ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons

Ultimāts, draudi vai piedāvājums: ko atvedīs Tillersons uz Maskavu

39
(atjaunots 09:14 14.03.2018)
ASV valsts sekretāra Reksa Tillersona tieksme patstāvīgi izskaidrot Kremlim Rietumu pozīciju nebūt neizskatās pārsteidzoša, ņemot vērā "Lielā septiņnieka" viedokļu polifoniju.

Krievijā ierodas ASV valsts sekretārs Rekss Tillersons – viņa vizīte sāksies 12. aprīlī. Bijušais naftas magnāts, kas vada ārpolitisko resoru Donalda Trampa administrācijā, ieradīsies Maskavā no Lukas pilsētas Toskānā, tieši no tikšanās ar "Lielā septiņnieka" (G7) ārlietu ministriem un ES Ārlietu un drošības politikas augsto pārstāvi Federiku Mogerīni, vēsta RIA Novosti komentētājs Vladimirs Ardajevs.

Iepriekš Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons atcēla savu 10. aprīlī plānoto vizīti Krievijā. Kā var saprast no viņa ne vienmēr skaidrajiem paskaidrojumiem, Apvienotās Karalistes ministrs nevēlas "maisīties pa kājām vecākajam brālim" – Tillersonam, un apmeklēt Maskavu, pirms mini samita Lukā. Viņš uzskata, ka ASV Valsts departamenta vadītājs spēs izskaidrot Kremlim saskaņoto G7 ĀM vadītāju un Eiropas Savienības pozīciju, bet viņa priekšlaicīga vizīte tikai kaitēs kopējai lietai.

Vai Džonsonam neuzticas?

Boriss Džonsons otro reizi pēdējo nedēļu laikā maina savus ar vizīti Krievijā saistītos plānus. Martā viņš atlika savu vizīti, jo Tillersons sakārtoja savu grafiku saskaņā ar NATO pasākumiem. Tagad viņš vispār atcēlis vizīti, un atkal saistībā ar ASV valsts sekretāra plāniem. Lielbritānijā ārlietu ministra vizītes atcelšanu uztvēra sāpīgi. Liberāldemokrātiskas partijas līderis Tims Ferons nodēvēja ārlietu ministru par "Vašingtonas pūdeli", "kura grafiku vada no ārzemēm".

"Ir kauns, kad pat Tramps uzskata tevi par ākstu," — uzsvēra Ferons, kura vārdus nocitēja Daily Express.

Saskaņā ar laikraksta The Independent informāciju, savas vizītes atcelšanu Džonsons saskaņojis ar Tillersonu naktī uz 8. aprīlī – pēc tam, kad ASV veikušas raķešu triecienu Sīrijas valdības karaspēka aviācijas bāzē Homsas provincē.

Šīs vienošanās nozīme, domājams, ir tāda, ka Krievijai jāizskaidro nevis Lielbritānijas un Amerikas Savienoto Valstu atsevišķas pozīcijas, bet vienotā konsolidētā Rietumu pozīcija, citiem vārdiem, tāda pozīcija, kuru nevar nedz ignorēt, nedz apiet, nedz iznīcināt, izmantojot Rietumu valstu pretrunas dažādās pozīcijās. Jo vairāk tāpēc, ka šādu pretrunu netrūkst.

Ceturtdienas naktī ASV izdarīja spārnoto raķešu triecienu Šairatas aerodromam Homsas provincē Sīrijā. Informācija liecina, ka trieciens izdarīts ar spārnotajām raķetēm, ar ko bruņoti ASV JKS kuģi. Pentagons norādīja, ka palaistas 59 raķetes. Saskaņā ar prezidenta Trampa teikto, tā bija "simetriska atbilde" uzbrukumam ar ķīmiskajiem ieročiem 4. aprīlī Idlibas provincē, kura laikā gājuši bojā civiliedzīvotāji.

© Ruptly .
Ceturtdienas naktī ASV izdarīja spārnoto raķešu triecienu Šairatas aerodromam Homsas provincē Sīrijā

Amerikas Savienotās Valstis un tās koalīcijas partneri uzbrukumā nekavējoties apvainoja Sīrijas prezidenta Bašara al Asada valdību. Šīs apsūdzības pierādījumi netika sniegti, un ANO Drošības padomes rezolūcija "tika piebremzēta", apspriežot Rietumu projektu, kurā apsūdzēta Damaska un alternatīvo Krievijas projektu, kurā ierosināts steidzīgi uzsākt izmeklēšanu. Un tomēr ASV vienpusēji izšķīrās par triecienu pa Sīriju.

Maskava nosodīja raķešu apšaudi, nodēvējot to par agresijas aktu pret suverēnu valsti un starptautisko tiesību pārkāpumu. Krievija pieprasījusi nekavējoties sasaukt ANO Drošības padomi, lai apspriestu uzbrukumu Sīrijai.

Dažādās balsīs

Pentagonā Sīrijas aviobāzes apšaudi nosauca par "vienreizēju" militāro operāciju, kas neparedz "jebkādu eskalācijas plānu", ziņo Reuters, atsaucoties uz avotu ASV Aizsardzības ministrijā. Pēc aģentūras teiktā, trieciens ar "Tomahaukiem" nenozīmē "nopietnas izmaiņas ASV prezidenta uzskatos". Šie uzskati, spriežot pēc Tillersona un paša Trampa paziņojumiem, ir tādi, ka Vašingtona neuzskata Asada gāšanu par savu prioritāro uzdevumu, bet par galveno mērķi joprojām paliek "Islāma valsts" grupējumu un citu radikālo organizāciju iznīcināšana Sīrijā.

Neskatoties uz to, ka Tramps un Tillersons, un ASV pastāvīgā pārstāve ANO Nikija Heilija pēc ķīmiskā uzbrukuma Idlibā vienā balsī apgalvoja, ka Savienotās Valstis nopietni mainījušas attieksmi pret Bašaru al Asadu, nedēļas nogalē valsts sekretārs apliecinājis, ka prioritātes nav mainījušas.

"Mūsu vissvarīgākais uzdevums attiecībā uz Sīriju faktiski nav mainījies. Es domāju, ka prezidents izteicās pietiekami skaidri – pirmkārt, mums jāapkaro Islāma valsts," – atbildēja Tillersons intervijā televīzijai CBS uz jautājumu, vai Asada atstādināšana no varas Sīrijā ir ASV prioritārais uzdevums Sīrijā.

Turklāt viņš atzīmējis, ka pilsoņu kara pārtraukšana un politiskā izlīguma sākšana prasa Asada administrācijas līdzdalību, un izteicis cerību, ka Krievija spēlēs "konstruktīvu lomu" sarunās par pamieru Astanā un Ženēvā.

Citādu pozīciju uzrādīja Boriss Džonsons, kurš nākamajā dienā paziņoja, ka Vašingtona var veikt jaunus raķešu triecienus Sīrijas teritorijā. Pēc viņa teiktā, ASV ar savu darbību Sīrijā ir "demonstrējušas Rietumu skaidru un kopīgu signālu" un "ir svarīgi, ka tās var to izdarīt atkal," sacīja Džonsons intervijā britu tabloīdam The Sun

Pēc britu ministra teiktā, G7 ārlietu ministru samita dalībniekiem jāpieprasa Krievijai pārtraukt atbalsta sniegšanu Sīrijas prezidentam Bašaram al Asadam un karaspēka izvešanu no valsts. Maskavas atteikuma gadījumā sekos jaunas sankcijas papildus tām, kas jau ir ievestas saistībā ar situāciju Ukrainā, raksta The Times

Savukārt Vācijas aizsardzības ministre Urzula fon der Leiena telekanāla ARD ēterā paziņoja, ka trieciens pa Sīrijas aviācijas bāzi bija adresēts ĶTR priekšsēdētājam Sji Dziņpinam, ar kuru kopā tieši tajā brīdī Tramps pusdienojis Floridā. Pēc viņas teiktā, Tramps skaidri parādījis Ķīnas viesim, ka viņa valsts ir vienīgā, kas ar politiskiem līdzekļiem var ierobežot bīstamu kaimiņu, Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu.

Ar tādu viedokļu polifoniju "Lielā septiņniekā" Reksa Tillersona tieksme patstāvīgi paziņot Rietumu pozīciju Kremlim neizskatās dīvaini.

Darījums vai ultimāts

Maskavā Tillersons plāno apspriest Krievijas saistību izpildīšanu attiecībā uz Sīrijas ķīmisko ieroču likvidāciju. Turklāt viņš ir tālu no domas uzlikt Kremlim visu atbildību par ķīmisko ieroču pielietošanu Idlibā.

"Tas būs viens no diskusijas tematiem, kad es ieradīšos Maskavā nākamnedēļ, aicinājums ārlietu ministram Lavrovam un Krievijas valdībai pildīt saistības, kuras tā uzņēmusies starptautiskā sabiedrības priekšā, kad piekritusi kļūt par ķīmisko ieroču iznīcināšanas garantu. Nesaprotu, kāpēc Krievija nav spējusi to paveikt. Es neizdaru secinājumus par tās līdzdalību, taču ir skaidrs, ka Krievijas saistību izpilde nebija rezultatīva, un, iespējams, sīrieši vienkārši ar to manipulējuši," — sacīja valsts sekretārs intervijā televīzijai ABC News.

Par galveno Tillersons uzskata, "konstruktīvas sarunas ar Krievijas valdību, ārlietu ministru Lavrovu par Krievijas atbalstu procesiem, kas varētu nodrošināt stabilizāciju Sīrijā."

39
Pēc temata
Tillersons: pret Krieviju vērstās sankcijas saglabāsies
Rekss Tillersons stājies ASV valsts sekretāra amatā
Ķīnas mediji: Tillersons var aizrunāties līdz karam
Mediji noskaidrojuši, kā Ivanka Trampa ietekmējusi lēmumu par raķešu triecienu Sīrijā
Apturēt karu Sīrijā! ASV notiek protesti pret aviācijas triecienu Sīrijas bāzei
Vācu analītiķis paskaidrojis, kāpēc rietumu medijus neinteresē patiesība par Sīriju
Iznīcinātājs-pārtvērējs MiG-31, foto no arhīva

"Rietumi nespēs atkārtot": kāds būs Krievijas jaunais pārtvērējs

8
(atjaunots 20:26 25.09.2020)
Hiperskaņai tuvs ātrums, visu veidu raķetes un nepārspētas īpatnības – perspektīvais tālās pārtveršanas darbības aviācijas komplekss taps uz iznīcinātāja MiG-31 bāzes.

Projekts startēja jau 2017. gadam patlaban tajā sācies izmēģinājumu-konstruktoru darbu posms. Aizsardzības ministrija jau izraudzījusies vairākus perspektīvā pārtvērēja variantus. Pat to, kāds būs jaunais "dzinējsuns", portālā RIA Novosti pastāstīja Nikolajs Protopopovs.

Aizsardzības līdzeklis

Izstrādātājs apliecināja, ka, lidmašīnas pamanāmības samazināšana konstrukcijā tiks izmantoti mūsdienīgi materiāli, turklāt būtiski pieaugs pārtveršanas rādiuss, uzlabosies ātruma un augstuma rādītāji.

Kompāniju "MiG" un "Sukhoi" ģenerāldirektors Iļja Tarasenko pastāstīja: pēc desmit gadiem beigsies iznīcinātāja MiG-31 dzīves cikls, un tam būs nepieciešama nomaiņa, neskatoties uz pastāvīgo modernizāciju.

Plānots, ka perspektīvais tālās pārtveršanas darbības aviācijas komplekss (PTPD AK) kļūs par jaunu posmu valsts aizsardzības spēju stiprināšanā un daļu no robežu aizsardzības globālās kompleksās sistēmas. Speciālisti norāda: tagad, kad pasaulē top aizvien tālākas darbības raķešu bruņojums un nesēji spēj to nogādāt lielā attālumā, jaunais pārtvērējs būs ļoti piemērots.

Militārais eksperts Aleksejs Ļeonkovs sarunā ar RIA Novosti atzīmēja, ka galvenais trieciena līdzeklis NATO valstīs ir lidmašīnas un vidēja darbības rādiusa spārnotās un ballistiskās raķetes. ASV rit aktīvs darbs, lai gūtu iespēju gūtu iespēju palaist lādiņus no attāluma tālu aiz pretgaisa aizsardzības darbības zonas robežām. To nepieļaus aviācijas kompleksi, kuru galvenais uzdevums ir izsist no ierindas pēc iespējas lielāku skaitu raķešu nesēju.

"Lidmašīnu darbības rādiuss ir divreiz lielāks nekā zenītraķešu sistēmām – paskaidroja Ļeonkovs. – Lidmašīnas pirmās atvaira gaisa uzbrukumu. Un pārtveršanas jautājums ir vitāli svarīgs. Jaunais iznīcinātājs ar uzlabotu ātruma rādītāju un palielinātu darbības rādiusu strādās no liela – 20-25 kilometru – augstuma."

Tāpat kā visas modernās lidmašīnas, PTPD AK saņems borta iekārtas, kas ļauj pārtvert pretinieku spēcīgas radioelektroniskās pretdarbības apstākļos. Runa ir par radioelektroniskās cīņas kompleksiem, kas novirza no kursa ienaidnieka raķetes vai neitralizē to tēmēšanas iekārtas. Acīmredzams, liela daļa lidmašīnas vadības iekārtu tiks automatizētas. Domājams, pārtvērējs spēs likvidēt pat kosmiskos objektus.

Universāls cīnītājs

Krievijas Nopelniem bagātais lidotājs Vladimirs Popovs uzskata, ka perspektīvās lidmašīnas, tāpat kā tās priekšgājēja galvenais uzdevums būs Krievijas ziemeļu teritoriju patrulēšana un aizsardzība.

"Konstruktoriem ir iespēja dziļi modernizēt iznīcinātāju MiG-31 uz jauno dzinēju rēķina, - pastāstīja Popovs. – Pārtvērējs var ilgu laiku lidot virsskaņas ātrumā bez forsāžas. Tas planēs lielā augstumā ekonomiskajā režīmā dīkstāves zonā. Tādas mašīnas palīdzēs ļoti ātri atvairīt jebkādu gaisa līdzekļu – spārnoto, ballistisko vai operatīvi taktisko raķešu, bezpilota lidaparātu un bumbvedēju – uzbrukumu." Turklāt perspektīvais iznīcinātājs varēs uzņemt daudz lielāku lietderīgo militāro kravu un izmantos plašu bruņojuma spektru.

"Radiotehnisko un navigācijas iekārtu, kā arī citu sistēmu gabarīti samazinās, - turpināja eksperts. – Tā lidmašīnā atbrīvojas vieta munīcijai. Tās spektrā ir vadāmās, koriģējamās aviobumbas, visu diapazonu "gaiss-gaiss" tipa raķetes, pretkuģu līdzekļi, hiperskaņas ieroči."

Tālā pārtveršanas rādiusa perspektīvajam kompleksam nebūs vajadzīgs tāds "neredzamības" līmenis, kāds nodrošināts, piemēram, 5. paaudzes iznīcinātājiem Su-57. "Pārtvērējam, kas apsargā valsts robežas, šīs īpašības nav tik svarīgas kā iznīcinātājiem, kuri strādā frontes līnijā gaisa cīņās, - precizēja Popovs. – Te galvenais ir ātri izdarīt triecienu."

Debesu "dzinējsuņi"

Tālā darbības rādiusa iznīcinātājs-pārtvērējs MiG-31 tika uzņemts bruņojumā 80. gadu sākumā. Tas ir pirmais pašmāju 4. paaudzes virsskaņas iznīcinātājs. Aptuveni tajā laikā amerikāņi izstrādāja spārnoto raķeti Tomahawk, kas spēj pārvietoties nelielā augstumā, apliecot apvidus reljefu.

Bez tam ASV rīcībā bija gaisa bāzes raķetes ar kodollādiņiem, ko nesa stratēģiskie bumbvedēji B-52. To priekšā vāji aizsargātas bija PSRS robežas no ziemeļiem un austrumiem, kur plašo teritoriju dēļ bija grūti radīt vispārēju radiolokācijas lauku un uzbūvēt pietiekamu skaitu aerodromu pretgaisa aizsardzības lidmašīnām.

Bija steidzami vajadzīga lidmašīna, kas spēj ātri pārvarēt lielu attālumu un pārtvert pretinieka raķetes vai to nesējus, pirms tie ielidos valsts gaisa telpā.

Ātrais iznīcinātājs MiG-25 spēja sasniegt ātrumu līdz 2,8 tūkstošiem kilometru stundā. Taču tas nespēja efektīvi cīnīties pret spārnotajām raķetēm. Tomēr lidmašīna bija piemērota, lai uz tā bāzes radītu labāku pārtvērēju.

Lai arī MiG-31 ārēji it ļoti līdzīgs priekšgājējām, iekšpusē tā ir gluži citāda mašīna. Pirmkārt, tā ir divvietīga – ekipāžu papildināja stūrmanis-operators. Bija pastiprināta fizelāža, un lidmašīna kļuva stabilāka lielā uzbrukuma leņķī. Pateicoties spēcīgajai radiolokācijas stacijai "Zaslon", pārtvērējs saskatīja mērķus 200 kilometru attālumā, vienlaikus pavadīja desmit objektus un uzbruka četriem no tiem. Modernizētā RLS  versija ļāva uzbrukt astoņiem mērķiem un vest 24.

Jāpiebilst, ka MiG-31 saņēma arī jaunus dzinējus: darbības augstums pārsniedza 20 km, bet 10 km augstumā lidmašīna pacēlās nepilnu astoņu minūšu laikā. Maksimālais ātrums pieauga līdz trim tūkstošiem kilometru stundā – tas bija pietiekams, lai pārtvertu pat ātros amerikāņu izlūkus SR-71 Blackbird.

8
Tagi:
iznīcinātājs, Krievijas Bruņotie spēki, krievu ierocis, Krievija
Pēc temata
MiG-31 – bīstamākais mednieks debesīs
Atbalsts sabiedrotajiem: Krievija sāk iznīcinātāju Su-30SM piegādes Baltkrievijai
Polijas izdevums novērtējis Krievijas Su-30SM spēku
Paskatieties, ko spēj Krievijas hiperskaņas "Kinžal"
Ungārijas premjerministrs Viktors Orbans, foto no arhīva

"Aptrakušajiem liberāļiem" nepiedeva viņu "morālo imperiālismu"

30
(atjaunots 13:09 25.09.2020)
Rietumi ir zaudējuši savu pievilcību. Savos uzbrukumos liberāļi pievēršas lietām, kam mūsu acīs ir lielākā nozīme, politiskās kārtības pamatnostādnēm, pie kādas mēs tiecamies, galvenajām vērtībām, tādām kā nācija, ģimene un reliģiskā tradīcija.

Doktrīna par to, ka "demokrātija var būt tikai liberāla", mums tika uzspiesta. Liberālā demokrātija var atnest haosu un krahu, lielāku ļaunumu nekā labumu – tas ir viens no iemesliem, kuru dēļ mēs vēlamies Donalda Trampa kārtējo uzvaru," portālā RIA Novosti citēja Pjotrs Akopovs.

Kas to teicis? Kam pieticis pārdrošības vienlaikus uzstāties gan pret liberālo demokrātiju, gan par Trampu? Pazīstamais vispasaules liberālisma ienaidnieks Putins, kurš visus indē ar "Novičok" un grauj Rietumus no iekšienes? Fanātiskie irāņu ajatollas-teroristi un šausmīgie ķīniešu komunisti, kuri visu pasauli aplipinājuši ar savu vīrusu, šeit nederēs – viņi negribētu publiski just līdzi Trampam. Tiesa, piemēram, tādam apgalvojumam piekristu gan Pekinā, gan Teherānā:

Eiropas Savienības valstu samits Briselē
© Sputnik / Алексей Витвицкий

"Pasaules elites un nacionālās pretestības cīņa vēl nav galā... Eiropas valstu pilsoņi drīz aptvers, ka mūsdienu Eiropas institūti nekalpo viņiem, bet gan Džordža Sorosa un viņam līdzīgo interesēm. (..) Mērķi, ko nospraudis Sorosa vispasaules tīkls, ar viņa neierobežotajiem finansiālajiem un cilvēku resursiem, ir skaidri: etniski sajauktu atklātu sabiedrību veidošana ar migrācijas paātrināšanas metodēm, nacionālā lēmumu pieņemšanas procesa demontāža un nodošana globālajai elitei."

Te bija runa par globālajiem procesiem. Tagad par nākamo paaudžu audzināšanu:

"Skolām ir jāaizsargā ģimenes ideāli un vērtības, kā arī jāpatur nepilngadīgie tālāk no dzimumu ideoloģijas un varavīkšņainās propagandas. Liberāļi te labākajā gadījumā saskata viduslaiku cienīgu tumsonību, sliktākajā – klerikālismu ar fašismu."

Kurš tad īsti ir tas drosminieks? Tas ir vienas Eiropas valsts premjerministrs – Viktors Orbans. Jau desmit gadus no vietas viņš vada Ungāriju (bet pirms tam, gadsimtu mijā, četrus gadus vadīja valdību), un Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par dumpinieku un gandrīz īstu diktatoru. Taču tas, ko viņš teicis savā rakstā, ko pirmdien publicēja Magyar Nemzet, ir varen spēcīgi. Orbans uzstājas ne tikai kā nacionālas valsts aizstāvis un "aptrakušo liberāļu" atmaskotājs vispasaules mērogā, bet arī kā kristīgi demokrātiskā novirziena līderis Eiropā, pat visos Rietumos. Viņš izsakās precīzi, atklāti – tā, kā Eiropas līderi nav atļāvušies jau ilgu laiku:

"Vienīgā iespēja kristīgajai demokrātijai ir sākt atklātu intelektuālu un politisku cīņu. Izbeigt izlikties un uzvesties kā idiotam, kurš neredz, nesaprot, kas notiek. (..) Aizstāvēties un formulēt četras nostādnes, kas var mainīt visu Eiropas politiku: mūsu galvenie nacionālie un kristīgie principi nav liberāli; tie radušies pirms liberālisma; tie ir pretstatā liberālismam; šodien liberālisms tos sagrauj."

Orbans konsekventi aizstāv ungāru nacionālo identitāti (tautu, kas Eiropā ienāca pēdējā), arī viņu katolicismu, tomēr šajā gadījumā vēršas ne tikai pie tautiešiem, bet arī citiem eiropiešiem. Protams, vispirms – pie agrākajiem biedriem sociālistiskajā nometnē (jāpiebilst, ka Orbans pielīdzina komunismu un liberālisms kā ungāriem svešas ideoloģijas):

"Rietumi ir zaudējuši savu pievilcību Centrāleiropas acīs, un tas, kā mēs iekārtojam savu dzīvi, viņiem nepatīk. Tuvākajos gados mums ir jāsaglabā Eiropas vienotība, pie tam atzīstot, ka pašreizējai vēsturiskajai tendencei nav nekādu izredžu mainīties. Viņi nevar uzspiest mums savu gribu, un mēs nevaram nobīdīt viņus no viņu tagadējā intelektuālā un politiskā ceļa. (..) Centrāleiropas valstis ir izvēlējušās citu nākotni, brīvu no imigrācijas un migrācijas. (..) Pat, ja Brisele vēlas doties pretējā virzienā: īstenot līdz absurdam novestos klimatiskos mērķus; sociālo Eiropu, kopēju nodokļu sistēmu, multikulturālu sabiedrību."

Tātad runa ir par divām Eiropām, kam kaut kādā veidā jāsaglabājas vienas Eiropas Savienības ietvaros. nav nekādu izredžu pārtaisīt austrumeiropiešus par vienotās Eiropas iedzīvotājiem, kas "savus senčus aizmirsuši", tomēr saglabājas izredzes uz konservatīvu, pareizāk sakot, pat nacionāli tradicionālistisku revanšu Rietumeiropā. Tātad vietējo marinu lepēnu uzvara visās Vecās Eiropas galvenajās valstīs – patiesībā nozīmē valdošās nacionālās elites radikālu atjaunošanos. Skaidrs, ka atlantistu veidotās paneiropas elites (tā nav nekāda "Briseles birokrātija", bet gan politiskie kadri, kas vispirms tiek rekrutēti no nacionālo valstu līmeņa līdz Eiropas līmenim, bet pēc tam nosūtīti atpakaļ uz viņu valstīm) visādi centīsies kavēt antiliberālo apvērsumu. Pie tam pretošanos "tautu dumpjiem" organizēs un koordinēs globālistiskās struktūras, tas pats kolektīvais Soross, ko asi kritizē Ungārijas premjerministrs.

Vladimira Putina un Donalda Trampa tikšanās Osakā 2019. gada 28. jūnijā
© Sputnik / Илья Питалев

Orbans jau sen nebaidās ne iebilst pret liberālo globālo projektu, ne atmaskot Sorosu – pazīstamāko Ungārijā dzimušo cilvēku pasaulē. Savukārt 90 gadus vecais miljardieris Orbanu dēvē par mafiozi un diktatoru, un visiem spēkiem palīdz opozīcijā strādājošajiem ungāru liberāļiem. Nacionālajā līmenī Orbans sekmīgi tiek ar viņiem galā tomēr ES un NATO līmenī viņam klājas smagi, tāpēc viņa acīs tik svarīgi bija, ka 2016. gadā uzvarēja Donalds Tramps, viņa idejiskais sabiedrotais cīņā ar visu liberālo globālismu (bet tagad – arī ar Sorosu personiski). Protams, Eiropas Savienība turpina spiedienu pret Budapeštu, bet tagad vismaz amerikāņu valdības struktūras necenšas pilnā sparā izgriezt rokas ungāriem.

Orbana vārdi par atbalstu Trampam ir pirmais tāda veida izteikums no Eiropas līdera puses. Tos pamanīja arī mediji Eiropā, tomēr, piemēram, Times necitēja visu frāzi pilnībā: "Visi liberāļi uzskata, ka katra valsts (..) ir jāpiespiež pieņemt liberālo pārvaldes formu. Savukārt kristīgie demokrāti noraida šo ārpolitikas formu, jo, pēc viņu domām, sabiedrības turas kopā un uztur mieru ar dažādiem paņēmieniem. Turklāt, - un to nesen pierādīja "arābu pavasaris" – liberālā demokrātija spēj radīt haosu un krahu, un nest lielāku ļaunumu nekā labumu.

Tas ir vēl viens iemesls, kura dēļ mēs jūtam līdzi Donaldam Trampam un vēlamies, lai viņš uzvarētu vēlreiz: mums pārlieku labi zināma ASV demokrātisko administrāciju ārpolitika, kuras pamatā ir morālais imperiālisms. Mēs esam to izgaršojuši, lai arī piespiedu kārtā. Mums tā nepatika, un vēl vienu porciju mēs negribam."

Ungārija patiešām demonstrē apbrīnojamu pretestību ārējam spiedienam. Tas nav tikai Orbana nopelns vien – viņu atbalsta lielākā daļa ungāru, kuri aptver, cik svarīgi ir saglabāt nacionālo identitāti. Taču tagad "morālais imperiālisms" tiek izmantots pret pašām Savienotajām Valstīm, un, protams, Orbans vēlas, lai Tramps noturētos pret krāsaino revolūciju, kas iedegas ASV. Ja viņš izturēs un uzvarēs, kristiešiem, konservatoriem, tradicionālistiem (tiem, ko varētu nosaukt par kristīgajiem demokrātiem, ja vien šo terminu nebūtu diskreditējuši tādi kā vācu KDS) būs daudz vieglāk pretoties gan liberālajai diktatūrai, gan morālajam imperiālismam. Tāpēc patiesi patstāvīgie eiropiešu politiķi vēl uzvaru Trampam, - tā sakot, "par mūsu un jūsu brīvību".

30
Tagi:
Tramps, ASV, Ungārija
Pēc temata
Simoņana: tikai muļķis ticēs Facebook "liberālismam"
Donalda Trampa karš un miers
Džonsons vēlas pierādīt Putinam "liberālisma vērtību" uz Brexit piemēra
Viena diena krievu liberāļa dzīvē. Aktuāls feļetons
Kremļa viltīgais plāns: sagraut Ameriku, lai glābtu Trampu
Saeimas deputāts Mārtiņš Bondars, foto no arhīva

"Mercedes" un karabīnes: tiesu izpildītāji pārdod izsolē Bondara īpašumus

0
(atjaunots 21:21 25.09.2020)
Saeimas deputāts Mārtiņš Bondars bija atbildētājs lietā par Latvijas Krājbankas zaudējumiem pirms maksātnespējas procesa sākuma. Tiesa pieņēma lēmumu piedzīt 15 miljonus eiro, no tiem 2 miljoni tiks piedzīti no Bondara.

RĪGA, 26. septembris — Sputnik. Tiesu izpildītāji izpārdod izsolēs Saeimas Budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētāja Mārtiņa Bondara īpašumus. Starp citiem piedāvājumiem ir apvidus mašīna un šaujamieroči, vēsta Baltic Course.

Atgādināsim, ka 2018. gada janvārī tiesa arestēja Bondara kontus un mantību, lai piedzītu no viņa 15 miljoni eiro "Latvijas Krājbankas" lietā. Pēc Vidzemes priekšpilsētas tiesas lēmuma 15 miljonus eiro jāizmaksā aptuveni 2 miljonus eiro. Arestēta māja Salacgrīvā, automašīna un banku konti. Tagad no savas deputāta algas Bondars saņem tikai minimālo algu 430 eiro apmērā, visi pārējie ienākumi, kas pārsniedz šo summu, tiek ieturēti parāda dzēšanai.

Tiešu izpildītāja Mārča Midega organizētajā izsolē iespējams iegādāties Bondaram piederošo karabīni Sauer Select 90, starta cena - 1200 eiro. Tāpat var nopirkt karabīni Blaser R93, sākotnējā cena – 650 eiro, un par 1300 eiro – Blaser Luxus BBF95.

Izsolē plānots pārdot arī Bondaram piederošo Mercedes Benz ML 350. Sākumcena – 5800 eiro.

Tiek izsolīti arī septiņu citu "Latvijas Krājbanka" valdes locekļu īpašumi.

Atgādināsim, ka 2011. gada beigās "Latvijas Krājbankā" tika konstatēts iztrūkums 142 miljonu eiro apmērā, tā paša gada 23. decembrī Rīgas apgabaltiesa izsludināja kredītiestādes maksātnespēju. Ņemot vērā iztrūkumu, Finanšu un kapitāla tirgus komisija pieņēma lēmumu apturēt bankas darbību.

2015. gadā "Latvijas Krājbankas" maksātnespējas administrators – "KPMG Baltics" iesniedza prasību pret bijušajiem bankas valdes locekļiem par zaudējumiem, kas radušies bankai pirms maksātnespējas procesa sākuma. Lietā atbildētāji bija septiņi bijušie bankas valdes locekļi: Ivars Priedītis, Mārtiņš Bondars, Dzintars Pelcbergs, Mārtiņš Zalāns, Andrejs Surmačs, Ilze Bagatska un Svetlana Ovčiņņikova.

2017. gada jūnija beigās Vidzemes priekšpilsētas tiesa pieņēma lēmumu par 15 milj. eiro piedziņu no septiņiem bijušajiem "Latvijas Krājbankas" valdes locekļiem.

Tiesas lēmums tika pārsūdzēts Rīgas apgabala tiesā, kas lēmumu atstāja spēkā.

Aprīļa beigās Augstākā tiesa atteicās sākt kasācijas tiesvedību "Latvijas Krājbankas" lietā un atzina, ka valdes locekļi nav rīkojušies kā labticīgi saimnieki.

0
Tagi:
Bondars
Pēc temata
Lai pelna parāda atmaksai: Bondaru neatsauks no posteņa Saeimas Budžeta komisijā
Pienācis laiks aiziet: sociālie tīkli aicina demisionēt Saeimas Budžeta komisijas vadītāju
PNB, ABLV, Trasta komercbanka un Latvijas Krājbanka: kā Latvija atmaksāja ieguldījumus
"Nekaunības kalngals": medaļa Saeimas deputātam aizkaitinājusi sociālos tīklus