nākamajiem tūkstoš gadiem. Draudu ir daudz, it īpaši dzimstības krišanās, kas nepārsniedz mirstību jau vairāk nekā divdesmit gadus.

Protams, varētu jau mēģināt risināt problēmu a la Europe: ievest migrantus, kam ar dzimstību viss kārtībā. Taču dīvainis Orbans tā vietā sāk programmu "Ģimene ir galvenā", kas paredz privilēģijas daudzbērnu ģimenēm un visiem, kas vēlas laist pasaulē jaunus ungārus. Un negrib uzņemt migrantus. Par to viņš atkal dabūja pa mici no ES. Vēl viņš visiem spēkiem aizsargā tradīcijas, ticību un vērtības – pārsteidzoša nekaunība mūsdienu Eiropā. Valsts pat nesen atteicās no dalības Eirovīzijā, oficiālu skaidrojumu nesniedza, toties izskanēja neoficiāli komentāri par konkursa pār malām plūstošo "zilumu". Turklāt vēl – ak, šausmas! – ieraksta konstitūcijā laulību kā vīrieša un sievietes savienību!

Skaidrs, ka tāpat vien Ungāriju nevar likt mierā – tā tomēr ir ES locekle un ar savu piemēru samaitā citas valstis. Jāsaka gan, ka ES arī bez ungāriem ir pietiekami daudz tautu, kas nevēlas padevīgi nokāpt no vēstures skatuves. Itāļi un grieķi, tie paši poļi un slovāki līdz ar viņu katolicismu, pareizticīgie rumāņi un bulgāri. Lielākā daļa šo tautu atrodas Austrumeiropā – bijušā dzelzs priekškara viņā pusē. Hmmm. Kāpēc tad bijušā?

Nesenajā LGBT sanākšanā tika pieņemts paziņojums par to, ka Eiropu jau sadalījis jauns dzelzs priekškars – sak, 30 gadus pēc komunisma krišanas kontinenta austrumos ienākusi homofobija, dzimumu naids un diskriminācija. Skaidrs, ka to visu pamato ar vecā režīma smago mantojumu: ilgi dzīvojuši zem totalitārisma (sarkanā un krievu) jūga, tāpēc viņi ir tādi atpalikuši ksenofobi. Nav nekādas jēgas strīdēties ar progresīvajiem eiropiešiem un atgādināt, ka atšķirības starp Austrumeiropu un Rietumeiropu ir tūkstošiem gadu vecas.

Sava dzīvesziņa un sava tauta ir jāaizsargā, taču strīdēties nav vērts – lai dzīvo savā iedomātajā pasaulītē ar desmitiem dzimumu, pasaulē, kas savas anticilvēciskās būtības dēļ nav ilga, tā nespēj dot pēcnācējus. Nav jābūt ungāru katolim vai pareizticīgam krievam, lai saprastu vienkāršu lietu: dzimumu mainīt nav iespējams. Var dzert tabletes, taisīt operācijas, staigāt pie psihologa, tomēr dzimums, ar kādu tu esi dzimis, no tā nemainīsies. Tas būs izkropļots, tāpat kā tauta, kas noticējusi šīm muļķībām.

"Neglītums nogalinās," teica Dostojevskis. Tomēr šajā gadījumā ateistus, kuri tic dzimuma maiņai, nogalinās arī elementārs antizinātniskums. "Tumšais laikmets" nav Viduslaikos. Tas slēpjas tajā, ko gatavo amorālie un neizglītotie "dzimumu daudzveidības" ideologi.

51
Tagi:
Ungārija, Eiropa, LGBT
Pēc temata
Vai Latvijā legalizēs partnerattiecības? Saeima apspriežas
Eiropas pēdās: Igaunijas augstskolas ievieš LGBT mācību
Politologs: protesti pret LGBT Igaunijā liecina par veselīgu sabiedrību
Putins atbildēja uz Eltona Džona iebildumiem
Zīme Bioloģiskie draudi Latvijas infektoloģijas centrā, foto no arhīva

Latvijā diennakts laikā atklāti pieci Covid-19 gadījumi, neviens nav hospitalizēts

0
(atjaunots 12:38 02.06.2020)
Latvijā diennakts laikā atklāti pieci jauni Covid-19 gadījumi, taču neviens netika hospitalizēts, stacionāros palikuši vien 14 pacienti.

RĪGA, 2. jūnijs – Sputnik. Latvijā pēdējās diennakts laikā ir veikts 1681 Covid-19 tests, pieci no tiem izrādījušies pozitīvi, paziņoja Slimību profilakses un kontroles centrs.

Kopumā valstī kopš epidēmijas sākuma ir veikti 111 404 izmeklējumi, atklāts 1071 inficētais, 760 cilvēki izveseļojās, 24 nomira.

Pēdējās diennakts laikā netika hospitalizēts neviens ar Covid-19 diagnozi. Stacionāros ārstējas 14 pacienti ar koronavīrusu, 11 no viņiem ir vidēji smags stāvoklis, 3 ir smaga slimības gaita. No stacionāriem izrakstīti 159 pacienti.

Iepriekš ziņots, ka Latvijā sākusies koronavīrusa antivielu testēšana. Analīzes nodevuši aptuveni 1500 cilvēku, un tikai 40 no tiem izrādījās pozitīvi (2,67%). Slimību profilakses un kontroles centrs vēsta, ka rudenī varētu būt veikta arī plašāka izmeklēšana. Taču jau šobrīd ir skaidrs, ka par pietiekami kolektīvās imunitātes līmeni, kurš pasargātu Latviju no jauniem saslimšanas uzliesmojumiem, nevar būt ne runas. Tādēļ aktuāli turpinās būt citi vīrusa ierobežošanas pasākumi.

Pasaules Veselības organizācija 11. martā pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē ir atklāti jau vairāk nekā 6,3 miljoni inficēšanās gadījumu, vairāk nekā 377 tūkstoši cilvēku nomira, vairāk nekā 2,9 miljoni izveseļojās.

0
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Covid-19 hronikas: seši miljoni inficēto pasaulē un otrais vilnis Japānā
Covid-19 informatīvais tālrunis maina darba laiku: tā pieprasījums krīt
Latvijā diennakts laikā nav reģistrēts neviens jauns Covid-19 gadījums
Salīdziniet Latviju un Maskavu: ko uzrādījuši Covid-19 antivielu testi