Krievijas karogs uz WADA ēkas: līdzjutēji organizējuši protesta akciju

26
(atjaunots 09:47 09.02.2018)
Krievijas izlases līdzjutēji pauž savu sašutumu SOK un WADA par Krievijas olimpiskās izlases atstādināšanu no 2018. gada Olimpiskajām spēlēm.

Krievijas izlases līdzjutēji organizējuši gaismas šovu pie Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) galvenās mītnes Monreālā. Savā akcijā viņi protestē pret Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) lēmumu neļaut Krievijas sportistiem piedalīties Olimpiskajās spēlēs Phjončhanā, vēsta Sputnik Lietuva.

Video tika publicēts SportHeart kanālā YouTube. Video ieraksta autori vērsās pie internet apmeklētājiem krievu un angļu valodās.

"Mēs, Krievijas olimpiskās izlases līdzjutēji, esam sašutuši par WADA un SOK nelietīgo rīcību. Ar gaismas šovu pie WADA galvenās mītnes mēs vēlamies demonstrēt visai pasaulei, ka Krievijas olimpiskās izlases vienīgais dopings ir mūsu atbalsts un mīlestība," – teikts video ievadā.

Pēdējā frāze angļu valodā tika projicēta uz WADA ēkas. Ieraksts uzņemts 2018. gada janvāri.

Pērnā gada nogalē SOK pieņēma lēmumu, ka Krievijas sportisti netiks pielaisti 2018. gada Olimpiskajās spēlēs. Sacensībās varēs piedalīties tikai "tīrie" sportisti, kuri uzstāsies ar olimpisko karogu, tas ir, bez Krievijas karoga, bez Krievijas himnas, bez valsts formas.

Neskatoties uz pieejamo kvotu – 215 cilvēki – ielūgumus piedalīties Olimpiskajās spēlēs Phjončhanā saņēmuši tikai 169 Krievijas sportisti, kuri sacensībās piedalīsies kā "olimpiskie atlēti no Krievijas". Pie tam SOK noraidīja valsts izcilāko sportistu lūgumu ļaut piedalīties spēlēs, nepaskaidrojot iemeslu.

Februāra sākumā Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) nostājās 28 Krievijas sportistu pusē. Tiesa anulēja liegumu piedalīties Olimpiskajās spēlēs uz mūžu un atjaunoja rezultātus, ko viņi izcīnīja Olimpiskajās spēlēs Sočos.

Tomēr 9. februārī CAS izbraukuma sesija noraidīja attaisnoto Krievijas sportistu prasību pret MOK, kas noraidīja viņu lūgumu ļaut piedalīties Olimpiskajās spēlēs.

26
Temats:
Dopinga lieta (33)
Pēc temata
WADA atzīst, ka Maklarena paziņojumā trūkst Krievijas sportistu vainas pierādījumu
SOK atstādināja Krieviju no dalības Olimpiādē Phjončhanā
Krievijas sportisti iesūdzējuši tiesā SOK par liegumu piedalīties Olimpiskajās spēlēs
SOK lēmums: Tretjakovs nevarēs sacensties ar Dukuru Olimpiādē
Alkohols sportam netraucē, uzskata WADA
Straujš pagrieziens: Vācija draud ASV ar sankcijām par mēģinājumu apturēt Ziemeļu straumi 2

Straujš pagrieziens: Vācija draud ASV ar sankcijām par mēģinājumu apturēt "Nord Stream 2"

15
(atjaunots 11:55 07.07.2020)
Vācijas kanclere Angela Merkele paziņoja, ka ASV sankcijas pret "Ziemeļu straumi 2" neatbilst Berlīnes juridiskajiem uzskatiem.

VFR valdības vadītāja tāpat apsolījusi panākt pilnu projekta īstenošanu. Vācijā uzskata, ka Amerikas sankcijas pret gāzesvadu apdraud Eiropas investīcijas 12 miljardu eiro apmērā, kā arī Eiropas infrastruktūru un enerģētisko drošību. Turklāt tās var atņemt patērētājiem iespēju ietaupīt līdz pat 4 miljardiem eiro gadā. Bundestāgā paziņoja, ka Vašingtonas mēģinājums piespiest Vāciju un tās partnerus atteikties no projekta ir valsts suverenitātes pārkāpums, un solīja izskatīt bargu atbildes sankciju ieviešanu pret ASV, gadījumā ja spiediens uz "Ziemeļu straumi 2" turpināsies.

15
Tagi:
sankcijas, ASV, Vācija, Ziemeļu straume 2
Pēc temata
Pasaule apgriezusies kājām gaisā: Vācija gatavo sankcijas pret ASV
Eksperts par "Ziemeļu straumi 2": ASV vēl nav sapratuši Vācijas smalkos mājienus

PVO ieinteresējusies par Krievijas vakcīnu pret Covid-19

17
(atjaunots 10:40 07.07.2020)
Pasaules veselības organizācija ieinteresējusies par Krievijas izstrādāto vakcīnu pret koronavīrusu. Organizācija pavēstīja, ka gaida izmēģinājumu noslēgumu.

Pie tam tās pārstāvji atzīmēja, ka ir informēti arī par Covid-19 ārstēšanai paredzēto preparātu testiem. Krievijas izmēģinājumi ar brīvprātīgajiem rit vienlaikus vairākās vietās. Par to, kā notiek izmēģinājumi, kā jūtas brīvprātīgie dalībnieki un kādas valstis visvairāk gaida vakcīnu, stāsta mūsu video.

17
Tagi:
Krievija, vakcīna, koronavīruss, Pasaules Veselības organizācija
Pēc temata
KF Aizsardzības ministrijā pastāstīja par vakcīnas testēšanas dalībnieku stāvokli
Trīs Krievijā izstrādāti Covid-19 vakcīnas prototipi ir efektīvi
Kā notiek Covid-19 vakcīnas izmēģinājumi Krievijā
Fonda Vēsturiskā atmiņa vadītājs vēsturnieks Aleksandrs Djukovs

Vēsturnieks atbildēja uz Latvijas vēstnieka spriedumiem par 1939.-1940. gadu notikumiem

0
(atjaunots 16:20 08.07.2020)
Vēsturnieks Aleksandrs Djukovs paskaidroja, kāpēc Latvijas vēstnieka Krievijā Māra Riekstiņa viedoklis jautājumā par Baltijas valstu pievienošanu Padomju Savienībai ir nepamatots.

RĪGA, 8. jūlijs – Sputnik. Latvijas vēstnieks Krievijā Māris Riekstiņš norādīja, ka fonda "Vēsturiskā atmiņa" vadītājs vēsturnieks Aleksandrs Djukovs savā rakstā "diezgan gari, pieminot kaut kādus 30. un 40. gadu Politbiroja lēmumus, ar kaut kādiem netiešiem slēdzieniem mēģinājis pierādīt, ka līdz pat 1940. gada maijam Padomju Savienībai nebija nekādu Baltijas valstu inkorporācijas plānu". Pie tam Riekstiņš atzīmēja, ka vēsturnieka vārdi neatbilstot tam, kas rakstīts Krievijas prezidenta Vladimira Putina materiālā.

Sarunā ar Sputnik Latvija Djukovs atgādināja, ka viņa publikācijas pamatā ir arhīva dokumenti, kas pirmo reizi ieraudzījuši dienas gaismu.

"Tie ir nesen atslepenotie dokumenti no Krievijas prezidenta arhīva. Tie rāda, ka lēmums par Baltijas galīgo inkorporāciju PSRS sastāvā tika pieņemts Kremlī nevis 1939. gada septembrī, maijā vai jūnija sākumā, bet gan 1940. gada jūnija beigās un jūlija sākumā," pastāstīja Djukovs.

Vēsturnieks apstiprināja, ka viņa slēdziens nesakrīt pilnībā ar tēzi Krievijas prezidenta Vladimira Putina rakstā, kurā teikts, ka lēmums par inkorporāciju pieņemts 1939. gada rudenī.

"Lieta tāda, ka dokumenti, ar kuriem strādāju es, tika iekļauti zinātniskajā apgrozījumā pēc tam, kad Putina raksts bija sagatavots. Tajā vienkārši nebija iespējams ņemt vērā jaunos atradumus arhīvos. Esmu pārliecināts: ja raksts būtu iznācis vēlāk, mēs ieraudzītu citādus formulējumus, pamatotus ar jaunajām arhīvu liecībām. Tāpēc Latvijas vēstnieka mēģinājumi izlikties, ka mans viedoklis balstās uz netiešiem slēdzieniem, ir nepamatoti," uzsvēra Djukovs.

Viņš atgādināja, ka Krievijas vēsturnieki jau ilgus gadus iekļauj zinātniskajā apgrozījumā jaunas arhīvu liecības par Krievijas un Baltijas attiecībām, paplašinot avotu bāzi.

"Esam spiesti strādāt ne tikai par sevi, bet arī Latvijas kolēģu vietā. Piemēram, pērn publicējām dokumentus no Latvijas vēstniecības arhīva par 1939.-40. gadu. Lai arī tie glabājas Latvijā, vietējie vēsturnieki ar tiem nav strādājuši. Gribētos, lai Latvijas vēstnieks Krievijā tam pievērstu uzmanību," konstatēja Djukovs.

Latvija līdz ar Lietuvu un Igauniju apgalvo, ka PSRS to bija okupējusi līdz 1991. gadam. Krievija jau vairākkārt norādījusi, ka par "padomju okupāciju" Baltijas valstīs 1940. gadā nevar būt ne runas, Baltijas pievienošana PSRS tiek uzskatīta par tālaika starptautisko tiesību normām atbilstošu. Turklāt laikā, kad republikas bija PSRS sastāvā (izņemot Vācijas okupācijas periodu), tajās darbojās nacionālās varas iestādes.

0
Tagi:
fonds "Vēsturiskā atmiņa", Māris Riekstiņš, Latvija
Pēc temata
Baltijas valstis Otrā pasaules kara priekšvakarā: arhīvi stāsta neglītu patiesību
Kolektīva pašiedvesma: kāpēc Latvija atkal cilā "okupācijas" kompensāciju tēmu
Krievijas kultūras ministrs devis vēstures mācību Viļņas mēram
Neapgūtā vēstures mācība: kāpēc nevēlēšanās nožēlot grēkus nāk par ļaunu