Sistēmas administratora darbs

Koncentrācijas nometnes piektajai kolonnai: lasām komentārus latviešu internetā

147
(atjaunots 13:32 05.09.2016)
Informāciju par speciālajām koncentrācijas nometnēm krieviem būtu jāizdomā, vismaz tāpēc, lai palasītu latviešu komentārus.

Nesen Latviju atkal saviļņoja skandāliņš par ienaidnieku ļaunprātībām – tās virmo virs galvām un lido laukā no kastēm, kas uztver Krievijas TV.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nosūtīja brīdinājumus Latvijas kabeļtelevīziju operatoriem par pārkāpumiem Krievijas TV programmas "Rossija 24", jo konstatēts, ka ziņu raidījums "Ziņas 23.00" nav objektīvs un tajā izskan apgalvojumi, kas neatbilst patiesībai.

Informāciju par to publicēja žurnāls Kas Jauns. Tas norāda, ka Krievijas telekanāla ziņu raidījumā nopietni stāstīts, ka Latvijas ceļ koncentrācijas nometnes krieviem.

"Ar kārtējiem meliem par Latviju izcēlies Krievijas TV kanāls „Rossija 24”. Kremļa propagandas rupora izdoma un centieni nomelnot Latvijas valsti vairs pat nepārsteidz, taču šoreiz aiziets gluži vai fantasmagorijā. Telekanāla ziņu raidījumā pateikts, ka Latvijas valdība krievus taisās ieslodzīt speciālās koncentrācijas nometnēs," – teikts rakstā.

Vai ziniet, ko? Pat, ja neviens neplāno celt tādas koncentrācijas nometnes, tās būtu jāizdomā. Kāpēc? Gluži vienkārši – lai palasītu latviešu komentārus un domas šajā jautājumā?

Es ļoti labi saprotu, ka lielākā daļa komentētāju internetā, šķiet, ir margināļi vai profesionāļi. Taču pat atzīmes "patīk/nepatīk" ir pietiekami daiļrunīgas.

Pārsteidz tas, ka līdzās neizpratnes pilniem viedokļiem par "Krievijas propagandas baismīgajiem meliem", atzīmes "patīk" vāc komentāri no kategorijas "sen bija laiks".

Atveriet acis – nometņu celtnieki, sponsori, apsargi un bendes jau ir jūsu vidū. Tas nav manāms vai jūs vienkārši nevēlaties to manīt?

Bruņojusies ar individuālās aizsardzības līdzekļiem – gumijas cimdiem, gāzmasku un profesionālo cinismu, parakņājos komentāru kaudzē, kas pavada rakstu Kas Jauns elektroniskajā versijā. Citēšu tikai dažus no divarpus simtiem komentāru. Pašus ļaunākos un naidīgākos tomēr nolēmu nepublicēt.

Pie katra komentāra – citu lietotāju simpātiju un antipātiju skaitītājs.

👍 180 👎 97

padomajiet: Varbūt patiešām vajadzētu sabūvē0t?

👍 149 👎

20 U 27: Ja šķībacainos un lupatgavas tur aiz žoga, tad vatņikus arī vajadzētu, vai tad viņi labāki?

👍 120 👎 36

pirmie goda zeki būs: Ušaks, urbanovičš, kolhoza priekšsēdētājs dūklavs

👍 105 👎 175

Latexit: Varbūt krievu TV bisk pārspīlē,bet procentos 80 viņiem ir taisnība. Vajag veidot draudzību ar Krieviju, labumu gūt tautai.

👍 105 👎 84

Vilnis: Vispār nav slikta ideja. Kad tiks atvērts ziedojumu tālrunis???

👍 26 👎 27

Normunds: Gaidu, kad Kremļa rupors stāstīs, ka Latvijā tiek sagatavoti tūkstošiem lopu vagonu, ar kuriem tiks transportēti uz Krieviju šie slāvu lopi.

👍 77 👎 8

naivā vate: iedomājas, ka Latvija slodzīs konclāgeros Latvijas krievus un baros kā bērnu dārzā. Lai necer. Ja vajadzēs, aizvedīsim līdz Zilupei un pavadīsim pāri robežai uz dzimteni. Lai Pūķins (Putins – red.) baro savus tautiešus, kuriem Latvijā slikta dzīve.

👍 80 👎 8

Ainis: Vai kāds vēl šaubās par Krievijas TV kanālu nacistu Gēbelsa cienīgu propogandu?

👍 8 👎 17

Oskars: Ja kādu iesloga, tad viņu vajag barot. Es protestēju pret krievu ieslodzīšanu, jo tad man viņi būs jābaro. Lūdzu ieslodzīšanu aizstāt ar deportāciju!

👍 65 👎 11

bistams dzivnieks: es par to nemaz nebrīnītos,ja ta izrādītos patiesība. Latvijas tā sauktie mediji nepārtraukti melo par Krieviju tikai viņus neviens nekur nesūdz.

👍 4 👎 2

Skaniņš: Lai runas atbilstu patiesībai, beidzot tak tas ir jāsāk darīt.Latvijā esot 55 tūkstoši krievijas pilsoņu.

👍 65 👎 7

Interesenti: Laikam tomēr ne visi krievi ir okupanti

👍 62 👎 3

Smieklīgi: Utainais mēsls — krievu okupants vēl iedomājās, ka naidu kurina latvieši pret šiem mēsliem!Tas vien liecina, ka šādas nometnes ir steidzami vajadzīgas ar visām krāsnīm, lai nav jābaro.

👍 5 👎 2

Klača: Vajadzētu nomierināt krievus, kad neko vēl neceļ, pagaidām ir tikai pasūtītas iekārtas/gāzes kameras.

👍 2 👎 12

Kartupelis ar mugurkaulu: Jālūdz Dievs lai tā būtu īstenība!!!Ja kolonisti nebrauc prom,tad būs jāsēž lēģerī!!!

👍 58 👎 5

Ar: Viņi izklāstīja faktu, kā būtu jārīkojas ar kolorādiem, kas spļauj virsū valstij, kas devusi viņiem pajumti, kur dzīvot

👍 3 👎 0

Kā lai saka?: Šajā ģeopolitiskajā situācijā, nav tādi apstākļi, lai kaut kas tāds tiktu Latvijā darīts, bet Krievijā noteikti kaut kas tāds neoficāli jau sen varētu tikt plānots un arī pamazām gatavots. Ziemeļkaukāzā koncentrācijas nometnes vietējiem nekrieviem jau ir kādus divdesmit gadus.

👍 3 👎 3

Dārta: Kur var pieteikties par koncentrācijas nometnes apsargu?

👍 4 👎 13

Pirdejshvilpe: ko es varu pateikt lasot komentaarus??? varu pateikt ka esat mīkstā tauta, Latvijā valdība dara, ko grib, jūs uz visu verat acis ciet, baidāties sarīkot piketu, pat nopirsties baidāties blakus valdībai, bet rakstīt tizlen (tizlus – red.) komentārus par citu valsti, kad tā ir tālu un viņiem pilnīgi pie kājas un viņi pat nezin par šiem komentāriem eksistēšanu esat varoņi…

👍 53 👎 3

ohhh yeahh: ideja ir pat ļoti atbalstāma, jo agri vai vēlu tāda diena var pienākt, kad tos utainos putleriešus nāksies vai nu izsūtīt, vai iebāzt ķurķī.

👍 2 👎 12

domaat vajag: A varbūt viņi viņus vienkārši atmaskoja un tagad nu brēc, ka melojuši? Ja Polijā ir slepenie cietumi… Kas nekait Latvijā tādus veidot, tautai nezinot?

👍 2 👎 11

īpaši stulbs: Vajadzētu jau gan krievus ar čigāniem atsevišķi no latviešiem citā cietumā salikt.

👍 48 👎 5

Ja, ja: Un gāzes kameras arī!

👍 52 👎 2

Sms: Putina un Kremļa troļļiem zvizģets. Sušiķe suhari ha, ha, ha, ha, ha!

👍 5 👎 0

nekadas nometnes,nekada baroshana! pa taisno uz elli – peron, vagon, matushka?

👍 5 👎 0

bistams dzivnieks: Latvieši,ko jus lietojat? Kādam vēl ir veselas smadzenes? Vai šeit tikai ķertie raksta.

👍 40 👎 2

Driz: Atšaut Krievijas teroristus būs ikvienas attīstītas valsts nacionālais sports?

👍 3 👎 3

brīvais radikālis: Vai tad nav taisnība? Pēc jūsu komentāriem var saprast, ka koncentrācijas nometnes sen jau uzbūvētas!

👍 3 👎 3

Rsx: Un ko darīt ar mūsu pašmāju TV un interneta ziņu portāliem, kas pārraida un ziņo Krieviju nomelnojošus, apmelojošus, sagrozītus notikumus un faktus!? Tādu nav mazums…

👍 35 👎 1

Herb: Tie ir okupanti, kuri nelegāli uzturas Latvijā, vai SC balsotāji, kuri balso par sliktāko mēru pasaulē, kurš tagad pilsētā taisās ieviest iebraukšanas maksu.

👍 5 👎 1

Ducal: Kur var noziedot nometnes celtniecībai?

👍 20 👎 0

Ita: Ceļ gan, katrā pagastā, un tos kuri neprot latviešu valodu, liks nometnē un dresēs, kamēr iemācīsies…

👍 1 👎 0

GAĻA: Bravo, dovno pora.

👍 1 👎 0

Hahaha: Par celt nevajag! Salaspilī ir!

👍 3 👎 1

Neslāvs: Kur var pieteikties apsardzes komandā?

👍 4 👎 0

Balta dūre: Vai kādam ir plāns, kā dekolonizēt Latviju bez tām nometnēm?

👍 0 👎 0

Alberts: Tad jau Rīga viena nometne, Daugavpils – otra… Ar šo jautro noti noslēgsim apskatu!

Autora domas var neatbilst redakcijas viedoklim.

147
Pēc temata
Drošības policija nevar izņemt portālā publicēto petīciju
SS veterāni nojaukuši padomju jūrniekiem veltīto pieminekli Limbažos
Saeimas deputāts vēlas uzstādīt Rīgā pieminekli nacistiem
Kūrorts Bulgārijā, foto no arhīva

Asimetrisks pasākums: Bulgārijā nobijās no Krievijas atbildes uz savu izlēcienu

11
(atjaunots 23:42 16.05.2021)
Vispirms darīt, pēc tam domāt – tā izdodas Bulgārijai. Apsūdzēja Maskavu bez pierādījumiem, izraidīja diplomātus, un tikai pēc tam viņiem ienāca prātā, ka Krievija var atbildēt, un ļoti sāpīgi.

Maijā Bulgārija atklāja tūrisma sezonu, 5. maijā sāka izsniegt vīzas arī Krievijas pilsoņiem. Ceļotāju labad Sofija pat atzina vakcināciju ar "Sputnik V", lai tikai brauc. Tikai Bulgārijas kūrortu pieprasījums joprojām ir zems, atzīmēja radio Sputnik autore Svetlana Holodnova.

Krievijas pilsoņi, uz kuru rēķina labajos laikos pirms pandēmijas vienmēr tik labi pelnījis Bulgārijas tūrisma sektors, var neatgriezties nemaz. Runa nav tikai par koronavīrusu, valūtas cenu pieaugumu un pašmāju kūrortu apgūšanu Krasnodaras novadā un Krimā, bet arī par politiku. Vispirms – par Sofijas politiku.

Izdevums "Duma" pauda bažas par to, ka, atbildot uz bulgāru nedraudzīgajām darbībām ar visiem viņu "spiegu skandāliem", apsūdzībām kaut kādiem "Kremļa aģentiem" sprādzienos militārajās noliktavās (patapināja ideju Čehijā) un pārējiem lēmumiem, Maskava var iekļaut Bulgāriju nedraudzīgo valstu sarakstā un pieteikt tai boikotu tūrismā.

Tā sakot, nodot aizmirstībai. Ko tad republika iesāks? Tas nav skaidrs, jo vajag taču kaut kā celt valsts ekonomiku no ceļiem.

Raksta autors atgādina, ka pat saviem pilsoņiem vietējās pludmales un viesnīcas neko daudz nevar piedāvāt, tāpēc turīgāki cilvēki dod priekšroku atpūtai ārzemēs. Arī Krievijas tūristu acīs Bulgārija nav pasaules naba, pat tagadējos, koronavīrusa dēļ "daļēji aizslēgtajos" laikos: Melnkalne laipni lūdz tūristus no Krievijas, Kipra, Grieķija, drīz sarakstam varētu pievienoties Ēģipte un citas valstis.

Tātad izvēle ir, pat neskaitot savus kūrortus. Jā, pagaidām Bulgārijā par krievu ceļotāju naudas zudumu un tūrisma sektora stāvokli bīstas tikai žurnālisti. Valdība nevēlas kardināli mainīt izteikumus, lai arī jaunu uzbrukumu Maskavai pagaidām nav.

Lai jau, pašiem vien būs sliktāk, jo tūrisma nestās peļņas zudums viņiem var sagādāt pēkšņu un ļoti nepatīkamu pārsteigumu. Tāpēc labāk gan būtu vispirms padomāt, bet pēc tam runāt vai darīt – visam ir savas sekas.

11
Tagi:
tūrisms, Krievija, Bulgārija
Pēc temata
Visi cīnās par Krievijas tūristiem, taču Igaunijā aicināja aizliegt viņiem ieceļot ES
Saņemiet 200 eiro par ceļojumu: kāda ES valsts izdomājusi, kā piesaistīt tūristus
Ne visi varēs ceļot: ES stāsta, kādas prasības tiek izvirzītas tūristiem

"Par to nerunā": ko ASV pieprasīja par palīdzību lendlīzes ietvaros

67
(atjaunots 09:45 16.05.2021)
Lidmašīnas, tanki, vilcieni, kuģi, bruņojums un pārtika – Otrā pasaules kara gados ASV piegādāja militāro produkciju PSRS lendlīzes ietvaros.

1945. gada augustā Maskava lūdza pagarināt programmu, lai paātrinātu drupās gulošās valsts atjaunošanu, tomēr Vašingtona pieprasīja vispirms apmaksāt čeku. Kā un ar ko norēķinājās Padomju Savienība? Par to portālā RIA Novosti pastāstīja Nikolajs Protopopovs.

Preces, nevis dzīvības

Lendlīzes likumu ASV pieņēma 1941. gada martā kā vienu no nacionālās drošības pasākumiem. Tolaik valsts nepiedalījās nekādās karadarbībās saskaņā ar spēkā esošo aktu par neitralitāti. Viņi varēja sabiedrotajiem sniegt vienīgi ekonomisku palīdzību. Bruņojumu, pārtiku un izejvielas piegādāja saskaņā ar zināmiem noteikumiem. Piemēram, amerikāņi neņēma naudu par kaujās zaudētajiem ieročiem. Pēc kara tika apmaksāts vienīgi saglabātais īpašums, piemērots civilajiem mērķiem. Militārā tehnika un bruņojums atgriezās ASV.

Palīdzības mērogi atšķīrās, sarunā ar RIA Novosti pastāstīja Krievijas Kara vēstures biedrības zinātniskais direktors Mihails Mjagkovs. Kara gados PSRS saņēma preces par kopsummu aptuveni 11 miljardu dolāru vērtībā. Lielbritānija – par trīsdesmit miljardiem.

"Tomēr PSRS nesa galveno nastu Otrā pasaules kara laikā, - atgādināja Mjagkovs. – Daudzi amerikāņu vēsturnieki raksta par "demokrātijas arsenālu" Amerikas personā vai materiālo ieguldījumu karadarbībā. Taču Sarkanā armija atvilka uz sevis trīs ceturtdaļas visu ienaidnieka spēku, lēja asinis, un man šķiet amorāli salīdzināt tehnikas un dažādu preču piegādes ar karavīru dzīvībām."

Pie tam, pēc viņa domām, lendlīze vispār nebūtu bijusi vajadzīga, ja ASV nebūtu kavējušās ar otro fronti un būtu to atklājušas jau 1942. gadā, kā solīja.

Высадка американских военных на десантном корабле на нормандский пляж Омаха во Франции. 6 июня 1944 года
Public domain
ASV karavīru desants Omahas pludmalē Normandijā, Francijā, 1944. gada 6. jūnijs

"Lendlīze paātrināja Sarkanās armijas virzību tikai kara noslēguma posmā, - paskaidroja vēsturnieks. – Bet 1941., 1942. gadā, līdz pat Staļingradas kaujai, kamēr bijām spiesti atkāpties valsts dziļumā, zaudējot milzu teritorijas, maizes zemes, rūpnīcas, miljoniem vienību bruņojuma un tehnikas, - šajā periodā saņemti tikai 7% piegāžu."

Tātad lūzuma punktu karā ar hitlerisko Vāciju PSRS panāca ar saviem spēkiem un ieročiem. Kad kļuva skaidrs, ka vācieši neuzvarēs, lendlīze sāka darboties pa īstam.

Ienesīga lieta

Lendlīze nebija nekāda dāvana – PSRS godprātīgi maksāja, pat pirmajos, pašos smagākajos Lielā Tēvijas kara gados. Bieži vien – zeltā. Par to liecina stāsts par kreiseri "Edinburga", kas pārveda 465 zelta stieņus no Padomju Savienības uz Lielbritāniju.

1942. gada aprīlī kuģim uzbruka vācu zemūdene – divas torpēdas izsita kreiseri no ierindas. Briti nespēja to nogādāt ostā, taču negribēja arī atdot vērtīgo kravu vāciešiem. Tāpēc kuģi nogremdēja. Gandrīz 40 gadus vēlāk, 1981. gadā privātas kompānijas ūdenslīdēji no 250 metru dziļuma pacēla 5129 kilogramus zelta. Maskava norēķinājās arī ar citiem resursiem – puses organizēja tā saucamo pretējo lendlīzi.

"PSRS piegādāja ASV un Lielbritānijai 300 tūkstošus tonnu hroma rūdas, 32 tūkstošus tonnu mangāna rūdas, platīnu, zeltu, būvkokus un daudz ko citu, - uzskaitīja Mjagkovs. – Piedevām PSRS sniedza sabiedrotajiem izlūkošanas informāciju par vācu tehniku un bruņojumu, cīņas pieredzi frontē un jauna bruņojuma pielietošanu. Sakari ar amerikāņu un britu kara misijām Maskavā bija regulāras un auglīgas."

Daži amerikāņi Otro pasaules karu sauca "good war" ("labs karš"), atgādināja vēsturnieks. Tas ir saprotams: rūpniecība ASV 1941.-45. gg. pieauga vairāk nekā divkārt, pēckara gados strauji auga iedzīvotāju patēriņa izdevumi, vidējā alga, faktiski pazuda bezdarbs. Lielā mērā pateicoties Otrajam pasaules karam, ieskaitot lendlīzi, amerikāņi pārvarēja Lielās depresijas sekas.

Precīzi līdz pat pogai

Aplēsts, ka lendlīze sastāda apmēram 4% valstī kara gados saražotā bruņojuma, materālu, iekārtu, pārtikas produktu.

Десантная баржа с американскими легкими танками МЗ Стюарт, поставляемые по ленд-лизу, направляются в район высадки морского десанта Станичка- Южная Озерейка.
© Sputnik / Александр Соколенко
Desanta barža ar amerikāņu vieglajiem tankiem M3, kas tika piegādāti saskaņā ar lendlīzes līgumu, dodas uz jūras desanta izsēšanās rajonu

PSRS no sabiedrotajiem saņēma vairāk nekā 11 tūkstošus lidmašīnu, apmēram 12 tūkstošus tanku, 13 tūkstošus zenīta un prettanku kompleksu. Īpaši svarīgas bija automašīnu, pārsvarā – kravas automašīnu Studebaker (427 tūkstoši).

"Pārsteidz, cik akurāti sabiedrotie visu uzskaitīja, - atzīmēja Mjagkovs. – Piemēram, dokumentēts, ka uz PSRS sabiedrotie nosūtījuši 257 723 498 pogas. Kopumā lendlīze ir tikai maza daļiņa no visa tā, ko Padomju Savienība ražoja pati: simtiem tūkstošu tanku un lidmašīnu, zenītlielgabalu, lielgabalu, miljoniem vienību šaujamieroču, mīnu un granātu. Protams, lendlīzei bija nozīme, it īpaši pārtikas precēm. Taču galveno produkciju frontei ražoja padomju strādnieki un zemnieki."

Грузовые автомобили Студебекер, приготовлены для отправки на фронт. Резерв Ставки Верховного главнокомандования. Район г. Можайска.
© Sputnik / Борис Антонов
Kravas automašīnas Studebaker, gatavas doties uz fronti. Virspavēlnieka štāba rezerve Možaiskas rajonā

Pēc kara amerikāņi piestādīja solīdu rēķinu. Sagrautā valsts, zaudējusi desmitiem miljonu pilsoņu, bija parādā sabiedrotajam 2,6 miljardus dolāru. Mazliet vēlāk summu samazināja līdz 1,3 miljardiem ar 2,3% gadā. Bet visiem pārējiem lendlīzes programmas dalībniekiem amerikāņi un briti parādus atlaida.

ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo, foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Staļins finansiālās prasības noraidīja – viņš paziņoja, ka PSRS pilnā mērā nomaksājusi lendlīzes parādus asinīm. Šo jautājumu cilāja arī vēlāk. 1972. gadā Maskava un Vašingtona vienojās par 722 miljoniem ar nomaksu līdz 2001. gadam. Taču amerikāņi saņēma vien 48 miljonus – PSRS pārtrauca maksājumus sakarā ar Džeksona-Venika diskriminējošā grozījuma pieņemšanu, kas ierobežoja tirdzniecību PSRS un vairākām citām valstīm.

Pārrunas 1990. gadā atsāka Mihails Gorbačovs un Džordžs Bušs. Maskava uzņēmās saistību samaksāt 674 kmiljonus līdz 2030. gadam. Pēc PSRS sabrukuma visi parādi nonāca uz Krievijas pleciem, un lendlīzes parādu sadalīja starp Parīzes kluba dalībniekiem. 2006. gadā Maskava pilnā mērā norēķinājās ar šo organizāciju.

67
Tagi:
Otrais pasaules karš, PSRS, ASV
Pēc temata
Operācija "Neiedomājamais". Kā sabiedrotie gribēja uzbrukt PSRS uzreiz pēc Uzvaras
Vladimirs Putins: Lielās Uzvaras 75. gadadiena: mēs esam atbildīgi par pagātni un nākotni
KF vēstnieks ASV: Krievija neļaus aizmirst PSRS uzvaru pār fašismu
Amerikāņu veterāns aicinājis nemazināt PSRS lomu Otrajā pasaules karā
Krievu žurnālists Vladimirs Solovjovs, foto no arhīva

Par ko viņa domāja, kad izlēma dzīvot Latvijā? Solovjovs norāja krievu aktrisi

0
(atjaunots 10:37 17.05.2021)
Vai tiešām viņa nezināja, ka Latvijā pārkāpj krievu tiesības, ka valsts ārlietu ministrs lepojas ar savu vectēvu – SS leģionāru? Krievu žurnālists Vladimirs Solovjovs asi kritizēja aktrisi Čulpanu Hamatovu par lēmumu saņemt uzturēšanās atļauju Latvijā.

RĪGA, 17. maijs — Sputnik. Krievijas žurnālists Vladimirs Solovjovs, ko Latvija nesen iekļāva persona non grata sarakstā, norāja aktrisi Čulpanu Hamatovu, kas nopirkusi zemesgabalu Latvijā un saņēmusi termiņuzturēšanās atļauju.

Savā raidījumā YouTube "Solovjov LIVE" žurnālists centās izprast, kāpēc Hamatovai vajadzīga uzturēšanās atļauja Latvijai, ja "šeit, Krievijā, viņai viss ir kārtībā". Žurnālists negatīvi izvērtēja aktrises frāzi par to, ka "daudzi talantīgi cilvēki aizbraukuši uz turieni, jo šeit viņiem nebija iespēju attīstīties profesijā". Solovjovs pieļāva, ka, acīmredzot, bez tādiem izteikumiem Latvijas inteliģences aprindās neuzņem.

"Es ļoti cienu Čulpanu Hamatovu, tikai, atvainojiet, neesmu sapratis... Labi, man nav nekas iebilstams pret to, ka Hamatova varējusi nopirkt zemi Baltijā. Skaidrs, atrada "labāko" no iespējamiem naudas ieguldīšanas variantiem, tā ir viņas pašas izvēle. Jaukā sieviete Čulpana saņem uzturēšanās atļauju Latvijā, es ļoti priecājos par viņu, viņa ir lieliska aktrise. Laikam jau šeit tīri labi pelna, ja tā varēja. Tā tam arī jābūt. Viņa saņēma uzturēšanās atļauju automātiski kopā ar zemes gabala iegādi, viņai palīdzēja draudzene – žurnāliste. Es par viņu tikai priecājos. Man nekas nav iebilstams. Es tikai nekādi nevaru saprast to Hamatovas frāzi par to, ka "daudzi talantīgi cilvēki aizbraukuši uz turieni, jo šeit viņiem nebija iespēju attīstīties profesijā". Piedodiet. Es gribu saprast, vai Hamatovas kundze nerunā par sevi, vai viņa tagad plāno izpausties Baltijā?" Solovjovs lauzīja galvu.

Žurnālists atzīmēja, ka, pēc viņa domām, Hamatovai dzīve Krievijā sakārtojās lieliski, ir arī iespēja izpausties profesijā. Tāpēc viņam radās aizdomas, ka šo frāzi aktrise izmetusi ar tālejošiem plāniem būt uzņemtai Latvijas inteliģences aprindās.

"Vienkārši viņai vajadzēja to frāzi izteikt valstī, kur notiek nacistu marši, kur sēdina cietumā mūsu veterānus. Viņa nav pamanījusi krievvalodīgos, kuru tiesības Latvijā ir ierobežotas. Viņu nemulsina tas, ka Latvijas ārlietu ministrs lepojas ar savu vectēvu – nacistu. Tas ir normāli, ka tur par varoņiem kļuvuši cilvēki, kas bija baismīgākie ļaundari, bendes. Holokausts – vai tas viņai, maigajai, aizkustinošajai Čulpanai kaut ko izsaka?" žurnālists bija sašutis.

Kādu apsvērumu dēļ viņa nolēmusi dzīvot Latvijā, pārdomāja Solovjovs. Vai draugi ieteica?

"Ā, es sapratu, ļoti daudz paziņu Rīgā. Tagad viņiem pievienojušies draugi no Jūrmalas un Cēsīm, laikam jau bez tādas frāzes neuzņems Latvijas inteliģences aprindās. Kā uz to atbildēt? Laba aktrise Čulpana Hamatova, laikam jau arī labs cilvēks. Tikai kāpēc aktieri bieži vien nedomā, ko saka?" atzīmēja Solovjovs un uzsvēra, ka Krievija ne tikai devusi Hamatovai iespēju izpausties aktiermākslā, bet arī pilnībā atbalstīja viņas darbā labdarības fondu jomā.

0
Tagi:
SS, Latvija, termiņuzturēšanās atļauja
Pēc temata
Pāriešu pāri robežai, bet mežā gaidīs mašīna: Jevgēņiju Mironovu uzaicināja Latvijā
"Tavs antipadomnieks drīkst atbraukt": kā priekš latvieša Hermaņa Putinam vīzu prasīja