LGBT kopienas dalībnieks

Latvijai neizdosies bēgt no homoseksuālās Eiropas

275
(atjaunots 11:20 29.11.2017)
Vispirms ES piespiedīs Latviju legalizēt viendzimuma partnerattiecības, pēc tam – arī laulības, un tam nepretosies ne vietējās tradicionālās reliģiskās konfesijas, ne sabiedrība. Vai visi ir padevušies?

RĪGA, 29. novembris — Sputnik, Jevgēņijs Leškovskis. Medijus aplidojis jaunums: pēc Eiropas Cilvēktiesību tiesas un pēc tam arī Eiropas Komisijas lēmuma Rumānija, Polija, Slovākija, Bulgārija, Lietuva un Latvija, kur viendzimuma laulības vai partnerattiecības vēl nav legalizētas, iespējams, būs spiestas oficiāli atzīt viendzimuma savienības. Pagaidām runa ir par citās ES valstīs oficiāli slēgtu laulību un partnerattiecību atzīšanu, taču pēc tam, kā mēdz teikt, visu nokārtos "uz vietas", pat baznīcās laulās, kā, piemēram, Francijā, Anglijā, Vācijā utt. Gadījies ļoti nepatīkams precedents. Eiropas cilvēktiesību tiesa sākusi izskatīt jautājumu par viendzimuma laulību atzīšanu ES valstīs, kur tās ir nelikumīgas. Tas notika pēc tam, kad Rumānijas Konstitucionālā tiesa vērsās Eiropas tiesā ar līgumu atrisināt sekojošu situāciju: rumāņu homoseksuālis ASV apprecējis amerikāni, taču pēc tam viņi atbraukuši uz Rumāniju un pieprasījuši atzīt viņu laulību. Eiropas tiesa sāka izvērtēt jautājumu, un vienlaikus dokumenti tika nosūtīti Eiropas komisijai – ES likumdevējam.

Izbrāķēt neizdosies?

Rumānijā viendzimuma laulības netiek slēgtas, tāpat kā Latvijā, kuras Satversmē teikts, ka laulība ir vīrieša un sievietes savienība. Taču aizvien lielāks juristu skaits nodarbojas ar šo jautājumu. Izrādās valstī ir virkne pāru, kuri salaulājušies vai noslēguši partnerattiecību līgumu citās ES valstīs un atgriezušies dzimtenē, kur viņu savienības ir nelikumīgas. Un juristi aizvien biežāk saka, ka minēto Satversmes pantu ir viegli "apiet", ja laulība noslēgta citā ES valstī, atliek tikai mazliet pagaidīt.

Sputnik lūdza komentēt situāciju tiesībsargu Kasparu Zālīti – lesbiešu, geju un biseksuāļu organizācijas Mozaīka pārstāvi. Viņš norādīja, ka Eiropas Savienība nevar piespiest Latviju atzīt viendzimuma laulības, tāpat kā partnerattiecības. Pavisam cita lieta – citās valstīs noformētas partnerattiecības un laulības.

"Ja divi cilvēki stājušies laulībā, piemēram, Vācijā, viņu savienība, pēc būtības, ir likumīga visā ES teritorijā. Taču tas nenozīmē, ka tagad viendzimuma laulības tiks noslēgtas Latvijā – patlaban tas neatbilst Satversmei. Vienlaikus Satversmei pretrunā nav tā saucamo partnerattiecību legalizācija, kas nepieciešama cilvēktiesību aizsardzībai," – saka Kaspars Zālītis.

Eiropas vērtības un brīvības

Savukārt organizācijas "Sargāsim mūsu bērnus" līderis Vladimirs Lindermans ir pārliecināts: vispirms Latvijā tiks atzītas citās valstīs slēgtas viendzimuma laulības un civilās savienības, pēc tam partnerattiecības tiks noformētas arī mājās (kā tas notiek Igaunijā), bet vēlāk itin vienkārši tiks pārrakstīta arī pazīstamā Satversmes rindiņa.

Savulaik viņa organizācija iniciēja parakstu vākšanu par grozījumiem likumā par bērnu tiesību aizsardzību ar mērķi vēlāk sarīkot referendumu. Pirmais grozījums: bērnudārzos, skolās un citās mācību iestādēs nepilngadīgajiem aizliegt viendzimuma attiecību popularizāciju. Otrais: aizliegt bērnu iesaistīšanu jebkādos pasākumos, kuru mērķis ir viendzimuma attiecību reklāma un popularizācija. Diemžēl tolaik viņš nesaņēma nepieciešamo skaitu parakstu. 

"Un kopš tā laika aizvien skaidrāk saskatu, ka Latvijā pārliecinoši plešas plašumā viendzimuma attiecību tēma. Un sabiedrība tam gandrīz nepretojas. Cilvēki iet uz kino un skatās filmas, kurās aizvien aktīvāk tiek propagandēti viendzimuma sakari, izbauda "pārsteidzošus stāstus" internetā, neiebilst pret dažādām LGBT iniciatīvām, sagremo visu ar juvenālo justīciju un feminismu saistīto. Aizvien vairāk cilvēku šeit homoseksuālās attiecības uzskata par normu Eiropas vērtību un brīvību virknē," – norāda Vladimirs Lindermans.

Lindermans uzskata, ka viendzimuma attiecību propagandu Latvijā itin vienkārši būtu varējuši pārtraukt tradicionālo reliģisko konfesiju vadītāji. Minētās parakstu vākšanas laikā viņš vērsās pie visu konfesiju vadības, taču neviena neatbalstīja iniciatīvu, izņemot pavisam nelielas reliģiskās grupas.

"Viņi negribēja iet līdzās man, citādi paši būtu nākuši klajā ar iniciatīvu. Galvenās reliģiskās kopienas varēja nākt klajā ar viedokli, vērsties pie draudzēm un apturēt LGBT propagandu. Ticiet man, viņi to būtu apturējuši. Bet tagad situācija ir tāda, ka ar laiku būs pavisam vienkārši pārrakstīt to rindiņu Satversmē. Jā, "Saskaņa" un "Nacionālā apvienība" pagaidām tādu soli nespers. Tomēr galu galā Latvija piekāpsies ES spiedienam," – ir pārliecināts Lindermans.

Eiropas "maigie" vīrieši ir apjukuši

"Taču patiesībā mani vairāk satrauc kas cits. Visas šīs "tolerantās tendences" ne tikai samazina Eiropas pamatiedzīvotāju demogrāfiju, kaitē laulību institūtam un tradicionālajām ģimenes vērtībām, cita starpā tās mēslo augsni radikālajam islāmam. Par to runā vadošie analītiķi pasaulē. Eiropā, kur tagad aizvien agresīvāks ir kaislīgs feminisms un viendzimuma attiecības ir norma, zūd jēdziens "vīrietis".

Krievu valodā ir vārds "zilais", latviešu žargonā ir skaidrāks vārds – mīkstais. Tas precīzi raksturo ne tikai noteiktas grupas vēlmes dzimumdzīvē, bet arī lielākās daļas Eiropas vīriešu būtību – ārēji viņi varbūt ir stipri, taču patiesībā jau sen – "mīkstie". Ja tu Eiropā, izkāpjot no transporta, pasniedz roku sievietei, tu pārkāp viņas tiesības, pat pazemo viņu, tāpat kā palaižot viņu pa priekšu, atverot durvis, dodot vietu transportā: tā tu dod mājienu par viņas "vājo dzimumu" un var pat tiesā nokļūt.

Lūk, kāds daiļrunīgs gadījums. Augustā Turku pilsētā Somijā marokānis ar nazi metās virsū sievietei ar saucieniem "Allah akbar", pēc tam uzbruka arī citiem. Kas centās viņu bezbailīgi neitralizēt? Tādi paši migranti – musulmaņi, taču normāli cilvēki, nevis teroristi. Bet "mīkstie" somi stāvēja blakus un klusēdami vēroja notiekošo. Un runa pat nav par bailēm, ko juta somi (uzbrucējs taču bija viens, bet apkārt – pūlis), bet gan par to, kas notiek galvās. Eiropiešu vīrieši nesaprata, kā izturēties – sieviete arī ir "stiprais dzimums" (kā nu ne – caurcaurēm tolerantajā Somijā), lai atvaira draudus. "Mīkstie" vīrieši nesastinga bailēs, viņiem galvā jau ir citādas uzvedības normas.

Tagad Eiropā vīrietis ir pārvērties par tādu "mākoni biksēs". Daudzi vēl joprojām normāli vīrieši redz, kas notiek, un meklē alternatīvu. To viņi atrod islāmā, biežāk – tā radikālajos atzarojumos, kuri atklāti saka "nobeigt tos izvirtuļus!" Un daudzi, kam apriebušās tolerantās eiropeiskās vērtības, pāriet islāmā, kur nav iznīdēts normālas ģimenes jēdziens, un vīrietis ir vīrietis," – uzsvēra Vladimirs Lindermans.

275
Pēc temata
Itālijā atļautas viendzimuma laulības
Skotijas baznīca atļāvusi viendzimuma laulības saviem garīdzniekiem
Bundestāgs apstiprināja likumu par viendzimuma pāru laulībām
Valdošā koalīcija neatbalsta iespēju reģistrēt viendzimuma partnerattiecības
Somijas parlaments apstiprinājis likumu par viendzimuma laulībām
Reliģijas skolotāju Lietuvā var atlaist no darba par homofobiju mācību stundā
Piloti pie Su-24M, foto no arhīva

"Nosvīdu pirtī": šo operāciju piloti uzskata par bīstamāko

21
(atjaunots 11:53 01.08.2020)
Pareizi aprēķināt ātrumu, precīzi novērtēt distanci un vairākas minūtes noturēt lidmašīnu nemainīgā stāvoklī – degvielas uzpilde tiek uzskatīta par vienu no sarežģītākajiem pilota darba elementiem. No ekipāžas tā prasa dzelzs nervus.

Lai saņemtu atļauju degvielas uzpildei, vajadzīga solīda pieredze grupas pilotāžā. Par to, kā notiek degvielas uzpilde gaisā, portālā RIA Novosti pastāstīja Andrejs Kocs.

Noķert konusu

Degvielas uzpilde debesīs būtiski palielina lidojuma attālumu, teorētiski var padarīt to pat neierobežotu. Tas ir īpaši aktuāli lidmašīnām, kas strādā lielā attālumā no bāzes aerodroma – ne vienmēr taču pēc kaujas uzdevuma izpildes tvertnēs pietiks degvielas mājupceļam.

Palīgā nāk degvielas uzpildes lidmašīnas. Paši piloti tās dēvē par tankkuģiem. Parasti "lidojošās DUS" ir modificētas kara transporta aviācijas kravas lidmašīnas. Tajās uzstāda papildu tvertnes ar aviācijas degvielu un speciālas parsūknēšanas sistēmas. Krievijā vienīgais specializētais degvielas uzpildes lidmašīnas tips ir Il-78 un tā variants Il-78M. Kopā GKS ir piecpadsmit šādi lidaparāti.

Degvielas pārsūknēšanai gaisā Krievijas aviācija izmanto formulu "šļūtene – konuss – stanga". Lidmašīna tiek komplektēta ar vienu vai vairākām piekares uzpildes iekārtām. Parasti divas atrodas zem spārniem, aiz dzinēju motogondolām, trešā – fizelāžas astes daļā. Katrai ir vairākus desmitus metru gara elastīga šļūtene. Tās galā – tā saucamais konuss, līdzīgs badmintona volānam. Tā ir "uzpildes pistole".

"Tankkuģis uzņem noteiktu augstumu un samazina ātrumu līdz 500-600 km/h, pēc tam, saglabājot pastāvīgu kustības virzienu, izlaiž šļūtenes, - RIA Novosti pastāstīja Krievijas Nopelniem bagātais kara lidotājs, ģenerālmajors Vladimirs Popovs. – Lidmašīnai-"klientam" ir jāpietuvojas tās astei un mazliet jāsamazina augstums, jāizlaiž stanga – degvielas uztvērējs un jātrāpa ar to precīzi konusā šļūtenes galā. Stanga ar elektromagnētisko slēdzeni savienota ar centrālo atveri, pēc tam notiek hermetizācija, un degviela tiek padota zem augsta spiediena. Procedūra ilgst desmit-piecpadsmit minūtes. Tiklīdz degvielas padeve pārtrūkst, uzpildītā lidmašīna atvienojas no tankkuģa un turpina lidojumu."

Intuīcija un savaldība

Izskatās vienkārši tikai uz papīra. Patiesībā tas ir viens no sarežģītākajiem taktiskajiem pilotēšanas elementiem. Uzpildes stangas uzstādītas visiem iznīcinātājiem, iznīcinātājiem-bumbvedējiem, pārtvērējiem, tālās un stratēģiskās aviācijas lidmašīnām. Īpaša loma degvielas uzpildei ir jūras aviācijā, jo okeānā nav aerodromu, kur nosēsties un pieliet pilnas tvertnes.

Personālsastāva apmācības un kvalifikācijas celšanas centri atļauj sākt treniņus šīs operācijas izpildei tikai pirmās klases lidotājiem, kuri labi apguvuši lidojumus grupā. Tieši grupas pilotāža izstrādā virsniekiem acumēru un prasmi orientēties telpā. Augstumā bieži "krata": turbulence un "gaisa bedres" var jebkurā brīdī novirzīt lidmašīnu no kursa.  

"Vispirms māca vienkārši pietuvoties tankkuģim no astes un turēties noteiktajā attālumā no tā, - skaidroja lidotājs. – Nākamais posms – "sausā" uzpilde: šļūtenes savienošana ar konusu bez degvielas padeves. Tikai vēlāk, kad parādās iemaņas un pārliecība par saviem spēkiem, notiek īsta uzpilde. Ekipāžas, kas nav spējušas apgūt procedūru, dodas uzdevumos ar piekārtām degvielas tvertnem. Tas nav labākais risinājums – tvernes aizņem bruņojuma piekares punktus un samazina lidmašīnas aerodinamiku."

Smago tankkuģu pacelšana gaisā pilotu apmācībām nav nekāds lētais prieks. Tāpēc to lomu parasti izpilda frontes bumbvedēji Su-24, kā arī klāja Su-33 un MiG-29K. Šim nolūkam izstrādāti speciāli piekarami agregāti.

"Ļoti labi atceros savu pirmo mācību uzpildi gaisā, - stāsta atvaļinātais majors Dmitrijs Ļitvinovs, iznīcinātāja Su-27 pilots. – Pacēlos no aerodroma, izgāju noteiktajā rajonā, pietuvojos Su-24 astei. Viņš izlaida savu "puņķi", es izlīdzināju ātrumu, ieņēmu augstumu, izlaidu stangu... un te sāka "kratīt". Nokļuvām turbulences zonā, lidmašīnu pasvieda uz priekšu, uzpildes konuss iesita pa kabīnes lukturi. Samazināju ātrumu, atkal pamēģināju savienoties, atkal neizdevās. Tikai ar trešo mēģinājumu trāpīju ar stangu konusā. Nosvīdis biju kā pirtī."

Uzpilde ar autopilotu

Kara lidmašīna var līdz trīs reizes uzpildīties gaisā. Stratēģiskie raķešnesēji Tu-95MS un Tu-160, kas strādā maksimālā attālumā no aerodroma, parasti divas reizes papildina degvielas rezervi – pa ceļam uz mērķi un atpakaļceļā.

Iznīcinātājiem, iznīcinātājiem-bumbvedējiem, armijas aviācijas lidaparātiem parasti pietiek ar vienu degvielas "papildporciju".

"Varētu domāt, helikoptera un lidmašīnas ātrums nav salīdzināms, - stāstīja Popovs. – Tomēr ātrgaitas kaujas helikopterim ir pa spēkam panākt tankkuģi, kas izlaidis aizspārņus un samazinājis ātrumu līdz 250-300 kilometriem stundā. Uzpildes stanga armijas aviācijas mašīnām ir ļoti gara – lai šļūteni nepārcirstu nesošās skrūves lāpstiņas. Tāda uzpilde prasa augstāko kvalifikāciju gan no helikoptera pilota, gan tankkuģa ekipāžas. Pirmajam nākas ilgu laiku turēt maksimālu ātrumu, otram – minimālu, teju vai nekrītot. Skaidrs, ka piloti strādā uz savu iespēju robežas."

Nākotnē plānots svītrot cilvēka faktoru no degvielas uzpildes procedūras. Tamlīdzīgs darbs jau sākts gan Krievijā, gan Rietumos. Degvielas tverņu papildināšanas automatizāciju plānots panākt uz jauno uzpildes sistēmu rēķina, kas sinhronizēs tankkuģa un "klienta" borta datoru darbu.

Iznīcinātājs vai bumbvedējs pats uzņems optimālu kursu, izlīdzinās ātrumu un notvers konusu ar stangu. Cilvēkam atliks tikai novērot. Tamlīdzīga tehnoloģija tiks daļēji īstenota Krievijas degvielas uzpildes lidmašīnu Il-78 jaunākajā modifikācijā – Il-78M-2.

 

21
Tagi:
Krievija, aviācija
Iznīcinātājs F-35, foto no arhīva

F-35 modernizācija samaitātas reputācijas rezultāts

20
(atjaunots 16:17 01.08.2020)
Reklamēt un pārdot ASV prot labāk nekā izvirzīties līdera vietā modernās aviācijas jomā. To apliecina amerikāņu iznīcinātāja-bumbvedēja F-35 izstrādes un popularizācijas ilgais stāsts – pēc Pentagona speciālistu domām, tas neatbilst piektās paaudzes kritērijiem.

Aizvadītajā nedēļā "Lockheed Martin" preses konferencē informēja par nodomu pārvērst F-35 par sestās paaudzes iznīcinātāju. Lai arī piektās paaudzes parametri F-35 Lightning II projektā nav sasniegti un tehnoloģiska izrāviena nav. Intriga ir tā, ka eiropieši aktīvi lobē divus savējos (no ASV neatkarīgus) sestās paaudzes iznīcinātāju projektus, bet "Lockheed Martin" cenšas noslāpēt sabiedroto iniciatīvas – tā uzspiež "pārbaudīto variantu" – F-35, kurš pēc modernizācijas 2020.-2030. gadā it kā kļūšot par sestās paaudzes kara lidmašīnu, stāsta militārais analītiķis Aleksandrs Hroļenko.

Amerikāņu vēlme aktīvi pārdot F-35 Lightning II eiropiešiem un citiem sabiedrotajiem (vidēji par 100 miljoniem gabalā) ir saprotama. Daudzfunkcionālā iznīcinātāja-bumbvedēja izstrādes programma izmaksājusi aptuveni 1,3 triljonus dolāru, investīcijām ir jānes peļņa. Korporācija "Lockheed" piegādājusi vairāk nekā 500 lidmašīnas F-35 deviņām pasaules valstīm. Ik gadus klajā nāk vairāk nekā 100 "zibeņi". Dažādas F-35 modifikācijas tiek ražotas no 2011. gada, un tomēr lidmašīna ekspluatācijā aviācijas speciālistiem sagādā vilšanos.

Divu pēdējo mēnešu laikā avārijas cietuši septiņi amerikāņu iznīcinātāji, ieskaitot trīs "piektās paaudzes" lidmašīnas, arī divi F-35A. Patlaban "Zibenim" ir pieci kritiski, tehnoloģiski nelabojami trūkumi. Piemēram, inertās gāzes ģenerācijas borta sistēmas (OBIGGS) konstruktīvās īpatnības var novest pie iznīcinātāja degvielas tvertņu sprādziena gaisā – atmosfēras elektrības izlādes dēļ. Fakti liecina, ka F-35 Lightning II ir 4. paaudzes zemskaņas iznīcinātājs, kas forsāžā spēj palielināt ātrumu ne vairāk kā vienu minūti. Vēl vairāk, "neredzamā" F-35 ir ļoti labi saskatāma mūsdienu radaros, ir īpaši korpusa pārkaršanas gadījumā, kas sākas 1 Maha apstākļos. Pēc 1,6 Mahiem lidmašīnai var vienkārši nolūzt aste. Pentagons bija spiests mainīt ekspluatācijas raksturojumu – tagad F-35 tiek uzskatīta par zemskaņas lidmašīnu, spējīgu veikt īslaicīgu paātrinājumu.

F-35 Lightning II reputācija ir pamatīgi samaitāta, un pienācis īstais brīdis izsludināt modernizāciju ar "teleportāciju" līdz sestajai paaudzei. Tai jābūt paplašinātām tīkla iespējām, lai kontrolētu virkni ārējo bruņojuma sistēmu un bezpilota lidaparātu (tīklcentriskā karadarbība). Protams, sabiedrotajiem nav pašiem savu globālo informācijas tīklu, bet pieslēgums Pentagona tīklam ietekmēs F-35 cenu un efektivitāti. Amerikāņu biznesa plāns izskatās nevainojami, tomēr neatbilst skarbajai patiesībai. Lidmašīnas evolūcija no ceturtās (de facto) līdz sestajai paaudzei neizskatās ticama.

"Lockheed Martin" solījumi

Speciālisti uzskata, ka jau šodien "gaisa kara spēku vadības un pārvaldes decentralizētā sistēma izmanto lidmašīnu F-35 skaitļošanas jaudas, sensoru un sakaru līdzekļu datus vērienīgu uzbrukumu organizācijai visos virzienos". Gribētos precizēt: kur un kad notikuši uzbrukumi, kādi ir rezultāti? Tomēr prezentācijas realitāti nicina.

"Lockheed" viceprezidents Gregs Ulmers paziņoja, ka Tech Refresh 3 jaunumu paketē parādīsies jauns integrēts procesors ar palielinātu skaitļošanas jaudu, panorāmas displejs kabīnei un paplašināts atmiņas bloks. Plānots, ka šīs sērijas lidmašīnas no konveijera nonāks 2023. gadā. vienlaikus parādīsies platforma ar atvērtu arhitektūru, kas ļaus operatīvi paplašināt lidmašīnas iespējas ar jaunās programmatūras starpniecību. Jāatgādina: F-35 apvienotais programmatūras ofiss (JPO) izraudzījies pirmos 66 aparatūras un programmatūras atjaunojumus (tie minēti 2019. gada atskaitē ASV Kongresam). Astoņus no tiem bija solīts īstenot pagājušajā gadā. Šodien gatava tikai automātiskā sistēma sadursmes novēršanai ar virsmu. Tāds izstrādes ātrums skumdina. Protams, "Lockheed Martin" nemaz nesola manāmu tehnoloģisko izrāvienu, perspektīvā – tikai "evolucionārs process".

Nākotnes iznīcinātājam tiek projektētas ārējās degvielas tvertnes, kas varēs paplašināt lidojuma rādiusu vairāk nekā par 40%, uzpilde gaisā ir daudz vienkāršāka. Līdz 2030. gadam iznīcinātāji F-35 it kā varēs nest sešas modernizētas vidēja darbības rādiusa "gaiss-gaiss" tipa raķetes AIM-260 vai Raytheon AIM-120 un apšaudīt mērķus jūrā ar liela darbības rādiusa raķetēm. Šķiet, pēc desmit gadiem nevienu ar to nepārsteigsi, visiem ASV potenciālo pretinieku kuģiem būs spēcīgi pretgaisa aizsardzības līdzekļi un hiperskaņas ieroči.

ASV Gaisa kara spēki informēja, ka vēlētos integrēt F-35 ar lētiem droniem ar mākslīgo intelektu (kaujas dronu spiets). Dronu tīkla kontroles tehnoloģija atjauninājumu paketē pagaidām vēl nav ieplānota, taču sasniedzama, atklāja Ulmers. Vēl viens Lightning potenciālais attīstības virziens – pretraķešu aizsardzība. Pēc "Lockheed Martin" domām, visas iespējamās modifikācijas ļaus F-35 "dzēst robežu starp piektās paaudzes iznīcinātājiem... un sesto paaudzi".

Skaidrs, ka arī sabiedrotie un iespējamie pretinieki uz vietas nestāvēs, un pēc 10 gadiem Pentagonam pietuvinātais izdevums "Defense News" joprojām regulāri "linčos" nepilnvērtīgos iznīcinātājus F-35. Lai nu būtu, kā būdams, lēmums par vērienīgo modernizāciju ir faktiski pieņemts. ASV Kongresā iesniegts Lightning jauninājumu saraksts, un militārās rūpniecības kompleksa lobētāji pie tā neapstāsies.

Desmitgades perspektīvas

Pēc "piektās paaudzes" F-35 Lightning II dārgo neveiksmju sērijas ASV Kongress pauda nodomu ierobežot sestās paaudzes iznīcinātāju programmas finansējumu – par 85% 2021. finanšu gadā. šajos apstākļos "desmitgades modernizācija" ir veiksmīgs korporācijas gājiens.

F-35 modernizācijas optimistiskais scenārijs paredz aizsardzības globālo izdevumu un pārdošanas apjomu pieaugumu līdz 4000 lidmašīnām. Neitrālais paredz, ka aizsardzības izdevumi līdz 2040. gadam saglabāsies agrākajā līmenī, tāpēc aizkavēs modernizācijas programmu, taču neietekmēs pārdošanas apjomu. Negatīvais scenārijs ir saistīts ar militāro izdevumu ilgtermiņa samazināšanos un sola modernizācijas palēnināšanos un piegāžu samazināšanos 20. un 30. gados. Šīs shēmas ir visnotaļ relatīvas un neņem vērā virkni ārējo faktoru, ieskaitot kaimiņu tehnoloģisko attīstību un bruņojuma modernizāciju. F-35 programmas īstenošanas pieredze rāda, la lieli finansiālie ieguldījumi ne vienmēr nes tehnoloģisko ideālu. Aviācijas speciālisti visā pasaulē ar interesi vēros, kā amerikāņiem izdosies lidmašīnu modernizācija līdz 6. paaudzei.

Jāsaprot, ka sestās paaudzes koncepcija vispārējos vilcienos paredz "tīklcentrisko" lidmašīnu sistēmas ietvaros, kas ASV vēl nav izstrādāta (tās nav arī sabiedrotajiem Eiropā). Līdz ideālam tāla ir arī F-35 pašreizējo modifikāciju programmatūra (faktiski – ceturtās paaudzes). Atklāta arhitektūra un hiperskaņas bruņojums ir tikai projektu līmenī. Dzinējs ir pavājš. Neredzamība – mitoloģijas līmenī.

Iznīcinātāju F-22 un F-35 efektivitāte sadursmē ar tehnoloģiski attīstītu pretinieku nav pārbaudīta. "Modernizācijas" tālākais ceļš ir miglā tīts, peldošo koordināšu sistēmā panākumus negarantē.

Iespējams, amerikāņu "zibeņu" mērķis nemaz nav tehnoloģiskie panākumi, jo 500 lidmašīnas deviņām valstīm ir pārdotas, neskatoties uz acīmredzamajām kļūdām un augsto cenu. Ja prasme pārdot negatavus iznīcinātājus nes peļņu, mūsdienīgas tehnoloģijas nav galvenais, bet pārspīlēts raksturojums, bezgalīga modernizācija, gatavošanās "tīklcentriskai karadarbībai" kalpo tikai "Zvaigžņu karu" vai "Mašīnu sacelšanās" līmeņa produkcijas mārketingam un reklāmai. "Lockheed Martin" apsolīja līdz 2024. gadam laist klajā pa 180 iznīcinātājiem F-35 Lightning II gadā.

20
Tagi:
Pentagons, iznīcinātājs, ASV
Pēc temata
F-35 jaunas grūtības: kas nav kārtībā ar amerikāņu iznīcinātāju
Nazis drauga mugurā: F-35 kā melns krauklis nostājies starp Lielbritāniju un ASV
Pentagons pastāstījis par F-35 kritiskajiem defektiem
Mediji atgādināja par ASV iznīcinātāja F-35 izcelšanos Padomju Savienībā
PVO galvenā mītne, foto no arhīva

PVO prognozē ilgu koronovirusa pandēmiju pasaulē

0
(atjaunots 11:01 03.08.2020)
Situācija pasaulē joprojām ir ārkārtēja, atzīmēja komitejā un izteica atzinību partneriem par pūlēm cīņā ar Covid-19.

RĪGA, 3. augusts – Sputnik. Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Ārkārtēja komiteja paziņoja, ka pasaules sabiedriskās veselības aprūpes nozarē situācija ar koronavīrusa pandēmiju joprojām ir ārkārtēja un tā turpināsies ilgāku laiku.

Tāpat komiteja izteica atzinību PVO un partneriem par pūlēm cīņā ar Covid-19 pandēmiju un "atzīmēja šīs pandēmijas gaidāmo ilgstošumu". Tā norādīja uz konsekventu kopienu pūliņu, kā arī nacionālo, reģionālo un globālo pasākumu cīņā ar slimību.

Pasaules Veselības organizācijas vadītājs Tedross Gebrejesuss, foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Витвицкий

"Komiteja vienbalsīgi piekrita tam, ka pandēmija joprojām rada ārkārtēju situāciju sabiedriskās veselības aprūpes nozarē, kurai ir starptautiska nozīme, un piedāvāja PVO ģenerāldirektoram rekomendācijas," citē paziņojuma tekstu RIA Novosti.

Tāpat komiteja aicināja jauniešus aktīvi piedalīties slimības izplatības novēršanā.

Saskaņā ar PVO datiem, pasaulē ir atklāti vairāk nekā 17,6 miljoni koronavīrusa gadījumu, vairāk nekā 680 tūkstoši cilvēku ir miruši. Līderi reģistrēto inficēšanās gadījumu skaita ziņā ir ASV – vairāk nekā 4,5 miljoni.

0
Tagi:
pandēmija, koronavīruss, Pasaules Veselības organizācija
Pēc temata
PVO nosaukusi četrus koronavīrusa izplatības scenārijus pasaulē
PVO informē, ka koronavīrusa pandēmijas izplatība pasaulē paātrinās
Pasaulē iestājas jauna bīstama fāze: PVO vadītājs paudis viedokli par Covid-19