(3:32 / 23.03Mb / просмотров видео: 3334)

Krievijas AM atradusi "Dumas ķīmiskā uzbrukuma seku" videoieraksta dalībniekus

74
(atjaunots 11:29 14.04.2018)
Krievijas Aizsardzības ministrija atradusi cilvēkus, kuri piedalījušies videoieraksta uzņemšanā par "ķīmiskā uzbrukuma sekām" Dumas pilsētā Sīrijā. Pilsētnieki pastāstīja, kā tika uzņemts inscenētais ieraksts.

Par to, ka videoieraksts par ķīmiskā uzbrukuma sekām Dumas pilsētā Sīrijā ir inscenēts, pastāstīja paši ieraksta dalībnieki, informēja Krievijas Aizsardzības ministrijas oficiālais pārstāvis ģenerālmajors Igors Konašenkovs.

"Izdevās atrast pašus videoieraksta dalībniekus un iztaujāt viņus. Šodien mēs iepazīstinām ar šo cilvēku interviju. Dumas iedzīvotāji sīki pastāstīja, kā notika inscenētās ainas uzņemšana, kādās epizodēs viņi paši piedalījās un ko attēloja," – pastāstīja Konašenkovs.

Divi mediķi no vietējās slimnīcas, ieraudzījuši sevi kadrā, paziņoja, ka "nevienam slimnīcā nogādātajam cietušajam nav bijušas nekādas indīgo vielu ietekmes pazīmes".

"Kad viņiem tika sniegta pirmā medicīniskā palīdzība, slimnīcā ieskrēja nepazīstami cilvēki. Dažiem no viņiem bija video kameras. Šie cilvēki sāka kliegt, radīt paniku un apliet visus ar ūdeni no šļūtenēm, kliedzot, ka visi saindēti ar indīgām vielām. Pacienti un viņu tuvinieki panikā sāka apliet viens otru ar ūdeni," – teica Krievijas AM pārstāvis.

Kad tas viss bija nofilmēts, svešinieki ātri pazuda, piebilda Konašenkovs. Viņš uzsvēra, ka Krievijas AM rīcībā ir pierādījumi, kuri "liecina par Lielbritānijas tiešu dalību šīs provokācijas organizēšanā".

"Mums precīzi zināms, ka laikā no 3. līdz 6. aprīlim tā saucamo "Balto ķiveru" pārstāvji saskārās ar spēcīgu spiedienu no Londonas, lai pēc iespējas ātrāk īstenotu iepriekš sagatavoto provokāciju," – uzsvēra Konašenkovs.

Aizvadītajā nedēļā Rietumi apsūdzēja Damasku par ķīmisko uzbrukumu Dumas pilsētā. Maskava šo informāciju noliedza. Krievijas karavīri apmeklēja Dumu un neatrada ne indīgo vielu pēdas, ne pacientus ar simptomiem, kas raksturīgi ķīmisko ieroču pielietojuma sekām.

Krievijas ĀM norādīja, ka ziņas par to, ka Sīrijas bruņotie spēki izmanto indīgas vielas, publicētas ar nolūku glābt teroristus un attaisnot iespējamos uzbrukumus no ārienes.

Jau 13. martā Krievijas Bruņoto spēku Ģenerālštābs informēja, ka Austrumu Gutā kaujinieki gatavo provokācijas ar ķīmisko ieroču pielietojuma inscenējumu.

74
Temats:
Ķīmiskās intrigas Sīrijā (23)
Pēc temata
ASV koalīcija ar raķetēm apšaudījusi Sīrijas teritoriju
ASV uzbrukums Sīrijai: priekškars ir pacelts, Tramps diriģē
Rietumvalstu militārā operācija pret Sīriju ir atlikta, taču ne atcelta

Balsojums par grozījumiem Krievijas Konstitūcijā: tas notika tuvo ārzemju valstīs

22
(atjaunots 20:27 02.07.2020)
Vispārējais Krievijas balsojums par grozījumiem Krievijas Konstitūcijā beidzās 1.jūlijā. Pirmo reizi vēsturē tas norisinājās veselas nedēļas garumā – no 25.jūnija.

Vēlēšanu iecirkņi bija atvērti visā valstī, taču iespēja nobalsot bijusi arī Krievijas pilsoņiem, kuri atrodas ārzemēs, tai skaitā bijušās PSRS valstīs. Koronavīrusa pandēmijas dēļ visu bija spēkā papildu sanitārās kontroles pasākumi. Aizsargmaskas un cimdi bija obligāti visiem, kā arī sociālās distances ievērošana. Kā balsošana norisinājās tuvo ārzemju valstīs – mūsu video.

22
Tagi:
balsojums, Konstitūcija, Krievija
Pēc temata
Kā Latvijā notiek balsojums par grozījumiem Krievijas Konstitūcijā
Par spēcīgu Krieviju: KF pilsoņi Latvijā balso par grozījumiem Konstitūcijā

ASV Senātā tika rosināts iegādāties Krievijas S-400 no Turcijas

28
(atjaunots 18:09 01.07.2020)
ASV Senātā izskanējis ierosinājums iegādāties no Turcijas jaunākos Krievijā ražotos zenītraķešu kompleksus S-400.

Atbilstošos Nacionālās aizsardzības budžeta asignējumu 2021. gadam (NDAA) likuma grozījumus ierosinājis senators-republikānis Džons Tūns. No viņa ierosinājuma izriet, ka Krievijas kompleksus amerikāņi apmaksās no Pentagona budžeta. S-400 iepirkums kļuva par konflikta iemeslu starp ASV un Turciju.

Vašingtona pieprasīja no Ankaras atteikties no darījuma un iegadāties amerikāņu sistēmas Patriot. Pretējā gadījumā amerikāņi piedraudēja aizturēt vai atcelt abu valstu darījumu – jauno iznīcinātāju F-35 pārdošanu Turcijai, kā arī ieviest ierobežojošos pasākumus. Ankara atteicās piekāpties.

Cik reālistisks ir senatora Tūna ierosinājums – mūsu video.

28
Tagi:
Krievija, PGA, bruņojums, Turcija, ASV
Pēc temata
ASV Senātā izskanējis ierosinājums iegādāties Krievijā ražotos S-400 no Turcijas
Policijas mašīna

IeM vadītājs piedāvā atdot informatoriem daļu konfiscēto līdzekļu

0
(atjaunots 10:44 04.07.2020)
IeM vadītājs Sandis Ģirģens uzskata, ka noziegumu atklāšanu varētu palielināt, leģitimējot izmaksas informatoriem.

RĪGA, 4. jūlijs – Sputnik. Valsts policijas atskaites par to, ka Latvijā samazinās noziedzības līmenis, nav pelnījis uzticību, uzskata IeM vadītājs Sandis Ģirģens. Noziegumu atklāšanai varētu palīdzēt jauni pasākumi, uzskata ministrs, tostarp atlīdzību izmaksa informatoriem, vēsta LSM.

Ģirģens uzsver, ka visnopietnākās problēmas Latvijā, kas ir saistītas ar noziedzības jomu, ir zādzības un izvairīšanās no nodokļu samaksas. Viens no risinājuma ceļiem IeM vadītāja skatījumā ir aktīvākā Valsts un pašvaldības policijas sadarbība. Tostarp noziegumu atklāšanai ir jāizmanto videokameru tīkls. Šobrīd šādas informācijas iegūšana ir apgrūtināta.

Ģirģens piedāvāja vēl trīs, viņaprāt, efektīvus veidus, kuri palīdzēs uzveikt gan organizēto noziedzību, gan korupciju, gan ēnu ekonomiku.

Pirmām kārtām Ģirģens piedāvā aktīvāk attīstīt informatoru institūtu, kuri varētu ziņot par pārkāpumiem dažādās nozarēs – un saņemt no valsts maksu par saviem pakalpojumiem. Taču šim nolūkam vienlaikus nāksies veikt grozījumus Operatīvās darbības likumā.

"Normas nodrošinās praksē šādu mehānismu: ja pateicoties operatīvajai informācijai, kas tiks saņemta no informatora, izdosies konfiscēt nelikumīgi iegūtus līdzekļus, daļu šo līdzekļu – likumā noteiktā apmērā – varēs saņemt pats informators. Šādi mēs spēsim panākt konfidencialitāti un būtiski palielināt iegūtās operatīvās informācijas apjomu. Jo ir zināms, ka mūsu sistēmā šobrīd ir ass operatīvo darbinieku trūkums, viņu iespējas ir ierobežotas – tātad, samazinās operatīvās informācijas apjoms apstrādei. Ar informatoru palīdzību šo caurumu varēs aizpildīt," pārliecināts ministrs.

Otrais piedāvājums – lai konfiscētie līdzekļi – iepriekš noteikts procents – atgriežas atpakaļ tiesībsargājošo iestāžu budžetā materiālās bāzes papildināšanai un infrastruktūras stiprināšanai.

Trešajā punktā Ģirģens piedāvāja parūpēties par birokrātisko šķēršļu mazināšanu, lai uzņēmēji spētu ātri un vienkārši pārbaudīt savus potenciālos biznesa partnerus ar piekļuvi noteiktai datubāzei.

0
Tagi:
Sandis Ģirģens
Pēc temata
Kariņš: Ģirģens dezinformē sabiedrību, taču es ar viņu tikšu galā
Grišins: jaunajam Valsts policijas priekšniekam nāksies pieņemt nepopulārus lēmumus
Latvijā plāno bez maksas "izlabot" seksa industrijas klientus un darbiniekus