Valsts policijas Rīgas reģionālā pārvalde, foto no arhīva

Par jauno Valsts policijas vadītāju var kļūt Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks

36
(atjaunots 12:36 06.10.2020)
Nākamajā otrdienā valdība var pieņemt lēmumu par Armanda Ruka apstiprināšanu Valsts policijas vadītāja amatā.

RĪGA, 6. oktobris – Sputnik. Valsts policijas priekšnieka amatam nolemts izvirzīt Valsts Policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieka pienākumu izpildītāju Armandu Ruku, vēsta BB.lv.

Ruks nebija viens no trim publiski vērtētajiem kandidātiem šim amatam, taču iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens nolēma izvirzīt tieši viņa kandidatūru.

Pēc Ģirģena sacītā, kandidāti, kuri iepriekš iesniedza pieteikumus dalībai konkursā – Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Šulte un Valsts policijas Galvenās administratīvās pārvaldes priekšnieka vietnieks Normunds Grūbis – ir profesionāļi savā jomā un kvalitatīvi izpilda savus dienesta pienākumus, taču, pēc ministra domām, Valsts policijas priekšniekam ir jābūt ne vien izpildītājam, bet arī līderim ar modernu skatījumu.

"Ņemot vērā, ka šie cilvēki iekšlietu sistēmā ir ļoti ilgi, tad nepieciešams svaigs skatījums un jauna enerģija. Es uzskatu, ka visas minētās amatpersonas var strādāt vienotā komandā," uzsvēra Ģirģens, piebilstos, ka Valsts policijas priekšniekam apkārt jābūt pieredzējušiem speciālistiem.

Tāpat ministrs paskaidroja, ka Valsts policijas priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins saņēma vislielāko baļļu skaitu konkursā, taču, ņemot vērā viņa veselības stāvokli, par kandidātu šim amatam tika izvēlēts Ruks, kurš ir profesionālis ar atbilstošu Valsts policijas attīstības skatījumu.

Ministrs veica individuālu sarunu ar Grišinu, kurā viņš pats pateica, ka būtu taisnīgi, ja Valsts policijas priekšnieka amatam tiktu izvirzīts cilvēks, kurš spētu ieviest iestādei nepieciešamās izmaiņas.

"Ņemot vērā, ka Grišina kungs tomēr nevar uzņemties šo amatu, tad skatījāmies plašāku amatpersonu loku, un mans piedāvātais kandidāts bija Armands Ruks, kurš taisni šovasar, izturot konkursu, kļuva par Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieku. Ruks ir ļoti labs kadrs no VP vidus. Mani uzrunāja arī tas, ka Grišina kungs pauda gatavību atbalstīt manu izvēli. Tāpat Grišina kungs pauda gatavību sniegt atbalstu jaunajam kandidātam," uzsvēra ministrs.

Ģirģens sagaida, ka Ruks modernizēs Valsts policiju, uzlabos personāla atlasi un samazinās iekšējos riskus, tai skaitā korupcijas risku, kā arī strādās pie tā, lai uzlabotu Valsts policijas darbinieku atalgošanu. Ministrs paziņoja, ka jau tuvākajā laikā gaida no Ruka Valsts policijas resursu optimizācijas piedāvājumus.

Ministrs stādīja priekšā jauno kandidātu koalīcijas partneriem, un neviens nepauda iebildumus, turklāt daudzi bija patīkami pārsteigti. Ģirģens cer, ka nākamajā otrdienā valdība pieņems lēmumu par Ruka apstiprināšanu amatā.

36
Tagi:
Sandis Ģirģens, Latvijas policija
Pēc temata
Grišins: jaunajam Valsts policijas priekšniekam nāksies pieņemt nepopulārus lēmumus
Ģirģens par Ķuža atkāpšanos no amata: daudzi nesaprot, ka atnācis kardiologs
Kāpēc Latvijas Valsts policijas darbinieki izdara pašnāvību

Dombrovskis: Grindeks un Olainfarm varētu nopelnīt uz Krievijas vakcīnas rēķina

44
(atjaunots 07:31 24.02.2021)
Latvija varētu gūt labumu pat no Covid-19 pandēmijas, ja būtu attīstījusi savu farmācijas industriju, paziņoja Vjačeslavs Dombrovskis.

RĪGA, 24. februāris — Sputnik. Latvija varētu būt valstu sarakstā, ar kurām Krievija noslēdz līgumus par savu Covid-19 vakcīnu ražošanu. Tomēr valsts varas ilggadējo ekonomisko politiku raksturo pilnīga vienaldzība pret konkrētām nozarēm, tai skaitā pret farmācijas nozari, paziņoja Saeimas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis.

Politiķis atzīmēja, ka daudzas valstis, kuras pašiem spēkiem nespēj izveidot vakcīnu, varētu gūt peļņu, ražojot preparātus.

"No Covid-pandēmijas varētu tomēr gūt labumu. Ar citu pieeju savai ekonomikai un farmācijas nozarei.

Visi tie, kam ir tehnoloģijas un ražošanas jaudas vakcīnu ražošanai, pašlaik ļoti labi pelna uz to rēķina. Jo nemaz ne visi tie uzņēmumi, kuri spējuši radīt vakcīnu, spēj ražot to pietiekamos daudzumos, lai apmierinātu milzīgo pieprasījumu.

Piemēram, Krievijas vakcīna "Sputnik V", kas izrādījās vienā līmenī ar amerikāņu un Eiropas konkurentiem (un daudz labāk nekā ķīniešu analogi). Efektivitāte 92% un daudz vienkāršāka uzglabāšana un pārvadāšana, salīdzinot ar amerikāņu Pfizer. Šobrīd ir parakstīti līgumi ar 10 valstīm par 1,4 miljardiem devu, tas ir pietiekami, lai vakcinētu 700 miljonus cilvēku. Turklāt pašiem krieviem pietrūkst ražošanas jaudas, un viņi meklē ārvalstu ražotājus. Gandrīz 2/3 "Sputnik V" vakcīnu tiks ražotas citās valstīs: Dienvidkorejā, Ķīnā, Indijā, Brazīlijā, Serbijā, Irānā," raksta Dombrovskis savā Facebook.

Latvijas politiķis uzskata, ka tagad vietējie farmaceitiskie uzņēmumi - Grindeks un Olainfarm - vairs nav spējīgi ražot vakcīnas.

"Taču kādreiz spēja. Pirms 15 vai 20 gadiem bija tādas ražošanas iespējas. Tagad mums nav tādu ražošanas tehnoloģiju. Irānai ir. Bet mums vairs nav. Žēl gan.

Jo pēdējo trīsdesmit gadu ekonomisko politiku raksturo praktiski pilnīga vienaldzība pret konkrētām nozarēm - izņemot, šķiet, lauksaimniecību. Lūk, rezultāts. Precīzāk, tā neesamība.

Šāda politika jau pašos pamatos ir nepareiza, un tā ir jāmaina. Tad pat pandēmijās būs savi plusi," konstatēja Dombrovskis.

44
Tagi:
Vjačeslavs Dombrovskis, vakcīna, koronavīruss
Pēc temata
Pensionāri ir panikā: Latvijā atkal ir problēmas ar vakcinācijas organizāciju
Publicists: Latviju sagrābuši noziedznieki, tauta tās acīs ir nafta
Krievijā kliedēja baumas par "Sputnik V" reģistrāciju Eiropas Savienībā
"Vakcīnu karš": Covid-19 profilaksei paredzēto vakcīnu salīdzinājums
VAS Latvijas dzelzceļš

LDz samaksās sodu no nodokļu maksātāju naudas un palūgs valstij vēl

33
(atjaunots 16:40 23.02.2021)
Rūdolfa Meroni kontrolētā kompānija "Baltijas Ekspresis" izcīnījusi uzvaru lietā pret Latvijas dzelzceļu. LDz apstrīdējusi sodu tiesā.

RĪGA, 23. februāris — Sputnik. "Latvijas dzelzceļš" pārsūdzējis tiesā sodu 5,7 miljonu eiro apmērā, kas uzlikts tās meitas uzņēmumam – "LDz Cargo" – Konkurences padome konstatējusi ļaunprātīgu dominējošā stāvokļa izmantošanu kravu pārvadājumu tirgū un traucēkļu radīšanu konkurentiem, vēsta TV3 programma Nekā Personīga. Uzņēmuma vadība pārmetumus uzskata par nepamatotiem. Tā norāda, ka iespaidīgo naudu samaksās visi nodokļu maksātāji, ja tas netiks atcelts.

Kravas vagoni, foto no arhīva
© Sputnik / Alexander Vilf

Konkurences padomes vēsturē  ir gadījumi par soda samazināšanu pat uz pusi, taču šoreiz šāds piedāvājums nav izskanējis. Konkurences uzraugi apgalvo, – ja sodu piemērotu Eiropas komisija, tas varētu būt vēl lielāks.

Koncerns "Latvijas dzelzceļš" uztur valsts infrastruktūru un vienlaikus strādā komerciālo pārvadājumu tirgū. Kravas pa dzelzceļu ved tikai četri uzņēmumi.  Visvairāk līdz pat 80% no kopējā tirgus  nodrošina "Latvijas dzelzceļa"  meitas kompānija "LDz Cargo".

"LDz Cargo" ir vienīgais dzelzceļa uzņēmums, kas drīkst pārvadāt kravas nelielā posmā no Krievijas  un Baltkrievijas robežas līdz dzelzceļa mezgliem Daugavpilī un Rēzeknē. Nešķērsojot šo teritoriju, pārvadātāji tālāk uz citām vietām Latvijā netiek. Ja klienti vēlas nosūtīt vai saņemt kravu caur Latviju, tad neizbēgams sadarbības partneris pierobežā ir "LDz Cargo", kas brīvi var noteikt pārvadājuma maksu. Tāpēc uzņēmums spēj ietekmēt visu pārvadātāju biznesu, stāsta žurnālisti.

Pirms trim gadiem sūdzību par iespējamu "Ldz Cargo" dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu gan  Konkurences padomē, gan Eiropas komisijā iesniedza  privātais pārvadātājs  "Baltijas ekspresis".

AS "Baltijas ekspresis" valdes priekšsēdētājs Māris Bremze 2019. gada maijā norādīja: "Situācijā, ka atnāk faktiski mans klients pie "LDz Cargo", viņi var pateikt: OK, jūs esat šeit, ja vedīsiet ar mums no robežas līdz pat Ventspilij, mēs jums iedosim zemāku tarifu. Ja jūs brauksiet ar "Baltijas ekspresi", tad tādā gadījumā mēs jums līdz Daugavpilij iedosim ļoti lielu tarifu, kas padarīs savukārt "Baltijas ekspreša" transportēšanu no Daugavpils  bezjēdzīgu. Tāda tā reālā situācija."

Konkurences padome pēc divus gadus ilgas izmeklēšanas atzinusi, ka LDz meitas uzņēmums ir apgrūtinājis konkurentu darbību Krievijas un Baltkrievijas pierobežā. Tāpat visā Latvijas teritorijā nepamatoti noteikusi maksu par privātpersonām piederošu kravas vagonu dīkstāvi uz koplietošanas ceļiem. Par šiem diviem pārkāpumiem uzlikts turpat 5 694 174 eiro sods.

Konkurences padomes priekšsēdētājs Juris Gaiķis norāda: "Jautājuma pamatotība ir skaidrojama ne tikai ar konkurences kropļošanu Latvijā, bet arī vispār tirgus liberalizāciju Eiropas Savienībā. Par to notiek plašas diskusijas. Līdz ar to Konkurences padome veica tirgus izpēti un lietas ietvaros vērtēja "LDZ Cargo" darbības. Kā rezultātā tika konstatēti šie divi pārkāpumi."

LDz Konkurences padomes atklātajiem pārkāpumiem nepiekrīt un uzlikto naudas sodu uzskata par pārāk bargu. Patlaban ikvienam privātajam pārvadātājam esot neierobežotas tiesības nodrošināt starptautiskos kravu pārvadājumus.

LDz valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs saka: "Sods šajā gadījumā ir uzlikts meitas kompānijai, bet mums tas sods jāpilda solidāri. Tas nozīmē, ka mēs kā mātes kompānija nesaņemtu par kaut kādu laika periodu dividendes. Savukārt, nesaņemot šīs dividendes LDZ kā infrastruktūras uzturētājam, būtu apgrūtināta finanšu līdzsvara nodrošināšana, un mums būtu jāgriežas pie valsts ar lūgumu to nodrošināt, jo tas mums ir paredzēts daudzu gadu līgumā, kas ir noslēgts ar valsti. Līdz ar to – tā atkal būtu nodokļu maksātāju nauda."

Uzņēmumam vēl ir iespēja panākt vismaz soda naudas samazināšanu par 10%, ja ne lēmuma atcelšanu, ja tas atzīs vainu un tiks atrasti kaut kādi vainu mīkstinoši apstākļi. Pirms Konkurences padomes lēmuma tas varētu cerēt uz soda naudas apmēra samazināšanu par 20%, tomēr KP un LDz pārrunas ne pie kā nav novedušas.

33
Tagi:
sods, nodokļi, Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca var atlaist pusi darbinieku
Līdz ar kravām pagaisuši arī pasažieri: kas notiks ar vilcienu Rīga-Maskava
Kliedzoši nepieņemams tonis: Latvijas ĀM aizliedza stividoriem prasīt Krievijai kravas
"Latvijas Dzelzceļa" peļņa sastādījusi nulli eiro
Swedbank

Latvijā reģistrēts holdings, kas pārvaldīs visas Swedbank grupas bankas Baltijā

0
(atjaunots 16:21 24.02.2021)
Holdingkompānija AS "Swedbank Baltics" ir nodibināta, lai stiprinātu visu Swedbank grupas banku klātbūtni reģionā.

RĪGA, 24. februāris — Sputnik. Saskaņā ar portāla Firmas.lv datiem, Latvijā tika reģistrēta holdingkompānija AS "Swedbank Baltics", vēsta Bb.lv.

Šis holdings, kura pamatkapitāls ir 35 000 eiro, savā paspārnē apvienos visas Baltijā strādājošās Swedbank grupas bankas, lai stiprinātu klātbūtni reģionā.

AS "Swedbank Baltics" dibinātājs ir Zviedrijas Swedbank.

Kā paskaidroja Swedbank grupas prezidents Jenss Henriksons, pie pārmaiņām bankā strādāja jau gadu.

"Ar šo soli mēs vienkāršosim lēmumu pieņemšanu un palielināsim caurspīdību bankas pārvaldības struktūrā, lai pilnvērtīgi turpinātu ilgtermiņa stratēģijas īstenošanu mūsu mājas tirgos – Latvijā, Igaunijā, Lietuvā un Zviedrijā," atzīmēja viņš paziņojumā medijiem.

AS "Swedbank Baltics" pakļautībā būs uzņēmumu grupa ar vienotu uzraudzības mehānismu. Par darbības caurskatāmību uzraudzības institūcijām būs atbildīgs holdings.

AS "Swedbank Baltics" plāno uzsākt pilnvērtīgu darbību 2021. gada vidū. Līdz tam plānots saņemt visas nepieciešamās regulatoru atļaujas.

Holdingam būs nepieciešami darbinieki visos Swedbank mājas tirgos.

Kā iepriekš atzīmēja "Swedbank Grupas" mediju attiecību vadītājs Jānis Krops, holdingkompānijas reģistrācija nekādi neietekmēs bankas klientus vai darbiniekus, bet palīdzēs pastiprināt Swedbank vadības pilnvaras. Jaunās holdinga kompānijas nodibināšana Latvijā palīdzēs pielāgoties Latvijas tirgus un uzraudzības prasībām.

Swedbank ir lielākā banka Baltijas valstīs. Tās klienti ir aptuveni trīs miljoni fizisku personu un apmēram, 280 000 uzņēmumu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, darbinieku skaits pārsniedz 6 000 cilvēku.

0
Tagi:
Swedbank
Pēc temata
Gandrīz pusei Latvijas iedzīvotāju nepietiek naudas ikdienas izdevumiem
Uzkrājumu pat vienas algas apmērā valstī nav 64% iedzīvotāju
Ieguldījumu un aktīvu apjoms audzis, peļņa kritusies: kas notiek Latvijas bankās
Strādā, lai izdzīvotu: finanšu situācija pasliktinājusies pusei Latvijas iedzīvotāju