Ludzas iedzīvotāja ar suni, foto no arhīva

Naudu no helikoptera neizmētās: Petraviča par pabalstu izmaksām pensionāriem

82
(atjaunots 22:17 22.02.2021)
Patlaban koalīcija lemj, kādu iedzīvotāju kategoriju varētu atbalstīt ar vienreizējo atbalstu, tāpat kā ģimenes ar bērniem, pastāstīja Ramona Petraviča.

RĪGA, 23. februāris — Sputnik. Valdības koalīcija lemj, kādas iedzīvotāju grupas vēl atbalstīt. Domājams, tie būs pensionāri un dažādu pabalstu saņēmēji, paziņoja labklājības ministre Ramona Petraviča Latvijas radio ēterā.

Vienreizējo pabalstu varētu saņemt cilvēki, kam izmaksā vecuma un invaliditātes vai apgādnieka zaudējuma pensiju, kā arī cilvēki, kas saņem valsts sociālās apdrošināšanas pabalstu (tas tiek izmaksāts, ja pietrūkst darba stāža vecuma vai invaliditātes pensijas saņemšanai – red.).

Šoreiz nav runa par "naudas izmētāšanu no helikoptera" – uz pabalstu var cerēt vienīgi tie, kuru pensijas (pabalsta) līmenis nesasniedz noteiktu slieksni. Ramona Petraviča pagaidām nevarēja teikt, par kādu summu ir runa. Pabalsta apmērs varētu sastādīt gan 200, gan 500 eiro. Par summu lems valdība.

Pēc Petravičas vārdiem, šo iedzīvotāju grupu atbalstam būs vajadzīgi aptuveni 100 miljoni eiro no budžeta.
Lēmumu valdība varētu pieņemt jau šonedēļ, uzskata ministre.

Iepriekš vēstīts, ka 18. februārī Saeima divos lasījumos uzreiz apstiprināja likumprojektu par 500 eiro izmaksu katram bērnam. Līdz marta beigām Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra automātiski pārskaitīs minētās summas (nekāds iesniegums nav jāraksta), bet tie, kam ir tiesības uz bērnu kopšanas pabalstu laikā no 1. marta līdz ārkārtējās situācijas režīma beigām, tāpat saņems šo vienreizējo izmaksu, taču vēlāk, kad būs noformēti dokumenti standarta pabalstu saņemšanai.

Aprēķini liecina: lai nodrošinātu pabalstu izmaksu 364 097 bērniem valstī, no budžeta nāksies piešķirt 182 miljonus eiro. Nauda tiks ņemta no neparedzētiem izdevumiem atvēlētajiem līdzekļiem.

Tomēr diskusijā februāra vidū koalīcijas partijas neatbalstīja ierosinājumu izmaksāt pabalstu 200 eiro apmērā pensionāriem, invaliditātes pensijas saņēmējiem un valsts sociālo pabalstu saņēmējiem.

Taču Petraviča paziņoja – lai arī ierosinājums netika atbalstīts, viņa apņēmusies neatkāpties no iniciatīvas un solīja to virzīt dažādos līmeņos.

82
Tagi:
pabalsts, pensionāri, Ramona Petraviča
Pēc temata
Pensionāri ir panikā: Latvijā atkal ir problēmas ar vakcinācijas organizāciju
Dīkstāves pabalsti: noziedzīga ekonomija
Latvijā rosināts izmaksāt pensionāriem un invalīdiem vienreizēju 200 eiro pabalstu
Restorāni un frizieri Latvijā zaudē klientus, bet NVA klientu pulks pieaug
Labklājības ministrija, foto no arhīva

Ar vienu roku dod, ar otru atņem: dīkstāves pabalstu laiks netiek iekļauts stāžā

13
(atjaunots 11:54 06.05.2021)
Labklājības ministrija izstrādājusi Valsts sociālās apdrošināšanas likuma grozījumus, kas paredz iekļaut darba stāžā pabalstu saņemšanas laiku.

RĪGA, 6. maijs — Sputnik. Desmitiem tūkstošu Latvijas iedzīvotāju saņem dīkstāves pabalstus sakarā ar krīzi Covid-19 pandēmijas rezultātā. Tomēr, saskaņā ar pašreizējo likumu, pabalstu saņemšanas laiks netiek iekļauts stāžā, jo no šiem pabalstiem netiek atrēķināti sociālie maksājumi. Labklājības ministrija steigšus labo likumu, raksta MK-Latvija.

Patlaban sociāli neapdrošināti palikuši cilvēki, kuri saņem krīzes pabalstus: valsts dīkstāves pabalsts darbiniekiem, vecāku pabalsta izmaksu pagarināšana, piemaksa dīkstāves pabalstam par apgādībā esošu bērnu, bezdarba pabalsts, jaunā speciālista pabalsts bezdarba apstākļos.

Vienīgais izņēmums – pensiju apdrošināšana, kam krīzes pabalstu saņēmēji varēja pievienoties brīvprātīgi, apmaksājot šīs iemaksas patstāvīgi.

Tomēr Labklājības ministrija pamanījusi savu nevērību, un situācija drīz tiks labota, pateicoties Valsts sociālās apdrošināšanas likuma grozījumiem, sola resors.

LM Sociālās apdrošināšanas departamenta direktore Sandra Stabiņa pastāstīja, ka grozījumi paredz pielīdzināt darba stāžam krīzes pabalsta saņemšanas periodus. Šie periodi tiks uzskatīti par sociālās apdrošināšanas periodiem, kuru laikā persona bija apdrošināta kā darbinieks vai pašnodarbinātais. Tāpēc cilvēki nezaudēs tiesības uz sociālās apdrošināšanas pabalstiem, apdrošināšanas izmaksām un valsts pensijām.

Šos periodus plānots pielīdzināt apdrošināšanas periodiem, kas dāvā tiesības uz valsts pensiju, un tiesības uz sociālās apdrošināšanas un apdrošināšanas atlīdzības saņemšanu.

Ja grozījumi tiks pieņemti, jaunos noteikumus attiecinās arī uz iepriekš izmaksātajiem krīzes pabalstiem.

Likums attieksies uz visiem obligāto iemaksu maksātājiem: darba devējiem, darbiniekiem un pašnodarbinātajiem, arī mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem un autoratlīdzības saņēmējiem, kuri veic pensiju apdrošināšanas obligātās iemaksas un kas par šiem periodiem maksās solidaritātes sistēmas ietvaros.

13
Tagi:
darba tirgus, Latvija, pabalsts
Pēc temata
Naudu nodzēra, bērnam nopirka šokolādīti: kā iztērēja 500 eiro pabalstu
Miljoniem eiro! Ušakovs pastāstīja, kur nonāk lielākie dīkstāves pabalsti Latvijā
Uzņēmēji nosauca bezjēdzīgākos Covid-19 ierobežojumus
Inčukalna pazemes gāzes krātuve, foto no arhīva

Eiropa nesteidz papildināt gāzes rezerves: deficīts PGK sasniedzis 98%

17
(atjaunots 01:43 06.05.2021)
Aprīlī, pēc ziemas sezonas noslēguma, gāzes krājumi pazemes krātuvēs Eiropā nav izdevies palielināt – vēl vairāk, tie pat padziļinājušies.

RĪGA, 6. maijs – Sputnik. Gāzes krājumu papildināšanas tempi Eiropas pazemes krātuvēs joprojām ir zemi, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz "Gazprom" paziņojumu.

"Krājumu papildināšana PGK Eiropā joprojām ir lēna. Saskaņā ar "Gas Infrastructure Europe" datiem, kopš 16. aprīļa, kad krātuvēs reģistrēts minimāls gāzes apjoms kopš gada sākuma, līdz 30. aprīļa, pusmēneša laika, iesūknēts tikai 1,1 miljards kubikmetru no 66,5 miljardiem kubikmetru, kas nepieciešami krājumu atjaunošanai līdz pagājušā gada līmenim," teikts Krievijas koncerna paziņojumā.

Tātad pagājušo divu nedēļu laikā gāzes apjoms PGK pieaudzis par nepilniem 2% no apjoma, kas vajadzīgs krājumu papildināšanai, deficīts pārsniedz 98%. Turklāt pieaug negatīvā "delta" starp gāzes krājumu apjomiem PGK salīdzinājumā ar pērnā gada rādītājiem. Patlaban šis rādītājs sastāda jau -31,9 miljardus kubikmetru gāzes.

"Gas Infrastructure Europe" dati liecina, ka 30. aprīlī PGK Eiropā bija aizpildītas tikai par 29,65% pret 30,06% mēnesi iepriekš. Tātad aprīlī pēc izejvielas atsūknēšanas ziemas sezonas krājumu līmeni nav izdevies palielināt – gluži pretēji, tie ir sarukuši.

Aprīļa sākumā "Gazprom" paziņoja, ka sagaida rekordlielus gāzes iesūknēšanas apjomus Eiropas PGK jaunajā sezonā, ņemot vērā pašreizējo deficītu. Koncerna dati liecināja, ka aizvadītajā sezonā no Eiropas PGK izsūknēti 65,6 miljardi kubikmetru gāzes – tas ir maksimālais rādītājs desmit gadu laikā. Eksperts enerģētikas jautājumos Aleksejs Grivačs atzīmēja, ka aizvadītā ziema ir parādījusi: Eiropas gāzes tirgus stāvoklis nebūt nav teicams.

Jaunajā sezonā Eiropai nāksies iesūknēt par 57,3% (23,9 miljardiem kubikmetru gāzes) vairāk nekā pērn, lai atjaunotu krājumus PGK. "Gazprom" norāda, ka tāds pieaugums salīdzināms ar Krievijas gāzes apjomu, kas eksportēts visa pagājušā gada laikā tādiem lieliem patērētājiem kā Francija un Nīderlande.

17
Tagi:
Eiropa, gāze
Pēc temata
PEESA jums, nevis gāzi. ASV draud Eiropai ar stāsta beigām
SPRK nepaguva tikt skaidrībā ar gāzes cenām un atbalstīja "Rīgas siltuma" tarifu celšanu
"Gazprom" gāzes cena Polijai pieaugs. Kā atbildēs Varšava?
Politologs: ES apglabājušas Lietuvas cerību kļūt par gāzes sadales centru Eiropā
Akcija Nemirstīgais pulks Rīgā, 2019. gada 9. maijā

Jūrmalā atļauta 9. maija akcija "Nemirstīgais pulks"

0
(atjaunots 12:16 06.05.2021)
Jūrmalas dome šogad atļāvusi piemiņas akciju "Nemirstīgais pulks" par godu 9. maijam – Uzvaras dienai.

RĪGA, 6. maijs — Sputnik. Jūrmalas pilsētas dome devusi atļauju rīkot akciju "Nemirstīgais pulks" 9. maijā, pastāstīja pasākuma organizators Jānis Kuzins. Taču akcijā varēja piedalīties tikai 10 cilvēki.

Kuzins pastāstīja TASS, ka, atbildot uz viņa pieprasījumu, Jūrmalas dome ziņoja, ka neiebilst pret akciju "Nemirstīgais pulks", ja tiks ievērotas visas prasības. Patlaban ļauts organizēt sapulces, gājienus un piketus, kuros piedalās ne vairāk kā 10 cilvēki, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus un nodrošinot dalībniekiem gaismu atstarojošas vestes.

Gājiens notiks 9. maijā no pl. 16:00 līdz 18:30 no Slokas autoostas līdz vietējiem brāļu kapiem, teica Kuzins.

Vienlaikus Rīgā "Nemirstīgais pulks" šogad nenotiks, taču organizatori aicina paņemt savu tuvinieku fotogrāfijas, kuri karoja pret fašismu Lielā Tēvijas kara gados, ierasties pie pieminekļa un pēc ziedu nolikšanas iziet savu "Nemirstīgo pulku".

"Katru gadu gandrīz visā pasaulē uzvarētāju pēcteči paceļ virs galvām savus varoņus: tēvus, vectēvus, vecvectēvus… Nemirstīgais pulks, tāpat kā ģimenes atmiņa ir bezgalīgi! Nāciet ar savu varoņu portretiem pie pieminekļa, ievērojot visus noteikumus un dodieties individuālajā Nemirstīgajā pulkā!" teikts organizatoru paziņojumā Facebook.

Sabiedriskā akcija "Nemirstīgais pulks" notiek 9. maijā – Uzvaras dienā Krievijā un citās valstīs. Gājiena laikā cilvēki nes savu tuvinieku, Lielā Tēvijas kara dalībnieku fotogrāfijas. Akcija "Nemirstīgais pulks" pirmo reizi tika organizēta 2012. gadā Tomskā pēc vietējo teležurnālistu iniciatīvas. Kopš 2015. gadā akcija oficiāli atzīta par Viskrievijas pasākumu.

Aprīlī kustības "Krievijas Nemirstīgais pulks" centrālā štāba līdzpriekšsēdētāja Jeļena Cunajeva pastāstīja, ka "Nemirstīgā pulka" tradicionālais gājiens šodien varētu notikt 24. jūnijā, ja to pieļaus epidemioloģiskā situācija. 9. maijā, kā jau iepriekš plānots, pasākums notiks tiešsaistes formātā.

Baltijas valstīs 1.-10. maijā notiek interneta akcija "Nemirstīgais pulks - Baltija". Akcijas dalībnieki var īpaši izveidotā lapā Facebook pastāstīt par savu tuvinieku likteni Lielajā Tēvijas karā un publicēt fotogrāfijas.

Tās organizators – nekomerciālā apvienība Baltinpress (Tallina), "Komsomoļskaja Pravda" Ziemeļeiropā un Baltijas krievu sadraudzības "Tautieši" vietne.


0
Tagi:
Uzvaras diena, Jūrmala, Nemirstīgais pulks
Pēc temata
"Nemirstīgais pulks" noslēdza virtuālo gājienu
Translācijai "Nemirstīgais pulks tiešsaistē" ir vairāk nekā 20 miljoni skatījumu
Nekādas politikas: cilvēki visā pasaulē stājas "Nemirstīgā pulka" rindās
Margarita Dragile par uzbrukumiem "Nemirstīgajam pulkam" un formastērpa aizliegumu