NATO karavīri

"Piedzēries apčurāja vitrīnas": NATO kareivji izklaidējas Baltijā

159
(atjaunots 16:21 17.06.2018)
NATO militārās mācības un kareivju ierašanās Baltijas valstīs daudzus nepriecē: vietējie ir neapmierināti ar "militāro metāllūžņu" kursēšanu caurām diennaktīm, piedzērušo zaldātu izdarībām un naudas šķērdēšanu.

Baltijas valstīs un Polijā notiek NATO manevri Saber Strike un Baltops, un reģionu ir pārpludinājuši alianses karavīri: 18 tūkstoši cilvēku no 19 valstīm. Valdības skaidro iedzīvotājiem, ka tas nepieciešams drošības dēļ līdzās "agresīvajai Krievijai". Pēdējos gados Baltijā notiek vairāki manevri gadā. Taču daudzi nepriecājas par ārvalstniekiem formas tērpos, raksta RIA Novosti autors Konstantīns Sevastjanovs.

Kāpēc NATO karavīri Klaipēdā pielīdzināti bērniem

Ostas pilsēta Klaipēda, kas izceļas ar plašu tūrisma infrastruktūru, tagad uzņem citādus ciemiņus: pilsētā ieradušies 37 karakuģi no dažādām NATO valstīm. Klaipēdas pašvaldības deputāts, partijas "Lietuvas krievu savienība" vietējās nodaļas vadītājs Vjačeslavs Titovs pauda sašutumu par to, ka alianses karavīriem mācību laikā ļauts bez maksas lietot sabiedrisko transportu. Šis lēmums ar balsu vairākumu pieņemts pilsētas padomes sēdē. Sarunā ar RIA Novosti Titovs atzīmēja, ka pilsētas mērs Vitauts Grubuļauskis pat nav vēlējies tērēt laiku debatēm šajā jautājumā.

"Mūsu pilsētā bez maksas braukt ļauts tikai bērniem līdz septiņu gadu vecumam, turklāt ar noteikumu, ka viņi neaizņem sēdvietas, — ir sašutis Titovs. — Pēdējo 25 gadu laikā pie mums ieviesta maksa par visu iespējamo. Pilna maksa par braucienu sabiedriskajā transportā — 80 eirocenti. Skolnieki, studenti un par 70 gadiem vecāki pensionāri maksā pusi. Pat vecumā virs 80 gadiem bezmaksas transports nav paredzēts — viņiem atlaide sastāda 80%. Iznāk, ka sociāli neaizsargāto iedzīvotāju grupu pārstāvji ir spiesti maksāt, bet kareivji, kuri saņem palielu algu NATO vienībās, vizinās bez maksas. Es tādai pieejai nepiekrītu. Karavīriem ir poligoni, un tur lai viņi braukā un šaudās bez maksas pēc sirds patikas."

Taču Vjačeslavs Titovs ir nokļuvis mazākumā. Pārējie deputāti sēdē bija vienisprātis par to, ka jāparāda maksimāla viesmīlība ārzemju karavīriem, jo viņi "aizsargā pilsētu". Dažnedažādas mācības te notiek bieži, un varasiestādes atkal un atkal lūdz klaipēdiešus "nebaidīties". Taču cilvēki baidās un ilgojas, kaut kareivji trenētos patālāk no dzīvojamajām mājām.

Piemēram, aprīlī, kad pilsētas teritorijā notika manevri "Drosmīgais grifons 2018" (Narsus grifonas 2018), Klaipēdas iedzīvotāja Jūlija Dobilene paziņoja sociālajā tīklā: "Protams, var jau ķiķināt par notiekošo. Var skaidrot bērniem par mācībām, par "nebaidieties, tie ir labi onkuļi". Taču nu jau vairāk kā stundu pilsētā velkas "apšaude". Mums līdzās ir trīs slimnīcas (viena no tām — cienījama vecuma cilvēkiem), vairākas skolas un bērnudārzi. Es, kā Lietuvas pilsone gribu teikt: es iebilstu pret militārām mācībām pilsētā!" Publikācija radīja plašu atbalsi, cilvēki stāstīja par saviem pārdzīvojumiem. "Treniņiem ir poligoni. Tur ir ēkas, var skraidīt, cik gribas, un nevienam netraucēt. Es nesaprotu, kāpēc man vairākas reizes naktī jāmostas tāpēc, ka divdesmit metrus no maniem logiem Klaipedos ielā caurām dienām braukā armijas metāllūžņi," — sūdzējās Nikolajs Morozovs. "Valsts demonstratīvi tērē naudu. Ne pensijas paaugstina, ne slimnīcas remontē. Organizē glupas armijas mācības ar lielu skaitu liecinieku no malas, tātad arī ar lielu potenciālu risku šiem dīkdieņiem," — atzīmēja Jūlija Baraņecka. Daži ironiski salīdzināja manevrus ar spēli Counter-Strike.

Dāvanas "Krievijas propagandai"

Sarunas par risku ir pamatotas. Kara tehnika apdraud satiksmes drošību. 7. jūnijā Prenu rajonā notika liels CSN — sadūrās četri ASV armijas bruņutransportieri Stryker. Cieta 13 amerikāņu karavīri. Vēl viens CSN notika 8. jūnija naktī Kazlu Rūdas pilsētas rajonā: BTR Stryker noskrēja no ceļa un ietriecās kokā. Karavīrs, kurš atradās mašīnā, nogādāta slimnīcā ar gurna traumu. Tai sekoja vēl viena avārija: Pabrades pilsētas apkaimē apgāzās armijas visurgājējs ar diviem karavīriem. Likteņa ironija: vietējā prese ziņo, ka valsts iecerējusi lūgt ES 430 miljonus eiro ceļu remontam.

Ir arī cits problēmas aspekts. Pagājušajā rudenī "Rīgas suņu mīļotāju kluba" lapā Facebook tika publicēti atkritumi, ar ko NATO kareivji papilnam piegružojuši mežu netālu no Ādažiem, kur atrodas alianses bāze: plastmasas pudeles, konservu budžas, papīra skrandas un citi atkritumi. "Un visu mežu izārdījuši, sirds sāp! — sūdzas vietējie. — Pie mums ir pietiekami daudz pašiem savējo, atvainojiet, cūku."

Jāpiebilst, ka Baltijas valstu pilsoņu attieksme pret NATO kareivjiem ir divējāda. Etnisko lietuviešu, igauņu un latviešu attieksme drīzāk ir pozitīva — valsts propaganda viņiem iedvesusi, ka Krievija varot uzbrukt kuru katru brīdi, un viņi tam tic. Skeptiski noskaņoti galvenokārt ir vietējie krievi — viņi daudz laika pavada Krievijas informācijas telpā un ļoti labi saprot, ka Maskava netaisās uzbrukt Baltijai. Pašus ārzemju zaldātus iebiedē: sak, jebkuru kļūmīgu soli no viņu puses izmantos "Kremļa propaganda".

Īstu dāvanu cīnītājiem ar Krievijas "informatīvo agresiju" sagādāja pērnais incidents Lietuvā: Seima spīkeris Viktors Prancketis un deputāti saņēma anonīmu vēstuli, kurā ziņots, ka vācu kareivji no NATO motorizētā kājnieku bataljona esot izvarojuši piecpadsmit gadus vecu skolnieci Jonavas pilsētā. Informācija neapstiprinājās, un NATO militārās komitejas priekšsēdētājs Petrs Pāvels pieļāva, ka "pīli" palaiduši kaut kādi "prokrieviski elementi".

Patiesībā "Krievijas propagandistiem" nekas nav jāizdomā. Tajā pašā Klaipēdā policisti aizturēja piecus iereibušus kareivjus no Čehijas, kuri iesaistījās kautiņā ar vietējiem jauniešiem pie naktskluba. Viņus izdevās savaldīt tikai ar elektrošoka palīdzību. Tamlīdzīgi incidenti nereti gadās arī Latvijā. Piemēram, Rīgā četri iedzēruši britu kareivji sabojāja taksometru, sarīkojot dejas uz tā jumta. 2015. gadā ASV kareivja dēļ notika avārija, kurā cieta pieci cilvēki, tostarp arī autosportists Vasilijs Grjazins no Krievijas — ārsti fiksēja vairākus atklātos abu kāju lūzumus, sašķaidītu papēdi un pārsistu labās kājas artēriju. Avārijas vaininieks sodu savlaicīgi nesaņēma, jo drīz pēc tās aizbrauca uz dzimteni.

Taisnība triumfē tikai retumis

2014. gada maijā ar skandālu beidzās NATO eskadras uzturēšanās Ventspilī mācību Open Spirit laikā. Pilsētā notika vairāki kautiņi, kuros bija iejaukti ārzemnieki. Pēc viena no tiem kareivis no Nīderlandes nonāca slimnīcā bez samaņas ar sejas kaulu lūzumiem un smadzeņu tūsku. Ventspils mērs Aivars Lembergs pastāstīja par notikušo sīkāk un uzsvēra, ka NATO jūrnieki uzvedas cūciski, ignorē Latvijas likumus un Ventspils pašvaldības saistošos noteikumus. Politiķis stāstīja, kā piedzērušie kareivji apčurājuši vitrīnas, vēmuši un lietojuši alkoholu sabiedriskās vietās — tas Latvijā ir aizliegts. Piedevām viņi plūkuši puķes dobēs, lai uzdāvinātu prostitūtām. Mērs izteica pieņēmumu, ka traumas kareivji saņēmuši, kad vietējie aizstāvējuši savas sievietes no uzmākšanās. Sodīti 23 kareivji: 13 par alkohola lietošanu, 10 — par nepieklājīgu uzvedību.

NATO mācības
© Sputnik / Сергей Степанов
Taču arī mērs tika kritizēts: Latvijas ārlietu un iekšlietu ministri apgalvoja, ka viņa izteikumi ir "bezatbildīgi", "nepieņemami", "rada apdraudējumu nacionālajai drošībai" un lej ūdeni uz "Krievijas propagandas" dzirnavām. Bijušais aizsardzības ministrs Artis Pabriks izteica mājienu par to, ka incidenti ostā, iespējams, esot inscenēti, lai radītu plaisu Latvijas un NATO starpā. Lembergs bija sašutis: "Iznāk, ka nevis NATO kareivji uzvedās nepieklājīgi, bet gan es, piedzēries, čurāju sabiedriskās vietās un bojāju dobes! Tas ir absurds!"

2016. gada rudenī Rīgā restorānā McDonald's latviešu puisim Akselam Aizkalnam uzbruka britu kareivis un salauza degunu. Pēc tam britu un latviešu prese klāstīja par "prokrievisku aktīvistu ieplānotu uzbrukumu kareivim". Aizkalns bija pārsteigts un norādīja, ka šādi izteikumi viņam sagādājuši milzu šoku.

Puisis izteicās, ka komentāros latviešu lapās sacēlās vētra par "krievu patvaļu" un "Putina plāniem". Tiesa, vēlāk taisnība triumfēja: Lielbritānijas kara tiesa sodīja formā tērpto huligānu un piesprieda naudas sodu vairāk nekā tūkstoš eiro apmērā.

Autora domas var neatbilst redakcijas viedoklim.

159
Temats:
NATO austrumu flangā (203)
Pēc temata
Baltijas valstis izlūdzas Rietumiem okupāciju
Igaunija: amerikāņu un britu okupācijas pirmā gada iznākums
Baltijas valstu iedzīvotāji maksā par NATO bruņoto okupantu cūcībām
NATO pilliņā, jeb Kā piedzērušie "ziemeļu atlanti" aizsargā Baltiju

"Tas jādara tūlīt pat": par ko ASV sodīs Krieviju

31
(atjaunots 10:18 05.07.2020)
Nesen "civilizētajā pasaulē" izskanēja vērā ņemami ASV Kongresa locekles Nensijas Pelosi vārdi par to, ka pret Krieviju steigšus jāievieš jaunas sankcijas. To fonā – jauni koronavīrusa gadījumu skaita rekordi ASV.

Atgādināsim, ka Pelosi izteikusi sekoja vājprātīgajam stāstam par "Krievijas sazvērestību ar talibiem pret amerikāņiem". Galu galā noskaidrojās, ka tā nav par informācija, ko amerikāņu specdienesti saņēmuši no saviem avotiem, bet gan "secinājums, ko pēc talibu nopratināšanas" izdarījuši kaut kādi analītiķi – par to, ka kāds Krievijā kaut kādu iemeslu dēļ nolēmis talibiem, kuri jau ilgus gadus uzbrūk amerikāņu karavīriem, maksāt par amerikāņu karavīru slepkavībām (tikpat labi Krievija varētu maksāt afrikāņiem par bērnu dzemdēšanu), portālā RIA Novosti stāsta Viktors Marahovskis.

Pentagons un padomnieks nacionālās drošības jautājumos O’Braiens informēja, ka varenais slēdziens nav apstiprinājies, tāpēc par to savulaik pat neziņoja ASV prezidentam. Tāpat kā, acīmredzot, par virkni citu neapstiprinātu baumu un pieņēmumu, kuru saņemšana un apstrāde ir specdienestu tiešs pienākums.

Taču lieta tāda, ka Amerika vairs nedzīvo pēc normālas valsts ierastajiem likumiem ("Vašingtonā pašlaik notiek daudz neizskaidrojamu lietu" – tā situāciju korekti aprakstīja Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs). Amerika dzīvo saskaņā ar nāvējošās iekšējās ažiotāzu kaujas likumu, kas formulējams īsi: "Nekādu likumu".

Tāpēc kodollielvalsts Pārstāvju palātas vadītāja, viena no pirmajām amatpersonām valstī, kas par savas ideoloģijas pamatos "liek" taisnīguma principus, uz nekādi neapstiprinātas "operatīvās informācijas" parādīšanos reaģē ar viennozīmīgu un praktisku politisko secinājumu: jāievieš sankcijas pret otru kodollielvalsti, pie tam tepat uz vietas.

Mediji, kuri iesvieda pašu informāciju sabiedriskajā telpā, nedomādami par tās ticamību, jau atmasko valsts prezidentu, sak, viņam "nepatīk, kad viņam ziņo ko sliktu par Krieviju". Tā ar jauniem faktiem, tā sakot, tiek pierādīta agrāk ne vienu reizi vien sakautā tēze "Tramps – krievu spiegs".

Tomēr uzmanība jāpievērš arī tam, kā amerikāņu mediji apstrādā otru "dienas jaunumu" – par to, ka ik dienas fiksēto Covid-19 gadījumu skaits valstī sasniedzis rekordu – virs 50 tūkstošiem.

Piemēram, autoritatīvais izdevums Huffington Post raksta:

"Dažus pēdējā uzliesmojuma iemeslus var izsekot līdz Piemiņas dienas svinībām maija beigās."

CNN:

"Trampa pretmasku krustakarš atgriezies, lai iekostu viņam."

The New York Times:

"Aptaujas liecina, ka daudzi amerikāņu vīrieši masku uzskata par vājuma pazīmi, un prezidenta Trampa atteikšanās no maskas norāda, ka viņš to uzskata par vārgulības izpausmi."

Vai jums šķiet, ka šajos ģeniālās analītikas piemēros kaut kas ir palaists garām? Pareizi vien ir. Tajos nav ne vārda par to, ka kopš maija beigām pa visu Ameriku, nospļaudamies par sociālo distanci un ieteikumiem palikt mājās utt., milzu pūļiem apkārt staigā progresīvās un pareizās kustības Black Lives Matter pārstāvji un īsteno virkni dziļu socializētu darbību: demolē veikalus, aizdedzina ēkas, dauza mašīnas, slepkavo cilvēkus (pieticīgākās un nebūt ne pilnīgās aplēses rāda, ka patlaban uz BLM sirdapziņas ir vairāk nekā 25 līķi), krīt ceļos un mazgā kājas minoritātēm.

Simtiem tūkstošu, iespējams, pat miljoniem amerikāņu ir apņēmīgi metuši pie malas piesardzību un izturas tā, it kā nekāda koronavīrusa nebūtu. Visi neatkarīgie novērotāji norādīja, ka citāds rezultāts nemaz nav iespējams – tas novedīs pie ellīga slimības uzliesmojuma. Kad uzliesmojums sākās, izrādījās, ka ir aizliegts teikt par to patiesību.

Tāpēc progresīvie analītiķi lamā tautas toksisko vīrišķību (nepareiza tauta), Trampa bezatbildību Piemiņas dienā maijā un spītīgi nevēlas redzēt acīmredzamo iemeslu, kas ne tikai vīd acu priekšā, bet arī pūš taures un aizklāj debesis ar ugunsgrēku dūmiem.

Ko šajā kontekstā vajadzētu atzīmēt.

Patiesībā šķiet, ka abi šie piemēri ir vienas parādības – plašas un biedējošas – simptomi.

Īsumā to varētu nosaukt par "emocionālās drošības ideoloģiju". Tā paredz, ka pastāvēt var tikai tā loģika un fakti, kas nepārkāpj mērķa auditorijas emocionāko komfortu un atbilst tās uzskatiem.

Mērķa auditorijas acīs taču nav nekādas nozīmes jautājumam par to, cik idiotisks izdomājums ir ziņa par "krievu naudu par amerikāņu skalpiem". Nav svarīgs arī jautājums par to, kāda iemesla dēļ patiesībā Amerikā sācies jauns koronavīrusa uzliesmojums.

Mums ir darīšana ar kaut kādu šausmīgu Okama naža emo-viariāciju:nav vajadzības meklēt jebkādu parādību patiesos traktējumus, ja ir emocionāli apmierinošs un pareizs traktējums.

Tāpēc "jebkurā sarežģītā situācijā vaino Krieviju un Trampu".

Tas ne velna neļaus atrisināt Amerikas reālās problēmas – bēdīgi slaveno pasaules hegemona statusa zaudējumu un nespēju pārvarēt pandēmiju.

Toties tas dāvās gandarījumu progresīvo spēku kareivīgajam spārnam un ļaus prezidenta pretiniekiem gāzt viņu no krēsla.

Starp citu, tas viss notiek valstī, ko dažs labs vēl joprojām uzstāda par piemēru Krievijai. Tomēr, spriežot pēc tautas balsojuma rezultātiem maģiskā frāze "kā Amerikā" Krievijā vairs tā īsti nedarbojas.

31
Tagi:
sankcijas, pandēmija, Nensija Pelosi, Black Lives Matter, Krievija, ASV
Pēc temata
ASV izlūkdienests atzinis par mazticamu ziņu par Krievijas "sazvērestību" ar talibiem
Merkele izsludināja ASV hegemonijas beigas: Baltijas valstīm ir vērts aizdomāties
Eksperts pastāstīja par Krievijas vietu pasaulē pēc ASV līderības beigām
Marodieri vai tiesību aizstāvji: latvieši strīdas par nekārtībām Amerikā
ASV karavīri Afganistānā, foto no arhīva

Nē, nav Krievija. Kas organizējis amerikāņu skalpu medības

83
(atjaunots 15:08 30.06.2020)
Patiesībā galvenajā sazvērestībā pret amerikāņu varenību un ietekmi piedalījusies arī The New York Times redakcija.

Kārtējais mēģinājums sajundīt histēriju pret Krieviju īsi pirms vēlēšanām ASV rit ietekmīgākā aizokeāna izdevuma - The New York Times dzīlēs, portālā RIA Novosti raksta Ivans Daņilovs. Ar tā starpniecību informācijas laukā iemesta kārtējā ziņa pret Krieviju ar mērķi diskreditēt Donaldu Trampu un panākt kārtējās sankcijas pret Krieviju.

Šoreiz izraudzīts maksimāli eksotisks iegansts. Atsaucoties uz saviem informācijas avotiem ASV izlūkdienestos, izdevums apgalvo, ka "Krievija slepus izsludināja apbalvojumus afgāņu kaujiniekiem par amerikāņu karavīru likvidāciju. Trampa administrācija mēnešiem ilgi domājusi, ko iesākt ar izlūku šokējošo slēdzienu".

Ja vienkāršais amerikānis ir noticējis The New York Times, viņa acīs situācija izskatās šausminoša un ļoti pazemojoša: šajā pasaules ainā iznāk, ka Krievija ir tāds amerikāņu kareivju skalpu un līķu kolekcionārs, bet afgāņu kaujinieki ir tādi "amerikāņu ādiņu" mednieki, kuri noslepkavotos jeņķus apmaina pret asiņainiem rubļiem. Un tas viss – Trampa administrācijas bezdarbības fonā.

ASV izlūkdienests atzinis par mazticamu ziņu par Krievijas sazvērestību ar talibiem
© Youtube / Ruptly / Sputnik / nytimes.com / twitter.com/realDonaldTrump

Bail pat iedomāties, ko jūt pasaules hegemona lomā iejutušās valsts pilsoņi, lasot autoritatīvākajā avīzē tamlīdzīgas frāzes:

"Ierēdņi informēja, ka ziņas par izlūkdienestu secinājumiem nodotas prezidentam Trampam, un Nacionālas drošības padome apsprieda problēmu starpresoru sapulcē marta beigās. Ierēdņi izstrādājuši iespējamo variantu sarakstu – no diplomātiskas sūdzības iesniegšanas Maskavai līdz augošu sankciju sērijai un citām iespējamām atbildes darbībām. Tomēr Baltais nams vēl nav apstiprinājis nevienu soli, paziņoja ierēdņi. Amerikāņu un citu NATO valstu kareivju slepkavošanas stimulēšanas operācija kļūtu par būtisku un provokatīvu eskalāciju procesā, ko amerikāņu un afgāņu amatpersonas dēvē par Krievijas atbalstu "Taliban", un tas butu pirmais gadījums, kad noskaidrotos, ka Krievijas spiegošanas struktūra organizējusi uzbrukumus rietumu spēkiem."

The New York Times sastādītais "apsūdzības akts" Krievijai no anonīmu varasiestāžu pārstāvju vārdiem, tomēr ir pelnījis dažas piezīmes.

Pirmkārt, pēc acīmredzamā mediju, loģistikas, diplomātiskā un informatīvā atbalsta, ko ASV, ieskaitot amerikāņu medijus, sniedza teroristiem, kuri 1990. un 2000. gados noslepkavoja tūkstošiem Krievijas pilsoņu, ASV nebūtu ne mazāko morālo tiesību sūkstīties, pat ja tiešām pret viņu karavīriem, okupantiem svešā zemē, patiešām būtu izmantotas "apmetņa un kinžala" metodes.

Turklāt, kā jau ierasts, pret Krieviju vērstās apsūdzības atkal ir pierādītas kā parasti – nekādi.

Otrkārt, principā, amerikāņu elite, it īpaši tās aprindas, kam īpaši simpatizē Ņujorkas žurnālisti, ņemot vērā viņu "impēriskumu" un rusofobiju, visā pilnībā pašas radījušas tagadējo Afganistānu – neatrisināmo terorisma problēmu.

Fakts, ka afgāņu (un ne tikai afgāņu vien) teroristiskās kustības radījuši amerikāņu speciālisti, par amerikāņu naudu, ar amerikāņu ieročiem, ir labi zināms. Atliek vien atgādināt, ka pirms labi zināmajiem 2001. gada notikumiem misters Ben Ladens gadiem ilgi bija amerikāņu mediju un politiķu mīlulis.

Tātad ASV vispirms rada apstākļus pilsoņu kariem, masu slepkavībām un terora uzplaukumam dažādās valstīs, bet, kad tādu soļu neprognozētās sekas noved pie amerikāņu kareivju nāves un pašu Savienoto Valstu apkaunojuma starptautiskajā arēnā (ASV taču nesen faktiski kapitulēja Afganistānā, parakstot neiedomājami pazemojošu miera līgumu ar talibiem), no amerikāņu mediju un militārā kompleksa dzīlēm nekavējoties skan bļāvieni par to, ka pie visa vainīga Krievija un pret to jāievieš sankcijas.

Tomēr ir arī labās ziņas.

Agrāk sabiedrības uzticēšanās amerikāņu varas struktūru "noplūdēm", ko regulāri publicē tādi izdevumi, kā NYT vai The Washington Post, bija tik liela, ka pat publikācijas fakts gandrīz nekavējoties piespieda Trampa administrāciju "maksāt un nožēlot grēkus" un steigšus ieviest kārtējās sankcijas pret Krieviju, lai kaut drusciņ attaisnotos sabiedrības acīs, tagad situācija izskatās pavisam citādi.

Acīmredzot, gadiem ilgais "Russiagate" un absolūti melīgās apsūdzības un dosjē ar Krieviju kompromitējošu informāciju ir panākuši savu: liela daļa amerikāņu vairs netic paši saviem medijiem un paši savām varas struktūrām, politiķi var droši un atklāti apsūdzēt autoritatīvākos medijus un to avotus melos un pat rīkoties saskaņā ar savu vērtējumu.

Prezidents Donalds Tramps uz apsūdzībām atbildēja Twitter tīklā: "Melu ziņotājiem "The New York Times" ir jāatklāj savs "anonīmais" avots. Varu derēt, ka viņi to nespēj – ticamākais, ka tāda cilvēka nemaz nav!"

ASV Nacionālā izlūkošanas dienesta direktora pienākumu izpildītājs Ričards Grenels pat sāka strīdu sociālajos tīklos ar kongresmeni no demokrātiskās partijas par šo pašu jautājumu – viņš apsūdzēja politiķi par izlūkošanas datu izmantošanu politiskiem mērķiem:

"Es par to nekad neesmu dzirdējis. Riebīgi, ka jūs vēl joprojām politizējat izlūkdienestu. Acīmredzot, jūs nesaprotat, kā tiek pārbaudīta neapstrādāta izlūkošanas informācija. Daļējas informācijas nopludināšana žurnālistiem no anonīmiem avotiem ir bīstama, jo tādi kā jūs, manipulē ar to politiskā labuma dēļ."

Valsts izlūkdienests jau oficiāli noliedzis vismaz to The New York Times raksta daļu, kas attiecas uz prezidenta darbībām. Skaidrs, ka teorētiski tieši tā visam ir jānotiek, tomēr pat tāda miglaina normalitāte ir īsts brīnums mūsdienu Amerikā.

Starp citu, ja amerikāņu žurnālisti grib ieraudzīt īstos kareivju slepkavu kūdītājus, viņiem nāktos ieskatīties spogulī. Balvas par līķiem ne vienmēr ir materiāli labumi, un pieredze rāda, ka slava vai atzinība bieži vien ir daudz efektīvāks terorisma stimulators nekā pat lielas naudas summas.

The New York Times un citi amerikāņu mediji, kuri dēmonizē un pataisa par necilvēkiem amerikāņu policistus, konservatīvo vērtību piekritējus un "trampistus", faktiski sola tādu "emocionālu balvu" tiem, kuri vērsīsies pret šīm cilvēku grupām ar emocionālu, psiholoģisku, iespējams, pat fizisku vardarbību. Liberālo un progresīvo amerikāņu žurnālistu – masu nekārtību kūdītāju un apoloģētu – rokas līdz elkoņiem mirkst nogalināto amerikāņu policistu asinīs.

Tomēr tādu žurnālistu acīs amerikāņu policistu dzīvībai nav nekādas lielas nozīmes, amerikāņu kareivjus viņi grib apraudāt tikai tad, ja arī šīm asarām var pabīdīt uz priekšu sankcijas pret Krieviju vai Demokrātiskās partijas intereses.

Nav nekāds brīnums, ka aizvien mazāks skaits lasītāju grib uz vārda ticēt tādām mediju struktūrām gan ASV, gan pasaulē. Patiesībā galvenā sazvērestība pret amerikāņu ietekmi un varenību organizēta ar The New York Times redakcijas atbalstu. Var jau ieteikt piešķirt viņiem prēmiju, taču viņi visu padarīs arī bez maksas.

83
Tagi:
New York Times, Krievija, ASV
Pēc temata
ASV kļūdainā uzbrukumā Afganistānā gājuši bojā 16 policisti
Deputāts: ASV zog urānu no Hilmendas raktuvēm Afganistānā
ASV un "Taliban" parakstījuši miera līgumu
ASV apņēmīgā bezcerība Afganistānā

Siguldas ielās parādījušies dzeramā ūdens krāni

0
(atjaunots 18:36 05.07.2020)
Vairākās vietās Siguldā šovasar uzstādīti dzeramā ūdens krāni, lai pilsētas iedzīvotāji un viesi varētu veldzēties tveicē.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Šovasar Siguldas iedzīvotāji un viesi karstumā pilsētas ielās var izmantot dzeramā ūdens krānus uz ielas, vēsta Lsm.lv, atsaucoties uz Siguldas novada domes informāciju presei.

Sabiedriskās vietās tiks uzstādīti četri kartridži ar bioloģiski degradējoša materiāla maisiņiem, lai suņu īpašnieki pastaigu laikā varētu novākt savu mīluļu atstātās "veltes".

Ziņots, ka viens dzeramā ūdens krāns uzstādīts Raiņa parkā – šī atpūtas vieta ir ļoti populāra jauniešu vidū. Otrs krāns atradis vietu Svētku laukumā, ko bieži apmeklē tūristi, turklāt te labprāt pastaigājas vietējie iedzīvotāji.

Saulespuķu ražas novākšana, foto no arhīva
© Sputnik / Александр Кондратюк

Siguldas novada dome uzsvēra, ka ūdens krānos padots no pilsētas centralizētā ūdensvada, tāpēc nav nekādu šaubu – ūdens kvalitāte ir atbilstoša. Krāni darbosies visu silto sezonu.

Kastes ar kartridžiem suņu īpašniekiem uzstādītas kvartālā pie Siguldas pils un laukumā pie dzelzceļa stacijas. Vēl divas kastes uzstādītas Svētku laukumā. Iepriekš suņu pastaigas tur bija aizliegtas, lai nodrošinātu tīru un koptu vidi. Tagad laukumā var pastaigāties arī ar dzīvniekiem, uzsvēra varasiestādes, jo īpašnieki varēs sakopt vidi pēc saviem mīluļiem.

Iepriekš vēstīts, ka sakarā ar svelmi Latvijā jau vairākkārt izsludināts oranžais brīdinājums. Speciālisti brīdina par risku veselībai tādos laika apstākļos.

Atgādināsim, ka augstas gaisa temperatūras apstākļos nav ieteicams uzturēties saulē vairāk kā 10-15 minūtes. Atrodoties zem atklātas debess, ieteicams izmantot aizsargkrēmu un galvassegu.

No saules stariem ieteicams pasargāties cilvēkiem ar gaišu ādu, gaišiem vai rudiem matiem, ar lielu skaitu vasarraibumu. Piesardzīgiem jābūt arī visiem, kas agrāk guvuši saules apdegumus. No saules jāpasargā arī bērni.

No ultravioletā starojuma jāsargā acis, turklāt jāņem vērā, ka dažādas virsmas, piemēram, ūdens un gaišas smiltis atstaro lielāko daļu saules staru.

0
Pēc temata
Rīga izcepsies? Sinoptiķi izsludinājuši oranžo brīdinājumu
Latvijā kūst asfalts: autovadītājus brīdina par slideniem ceļiem
Klimata pārmaiņas ietekmē Latviju stiprāk nekā citas Eiropas valstis