Starptautiskā Valūtas fonda Pētījumu departamenta vadītāja vietnieks Antonio Spilimbergo

Ekonomisko situāciju var aprakstīt tikai ar krievu burtu, uzskata SVF

65
(atjaunots 12:19 04.11.2020)
SVF pētījumu departamenta vadītājs uzskata, ka pašreizējā recesija nav līdzīga nevienai agrākajai.

RĪGA, 4. novembris — Sputnik. Globālās ekonomikas attīstības trajektorija pēc koronavīrusa apkarošanai ieviesto pasākumu radītās krīzes dažādās valstīs būs tik līkumaina, ka tās aprakstam būs piemēroti tikai krievu burti, uzskata Starptautiskā Valūtas fonda Pētījumu departamenta vadītāja vietnieks Antonio Spilimbergo. Savu viedokli viņš paudis Starptautiskajā biržas forumā, vēsta RIA Novosti.

Spilimbergo atzīmēja, ka pašreizējā recesija nav līdzīga nevienai agrākajai.

"Tā patiešām ir ļoti dīvaina. Tā ir unikāla recesija, un runa nav tikai par tās mērogiem. Atsaucot atmiņā krievu valodu, ir vērts runāt nevis par latīņu alfabēta burtiem, atjaunošanās līknei vajadzētu būt kaut kādai Ш-veidīgai, ja izmantosim krievu burtus," viņš konstatēja.

Spilimbergo ieteica meklēt atjaunošanās līknei piemērotu formu "krievu alfabēta dzīlēs".

"Esmu pārliecināts, ka tas būs nelineārs grafiks. Man šķiet, mūs sagaida kaut kādus "amerikāņu kalniņus" – pacelšanās un kritumi turpināsies vēl vismaz vairākus mēnešus," piebilda SVF pārstāvis.

Viņš pauda viedokli, ka stāvoklis normalizēsies, kad tiks atrastas iedarbīgas zāles pret Covid-19.

"Un vēlreiz saku, es meklētu piemērotu burtu krievu alfabētā: varbūt "Я", varbūt "Ю", "Ш"," piezīmēja Spilimbergo.

Iepriekš foruma "Krievija sauc!" konsultāciju un pētījumu kompānijas "TS Lombard" Eiropas, Tuvo Austrumu un Āfrikas tirgu un globālo politisko pētījumu izpilddirektors Kristofers Granvils ierosināja globālās ekonomikas attīstības trajektorijas aprakstam periodā pēc pandēmijas izmantot nevis parasti pielietotos latīņu alfabēta burtus U vai V, kas liecinātu par rādītāju vispārēju atjaunošanos, bet gan, drīzāk, burtu "K", jo kaut kas kāps augšup, bet kaut kas cits – turpinās kristies.

Koronavīrusa pandēmija ir aptvērusi gandrīz visu pasauli. Fiksēti jau vairāk nekā 46 miljoni infekcijas gadījumu, 1,2 miljoni pacientu miruši. Lielākais infekcijas gadījumu skaits tiek reģistrēts ASV, Indijā un Brazīlijā.

65
Tagi:
Starptautiskais Valūtas fonds, ekonomika
Pēc temata
SVF izdomājis, kā izglābt pasauli: fonda metodes Krievijai draud ar nabadzību
Kad Latvija izies no Covid-19 krīzes: bijušais ministrs nepiekrīt SVF vērtējumam
SVF: Baltijas valstu vidū Latvijas ekonomika cietīs visvairāk
Labklājības ministrija, foto no arhīva

Ar vienu roku dod, ar otru atņem: dīkstāves pabalstu laiks netiek iekļauts stāžā

23
(atjaunots 11:54 06.05.2021)
Labklājības ministrija izstrādājusi Valsts sociālās apdrošināšanas likuma grozījumus, kas paredz iekļaut darba stāžā pabalstu saņemšanas laiku.

RĪGA, 6. maijs — Sputnik. Desmitiem tūkstošu Latvijas iedzīvotāju saņem dīkstāves pabalstus sakarā ar krīzi Covid-19 pandēmijas rezultātā. Tomēr, saskaņā ar pašreizējo likumu, pabalstu saņemšanas laiks netiek iekļauts stāžā, jo no šiem pabalstiem netiek atrēķināti sociālie maksājumi. Labklājības ministrija steigšus labo likumu, raksta MK-Latvija.

Patlaban sociāli neapdrošināti palikuši cilvēki, kuri saņem krīzes pabalstus: valsts dīkstāves pabalsts darbiniekiem, vecāku pabalsta izmaksu pagarināšana, piemaksa dīkstāves pabalstam par apgādībā esošu bērnu, bezdarba pabalsts, jaunā speciālista pabalsts bezdarba apstākļos.

Vienīgais izņēmums – pensiju apdrošināšana, kam krīzes pabalstu saņēmēji varēja pievienoties brīvprātīgi, apmaksājot šīs iemaksas patstāvīgi.

Tomēr Labklājības ministrija pamanījusi savu nevērību, un situācija drīz tiks labota, pateicoties Valsts sociālās apdrošināšanas likuma grozījumiem, sola resors.

LM Sociālās apdrošināšanas departamenta direktore Sandra Stabiņa pastāstīja, ka grozījumi paredz pielīdzināt darba stāžam krīzes pabalsta saņemšanas periodus. Šie periodi tiks uzskatīti par sociālās apdrošināšanas periodiem, kuru laikā persona bija apdrošināta kā darbinieks vai pašnodarbinātais. Tāpēc cilvēki nezaudēs tiesības uz sociālās apdrošināšanas pabalstiem, apdrošināšanas izmaksām un valsts pensijām.

Šos periodus plānots pielīdzināt apdrošināšanas periodiem, kas dāvā tiesības uz valsts pensiju, un tiesības uz sociālās apdrošināšanas un apdrošināšanas atlīdzības saņemšanu.

Ja grozījumi tiks pieņemti, jaunos noteikumus attiecinās arī uz iepriekš izmaksātajiem krīzes pabalstiem.

Likums attieksies uz visiem obligāto iemaksu maksātājiem: darba devējiem, darbiniekiem un pašnodarbinātajiem, arī mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem un autoratlīdzības saņēmējiem, kuri veic pensiju apdrošināšanas obligātās iemaksas un kas par šiem periodiem maksās solidaritātes sistēmas ietvaros.

23
Tagi:
darba tirgus, Latvija, pabalsts
Pēc temata
Naudu nodzēra, bērnam nopirka šokolādīti: kā iztērēja 500 eiro pabalstu
Miljoniem eiro! Ušakovs pastāstīja, kur nonāk lielākie dīkstāves pabalsti Latvijā
Uzņēmēji nosauca bezjēdzīgākos Covid-19 ierobežojumus
Inčukalna pazemes gāzes krātuve, foto no arhīva

Eiropa nesteidz papildināt gāzes rezerves: deficīts PGK sasniedzis 98%

27
(atjaunots 01:43 06.05.2021)
Aprīlī, pēc ziemas sezonas noslēguma, gāzes krājumi pazemes krātuvēs Eiropā nav izdevies palielināt – vēl vairāk, tie pat padziļinājušies.

RĪGA, 6. maijs – Sputnik. Gāzes krājumu papildināšanas tempi Eiropas pazemes krātuvēs joprojām ir zemi, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz "Gazprom" paziņojumu.

"Krājumu papildināšana PGK Eiropā joprojām ir lēna. Saskaņā ar "Gas Infrastructure Europe" datiem, kopš 16. aprīļa, kad krātuvēs reģistrēts minimāls gāzes apjoms kopš gada sākuma, līdz 30. aprīļa, pusmēneša laika, iesūknēts tikai 1,1 miljards kubikmetru no 66,5 miljardiem kubikmetru, kas nepieciešami krājumu atjaunošanai līdz pagājušā gada līmenim," teikts Krievijas koncerna paziņojumā.

Tātad pagājušo divu nedēļu laikā gāzes apjoms PGK pieaudzis par nepilniem 2% no apjoma, kas vajadzīgs krājumu papildināšanai, deficīts pārsniedz 98%. Turklāt pieaug negatīvā "delta" starp gāzes krājumu apjomiem PGK salīdzinājumā ar pērnā gada rādītājiem. Patlaban šis rādītājs sastāda jau -31,9 miljardus kubikmetru gāzes.

"Gas Infrastructure Europe" dati liecina, ka 30. aprīlī PGK Eiropā bija aizpildītas tikai par 29,65% pret 30,06% mēnesi iepriekš. Tātad aprīlī pēc izejvielas atsūknēšanas ziemas sezonas krājumu līmeni nav izdevies palielināt – gluži pretēji, tie ir sarukuši.

Aprīļa sākumā "Gazprom" paziņoja, ka sagaida rekordlielus gāzes iesūknēšanas apjomus Eiropas PGK jaunajā sezonā, ņemot vērā pašreizējo deficītu. Koncerna dati liecināja, ka aizvadītajā sezonā no Eiropas PGK izsūknēti 65,6 miljardi kubikmetru gāzes – tas ir maksimālais rādītājs desmit gadu laikā. Eksperts enerģētikas jautājumos Aleksejs Grivačs atzīmēja, ka aizvadītā ziema ir parādījusi: Eiropas gāzes tirgus stāvoklis nebūt nav teicams.

Jaunajā sezonā Eiropai nāksies iesūknēt par 57,3% (23,9 miljardiem kubikmetru gāzes) vairāk nekā pērn, lai atjaunotu krājumus PGK. "Gazprom" norāda, ka tāds pieaugums salīdzināms ar Krievijas gāzes apjomu, kas eksportēts visa pagājušā gada laikā tādiem lieliem patērētājiem kā Francija un Nīderlande.

27
Tagi:
Eiropa, gāze
Pēc temata
PEESA jums, nevis gāzi. ASV draud Eiropai ar stāsta beigām
SPRK nepaguva tikt skaidrībā ar gāzes cenām un atbalstīja "Rīgas siltuma" tarifu celšanu
"Gazprom" gāzes cena Polijai pieaugs. Kā atbildēs Varšava?
Politologs: ES apglabājušas Lietuvas cerību kļūt par gāzes sadales centru Eiropā

Latviešu biezpiena sieriņš ar matrjoškas piegaršu

0
(atjaunots 16:37 07.05.2021)
Norvēģijā dzīvojošajai latvietei bija galīgi sabojāta Latvijas neatkarības atjaunošanas diena, kad vietējā veikala plauktā viņa ieraudzīja Latvijas biezpiena sieriņu ar matrjošku un Krievijas karogu uz iepakojuma.

RĪGA, 7. maijs — Sputnik. Zane no Oslo pasūdzējās Bez Tabu Sūdzību dēlī par sabojāto Latvijas neatkarības atjaunošanas dienu un pat pieprasīja atrast vainīgo, raksta Skaties.lv.

Lai gan sieviete dzīvo un strādā Norvēģijā, viņa tomēr svinīgi atzīmē Latvijas neatkarības atjaunošanas dienu un šī gada 4. maijs arī nebija izņēmums.

Gatavojoties svinībām, viņa klāja balto galdautu un devās uz veikalu. Tur, norvēģu veikala plauktā, sieviete ieraudzīja Latvijas biezpiena sieriņus un bija tik priecīga, ka nespēja noticēt savai laimei.

Taču sajūsmu drīz vien nomainīja dziļāka vilšanās. Zane to apraksta kā "dunča dūriens sirdī". Ieskatoties "Austrumeiropas delikatesē" (tāds bija norvēģu uzraksts uz sieriņa iepakojuma), sieviete ieraudzīja matrjošku. Bet uz matrjoškas Krievijas karoga krāsas!

Turklāt uz sieriņa bija rakstīts "ražots Latvijā", bet pats produkts "iepakots "Baltais" kastē, pēc BAZA Nordic AS pasūtījuma", uzsver Zane, piebilstot, ka viņai, "divdesmitdivgadīgai jaunietei, nolaidās rokas" un sieriņu viņa nav pirkusi.

Tagad sieviete ļoti vēlas uzzināt, kurš ir atbildīgs par tādu sirdi plosošu nepatriotisku mārketingu.

Interesanti, ka komentāros zem šī sašutuma pilnas publikācijas lietotāji pievērsa uzmanību tam, ka nav gluži skaisti būt tādai patriotei un dzīvot ārzemēs.

Jāatzīmē, ka tā nav pirmā reize, kad patrioti ir sašutuši par Latvijas preču iepakojumiem. Janvārī, kāds Latvijas iedzīvotājs rakstīja "Sūdzību dēlī" par to, ka jūtas aizskarts ar valodas daudzveidību uz šķīstošās kafijas iepakojuma.

"Kāpēc uz Latvijā ražotas kafijas, kuru tirgo Latvijā, etiķetēs lieto krievu valodu?" vaicāja vērīgs pilsonis.

Turklāt viņu aizvainoja Eiropas Savienības saīsinājums, ko uz etiķetes uzrakstīts kā EU, nevis latviski — ES.

Starp citu, Latvijā nav aizliegts sniegt informāciju krievu valodā uz produktu iesaiņojumiem un etiķetēm. Galvenais, lai pirmām kārtām informācija tiktu sniegta latviešu valodā.

Matrjoškas un Krievijas karogs Latvijā pagaidām arī nav aizliegti.

0
Tagi:
latvieši
Pēc temata
No vitrīnas – pažobelē. Baltija iegrimusi jaunā "neatkarībā"
Izmirs visi un latviešu valoda nebūs vajadzīga?
Tikai 30 neatkarības gadi, un ar Latviju ir cauri. Ko raksta latviešu mediji