Dmitrijs Golubovskis

Analītiķis: Latvijas skaistā dzīve ir beigusies, palikušas tikai šprotes

154
(atjaunots 22:58 17.09.2020)
Pie Latvijas bankām ķērušies amerikāņu regulatori, tāpēc Latvijai atlicis iztikt uz šprotu un Jūrmalas rēķina – vairs nav nekādu izredžu atgriezties pie labās dzīves uz krievu naudas rēķina.

RĪGA, 16. septembris – Sputnik. Pēc Latvijas finanšu sistēmas "kapitālremonta", ko sarīkoja amerikāņu iestādes, vietējās bankas baidās atvērt kontus, konstatē eksperti.

Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ieteica kredītiestādēm pievērsties risku menedžmentam, nevis izvairīties no tiem. Viņš uzskata, ka bankām jābeidz meklēt "netīrā" nauda, jādomā par attīstību.

Tā kā pie Latvijas bankām ķērušies amerikāņu regulatori, nevienam nav cerību atgriezties pie labās dzīves, sarunā ar Sputnik Latvija konstatēja finanšu analītiķis Dmitrijs Golubovskis.

"Pie Latvijas bankām ķērusies Amerika, bet Eiropa sāka spiedienu ASV prasību gultnē. Izcēlās liels skandāls par nezināmas izcelsmes naudas plūsmu no Krievijas, kas izrādījās saistīta ar priekšvēlēšanu kampaņu ASV. Amerikā plaukst paranoja sakarā ar to, ka sveša nauda varot iejaukties viņu iekšpolitikā. ASV varasiestādes pievērsās visiem lielajiem finanšu punktiem, kuriem cauri plūst Krievijas nauda. Viņi panākuši Krievijas pilsoņu kontu slēgšanu Kiprā un ļoti spēcīgi ķērās pie Latvijas," atgādināja Golubovskis.

Viņš uzsvēra, ka Latvijas bankām uzmanību pievērsusi pasaules augstākā finanšu vara.

"Amerikāņu regulatoru autoritāte ir vislielākā. Tāpēc Latvijas varasiestādes var pieprasīt no bankām, ko vien vēlas, bankas to nedarīs – tās zina, ka rezultātā viņām iesaldēs korespondētājkontus ASV un tās būs izmestas no pasaules banku sistēmas," paziņoja analītiķis.

Golubovskis norādīja: ja baņķieris vēlas norēķināties dolāros, viņam vajadzīgi korespondētājkonti bankās ASV, kas šos maksājumus "izlaidīs cauri".

"Jebkura dolāru transakcija iet cauri Amerikai, kur to izskata zem palielināmā stikla. Ja Latvijas baņķierim ieteica tā nerīkoties, viņš to nedarīs, vienalga, ko domātu viņa valdība. iezemiešu valdības nevienu neinteresē. Tā var lūgt bankas un pieprasīt, ko vien vēlas, - ja bankas ir prātīlgas, tās šajā gadījumā ignorēs savas valdības viedokli," paskaidroja Sputnik sarunbiedrs.

Golubovskis konstatēja, ka "Latvija ir beigusies".

"Vēl viņiem ir šprotes, ir Jūrmala, uz tā rēķina dzīvos. Tagad jāpierod dzīvot tā, kā dzīvoja līdz brīdim, kad uzsēdās uz finanšu plūsmas no Krievijas... Patiesībā uz šī rēķina viņi kadu laiku dzīvoja ļoti labi, pēc tam dzīvoja labi, taču uz Krievijas naudas rēķina viņi dzīvoja pavisam skaisti, un tagad tas ir beidzies," secināja analītiķis.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) dati liecina, ka pērn Latvijas banku sektora peļņa sastādīja 118,203 miljonus eiro – gandrīz 2,5 reizes mazāk nekā gadu iepriekš. Tas ir rekordzems rādītājs pēdējo piecu gadu laikā.

Голубовский: Латвия шикарно жила за счет российских денег
154
Tagi:
bankas, Latvija, ASV
Pēc temata
"Apvaino godprātīgu Latvijas pilsoni": ārste šokēta par bankas lēmumu bloķēt karti
Ir nauda – atskaities: banka iesaldēja līdzekļus par pārdoto automobili
Otrais vilnis, tikai ne Covid: "Citadele" slēdz kontus Latvijas kravu pārvadātājiem
Latvija iet pa iznīcības ceļu, raksta latviešu mediji
Mihails Hazins

Ekonomists: ASV jaunā administrācija pat necentīsies saglabāt valsts varenību

26
(atjaunots 16:19 19.01.2021)
Ne Trampam, ne Baidenam nav nekādas konstruktīvas pozīcijas par to, kā rīkoties krīzes apstākļos, uzskata ekonomists Mihails Hazins.

RĪGA, 19. janvāris – Sputnik. Uzbrukums Kapitolijam parādīja, ka ASV iestājas jauna ēra, kurā vairs noteikti nebūs "tāpat kā agrāk", radiostacijas "Govorit Moskva" ēterā konstatēja ekonomists Mihails Hazins.

"ASV jaunā administrācija pat nepūlēsies saglabāt Savienoto Valstu varenību. Vienīgais, kas tai ir vajadzīgs, ir vispasaules dolāru sistēma, kas ļauj iekasēt no visiem nodevas," Hazina viedokli citēja Sputnik Baltkrievija.

Viņš atgādināja, ka sākotnēji amerikāņu sistēmas pamatā bija globālā konservatīvā projekta idejas. Tomēr vispirms varu ASV pārtvēra liberāļi, pēc tam 1913. gadā radīja modeli ar Federālo rezervju sistēmu pamatā, un 1944. gadā pacēla vispasaules līmenī Rietumu darba dalīšanas sistēmu.

"Ne Trampam, ne Baidena nav ne jausmas, ko darīt krīzes apstākļos. Paši Baidens un Tramps ir veidojušies pirms 1975. gada, bet visi viņu padotie – jau pēc tam, kad visu sistēmu, arī ekonomiku jau pārtvēra baņķieri. Un cilvēki nesaprot, kā darīt kaut ko atšķirīgu no šī liberālā modeļa," uzskata eksperts.

Pēc Hazina domām, ASV jaunā vadība jau tagad cenšas likvidēt vecos – konservatīvos un arhetipiskos fundamentus, jo tie nepieļauj straujas kustības. Taču bez straujām kustībām vairs nav iespējams saglabāt status quo.

26
Tagi:
ASV
Pēc temata
Bizness sarauj saites ar Trampu: Ņujorka atteikusies pat no slidotavām
Impīčments Trampam un Baidena inaugurācija: kas notiek Vašingtonā
Demokrāti iznīcina Ameriku. Pasaulei nāktos gatavoties
Politologs: situācijā ar Navaļniju Rietumiem nav tiesību mācīt Krieviju
Rīgas Brīvosta, foto no arhīva

Absolūts fiasko: Dombrovskis komentēja Baltijas ostu rādītājus

72
(atjaunots 14:18 17.01.2021)
Klaipēdas osta jau piekto gadu no vietas ieņem līdera vietu Baltijas valstīs kravu apjomu ziņā. Pērn Klaipēdas kravu apgrozījums pārsniedza Ventspils, Rīgas un Liepājas kopējos rādītājus.

RĪGA, 17. janvāris — Sputnik. Saeimas deputāts, bijušais ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis komentēja Latvijas un Lietuvas ostu darbības rezultātus 2020. gadā. Dati liecina: Latvijas politika tranzīta jomā ir cietusi absolūtu fiasko, uzskata politiķis.

Klaipēdas osta jau piekto gadu no vietas ieņem līdera vietu Baltijas valstīs kravu apjomu ziņā. Osta vēstīja, ka pērn pārkrāvusi 47,7 miljonus tonnu kravu – par 3,2% vairāk nekā 2019. gadā.

Savukārt kravu plūsma caur Latvijas ostām aizvadītajā gadā joprojām samazinājās.

Rīgas ostas kravu apgrozījums pērn krities par 27,6%, līdz 23,7 milj. tonnu, Ventspils ostas – par 36,9%, līdz 12,9 milj. tonnu, Liepājas – par 10%, līdz 6,6 milj. tonnu.

Koncerns "Tallinna Sadam" (Tallinas osta), kas kontrolē piecas ostas, paziņoja, ka to kravu apgrozījums pērn bijis par 7% lielāks, nekā 2019. gadā – 21,3 milj. tonnu.

Vjačeslavs Dombrovskis, komentējot rādītājus, paziņoja, ka kravu apstrādes lejupslīde Latvijas ostās cita starpā skaidrojama arī ar valdības politiku.

"Absolūts fiasko Latvijas tranzīta politikā vienā grafikā. Aizvadītajā gadā Klaipēdas kravu apgrozījums pārsniedzis triju pašu lielāko Latvijas ostu (Rīgas, Ventspils un Liepājas) summāro kravu apgrozījumu. Bet 2003. gadā Klaipēda vairāk nekā 2 reizes atpalika no Latvijas "trijnieka"!

Grafiks liecina, ka pēdējo divu gadu laikā tagadējā valdība paspējusi ieguldīt savu artavu Rīgas un Ventspils ostu attīstībā," Dombrovskis konstatēja savā lapā Facebook.

72
Tagi:
tranzīts, Liepāja, Ventspils, Rīgas brīvosta, osta, Vjačeslavs Dombrovskis
Pēc temata
No nokdauna līdz nokautam jeb Latvijas tranzīts ringā
Nevar kompensēt apjomus no Krievijas: kravu apgrozījums Ventspilī krities par 37%
Nabadzība saglabāsies, nevienlīdzība pieaugs: deputāts vērtē 2021. gada budžeta projektu
Rīgas osta izdomājusi, kā konkurēt ar Krievijas ostām Baltijas jūrā
 Lidl

Lidl atklāj loģistikas centru, tam sekos veikalu tīkla atvēršana

0
(atjaunots 09:41 20.01.2021)
Nākamnedēļ Lidl Latvija plāno svinīgu loģistikas centra atklāšanu, kas koronavīrusa pandēmijas dēļ notiks tiešsaistē.

RĪGA, 20. janvāris - Sputnik. Pirmdien, 25. janvārī Rīgā tiks atklāts Lidl Latvija loģistikas centrs, raksta Tvnet.lv. Svinīgs atklāšanas pasākums norisināsies tiešsaistē, tajā piedalīsies visa uzņēmuma vadība, kā arī Lidl sadarbības partneri.

Kompānijas pārstāvji informēja, ka loģistikas centra atklāšana dos startu vērienīgai kampaņai Latvijā un Igaunijā. Īsi pēc centra atklāšanas plānots atvērt veikalu tīklu gan Rīgā, gan visā Latvijā.

Iepriekš ziņots, ka loģistikas centra ēka Dzelzavas ielā 131 tika uzsākta 2018. gadā. Ēkas kopēja platība ir 51 000 kvadrātmetru. Turklāt tajā tiks izvietots Lidl Latvija galvenais birojs. Ēka tika nodota ekspluatācijā 2020. gada jūlijā. Būvdarbiem tika iztērēti vairāk nekā 55 miljoni eiro.

Atgādinām, ka Lidl ir vācu zemo cenu lielveikalu tīkls. Šīs markas veikali ir atvērti gandrīz visās Eiropas Savienības valstīs, tāpat tīkls darbojas ASV, Lielbritānijā, Šveicē un Serbijā. Tirdzniecības vietu atklāšana Latvijā tika plānota jau 1998. gadā, taču ekonomiskās krīzes vilcināja termiņus.

Lidl ir noskaņots ieņemt līderpozīcijas Latvijas mazumtirdzniecības tirgū. Veikalu atklāšanas gaidās uzņēmums publicēja sarakstu ar vakancēm. "Lidl Latvija" meklēja vairāk nekā tūkstoti darbinieku dažādās valsts pilsētās, tie bija gan grāmatveži, gan iepirkumu speciālisti, gan tirdzniecības zāles darbinieki. Darbadevējs solīja, maksāt darbiniekiem vairāk, nekā vidēji nozarē.

0
Tagi:
Lidl
Pēc temata
"Greizs valsts tēls": par Lidl pasūdzējās sakarā ar prasību zināt krievu valodu
Vairāk nekā tūkstotis darbavietu: Lidl meklē darbiniekus visā Latvijā