Amerikāņu militārās tehnikas izkraušana Vācijā.

Jaunie amerikāņu karaspēki un radioaktīvie atkritumi Baltijas valstīs

225
(atjaunots 16:47 10.02.2017)
Bez ASV atbalsta Eiropai nav pilnvērtīgu spēku aizturēšanas pasākumiem. Taču ASV karaspēks ir plānā kārtiņā "uzziests" pa visu pasauli, un neparedzētos apstākļos pie robežas Krievijas armija noteikti ieradīsies pirmā. Kādu slepenu iemeslu dēļ tad īsti Pentagons un NATO organizē manevrus un izvieto spēkus bīstami tuvu Krievijas robežām?

Rodas iespaids, ka karstasinīgā Baltija aktīvi gatavojas lielam karam. Par to, kas notiek pie Krievijas robežām, skaidrībā mēģināja tikt starptautiskās informācijas aģentūras "Rossija segodņa" komentētājs Aleksandrs Hroļenko.

Pirmdien Klaipēdas ostā ienāca ASV Jūras kara spēku raķešu eskadras kuģis USS Hue City/CG-66 Ticonderoga. Lietuvas Aizsardzības ministrija sola, ka tas demonstrē "ASV Bruņoto spēku apņēmību arī turpmāk stiprināt sadarbību ar NATO sabiedrotajiem Baltijas reģionā."

Tajā pašā dienā Igaunijā ieradās ASV armijas smagā tehnika. Iepriekš ASV vēstniecības pārstāvji Tallinā paziņoja, ka ASV armijas 68. bruņutehnikas pulka pirmā bataljona rotas bruņojums iekļauj četrus tankus M1A2 Abrams un 15 kājnieku bruņumašīnas Bradley.

NATO iznīcinātāji turpina treniņu lidojumus virs Igaunijas ārkārtīgi nelielā augstumā (līdz 150 m). Iepriekš Igaunija un ASV parakstīja līgumu par sadarbību aizsardzības jomā.

Nesen Latvijā ieradās vairāk nekā 220 karavīri no ASV armijas 3. Brigādes smagās bruņutehnikas rotas. Viņu tanki M1A2 Abrams un bruņumašīnas Bradley vēl ir ceļā un Latvijā ieradīsies šonedēļ.

Netālu no Gulbenes sākusies pēdējās padomju armijas bāzes demontāža, kurā pirms ceturtdaļgadsimta kaujas dežūrā bija kodolraķetes. Tās ir četras 32 metrus dziļas šahtas un pazemes komandcentrs (demontāžas darbu aprēķinātā vērtība – 190 tūkstoši eiro).

Pastāvēšanas pamats

Igaunija, Latvija un Lietuva iestājās NATO pirms 13 gadiem. Šāds lēmums tika pieņemts, neskatoties uz Krievijas kategoriskajiem iebildumiem, kura kaimiņvalstu uzņemšanu ASV vadītajā militārajā blokā uzskatīja par nedraudzīgu soli. Mērķi ir acīmredzami. Rietumu acīs Baltijas valstu teritorija ir pievilcīga kā militārais placdarms pie robežas ar Krieviju. Šī paša iemesla dēļ Igaunija, Latvija un Lietuva tika integrētas arī ES.

Mūsdienās Igaunijā, Latvijā un Lietuvā dzīvo 1,31 milj., 1,96 milj. un 2,85 milj. cilvēku atbilstoši. 1990. gadā, PSRS sastāvā iedzīvotāju skaits bija krietni lielāks: Igaunijā — par 250 tūkstošiem, Latvijā — par 700 tūkstošiem, Lietuvā — pat par 850 tūkstošiem cilvēku vairāk. Ceturtdaļgadsimta laikā Baltijas valstis ir zaudējušas vairāk nekā 21% iedzīvotāju.

Baltijas valstis nenovēršami tuvojas demogrāfiskajam un ekonomiskajam strupceļam un perspektīvu saskata tikai turpmākā militarizācijā, kas tām kļuvusi par eksistences bāzi.

Šī iemesla dēļ ASV Jūras kara flotes kuģi Baltijas jūrā jūtas kā mājās, un raķešu eskadras kuģa Hue City vizīte Lietuvā ir ikdienišķa lieta. 2016. gada jūnijā Klaipēdā noenkurojās 6. flotes flagmanis Mount Whitney, aprīlī – eskadras kuģis Donald Cook.

Viesis no saulainās Floridas – eskadras kuģis USS Hue City ar vadāmajiem raķešu ieročiem, ieskaitot spārnotās raķetes BGM-109 Tomahawk, raķetes RUM-139A VL-ASROC un "Harpūna", uzturas Klaipēdā līdz 10. februārim. Informācija par tā vizīti Lietuvas ostā netika sniegta iepriekš, toties bija ieplānotas amerikāņu un lietuviešu kara jūrnieku savstarpējās vizītes un tikšanās ar Lietuvas JKF vadību.

Vai būtu jāprecīzē, pret ko vērsta šī draudzība?

Bāzēšanās avangardā

Otrdien aptuveni 200 karavīri no ASV 503. kavalērijas pulka un Igaunijas Aizsardzības spēku izlūkošanas bataljona sāka trīs dienas ilgu 53 km pārgājienu ar pilnu ekipējumu uz valsts ziemeļaustrumu rajoniem, gar Krievijas robežu. Kavalēristi un izlūki apmeklēja krievvalodīgās pilsētas Igaunijā, kur amerikāņi tikās ar skolēniem, ģimnāziju audzēkņiem un Tartu universitātes Narvas koledžas studentiem.

Amerikāņu karavīri uzturēsies Igaunijā līdz pavasarim, tas ir, līdz brīdim, kad Igaunijā ieradīsies NATO starptautiskais bataljons, kura sastāvā būs 1200 cilvēki: 800 kareivji no Lielbritānijas, pārējie – no Francijas un Dānijas. Četri tanki M1A2 Abrams, 15 kājnieku bruņumašīnas Bradley un 23 kilometrus garš žogs uz Krievijas un Igaunijas robežas – tas viss ir tikai sākums.

Lielbritānija piešķirs bruņumašīnas Warrior, tankus Challenger 2 un bezpilota lidaparātus izlūkošanas pasākumiem. Arī Francija atsūtīs bruņutehniku. Starptautiskais bataljons apmetīsies armijas pilsētiņā Tapā (220 km līdz Sanktpēterburgai taisnā līnijā), lai sadarbotos ar Igaunijas Aizsardzības spēku 1. kājnieku brigādi.

Kā zināms, alianses spēku pārdislokācija Austrumeiropā notiek saskaņā ar Varšavā notikušā NATO samita lēmumiem. Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Polijā tiks dislocēti daudznacionālie bataljoni saskaņā ar rotācijas principu.

Amerikāņi Igaunijā ir iekārtojušies uz ilgu laiku. 17. janvārī parakstītais Igaunijas un ASV līgums reglamentē ASV Bruņoto spēku netraucētu piekļuvi Igaunijas militārajos objektos (aviobāze Emari, Aizsardzības spēku centrālais poligons, Tapas pilsētiņa). Pentagons var celt un pilnveidot militāros objektus personāla izmitināšanai un apmācībai, tehnikas apkalpošanai, vienību formēšanai un izvēršanai, kā arī citiem saskaņotiem pasākumiem. Līgumā sīki reglamentēta amerikāņu karavīru un viņu ģimenes locekļu uzturēšanās Igaunijā. Dokumentā precizētas nodokļu atlaides, kas attiecināmas uz ASV Bruņotajiem spēkiem.

Faktiski dokuments veido pamatu pastāvīgas ASV karabāzes izveidei Baltijas valstīs. ASV ir noslēgušas tamlīdzīgus līgumus arī ar Spāniju, Nīderlandi, Poliju, Bulgāriju un vairākām citām valstīm.

Paradīze ar Geigera skaitītāju

Padomju laikos Paldisku pilsētā Igaunijā atradās JKF zemūdeņu jūrnieku mācību centrs ar kodolreaktoriem, kuri tika demontēti un nogādāti Krievijā 90. gadu sākumā. 2013. gadā zemūdeņu komandējošā sastāva sagatavošanas centrs tika pilnībā likvidēts, un 2016. gada maijā Igaunijas valdība nolēma par 90 miljoniem eiro uzcelt Paldisku pilsētā radioaktīvo atkritumu pastāvīgu glabātuvi. Projektu plānots pabeigt 2040. gadā.

Domājams, radioaktīvo atkritumu glabātuvei Igaunijā būs liela nākotne. Rietumi netērētu lielu naudu mazapdzīvotā un ekonomiski depresīvā Baltijas reģiona ekoloģijai. Eiropas Savienībā ir pārāk daudz AES.

Militāri politiskā inerce

Miglā tītos "Krievijas draudu" alianse ir pārvērtusi par galveno tēmu Baltijas valstīs, taču tā nebūt nav reāla militāra problēma. Nekas nelieciena par to, ka Krievijai būtu agresīvi plāni attiecībā uz Igauniju, Latviju un Lietuvu.

ASV analītiskais izdevums The National Interest raksta: "Pateicoties 2008. gada oktobrī sāktajām reformām un modernizācijas programmai, kas novērtēta 670 miljardu dolāru apmērā, bruņotie spēki ir kļuvuši par vienu no uzticamākajiem Krievijas nacionālā spēka ieročiem (..) Krievija neapdraud Eiropas valstu vai pat Ukrainas eksistenci, taču var ar spēku uzspiest savu gribu kaimiņvalstīm. Ja Krievija vēlētos ieņemt Baltiju, NATO nav pietiakmi labi sagatavota, lai to novērstu."

NATO
© Sputnik / Сергей Мелконов

Patiešām, spēju piespiest ieturēt mieru bez aneksijas Krievija efektīvi nodemonstrēja Gruzijā 2008. gadā. Taču The National Interest publicētā raksta autors Maikls Kofmans ir palaidis garām galveno: Krievijas kara un jūras doktrīnas "sedz" ne tikai NVS nomales un Eiropu. Krievijas militārais spēks nebeidzas pie tās robežām. Maskavai ir iespēja rīkoties globālajā telpā. Tas ir galvenais partnerattiecību izpratnes faktors.

Bez ASV atbalsta Eiropai nav pilnvērtīgu spēku aizturēšanas pasākumiem. Taču ASV karaspēks ir plānā kārtiņā "uzziests" pa visu pasauli, un neparedzētos apstākļos pie robežas Krievijas armija noteikti ieradīsies pirmā. Kādu slepenu iemeslu dēļ tad īsti Pentagons un NATO organizē manevrus un izvieto spēkus bīstami tuvu Krievijas robežām?

Domāju, tā ir militāri politiskā inerce un stagnācija, kas tuvākajā laikā nezudīs, taču nespēs arī būtiski ietekmēt Kremļa gribu un Krievijas Federācijas ekonomikas un Bruņoto spēku tālāko attīstību.

Ja Maskava un tās ģeopolitiskie sabiedrotie nonāks pie lēmuma mainīt "pašreizējo pasaules kārtību", tā būs ilga un secīga spēle nevis Blitzkrieg Baltijā.

Nesenais incidents ar Republikāņu partijas medija Fox News žurnālistu, kurš nosauca Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu par slepkavu un neatvainojās, liecina par Rietumu eksistenciālajām problēmām.

"Amerikas galvenā vājība ir nevis nepietiekams militārais vai ekonomiskais spēks, bet gan tās vadības nespēja izstrādāt stratēģiju un nepietiekama informētība svarīgu lēmumu pieņemšanai pat tad, ja runa ir par citām kodollielvalstīm. Militārais spēks pats no sevis nelabos šīs fundamentālās vājības," raksta The National Interest.

225
Pēc temata
Kāpēc NATO biedē Maskavu ar "papīra tīģeriem"
NATO atteikusies no sarunām ar Ukrainu PRA jautājumā
Kučinskis uzskata, ka bažām par NATO nākotni nav pamata
Lielākā daļa Eiropas iedzīvotāju uzskata, ka NATO un ASV aizsardzība ir nepieciešama
Poseidon

Krievijas "Pastardienas torpēdu" nesējs iziet Klusajā okeānā

13
(atjaunots 16:42 10.04.2021)
NATO valstu mēģinājumi sarunāties ar Krievijas Federāciju no spēka pozīcijas, pats par sevi saprotams, saskaras ar stingru pretestību.

ASV armijas provokatīvā klātbūtne pe Krievijas rietumu robežām "atbalsojas" pie Savienoto Valstu rietumu – Klusā okeāna robežam. Par to "partneriem atgādina" eksperimentālā zemūdene "Belkgorod" un kodoltermiskais "Poseidon", konstatēja militārais analītiķis Aleksandrs Hroļenko.

5. aprīlī informācijas avots militārās rūpniecības kompleksā pastāstīja, ka jūras bezpilota aparātu "Poseidon" nesējs – eksperimentālā atomzemūdene "Belgorod" jau "dūmo", tas ir, palaists tās reaktors. Līdz septembrim tā noslēgs izmēģinājumus un sāks darbu okeānā. Norit izmēģinājumi piestātnē, proti, tiek pārbaudīta kuģa būve, iekārtu montāža un regulējums, galvenā energoiekārta ar slodzi, dzīvības saglabāšanas un drošības sistēmas.

"Poseidon" nesēja pastāvīgā dislokācijas vieta būs viena no bāzēm Klusajā okeānā, pie tam eksperimentālā zemūdene varēs atrisināt uzdevumus jebkurā Pasaules okeāna punktā. Saskaņā ar pašreizējo valsts bruņojuma programmu Krievija uzbūvēs trīs šāda veida zemūdenes.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins par darbu pie sistēmas "Poseidon" pirmo reizi pastāstīja 2018. gadā ("Belgorod" tika nolaista ūdenī 2019. gada 23. aprīlī) un pievērsa uzmanību tās plašajam mērķu spektram – pretinieka aviācijas bāzes grupējumi, krasta nocietinājumi un infrastruktūra. Tolaik ASV amatpersonas atklāti noniecināja jauno ieroci, to uzskatīja par "tehniski sadomātu un neticamu". Tagad Valsts departaments pauž īpašas bažas par starpkontinentālās kodoltorpēdas 2M39 parādīšanos. "Partnerus" satrauc augošā Krievijas Jūras kara flote, kuras sastāvā (saskaņā ar Business Insider informāciju) tā ir aptuveni 360 kuģi, ieskaitot 59 zemūdenes (12 zemūdens kreiseri – ar ballistiskajām raķetēm).

Unikālas īpašības

Daudzfunkcionālā kodolzemūdene "Belgorod" ir 3. paaudzes projekta "Antey" eksperimentāla "reinkarnācija", īpaši pielāgota sistēmas "Poseidon" vajadzībām (agrāk "Antey" saņēma pretkuģu raķetes "Granit").

© Photo Министерство обороны РФ

"Poseidon" ir ļoti nopietns savaldīšanas instruments. Stratēģiskais starpkontinentālais dziļūdes aparāts ar atomenerģētisko iekārtu, spēj pārvietoties 1000 metru dziļumā līdz 10 tūkstošu kilometru attālumā, ātrums – 100 mezgli (vairāk nekā 185 km/h). Izmēģinājumi apstiprināja "neticamās" īpašības un darbības rādiusu. Autonomais "Poseidon" spēj pārvietoties visām domājamā pretinieka esošajām un perspektīvajām zemūdenēm, torpēdām un raķetēm nepieejamā dziļumā un ātrumā. Nav viegli sameklēt tādu "torpēdu" okeānā. Nelielā ātrumā tā pārvietojas gandrīz bez trokšņa (un pat hidroakustiskā kontakta apstākļos pretiniekam nav līdzekļu, ar ko "tikt klāt" bezpilota aparātām). Autonomā vadības sistēma ļauj reģistrēt un pārvarēt pretzemūdeņu robežas, citas aizsardzības sistēmas, garantē neievainojamību, precizitāti, neticamu trieciena efektu. Aparāts ir 24 metrus garš un aptuveni 1,6 m diametrā. To var aprīkot ar parasto vai megatonnas šāviņu. Tāds ierocis ir vienīgi Krievijai, un nevienai pasaules valstij nav aizsardzības no "Poseidon".

 Burevestnik
© Photo Министерство обороны РФ

Iepriekš kolektīvie Rietumi ar ASV priekšgalā mēģināja "nivelēt" Krievijas stratēģisko kodolspēku potenciālu ar NATO paplašināšanos uz austrumiem un globālās PRA sistēmas izveidi Austrumeiropā ar iespēju vēlāk izvietot uzbrukuma "Tomahawk"un citas vidēja darbības rādiusa raķetes netālu no Krievijas robežām (ar mērķi saīsināt lidojuma laiku). Starpkontinentālā sistēma "Poseidon" dāvā "partneriem" iespēju atgriezties daudzpolārās pasaules skarbajā realitātē, kur sods agresoram ir nenovēršams. Nav nekāds brīnums, ka "Pastardienas torpēda" satraukusi ASV stratēģisko vadību (STRATCOM) jau agrīnā izmēģinājumu stadijā, 2019. gada februārī. Debatēs Kongresā STRATCOM vadītājs Džons Haitens atzīmēja, ka "Poseidon" – principiāli jauna bruņojuma sistēma – neiekļaujas līguma NEW START ierobežojumos, un analogi ASV netiek izstrādāti. "Belgorod" ir pirmatklājēja. Starpkontinentālo bezpilota aparātu nesēju līniju atklās atomzemūdene "Habarovsk". Tās pamata īpašības ir aizslepenotas. Atklātos avotos pieejamie dati liecina, ka zemūdenei ir principiāli jauna atomenerģētiskā iekārta, tā var uzņemt līdz sešas bezpilota "Pastardienas torpēdas". Tonnāža – apmēram 10 tūkst. t., ātrums zem ūdens – līdz 32 mezgli, ieniršanas dziļums – 500 metri, autonoms darbs – 120 diennaktis, ekipāža – vismaz 100 cilvēki. Zemūdenes [korpuss atgādina jauno stratēģisko raķešnesēju "Borey".

Te jāpatur prārā, ka bezpilota aparāts spēj sasniegt ASV krasta līniju no jebkuras vietas ziemeļu puslodē, taču tiks izmantots vienīgi gadījumā, ja pret Krieviju vērsta agresija.

Atgādināšu: nevis Krievija, bet gan Savienotās Valstis ar sadomātu ieganstu izstājās no Līguma par vidēja un maza darbības rādiusa raķešu likvidācijas līguma, 2020. gadā palielināja militāro budžetu līdz 750 miljardiem dolāru (summa salīdzināma ar visu pārējo pasaules valstu aizsardzības izdevumiem). Krievijas daudzfunkcionālā okeāna sistēma ir brīdinājums "partneriem", asimetriska atbilde uz Pentagona un NATO trieciena potenciāla bīstamo koncentrāciju Austrumeiropā.

13
Tagi:
militārā tehnika, Krievija
Pēc temata
Krievija garantē: agresoram atmaksās dzelmes SBR "Skif"
Valsts departaments bīstas, ka Krievijas "Poseidon" spēs radīt kodolcunami
Krievu ieroči: 2020. gada provizoriskie rezultāti
Krievijas atbilde uz agresīvu politiku – ziņas par "Poseidonu" nesēju

Laidiet pie stūres: ES līderi grib tikt vispasaules valdībā

19
(atjaunots 16:37 10.04.2021)
Kopīgais paziņojums, ar ko nesen nāca klajā Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons, kancleres kundze Angela Merkele, "Rotšildu prezidents" Emanuels Makrons, PVO ģenerāldirektors un desmits dažādu, pārsvarā – Eiropas valstu vadītāju, ir pelnījis īpašu vērību.

Viņi konstatēja, ka nacionālās valdības nav spējušas pārvadēt pandēmijas sekas, un pieprasīja, lai cilvēce pēc iespējas ātrāk pārietu vispasaules valdības pakļautībā. Un šķiet, ka viņi jau laikus rezervē sev siltas vietiņas. Par līderu plāniem portālā RIA Novosti stāsta Viktorija Ņikiforova.

Jā, formāli runa ir vienīgi par "vispasaules līgumu par pandēmijas apturēšanu", tomēr piezīmes, kas pavada kolektīvo vēstuli, demonstrē: autoru ambīcijas ir plašākas. Piemēram, pašu koronavīrusa pandēmiju viņi dēvē par "lielāko izaicinājumu pasaulei kopš 40. gadiem", piedāvāto līgumu atklāti salīdzina ar "1945. gada līgumu" (proti, Jaltas līgumu).

Tīri cilvēcīgi viņus var saprast. Džonsons, Merkele un, iespējams, arī Makrons ir tipiskas "klibās pīles". Frau Kanzlerin nogrims politiskajā Lētā jau decembrī. Makrona perspektīvas tuvākajās prezidenta vēlēšanās ir skābas. Lielākā daļa britu nevēlas redzēt premjerministra krēslā Džonsonu. Bet viņiem tak gribas vēl pastūrēt.

Nav tikai skaidrs, ko visi šie grimstošie kuģi var piedāvāt pasaulei? Savu pārvaldes pieredzi. Tomēr savu valstu līmenī viņi tikuši galā ļoti slikti. Bezjēdzīgie lokdauni noveduši līdz bankrotam lielu skaitu vidējo un mazo uzņēmumu, gandrīz nobeiguši tūrismu. Atmiņā ataust Obamas nemirstīgā frāze: Eiropas ekonomika ir "saplosīta gabalos".

Vakcinācijas process ir pārvērties par bezgalīgu skandālu virkni. Līdz baltkvēlei novestie iedzīvotāji regulāri iziet ielās, rīko grautiņus un kaujas ar likumsargiem. Valdības vēl vairāk piegriež skrūves, piespriež drakoniskus sodus, organizē atklātu segregāciju ar savām kovidpasēm un, riskējot ar iedzīvotāju dzīvībām, vēl aizvien atsakās no Krievijā izstrādātās vakcīnas.

Vienlaikus valstis, ko nicinoši dēvēja par "jaunattīstības valstīm", sekmīgi cīnās ar koronavīrusu, iepērk Krievijas vakcīnu un, izmantojot lejupslīdi Eiropā, aktivizē savu ekonomiku.

Viss aizvadītais gads Eiropas līderiem ir izvērties par vienu vienīgu episku izgāšanos. Taču viņi nelūdz piedošanu, nedodas pensijā, viņi pēkšņi nolēmuši sevi iecelt vispasaules valdībā. Jā, protams, konspirologi jau brīdināja, ka tā būs, tikai nepateica, cik vājprātīgi tas viss izskatīsies.

Vispasaules valdības kandidāti lepni ziņo: viņiem padotās valstis cietušas krahu, kāds nav redzēts kopš Otrā pasaules kara gadiem. Ir tikai viena nianse: krahu organizējuši viņu pašu – nekāds koronavīruss nebūtu ticis galā viens pats. Rezultātā iedzīvotāji palikuši bez darba un bez perspektīvām, cer tikai uz kaut kādu valdības atbalstu.

Šie lieliskie vadītāji aizvadītajā gadā faktiski sākuši īstu karu pret savām tautām. Miljoniem cilvēku nonākuši uz nabadzības sliekšņa. Tagad Eiropas līderi nolēmuši, ka situācija dāvā viņiem izredzes uz "jaunu Jaltu". Sak, mēs te sarīkojām tādu melu karu, bet tagad pēc tā rezultātiem pārdalīsim pasauli sev par labu. ANO vairs nekam neder – tā mēs uzskatām. Valdības, kas sekmīgi pārvarējušas pandēmiju, jau anglosakšu presē apzieģelētas kā šausmīgi represīvas. Skaidrs taču: Eiropas polilitkajiem lūzeriem radusies neatkārtojama iespēja.

Piedāvātās vispasaules valdības galvenā "odziņa" – nevienu tur neievēlēs. Britu un amerikāņu mediji jau izskaidroja, kā to visu noformēs. Piemēram, žurnāls The Week piedāvā sēdināt pasaules galvas krēslā vienu cilvēku un piešķirt viņam vienkāršu "imperatora" titulu.

Iespējams, imperatora vietā organizēs veselu "politbiroju". Tomēr Briseles birokrātijas pieredze rāda, ka neviens par mūsu viedokli neinteresēsies. Vienkārši sanāks kopā godājami ļautiņi un iecels posteņos, ko vajag. Un viņi sēdēs savos krēslos līdz pastardienai. Demokrātija? Vēlēšanas? Nē, tādas lietas nav dzirdētas.

Pasaules valdības potenciālie locekļi savu darbību programmu cenšas turēt noslēpumā. Stāsta, ka tagad pandēmijas nāks viena pēc otras, tāpēc vakcinācijas režīms un kovidpases paliks uz mūžīgiem laikiem.

"Lielās atiestatīšanas" programma, ko lobē tie paši godājamie ļautiņi, kas plāno iecelt vispasaules valdību, liecina: karš Eiropā pret pašu tautu vēl nav galā. Valdības plānos ir piebeigt rūpniecību. Tas nesīs Eiropas tautām masveida bezdarbu un trūkumu. Garīgo barību dāvās transpersonas un LGBT. Kristīgās baznīcas aiznaglos – tās tak ir vīrusu un idejisku slimību perēklis.

Neskaidrs ir jautājums, kā patiesībā plānots organizēt astoņu miljardu cilvēku pāreju vispasaules vadības paspārnē. Kāds būs spaidu komplekss, kas ar spēku atbalstīs gubernatorus, iznīdēs partizānus mežos, spīdzinās dumpiniekus speciālos cietumos? Bijušie ANO mierneši, atšķaidīti ar NATO kareivjiem? Vācijas un Francijas apvienotā armija, par kuras izveidi tik ilgi spriež Makrons un Merkele? Nav zināms.

Īpašu baudu dāvā iespēja palasīt, kas parakstījis traģikomisko deklarāciju. Vispirms – kā tur nav? Tur nav ne ASV, ne Ķīnas. Ne Krievijas, ne Indijas. Ne Brazīlijas, ne Meksikas, ne Kanādas, ne Japānas. Atklāti sakot, tur nav apmēram simt septiņdesmit valstu no ANO locekļu saraksta. Toties dokumentu parakstījis PVO ģenerāldirektors, doktors Tedross Adhanoms Gebreiesuss. Protams, viņa organizācija jau kopš pašiem pirmsākumiem bija slīpēta tādam darbam. PVO dibinātājs Broks Čisholms bija atklāts, fanātisks vispasaules valdības idejas piekritējs. Nav pagājis ne gadsimts, un viņa idejai parādījušās izredzes.

Starp vispasaules valdības nākajiem locekļiem ir tādi ģeopolitiskie titāni kā Fidži, Albānija, pat Trinidade un Tobago. Tuvāk saraksta beigām pēkšņi ieraugām Ukrainu. Goda vārds, viņi tur ir ar "Volodimira Zelenska" parakstu.

Neviļus rodas doma, ka visa šī fantasmagorija ar vispasaules valdību iecerēta Ukrainas dēļ. Galu galā, Eiropai, kas sevi iedzinusi trūkumā, pat tik pieticīga teritorija būtu ļoti kārdinoša kolonija. Tur ir melnzeme, āboli, speķis, lēts un pieticīgs darba spēks. Cits jautājums – kā viņiem teritoriju turēt paklausībā. Pirms septiņiem gadiem vientiesīgos ukraiņus vilināja ar "dalību ES". Šīs himēras labad (vai atceraties "es gribu mežģīņu biksītes un ES?") slāvu tauta sagrāva savu valsti un noripoja līdz absolūti afrikāniskam dzīves līmenim.

Aleksandrs Frolovs
© Foto : фото из личного архива Александра Фролова

Ukraiņiem pamazām radās šaubas – vai tāds "burkāns" maz sasniedzams. Meitene, kas skandēja par mēžģīņu biksītēm, sāka meklēt darbu Krievijā. Līdz ar  "Ziemeļu straumes 2" virzību uz rietumiem šaubas tikai pieauga.

Bet te pēkšņi ukraiņus aicina vispasaules valdībā. Krievus neaicina, ukraiņus – aicina. Tas tik ir burkāns – jauns, varens! Var droši pavadīt vēl kādus gadus desmit, dzenoties tam pakaļ. Pēc tam godājamie ļautiņi no Eiropas izdomās vēl kaut ko.

19
Tagi:
valdība, pasaule
Pēc temata
Ukraina, bēgļi, Brexit, pandēmija: eksperts par Eiropas integrācijas krahu
Kas vakcinēs Eiropu no vājinātas neatkarības vīrusa