Fotoreportieri preses konferencē

Labākais žurnālists Eiropā atmaskojis rietumu medijus. Krievija drīz saņems sodu

123
(atjaunots 09:58 23.12.2018)
Viens no labākajiem brīvās pasaules žurnālistiem paveicis gandrīz neiespējamo – vienā rāvienā atmaskojis visus brīvo mediju melus un parādījis uzpūstās slavas otru pusi, sagādājot drausmīgus zaudējumus rietumu "patiesības industrijai".

Viss iznācis pavisam nejauši – viņš nemaz neko tādu nebija domājis. Senā vācu izdevuma Spiegel slavenais reportieris 33 gadus vecais Klāss Relotiuss vienkārši devās kārtējā komandējumā – atspoguļot bēgļu smago dzīvi uz Meksikas un ASV robežas. Viņš uzrakstīja lielisku plaša apjoma reportāžu, pastāstīja RIA Novosti autors. Taču visu sabojāja viņa sīkumainais kolēģis Huans, kurš pavadīja zvaigzni. Huans sūdzējās Spiegel priekšniecībai, ka Klāss daudz ko samelojis. Priekšniecība sūdzību ignorēja. Sīkumainais Huans pēc paša iniciatīvas sāka izmeklēšanu un pierādīja, ka labāko un iespaidīgāko savas reportāžas daļu Klāss patiešām ir izdomājis. Viņš izdomājis rasistiskos uzrakstus Minesotā, izdomājis dialogus ar cilvēkiem, kuri viņu pat nav redzējuši un tā tālāk.

... Vispirms Klāss Relotiuss visu noliedza. Pēc tam atzina, ka reportāža ir falsificēta. Pēc tam – ka zināmu daļu savu reportāžu Spiegel pat izzīdis no pirksta. Taču ne visu, apmēram ceturto daļu. Visbeidzot viņš paziņoja, ka viņam esot kauns, ka viņš esot slims un viņam vajadzīga palīdzība. Un pameta darbu.

Kāpēc tas samilzis tādā skandālā? Tāpēc, ka Klāss, atkārtosim vēlreiz, bija starptautiskā līmeņa zvaigzne.

Viņš ir 2014. gada prēmijas "CNN reportieris" laureāts (par reportāžu, kas veltīta nāvessoda ikdienišķajai cietsirdībai).

Viņš saņēmis vairākas vācu žurnālistikas ikgadējās prēmijas (pēdējo – pirms mēneša, par reportāžu, kas stāstīja par nabaga zēnu – bēgli no Sīrijas).

Viņš saņēmis 2017. gada Eiropas žurnālistiskas prēmiju (reportāža par diviem nabaga sīriešu bērniem, kuri bēguši no apšaudēm Alepo un smagi strādājuši Turcijā, jo vairs nav varējuši nokļūt Eiropā).

Немецкий журналист Клаас Релотиус
© Photo picture alliance / eventpress
Klāss Relotiuss

Pasniedzot viņam balvas, profesionālās ģildes izcēla viņa prasmi liriski un dzejiski aprakstīt baismīgo realitāti.

Pats Relotiuss atvadām pieticīgi atzinās, ka falsificējis arī godalgotos materiālus. Arī par sīriešu zēnu.

Dzelteno vēstu protesti Parīzē
© Sputnik / Ирина Калашникова

Tagad samazgām aplietais Spiegel mēģina tikt vaļā no kauna ar parastajiem paņēmieniem: skaidro, ka patiesība tam dārgāka nekā reputācija un izdevums veic iekšējo izmeklēšanu. Sak, drīz vien visiem kļūs skaidrs, cik bieži Relotiuss ir melojis. Gan pašam Spiegel, gan citiem prestižiem izdevumiem.

...Bet tagad pats interesantākais.

Relotiusa zvaigžņotās reportāžas vēl joprojām ir pieejamas. Piemēram, aizkustinošais stāsts par sīriešu bāreņiem Turcijā, kas saņēmis Eiropas žurnālistikas balvu.

"...Viņu māte Adiba pagatavoja kuskusu. Tēvs Muhameds stāstīja par darbu. Sīriešu ģimene sēdēja pie pusdienu galda, kad pēkšņs sprādziens apgāza visus krēslus... Viņi izdzirda, kā tēvs lūdz palīdzību. Tikai māte klusēja, apglabāta zem gruvešiem. "Viņa vienkārši gulēja," – saka Ahmeds, "un vairs neelpoja." Asinis plūda no viņas galvas kā sarkans ūdens upē..."

Tagad šie bērni nopelna sev iztiku svešatnē necilvēcīgos apstākļos:

"Alina pieliekusies ieiet pa zemajām durvīm un pa piecpadsmit pakāpieniem nokāpj mitrā, smadzīgā pagrabā. Gaisā karājas sviedru smaka. Neona lampu gaisma krīt no griestiem un spilgti apgaismo divus desmitus maigu seku – 19 meitenes un pieci zēni, visi – vēl bērni. Daži klunkuro uz kruķiem, trim nav kājas. Viņi stājas rindā kā kareivji, un vīrietis visus pēc kartas izsauc. Viņš arābiski kliedz: "Jalla, jalla!" – "pasteidzieties!", un bērni ķeras pie darba. Alina sēžas uz plastmasas krēsla, aiz muguras paliek spilvenu, ar kreiso kāju sameklē pedāli un paķer apģērbu kaudzi. Viņa ņem melnu T-kreklu, ieliek mašīnā un sāk šūt – viena šuve, otra, trešā, ceturtā..."

Zēns un meitene šajā reportāžā ir tieši tādi, kādiem jābūt Trešās pasaules bērniem rietumu publikas priekšstatā. Viņi ir nokāpuši no festivāla filmas ekrāna vai izlīduši no modernas "līdzjūtīgas" grāmatas lappusēm. Viņi sapņo nokļūt pasaku valstībā Eiropā, kur valda karaliene Merkele, stāsta Klāss, taču viņiem nav paveicies: no Turcijas ārā tikt neizdosies.

Zēns ir gluži tāds pats kā eiropiešu puikas, futbola fans. Meitene nezina, kur ir tā Vācija, abi zina tikai to, ka tur ir droši un tur neviens nespiež bērnus strādāt. Viņi neko nav dzirdējuši par migrantu kvotām, ko ieviesuši cietsirdīgie vācieši, taču abi čakli šuj mitrajā pagrabā naikus un adibasus, ko pēc tam sūta uz Vāciju (lai tu, laimīgais, bezrūpīgais vācieti, tos nēsātu).

Tātad tam, vai Klāss ir melojis vai ne, nav nekādas nozīmes. Klāsa meli, kas tagad tik skaļi sitas Spiegel sirdī, bija absolūti pareizi. Tas ir, tie zināmā mērā izpauda rietumu idejas labāk nekā patiesība. Kā gan citādi viņu tik cītīgi apbalvotu gadu pēc gada. Atkārtosim vēlreiz: viņu atkal un atkal apbalvoja gan Amerika, gan Eiropa, tādējādi sponsorējot melu turpinājumu.

Līdztekus visam pārējam, tā ir atbilde uz jautājumu, kāpēc tā pati Amerika un Eiropa vienbalsīgi nemanīja īsto sīriešu zēnu no īstās Alepo, ko uz Hāgu atveda un visai pasaule parādīja "tie krievi". Tāpēc, ka šis īstais zēns atveda savu nevajadzīgo, melīgo patiesību par "Balto ķiveru" patiesajiem, idejiski pareizajiem meliem.

Lūk, kāds joks. Nekādas nožēlas par to, "kāpēc mums tik sekmīgi pārdod melus" vadošajos rietumu medijos, protams, nebūs. Jā, Klāss Relotiuss, protams, ir atmaskots, taču rezervē vēl ir simtiem neatmaskotu, absolūti vienādu rakstnieku, kuri raksta tādas pašas idejiski pareizas reportāžas. Viņi tāpat, atbilstoši priekšrakstiem, izskatīdamies bezkaislīgi, objektīvās balsīs stāsta par krievu bumbu zvērībām, par mazo cilvēku ciešanām zem autoritāru režīmu sloga un tā tālāk. Un nav svarīgi, kā viņi melo, - viņi melo pareizi.

Un "patiesības mašīna" tik un tā cīnīsies nevis ar meļiem, bet gan ar tiem, kuri runā nepareizi. Burtiski aizvakar britu mediju regulators Ofcom paziņoja, ka "telekanāls RT neievēro objektivitātes noteikumus" un šī gada pavasarī tos pārkāpis septiņas reizes. Ņemiet vērā: nevis meloja, bet gan neievēroja "objektivitāti".

Galu galā RT, kurš, kā zināms, nes rietumu pasaulei absolūti nepareizu patiesību, Lielbritānijā gaida sods vai, iespējams, licences anulēšana.

Atliek tikai viens jautājums: vai izcilnieku civilizācija, kas patlaban pārdzīvo smagus laikus, spēs arī turpmāk izbarot ideoloģijas realitāti. Un kādas sekas tai nesīs atkarība no pareizajiem meliem.

 

Autora domas var neatbilst redakcijas viedoklim.

123
Pēc temata
Diskusijām par politiku Rietumu mediji izdomājuši "graujošu" argumentu
Krievijas liberāļu un Rietumu propagandas lielā cīņa
Kāpēc ASV un Eiropa paslēpušās no Krievijas aiz "dzelzs aizkara"
Simoņana: Krievija pelnījusi tiesības pastāstīt pasaulei patiesību
Zeme no kosmosa, foto no arhīva

Kas notiek patiesībā globālā sasilšana vai atdzišana

27
(atjaunots 15:05 26.09.2020)
Zemes vēstures ritējumā ledus laikmetus pastāvīgi nomainījuši silta laika periodi.

Patlaban mēs dzīvojam tādā laikā starp ledus laikmetiem, tomēr planētas virsma sasilst ātrāk, nekā bija gaidāms. Vladislavs Strekopitovs portālā RIA Novosti mēģināja tikt skaidrībā, kas pie tā vainojams un ko iesākt.

Te auksti, te karsti

Pirms simt gadiem darbā "Saules izstarojuma radīto termisko parādību matemātiskā teorija" serbu matemātiķis un ģeofiziķis Milutins Milankovičs formulēja hipotēzi: orbītas, rotācijas ass leņķa un precesijas parametru regulāru izmaiņu dēļ Zemes virsmu Saule sasilda dažādi. Rezultātā rodas apledojumi, ko nomaina siltāki periodi starp ledus laikmetiem. Tie ir tā saucamie Milankoviča cikli, uz kuru pamata tiek veidotas ilgtermiņa klimatiskās prognozes.

Реконструкция климатических изменений за последние 2000 лет на основе данных 11 различных исследований
Klimatisko izmaiņu rekonstrukcija pēdējo 2000 gadu laikā uz 11 dažādu pētījumu bāzes

Katram orbitālajam parametram ir savs cikls. Piemēram, ekscentricitāte: trajektorija, pa kuru Zeme griežas ap Sauli, no apļa pāriet pie eliptiskākas orbītas ik pēc 95, 125 un 400 000 gadiem. Planētas ass novirzās 3 grādu amplitūdā no ekliptikas – plaknes, kādā Zeme rotē ap Sauli – aptuveni ik pēc 41 tūkstoša gadu. Precesijas cikls – Zemes ass griešanās konusā kā žiroskopam – vidēji veido 26 tūkstošus gadu. Šajā laikā Zemes ass veic pilnu apli.

Visi šie faktori kopā demonstrē klimatisko ēru periodiskumu – 41 un 100 tūkstošus gadu. Pie tam, saskaņā ar Milankoviča aprēķiniem, Saules gaismas daudzuma starpība Ziemeļu puslodē sasniedz 20%.

Rādītāji neatbilst cikliem

Pleistocēna ērā – pirms 2,6 miljoniem – 11,7 tūkstošiem gadu – Zeme pārdzīvoja vairākus aukstuma periodus, kad ledāji klāja līdz 30% planētas virsmas un Ziemeļu puslodē sniedzās līdz 40. paralēlei.

График изменения температуры поверхности Земли с конца XIX века
Zemes virsmas temperatūras izmaiņu grafiks no XIX gs. beigām

Pēdējais ledāju maksimums bija vērojams aptuveni pirms 18 tūkstošiem gadu, bet tagad, saskaņā ar Milankoviča cikliem, turpinās holocēna starpleduslaikmetu posms, kas sācies aptuveni pirms 12 tūkstošiem gadu. Uz to norāda speciālisti, kas nepiekrīt hipotēzei par antropogēno ietekmi, kad sākas runas par globālo sasilšanu. Tomēr detalizēta modelēšana rāda: pašreizējie notikumi nekādi neatbilst dabiskajiem cikliem ne sava spēka, ne dinamikas ziņā.

Spriežot pēc gada vidējās temperatūras grafika, holocēna termālais maksimums jeb klimata optimums bija sasniegts X-XIII gadsimtā. Toreiz temperatūra uz Zemes bija pat augstāka nekā pagājušā gadsimta vidū. Pēc tam sākās vispārēja lēna atdzišana.

Cilvēks izrādījies stiprāks par dabu

Saskaņā ar Milankoviča cikliem, tagad Zemei vajadzētu pakāpeniski atdzist, taču rūpniecības revolūcija XIX gs. beigās lauza dabiskās tendences. Patlaban gada vidējā temperatūra par 0,6-0,8 grādiem pēc Celsija skalas pārsniedz rādītājus, kas pieņemti par atskaites punktu 60.-90. gados. Galvenais iemesls – siltumnīcas gāzu, it īpaši – ogļraža dioksīda antropogēnie izmeši.

Potsdamas Klimata pārmaiņu pētījumu institūta līdzstrādnieki atzīmē: СО2 koncentrācija atmosfērā sasniegusi maksimālo rādītāju trīs miljonu gadu laikā. Pētījums rāda, ka vidējā temperatūra, kas nekad šajā periodā nav augusi virs diviem grādiem pēc Celsija skalas vairāk nekā pirmsindustriālajā periodā, jau tuvāko 50 gadu laikā šo slieksni var pārkāpt.

To pārliecinoši demonstrē dati, ko savos pārskatos publicē Starpvaldību klimata pārmaiņu ekspertu grupa (IPCC), ko 1988. gadā nodibināja Pasaules meteoroloģiskā organizācija un ANO Apkārtējās vides programma.

Savā pēdējā, piektajā pārskatā IPCC par klimata pārmaiņām "AR5 Synthesis Report: Climate Change 2014" teikts: "Lai kādu reālistisku rādītāju planētas temperatūras jutīgumam pret siltuma līdzsvaru mēs izvēlētos, novērojamo izmaiņu iemesls var būt tikai oglekļa dioksīda uzkrāšanās atmosfērā."

Šo slēdzienu apstiprina arī globālo klimata modeļu analīzes rezultāti, ko projekta CMIP (Coupled Model Intercomparison Project) ietvaros īsteno Pasaules klimata pētījumu programmas (WCRP) Kopīgās modelēšanas darba grupa (WGCM). Modeļu eksperimenti CMIP3 un CMIP5 rāda, ka temperatūra manāmi pārsniedz dabiskās tendences kopš 70. gadu beigām.

Pauze globālajā sasilšanā

Tomēr laikā no 1998. līdz 2013. gadam klimatologi reģistrēja dīvainu parādību – neskatoties uz augošo oglekļa dioksīda saturu atmosfērā, temperatūras pieaugums it kā apstājās. To norādīja IPC speciālisti savā pārskatā 2014. gadā.

Klimata izmaiņas. Foto no arhīva
© Sputnik / Виталий Белоусов

Tiesa, pārskata autori bija piesardzīgi: "Pēdējo 15 gadu laikā Zemes virsmas globālā temperatūra demonstrē daudz zemāku augošo lineāro tendenci nekā ilgstošākā periodā – 30 un 60 gadu periodā."

Zinātnieki nevarēja saprast, kas notiek: novērojumi bija pretrunā visiem klimatiskajiem modeļiem. Globālās sasilšanas antropogēnā rakstura hipotēzes piekritēju un pretinieku strīdi iedegās ar jaunu spēku.

Taču 2013. gadā temperatūra no jauna cēlās, un klimatologi secināja: iespējams, tamlīdzīgas 15 gadu pauzes parādās ar zināmu periodiskumu aptuveni reizi 30 gados.

Okeāna loma

Globālo temperatūru stabilizācijas paradoksu oglekļa dioksīda satura atmosfērā pieauguma fonā vajadzēja skaidrot. Pretējā gadījumā uz vienkāršas ekstrapolācijas pamata būvētie prognožu modeļi vairs nebūs droši.

Zinātnieki no Lančžou universitātes (Ķīna) piedāvāja precizētu klimatisko modeli, ņemot vērā enerģijas sadali starp atmosfēru un okeānu. Noskaidrojās, ka sasilšanas šķietamās pauzes periodā Zeme joprojām sasilst, taču siltums uzkrājas Pasaules okeāna dzīlēs. Kad okeāna siltumietilpība sasniedz noteiktu līmeni, no jauna pieaug ūdens augšējo slāņu temperatūra – cikliskums ir saistīts ar šo faktoru.

Iepriekš zinātnieki pierādīja, ka ūdens cirkulācijas mazināšanās okeānā veicināja ledus laikmetu pagarināšanos pleistocēnā un pāreju (tā notika aptuveni pirms miljona gadu) no 41 tūkstoša gadu cikla pie 100 tūkstošu gadu Milankoviča cikla. Paleoklimatoloģijā tā pazīstama kā "simt tūkstošu gadu problēma".

Milankoviča cikliem ir nozīme ne tikai ģeoloģijā un klimatoloģijā. Piemēram, nesen antropologi no Viskonsinas universitātes konstatēja, ka šie cikli simtiem tūkstošus gadu noteikuši seno cilvēku dzīves vietu nomaiņas periodiskumu, ieskaitot mūsu senču izklīšanu aiz Āfrikas robežām – uz Tuvajiem Austrumiem un Vidusjūras reģionu, kas sākās pirms 125 tūkstošiem gadu – šajos reģionos izveidojās mitrs subtropiskais klimats.

27
Tagi:
klimata pārmaiņas
Militāro mācību Rapid Trident-2020 atklāšana Ukrainā

"Tā ir mūsu atbilde Krievijai": par ko NATO pārvērš Ukrainas armiju

27
(atjaunots 13:15 26.09.2020)
Kopīgi desanti, taktiskās mācības, iepazīšanās ar NATO tehniku: Ukrainas kareivjus un oficierus jau vairākas dienas trenē viņu sabiedrotie no Lielbritānijas un ASV.

Kijeva apgalvo, ka tā esot atbilde uz Krievijas mācībām "Kaukāzs 2020". Par to, kā Rietumu instruktori pūlas pacelt Ukrainas Bruņoto spēku līmeni, portālā RIA Novosti stāsta Andrejs Kocs.

Britu desants

Manevru "Apvienotās pūles 2020" pirmais posms sākās ar britu un ukraiņu karavīru izsēšanos Nikolajevskas apgabalā. Karalisko Bruņoto spēku 16. desanta trieciena brigādes kaujinieki ieradās ar kara transporta lidmašīnām C-130 Hercules.

Pēc tam virs poligona atvērās UBS desanta trieciena vienību izpletņi – kareivji ieradās kara transporta lidmašīnās Il-76MD un An-26. Izsēdušies un pagrozījušies, abu valstu kareivji devās uz pulcēšanās vietām, pa ceļam izspēlējot dažādus mācību uzdevumus.

© Sputnik / Стрингер
Fregates "Getman Sagaidačnij" apmeklētāji Ukrainas JKS kuģu demonstrēšanas laikā Neatkarības dienas ietvaros

UBS Ģenerālštābs konstatēja, ka Ukrainas teritorijā pirmo reizi notiek tāda formāta mācības, bet to mērķis – "uzdevumu praktiska izpilde daudznacionālā vidē atbilstoši NATO standartiem un procedūrām, partnervalstu bruņoto spēku vienību savietojamības līmeņa celšana".

Savukārt briti atzīmēja, ka šie manevri ir lielākā desanta operācija pēdējo gadu desmitu laikā. Tajā piedalījās vairāk nekā 450 kareivji ar brigādes ģenerāli vadībā. "Apvienotajās pūlēs" iesaistīti 12 tūkstoši karavīru, 700 militārās tehnikas vienības, padomnieki un novērotāji no NATO valstīm.

Vienlaikus Ļvovas apgabalā aizritēja "Rapid Trident 2020" – Ukrainas, ASV, Kanādas, Vācijas un Polijas vienību mācības, kopā aptuveni četri tūkstoši "durkļu".

Amerikāņi pat nogādāja Ukrainā vairākus konvertoplānus Bell V-22 Osprey, no kuriem pirmo reizi desantējās vietējie speciālo uzdevumu vienības karavīri bez izpletņiem. Dažādu valstu kareivji apguva cīņas iemaņas pilsētas apstākļos, pētīja taktiskās medicīnas jautājumus, dalījās pieredzē un kārtoja kopīgās sadzīves jautājumus.

Novērot Krieviju

Kijeva piešķir milzu nozīmi šiem manevriem – to atklāšanas pasākumā piedalījās prezidents Vladimirs Zeļenskis. Viņš ilgi runāja par Ukrainas armijas pāreju pie Rietumu standartiem un nosauca valsts iestāšanos NATO par stratēģisko mērķi. Tomēr Ziemeļatlantijas alianse nesteidzas un izmanto kopīgās mācības, lai iztaustītu Krievijas aizsardzību. Piemēram, nedēļas sākumā, pašā manevru karstumā Melnās jūras gaisa telpā bija papilnam NATO lidmašīnu. Gaisā vienlaikus atradās līdz astoņas izlūkošanas lidmašīnas. Iepriekš šomēnes amerikāņu stratēģiskie bumbvedēji vairākkārt izspēlēja uzbrukumus objektiem Krimā no Ukrainas gaisa telpas.

Arī briti neatpaliek. Augustā aizsardzības ministrs Bens Volless apliecināja, ka Londona vadīs starptautisko programmu Ukrainas Jūras kara spēku apmācībām. Jūrniekiem mācīs navigāciju, operatīvo plānošanu, ūdenslīdēju darbu, jūras izlūkošanu, artilērijas apšaudi un cīņu par kuģa izdzīvošanu. Tomēr daudzi eksperti ir pārliecināti, ka kopīgās mācības ir tikai iegansts citu mērķu sasniegšanai.

Piemēram, Nacionālās drošības sabiedrisko lietišķo problēmu pētījumu centra vadītājs Aleksandrs Žiļins uzskata, ka briti mēģina sarūpēt sev pastāvīgu militāro klātbūtni Melnajā jūrā, lai izlūkotu Krievijas krastu.

Septembra vidū netālu no Krimas tika fiksēts Karaliskās flotes izlūku kuģis Enterprise, kam uzstādītas daudzstaru eholotes un buksējamie detektori informācijas vākšanai.

Novazāts scenārijs

Poligonā Ļvovas apgabalā NATO pārstāvji apmāca Ukrainas kareivjus no 2014. gada. 2016. gada 12. februārī ārvalstu instruktori noslēdza UBS pirmās vienības – kādas mehanizētās brigādes kājnieku bataljona – mācības.

No 2016. gada 15. februāra līdz 17. jūlijam ar diviem ukraiņu bataljoniem pēc rotācijas principa strādāja instruktoru grupa no ASV Bruņoto spēku 3. bataljona 15. kājnieku pulka. No 2018. gada vasaras Javoras poligonā strādāja instruktori no ASV Nacionālās gvardes 278. bruņu kavalērijas pulka, savukārt pērnā gada maijā viņus nomainīja 130 kareivji no 101. gaisa desanta divīzijas 2. brigādes taktiskās grupas "Strike".

© Sputnik / Стрингер
ASV karavīri Ukrainas militārpersonu sagatavošanas apakšvienību rotācijas laikā

Mācībās Javoras poligonā pabijuši aptuveni 10 tūkstoši ukraiņu kareivju. Viņiem māca taktiku, artilērijas izlūkošanu, tanku manevrus, kara policijas darba īpatnības, loģistiku, medicīniskās palīdzības sniegšanu. Šeit kaujinieki apgūst darbu ar amerikāņu prettanku raķešu kompleksiem Javelin. Iegūtās iemaņas tiek noslīpētas daudzajās starptautiskajās mācībās. Pērn Ukrainā aizritēja Rapid Trident, Sea Breeze, Riverain, Warrior Watcher un virkne citu mācību. Šogad UBS dalībai NATO manevros Kijeva no valsts budžeta piešķīra 2,55 miljonus dolāru.

Neviens īpaši necenšas slēpt šo soļu Krievijai nedraudzīgo raksturu. Lielākoties mācību scenāriji ir gluži primitīvi: kaut kāda "agresorvalsts" "destabilizē situāciju" Ukrainā un mēģina to "okupēt". Sabiedroto valstu apvienotais grupējums "organizē aizsardzību" un "atbrīvo ieņemtās teritorijas".

Acīmredzot scenārijs varētu būt citāds, ja to autori kaut paretam uzklausītu Krievijas oficiālos paziņojumus un salīdzinātu iedomas ar realitāti, kurā neviens neplāno nekādus uzbrukumus Ukrainai.

27
Tagi:
NATO, armija, Ukraina
Temats:
NATO austrumu flangā
Latvijas un Igaunijas robeža, foto no arhīva

Igaunija vienkāršo iebraukšanas kārtību no Latvijas

0
(atjaunots 23:05 27.09.2020)
Igaunijas valdība no pirmdienas, 28. septembra, mīkstina nosacījumus cilvēkiem, kuri iebrauc Igaunijā no Latvijas, Lietuvas un Somijas, taču tikai pamatotos gadījumos.

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. Lai vienkāršotu pārvietošanos vienotā ekonomiskajā telpā, Igaunijas valdība pieņēmusi lēmumu mīkstināt pašizolācijas nosacījumus pamatotos gadījumos iebraucējiem no Latvijas, Lietuvas un Somijas, raksta Postimees.ee. Grozījumi stājas spēkā šodien, 28. septembrī.

Saskaņā ar līdzšinējiem noteikumiem, tiem, kas iebrauca Igaunijā no Latvijas, Lietuvas un Somija, bija jāievēro 14 dienu pašizolācija gadījumā, ja Covid-19 saslimstība tajās sastāda virs 25 gadījumiem uz 100 tūkstošiem cilvēku pēdējo 14 dienu laikā.

Savukārt piektdien, 25. septembrī, Igaunijas valdības apstiprinātais grozījums ļauj noteiktos gadījumos pārvietoties starp šīm valstīm bez ierobežojumiem, pat ja inficēšanās rādītājs tajās pārsniedz 25 gadījumus uz 100 000.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka vakar Latvijā tika ziņots par 22 jauniem koronavīrusa inficēšanās gadījumiem, tika veikti 1660 testi.

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra informāciju, 5 no 22 gadījumiem cilvēki inficējās no iepriekš zināmiem avotiem, trīs atgriezās no ārzemēm (Nīderlande un Grieķija), vēl 14 gadījumi tiek izmeklēti.

Kopš pandēmijas sākuma Latvijā reģistrēti 1676 koronavīrusa gadījumi, veikti 310 832 testi, 1304 inficētie izveseļojās, 36 – nomira.

0
Tagi:
koronavīruss, robeža, Igaunija, Latvija
Pēc temata
Perevoščikovs: situācija ar Covid-19 Eiropā kļūst arvien sliktāka