Finanšu ministrs Jānis Reirs, foto no arhīva

Reirs: Latvija pirmo reizi palīdz saviem iedzīvotājiem krīzes situācijā

62
(atjaunots 15:17 22.05.2020)
Aptuveni 4000 Latvijā strādājušo cilvēku nevar saņemt pabalstu spēkā esošo noteikumu dēļ, toties citi saņēma vairāk, nekā bezdarba pabalstu.

RĪGA, 22. maijs – Sputnik. Finanšu ministrs Jānis Reirs LTV7 raidījuma "Punkti virs i" ēterā komentēja valdības rīcību atbalsta sniegšanā Latvijas iedzīvotājiem Covid-19 izraisītās krīzes periodā.

Nodokļu samaksas termiņa pagarinājumu līdz 27. aprīlim bija saņēmuši 3738 uzņēmumi, kopējā nodokļu summa, ko tiem pēcāk būs jāsamaksā, sastādīja 58 274 768 eiro. Šo uzņēmumu vidū 25% strādā mazumtirdzniecības un vairumtirdzniecības jomā, automašīnu un motociklu remontā, 15% - viesnīcu un sabiedriskās ēdināšanas nozarē, 10% - pārstrādes rūpniecībā.

Ēdiens bezmaksas virtuvē Rīgā
© Sputnik / Sergey Melkonov Sergey Melkonov

Vidējais dīkstāves pabalsta apmērs pašnodarbinātajām personām sastādīja 251 eiro. Maksimālo pabalstu 700 eiro apmērā saņēma 88 pašnodarbinātie, savukārt 960 cilvēkiem (71%) pabalsts nepārsniedza 430 eiro.

Valdības noteiktā kārtība paredz, ka atbalstu var saņemt tie nodokļu maksātāji, kuri līdz šim ir godīgi izpildījuši savas saistības attiecībā pret valsti. Tādēļ, izskatot dīkstāves pabalsta pieteikumus, VID ne vienmēr ir tiesīgs tos atbalstīt.

Dīkstāves pabalstu izmaksas sistēma vairākkārt tika kritizēta, taču Reirs paskaidroja, ka Finanšu ministrija saskārusies ar neparedzētām grūtībām.

"Vienā sēdē man pavaicāja: "A kāpēc nevar, kā Vācijā – pieņēma un maksā?" Bet mēs tā arī izdarījām sākumā. Taču mums, izrādās, ir vēl deviņi citi režīmi, kuri minimizē nodokļus. Un mēs šos divus mēnešus pielāgojām pabalstu sistēmu šiem 9 dažādiem režīmiem," paskaidroja viņš.

Izkrita no tīkla

"Mēs sākumā vēlējāmies padarīt to par vienkāršu sistēmu, taču iznāca, ka ļoti daudz cilvēku izkrīt no šī "tīkla". Un tādēļ katru nedēļu mēs taisījām izmaiņas rīkojumos, pēc kuriem tiek izmaksāts pabalsts, lai cilvēki turp nonāk. Un tagad mēs sapratām, ka aptuveni 4000 cilvēki iziet cauri visiem "tikliem", tas nozīmē, ka viņi strādāja, bet par viņiem vispār neko nemaksāja, un viņiem ir minimālā alga. Tas ir viens. Otrs, mums ir jāņem vērā to cilvēku viedoklis, kuri maksā nodokļus. Nauda, kuru mēs dalām – tā nav mūsu nauda, tā nav valsts nauda, tā ir nodokļu maksātāju nauda," uzsvēra viņš.

Pēc viņa sacītā, pēdējo divu-trīs nedēļu laikā sūdzības saistībā ar dīkstāves pabalstiem ir izbeigušās.

"Divu mēnešu laikā 40 tūkstoši cilvēku saņem dīkstāves pabalstu – un tā nauda nav no darba biržas. Daudzi no cilvēkiem, kuri saņem gan 180 eiro, gan vairāk, atnākot uz darba biržu, vispār nesaņemtu neko," norādīja ministrs.

Viņš atzīmēja, ka, saskaņā ar VID datiem, uzņēmumi iesniedz mazāk pieteikumu darbinieku dīkstāves pabalstiem. Tātad bizness pakāpeniski atdzīvojas – savukārt no darba biržas šie cilvēki varēja arī neatgriezties.

Turklāt Finanšu ministrija strādā pie subsidēto darbavietu sistēmas, kā arī personāla pārkvalificēšanas programmas.

Viņš komentēja arī daudzus strīdus izraisījušo jautājumu par pabalstiem mikrouzņēmumiem.

"Mums ir 2/3 cilvēku, kuri strādā kopējā nodokļu sistēmā, kuri maksā nodokļus no minimālās algas – tas ir aptuveni 4 reizes vairāk, nekā maksā mikrouzņēmumi… Viņš sev pat pensijai nenopelna… No 700 eiro algas cilvēks mikrouzņēmumā maksā 100 eiro nodokli, bet kopējā režīmā 400 eiro… Tādēļ kopā ar uzņēmējiem nolēmām, ka maksājam palīdzību atbilstoši samaksātajiem nodokļiem… Es domāju, ka cilvēki, kuri maksā nodokļus, piekrīt, ka ir krīzes situācija, kaut kas ir jāmaksā, taču ne tādā pašā apmērā, kā cilvēkiem, kuri saņem nodokļus. Un man ir jāatrod līdzsvars," paziņoja Reirs.

Pirmo reizi vēsturē

"Pirmo reizi visā valsts pastāvēšanas vēsturē – ne tikai 30 gados, mēs skatījāmies arī pirmskara laiku – tā sniedz palīdzību… Kāpēc? Nolēmām, ka mēs neievērojam budžeta deficītu, jo šo krīzi nav izraisījušas strukturālas problēmas valsts pārvaldē, kas notika 2008. gadā – bija daudz valsts ierēdņu, biznesā pārkaršana, nekustamie īpašumi un tā tālāk. Šodien tas ir pieprasījums – vienkārši vienā dienā pievilka rokas bremzi," atzīmēja ministrs.

Pēc viņa sacītā, pašlaik tiek strādāts pie likumprojektiem, kuri ļaus pēc ārkārtējās situācijas beigām neatstāt cilvēkus, kuri saņem dažādus pabalstus, bez atbalsta.

Kad tieši atcels ārkārtējās situācijas režīmu, pagaidām nav zināms.

62
Tagi:
pabalsts, Latvija, Jānis Reirs
Pēc temata
Par "negodīgu" dīkstāves pabalsta pieteikšanu VID piemēros 1500 eiro naudas sodu
"Kas tas par robežlielumu": Jansons izkritizēja pabalstu izmaksas apmēru un kritērijus
Karostas darbinieki nesaņēma pabalstus un atvēra cietumu apmeklētājiem
Trešo daļu dīkstāves pabalsta pieteikumu noraida: kur meklējami iemesli

2020. gadā dzelzceļa kravu pārvadājums Latvijā samazinājās par 40%, caur ostām par 30%

27
(atjaunots 13:04 20.01.2021)
Latvijas ostās 2020. gadā zaudējuši gandrīz 80% ogļu kravu, kā arī 20% no naftas produktu pārkraušanas apjoma.

RĪGA, 20. janvāris - Sputnik. Dzelzceļa kravu pārvadājums Latvijā pērn samazinājās par 41,9%, bet ostās tika pārkrauts par 28% kravu, liecina Satiksmes ministrijas dati.

Dzelzceļš

Salīdzinājumā ar 2019. gadu dzelzceļa kravu pārvadājumi Latvijā 2020. gadā samazinājās par 41,9% un sastādīja 24,113 miljonus tonnu.

Tostarp starptautisko pārvadājumu apjoms bija 22,047 miljoni tonnu (-44,6%), bet iekšzemes pārvadājumu apjoms palielinājās par 20,8%, līdz 2,066 miljoniem tonnu.

Tranzīta pārvadājumi sastādīja 19,028 miljonus tonnu (-47,4%), importa kravu apjoms - 2,695 miljonus tonnu (-18,9%), eksporta - 324 000 tonnu (+15,4%).

Dzelzceļa tranzītkravu pārvadājumi caur ostām pērn bija 15,31 miljons tonnu (-51,6%), sauszemes tranzīts caur Latvijas teritoriju - 3,718 miljoni tonnu (-18,%).

2019. gadā kravu pārvadājumi pa dzelzceļu samazinājās par 15,8%, salīdzinot ar 2018. gadu, un sastādīja 41,492 miljonus tonnu.

Ostas

Latvijas ostās 2020. gadā pārvadātais kravu apjoms salīdzinājumā ar pērno gadu samazinājies par 28% un bija 44,928 miljoni tonnu.

Visvairāk pērn Latvijas ostās tika pārkrautas beramkravas - 21,205 miljoni tonnu (-39,3%), tai skaitā ogles - 3,449 miljoni tonnu (-79,6%), labība un tās produkti - 6,21 miljons tonnu (+12,8%), šķeldas - 2,061 miljoni tonnu (+0,5%%), ķīmiskās kravas - 1,833 miljoni tonnu (-21,6%).

Lejamkravas tika pārkrautas 11,687 miljonu tonnu (-19,9%) apmērā. Lielāko daļu no tiem veidoja naftas produkti - 10,968 miljoni tonnu (-20,2%).

Ģenerālkravas pērn pārkrautas 12,035 miljonu tonnu apmērā (-6,4%), tostarp konteineros pārkrautas 4,683 miljoni tonnu (-4,1%) apmērā, kokmateriāli - 3,784 miljoni tonnu (-8,1%), ro-ro kravas - 3,088 miljoni tonnu (-9,7%) apmērā.

Pēc kravas apgrozījuma pirmo vietu ieņēma Rīgas osta ar 23,68 miljoniem tonnu, kas ir par 27,7% mazāk nekā gadu iepriekš. Ventspils ostas kravu apgrozījums 2020. gadā bija 12,902 miljoni tonnu, kas ir par 36,9% mazāk nekā gadu iepriekš, Liepājas ostas - 6,603 miljoni tonnu, kas ir par 10% mazāk nekā pērn.

27
Tagi:
Kravu pārvadājumi, kravas, osta, dzelzceļš
Pēc temata
Puškovs: Krievijai nav jānovirza savas kravas caur Latviju
Meževičs pastāstīja, kad Krievija sāks ar Latviju "citādu sarunu"
Ar traku rusofobiju tālu netiksi: eksperts brīdināja Baltiju
Krievija atņems Latvijai 70% kravu plūsmu
Mihails Hazins

Ekonomists: ASV jaunā administrācija pat necentīsies saglabāt valsts varenību

39
(atjaunots 16:19 19.01.2021)
Ne Trampam, ne Baidenam nav nekādas konstruktīvas pozīcijas par to, kā rīkoties krīzes apstākļos, uzskata ekonomists Mihails Hazins.

RĪGA, 19. janvāris – Sputnik. Uzbrukums Kapitolijam parādīja, ka ASV iestājas jauna ēra, kurā vairs noteikti nebūs "tāpat kā agrāk", radiostacijas "Govorit Moskva" ēterā konstatēja ekonomists Mihails Hazins.

"ASV jaunā administrācija pat nepūlēsies saglabāt Savienoto Valstu varenību. Vienīgais, kas tai ir vajadzīgs, ir vispasaules dolāru sistēma, kas ļauj iekasēt no visiem nodevas," Hazina viedokli citēja Sputnik Baltkrievija.

Viņš atgādināja, ka sākotnēji amerikāņu sistēmas pamatā bija globālā konservatīvā projekta idejas. Tomēr vispirms varu ASV pārtvēra liberāļi, pēc tam 1913. gadā radīja modeli ar Federālo rezervju sistēmu pamatā, un 1944. gadā pacēla vispasaules līmenī Rietumu darba dalīšanas sistēmu.

"Ne Trampam, ne Baidena nav ne jausmas, ko darīt krīzes apstākļos. Paši Baidens un Tramps ir veidojušies pirms 1975. gada, bet visi viņu padotie – jau pēc tam, kad visu sistēmu, arī ekonomiku jau pārtvēra baņķieri. Un cilvēki nesaprot, kā darīt kaut ko atšķirīgu no šī liberālā modeļa," uzskata eksperts.

Pēc Hazina domām, ASV jaunā vadība jau tagad cenšas likvidēt vecos – konservatīvos un arhetipiskos fundamentus, jo tie nepieļauj straujas kustības. Taču bez straujām kustībām vairs nav iespējams saglabāt status quo.

39
Tagi:
ASV
Pēc temata
Bizness sarauj saites ar Trampu: Ņujorka atteikusies pat no slidotavām
Impīčments Trampam un Baidena inaugurācija: kas notiek Vašingtonā
Demokrāti iznīcina Ameriku. Pasaulei nāktos gatavoties
Politologs: situācijā ar Navaļniju Rietumiem nav tiesību mācīt Krieviju

Krievijas atbilde uz agresīvu politiku ziņas par "Poseidonu" nesēju

0
(atjaunots 12:36 21.01.2021)
Noslēdzas speciālo uzdevumu atomzemūdenes korpusa būvdarbi, drīz sāksies hidrauliskie izmēģinājumi. Plānots, ka Krievijas JKF saņems kuģi līdz 2027. gadam.

Zemūdenes "Ulyanovsk" būvdarbi Sevmašā sākās 2017. gadā. Izmēru ziņā tā līdzinās "Habarovsk" (projekts 09851), tomēr tās konstrukcijā izmantotas mūsdienīgas sistēmas un mehānismu. Saskaņā ar  Military Watch Magazine datiem, tās ir stratēģisko raķešu zemūdens kreiseru "Borey" konstruktīvi samazinātas mantinieces. No Belgorod" (projekta prototips) "Ulyanovs" un "Habarovsk" atšķiras ar to, ka Jūras kara flotē jaunā zemūdene ienāks, bruņota ar unikālajām kodoltermiskajām torpēdām "Poseidon". Tuvākajā laikā Krievija plāno uzņemt Ziemeļu un Klusā okeāna flotē divus "Poseidon" nesējus katrā, stāsta militārais analītiķis Aleksandrs Hroļenko.

Daudzfunkcionālā okeāna sistēma "Poseidon" ir Krievijas asimetriskā atbilde uz NATO paplašināšanos un Pentagona uzbrukuma potenciāla bīstamu koncentrēšanos Austrumeiropā, uz ASV PRA globālās sistēmas veidošanu, ko iespējams izmantot Krievijas aizsardzības potenciāla preventīvai likvidācijai.

"Poseidon" ir viens no slepenākajiem Krievijas JKF projektiem, tomēr iepriekš publicētais aptuvenais raksturojums (speciālistu vērtējums) ļauj pietiekamā mērā iztēloties unikālās kodolsavaldīšanas sistēmas iespējas.

Sērijveida zemūdene "Ulyanovks" ir "Habarovsk" koncepcijas turpinājums. Aptuveni 113 metrus garā zemūdene var saņemt divu korpusu formējumu, pilnā tonnāža – apmēram 10 tūkstoši tonnu, ieniršanas dziļums darbam – līdz 500 metri, ātrums zem ūdens – vairāk nekā 30 mezgli. Autonomais darbs – 120 diennaktis. Neierobežotu darbības attālumu nodrošina principiāli jaunais enerģētiskais kodolreaktors. Ekipāža – aptuveni 100 cilvēki. Domājams, sešas kodoltermiskās torpēdas "Poseidon" būs novietotas priekšgalā. Turklāt "Ulyanovsk" var saņemt spārnotās raķetes "Kalibr PL", hiperskaņas " un pašaizsardzības kompleksu "Paket PL" – pretinieka torpēdu uzbrukumu atvairīšanai. 

Daudzfunkcionālā okeāna sistēma paredzēta aviācijas bāzes grupu, lielu armijas bāzu un pretinieka stratēģisko objektu likvidācijai piekrastes rajonā, kā arī nepieņemamu zaudējumu nodarīšanai plašā agresora valsts teritorijā.

Putina "Matrjoška"

"Pastardienas kodoltorpēdu" zemūdens nesēji ir grūti pamanāmi un vareni, tie spēj līdz četrus mēnešus pildīt dienesta uzdevumus lielā dziļumā (neiznirstot virs ūdens). Tie var strādāt jebkurā Pasaules okeāna rajonā. Savukārt bezpilota aparāti "Poseidon" ir vēl grūtāk iznīcināmi, apveltīti ar lielāku autonomā darba laiku, absolūti neatvairāmi militārā pielietojuma situācijā. Visa daudzfunkcionālā okeāna sistēma – atomzemūdene un kodoltermiskās transkontinentālās torpēdas uz tās – mazliet atgādina krievu matrjošku. To labāk neaizkaitināt. Sistēma "Poseidon" nekad nesāks darbu bez svarīga iemesla.

Пресс-служба Минобороны РФ

Bezpilota aparāts ar kodoldzinēju "Poseidon" ir aptuveni 20 metrus garš, diametrs – 1,8 metri, masa – 100 tonnas. Darbības rādiuss ir gandrīz neierobežots, darbības dziļums – 1000 metri, ātrums – 100 mezgli (185 km/h) – šādi parametri ir gandrīz neaizsniedzami visām iespējamā pretinieka mūsdienu torpēdām. Bez tam zemūdens aparātam ar kodoltermisko lādiņu ir datora intelekts, tas spēj patstāvīgi darboties vairāku tūkstošu kilometru attālumā no nesēja. Darbības dziļumu un ātrumu aparāts izvēlas atbilstoši apstākļiem. Maksimālais ātrums ļauj izvairīties no jebkādiem draudiem. Ir gandrīz neiespējami izsekot tādu mērķi ar hidroakustiskajām iekārtām.

"Poseidon" var pārvietoties, orientējoties pēc jūras dibena reljefa, līdz 10 tūkstošu kilometru attālumā. Pie mērķa tas nolaidīsies dibenā un mēnešiem ilgi gaidīs signālu – militārā pielietojuma pavēli vai rīkojumu atgriezties bāzē (garie viļņi var pārvarēt ūdens slāni). "Poseidon" lādiņa jauda – 100 megatonnas trotila ekvivalentā. Pie tam lādiņš ar kobalta sekciju radīts teritorijas maksimālai radioaktīvajai piesārņošanai.

Domāju, visas šīs spilgtās īpašības atklātas īpaši "partneriem", kuri vēlas runāt ar Krieviju "no spēka pozīcijas". Atomzemūdeņu un stratēģisko torpēdu unikālās iespējas garantē satriecošu atbildes kodoltriecienu, pat tad, ja tālā perspektīvā domājamam pretiniekam izdosies radīt "necaursitamu" pretraķešu aizsardzības kupolu virs zemes un jūras.

Plānotas četras zemūdenes – tātad Pasaules okeānā būs 24 bezpilota "Poseidon", kas spēj, pēc Forbes izteikumiem, padarīt bezjēdzīgu jebkura pretinieka krasta aizsardzību, likvidēt Jūras kara spēku aviācijas bāzes grupas un "nodarīt nelabojamu kaitējumu Savienoto Valstu austrumu vai rietumu piekrastei", pie tam "diezin vai citi JKS varēs paveikt kaut ko tamlīdzīgu".

Krievu revolūcija JKF stratēģijā

Vašingtona savā visnotaļ agresīvajā ārpolitikā lielas cerības liek uz JKS, cenšas kontrolēt planētu, balstoties uz ārvalstu bāzu milzīgo tīklu.

Krievija reaģēja asimetriski, un šodien ir gatava aizsargāties ne tikai ar stratēģisko un daudzfunkcionālo zemūdeņu palīdzību. Patiesībā arī amerikāņu eksperti apzinās, ka "Poseidon" ir atbilde uz pretraķešu sistēmu un ASV kreiseru, eskadras kuģu un zemūdeņu armādu ar spārnotajām raķetēm "Tomahawk", kuru darbības rādiuss sasniedz 2500 km.

Amerikāņi ir nopietni noraizējušies par Krievijas "Poseidon", viņus moka doma: vai šī ieroča iespējamais pielietojums militāra konflikta laikā atbilst starptautisko tiesību normām? Retorisks jautājums.

Krievijas "Poseidon" atņem ASV drošību un visatļautību, ko agrāk "garantēja" divi okeāni. "Gudrie" zemūdens droni ar kodoltermiskajiem "argumentiem" piespiež amerikāņus ievērot mieru, ceļ spēju vienoties, jau pateicoties savai eksistencei vien. Alternatīvu varētu dāvāt vienīgi milzīgi tēriņu principiāli jaunu sistēmu radīšanai, kas spētu tāties pretī "Pastardienas torpēdām", tomēr šajā ceļā ASV manāmā tehnoloģiskā atpalicība no Krievijas nekādus panākumus nesola.

Perspektīvā kodoltorpēdas varētu saņemt arī lielie kuģi – kara kuģi vai par hidrogrāfiskajiem un tirdzniecības peldlīdzekļiem maskēti kuģi. Uz sistēmu "Poseidon" neattiecas līgumi par bruņojuma ierobežošanu, tai ir liels eksporta potenciāls, tā var iziet starptautiskajā tirgū ar konvencionālo lādiņu. Domāju, Indija un Ķīna to nopirktu bez ilgām pārdomām. Ķīnas speciālisti jau paziņojuši, ka tamlīdzīgas tehnoloģijas ir ideāli piemērotas dziļūdens pētījumiem. Patiešām, "Poseidon" korpuss ir pietiekami izturīgs, lai varētu ienirt līdz 14 kilometru dziļumā.

Krievijas stratēģisko starpkontinentālo dziļūdens aparātu gaida lieliska nākotne. Un Maskava no savas humānās "spēka pozīcijas" vienmēr ir gatava līdztiesīgām un miermīlīgām pārrunām pat ar pašiem neērtākajiem partneriem.

0
Tagi:
aizsardzība, bruņojums, Krievijas Jūras kara flote, Krievija
Pēc temata
Lielbritānijā stāsta par Krievijas raķetes "Burevestnik" radītajiem draudiem
Valsts departaments bīstas, ka Krievijas "Poseidon" spēs radīt kodolcunami
Krievu ieroči: 2020. gada provizoriskie rezultāti
Krievija garantē: agresoram atmaksās dzelmes SBR "Skif"