Ministru kabineta vadītājs Krišjānis Kariņš, foto no arhīva

Pātagas pieeja nelīdzēs: absurdo auto nodokļa projektu pārrakstīs

27
(atjaunots 14:07 13.10.2020)
"Jaunie konservatori" izrādījušies muļķīgā situācijā: sākumā viņu ministrs ierosināja kaitnieciskos grozījumus jaunajā auto nodoklī, un pēc tam viņa paša partija atteicās tos atbalstīt; JKP neuzņemas atbildību par likumprojektu, liekot domāt, ka tā bijusi "AP!" ideja.

RĪGA, 13. oktobris – Sputnik. Ideja aplikt autotransportu ar jaunu nodokli apstājusies uz vietas vismaz uz kādu laiku, raksta Neatkarīgā. Tagad partijas cenšas noskaidrot, kuram ir lielāka vaina, bet pēc būtības tiek atkārtots pērnā gada skandāls, kad Satiksmes ministrija pēc jauno automobiļu dīleru sakūdīšanas draudēja pilnībā aizliegt lietotu automobiļu ievešanu, un pēc tam pati uzstājās pret savu ideju.

Jaunā konservatīvā partija atkal izrādījusies muļķīgā situācijā. To pārstāvošais ministrs Tālis Linkaits pats ierosināja grozījumus likumā par transportlīdzekļu ekspluatācijas nodokli un likumā par uzņēmumu vieglā autotransporta nodokli, bet tagad viņa paša partija pompozi atsakās viņu atbalstīt.

Pārrakstīt likumprojektu lika Ministru kabineta vadītājs Krišjānis Kariņš, tieši tāpat, kā pirms gada. Plašai publikai viņš par to paziņoja Twitter.

"Satiksmes ministrijai kopā ar VARAM un Finanšu ministrijai jāpārstrādā piedāvātais auto reģistrācijas nodoklis un jāpiedāvā jauns risinājums. Jābūt stimulējošam mehānismam ar ilgtermiņa ieguvumu videi un sabiedrībai. Esošais piedāvājums to nenodrošina," uzrakstīja Kariņš.

​Lai gan likumprojekta mērķis bija "novērst vecu un ekoloģiski kaitīgu vieglo automobiļu reģistrēšanu Latvijā", pēc būtības par vecām tika atzītas visas mašīnas, kas ir vecākas par 5 gadiem, un tas ir absurds ņemot vērā, cik resursu tiek tērēts viena automobiļa ražošanai un cik naudas ir nepieciešams, lai to nopirktu.

Īstais grozījumu priekšnosacījums bija vēlme trīs gadu laikā no autoīpašniekiem papildus ievākt 70 miljonus eiro. Par importa mašīnu būtu bijis nepieciešams samaksāt teju līdz 700 eiro atkarībā no dzinēja modeļa. Šāds nosacījums visstiprāk iesistu nevis politiķiem un valsts ierēdņiem, kuri turpinātu pārvietoties ar dienesta automobiļiem par nodokļu maksātāju naudu, bet gan vidējiem iedzīvotājiem un it sevišķi lauku iedzīvotājiem, kuriem privāts automobilis ir vienīgais pārvietošanās veids.

"Jaunie konservatori" vaino "Attīstībai/Par!"

Jaunā konservatīvā partijas neuzņemas atbildību par šo kaitniecisko ierosinājumu un liek domāt, ka patiesībā tas nācis no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, jeb no partiju apvienības "Attīstībai/Par!", savukārt Satiksmes ministrija tikai formāli izvirzīja likumprojektu. "Jauno konservatoru" Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Krišjānis Feldmanis partijas mājaslapā paskaidroja: "lai arī minētais priekšlikums virzīts no JKP pārraudzītās Satiksmes ministrijas, valdības darbs ir kopdarbs, kur ideju autorība par iespējamo nozaru attīstību ne vienmēr sakrīt ar atbildības jomām". Pēc viņa domām, pātagas metode – tas šobrīd nav labākais variants autoparka atjaunošanai, nepieciešama burkāna pieeja. Savukārt tālāk Feldmanis met akmeni "Attīstībai/Par!" dārzā, paziņojot, ka VARAM derētu vairāk strādāt pie atbalsta mehānisma, nevis rūpēties par pātaga ieviešanu.

Runa, acīmredzot, ir par automobiļu aizvietošanas subsidēšanu, kas ir ieviesta rietumvalstīs, lai atbalstītu autorūpniecību un samazinātu CO2 izmešus. To, ko ārzemēs sasniedz, piedāvājot cilvēkiem naudu par jaunu mašīnu iegādi, Latvijā sākumā centās panākt, aizliedzot lietotu automobiļu ar iekšdedzes dzinēju importu, bet kad tas nebija izdevies, centās ieviest tādus nodokļus, ka cilvēki būtu spiesti pirkt jaunas mašīnas. Bet arī tas neizdevās: mediju un sabiedrības aktivitāte līdzīgi pērnā gada situācijai, bloķēja kaitnieciskos ierosinājumus.

Piektdien, 9. oktobrī, Ministru kabinets tikās ārkārtas sēdē. Valdība uzņēmās atbildību līdz nedēļas beigām izskatīt visus likumprojektus, kas saistīti ar budžetu, lai visu portfeli varētu nosūtīt Saeimai. Taču līdz tam brīdim trim atbildīgajām ministrijām neizdevās vienoties par to, kā pārrakstīt auto nodokļa likumprojektu.

Jaunā grozījumu versija tiks piedāvāta valdībai šonedēļ, taču, kā uzsvēra Satiksmes ministrija, galavārds pieder Saeimai.

27
Tagi:
Latvija, automašīnas, nodokļi, transporta līdzekļi
Pēc temata
Kariņš uzdevis ministrijām atteikties no veco automašīnu nodokļa
CSDD: tehniskās apskates nodošana privātās rokās uzskrūvēs pakalpojuma cenas
Jauno nodokļu kanibāliskā loģika: plēsīs naudu par mašīnas vai dzīvokļa pārdošanu
Valdība nolēmusi nodot tehniskās apskates stacijas privātās rokās
VID direktore Ieva Jaunzeme, foto no arhīva

Zema alga pamats aizdomām: VID atklāj nodokļu nemaksātājus

14
(atjaunots 16:26 30.10.2020)
VID vadītāja Ieva Jaunzeme pastāstīja, kā atšķirt tos, kas nevar samaksāt nodokļus, no tiem, kas nevēlas.

RĪGA, 30. oktobris – Sputnik. Valsts ieņēmumu dienestā ir izstrādāta metodika, kura ļauj atšķirt tos, kas nevar maksāt nodokļus no tiem, kas nevēlas to darīt, pastāstīja VID direktore Ieva Jaunzeme intervijā RīgaTV 24.

Viņa pastāstīja, ka speciālisti iedala uzņēmumus grupās atkarībā no tā, cik savlaicīgi un cik pilnvērtīgi tie maksā nodokļus.

Pēc Jaunzemes sacītā, algas šajās grupās arī krasi atšķiras.

VID vadītāja pastāstīja, ka uzņēmumu segmentā ar vislabāko nodokļu samaksas disciplīnu vidējā alga ir pusotrs tūkstotis eiro. Nākamais segments ir 900 eiro, un pēc tam seko tie, kas maksā ap 500 eiro.

Viņa uzsvēra, ka runa nav par konkrētām nozarēm: vienas nozares firmas var būt dažādos segmentos.

Jaunzeme stāstīja, ja celtniecības nozarē alga šobrīd ir vismaz 700-800 eiro, ko paredz nozares ģenerālā vienošanās, kāpēc kādā no uzņēmumiem strādā cilvēks ar 500 eiro algu. Cilvēks taču visu saprot, viņš, visticamāk, neies strādāt par zemāku algu, ja tirgū darba alga ir augstāka.

Tādā veidā tiek noteiktas šīs plaisas. Tad VID skatās, cik ļoti reālā alga atšķiras no tās, ko maksā.

VID vadītāja atzīmēja, ka tā iespējams izcelt uzņēmumus, kur alga ir neierasti zema, salīdzinājumā ar citām līdzīgām firmām. Nodokļu inspektori secina, ka šādos gadījumos var būt augsts aplokšņu algu risks.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, no nākamā gada valdība vēlas paaugstināt nodokļus virknei speciālo nodokļu režīmu darbiniekiem. Opozīcija un ekonomisti brīdina, ka tas var novest pie ēnu ekonomikas izaugsmes, jo mazie uzņēmumi nespēs atļauties maksāt šādus nodokļus par darbiniekiem, kuri strādā pilnu slodzi, un pāries pie aplokšņu algām vai būs spiesti slēgties ciet.

14
Tagi:
nodokļu reforma, nodokļi, Valsts ieņēmumu dienests
Pēc temata
Prezidentam - 7 tūkstošus eiro: jaunā reforma cels ierēdņu algas
Mikrouzņēmumu režīma reorganizācija atstās bez darba desmitiem tūkstošiem iedzīvotāju
Latvijā 15% darbinieku saņem uz rokām minimālo algu vai mazāk
Deputāti ar trīs tūkstošus eiro lielu algu lūdz 28 eiro kompensācijai
Uzkrājumu pat vienas algas apmērā valstī nav 64% iedzīvotāju
Eiro naudaszīmes un kalkulators, foto no arhīva

Rožkalns: Latvija palielinājusi investīciju pieplūdumu pēc veiksmīgas pretošanās Covid-19

24
(atjaunots 12:34 29.10.2020)
2020. gadā Latvijā ienāca divas reizes vairāk investīciju, nekā pērn, lai gan visā pasaulē investīciju kritums sastādījis 30%; speciālisti saista šādu dinamiku ar Latvijas sniegumiem pirmā koronavīrusa viļņa laikā.

RĪGA, 29. oktobris – Sputnik. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) vadītājs Kaspars Rožkalns paziņoja, ka 2020. gadā iestāde piesaistījusi divas reizes vairāk līdzekļu, nekā 2019. gadā. Kopumā investīcijas šogad sastādīja 294 miljonus eiro, raksta Lsm.lv.

Saskaņā ar ANO datiem, pasaules investīciju zaudējumi koronavīrusa dēļ sastādīja 30%, tomēr Latvijai izdevās veiksmīgi pārdzīvot šo periodu un piesaistīt investoru uzmanību.

Rožkalns uzsvēra, ka aģentūra īsteno stratēģiju, kuras mērķis ir fokusēties uz investoriem, kuri kļūs par preču un pakalpojumu eksportētājiem, kas turpmāk atnesīs lielu peļņu. Piemēram, svarīgu nišu ieņem IT kompānijas, tai skaitā baltkrievu. LIAA vadītājs pastāstīja, ka uz Latviju šobrīd plāno pārcelties aptuveni 1000 darbinieku no Baltkrievijas IT sektora. Sadarbībā ar Finanšu nozares asociāciju aģentūra palīdzēja baltkrievu speciālistiem atvērt kontus Latvijas bankās, tādēļ visas prasības, attiecībā uz naudas atmazgāšanu, darbiniekiem ir izpildītas.

Iepriekš vēstīts, ka Baltkrievu investoriem izstrādāta īpaša atvieglota pieteikumu iesniegšanas kārtību – "koridora pieeja". Uzņēmumiem, kuri vēlas pārcelt darbību uz Latviju, jāaizpilda standartizēta anketa par uzņēmumu. Pēc tam šīs anketas tiek izsūtītas Latvijas bankām, kuras diennakts laikā izvērtē, vai vēlas sākt sarunas. Savukārt lēmumu, ar kuru no attiecīgajām bankām sākt pārrunas, pieņem Baltkrievijas uzņēmums.

Baltkrievijas uzņēmumu pieteikumus paātrinātā kārtībā izskata komanda, kurā strādā Ekonomikas ministrijas un LIIA pārstāvji sadarbībā ar citiem resoriem. Nākas risināt jautājumus, kas saistīti ne tikai ar kontu atvēršanu, bet arī, piemēram, ar uzturēšanās atļauju piešķiršanu speciālistiem un viņu ģimenēm.

24
Tagi:
LIAA, investīcijas, koronavīruss, Latvija
Pēc temata
Kā "jūtas" 280 miljoni eiro airBaltic, vai nav pamaz? Dombrovskis par "izmisuma budžetu"
Var atjaunot dīkstāves pabalstus: Kariņš ir apmierināts ar situāciju Latvijas ekonomikā
Covid-19 liek Latvijas iedzīvotājiem atteikties no ikgadējā atvaļinājuma
ES eksperti: Latvija labi pielāgojas Covid-19 krīzes apstākļiem
Protesta akcija Rīgā, foto no arhīva

Naudas sodu ražas nebūs: Rīgas policisti sola nerīkot masku reidus

0
(atjaunots 17:32 30.10.2020)
Rīgas policisti apsolīja, ka nerīkos speciālus masku režīma pārkāpēju atklāšanas reidus. Atgādinām, ka par sejas maskas nelietošanu paredzēts naudas sods no 10 līdz 50 eiro.

RĪGA, 30. oktobris – Sputnik. Latvijas Saeima iepriekš atbalstīja grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, kuri paredz naudas sodu ieviešanu par masku režīma neievērošanu publiskās vietās. Naudas sods par atteikšanos lietot sejas masku sastādīs no 10 līdz 50 eiro, tiesa, pārkāpējs varēs iztikt arī ar brīdinājumu. Policijas darbinieki uz vietas lems, ko lai dara ar pārkāpēju. Tiks vērtēta viņa rīcības bīstamības pakāpe.

Bet policisti sola, ka speciāli nemedīs šādus pārkāpējus. Masku reidi sabiedriskās vietās netiek plānoti, vēsta Mixnews.lv.

Taču masku režīma ievērošanu policija tomēr uzraudzīs, bet tas būs ierastās patrulēšanas laikā, pastāstīja Rīgas Pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Pēc viņa sacītā, policisti nesodīs visus pēc kārtas. Katrs šāds pārkāpums tiks vērtēts individuāli – laiks, notikuma vieta, apstākļi, tai skaitā subjektīvie.

Tāpat policijā atzīmēja, ka viņu kadru resursi nav neierobežoti, lai būtu iespēja piešķirt atsevišķus cilvēkus reidu rīkošanai. Ja pavasarī policijai vēl bija iespēja īstenot šādas speciālās pārbaudes, tad tagad, kad skolās notiek mācības, policistiem nākas nodarboties arī ar patrulēšanu pie mācību iestādēm.

Atgādināsim, ka, saskaņā ar spēkā esošajiem noteikumiem, Latvijas iedzīvotājiem ir jālieto sejas aizsargmaska (vienreizējā lietojuma vai daudzreizējā lietojuma) sabiedriskajā transportā, kultūras un tirdzniecības iestādēs, citās pakalpojumu sniegšanas vietās (DUS, pasts utt.). Lakati un šalles, kurus pavasarī bija ļauts lietot maskas vietā, rudens viļņa laikā tika atzīti par nepiemērotu aizsardzību pret Covid-19. No sejas masku lietošanas ir atbrīvoti bērni vecumā līdz 13 gadiem, kā arī personas, kuras nevar valkāt sejas masku veselības apsvērumu dēļ.

0
Tagi:
koronavīruss, maska, policija, Latvija
Pēc temata
No Rīgas transporta katru dienu izsēdina piecdesmit cilvēkus bez sejas maskām
Vajag 600 000 masku nedēļā: cik ilgam laikam Latvijas slimnīcām pietiks aizsarglīdzekļu
Policijas funkcijām ir jābūt apmaksātām: veikali nevēlas uzraudzīt sejas masku režīmu
Latvijā ieviesīs naudas sodus par masku nelietošanu: apmēru policija noteiks uz vietas