Polijas un ES Karogi

Pani kaujās, bet poļiem piere plaisā. Tusks biedē Poliju ar izstāšanos no ES

47
(atjaunots 12:47 11.11.2018)
Varšavai prognozē, ka tās spēlītēm būs sliktas beigas. Polexit’s. Un tā kā Polija nav Lielbritānija, tad arī sekas būs pavisam citas.

Eiropadomes vadītājs Donalds Tusks paziņoja, ka Varšava tuvojas iziešanai no ES konflikta dēļ ar Briseli, raksta radio Sputnik autors Aleksejs Timofejevs. Un ja Polexit notiks, tad pie tā būs vainojams Jaroslavs Kačiņskis.

Eiropadomes vadītāja neapmierinātība pilnībā iekļaujas esošajā Polijas un ES attiecību ainā. Un Tusks, izsakot tik skaļu paziņojumu, risina vairākus savus uzdevumus vienlaicīgi.

Uzdevums pirmais – personīgais. Un tā doma ir, lai uzklātu sev salmus. Pavisam nesen Polijā aizritēja vietējo pašvaldību vēlēšanas. Kačiņska partija "Likums un taisnīgums" (LunT) apvienoto labējo sastāvā zaudēja opozīcijai lielās pilsētās, tostarp, Varšavā, Krakovā un Gdaņskā. Acīmredzami, ka pilsētniekus neapmierina Kačiņska politika. Un Tusks apņēmies to izmantot – jo nākošgad Polijā notiks parlamenta vēlēšanas. Tādēļ Tuska partijai ir visas iespējas. Un tur jau vairs nebūs aiz kalniem 2020. gads ar prezidenta vēlēšanām. Tieši ap to laiku Tuskam beidzas Eiropadomes priekšsēdētāja pilnvaru termiņš. Un pastāv liela varbūtība, ka viņš pacīnīsies par Polijas prezidenta krēslu.

Otrais uzdevums izriet no pirmā. Lieta tāda, ka Donalds Tusks ir finanšu piramīdas Amber Gold lietā figurējošā persona, kura pastāvēja viņa vadībā iepriekšējās valdības laikā. Nesen viņš pat bija spiests ierasties Varšavā uz nopratināšanu sakarā ar šo lietu. Protams, viņam ir jāizmaina dienas kārtība informācijas laukā. Tieši tāpēc "vakar" viņš šo lietu dēvēja par politisko, savukārt "šodien" kritizē savu galveno "rītdienas" oponentu Kačiņski.

Trešais uzdevums – vispārēji eiropeisks. Kā Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks, protams, zina, ka Polijā pieaug eiroskeptiķu skaits. Taču neizlēmušo daļa arī ir pietiekami liela. Kas jādara, lai neizlēmušo skaits samazinātos? Protams, jānobiedē. Tieši tāpēc Tusks arī runā par "ļoti nopietnu draudu" Polijai. Viņš min Lielbritānijas un bijušā premjera Deividu Kemeronu. "Es dienu aiz dienas strādāju ar Kemeronu, lai izvairītos no Brexit’a… Viņš izdomāja referenduma ideju, un pēc tam darīja visu, lai noturētu Lielbritāniju ES."

Tādējādi Tusks brīdina poļus, ka Kačiņskis atkārtos Kemerona kļūdu. Neizlēmušie poļi un eirooptimisti, pēc Briseles-Tuska domām, jābaidās no Polexit’a, jo līdz ar izstāšanos no ES Varšava pazaudēs dotācijas un iegūs problēmas, kuras šobrīd piedzīvo Londona: politiskā krīze, sabiedrības sašķeltība un vairāku miljardu kompensācijas.

Donalds Tusks ir poļu politiķis, tieši tāpēc viņš nevar pateikt atvērti, ka Polija nav Lielbritānija. Un ja Lielbritānijai ir radušās problēmas dēļ izstāšanās no ES, tad kas notiks ar Poliju? Tāpēc "raizējas", ka "Eiropas vēlme noturēt Poliju par jebkādu cenu var būt mazāka, nekā Lielbritānijas gadījumā". Diplomātiski, vai ne?

Iznāk, ka, no vienas puses, poļu politiķis Donalds Tusks sāk priekšvēlēšanu parlamenta un prezidenta cīņu. Savukārt, no otras puses, Eiropas Padomes priekšsēdētājs Donalds Tusks savalda aktivizējušos Poliju, kura ar ASV atbalstu atļaujas pārāk daudz: savu valūtu, tiesu reformu, atteikšanos no migrantu uzņemšanas, brīvdomību attiecībā pret ES. Tas viss ir pārāk liela visatļautība "demokrātiskajai" Briselei.

47
Pēc temata
Krievija paskaidroja Polijai ar ko draud kanāla rakšana cauri Baltijas strēlei
NATO ģenerālsekretārs nekomentē ASV militārās bāzes izveidošanu Polijā
Polija cer, ka Ukrainas GTS neatkarīgais operators sāks darbu pēc gada
Plaušu mākslīgas ventilācijas iekārta, foto no arhīva

Latvijai nāksies glābt cilvēkus, arī tos, kuri nerunā latviski

18
(atjaunots 13:03 27.10.2020)
Ja Covid-19 pandēmija Latvijā nonāks tiktāl, ka slimnīcās pietrūks vietu un iekārtu, nāksies šķirot cilvēkus "perspektīvajos" un "neperspektīvajos". Vai šķirot pēc valsts valodas zināšanām? Citādi tak vēl, nedod Dievs, būs jāatdod dzīvība "okupanta" labā!

Jau iepriekš es gribu lūgt piedošanu par šo rakstu. Dažkārt žurnālista uzdevums ir parādīt publikai kaut ko nepatīkamu, kādu pumpu vai čūlu. Tāpēc negribu kaunināt portālu Pietiek.com, kas devis vārdu autoram ar Steidzītes Freibergas pseidonīmu. Ir jāzina: sabiedrībā ir arī tāds viedoklis.

Nav gan zināms, cik plaši tas izpleties iedzīvotāju un politiķu prātos. Organisms var būt slims, lai arī ārēji slimība neizpaužas. Tikai suņanagla kaut kur pakaļpusē (vai uz deguna) liecina par smagu kaiti.

Kā zināms, Latvijā sākušās diskusijas par to, vai vajag šķirot Covid-19 pacientus "perspektīvajos" – jaunajos un veselīgākajos, ko ir vērts ārstēt, un "neperspektīvajos", ko var kraut kaudzē slimnīcas koridorā vai iekšpagalmā, iepriekš izdarot humāno nomierinošo injekciju.

Viss jau sen ir izšķirots

Nu lūk. Steidzīte tagad piedāvā vienkāršu un taisnīgu pieeju. Viņa tikai dusmojas, ka politiķi un veselības aprūpes ierēdņi neredz acīmredzamas lietas.

"Tātad Latvija tagad ieviesīs praksi, kādu it kā pielieto daudzās pasaules valstīs, kad krīzes apstākļos šķiro pacientus – kurus ir vērts ārstēt, kurus ne. Bet cik daudz ir to pasaules valstu, kuras būtu tik ļoti okupantu pārpildītas kā Latvija? Lūk, tas ir jautājums. Par kādu šķirošanu tagad var runāt (ja tādu praksi vispār var uzskatīt par ārstu ētikas elementu), kad mūsu zeme pilna okupantu varzas (mūsu ārējā ienaidnieka) – piektās kolonnas, kura cītīgi veic savu "misiju" mūsu zemē?!" Steidzīte niknojās.

Viņa pieprasa "pozitīvu diskrimināciju" – pirmajā vietā vienmēr ir pamattauta un tikai pēc tam – visi pārējie, nerunājot jau par "okupantiem".

Tālāk autors runā par genocīdu, kas ir izvērsts pret latviešu tautu "okupantu" integrācijas mērcē, lai ari tās vietā jābūt dekolonizācijai. "Okupanti", klāsta Steidzīte, mums ir visapkārt, kur vien pagriezies – veikali ir krievvalodīgo pilni, ielas tāpat, kad aizej uz poliklīniku, dzirdi vienīgi viņus, aptiekā tas pats – un tu stāvi pacietīgi un gaidi, kad viņi nokārtos savas vajadzības.

Atdos savu dzīvību "okupantu" labā

Tas pats arī slimnīcā – ja tur nonācis latvietis, kuram pāri 75 gadiem, viņš, iespējams, atdos savu dzīvību šo savas zemes okupantu labā – ka tiem varbūt ir labākas spējas izdzīvot.

Tālāk runa ir par to, ka "okupanti" Latvijā nekaunīgi pieprasa savas tiesības (acīmredzot, runa ir par tiesībām uz dzīvību). "Okupantiem ir ļoti liela imunitāte pret visu sev nelabvēlīgo un, protams, milzīga nekaunība un visatļautība, taču latvietis diemžēl ir par gļēvu, lai viņiem skaidri pateiktu – vācies projām," klāsta autors.

Pēc tam Steidzīte apelē pie Latvijas ārstu un ierēdņu sirdsapziņas, taujā, kur paliek ētika un savas tautas mīlestība, pašcieņa, godprātība, apsaukā viņus par nodevējiem un neliešiem, pārmet aklumu pret cēliem mērķiem, augstiem ideāliem un taisnīgumu.

Nebiedējiet Eiropu

Ziniet, lai cik briesmīga šķistu Covid-19, Latvijai draud briesmīgāka kaite. Tas ir nacionālisms – fašisma un nacisma galvenais elements, kura ietvaros vienas nācijas intereses tiek stādītas augstāk par citām. Kādus upurus šī kaite nopļāvusi pagājušajā gadījumā, cik upurus tā vēl var prasīt...

Interesanti, ka nacionālisma un ksenofobijas piekritēji sevi dēvē par patriotiem. Patiesībā bieži vien iznāk otrādi – nacionālisms, kas izraisījis bailes par savas tautas un savas valodas pastāvēšanu, var maksāt valstij tās vienotību – to apliecina vienas bijušās brālīgās padomju republikas nesenā vēsture un pieredze.

Lai nu būtu, kā būdams, pagaidām Latvijā vēl ir Eiropas Savienības tautu draudzīgajā saimē un, kamēr tā ir, vecākie biedri neļaus tai pārlieku nosliekties uz radikālā nacionālisma pusi.

Tāpēc, mīļie eigēnikas eksperti, pašmāju "nepārcilvēki", mūsu dārgie "naftalīnā izpeldinātie hitlerjūgendi", pagaidām lēmumu par to, kam dzīvot, kam – ne, nepieņems pēc tautības, bet gan tā, kā tas pieņemts liberālā tirgus sabiedrībā: pēc prečskata un tirgus vērtības, lai arī "uz aci", nevērtējot slēptos talantus un vērtības, tādus kā latviešu valodas prasmes.

Nu, bet ja nacionālā ideja Latvijai šķitīs svarīgāka, nekā liberālā, un no tās novērsīsies apgaismotā Eiropa, tā var palikt viena pati milzīgā, biedējošā pasaulē, kur mudžēt mudž visādas briesmas... Tīrās šausmas.

18
Tagi:
latviešu valoda, Latvija
Pēc temata
Vai krievu pacientam arī uz nāves robežas jārunā latviski: pilsoņiem iesaka nomierināties
Vai krievvalodīgie mediķi ārstēs latviski runājošos patriotus?
Uzrunāja latviski un krieviski: Latvijas mediķi aicina neiziet no mājas
Gaisa komandpunkts Il-80 (Il-86 GKP)

"Jau būvē": kāpēc Krievija atgriežas pie "Pastardienas lidmašīnām"

34
(atjaunots 11:25 27.10.2020)
Plašs, labi aizsargāts, mūsdienīgs – jau tuvākajā nākotnē Bruņotie spēki saņems jaunus gaisa vadības punktus uz maģistrālā lainera Il-96-400M bāzes.

Rietumos tādus lidaparātus dēvē par "Pastardienas lidmašīnām". Ja sāksies Trešais pasaules karš, no valsts militārā un politiskā vadība no "lidojošajiem štābiem" organizēs aizsardzību un kontrolēs bruņotos spēkus uz zemes, jūrā un gaisā. Tādas klases lidmašīnas šodien ir tikai Krievijai un ASV. Par to īpatnībām un uzdevumiem portālā RIA Novosti stāsta Andrejs Kocs.

Glābt vadību

Kodolvalstu attiecības ir saasinājušās līdz pēdējam. Diplomāti nonākuši strupceļā, valstis atsaukušas vēstniekus. Bruņotajos spēkos ieviests maksimālais gatavības režīms. Stratēģiskie bumbvedēji paceļas gaisā, atomzemūdenes ar ballistiskajām raķetēm iziet okeānā, pārvietojamie raķešu kompleksi iziet patruļu maršrutos. Pasaule sastingusi trešā pasaules kara gaidās.

Par laimi pagaidām tāds scenārijs ir fantastisks. Gan Krievija, gan ASV ļoti labi saprot, ka karš var ātri vien nonākt līdz kodolkaram un novest pie desmitiem miljonu upuru. Tomēr karavīri vienmēr ir gatavi ļaunākajam. Abas puses uzskata, ka pirmais trieciens tādā konfliktā nocirtīs pretiniekam galvu, atņems iespēju vadīt spēkus un organizēt pretestību. Galvenais mērķis ir militārie un politiskie centri.

Draudu brīdī Krievijas valdība un Bruņoto spēku augstākie komandieri stingras slepenības apstākļos tiks nogādāti kara aerodromā, kur viņus gaidīs spārnotie komandpunkti. "Pastardienas lidmašīnu" ekipāžu pamata uzdevums ir izvest valsts pirmās amatpersonas no uzbrukuma punkta un nodrošināt iespēju vadīt valsts aizsardzību no gaisa. Šo komandpunktu noturību nodrošina eskorta iznīcinātāji un degvielas uzpildes lidaparāti. Līdzīga taktika bija izstrādāta arī ASV jau aukstā kara gados.

Ilgi gaidītais aizvietotājs

Krievijas Gaisa kosmiskajos spēkos ir četras "Pastardienas lidmašīnas" Il-80, būvētas uz pasažieru laineru Il-86 bāzes. Jaudīga spēkiekārta, mūsdienīgi sakaru līdzekļi, dzīvības nodrošināšanas sistēma ļauj uzturēties gaisā vairākas dienas. Protams, uzpildot degvielu. No civilā priekšgājēja Il-080 atšķiras ar augstu "pieri" – lielu nodalījumu fizelāžas priekšgalā, kurā izvietotas dažādas radioelektroniskas iekārtas. Il-80 nav iluminatoru, lai ekipāža un pasažieri nekļūtu akli tuva kodolsprādziena rezultātā. Astes galā – izlaižama troses antena sakariem ar zemūdenēm.

Detalizēta informācija par Il-80 ir valsts noslēpums. Zināms tikai tas, ka lidaparātā ir aparatūra visu Bruņoto spēku veidu vadībai, paredzētas telpas augsti stāvošo pasažieru darbam un atpūtai, papildu degvielas tvertnes. Lidmašīna var pacelties no jebkura civilā vai kara aerodroma, tai ir aizsardzības līdzekļi no masu iznīcības ieročiem, tā spēj rīkoties autonomi, ja iznīcinātas virszemes un satelīta retranslācijas, sakaru un navigācijas sistēmas.

Tomēr Il-80 tiek izmantota BS jau vairāk nekā 15 gadus un lielāko daļu resursu jau izlietojusi. Turklāt Il-86 ir vidēji maģistrālie laineri. To praktiskais lidojuma attālums ir tikai 3800 kilometri, un gaisa komandpunktam tas ir par maz. Tāpēc lēmums izraudzīties Il-96-400M jaunās "Pastardienas lidmašīnas" bāzei ir saprotams – tās lidojuma attālums ar maksimālu slodzi sasniedz apmēram 9 tūkstošus kilometru.

"Lidojošās viesnīcas"

ASV Bruņotajos spēkos ir četras lidmašīnas E-4B Nightwatch ("Naktssardze"), kas radītas uz aviolainera Boeing-747 bāzes. Katra uzņem līdz 100 cilvēkus un ar regulāru degvielas uzpildi var uzturēties gaisā nedēļu. E-4B ir aizsargātas no kodolsprādziena kaitīgajiem faktoriem, tās pārpilda modernas radioelektroniskās iekārtas. Patiesībā amerikāņu "Pastardienas lidmašīna" ir lidojoša viesnīca. Tur ir viss vairākas dienas ilgam autonomam darbam nepieciešamais – virtuve, sanitārās telpas, atpūtas zona, guļamtelpas, sapulču telpa ar galdu un deviņiem krēsliem, sakaru zona ar 29 darba vietām, citas telpas. Interjers izceļas ar komfortu, iekārtas ir ergonomiskas. Iespējams, tāpēc ASV augstākās amatpersonas ilgstošiem lidojumiem vizītēs uz citām valstīm nereti izvēlas E-4B, nevis klasiskās prezidenta lidmašīnas Air Force One.

Lidmašīnas E-4B ir krietni vien vecākas nekā Krievijas Il-80. Tās uzņemtas ekspluatācijā jau 70. gados. Tiesa, tās tiek pastāvīgi modernizētas. 2015. gadā daļa lidaparātu tika pārprogrammēti, sakaru iekārtas ir modificētas. Lidmašīnas saņēmušas liela ātruma interneta pieslēgumu, platjoslas satelīta sakarus, speciālus aizsargātus kanālus ar augstu caurlaides spēju. E-4B lidojuma attālums – 11 tūkstoši kilometru.

Bez tam amerikāņiem ir 16 lidmašīnas E-6, kas paredzētas rezerves sakaru sistēmas nodrošināšanai ar stratēģiskajām atomzemūdenēm, kā arī ASV Bruņoto spēku Apvienotā stratēģiskā štāba gaisa komandpunkta funkcijām. Kara gadījumā šīs mašīnas izies patruļās Atlantijas un Klusā okeāna zonā, uzturot sakarus ar zemūdenēm un "Pastardienas lidmašīnām" E-4B.

34
Tagi:
Pentagons, krievu ierocis, Krievijas GKS, Krievija
Pēc temata
ASV nosauca galveno NATO ieroci pret Krieviju
"Kaut kam gatavojas": kāpēc ASV pārkrāsojušas lidmašīnas Krievijas GKS krāsās
Amerikāņu F-35 jaunas grūtības – sadursme ar degvielas uzpildītāju
"Būs pagrūti iznīcināt": amerikāņi atgriežas bunkurā Ziemeļos
Studentu apmācība, foto no arhīva

Latvijas profesori varētu saņemt tiesības uz KF pilsonību vienkāršotā kārtībā

0
(atjaunots 14:50 27.10.2020)
Ja Krievijā tiks apstiprināts Darba ministrijas iesniegtais likumprojekts, ārvalstu pilsoņi ar docenta vai profesora zinātniskajām pakāpēm varēs pretendēt uz Krievijas pilsonību vienkāršotā kārtībā.

RĪGA, 27. oktobris — Sputnik. Krievijas Darba ministrija sagatavojusi likumprojektu, kas paredz tiesības uz Krievijas pilsonību vienkāršotā kārtībā ārvalstu docentiem un profesoriem. Dokuments publicēts normatīvo tiesisko aktu projektu portālā sabiedriskai diskusijai.

Darba ministrija likumprojekta anotācijā norādīts, ka resors izstrādājis Tatarstānas prezidenta Rustama Minnihanova ierosinājumus jautājumā par ārvalstu pilsoņu un personu bez pilsonības profesiju sarakstu, kam ir tiesības uz pāriešanu Krievijas pilsonībā vienkāršotā kārtībā.

Ierosinājumu atbalstīja Izglītības ministrija un Izglītības un zinātnes ministrija. Šajā kontekstā ar darba un sociālās aizsardzības ministra Anktona Kotjakova pavēli ierosināts papildināt ar punktiem "docents" un "profesors" sarakstu, kurā iekļautas ārvalstu pilsoņu un personu bez pilsonības profesijas (specialitātes, amati), - kvalificēti speciālisti, kam ir tiesības uz pāriešanu Krievijas pilsonībā vienkāršotā kārtībā.

Profesiju saraksts bija apstiprināts 2019. gada novembrī. Tajā iekļautas 135 specialitātes, kuru vidū ir agronomi, veterināri, audzinātāji, dažādu specialitāšu ārsti, inženieri, metalurgi, žurnālisti, matemātiķi, mehanizatori, montāžnieki, metinātāji, virpotāji, traktoristi, elektromontieri utt.

0
Tagi:
Krievija, pilsonība
Pēc temata
Krievijas pilsonības saņemšanas procedūras izmaksas varētu samazināties
Mainījušies Krievijas pilsonības saņemšanas noteikumi Latvijas iedzīvotājiem
Latvijas iedzīvotājiem atvieglos Krievijas pilsonības iegūšanas procesu
Tik un tā uzzināsim: Latvijā brīdina visus, kuri vēlas slēpt Krievijas pilsonību