Dmitrijs Kuļikovs

Amerikāņu prezidenta trumpis

119
(atjaunots 08:21 31.01.2017)
ASV jaunā prezidenta Donalda Trampa uzvārds tulkojumā ir "trumpis", un, šķiet, ka nevis Zbigņeva Bžežinska šaha partija pie "vispasaules šaha galdiņa", bet gan kāršu spēle ar vienkāršu jautājumu – kurš paliks muļķos? – vedīs pie jaunām ģeopolitiskajām un ideoloģiskajām konstrukcijām.

Jebkādas atjaunotnes iespējas ir zaudējusi lielākā krāpšanās cilvēces vēsturē — liberālās demokrātijas ideoloģija, globālās pārprodukcijas krīzes kompensācija uz emisijas un parādu piramīdas rēķina, kā arī globalizācija, kas patiesībā slēpj sevī visu pasaules valstu amerikanizāciju un suverenitātes zudumu.

Pienācis fināla partijas brīdis, kurā uz spēles likts viss. To saprot zināma pasaules un amerikāņu valdošās klases daļa. Viņi ir sākuši fināla partiju, un pirmajā gājienā galdā likts trumpis — ASV prezidenta postenī ievēlēts Donalds Tramps. Pirms vēlēšanām viņš bija vienkāršs trumpis, tagad ir kļuvis par trumpja dūzi.

Daļa pasaules valdošās klases centīsies kapitalizēt lielās spēles rezultātus, kuras partijas ilga pēdējos 35 gadus. Jāvaicā tikai, kas saņems peļņu un kas paliks muļķos, tas ir, uz kā rēķina norakstīs zaudējumus.

Galvenais amerikāņu "naudas taisīšanas" princips, kas pat pārvērsts par parunu, pauž: "Var zināmu laiku krāpt visus, var pastāvīgi krāpt dažus, taču neizdosies pastāvīgi krāpt visus."

Trīs gadu desmitus globālā elite ir krāpusi visus. Patlaban īstā, tradicionālā — amerikāņu elite uzskata, ka viltum atvēlētais laiks ir beidzies. Ja laikus nebeigsi globālo krāpšanos, var sadot pa ādu vai pat nogalināt, taču naudu atņems jebkurā gadījumā.

Kādā citā kāršu spēlē, preferansā ir tāda taktika: sākumā "savākt savu", lai vēlāk cerētu uz sāncenša kļūdu un pūlētos to panākt. Tramps centīsies paņemt savu, koncentrējot un veidojot ASV teritorijā, tā sakot, "mūžīgos aktīvus": zemi (teritoriju), enerģiju, zinātni un inženierzinātni, modernizētu un pat pārliecīgu infrastruktūru un spēcīgu armiju, kas to visu varētu aizsargāt. ASV teritorijā ir jākonvertē maksimāls virtuālās naudas apjoms un reāli "mūžīgie" aktīvi. Lūk, ko nozīmē "padarīt Ameriku atkal varenu" — ir pēc iespējas jāpanāk globālās krāpšanās rezultātu reāla kapitalizācija.

Kāpēc mēs šos aktīvus dēvējam par relatīvi "mūžīgiem"? Lieta tāda, ka bez tiem ir grūti, pat neiespējami sākt jaunu dzīves ciklu un atrisināt sociālās (civlizācijas) atražošanas problēmu krīzes apstākļos. Mūsdienu civilizācija — tas ir kapitālisms, un kapitāls ir tās pamats.

Bulgārijas jaunievēlētais prezidents Rumens Radevs
© Sputnik / Алексей Витвицкий

"Mūžīgie aktīvi" ir patiesais kapitāls. Darba likteni nāksies apspriest atsevišķi, jo kapitāls no tā vairs nav atkarīgs. Neviens nezina, ko iesākt ar bez darba palikušajiem cilvēkiem. Cilvēks nav dzīvotspējīga superpatēriņa vienība. Rodas jautājums: kāda būs lielas iedzīvotāju daļas loma valstīs jaunajā ciklā — tie kļūs par resursu vai problēmu?

Šķiet, Rietumeiropas civilizācijas (un kapitāla) atražošanas mēģinājumus amerikāņu projektētāji veiks lokāli, tātad tikai ASV teritorijā un, iespējams, arī Kanādā, ja tā pilnībā zaudēs suverenitāti un faktiski kļūs par ASV daļu. Tas izskaidro Trampa atteikšanos no Klusā okeāna un Atlantijas partnerības līgumiem. Iespējams, viņš atteiksies pat no Ziemeļamerikas partnerības NAFTA.

Rafinētais britu prāts to jau ir sapratis un izšķīries par Brexit. Briti vēlas piedalīties peļņā un tās kapitalizācijā līdz ar ASV, nevis ciest zaudējumus līdz ar kontinentālo Eiropu. Eiropieši to visu vēl nav aptvēruši un, pēc būtības, mēģina apturēt laiku kopā ar vispasaules elites pārstāvjiem, kas noskaņoti pret Trampu.

Japāņi nojauš, kas notiek. Tāpēc jau viņi sāk meklēt partnerattiecības ar Krieviju.

Ķīnieši to sapratuši jau pirms laba laika, tāpēc jau sen dara pie sevis to, ko patlaban ASV gatavojas darīt Tramps. Jā, Ķīna ir viens no tiem, kas gūst labumu no mirstošās globālisma sistēmas, taču tā nav ļāvusi sevi aprīt, turklāt gūto peļņu centusies konvertēt tajos pašos "mūžīgajos" aktīvos. Pašlaik aktīvu krājums Ķīnā ir iespaidīgs. Pie tam, kāpēc gan Ķīnai vajadzētu graut sistēmu, ko var vainot visās nelaimēs? To lai dara paši amerikāņi.

Arī Indija jau sen seko Ķīnas pēdās.

Rietumeiropai ir itin labas starta pozīcijas fināla partijā, taču tā ir pamatīgi novēlojusies ar vēsturisko procesu realitātes izpratni, un viss būs atkarīgs no tā, cik ātri eiropieši paspēs visu aptvert un pārorganizēties.

Iespējas nav lielas, taču saglabājas. Tai ir iespējas radīt pilnvērtīgu un suverētu Rietumeiropas valsti, ko veidos daudz mazāk valstu nekā patlaban — ES. Vai tās paspēs sagatavot "mūžīgos aktīvus" (kaut ko kapitalizēt) pārejai jaunajā ciklā? Par to nākas šaubīties.

Galvenie "muļķa" lomas kandidāti ir Austrumeiropas valstis, Balkāni, Baltijas valstis un, protams, Ukraina. Viņiem nav nekādu iespēju. Nekādu. Ja viņi izdzīvos, viņus patērēs jaunās pasaules sistēmas ietvaros, ar noteikumu, ka šo sistēmu izdosies radīt.

Vai amerikāņu tradicionālajai elitei un problēmu izpratušajiem globālistiem izdosies tāds manevrs? Tas vēl nav zināms. Protams, viņi centīsies to panākt — koncentrēt pie sevis maksimālus resursus, kas nepieciešami pašu atražošanai un jaunā cikla startam. Uzdevums tiks risināts apstākļos, kuros tiks maksimāli grauta visa pasaules kārtība un — pats galvenais — iesakņotās dogmas, kas veido gan masu, gan elites pasaules uzskatus.

Tas, ko sācis Tramps vecās sistēmas graušanai, dāvā mums visiem iespēju pārdzīvot grandiozu kataklizmu bez liela kara.

Visu pasaules sistēmu sagrāves apstākļos galvenais ir izdzīvošanas un valstu un tautu vēstures saglabāšanas jautājums. Šīs problēmas izpratne ir Trampa un viņa komandas "nacionālisma un patriotisma" galvenais iemesls un pamats.

Viss minētais tieši attiecas arī uz mums (Krieviju — red.). Krievijas iespējas ir itin labas, galvenais — pareizi un saprātīgi tās izmantot. Pagaidām mēs visu esam darījuši pareizi, jo vēl joprojām esam dzīvi un pat esam kļuvuši stiprāki.

Mēs neesam kļuvuši par vecās pasaules iznīcinātājiem, lai arī ātrāk nekā citi informējām, ka tāda iznīcība nāks. Mēs pieturējāmies pie pareiza viedokļa Ukrainas un Sīrijas jautājumā un parādījām, ka nevienu nelaidīsim pāri "sarkanajai svītrai", nesabrukām zem sankciju sloga, lai arī, pēc Rietumu domām, mūs gaidīja tāds liktenis. Mēs sagaidījām, līdz ASV bija spiestas pašas ķerties pie pašrocīgi radīto pasaules sistēmu iznīcināšanas.

Novēlēsim viņiem sekmes šajā lietā un strādāsim paši savā labā. Šogad un nākamgad ir jāveic nozīmīgi soļi, un mēs tos spersim, jo arī mēs neapšaubāmi esam iekļauti sistēmā, ko grauj Tramps, taču mūsu saikne ar to nav kritiska. ASV un Eiropas stāvoklis ir daudz sliktāks.

Vecās pasaules beneficiāri centīsies apturēt pārmaiņu un reorganizācijas procesu. Taču vēsturiski tas nav izdarāms. Viņi mēģinās novākt Trampu, taču tas iespaidos tikai iniciēto procesu ātrumu (piebremzēs vai paātrinās tos), taču neapturēs sākto. Trumpja dūzi var "sist" tikai džokeris. Paskatīsimies, vai globālistiem tas ir.

119
Pēc temata
Ledus sakustējies: eksperti izanalizējuši "Krievijas ienaidnieka" Bžežinska uzrunu
Kungi un kalpi. Eirokolhozā – nekādas vienprātības
Lielās rungas meistari: kāpēc Tramps atsauc vēstniekus
Kāpēc elektori nostājās Trampa pusē
Baltkrievija

Baltkrievijā aprok zemē krāsaino revolūciju

58
(atjaunots 09:35 24.10.2020)
Baltkrievu opozīcijai (un tās ārzemju kuratoriem) nepaveicās iecerēt varas gāšanu vērienīgas krāsainās revolūcijas kā tādas fenomena diskreditācijas brīdī.

Baltkrievu opozīcija ir tik ļoti neveiksmīga, ka tai ir pat izredzes zaudēt nominācijā "Gada neveiksminieks", raksta komentētāja Irina Alksnis portālā RIA Novosti. Pret to spēlē gan no tās neatkarīgi apstākļi, gan pašas līderi, kuri izvirza tik pārsteidzošas iniciatīvas, ka vispār nav skaidrs, kā tās izkraut bez smagiem reputācijas un imidža zaudējumiem.

Svētdien beidzas Aleksandram Lukašenko pirms gandrīz divām nedēļām izvirzītā Svetlanas Tihanovskas "ultimāta" termiņš. Tā kā ne mazāko pazīmju Baltkrievijas varasiestāžu gatavībai izpildīt tā prasības netiek novērotas, no pirmdienas, saskaņā ar "prezidentes Svetas" solījumu, Baltkrievijai ir jāieslīkst nacionāla streika, ceļu bloķēšanas un pārdošanas apmēru valsts veikalos krituma haosā.

Taču ar katru dienu šāda notikumu attīstība izskatās arvien fantastiskāk.

Izskatās, aizdomas par to sāk parādīties pat opozīcijas koordinācijas padomē, kura tagad uzdodas ar jautājumu, kā lai izsprūk no situācijas ar vismazākajiem zaudējumiem. Viens no tās locekļiem, Pāvels Latuško, paziņoja, ka līdz ar ultimāta termiņa iztecēšanu, kurš ar vieglu rokas kustību pārvērtās "tautas" ultimātā, viņi audzēs savu aktivitāti. Ļoti ērts formulējums, kurš paver visplašākās interpretācijas iespējas, taču nesniedz nekādas saistības.

Tomēr arvien acīmredzamāku Baltkrievijas protestu izgāšanos būtu nepareizi saistīt tikai un vienīgi ar iekšējiem faktoriem, lai gan, neapšaubāmi, tie spēlē galveno lomu.

Baltkrievu opozīcijai (un tās ārzemju kuratoriem) nepaveicās iecerēt varas gāšanu vērienīgas krāsainās revolūcijas kā tādas fenomena diskreditācijas brīdī.

Pusotru desmitgadi tas – šis fenomens – bija reāls drauds varasiestādēm un vienlaikus iedvesma opozīcijai lielā daudzumā valstu. Krāsainās revolūcijas tika uzskatītas par perfektu un visvarenu ieroci nevēlamo valdnieku un režīmu gāšanai. Šis jēdziens demoralizēja vienus un iedvesa pārliecību citiem par viņu drīzo uzvaru.

Taču, laikam, pats galvenais: par iespēju šādā veidā reāli izmainīt dzīvi uz labo pusi bija patiesi pārliecināts milzīgs daudzums cilvēku, kuriem nav tieša sakara ar politiku.

Jo krāsainā revolūcija – tas nav tikai valsts apvērsums. Tā nav iespējama bez pilsoņu pārpildītām ielām, kuri parastā situācijā ir apolitiski, taču pēkšņi sāk ticēt tūlītējas varas maiņas nepieciešamībā, neraugoties uz rakstītiem noteikumiem, gaišākas nākotnes dēļ. Tieši tas pamudināja desmitiem un simtiem tūkstošiem cilvēku iziet Kairas Tahriras laukumā 2011. gadā un Eiromaidanā Kijevā 2013. gadā.

Starp citu, Baltkrievijas protesti arī sākumā varēja palielīties ar pietiekami lieliem cilvēku pūļiem. Tikai pasākumu dalībnieku skaits nemitīgi samazinās katru nedēļu.

Lieta nav tikai tajā, ka cilvēki ir noguruši no tā, ka viņu dalība pasākumos nenes rezultātus un ka lozungam "Lukašenko, ej prom", izrādās, nepiemīt maģisks spēks padzīt "nepareizo" nacionālo līderi. Paralēli Baltkrievijas notikumiem citās pasaules malās notiek visnotaļ zīmīgi procesi, kuri liek republikas pilsoņiem arvien skaidrāk vērtēt notiekošo savā zemē.

Ir Kirgīzija, kur tieši šobrīd piedzīvo 15 gadu laikā trešo politisko krīzi, attiecībā pret kuru tiek pielietota birka "krāsainā revolūcija" Maz kurš ir izdarījis parādības diskreditācijai vairāk, nekā šī Vidusāzijas valsts, jo galvenais visu valsts apvērsumu iznākums, kuriem norisinās ar ielu nekārtībām un anarhiju, kļuvis pārmaiņu trūkums uz kaut ko labāku priekš Kirgizstānas sabiedrības.

Mēnesi pirms vēlēšanām Biškekā slēdza visus ieroču veikalus. Taču tur joprojām neslikti iztiek arī ar bruģakmeņiem un armatūru. Varētu teikt, ar "proletariāta ieroci", ja tas būtu viņš.

Ir Armēnija. Pieaugošās skepses attiecībā uz jebkādiem maidaniem un arvien biežāku to neveiksmju fonā tieši 2018. gada notikumi Erevānā kalpoja par paraugu samtainajai revolūcijai, kura visās nozīmēs izdevās. Demokrātijas, Eiropas nākotnes un korupcijas apkarošanas vārdā sacēlusies tauta veiksmīgi gāza apnikušo varu, nolika valsts vadībā to, kuram noticēja, – un jaunajam līderim pat ir ar ko palielīties pirmajos darba gados. Visādā gadījumā, katastrofālo rezultātu trūkums, kā Ukrainā vai tajā pašā Kirgīzijā, jau var skaitīties zīmīgs sasniegums šādos laikos.

Taču kāda jēga tautas izdarītajā Eiropas izvēlē, uzvarētajos korumpantos no iepriekšējās varas un progresīvā demokrātiskā līderī, ja Armēnija atkal izrādījusies ļoti veca un asiņaina konflikta epicentrā? Turklāt pat cilvēkam, kam ir sveša politikas pasaule, ir skaidrs, ka Azerbaidžāna izmantoja kaimiņa demokrātijas meklējumus savās interesē, kā rezultātus var novērot šobrīd Kalnu Karabahā.

Termins "krāsainā revolūcija" slēpti ved pie domas, ka pasaule ir kaut kas burvīgs, saulains, draudzīga vieta, kur cilvēki viens otram ir brāļi, - un ir jāaizvāc atsevišķi kaitnieciski spēki valsts vadībā, un valsts uzreiz pārtaps tādā pašā ziedošā dārzā, kurš dzīvo harmonijā ar apkārtējiem. Kirgīzija un Armēnija baltkrievu sabiedrībai ir uzskatāms atgādinājums, ka šāds priekšstats ir ilūzija, kurai nav ne mazākā sakar ar realitāti nedz iekšpolitiskā, nedz ārpolitiskā nozīmē.

Nav nekā pārsteidzoša tajā, ka protesti Baltkrievijā konsekventi virzās pie savas arvien neizbēgamākas izgāšanās.

Un tādējādi republika iedzīs savu naglu vispasaules mīta par krāsaino revolūciju zārkā.

58
Tagi:
Baltkrievija
Temats:
Baltkrievijas būt vai nebūt
Pēc temata
Polija vēsta, ka atradīs "iespējas atbildēt" Minskai diplomātu jautājumā
ES pieņēma lēmumu par Lukašenko iekļaušanu melnajā sarakstā
Lukašenko vai opozīcija: kam simpatizē Latvijas iedzīvotāji
Bašars Asads: karš Sīrijā vēl nav beidzies
ASV prezidenta amata kandidāts Džo Baidens, foto no arhīva

Vainu par Baidena zaudējumu neizdosies uzvelt krieviem

25
(atjaunots 16:27 22.10.2020)
Amerikas vēlēšanas izgājušas finiša taisnē: šodien Donalds Tramps un Džo Baidens pēdējo reizi tiksies televīzijas debatēs.

Turklāt šī tikšanās, principā, var kļūt arī par pēdējo viņu dzīvē – kaislību vilnis ASV šobrīd ir tik liels, ka ir ļoti sarežģīti iztēloties šos abus cilvēkus kopā jebkad. Pat ja notiks brīnums un Baidens uzvarēs vēlēšanās, Tramps var vienkārši neatzīt balsojuma rezultātus vai, pārkāpjot visas tradīcijas, neierasties inaugurācijas ceremonijā. Savukārt Baidens noteikti ne par kādu cenu neatnāks uz Trampa inaugurāciju – tādēļ ceturtdien viņiem būs pēdējā iespēja pateikt viens otram to, ko viņi vēlas. Un viņi šo iespēju izmantos pilnā apjomā. Par radušos situāciju portālā RIA Novosti stāsta Pjotrs Akopovs.

Baidens
© Sputnik / Григорий Василенко

Tramps nosauks Baidenu par noziedzīgas grupas vadītāju un pieprasīs iesēdināt Džo (kopā ar dēlu Hanteru) cietumā. Uz cietumu Džo nedosies, taču, kad zaudēs vēlēšanās, mediji runās, ka viņu nogāza no kājām "oktobra pārsteigums" – pirms dažām dienām publicētais kompromitējošais materiāls no Hantera datora cietā diska, kurš pieķer bijušo viceprezidentu melos un korupcijā. Taču Baidens zaudētu arī bez šiem materiāliem – vienkārši tāpēc, ka Tramps bija nolemts uz uzvaru. Bet kā tad tā: aptaujas taču demonstrē milzīgu Baidena virsroku? Nevar taču tās visas būt izdomātas?

Var. Jo likmes ir augstas, kā nekad, un nav tādu melu, uz kuriem neuzdrīkstētos tie, kas spēlē pret Trampu. "Es balotējos ne tikai pret Baidenu, es balotējos pret kreisajiem medijiem, lielām tehnoloģiskām kompānijām-milžiem (Facebook, Twitter, Google), un "Vašingtonas purvu"," sacīja pirms dažām dienām Tramps.

Jā – un par labāko apliecinājumu tam kļuva šī trīsgalvainā monstra reakcija uz kompromitējošā materiāla pret Baidenu ģimeni parādīšanos. New York Post publikāciju vienkārši centās nobloķēt – Google neredzēja to savos meklēšanas rezultātos, savukārt Facebook un Twitter neļāva dalīties ar tās hipersaiti. Nu un pats par sevi saprotams, mediji centās vienkārši neredzēt skandalozo publikāciju, savukārt vairums politiķu izlikās, ka nekas nopietns nav noticis. Tātad visi trīs spēki uzstājās sinhroni, apliecinot Trampa taisnību.

Turklāt uzreiz izskanēja arī apsūdzības pret Krieviju – skaidrs taču, ka Maskava atkal iejaucās Amerikas vēlēšanas, piemetot klāt kompromitējošo materiālu pret Baidenu.

Par to runāja ne tikai komentētāji un kongresmeņi, bet arī specdienestu darbinieki. Bijušie darbinieki – jo ASV Nacionālā izlūkdienesta direktors Džons Retklifs paziņoja, ka informācija Baidena klēpjdatorā "nav daļa no kaut kādas Krievijas dezinformācijas kampaņas". Taču pussimts bijušo izlūkotāju (ieskaitot Retklifa priekšteci Džimu Kleperu, kuru pieķēra zvēresta laušanā) uzrakstīja atklātu vēstuli ar apgalvojumu, ka pieredze "liek mums nopietni uzskatīt, ka ievērojamu lomu šajā lietā spēlējusi Krievijas valdība":

"Elektronisko vēstuļu nokļūšanai ASV politiskajā arēnā, kuras, provizoriski, pieder ASV viceprezidenta Baidena dēlam Hanteram, vairums no kurām attiecas pie perioda, kad viņš strādāja Ukrainas gāzes kompānijas "Burisma" vadībā, ir visas klasiskās Krievijas informācijas kampaņas pazīmes."

Tātad Krieviju neapsūdz tajā, ka tā safabricējusi Baidena kompromitējošo materiālu, – lai gan arī šādas balsis skan, – nē, tā vienkārši to izplatīja. Bet kā tai tas izdevies, ja, pēc Rūdija Džuliani (Trampa advokāta un bijušā Ņujorkas mēra) sacītā, Hantera Baidena datora cietā diska saturs jau pirms septiņiem mēnešiem tika nodots FIB? Tātad Maskava turēja noslēpumā šos materiālus, gatavojot "oktobra pārsteigumu", vai arī to darīja Trampa štābs un viņa padomdevēji, ieskaitot to pašu Džuliani? Ak jā, Džuliani taču strādā pie Putina… Un tie nav joki: kā paziņoja senators Kriss Mērfijs, "šoreiz krievi nolēma izstrādāt amerikāņu pilsoņus kā savus aģentus. Viņi centīsies izplatīt savu propagandu meinstrīma medijos… Un viņi guvuši panākumus. Ziniet, Rūdijs Džuliani tagad, pēc būtības, ir Krievijas aģents".

Jā, protams, ja jau pats Tramps strādā pie Kremļa, tad ko tur vairs runāt par viņa darbiniekiem un pietuvinātām personām. Par to var smieties, taču tieši šāds situācijas vērtējuma neadekvātums un centieni pārdot amerikāņiem "Krievijas iejaukšanos" pat situācijā ar Baidenu ģimenītes kompromitējošo materiālu ir labākais apliecinājums tam, ka Tramps jau ir uzvarējis. Jo viņa pretinieki dzīvo absolūti izdomātā pasaulē, kurā krievi ietekmē ASV vēlēšanu iznākumu, savukārt starpība starp atbalstu Baidenam un Trampam ir mērāma divu ciparu skaitļos. Turklāt tas viss notiek vienlaikus un nekādā veidā neizraisa pretrunas.

Taču reālajā pasaulē mēs novērojam pavisam citu: milzīgi Trampa atbalstītāju pūļi viņa bezgalīgajos mītiņos visā valstī un pilns entuziasma trūkums retajās Baidena tikšanās reizēs ar nedaudziem atbalstītājiem. Atbalsta Trampam izaugsme ir vērojama pat minoritāšu vidū (piemēram, krāsaino un musulmaņu vidū), kuri vispār neattiecas pie viņa elektorāta. Absolūts Trampa "krievu sakaru" pierādījumu trūkums un arvien jaunāki Baidena ģimenes melīguma un korumpētības pierādījumi. Un pats galvenais – reālajā pasaulē amerikāņi sen jau ir vīlušies savā politiskajā elitē un tieši tāpēc vienīgā nopietnā alternatīva Trampam varēja būt ārpus sistēmas stāvošais senators Sanderss. Taču tieši nepiederības sistēmai dēļ kolektīvais "Baidens" arī nepielaida viņu pie vēlēšanām.

Parastie amerikāņi dzīvo reālā pasaulē, nevis propagandas pasaulē, un tāpēc 3. novembra vēlēšanu iznākums ir izlemts. Pat neskatoties uz centieniem uzskrūvēt balsis vajadzīgajos štatos, mobilizējot pasīvo demokrātisko elektorātu balsot pa pastu – jo arī tur notiek manāms priekšlaicīgi par republikāņiem nobalsojušo skaita kāpums.

Izdomātā pasaule zaudēs 3. novembrī, taču nekur nepazudīs. Trīsgalvainā hidra cerēs uz revanšu un strādās pie tā. Gan Amerikas, gan globālā mērogā – un te jau tai būs visas tiesības vainot krievus savās neveiksmēs.

25
Tagi:
Džo Baidens, Tramps, prezidenta vēlēšanas, ASV
BelAES

BelAES saņēma atļauju pirmā energobloka palaišanai

0
(atjaunots 08:56 25.10.2020)
Baltkrievijas "Gosatomnadzor" izsniedza atļauju Baltkrievijas AES izpildīt pakāpenisku pirmā energobloka enerģētiskās palaišanas programmu.

RĪGA, 25. oktobris – Sputnik. Baltkrievijas AES izsniegta atļauja izpildīt pakāpenisku pirmā energobloka enerģētiskās palaišanas programmu, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz republikas "Gosatomnadzor".

"Baltkrievijas Republikas Ārkārtas situāciju ministrijas kolēģija pieņēmusi pozitīvu lēmumu par izmaiņu veikšanu valsts uzņēmuma "Belorusskaja AES" licencē par tiesībām īstenot darbību atomenerģijas un jonizējošā starojuma avotu izmantošanas jomā, kas ļauj ķerties klāt pakāpeniskas energobloka Nr.1 enerģētiskās palaišanas programmas izpildei," atzīmēts paziņojumā iestādes mājaslapā.

Tur tiek skaidrots, ka "šis lēmums bāzējas uz "Gosatomnadzor" slēdziena, kura atbilstoši spēkā esošai likumdošanai izskatīja dokumentu ekspertīzes rezultātus, kuri pamato drošību, un veica Baltkrievijas AES gatavības izpildīt pieteikto darbību pārbaudi".

0
Tagi:
Baltkrievija, BelAES
Pēc temata
Latvija un citas ES valstis aicināja Minsku "nekavējoties" atrisināt BelAES problēmas
Lietuva iebiedē pilsoņus ar "avāriju BelAES": Viļņā sāks izdalīt joda tabletes
"Krievija izrakstīs latviešiem sertifikātus": Lietuvā strīdas par BelAES boikotēšanu
Lietuvas prezidents aicinājis nepieļaut "nevienlīdzīgu konkurenci" ES enerģijas tirgū