Ķīmiskas aizsardzības militārās vienības

Ko bijušās PSRS tautām gatavo Pentagona laboratorijas

272
Krievijā ir apkopots pietiekami liels apjoms satraucošas informācijas par Pentagona darbu pie bioloģiskajiem ieročiem, un Maskava ir gatava stingrai atbildei.

RĪGA, 7. novembris — Sputnik, Aleksandrs Hroļenko. Krievijas Pilsoniskās sabiedrības attīstības un cilvēktiesību padomes sēdē 30. oktobrī valsts prezidents Vladimirs Putins painteresējās, ar kādu mērķi tiek savākts dažādu etnosu pārstāvju bioloģiskais materiāls? Domājams, prezidenta jautājums bija viltīgs, jo Krievijas specdienestu rīcībā ir pilna informācija par bioloģiskā materiāla vākšanu.

Vabole-kiborgs
© Foto : TAT THANG VO DOAN AND HIROTAKA SATO/NTU SINGAPORE

Kopumā situācija ir pārskatāma. Pentagons ir kara instruments, nevis zinātņu akadēmija, kuras mērķis ir parūpēties par ārvalstu pilsoņu veselību. Speciālisti uzskata, ka desmitiem ASV militāro laboratoriju NVS plašumos rada vektorālas iedarbības kaujas vīrusus. Katram etnosam – sava "buķete". Šķiet, amerikāņiem nebūtu īsti parocīgi organizēt ierobežotu konfliktu ar kodolieroču pielietojumu (Krievija uz to var atbildēt), bet bioloģiskais karš ir ļoti efektīvs un neatstāj gandrīz nekādas pēdas.

Pentagona skaidrojumi nav uzmanības vērti, taču pamats satraukumam ir pilnīgi pietiekams. Tāpēc Krievijas Valsts dome izskatīs likumprojektu par mikroorganismu kolekciju efektīvu kontroli un Krievijas pilsoņu bioloģiskās drošības nodrošināšanu, savukārt valdība pastiprinās ārvalstu bioloģisko laboratoriju kontroli.

Trešais pasaules karš, neredzamais

Mūsdienu sasniegumi un atklājumi bioloģijas zinātnes un ģenētikas jomā ļauj izstrādāt bakterioloģiskos un ģenētiski bioloģiskos ieročus, kas spēj iznīcināt pretinieka dzīvos spēkus atbilstoši ādas krāsai un vairākām citām rases pazīmēm. Iespējams, šim nolūkam amerikāņi retrospektīvi pēta dabiskās perēkļu saslimšanas NVS valstu teritorijā, būvē īpaši aizsargātas kara bioloģiskās laboratorijas (pēdējo 7 gadu laikā ASV to skaitu visā pasaulē palielinājušas no 20 līdz 400 iestādēm).

Pentagons radījis tamlīdzīgu objektu tīklu Azerbaidžānā, Armēnijā, Gruzijā, Moldovā, Uzbekistanā un Ukrainā. Oficiālā versija pauž, ka tas darīts ar mērķi novērst bioloģiskos draudus. Faktiski Pentagona laboratorijas ir īsts Damokla zobens to atrašanās valstīs. Pēdējo gadu laikā šajos objektos fiksēti simtiem incidentu ar vīrusiem un toksīniem, kuri apdraud cilvēkus un lauksaimniecību. Vienlaikus amerikāņi ignorē Konvenciju par bakterioloģisko (bioloģisko) un toksisko ieroču izstrādāšanas, ražošanas un uzglabāšanas aizliegšanu (KBTI). Ārvalstu inspektoriem ir liegta piekļuve bioloģiskajās laboratorijās aiz ASV robežām. Par to speciālisti ir nopietni noraizējušies.

Etniski orientētie vīrusi tika izmantoti jau laikā, kad kolonisti no Eiropas apguva Ziemeļameriku. Pašreizējā gēnu inženierijas un sintētiskās bioloģijas līmenī Holivudas "zombiji" var izrādīties tīrās bērnu spēlītes. Militārās laboratorijas svešā teritorijā dāvā potenciālajam pretiniekam plašas iespējas organizēt "tīras" uzbrukuma operācijas. Starp citu, Krievijas dienvidu rajonos pēdējos gados aizvien biežākas kļūst lauksaimniecības epidēmijas. Speciālisti uzskata, ka Āfrikas cūku mēra vīrusa atipisko noturību ziemeļu platuma grādu apstākļos iespējams izskaidrot tikai ar tā radīšanu laboratorijas apstākļos.

Sibīrijas mēris Jamalas pussalā aiz polārā loka 2016. gadā izskatījās tikpat neviennozīmīgs: tamlīdzīgs uzliesmojums nav novērots 75 gadus, diagnoze tika apstiprināta 24 vietējiem iedzīvotājiem, nācās likvidēt vairāk nekā 25 tūkstošus inficētu ziemeļbriežu. Iespējams, tā bija diversija.

Bioloģisko centru darbinieki, protams, ir informēti par mērķiem. Par Pentagona mikrobiologu darba stratēģisko nozīmi liecina summas, kas iztērētas laboratoriju tīkla izveidei: Ukrainā – 175 miljoni dolāru, Gruzijā – 150 miljoni dolāru, Kazahstānā – 130 miljoni dolāru. Uzmanība jāpievērš tam, ka bīstamu infekciju uzliesmojumi pārsvarā vērojami Āfrikā un Dienvidāzijā. Rodas iespaids, ka nav jēgas tērēt milzu naudu epidemioloģiski labvēlīgu planētas reģionu aizsardzībai.

Kompensācijas pasākumi

Krievija ir saglabājusi noteiktu virusoloģiskās (epidemioloģiskās) drošības sistēmu, kontroles iestādes un instrumentus. Diemžēl atsevišķas NVS valstis (Azerbaidžāna, Gruzija, Kazahstāna un Ukraina) apmaiņā pret amerikāņu palīdzību ne tikai piedāvājušas teritoriju un devušas brīvas rokas Pentagona bioloģiskajiem eksperimentiem, bet arī nodevušas amerikāņiem bīstamu slimību ierosinātāju kolekcijas, tostarp – arī padomju mikroorganismu kaujas štammus. Tamlīdzīgas kļūdas ir ārkārtīgi grūti kompensēt.

Pentagona bioloģisko laboratoriju neatkarība no mītnes valsts ļauj gandrīz bez jebkādas kontroles izdarīt eksperimentus ar bīstamiem vīrusiem un baktērijām. Pēc Sibīrijas mēra pielietojuma Savienotajās Valstīs 2001. gadā biotehnoloģijas ir spērušas lielu soli uz priekšu. Attīstās teorija par hibrīdkaru, kurā tiek izmantotas neletālas bioreceptūras, kas spēj sagraut jebkuras valsts ekonomiku. Vienlaikus 1972. parakstītā KBTI papildina 1925. gada Ženēvas konvenciju, taču tajā nav paredzēti bioloģisko ieroču kontroles instrumenti.

2001. gadā ASV vienpusējā kārtībā pārtrauca daudzpusējās pārrunas Ženēvā par konvencijas verifikācijas mehānisma izstrādi un joprojām kavē to atsākšanu. Krievijai un citām NVS valstīm ir vitāli svarīgi izveidot (atjaunot) bioloģisko ieroču apkarošanas nacionālās un kopējo sistēmu. Jāņem vērā tas, ka tiek izstrādāti izsmalcināti bioloģisko ieroču paveidi, kas spēj mainīt ģenētiku, psiholoģiju (spēju adekvāti reaģēt uz notikumiem), traucēt reproduktīvās sistēmas funkcijas, tātad – iznīcināt etnosus bez šāvieniem.

Maskava ne vienu reizi vien ir pieprasījusi no Vašingtonas Pentagonas militāri bioloģiskās programmas drošības garantijas. 2016. gada pavasarī Federācijas Padomes debatēs par starptautisko līgumu ievērošanas problēmām atbruņošanās jomā Krievijas ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs paziņoja: "ASV veido militāri bioloģisko infrastruktūru, izvietojot to daudzās ārvalstīs, tostarp arī gan Krievijas Federācijas robežām… Amerikāņu militāri bioloģisko laboratoriju darbs citu valsts teritorijās rit slēgti, un nav nekādu garantiju par to, ka tur nenorit aizliegtas darbības ar bioloģiskajiem aģentiem… Kā potenciāls epidēmijas izplatīšanās avots militārās biolaboratorijas nopietni apdraud ne tikai to mītnes valstis, bet arī kaimiņvalstis."

Krievijas Ārlietu ministrija sadarbībā ar citām iestādēm (arī varasiestādēm) ne tikai informē sabiedrību visā pasaulē par augošajām briesmām, bet arī konsekventi turpina darbu ar mērķi novērst bioloģiskos draudus. Acīmredzot Krievija pāriet pie darbiem. Arī citām NVS valstīm vēl nav par vēlu nostāties uz atveseļošanās ceļa.

272
Pēc temata
Latvija uz HIV epidēmijas sliekšņa: neārstējas gandrīz divas trešdaļas inficēto
Latvijā sākusies gripas epidēmija
Epidemiologi fiksējuši A hepatīta uzliesmojumu Eiropā

Kāpēc Rietumus neapmierina situācijas noregulēšana Kalnu Karabahā

33
(atjaunots 17:27 24.11.2020)
Patreizējās Karabahas situācijas noregulēšana izrādījusies unikāla ar to, ka Rietumus no tās nogrieza vienlaikus visas iesaistītās puses.

Francijas ārlietu ministrs padalījās humanitārās misijas detaļās, kuru viņa valsts organizēja palīdzībai Kalnu Karabahas iedzīvotājiem. Runa ir par ķirurgu misijas un medicīniski ķirurģiskā aprīkojuma nosūtīšanu uz reģionu, raksta RIA Novosti materiālā Irina Alksnis.

Savukārt ASV vispār iztika ar 5 miljonu dolāru piešķiršanu Sarkanā Krusta Starptautiskajai komitejai un citām nevalstiskām organizācijām, kuras sniedz palīdzību nesenā konflikta saasinājuma dēļ cietušajiem cilvēkiem.

Acīmredzams Parīzes un Vašingtonas entuziasma trūkums saistībā ar Karabahas konflikta noregulēšanu – gan retorikā, gan rīcībā – apstiprina Sergeja Lavrova sacītā patiesīgumu, kurš pieminēja viņu "aizskartās pašcieņas" demonstrāciju.

To pašu sacīja arī Azerbaidžānas prezidents Ilhams Alijevs, kurš ironiski atzīmēja, ka ASV un Francija "lai arī novēloti, taču arī izteica savu pozitīvo attieksmi" pret panākto vienošanos.

Un, tradicionāli, pavisam neizvēlējas vārdus situācijas aprakstīšanai Ankara. Turcijas prezidenta preses sekretārs paziņoja, ka Rietumi NATO un ES personā 30 gadu laikā izrādījās joprojām nespējīgi izvirzīt "konkrētus un reālistiskus piedāvājumus" Karabahas konflikta atrisināšanai, kamēr Krievija un Turcija spēja "panākt savstarpēju sapratni".

Par to, ka vienošanās par Kalna Karabahu izrādījās sāpīgs zaudējums Rietumiem – sevišķi, ASV un Francijai, kuras kopā ar Krieviju ir šī konflikta mierīga noregulēšanas ceļu meklēšanas EDSO Minskas grupas līdzpriekšsēdētājas, – sāka rakstīt uzreiz.

Ja tic The National Interest žurnālistiem, šoreiz Rietumiem pagadījās nogulēt vispār visu. Tiem kļuva par negaidītu notikumu gan karadarbību atjaunošanās, gan parakstītā vienošanās, kurš paredzēja Krievijas miernešu ievešanu reģionā. Izdevums uzvēla vainu par notikušo Amerikas izlūkdienestiem, kuri, saskaņā ar tā rīcībā esošo informāciju, pat nespēja iegūt informāciju par Putina un Erdogana pārrunām. Savukārt par rezultātu kļuva jūtams ASV pozīciju kritums reģionā.

Taču dzīvē situācija ir vēl sliktāka, jo pozīcija "izlūkdienesti slikti pastrādāja" ļauj piesegt daudz vērienīgāku ASV izgāšanās raksturu visā šajā stāstā.

Karabahas konflikta noregulēšana, neraugoties uz salīdzinoši lokālu konflikta raksturu, iezīmē principiāli jaunu izmaiņu posmu, kuras piedzīvo globālā politiskā sistēma. Šī nebija pirmā reize, kad Savienotās Valstis un Eiropa izrādījās nevajadzīgi un nevēlami partneri vienlaikus visām iesaistītajām pusēm.

Miernešu spēki
© Sputnik / Максим Блинов

Svarīgākais rietumu hegemonijas marķieris pēdējo 30 gadu laikā bija to visuresamība un visaptverošais pieprasījums. Jebkurā situācija, jebkurā konfliktā – pat lielā mērā iekšpolitiskos konfliktos visdažādākās valstīs – vienmēr atradās spēki, kuri apelēja uz Rietumiem, vērsās pie tiem pēc atbalsta, rēķinājās ar palīdzību un nereti saņēma to vienā vai otrā veidā.

Kā uzskatāmāko paraugu šādai pieejai var atsaukt atmiņā epizodi Krimā 2014. gada pavasarī, kad Ukrainas karavīri centās "ieņemt" Krievijas militāro objektu ar kliedzieniem "Amerika ir ar mums". Tas, protams, izskatās smieklīgi, bet tai pat laikā ļoti precīzi atspoguļo ievērojama cilvēku skaita, tai skaitā augstāko amatpersonu, domu gājienu uz visas planētas – no Baltkrievijas līdz Venecuēlai, no Sīrijas līdz Honkongai.

Turklāt šādu lietu kārtību Rietumi mērķtiecīgi atbalsta, kuri, protams, ir ieinteresēti turpināt būt "patiesība pēdējā instancē" un paturēt, ja ne kontrolpaketi, tad vismaz veto tiesības katrā pasaules problēmā un konfliktā. Tas, jāsaka, ir viens no to ģeopolitiskās dominēšanas pamatakmeņiem.

Patreizējās Karabahas situācijas noregulēšana izrādījusies unikāla ar to, ka Rietumus no tās nogrieza vienlaikus visas iesaistītās puses. Tas vēl vairāk iespaido, jo pārrunu process noteikti nebija vienkāršs, kas atspoguļojās arī iesaistīto galvaspilsētu oficiālajos paziņojumos, kuri brīžiem savstarpēji bijā ļoti asi.

Taču tā vietā, lai pēc pasaulē ierastās tradīcijas iesaistītu ASV vai Eiropu savas pozīcijas pastiprināšanai, visi draudzīgi pieturējās pie pārliecības "paši savā starpā tiksim skaidrībā".

Un patiešām tika skaidrībā – jau post factum informējot Rietumus kopā ar pārējo pasauli par panākto un pat jau uzsākto vienošanu īstenošanas faktu.

Tādējādi tika nodarīts nopietns trieciens vēl vienam ASV ietekmes stūrakmenim un pretenzijām uz īpašo statusu pasaules sistēmā. Un prakse rāda, ka pēc pirmā mēģinājuma – turklāt tik veiksmīga – obligāti sekos citi.

Nav nekā pārsteidzoša tajā, ka amerikāņi izvēlas norakstīt notikušo uz nejaušu savu izlūkdienestu izgāšanos. Tas ir vienkāršāk un ērtāk, nekā apzināties un vēl jo vairāk publiski atzīt, ka patiesībā konflikta noregulēšana Kalnu Karabahā nozīmē kārtējo tektonisko nobīdi pasaules politiskajā sistēmā, kura pakāpeniski atņem Savienotajām Valstīm un kopumā Rietumiem ekskluzīvo statusu tajā.

33
Tagi:
Kalnu Karabaha, Rietumi
Temats:
Spriedze Karabahā
Pēc temata
Karabaha: Krievijas mierneši atmīnējuši Lačinas koridoru
Turcijas mierneši Karabahā: būt vai nebūt
No kara Karabahā varēja izvairīties: atklāta saruna ar Vladimiru Putinu
Karabaha pēc kara: degošas mājas, pamests bruņojums un mierneši
Miernešu spēki

Miernešu operācijas reitings Kalnu Karabahā

24
(atjaunots 10:45 24.11.2020)
Krievijas karavīru dislokācija minimizē konflikta militāra risinājuma risku un ļauj Azerbaidžānas un Armēnijas vadība atgriezties pie pārrunu galda, bet vietējiem iedzīvotājiem – savās mājās.

Misija demonstrē Krievijas ārpolitikas augsto efektivitāti, kā arī Krievijas Bruņoto spēku nevainojamo organizāciju un cīņas gatavības augsto līmeni, konstatēja militārais analītiķis Aleksandrs Hroļenko.

Miernešu spēki konflikta zonā nivelē pretinieku bruņotas konfrontācijas risku. Krievijas GKS kara transporta lidmašīnas vēl joprojām nogādā konflikta zonā 15. motorizēto strēlnieku brigādes vienības un tehniku – tas ir uzticams stabilitātes garants Dienvidkaukāzā. Kopš operācijas sākuma Stepanakertā un citās apdzīvotās vietās no Armēnijas teritorijas atgriezušies vairāk nekā 4 tūkstoši bēgļu.

Sarežģītā humanitāro uzdevumu kompleksa risināšanai Kalnu Karabahā Starpresoru reaģēšanas centrā strādā Krievijas Ārkārtas situāciju ministrijas vienība un piecas specializētās struktūras, kas nodarbojas ar spridzekļu neitralizācijas, medicīniskās, transporta un sadzīves sagādes jautājumiem un naidīgo pušu samierināšanu.

Novērošanas posteņi, patruļas un  policijas funkciju izpilde drošības zonās "Ziemeļi" un "Dienvidi" ir manāmas ar neapbruņotu aci. Mierneši rūpējas par civilā autotransporta drošu satiksmi Lačinas koridorā, pārbauda automašīnas, lai novērstu ieroču pārvadāšanu. Daudzi operācijas uzdevumi, struktūras, mehānismi un algoritmi nav tik labi saskatāmi. Situācijai Karabahā nav analogu vēsturē un tā izvirza ļoti stingras prasības 15. motorizēto strēlnieku brigādes kareivjiem.

Krievijas Federālais drošības dienests kontrolēs to, kā Armēnija nodrošina transporta satiksmi starp Azerbaidžānas rietumu rajoniem un Nahičevānas Autonomo Republiku (nekavēta pilsoņu, transporta līdzekļu un kravu pārvietošanās abos virzienos). Krievijas valdība segs ar miernešu darbību saistītos izdevumus. Jāpiebilst, ka tāda operācija izmaksā simtiem miljonu dolāru gadā (personālsastāva uzturēšana, tehnikas ekspluatācija, degvielas patēriņš), taču drošība Dienvidkaukāzā nav ar naudu mērāma.

Operācijas nozīme ir milzīga, reitings – ārkārtīgi augsts. Lai arī ANO mērogā Krievijas misija Karabahā nav plašākā, tomēr tai ir milzīga nozīme stabilitātei Dienvidkaukāzā un Kaspijas reģionā.

Tuvākās ārvalstis

Krievijas mierneši daudz izdarījuši, lai stiprinātu drošību pēcpadomju teritorijā – Abhāzijā, Dienvidosetijā, Tadžikistānā, Piedņestrā. Tomēr nesenie traģiskie notikumi Kalnu Karabahā liecina, ka bruņoto konfliktu potenciāls NVS valstīs saglabājas. Piemēri ir visu acu priekšā.

Nesen Moldovas jaunievēlētā prezidente Maija Sandu paziņoja, ka nepieciešams izvest Krievijas karavīrus no Piedņestras. Iespējams, viņa ir aizmirsusi, ka tas ir vienīgais reģions Austrumeiropas teritorijā, kur pēc miernešu kontingenta ievešanas 1992. gadā saskaņā ar atbilstošu vienošanos tika pielikts punkts karadarbībai un tā nav atsākusies jau 28 gadus.

© Sputnik / Aram Nersesyan

Piedņestrā dislocēta Krievijas BS Operatīvā grupa. Viens no tās galvenajiem uzdevumiem ir milzīgā un ļoti bīstamā vecās munīcijas arsenāla (vairāk nekā 20 tūkstoši tonnu) apsardze netālu no Kolbasnas apdzīvotās vietas (90. gadu sākumā šurp nogādāja padomju karaspēka munīcijas krājumus no Vācijas, Ungārijas un Polijas). Nav iespējams likvidēt arsenālu uz vietas, arī izvest būtu grūti – būtu vajadzīgi aptuveni 2500 vagoni, pie tam 57% munīcijas vairs nav pārvietojami. Ja krievu kareivji aizies, stāvoklis Moldovā kļūs sprādzienbīstams – vistiešākajā nozīmē. Cerēsim, ka pragmatiska pieeja gūs virsroku.

Gribētos pieminēt miernešu efektivitāti Centrālāzijas virzienā. atgādināšu: 1993. gadā Krievija, Kazahstāna, Uzbekistāna un Kirgizstāna parakstīja lēmumu par Kolektīvo miernešu spēku (KMS) izveidi. Tie kļuva par stabilitātes stūrakmeni reģionā. Toreiz KMS iekļāvās Krievijas 201. motorizēto strēlnieku divīzija un pārējo valstu vienības. Kopīgiem spēkiem miernešiem tajā pašā gadā izdevās nivelēt bruņoto konfliktu Tadžikistānā. Republikā palika Krievijas FDD robežsardzes dienesta operatīvā grupa, bet 2005. gadā uz 201. motorizēto strēlnieku divīzijas bāzes Tadžikistānā veidojās 201. Krievijas armijas bāze, pēc būtības – mierneši.

Krievijas Federācija kā ANO Drošības padomes pastāvīgā locekle līdz ar citām valstīm ir atbildīga par mieru visā pasaulē. Valsts novērš un likvidē starpnacionālos un iekšējos konfliktus pēcpadomju teritorijā un citās valstīs autonomu misiju, ANO spēku un KDLO kontingenta sastāvā.

No Dienvidslāvijas līdz Angolai

Krievijas mierneši guvuši vērā ņemamu pieredzi – no ANO militāro novērotāju skaita viedokļa valsts iekļāvusies pirmajā desmitā.

Šada veida misijas tiek relatīvi dalītas divās kategorijās – miera uzturēšana un pušu piespiešana ievērot mieru ar spēku. Atbilstoši stāvoklim konflikta zonā, miernešu spēku prioritārie uzdevumi un darbības, operācijas statuss var mainīties. Piemēram, 2008. gada augustā miera uzturēšanas operācija Gruzijas-Dienvidosetijas konflikta zonā pārvērtās par operāciju, kas piespieda Gruziju ievērot mieru (pēc Gruzijas lēmuma sākt karadarbību un uzbrukuma Krievijas miernešu postenim).

Smago pieredzi Krievijas karavīri paplašina jau kopš 1992. gada, kopš ANO operācijām Dienvidslāvijā (1992.-2003.gg.), kur Krievijas kontingents sasniedza 1600 cilvēkus. Vēlāk līdzīgi uzdevumi tika risināti Angolā, Libērijā, Mozambijā, Kotdivuārā, Ruandā, Burundi, Etiopijā, Sudānā, Čadas Republikā un Centrālāfrikas Republikā. Katrai misijai ir savas īpatnības, atkarīgas no konflikta līmeņa, militārās pretdarbības riska drošības zonā, piesaistāmo spēku skaita, loģistikas un rotācijas īpatnībām, vietējo iedzīvotāju mentalitātes un klimata apstākļiem. Kareivji spiesti ātri pielāgoties "nestabila" miera stāvoklim svešā valstī un pastāvīgi būt cīņas gatavībā visa komandējuma laikā. Parastais rotācijas cikls veido sešus mēnešus, un tas ir skarbs miernešu fiziskās izturības un gara spēka pārbaudījums. Novērotāju misijas ir gandrīz neapbruņotas, operācijas ar miernešu spēku dalību pārsvarā ir viegli bruņotas.

Šogad Krievijas mierneši piedalās deviņās ANO misijās: Rietumsahārā (MINURSO), CĀR (MINUSCA), Kongo Demokrātiskajā Republikā (MONUSCO), Kiprā (UNFICYP), Sudānā (UNISFA), Kosovā (UNMIK), Sudānas dienvidos (UNMISS), Tuvajos Austrumos (UNTSO) un Kolumbijā (UNVMC). To vidū lielākā ir ANO un Āfrikas savienības miernešu operācija Sudānā (vairāk nekā 20 tūkstoši kareivju). Neskatoties uz eksotisko ģeogrāfiju, tas ir smags darbs ar pastāvīgu dzīvības risku. Ik gadus visā pasaulē iet bojā aptuveni 100 mierneši. Pārsvarā tas notiek mērķtiecīgu uzbrukumu rezultātā.

24
Tagi:
aizsardzība, bruņotie spēki, mierneši, Kalnu Karabaha, Krievija, ANO
Temats:
Spriedze Karabahā
Pēc temata
Spriedze Karabahā – mēģinājums iesaistīt Krieviju karā Kaukāzā
Krīze Karabahā un dronu pielietojuma pieredze Sīrijā
Septiņi tūkstoši eiro par nāvi – Kalnu Karabaha var kļūt par teroristu "Meku"
Ilga Šuplinska

Skolotāju arodbiedrība ir gatava pieprasīt Šuplinskas demisiju

0
(atjaunots 16:11 25.11.2020)
Premjerministrs Krišjānis Kariņš šonedēļ centīsies panākt izlīgšanu starp izglītības un zinātnes ministri un skolotāju arodbiedrību.

RĪGA, 25. novembris – Sputnik. Jaunie ierobežojumi, kuru mērķis ir apturēt Covid-19 izplatību, izraisīja jaunu konflikta vilni starp skolotāju arodbiedrību un izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku, vēsta Latvijas Radio.

Saskaņā ar jaunajām prasībām, kuras vakar atbalstīja valdība, no 30. novembra katram skolēnam no 1. līdz 6. klasei ir jānodrošina 3 kvadrātmetru platība. Skolotājiem no 30. novembra ir jālieto sejas maskas, arī mācību stundu laikā. Ja skola nespēj nodrošināt šo normu izpildi, tai ir jāorganizē tālmācības.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga aicina ideja autorus iedomāties klasi 90 kvadrātmetru platībā, kur skolotājam maskā ir jāsaņem atgriezeniskā saite no katra skolēna.

Viņa uzskata, ka jaunajos ierobežojumos ir zināma daļa cinisma – mazas klases visātrāk pāries pie tālmācībām, jo fiziski nav iespējams izpildīt šīs prasības. Tādējādi, valdības lēmuma faktiskais mērķis ir, lai bērni vairāk mācās attālināti.

"Tad vajadzēja atklāti pateikt – lūdzu, ejam visi uz attālinātajām mācībām," uzsvēra Vanaga.

Anita Pēterkopa, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve, paskaidroja, ka galvaspilsētā izpildīt prasības par 3 kvadrātmetriem uz vienu bērnu būs grūti. Pēc viņas sacītā, Rīgā vismaz trešdaļā skolu klasēs ir pa 30-33 skolēniem. Dome sazināsies ar katru izglītības iestādi, lai vienotos, kā izpildīt prasības, un noskaidrot, kuras var un kuras nevar īstenot jaunās normas.

Skolotāju arodbiedrības padome šodien pieņems lēmumu par Šuplinskas demisijas pieprasīšanu.

Lēmumu par to plānoja pieņemt arī agrāk, taču organizācija deva ministrei iespēju izskaidrot savu pozīciju. Skolotāji gaidīja atbildes uz viņiem svarīgiem jautājumiem. Tomēr, pēc Vanagas sacītā, daļa saņemto paskaidrojumu bija "gana saturiski tukšas, par daļu prasībām nav pat pussolis pasperts pretī".

Premjerministrs Krišjānis Kariņš piedalīsies Šuplinskas un Vanagas dialogā un cer uz mierīgu konflikta atrisināšanu.

"Uzskatu, ka sarunu gaitā daudz ko var panākt," paziņoja premjers.

Tikšanās ir ieplānota ceturtdien – pēc Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdes.

0
Tagi:
skolotāji, Ilga Šuplinska
Pēc temata
Viņa saprot tikai spēka un agresijas valodu: LIZDA vadītāja par Šuplinsku
Šuplinska paņēma savus vārdus atpakaļ: vecākiem neatļaus izvēlēties tālmācības
Varbūt vismaz slēpes novilksim: Krivcova piedāvā izmantot Šuplinskas apgaismības mirkli
Skolotāji Rīgā pamet darbu Covid-19 dēļ: Šuplinska uzskata, ka nauda nelīdzēs