(1:27 / 9.28Mb / просмотров видео: 2518)

Krievijas žurnālisti apmeklēja Lugara laboratoriju Gruzijā

17
(atjaunots 21:22 08.10.2018)
Krievijas mediju pārstāvjiem tika dota iespēja apmeklēt Ričarda Lugara vārdā nosaukto laboratoriju Tbilisi un iepazīties ar tās darbību.

Ar laboratorijas darbu mediju pārstāvjus iepazīstināja Gruzijas Slimību un sabiedriskās veselības kontroles centra zinātniskās padomes vadītājs Pāts Imnadze. Gruzija uzskata bažas par veltām, un vēsta, ka laboratorijā notiek tikai zinātniski pētījumi. Sputnik Gruzija videoierakstā redzams, kā notika "ekskursija".

Iepriekš Krievijas Aizsardzības ministrija secināja, ka Lugara centrā strādājošie amerikāņi izmēģinājuši toksisku ķīmisko preparātu ar vietējo iedzīvotāju palīdzību. Maskava uzskata, ka ASV un Gruzijas valdība pūlas slēpt ASV armijas militārās vienības patieso darbības saturu un vektoru – laboratorijā tiek pētītas īpaši bīstamas infekcijas slimības.

17
Pēc temata
Krievijas Federācijā pastāstīja par Pentagona biolaboratorijām bijušās PSRS teritorijā
Vai ASV ražo bakterioloģiskos ieročus Gruzijā?

Ekologi ceļ trauksmi: Barenca jūra riskē kļūt par atkritumu plankumu

4
(atjaunots 18:58 29.11.2020)
Barenca jūra var pārvērsties vienā lielā atkritumu plankumā; pie šādiem secinājumiem nonākusi zinātnieku ekspedīcija, kuri nodarbojas ar ūdens ekosistēmu piesārņojuma problēmām.

Uz katru piekrastes līnijas kilometru ir 4-5 tonnas plastmasas. Brīvprātīgie rīko speciālas "talkas" – viņi izved atkritumus un pēc tam nodod tos pārstrādei. Ne visu ir iespējams utilizēt, daļa plastmasas neder otrreizējai pārstrādei. Sekas var būt bēdīgas – ja netiks pārtraukta vienreizlietojamo priekšmetu patērēšana, tad daba vienkārši nosmaks atkritumos.

Oļesja Iļjina Maskavas Valsts universitātes Bioloģijas fakultātē pēta ūdens ekosistēmu plastmasas piesārņojuma problēmas. Tāpat viņa rīko zinātniskas jūras ekspedīcijas, lai izpētītu ūdens stāvokli, mikroplastmasas saturu, un nodarbojas ar piekrastes līnijas tīrīšanu. Secinājumi nav mierinoši: ja netiks izbeigta vienreizlietojamo lietu ražošana un patērēšana, nekāda utilizācija nepalīdzēs ekosistēmai.

4
Tagi:
Barenca jura, ekoloģija
Pēc temata
Barenca jūrā atrasti Otrā pasaules kara laiku ASV tanki

Latvija un Lietuva neuzdrošinājās, Igaunija uzņēmās risku: Ziemassvētku tirdziņš Tallinā

7
(atjaunots 18:26 29.11.2020)
Vienīgais visās Baltijas Ziemassvētku tirdziņš valstīs tika atklāts Tallinā, Latvija un Lietuva nolēma neriskēt, lai nepalielinātu inficēto un Covid-19 pandēmijas upuru skaitu.

No visām Baltijas valstīm tikai Igaunija nolēma šajā grūtajā gadā atvērt Ziemassvētku tirdziņu Rātslaukumā Tallinā. Latvija un Lietuva atturējās Covid-19 pandēmijas dēļ.

Turklāt Igaunijā epidemioloģiskie ierobežojumi ir mīkstāki nekā citās Baltijas valstīs, un svētku pasākumi nav atcelti.

Bet igauņi joprojām nav apmierināti. Viņi pieprasa, lai valdība atceltu prasību visiem valkāt maskas, jo šādi pasākumi sašķel sabiedrību.

Vēlaties uzzināt vairāk? Skatieties video.

7
Tagi:
Igaunija, Ziemassvētki, Baltija