Vadītājs-tālbraucējs, foto no arhīva

Paši piemaksāja par reisiem: Latvijas autopārvadātāji nonākuši dubultā slazdā

46
(atjaunots 12:59 25.07.2020)
Nav cerību, ka Latvijas autopārvadātājiem tikai šis gads izrādīsies problemātisks, jo ES pakāpeniski ieviesīs jauno Mobilitātes paketi, uzskata "Latvijas auto" ģenerālsekretārs Aleksandrs Pociluiko.

RĪGA, 25. jūlijs – Sputnik. Pirmajā pusgadā Covid-19 pandēmijas dēļ kravu pārvadājumu apjoms samazinājās par 30%, paziņoja Autotransporta direkcija. Pārvadātāji uzskata, ka slikts būs ne vien šis, bet arī nākošais gads, daži aizies no šī biznesa, vēsta LSM.

Nemierinošā statistika

Latvijā ir 6026 licencēti kravu un pasažieru autopārvadātāji, un pirmajā pusgadā šo uzņēmumu skaits pieauga par 9,3%, taču ES atļauju un licenču kartīšu skaits samazinājies par 2,3%.

Jau daudzus gadus Latvijas pārvadātāji visvairāk kravu ved uz Krieviju, Baltkrieviju, Vāciju, Franciju, Itāliju un Poliju. Ar pandēmiju saistīto ierobežojumu fonā samazinājušies kravu pārvadājumi uz Krieviju, Itāliju un Vāciju.

Atļauju skaits pārvadājumiem uz Krieviju pirmajā pusgadā samazinājies par 12%, Baltkrieviju un Kazahstānu, attiecīgi par 9% un 20%, savukārt pārvadājumu atļauju skaits uz Ukrainu pieaudzis par 4%.

Latvijas kravu pārvadātāju visbiežāk ved lauksaimniecības, zivsaimniecības un mežsaimniecības produktus, kā arī metālus.

Pašlaik ir atjaunoti 24 starptautisko pasažieru pārvadājumu maršruti, piemēram, maršruti uz Viļņu, Tallinu, Berlīni, Varšavu, Prāgu un Štutgarti. Reisi tiek izpildīti aptuveni 30% apmērā, paziņoja Autotransporta direkcijā.

Cilvēki sāks aiziet no nozares

"Latvijas auto" ģenerālsekretārs Aleksandrs Pociluiko atzīsts: situācija ir ārkārtīgi smaga, un jau rudenī, iespējams, no nozares sāks aiziet cilvēki.

"Covid-19 uzliesmojumi valstīs notika dažādos laikos. Itālijā, Spānijā tika apturēta ražošana. Bet, ja tiek apturēta ražošana, ja ir karantīna, kravu apgrozījums samazinās. Turcija vienubrīd ļoti stipri ierobežoja iebraukšanu. Rumānija, Bulgārija, Balkānu valstis…" atzīmēja viņš.

Papildu grūtības radās nepieciešamības dēļ vadītājiem ievērot 14 dienu pašizolāciju.

"Iedomājieties: vadītājs šķērso Turcijas robežu – viņam ir jānosēž 14 dienas karantīnā. Vai preci neielaiž valstī karantīnas dēļ, 14 dienas tā stāv uz robežas. Bet, ja krava ir pārtikas produkti, tai ir jānodrošina temperatūras režīms, tās ir papildizmaksas. Un autovadītājs nevar pamest mašīnu, jo ir jāseko līdzi tam, lai agregāti strādā, un temperatūras režīms netiktu pārkāpts. Ja to visu pārvērš skaitļos, tad iznāk, ka ne tikai peļņas nav, tur uzņēmējam vēl ir jādotē šis pārvadājums," aprakstīja situāciju Pociluiko.

Pēc viņa sacītā, Autotransporta direkcijas minētais 30% kritums – tie ir ļoti nopietni zaudējumi pārvadātājiem. Situāciju pasliktina tas, ka formāli nav iemesla uzskatīt starptautiskos autopārvadātājus par koronavīrusa krīzes dēļ cietušo nozari: robežas nav slēgtas pavisam, strādāt neaizliedz (atšķirībā no pasažieru pārvadājumiem). Taču, neraugoties uz oficiālo aizliegumu trūkumu, normāli šobrīd strādāt nav iespējams, uzsvēra viņš un minēja salīdzinājumam piemēru ar tirdzniecības centru darbu: tiem neaizliedza strādāt, vienkārši tur nebija pircēju, attiecīgi arī apģērbu un apavus nebija, kam pirkt.

"Es domāju, ka rudenī mēs ieraudzīsim, ka no nozares sāks aiziet cilvēki. Bizness vienkārši kļūst nerentabls, un zūd jēga ar to nodarboties. Jau ir kompānijas maksātnespējas stadijā, daudzi strādā tikai uz kredītbrīvdienu rēķina, kuras tūlīt-tūlīt rudenī beigsies – un ko tālāk? Nedomāju, ka bankas tās pagarinās, tādēļ kas tālāk būs ar pārvadājumiem – nav zināms. Rudenī mēs ieraudzīsim reālo ainu," prognozē viņš.

Viņš uzskata, ka problēmas pārvadātājiem no Austrumeiropas turpināsies ne vienu gadu – tai skaitā jaunās Mobilitātes paketes dēļ. Tā, neskaitot pārējo, pieprasa, lai kabotāžas reisos Eiropas valstīs strādājošās mašīnas un šoferi regulāri atgriežas valstī, kur ir reģistrēta viņu nosūtījusī kompānija.

"Tādēļ, domāju, ka nepriecīgs būs ne vien šis gads, bet arī nākamais," secināja Pociluiko.
46
Tagi:
Latvija, Kravu pārvadājumi
Pēc temata
Mūs gaida katastrofāla bedre: pārvadātāji nomainīs reģistrāciju vai aizies no tirgus
Kā mainījies darba tirgus Latvijā: patlaban pieprasītākās profesijas
Politologs: Baltijas autopārvadātāji nesagaidīs ES izpratni – liekas naudas nav
Banku ēkas Rīgas centrā

Kļuvušas par atavismu: analītiķis paskaidroja, kas sagaida bankas Latvijā

40
(atjaunots 14:49 18.09.2020)
Bankas pakalpojumu nozīme ir kritusies, klientu nav, un tuvākajā laikā arī nebūs – kredītiestāžu pastāvēšanai nav nekāda pamata.

RĪGA, 18. septembris – Sputnik. Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) vadītāja Ilze Znotiņa aicināja bankas iemācīties apkalpot augsta riska klientus tā, lai no tā necieš ekonomika. Viņa piezīmēja, ka Latvijas valdība ir izpildījusi mājasdarbu (ko uzdeva ASV Finanšu ministrija – red.) un valsts nav iekļauta pelēkajā valstu sarakstā.

Nav iespējams iedomāties izmaiņas, kuru apstākļos bankas Latvijā varētu atgriezties pie agrākā "naudas mazgātavas" režīma, sarunā ar Sputnik Latvija konstatēja investīciju kompānijas "Grand Kapital" vecākais analītiķis Vladimirs Rošankovskis.

"Latvija bija ļoti specifisks landromāts, kas strādāja bijušo Padomju Savienības kolēģu labā... Laikā, kad pēcpadomju republikās tapa finanšu sistēma, bija pārrobežu pārskaitījumu pieprasījums, bet pēc tam tika sarīkota tamlīdzīgas operācijas veikušo banku licenču anulēšanas kampaņa. Šī tīrīšana sakrita ar problēmām Latvijas bankās, tāpēc tagad viņu pakalpojumi vairs nav vajadzīgi," pastāstīja Rožankovskis.

Pēc analītiķa domām, Latvijas bankas ir nonākušas neapskaužamā stāvoklī un izeja no tā nav saskatāma.

"Pēc būtības, klientu viņiem nav, un diezin vai tie parādīsies tuvākajā laikā. Kopš pazudušas finanšu plūsmas no Krievijas un Kazahstānas, šo banku pastāvēšanai nav nekāda pamata. Latvijas bankas ir kļuvušas par atavismu, lai kādi pasākumi tiktu vērsti pret tām. Ir vajadzīgi nereāla ierobežojumu vājināšana, lai cauri Latvijai atkal plūstu pelēkās pārrobežu naudas straumes," secināja Rožankovskis.

Banku sistēmas vērienīgo tīrīšanu iniciēja ASV Finanšu ministrija, kas 2018. gadā pārmeta ABLV bankai naudas atmazgāšanu, dalību transakcijās, kas saistītas ar Ziemeļkoreju, un ierēdņu uzpirkšanu. Kredītiestāde bija spiesta pieņemt lēmumu par pašlikvidāciju, un Latvijas banku sistēmā notika globālas izmaiņas.

40
Tagi:
atmazgāšana, banku reforma, Latvija, bankas
Pēc temata
"Apvaino godprātīgu Latvijas pilsoni": ārste šokēta par bankas lēmumu bloķēt karti
Urbanovičs: ne ostas, ne bankas Latvijā neatgūsies bez Krievijas
"Bīstamā Kuba": SEB banka pieprasīja paskaidrojumus latvietei par 20 eiro maksājumu
Latvijas bankas vēlas piešķirt vairāk kredītu uzņēmumiem: kas tām traucē
Ustjlugas osta, foto no arhīva

Politologs: izdevīgi tranzīta noteikumi KF nerada grūtības, tagad jāstrādā Minskai

11
(atjaunots 14:25 18.09.2020)
Baltkrievijas tranzītu iespējams pārorientēt uz Ustjlugu – osta var piedāvāt atbilstošus noteikumus, tomēr viss ir atkarīgs no tā, vai baltkrievi ir gatavi aiziet no Klaipēdas.

RĪGA, 18. septembris – Sputnik. Baltkrievija pārorientēs savas kravu plūsmas no Baltijas uz Krieviju, ja tai tiks piedāvāti līdzīgi noteikumi, valsts prezidents Aleksandrs Lukašenko norādīja Krievijas valsts vadītājam Vladimiram Putinam tikšanās laikā Sočos. Viņš piezīmēja, ka Putins devis rīkojumu "visu aprēķināt" un organizēt pārrunas.

Spriežot pēc agrākajiem izteikumiem, Baltkrievijas valdībai tranzīta jautājums nav prioritārs, svarīgāka ir politiskā aktivitāte, atzīmēja Integrācijas perspektīvu pētījumu centra direktors, portāla RuBaltic.Ru galvenais redaktors Sergejs Rekeda.

Eksperts atgādināja, ka pirms dažiem gadiem Krievija jau ir piedāvāja Baltkrievijai izdevīgus tranzīta noteikumus.

"Minska atteicās, sakot, ka ar to nepietiek. Toreiz godā bija tranzīta un ogļūdeņražu piegādes daudzveidības un diversifikācijas idejas," Rekeda atgādināja sarunā ar Sputnik Latvija.

Pēc viņa domām, patlaban iespējama pārorientācija drīzāk uz Ustjlugu nekā uz Kaļiņingradu – šī osta var piedāvāt piemērotus noteikumus.

"Tagad Krievija var piedāvāt Baltkrievijai izdevīgus finansiālos noteikumus, atliek politiskais jautājums – cik lielā mērā baltkrievi ir gatavi aiziet no Klaipēdas un atteikties no Baltijas republiku ostām," konstatēja Rekeda.

Baltijas valstis ieviesa individuālās sankcijas pret virkni Baltkrievijas amatpersonu, ieskaitot valsts prezidentu. Lukašenko informēja, ka necīnīsies par to, lai viņu tur ielaistu, viņš risinās problēmu ekonomiski. Pēc viņa vārdiem, Baltkrievijai "būs mazliet neizdevīgi" pārorientēt kravas uz Krievijas ostām, taču ar Krieviju "var vienoties par tarifiem".

Baltkrievijā joprojām nerimst protesti pēc prezidenta vēlēšanām, kurās, saskaņā ar CVK datiem, uzvarējis Lukašenko. Opozīcija neatzina balsošanas rezultātus un radīja koordinācijas padomi "varas nodošanai" republikā. Ģenerālprokuratūra to kvalificēja kā valstiskuma apdraudējumu un ierosināja krimināllietu. Vairāki opozīcijas aktīvisti ir aizturēti.

11
Tagi:
tranzīts, Krievija, Baltkrievija
Pēc temata
Kurss uz Krievijas ostām: kā Baltija palikusi bez Baltkrievijas naftas tranzīta
Latvijas Augstākā tiesa apglabājusi cerības par naftas tranzītu uz Baltkrieviju
Ventspils zaudējusi izredzes saņemt Baltkrievijas minerālmēslu tranzītu
Baltkrievijai parādījām vidējo pirkstu, KF ir savas ostas: Elksniņš par Latvijas tranzītu
Covid-19 antivielu testēšanas sistēma, foto no arhīva

Latvijā Covid-19 inficēšanās uzliesmojums: 17 jauni gadījumi

0
(atjaunots 14:18 19.09.2020)
Ja piektdien Latvijā tika ziņots vien par četriem jauniem koronavīrusa inficēšanās gadījumiem diennakts laikā, tad sestdien jaunatklāto inficēto skaits sasniedzis 17. Viens pacients nokļuvis slimnīcā.

RĪGA, 19. septembris – Sputnik. Saskaņā ar Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem, pēdējās diennakts laikā tika veikti 2402 Covid-19 testi un reģistrēti 17 jauni koronavīrusa inficēšanās gadījumi.

​Saskaņā ar SPKC veikto epidemioloģisko izmeklēšanu, sešos gadījumos Covid-19 tika ievests no ārzemēm. Inficētie atgriezās no Krievijas un Lielbritānijas. Vēl trīs inficētie kontaktējuši ar citiem ar iepriekš inficētajiem ar koronavīrusu. Pārējiem inficēšanās avots tiek noskaidrots.

​Aizritējušajā diennaktī slimnīcā nonācis viens cilvēks ar Covid-19. Kopumā Latvijas slimnīcās ārstējas 8 pacienti ar šādu diagnozi.

Kopumā kopš pandēmijas sākuma Latvijā tika veikti 293 309 testi, 1515 cilvēki inficējās, no tiem 1248 izveseļojās, bet 36 inficētie nomira.

​Atgādināsim, ka piektdien, 18. septembrī, Latvijā tika ziņots vien par četriem jauniem inficēšanās gadījumiem. Neviens cilvēks netika stacionēts.

0
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
ANO ģenerālsekretārs ziņo: koronavīruss nav kontrolējams
Dumpis: mēs kaut ko darām sistēmiski pareizi
Vācu virusologs aicina pārskatīt stratēģiju cīņā ar Covid-19
PVO: pasaulē reģistrēts Covid-19 saslimstības rekords vienas diennakts laikā