Ziemeļu Straumes caurules

Vācija atdevusi Ukrainu "Gazprom" žēlastībai

103
(atjaunots 14:31 08.02.2018)
Galīgās atļaujas "Ziemeļu straumes 2" būvdarbiem tiks saņemtas šī gada pirmajā ceturksnī, un pēc tam reālas iespējas to apturēt būs varbūt tikai Eiropas Komisijai.

Kompānija Nord Stream 2 AG, "Ziemeļu straumes 2" operators saņēmusi atļauju gāzesvada būvdarbiem un ekspluatācijai Vācijas teritoriālajos ūdeņos un uz sauszemes Graifsvaldes pilsētas tuvumā. Tā nav pēdējā atļauja, kas nepieciešama cauruļvada būvdarbiem un ekspluatācijai, taču tas ir apņēmīgs Vācijas žests projekta atbalstam, neskatoties uz visām ASV, Polijas un Ukrainas pūlēm bloķēt projektu, raksta bloga Crimson Alter autors Ivans Daņilovs portālam RIA Novosti. Rakstu pārpublicēja Sputnik Igaunija.

Vācijas varasiestāžu atbildi kompānijas "Naftogaz Ukraini" vadītājs Andrejs Koboļevs komentēja savā lapa Facebook: "Kārtējais zvans mums visiem (ieskaitot darba grupu konveijera veidošanas speciālistus). Tas vēl nav pēdējais, taču darbībām no Ukrainas puses ir atlicis ļoti maz laika." Visu cieņu ierēdnim, taču nākas konstatēt, ka viņam ir nopietnas problēmas ar dzirdi vai pat dzirdes halucinācijas. Vācijas valdības lēmums – tas nav zvans, tur signalizē aizejošais vēstures vilciens, kurā gaišajās tālēs un uz svešām kabatām dodas trīs miljardi dolāru gadā – tieši tik daudz Ukraina nesaņems, kad beigsies Krievijas gāzes tranzīts. Var jau, protams, gulties uz sliedēm vēstures vilciena priekšā, taču rezultāts ir tīri labi paredzams.

Vācijas valdības lēmums šķiet drosmīgs, zināmā mērā pat izaicinošs, ņemot vērā neseno "Kremļa sarakstu", kuram Krievijas ierēdņus, korporāciju vadītājus un uzņēmējus teorētiski vajadzēja padarīt par "nepieskaramajiem", "toksiskiem" visa Rietumu biznesa acīs. Jā, saraksts (pagaidām) neparedz konkrētas personīgās sankcijas, taču amerikāņu eksperti un politiķi nekad nav slēpuši tā fundamentālo mērķi – panākt, lai Rietumos neviens negribētu sadarboties ar tā figurantiem, baidoties no sankcijām un amerikāņu justīcijas garās rokas, kas plaši pazīstama ar savu eksteritoriālo nekaunību.

Taču, neskatoties uz to, ka "Gazprom" valdes priekšsēdētājs Aleksejs Millers sarakstā redzams 96. rindiņā, Vācijas valdība nolemj piešķirt atļauju gāzesvada – "Gazprom" galvenā projekta būvdarbiem Vācijas teritoriālajos ūdeņos un uz sauszemes. Iznāk, ka vācu ierēdņi nevis sarauj attiecības, lauž līgumus, dzēš telefona numuru no saraksta un skrien sūdzēt grēkus Valsts departamentā par tuviem trešās pakāpes sakariem ar galaktiskā ļaunuma pārstāvjiem – Krievijas gāzes korporāciju, bet gan sper vēl vienu svarīgu soli "Ziemeļu straumes 2" atbalstam un viennozīmīgi demonstrē, cik ierobežotas ir "amerikāņu priekšrakstu"iespējas. 

Pavisam nesen poļu un ukraiņu žurnālistu un ekspertu noskaņojums bija visnotaļ spārnots, pateicoties Polijas premjerministra Mateuša Moravecka paziņojumiem, kurš izmantoja tikšanos ar ASV valsts sekretāru Reksu Tilersonu, lai izklāstītu savas iegribas par "Ziemeļu straumi 2" un Krievijas gāzes cenām.

"Mēs gribam, lai ASV likums par ierobežojošo režīmu no 2017. gada 2. augusta, kurā cita starpā runa ir par sankcijām pret Krieviju, attiektos uz gāzesvada "Ziemeļu straume 2" būvdarbiem," – klāstīja Polijas premjers.

Atliek tikai pabrīnīties par Tilersona aukstasinību: viņš nolēma neatgādināt publikas priekšā poļu sapņotājam, ka Valsts departamenta paskaidrojumi par ASV sankciju režīma likumu no 2017. gada 2. augusta jau ir oficiāli publicēti un formulēti tā, lai sankcijas nekādos apstākļos netiktu attiecinātas uz "Ziemeļu straumi 2".

Tilersons diplomātiski atbildēja, ka ASV atbalsta Poliju un iebilst pret "Ziemeļu straumi 2", turklāt piezīmēja, ka gāzesvads ir Krievijas politiskā spiediena instruments un tiks izmantots "reģiona destabilizācijai", taču nekādas sankcijas nesolīja. Vēl vairāk, viņš izmantoja situāciju, lai paziņotu, ka amerikāņu enerģētiskajām kompānijām ir nepieciešamās preces un pakalpojumi, lai "sekmētu Polijas enerģētiskās drošības panākšanu". Tulkojumā no diplomātiskās valodas var teikt, ka poļi pieprasīja ASV valsts sekretāram sankcijas, bet viņš attrauca, ka sankciju un "Gazprom" lētās gāzes vietā viņiem nāksies maksāt par dārgo sašķidrināto gāzi no Amerikas.

Situācija kļūst īpaši pikanta, ņemot vērā to, ka pēc Krievijas projekta "Jamal SDG" ekspluatācijas sākuma amerikāņiem paveras īsti neticamas iespējas: pirkt SDG no Krievijas par zemāku cenu, kas ļaus "atbrīvot" papildu SDG apjomus, lai pārdotu tos valstīm, kuras nevar atteikties politisku iemeslu dēļ.

Diezin vai tas patiks Polijas valdībai, taču īpašas izvēles nav, tātad atliek tikai piepūst vaigus, prasīt sankcijas un izlikties, ka nesaprot patiesos to trūkuma iemeslus.

Ja ASV varētu nesodīti ieviest ierobežojumus pret "Gazprom" partneriem Eiropā un "Ziemeļu straumi 2", tas jau sen būtu izdarīts, un Ukrainai ar Poliju pat nenāktos lūgt tādus soļus no ASV Valsts departamenta.

Vašingtonas lēmums atturēties no tāda soļa ir saistīts ar tīri pragmatiskiem apsvērumiem: Vācija publiski piedraudēja ar atbildes sankcijām, lai sodītu ASV par likumdošanas eksteritoriālo pielietojumu. Vācijas ekonomikas ministre norādīja, ka tas ir "starptautisko normu pārkāpums". Nav jābūt gaišreģim, lai saprastu: starp atbildes pasākumiem noteikti būtu aizliegums amerikāņu SDG piegādēm Eiropā, vismaz tāpēc, lai neļautu ASV politiķiem īstenot pasludināto sankciju mērķi (tas ir, bīdīt savu SDG Eiropas tirgū).

Neapšaubāmi, Vašingtona dod priekšroku scenārijam, kurā iespējams nopelnīt vismaz kaut cik naudas, pārdodot gāzi vasaļiem Eiropā, nevis variantu, kura ietvaros Eiropas SDG tirgus zaudējumam ASV pievienotos sankcijas pret Eiropā strādājošajām nacionālajām enerģētiskajām kompānijām un plašs diplomātiskais skandāls.

ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons
© Sputnik / Рамиль Ситдиков

Vēl būtu pāragri apgalvot, ka "Ziemeļu straume 2" tiks uzbūvēta, taču atliek aizvien mazāk laika negatīvo scenāriju īstenošanai. Atļauju galīgo paketi Nord Stream 2 AG saņems šī gada pirmajā ceturksnī, un pēc tam reālas iespējas apturēt tā izbūvi būs varbūt tikai Eiropas komisijas rokās, turklāt tikai tad, ja Vācijā brīnumainā kārtā radikāli mainīsies attieksme pret projektu.

Spriežot pēc tā, ka partneri Eiropā jau lūdz "Gazprom" 2019. gadā nodrošināt viņiem gāzi pa tiešo no Vācijas, nevis cauri Ukrainai, var secināt, ka Eiropas enerģētiskie giganti par "Ziemeļu straumes 2" panākumiem nešaubās. "Es nevienu vārdā nesaukšu, taču daudziem partneriem tika piedāvāta iespēja saglabāt tranzītu cauri Ukrainai pēc 2019. gada, un viņi atbildēja: "Nē, paldies, mēs vēlamies saņemt gāzi jaunajā punktā," – pastāstīja "Gazprom" valdes priekšsēdētāja vietnieks Aleksandrs Medvedevs. Faktiski Eiropas enerģētiskie giganti pieprasa pārvērst Ukrainas gāzes tranzīta sistēmu par metāllūžņiem, un tagad to var glābt tikai brīnums.

Autora domas var neatbilst redakcijas viedoklim.

103
Temats:
Ziemeļu straume 2 (197)
Pēc temata
"Radīts Eiropai": "Ziemeļu straumi 2" vairs nevar apturēt
Ekologi pieprasa Merkelei apturēt "Ziemeļu straumi 2"
Mediji: Vācija aizstāv "Ziemeļu straumi 2" no Eiropas Komisijas
Eksperts: "Ziemeļu straumes 2" būvdarbi ir svarīgāki nekā pret Krieviju vērsto sankciju atcelšana
Ukraina

Ukraina iestājas NATO? Vai ukraiņi kļūs par placdarmu iebrukumam Krievijā

21
(atjaunots 13:35 07.08.2020)
Pakāpeniska atteikšanās no Kalašņikova automātiem, kopīgas mācības, izlūkinformācijas apmaiņa- Ukrainas politiķus un ģenerāļus ļoti iedvesmojis NATO īpašā partnera statuss.

Pēc viņu domām, tas pamatīgi tuvina iestāšanos aliansē. Par to, kādas perspektīvas patiesībā pavērušās Kijevai, portālā RIA Novosti stāsta Nikolajs Protopopovs.

Sapņi par spēcīgu aizbildni

Jau janvārī Ukraina lūdza NATO piešķirt īpašā partnera statusu ar paplašinātām iespējām. Jūnijā lūgums tika izpildīts. Kijeva gavilē. Kādas tad īsti ir tās "paplašinātās iespējas"?

Pirmkārt, tās nozīmē dalību Ziemeļatlantijas alianses mācībās, kas Ukrainas BS agrāk bija liegta. Bet tam – ātrāka un padziļināta izlūkošanas datu apmaiņa. Augstākā rada jau ķērusies pie tiesiskās bāzes, tostarp pie atbilstošiem grozījumiem likumā "Par izlūkošanu".

Ukrainas Aizsardzības ministrij pievērsusi uzmanību tam, ka partnerība "ļaus piekļūt mūsdienīgai pieredzei un spēku un līdzekļu prioritārai sertifikācijai". Kijeva varēs ieguldīt savu artavu NATO operāciju plānošanā, Ukrainas speciālistiem būs tiesības ieņemt amatus alianses štābā un citās struktūrās.

Paplašināsies sadarbība kiberdraudu, starptautiskā terorisma un organizētās noziedzības apkarošanā.

NATO īsteno Paplašināto iespēju programmu (Enhanced Opportunities Partner, EOP) no 2014. gada. Toreiz partneru statusu saņēma Zviedlrija, Somija, Austrālija, Gruzija un Jordānija. Galvenais mērķis – pastiprināt bruņoto spēku operatīvo savienojamību. Katrai valstij izvēlas konkrētus pasākumus, ņemot vērā nacionālās vajadzības.

Gatavs placdarms

Kijeva uzskata, ka partnera statuss liecina par "valsts lielo nozīmi visa bloka acīs". Sak, pilnvērtīga iestāšanās aliansē tagad ir garantēta.

Tomēr eksperti, kam RIA Novosti lūdza komentārus, atzīmē, ka tam nav nekāda sakara ar realitāti.

"Ukrainas "drīzā ieiešana" Ziemeļatlantijas blokā ilgst jau vairākus gadus, - konstatēja analītiskā kluba "Valdai" eksperts Artjoms Kurejevs. – NATO pastāvīgi izdomā Kijevai kaut kādus reklāmas gājienus. Spilgts piemērs - paplašināto iespēju partnera statuss. Patiesībā Ukraina vēl ilgi neatbildīs alianses kritērijiem. To ļoti labi saprot gan Briselē, gan Vašingtonā."

Ukrainas oficiālie dati liecina, ka valsts izdevumi aizsardzībai atbilst prasībām – 5,4% no IKP (2019. gadā). Tomēr UBS, pēc speciālistu domām, nekādi neiederas NATO.

"Tiesa, tā nav galvenā problēma. Daudz svarīgāk ir tas, ka NATO neuzņem valstis ar neatrisinātām teritoriālajām problēmām un gruzdošiem konfliktiem, - uzsvēra Kurejevs. – Kijeva aliansei nav vajadzīga. Briselei tāpat pietiek galvassāpju, piemēram, ar tiem pašiem grieķiem un turkiem. Arī Berlīnes un Vašingronas pretrunas neuzlabo situāciju."

Acīmredzamsa ir arī cita nianse: partnera statuss Ukrainai piešķirts savtīgiem nolūkiem. Militāro zinātņu doktors Konstantīns Sivkovs ir pārliecināts, ka tas automātiski paredz alianses militārā kontingenta dislokāciju valstī.

"Tagad viņi varēs sākt karadarbību no Ukrainas teritorijas, - paskaidroja eksperts. – Turklāt bez jebkādām saistībām no NATO puses. Tas ir, hipotētiskas agresijas gadījumā Kijevu neaizstāvēs. Tātad noteikumi ir visnotaļ ellišķīgi. UBS ļaus piedalīties mācībās, sniegt palīdzību. Kā Gruzijai. Taču viņus alianse neuzņēma. Mēs atceramies ar ko viss beidzās, kad Tbilisi uzbruka Dienvidosetijai – NATO pat pirkstu nepakustināja."

Nezaudē cerības

Un tomēr pēcmaidana Ukraina visiem spēkiem tiecas iestāties aliansē. Jau 2014. gada decembrī Augstākā rada apstiprināja divu likumu grozījumus, atsakoties no ārusbloku valsts statusu un apsolīja nodrošināt Bruņoto spēku atbilstību NATO. Krievijas Ārlietu ministrija uzskata, ka par NATO partneri Kijeva kļuvusi tikai politisku iemeslu dēļ.

"Lai ko NATO runātu par šo lēmumu, politiskais zemteksts ir nepārprotams – apstākļos, kad Kijeva atklāti sabotē Minskas protokolu izpildi, par ko pati alianse vairākkārti ieteikusies. Kijeva turpina karu Donbasā. To vienkārši nevar vērtēt citādi, kā vien Ukrainas valdības destruktīvā kursa mērķtiecīgu atbalstu," teica Krievijas ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova.

Viņa piebilda, ka Ukrainas jaunais statuss NATO nekādi neietekmēs bruņotā konflikta noregulēšanu valsts dienvidrietumos.

Pie tam Maskava pastāvīgi pievērš uzmanību Kijevai sniegto augošo militāro palīdzību no ASV. Piemēram, ASV aizsardzības budžeta 2021. gadam projekts paredz desmitiem miljonu dolāru bruņojuma piegādēm Ukrainai.

"Plānots pat uzstrādāt programmu UBS attīstības kompleksam atbalstam, - precizēja ĀM. – Acīmredzot, ASV ir noskaņotas izmantot NATO partnera ar paplašinātām iespējām statusa piešķiršanu Ukrainai, lai stiprinātu savu ietekmi valsts aizsardzības sektorā. Vašingtona vienmēr aktīvi mudināja Kijevu reformēt bruņotās struktūras un nodrošināt militārās rūpniecības kompleksa pāreju pie NATO standartiem."

Pēc būtības, ar tamlīdzīgiem soļiem Vašingtona atbalsta "kara partiju" Kijevā un atbalsta Ukrainas valdības soļus: Minskas protokolu sabotāža un karadarbības turpināšana Donbasā.

21
Tagi:
uzbrukumi, NATO, Krievija, Gruzija, Ukraina
Pēc temata
Tramps aicina Eiropu nežēlot naudu Ukrainai
Bloķēt Krimu. ASV nopietni ķērušās pie Melnās jūras
Latvija sveic Ukrainu ar integrāciju, eksperti uzskata, ka tā neredzēs NATO 20 gadus
(OTRK) Iskander

Jauni sveicieni NATO: "Iskander" pielāgosies mērķiem jūrā

27
(atjaunots 13:26 07.08.2020)
Krievija stiprina nacionālo un starptautisko drošību, piesedzot ar raķešu kompleksiem "Iskander" savas sauszemes un jūras robežas.

Stratēģija ir loģiska: jo vairāk raķešu kompleksu un iespējamā kaitējuma potenciālajam agresoram, jo stabilāks ir miers Eiropā un Āzijā, norāda militārais analītiķis Aleksandrs Hroļenko.

Avīzes "Izvestija" informācijas avots Krievijas Aizsardzības ministrijā atklāja, ka operatīvi taktiskie raķešu kompleksi (OTRK) "Iskander" tiks izmantoti triecienam pa pretinieka jūras desantu un kuģiem. Sauszemes spēku raķešu brigādes sākušas apgūt jūras kauju taktiku. Komplekss pretinieka desanta atvairīšanai jau tehnoloģiski ir gatavs.  OTRK "Iskander M" atšķiras darbības rādiusa un precizitātes ziņā. Analogu tam nav visā pasaulē.

"Iskander" šaušanas mācības jūrā notika 20. jūlijā KF Bruņoto spēku Dienvidu kara apgabala raķešu grupējuma pēkšņās pārbaudes laikā. OTRK nosacīti likvidēja militārās tehnikas grupu, tai izsēžoties krastā no desanta kuģiem, un neļāva nosacītā pretinieka jūras desantam ieņemt Melnās jūras krastu.

Integrācijā ar bruņoto spēku kontroles automatizēto sistēmu "Iskander" krasta aizsardzības dziļumā spēj reālā laika režīmā saņemt informāciju par mērķiem no aviācijas, flotes, izlūkiem, bezpilota lidaparātiem un  apšaudīt kustīgus mērķus jūrā (ar pretinika kuģu kursa un ātruma korekciju). OTRK "Iskander M" raķetes nespēj pārtvert nekādas esošās un perspektīvās PRA sistēmas. Tās pārvar 500 km 4 minūšu laikā, pie tam kaujas galviņas 9M728 vai R-500 novirzās no mērķa ne vairāk kā par vienu metru. Sadraudzībā ar krasta raķešu kompleksiem "Bal" un "Bastion" (attālums jūrā – 260 un 350 km atbilstoši), spēcīgākais "Iskander" spēj nostiprināt ešelonēto aizsardzību un padarīt Krievijas jūras robežas patiešām nepieejamas.

Iepriekš Krievijas AM ziņoja, ka ar OTRK "Iskander M" tiks apbruņotas visas desmit raķešu brigādes un plānots savormēt vēl trīs. Krievijas aizsardzības rūpniecība laiž klajā divus brigāžu komplektus gadā. vienlaikus tiek modernizēti "Iskander" ar mērķi celt kompleksu efektivitāti.

Kuģu apšaude

Par Krievijas krasta aizsardzību atbild Baltijas, Ziemeļu, Klusā okeāna, Melnās jūras flotes un Kaspijas flotiles kara kuģi, jūras aviācija un krasta spēki. Liela loma ir mobilajiem pretkuģu raķešu kompleksiem "Bal" un "Bastion". Laika gaitā ierinda krastā kļūst "blīvāka". Piemēram, 2019. gadā Baltijas flote saņēma pati savu tanku pulku – aizsardzībai no desanta, bet Melnās jūras floti nostiprina trešais gaisa desanta pulks Krimā.

Neordinārais lēmums – piesaistīt krasta aizsardzībai Sauszemes spēku raķešu brigādes ar kompleksiem "Iskander M" ļauj operatīvi paplašināt Krievijas precīzo ieroču potenciālu jūras karadarbības arēnā.

Saskaņā ar izstrādātāja datiem, Krievijas raķešu brigādes komplektu veido 51 mašīna, ieskaitot 12 starta iekārtas, 12 transporta-pielādēšanas, 11 štāba un 14 sagādes mašīnas. Tātad divu minūšu laikā brigāde var palaist 24 raķetes (līdz atkārtotai pielādēšana). Pastiprinātās brigādes zalve – 32 raķetes. Jo lielāku skaitu mērķu "Iskander" likvidēs jūrā, jo mazāk Krievijas karavīriem nāksies karot krastā. Tās nav liekas raizes, jo domājamā pretinieka mūsdienu uzbrukuma taktika paredz dažādus jūras desanta variantus (Baltija ir īpaši bagāta ar tamlīdzīgām NATO mācībām). Tiek izspēlēts desants neiekārtotā krastā un jūras kājnieku aizhorizonta izsēdinašana no desanta kuģiem – ātrgaitas kuteros un helikopteros ar eskorta  triecina kuģu un aviācijas atbalstu. "Iskander M" masveida trieciens 500 km attālumā var izjaukt tamlīdzīgu pretinieka operāciju pašā sākumā. Pie tam OTRK komandas var tikpat efektīvi atbalstīt arī Krievijas jūras kājnieku darbības.

Ne velti kompleksu "Iskander M" dalība mācībās vienmēr īpaši kaitina NATO vadību – tai nav nekā, ko likt pretī. Un tagad alianse saņem jaunus sveicienus – jūrā. Modernizētie "Iskander" kompleksi un jūras mērķiem pielāgotās raķetes ar palielinātu darbības rādiusu ("Rosteh" apsolīja) ļaus manāmi ierobežot NATO Jūras spēku provokatīvo aktivitāti un stiprināt starptautisko drošību Krievijas robežu perimetrā. Jāpiebilst, ka Krievija nevienu neapdraud, tā tikai asimetriski atbild uz Rietumu naidīgajiem soļiem, adekvāti reaģē uz Rietumu militārā bloka augošo trieciena potenciālu Baltijas un Melnās jūras reģionā. Ja alianse pārtrauks dislocēt Krievijas robežu tuvumā nepārprotami pret Krieviju vērstas PRA pozīcijas un jaunas militārās bāzes, "Iskander" demonstrēs savas unikālās iespējas tikai poligonos.

Neatvairāma kvaziballistika

OTRK "Iskander M" ir paredzēts neliela izmēra un teritorijā izkliedētu mērķu precīzai likvidācijai ar vairāku tipu kaujas galviņām, kuru vidū ir arī kodoltermiskais bruņojums līdz 500 km attālumā. tēmēšanai tiek izmantota inerciāla navigācijas sistēma un GLONASS satelītu signāls. Fināla zonā aktivizējas "gudrā" optiskā paštēmēšanas galviņa, kas nodrošina precizitāti līdz dažiem metriem. Raķešu mērķi iespējams mainīt lidojumā, tāpēc iespējams uzbrukt mobiliem mērķiem, ieskaitot pretinieka kuģus.

Kompleksa rīcībā ir divu tipou raķetes: aeroballistiskās 9M723, kas pārvietojas pa kvaziballistisku trajektoriju līdz 50 km augstumā, un spārnotās 9M728, jeb R-500, kas tuvojas mērķim nelielā augstumā. "Iskander" raķetēm ir maza atstarojošā virsma, sarežģīta lidojuma trajektorija (to vada gāzes dinamiskās un aerodinamiskās stūres), un tās nespēj pārtvert neviena esošā PRA un PGA sistēma. Pēc starta un mērķa tuvumā raķetes enerģiski manevrē ar pārslodzi 20-30g apmērā. Raķetes starta masa – 3,8 tonnas, garums – 7,2 metri, ātrums pārsniedz 2 km/sek., intervāls starp divu raķešu startiem – 1 minūte.

Galvenie likvidācijas objekti krastā – pretinieka raķešu kompleksi un reaktīvās zalves uguns sistēmas pozīcijās, kara aviācija aerodromos, komandpunkti un sakaru mezgli. OTRK "Iskander M" pārspēj labākos ārvalstu analogus (Lance, ATACMS, Pluton) precizitātes, raķešu starta sagatavošanas ātruma un citu īpašību ziņā. Kompleksa galvenās priekšrocības: stratēgiskā mobilitāte, iespēja slēpti organizēt kaujas dežūru un palaist raķetes, lidojuma uzdevuma automātisks aprēķins un ievadīšāna, augsta kaujas uzdevuma izpildes ticamība apšaudes un radioelektroniskās cīņās apstākļos. Atgādināšu, ka Krievijas "Iskaner" ir sekmīgi pārbaudīti kaujas apstākļos Sīrijas Arābu Republikas teritorijā. Salīdzinājumam: ASV atteicās no sava "Iskander" analoga, jo kompānija "Raytheon" nespēja izstrādāt jaunu modernu OTRK Pentagona vajadzībām.

27
Pēc temata
Krievijas ĀM komentēja scenāriju par kodoluzbrukumu Baltijai
Amerikāņu medijs pastāstīja par Krievijas kompleksu, no kura baidās NATO
Kā "Bastioni", "Iskanderi" un Baltijas flotes aviācija atbildēja uz mācībām "Baltops 2020"
"Maskavu noteikti sasniegs": ko amerikāņi vēlas uzstādīt Eiropā
Dīvans, foto no arhīva

Latvija atjaunojusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro pašizolācija

0
(atjaunots 11:03 08.08.2020)
Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs, bīstoties no jauniem Covid-19 uzliesmojumiem, atjaunojis valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro divas nedēļas ilga pašizolācija.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Pašizolācija Latvijā ir jāievēro, atgriežoties no valstīm, kurās koronavīrusa infekcijas līmenis pārsniedz 16 gadījumus uz 10 000 iedzīvotāju.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) iekļāvis atjaunotajā sarakstā 17 Eiropas Savienības un Eiropas ekonomiskās zonas valstis. Starp tām ir Luksemburga, Rumānija, Spānija, Beļģija, Bulgārija, Malta, Zviedrija, Šveice, Čehija, Nīderlande, Portugāle, Islande, Francija, Polija, Horvātija, Austrija un Kipra.

Tāpat divas nedēļas nāksies pasēdēt mājās pēc Monako, Andoras, Sanmarīno, Austrālijas, Marokas un Kanādas, kā arī Krievijas un Baltkrievijas apmeklējuma vai tranzīta caur šīm valstīm.

Vakar Latvijā veikti 2137 koronavīrusa testi, fiksēti seši jauni infekcijas gadījumi.

SKPC informēja, ka trīs inficētie kontaktējušies ar citiem slimniekiem, viens atgriezies no Polijas, vēl viens gadījums saistīts ar Covid-19 uzliesmojumu Murjāņu sporta ģimnāzijā, par sesto inficēto informācija vēl tiek precizēta.


0
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Pēc temata
Gamaleja centrā pastāstīja par vakcīnas pret Covid-19 izmēģinājumiem uz bērniem
Pēc dažām dienām Krievijā tiks reģistrēta pirmā vakcīna pasaulē pret koronavīrusu
"Vakcīnu sacīkstes": Rietumos apsūdz Krieviju
Vai visiem pietiks: pasaules bagātākās valstis jau izpērk vakcīnu pret Covid-19