YouTube

Amerikāņu eksperti pieprasa pielīdzināt Krievijas telekanālus pedofiliem

77
(atjaunots 11:05 17.06.2019)
Krievija atkal pieķerta dezinformācijas izplatīšanā, un "pieķērēji" atkal kautrīgi atteikušies demonstrēt kaut mazākos pierādījumus, kuri apliecinātu skandalozos "atmaskojumus".

Vārdu sakot, viss ir kā parasti. Šoreiz pacentusies starptautiskā aģentūra Reuters, kas publicēja izmeklēšanas rezultātus ar atbilstošu virsrakstu: "Pētnieki: Krievijas dezinformācija vāc reklāmu YouTube un nesatur brīdinājuma zīmes", portālā RIA Novosti raksta Vladimirs Korņilovs.

Pēc tam materiālu izplatīja virkne mediju visā pasaulē. Virsraksti bija dažādi, tikai frāze par "Krievijas dezinformāciju" ir obligāta – pētnieki taču nemelos.

Pats materiāls satur atsauci uz "iepriekš nepublicētu Vašingtonā strādājošās firmas Omelas pētījumu, kas kontrolē ekstrēmismu tiešsaistē apakšuzņēmējiem no aizsardzības nozares". Atklāti sakot, uzņēmums nav īpaši labi pazīstams, iepriekš tas ne reizi nav parādījies atklātībā. Firmas nabadzīgajā vietnē redzams viedtālrunis ar Irānas aģentūras IRNA paziņojumu klēpjdators ar attēlu - "Nemirstīgais pulks" Sarkanajā laukumā – acīmredzot, tam vajadzētu ilustrēt "ekstrēmismu tiešsaistē", ko it kā kontrolē kompānija.

Omelas vada 27 gadus veca amerikāniete Evanna Hu, par kuru zināms (no viņas pašas teiktā) tikai tas, ka viņa ir dzimusi Ķīnā, "uzturas Vašingtonā, taču pārsvarā dzīvo lidmašīnās un lidostās". Spriežot pēc firmas un pašas Hu profila, līdz šim viņu galvenā specializācija bija Tuvo Austrumu valstis. Un te pēkšņi kompānija demonstrējusi savas spējas ar skandalozu atskaiti par Krieviju un nekavējoties pieķērusi Maskavu tās "dezinformācijā".

Metīsim pie malas intrigas: pārskatā (vismaz tā daļā, kas pieejama plašai publikai) nav neviena fakta, kas apstiprinātu visas pasaules medijos izplatītās ziņas par "Krievijas dezinformāciju. Omelas eksperti ar vienkāršu aritmētisko operāciju palīdzību savākuši tīmeklī pieejās ziņas par "Kremļa sponsorēto" plašsaziņas līdzekļu sarakstā iekļauto mediju YouTube kanālu (kopā – 52 kanāli) apmeklējumu skaitu. Šajā sarakstā amerikāņu eksperti nez kāpēc iekļāvuši pat Doņeckas un Luganskas tautas republiku oficiālos kanālos.

Savukārt "dezinformācijas" aspektā Omelas atsaucas uz skandalozo resursu EuvsDisinfo: Eiropas Savienība to izveidojusi it kā "cīņai ar Krievijas propagandu", taču tas tika pieķerts melu ziņu štancēšanā, kā arī uz avīzi New York Times, to pašu, ko pat ASV prezidents Donalds Tramps dēvē par "melu ziņu mediju". Ar to "apsūdzības" beidzas.

Savu rakstu aģentūra Reuters papildināja ar ziņām par to, ka daži Krievijas telekanāli prognozējuši "Skandināvijas ekonomikas kolapsu". Nav saprotams, kāpēc tas uzskatāms par dezinformāciju, it īpaši ņemot vērā to, ka Skandināvijas ekonomikas modeļa sabrukums ir Rietumu ekonomistu un plašsaziņas līdzekļu iemīļota un ilgi izspēlēta tēma. Ja jau mēs visas kļūmīgās ekonomiskās prognozes uzskatām par dezinformāciju, tad jau par melu avotiem kļūst visi rietumvalstu mediji, kuri pārpublicēja Džordža Sorosa apokaliptisko prognozi par Krievijas bankrotu 2017.gadā. To taču publicēja vai vismaz atsaucās uz to teju vai visas lielākās ziņu aģentūras.

Vārdu sakot, Omelas pārskats nebūt nav par "dezinformāciju", kā to publikai pūlas prezidentēt virkne mediju. Tā ir skumja (protams, pārskata autoru acīs) Krievijas videokanālu popularitātes konstatācija. "Krievijas Federācija kontrolē plašu dominējošu mediju impēriju", gaužas amerikāņu analītiķi.

Tikai Krievijas Aizsardzības ministrijas YouTube kanāls vien šīs brīnumainās analīzes sastādīšanas brīdī skatīts 153 miljonus reižu. Te nu autoriem nāktos palauzīt galvu, kāpēc Krievijas AM ir gandrīz pusotru reizi vairāk abonentu, nekā visvarenajam ASV Aizsardzības departamentam, un gandrīz desmitkārt vairāk nekā Lielbritānijas Aizsardzības ministrijai. Loģiski būtu pieņemt, ka šis YouTube kanāls skatītājus interesē vairāk un ir labāk izstrādāts no profesionālā viedokļa. Taču uzdevums bija citāds – neviens neprasīja padomus par profesionālisma celšanu. Omelas aplēsa, cik miljonus saņem relatīvais "Kremlis" no reklāmas YouTube, un ieteica: marķēt Krievijas kanālu video ar īpašu brīdinājumu "Saņem finansiālu palīdzību no valsts". Atgādināsim, ka šī prakse ieviesta pērn ASV vairākiem Krievijas valsts medijiem – to YouTube kanālos parādās uzraksti: "Pilnībā vai daļēji sponsorē Krievijas valdība". Vienlaikus Rietumu valstu kanāli labākajā gadījumā saņēmuši marķējumu "publicly funded" (finansējums no budžeta).

Te nu lielajiem amerikāņu analītiķiem vajadzētu nonākt pie loģiska slēdziena: ja jau tamlīdzīgi paņēmieni tik un tā nav mazinājuši Krievijas televīzijas popularitāti rietumvalstu skatītāju vidū, īpašas jēgas no tiem nav. Taču secinājumi ir pilnīgi pretēji. Omelas ziņojumā draudīgi pieprasīts ieviest marķējumu visiem tajā minētajiem kanāliem. Pat iepriekš minētajam Krievijas Aizsardzības ministras resursam – citādi taču, nedod Dievs, kāds skatītājs nodomās, ka tā ir kaut kāda privāta bodīte.

Telekanāla RT un ziņu aģentūras Rossija segodņa galvenā redaktore Margarita Simoņana
© Sputnik / Владимир Трефилов

Amerikāņi savus mērķus neslēpj: "aizsargāt reklāmdevēju zīmolus un pārtraukt viņu naudas nokļūšanu sliktās rokās". Kā noprotat, "sliktās" ir tās, kas saistītas ar Krieviju. Pārskata autori pat novilkuši paralēles ar pedofiliska rakstura video: sak, vajag tieši tāpat ierobežot Krievijas telekanālu darbību internetā.

Tātad lieta ir pavisam vienkārša. Kā jau parasti, runa ir par naudu. Amerikāņi savā ierastajā stilā cenšas ierobežot godīgu konkurenci internetā. Nelauzot galvu par to, kāpēc skatītāji aizvien biežāk meklē alternatīvus ziņu avotus un pārsvarā atrod tos Krievijas kanālos, "speciālisti cīņā ar ekstrēmismu tiešsaistē" mēģina pielīdzināt ekstrēmismam visu, kas nāk no Krievijas un pastiprināt cenzūru.

Tā vietā, lai ieteiktu saviem kanāliem strādāt profesionāli, padarīt saturu interesantāku un daudzveidīgāku, lai piesaistītu publiku, izmantojot Krievijas kolēģu sekmīgo pieredzi, eksperti pieprasa vienkārši novākt konkurentus no tirgus.

77
Pēc temata
Amerikāņu uzņēmums sāk izsekot Sputnik, RT un ĀM Twitter mikroblogus
Google News mācīs slēpt Sputnik un RT publikācijas
"GRU slepenais ziņojums": krievu troļļi apkaunojuši Washington Post
Hakeri atklāja Rietumu infokara rosināšanas metodes pret Krieviju

"Būs sekas". Ko Baidena komanda gatavo Krievijai

8
(atjaunots 16:38 27.11.2020)
Varas tranzīts ASV ir sācies, lai arī prezidenta kampaņas oficiālais rezultāts tiks izsludināts tikai decembra vidū, kad nobalsos elektori. Vispārējo dienestu administrācija atbalstījusi demokrāta piekļuvi slēgtajai informācijai.

Parādījusies arī informācija par jaunajām amatpersonam. Par to, kas strādās jaunā valsts vadītāja kabinetā, portālā RIA Novosti stāsta Sofja Meļņičuka.

Katrai gaumei

Baidena komandai būs jāaizpilda aptuveni divi tūkstoši vakanto vietu dažādās iestādēs, bet pagaidām nosaukti tikai daži kandidāti. Tomēr jau tagad ir skaidrs – priekšroka dota profesionālajiem nopelniem, nevis pazīstamām personībām. Visi kandidāti ir cienījami eksperti un atzīti profesionāļi ar plašu pieredzi valsts pārvaldē, tāpēc nenāksies tērēt laiku un naudu apmācībām.

Tāda pieeja ir pretstatā trampismam, atzīmē amerikāņu mediji. Pašreizējais prezidents iecēla augstos amatos pretrunīgas personības, piekritējus bez nopietnām zināšanām, bieži vien – ideoloģizētus.

Piemēram, Tramps vēlējās sūtīt uz ANO Hezeru Nauerti – bijušo Fox News darbinieci. Galu galā viņa ieņēma Valsts departamenta oficiālā pārstāvja posteni. Baidens šim amatam iesaka pieredzējušu diplomāti – afroamerikāni Lindu Tomasu-Grīnfildi. Viņa jau vadījusi diplomātisko dienestu, vēstniecību Libērijā un ieņēmusi valsts sekretāra padomnieka amatu Baraka Obamas administrācijā.

Līdz ar viņu amerikāņu ārpolitikā strādās vēl divi "veterāni": valsts sekretārs – Entonijs Blinkens, padomnieks nacionālās drošības jautājumos – Džeiks Sallivans.

Atkal Blinkens

Entonija Blinkena biogrāfija šķiet it kā speciāli sastādīta, lai novestu pie ASV galvenā diplomāta krēsla. Tēvs, Hārvardas absolvents, bija ASV vēstnieks Ungārijā. Bērnību Entonijs pavadīja Parīzē, turpat macījās skolā, pēc tam tēva pēdās iestājās universitātē. Blinkena paziņas stāsta, ka viņam ir lieliskas manieres, viņš ir "labsirdīgs un maigs", labi spēlē ģitāru. Atzīmē arī viņa līdzību ar Baidenu, pat dēvē par jaunievēlētā prezidenta alter ego.

Pēc studijām Blinkens strādāja par advokātu un žurnālistu, Bila Klintona prezidentūras laikā iekļuva Nacionālās drošības padomē. No turienes – Senātā, Ārpolitikas komitejas kadru nodaļas vadītāja postenī. Tur viņš strādāja Baidena vadībā. Baraka Obamas prezidentūras laikā Blinkens pacēlās līdz padomnieka nacionālās drošības jautājumos vietnieka un valsts sekretāra vietnieka postenim.

Blinkenam bija vērā ņemama loma Usamas ben Ladena likvidācijas operācijā 2011. gadā un cīņā ar "Islāma valsti" Sīrijā un Irākā. Izcēlās arī konfrontācijā ar Krieviju 2014. gadā. Jāpiebilst, ka politiķa pozīcija attiecībās ar Maskavu ir visai skarba.

"Putins ir izcili mierīgs cilvēks. Viņš nelielās," stāstīja Blinkens intervijā PBS par Krievijas līdera pārrunām ar Obamu. – Var izteikties skarbi, taču mierīgi un sausi."

Taču, pēc Blinkena domām, Krievijas prezidents "diemžēl vienkārši saka nepatiesību, cenšas maldināt". "To viņš dara tikpat viegli, kā elpo," piebilda diplomāts.

Intervijā viņš pieļāva, ka Krievija un ASV atgriezīsies pie normālas sadarbības. "Ir cerība, ka reiz attiecības vairs nebūs spēle ar nulles likmi. Taču, kamēr Putina kungs nesapratīs, ka nevar tā skatīties uz pasauli un viņu gaida sekas, viņš turpinās savu līniju," klāstīja Blinkens.

Attiecības ar Maskavu

Patlaban ASV nav nevienas amatpersonas, kas nekritizētu Maskavu, konstatēja Krievijas Starptautisko lietu padomes programmu direktors Ivans Tmofejevs. "Krasu pavērsienu nebūs, vismaz ne uz labo pusi. Toties pastāv nepatīkamu pārsteigumu iespēja, un to mēs nevaram izslēgt," paskaidroja eksperts.

Pirmkārt, runa ir par sankcijām lietā par Alekseja Navaļnija saindēšanu. To ieviešanas risks ir liels, jautājums ir tikai par to, kā tas notiks. "Baidena administrācija aktīvāk strādās cilvēktiesību jautājumā, - uzskata Timofejevs. – Tomēr šī komanda ņems vērā politisko lēmumu reālo kaitējumu un bez svarīga iemesla neizšķirsies par stingriem ierobežojumiem."

Blinkena vadībā Valsts departaments turpinās spiedienu pret projektu "Ziemeļu straume 2", taču jaunā administrācija, iespējams, uzklausīs partneru argumentus. "Tramps ir apmāts ar pretestību "Ziemeļu straumei 2", Baidens ir piesardzīgāks," uzskata eksperts.

Pārmaiņas gaidāmas arī diplomātisko attiecību jomā. "Tehniskā aspektā," precizēja Timofejevs. Iespējama vismaz daļēja normalizācija, piemēram, diplomātiskā personāla daļēja atgriešanās. Šīs problēmas risinājums būtu izdevīgs visiem.

Jauna vecā komanda

Pārējiem jau zināmajiem kandidātiem arī ir pieredze sadarbībā ar Baidenu. Zināmu laiku viceprezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos bija Džons Sallivans. Tagad viņš ieņems prezidenta padomnieka amatu. Viņš ir 43 gadus vecs un izpelnījies ārpolitikas brīnumbērna reputāciju. Viņš bija Hilarijas Klintones palīgs, kad viņa ieņēma valsts sekretāra amatu, 2015. gadā viņam bija svarīga loma Irānas kodoldarījuma noslēgšanā, un viņš palīdzēja Klintonei 2016. gada kampaņā.

Džo Baidens ne vienu vien reizi ir atzīmējis, ka vispirms pievērsīsies iekšlietā. Šajā jomā jaunais padomnieks viņam noderēs, atzīmēja mediji.

Aparāta vadību uzņemsies Rons Klains, agrākais viceprezidenta Baidena administrācijas vadītājs. Nacionālo izlūkdienestu pirmo reizi vadīs sieviete – CIP vadītāja Evrila Heinsa. Agrāk viņa Obamas administrācijā bija padomnieka vietniece nacionālās drošības jautājumos. Iekšlietu ministrijā ieradīsies Alehandro Maijorks, iekšlietu ministrs Obamas laikā.

Bijušais valsts sekretārs Džons Kerijs kļūs par prezidenta speciālo pārstāvi klimata jautājumā. Pirmo reizi Nacionālās drošības padomē būs amatpersona, kas risinās klimata jautājumus, konstatēja komanda.

Aizsardzības ministra vakance vēl ir brīva. Prognozē, ka to ieņems Mišela Flērnoja, bijusī padomniece politikas jautājumos. Viņa atbalsta bruņojuma kontroli, un šis jautājums ir svarīgs Krievijai, atzīmēja Maskavas valsts starptautisko attiecību institūta Starptautisko pētījumu institūta Eiroatlantiskās drošības centra vecākais zinātniskais līdzstrādnieks Andrejs Baklickis. "Pie tam viņu ciena gan demokrāti, gan republikāņi, tāpēc, domājams, kandidatūru apstiprinās," uzskata eksperts.

Tomēr politiskos lēmumus pieņem ne tikai figūras, kas ieņem valsts sekretāra, aizsardzības ministra un padomnieka nacionālās drošības jautājumos amatus. "Šeit svarīgi arī attiecīgie vietnieki, - uzskata Baklickis. – Un demokrātiem tur ir papilnam rezervistu."

Demokrāti kopumā pozitīvi vērtē bruņojuma kontroli, tomēr viņu vidū ir arī skeptiķi, viņš norādīja. "Tie, kas atceras neveiksmīgās pārrunas par INF. Viņi neuzticas Krievijai, viņi guvuši negatīvu pieredzi." Tomēr jautājums par otrā plāna posteņiem tiks atrisināts tikai janvārī.

Kandidātus jāapstiprina Senātam. Republikāņi Kongresa augšpalātā mēģinās sabotēt dažus Baidena lēmumus, vēstīja izdevums Axios. Tātad diezin vai kabinetā nokļūs pretrunīgas figūras, tādas kā Sjūzena Raisa, ko reiz jau neizdevās iecelt valsts sekretāra postenī. Spriežot pēc visa, Baidena komandas devīze ir kompromiss un pieredze.

8
Tagi:
Džo Baidens, Krievija, ASV
Pēc temata
Vai Krievijai draud "ellīgas sankcijas" Baidena varas apstākļos
Krievu hakeri var uzpīpēt: kas sagrābis savās rokās varu ASV
ASV formastērpa piedurknes uzšuve

Eskadras kuģi darba nebijās, zinājās padarīt. Arī mazas riebeklības

12
(atjaunots 16:28 27.11.2020)
Viss noritēja tik strauji, ka Forbes tikai nesen pastāstīja par ASV manevru – "raķešu pārsteigumu" Krievijas grupējumam Krimā. Vēl vairāk, ja ne Forbes raksts, krievi, iespējams, pat nebūtu sapratuši, ka jau ir beigti.

Amerikāņu eskadras kuģis "John McCain" nekādi nav atbildējis uz jautājumu: "vai viņš ir gļēvulis vai spēj pastāvēt par savām tiesībām?", atzīmēja radio Sputnik autors Mihails Šeinkmans. Ik kā tas pārkāpa Krievijas robežu un par diviem kilometriem iedziļinājās Pētera Lielā līcī, lai pierādītu: tas spēj pastāvēt uz sava. Tomēr aizmuka uz neitrālajiem ūdeņiem no krievu "Admiral Vinogradov" gluži kā gļēvulis, kas nekādi neuzdrošinās neko pieprasīt. Muka prom ar visām savām ķeskām un "kara cirvjiem".

Izskatās, ka viņš tāds nav viens. Šķiet, mazas draņķības un žigla mukšana kļūst par stiprākās (vismaz tā viņiem pašiem šķiet) pasaules armijas firmas stilu. Tātad, darbu padarījis, droši mūc prom.

Arī pirms nedēļas Melnajā jūrā viņiem iznāca gandrīz tāpat. Viss noritēja tik strauji, ka Forbes tikai nesen pastāstīja par ASV manevru – "raķešu pārsteigumu" Krievijas grupējumam Krimā. Vēl vairāk, ja ne Forbes raksts, krievi, iespējams, pat nebūtu sapratuši, ka jau ir beigti.

Starp citu, raksta izdevums, krieviem sūtīja itin konkrētu "vēstījumu, kas demonstrē amerikāņu militārā spēka atjaunošanos Eiropā". Vēstījums gan iznāca tāds miglains, pareizāk sakot, ar dakšām pa ūdeni rakstīts.

Stāsta gan, ka lika lietā citus instrumentus – pašas modernākās artilērijas iekārtas. ASV sauszemes spēki pa gaisu pārsvieda no Vācijas uz Rumāniju divas tālā darbības rādiusa zalves uguns reaktīvās sistēmas HIMARS, tās abas pāris reizes izšāva kaut kur uz Krimas pussalas pusi, žiperīgi sakrāmēja mantiņas un metās atpakaļ uz Ramštainas bāzi.

Tam visam bija vajadzīgas "tikai dažas stundas" – Forbes bija sajūsmā par tādu mobilitāti. Nu, pirmkārt, tāpēc jau tās patiesībā ir ražotas. Otrkārt, izskatās, ražotas velti – Pastardienas pulkstenis rāda vairs tikai simt sekundes līdz pusnaktij.

Protams, tas ir vairāk nekā nodeg sērkociņš, tomēr nav zināms, vai drošsirdīgie un pašpārliecinātie jeņķi pa to laiku vismaz apģērbties paspēs, kur nu vēl ielaist patronu aptverē. Jā, cīņasspējas celšana nav vajadzīga visiem. Dažiem pietiek celt pašapziņu.

Toties vareni skan. Vismaz Forbes ir saskatījis iemeslu palepoties. "Šīs pārdislokācijas milzīgais ātrums sarežģī pretinieka cīņu pret baterijām. Tāds ZIRS pielietojums ir īsts pavērsiena punkts amerikāņu armijai Vecajā Pasaulē." Neapšaubāmi. Paskat vien, kā viss ir pagriezies vienā mirklī.

Amerikāņi palaida šāviņus, pagrāba lielgabalus un metās prom. Bet... rumāņi palika uz vietas. Palika poligonā ar sajūsmā paceltiem īkšķiem. Viņiem nepielēca, ka tagad sākas pavisam cita spēle. Protams, Krievija zina, ka rumāņi nešāva. Tomēr ievilka krustiņu vietā, no kuras sākās apšaude.

Starp citu HIMARS ir saīsinājums. Tikai mazliet atgādina vārdu "himēra". Fantāzija visiem ir laba. Ko viņi tur par Krieviju safantazējuši, to lai paši patur. Skaidrs ir tikai viens: ASV ir sasniegušas ideālas iemaņas ieroču žvadzināšanā. Tā uztrenējušies, ka paši sevi var apskaust. Arī sapņi un iegribas viņiem ir atbilstošas.

12
Tagi:
aizsardzība, Krievija, ASV
Pēc temata
NATO mācības Sea Breeze 2020 Melnajā jūrā – spēles ar pulvera mucu
Krievijas iznīcinātāju uzbrukums ASV eskadras kuģim: feļetons no kuģa klāja
ASV rada Melnajā jūrā vēl vienu spriedzes zonu
Krievijas Su-24, NATO F-16 un Donald Cook: kas noticis Baltijas jūrā
Izpārdošana ASV. Foto no arhīva

Kas jāpatur prātā pirms "melnās piektdienas"

0
(atjaunots 16:45 27.11.2020)
Šogad komersanti lūdz patērētājus izturēties iejūtīgi – Covid-19 pandēmijas dēļ dažkārt gadās aizkavēšanās ar preču piegādēm.

RĪGA, 27. novembris — Sputnik. Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) lūdz cilvēkus būt uzmanīgiem tā saucamās "melnās piektdienas" un Ziemassvētku izpārdošanas laikā.

PTAC pēdējo mēnešu laikā saņēmis vairāk kā 700 patērētāju sūdzības par interneta veikalā apmaksātām, bet nepiegādātām precēm, vairāki tiešsaistes veikali ir beiguši savu darbību, bez naudas un precēm atstājos daudzus patērētājus.

"Tādēļ aicinu patērētājus šajā iepirkšanās drudzī īpaši atbildīgi un rūpīgi izvēlēties interneta vietni, kur iegādāties preces vai pakalpojumus! Uzmanīgi izvērtējiet jebkuru piedāvājumu, sevišķi, ja tas šķiet īpaši pievilinošs!" ieteica PTAC direktore Baiba Vītoliņa.

Tomēr jāpatur prātā, ka tirdzniecībai internetā ir arī savas problēmas. Ņemot vērā pasūtītjumu apjomus interneta veikalos, komersanti dažkārt nevar piegādāt preci tikpat ātri kā agrāk. Pie tam stāvokli ietekmē arī pandēmija. Tādos gadījumos iestāde aicināja patērētājus izturēties saprotoši un sazināties ar uzņēmumiem, lai risinātu radušos situāciju.

Vienlaikus interneta veikaliem ir svarīgi pievērst īpašu uzmanību patērētājiem apsolītajiem preču un pakalpojumu piegādes termiņiem, to notiekumiem un citai svarīgai informācijai par preču pieejamību. Ja solītais netiek ievērots, to uzskata par patērētāju maldināšanu un negodīgu komerciālo praksi, atzīmēja organizācija.

Aktīva tirdzniecība patlaban notiek arī sociālajos tīklos Facebook un Instagram, kur, tāpat kā interneta veikalos, jābūt norādītam pārdevēja nosaukumam, reģistrācijas numuram un juridiskajai adresei, ja tā ir juridiska persona, vai vārdam, uzvārdam un adresei, ja pārdevējs ir fiziska persona. Jānorāda arī atteikuma noteikumi un citi attālinātā līguma noteikumi.

0
Tagi:
Uzņēmēji, tirdzniecība
Pēc temata
Dzīvo pāri saviem līdzekļiem: Latvijas iedzīvotājiem arvien grūtāk atmaksāt kredītus
PTAC ķersies klāt blogeriem un influenceriem: sods līdz 100 tūkstošiem eiro
Krāpšanās tīmeklī: simtiem cilvēku aizmirsuši drošību cīņā par atlaidēm