Konservi. Foto no arhīva

Svarīgākā ir cilvēku atgriešanās cehos: zivrūpnieki atraduši priekšrocības krīzē

23
(atjaunots 19:36 19.05.2020)
Koronavīrusa epidēmijas periodā zivrūpnieku acīs pats galvenais ir nevis konservu pieprasījuma pieaugums, bet gan lēta darbspēka atgriešanās dzimtenē.

RĪGA, 19. maijs — Sputnik. Koronavīrusa pandēmijas radītās krīzes apstākļos pieaug pārtikas produktu ar ilgāku derīguma termiņu, arī zivju konservu pieprasījums, lai arī ražotāji Latvijā atzīmē, ka ažiotāža jau krītas. Tomēr viņi saskata priekšrocības pašreizējā situācijā – iespējams, beidzot izdosies aizpildīt vakantās vietas ar tēvzemē atbraukušajiem tautiešiem, stāsta Forbes Latvija.

Zivju pārstrādes nozare pēdējos gados pārdzīvojusi nopietnus satricinājumus - gan attīstības posmus, gan grūtus periodus. Līdz 2015. gadam visa zivju pārstādes nozare delmonstrēja stabilu attīstības tempu, apgrozījums auga, ražošanas apjoms palielinājās līdz ar uzņēmumu apgrozījumu. Tomēr 2015. gada vidū situācija strauji mainījās, jo Krievija aizvēra savu tirgu. Daudziem ražotājiem Latvijā tas bija svarīgs tirgus – daļai uzņēmumu tas pāsrniedza 50% kopējā pārdošanas apjoma. Neviens nebija gatavs tādam pavērsienam, īsā laika posmā nebija iespējams sameklēt aizvietotāju Krievijas tirgum, tāpēc vairāki lieli ražotāji bankrotēja, stāsta uzņēmuma Banga Ltd  vadītājs Ingus Veckāgans.

Nozarei īsā laikā bija nepieciešams pārstrukturizēties, samazināt izmaksas un pielāgoties jauniem ražošanas apjomiem. Tas bija uzņēmumu lielākais izaicinājums pēdējos trīs gados. "Visiem ļoti intensīvi strādājot jaunos eksporta tirgos, izlaižot jaunu, mūsdienīgu produkciju, nozares attīstība atsākās," saka uzņēmējs.

Tiem, kam izdevās modernizēt ražošanu, pēdējais gads produkcijas izlaides un pārdošanas apjoma ziņā bija itin veiksmīgs, pieprasījums pēc latviešu ražotās produkcijas pārsniedza pat piedāvājumu, norādīja Banga Ltd vadītājs. Tomēr ražošanas apjoma tālāku pieaugumu lielākoties bremzēja darbaspēka trūkums.

Pēdējā laikā zivju konservu pieprasījums vēl pieaudzis – epidēmijas periodā iedzīvotāji centās iegādāties produktus ar ilgu derīguma termiņu. Tomēr šis aspekts, pēc Veckāgana domām, neradīs lielas izmaiņas nozarē kopumā, jo ražošana jau ir maksimāli noslogota un īstermiņā nevar palielināt jaudas, turklāt ažiotāža tirgū jau krītas.

"Tas nav tā, ka esi palaidis jaunu produktu tirgū, un nu visi priecājas un to bauda. Jau tagad var redzēt, ka pieprasījuma panika lēnām beidzas, kas, manuprāt, ir ļoti labi," paskaidroja Veckagāns.

Tomēr epidēmijas radītā krīze dāvā uzņēmējiem citas priekšrocības.

"Tas, ko mēs noteikti izmantojam, ir pašlaik pieejamais darbaspēks," apliecināja Ingus Veckāgans. Līdz šim uzņēmums strādājis darbaspēka pastāvīga deficīta apstākļos, bet tagad tas ir pieejams. Līdz ar to iespējams pilnībā izmantot jaudas rezerves. Uzņēmējs cer, ka tie daudzi latvieši, kuri tagad ir atgriezušies no ārzemēm un kurus uzņēmums var piesaistīt, arī pēc pandēmijas beigām paliks strādāt Latvijā.

23
Tagi:
zivrūpniecība, reemigrācija, Latvija
Pēc temata
Latvijas šprotu ražotājs pastāstīja, uz kurieni pārdod konservus KF vietā
Pārtikas Latvijā pietiks visiem: atliek vienīgi aizvest to līdz veikaliem
"Meklējam darbiniekus": Rīgā zivju konservu ražotājs meklē strādniekus
Vai kritīsies cenas Rīgā: kā koronavīruss ietekmēs mājokļu tirgu
Dzintars

"Dzintara" darbinieki pieprasa no uzņēmuma vairāk nekā 600 tūkstošus eiro

22
(atjaunots 20:47 04.06.2020)
Šonedēļ ieplānota "Dzintara" kreditoru sapulce, tomēr pandēmijas dēļ tā notiks rakstiskā režīmā, tāpēc bijušie darbinieki ir nobažījušies par to, ka viņu viedoklis netiks sadzirdēts.

RĪGA, 3. jūnijs — Sputnik. Kosmētikas ražotājs AS "Dzintars" palicis parādā saviem darbiniekiem 640 tūkstošus eiro, vēsta jauns.lv.

Divi simti datbinieku, kuri strādāja "Dzintara" fabrikā, palikuši ne tikai bez darba, bet arī bez algas. Daži nav saņēmuši atalgojumu par pusi mēneša, daži – par vairākiem mēnešiem. Dokumenti liecina, ka uzņēmumam jāizmaksā darbiniekiem 640 tūkstoši eiro un vairāk nekā 200 tūkstoši eiro – akcionāriem, kopējie maksātnespējas izdevumi pārsnieguši miljonu eiro.

Piektdien, 5. jūnijā ieplānota ieplānota "Dzintara" kreditoru sapulce tomēr ārkārtējās situācijas režīma apstākļos to nolemts organizēt rakstiskā formā. Tas pārsteidzis daudzus darbiniekus, jo viņi nevarēs paust savu viedokli sapulces gaitā.

Iepriekš uzņēmuma administrators Jānis Ozoliņš izstādīja pārdošanai fabrikai piederošās kosmētikas un parfimērijas ražošanas iekārtas. Kopumā tiks pardotas 749 vienības, to starpā – ražošanas iekārtas, transports, kā arī citi uzņēmuma īpašumi.

Visa īpašuma kopsumma tiek vērtēta aptuveni 534 300 eiro apmērā, neskaitot PVN.

Piedāvājumi iekārtu iegādei tiek pieņemti līdz 19. jūnijam, visi interesenti var tās apskatīt pirms iegādes.

22
Tagi:
Dzintars
Pēc temata
Stāsta beigas? "Dzintaru" pasludināja par maksātnespējīgu
Kas zināms par masveida kadru samazināšanu uzņēmumā "Dzintars"
"Dzintara" bankrots: vairāk nekā simt darbinieki vēl nav atraduši darbu
"Dzintars" atjauno divu veikalu darbu Rīgā
Jūrmala

Uzturēšanās atļauja apmaiņā pret mājokļa iegādi: vairums iedzīvotāju atbalsta programmu

30
(atjaunots 20:47 04.06.2020)
Lai arī premjers Kariņš uzskata, ka Uzturēšanās atļaujas piešķiršanas programma apmaiņā pret investīcijām ir izsmēlusi sevi, vairums Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka šī iespēja ir jāsaglabā.

RĪGA, 2. jūnijs – Sputnik. Atšķirībā no Latvijas premjera, gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju uzstājas par iespējas saglabāšanu saņemt Uzturēšanās atļauju apmaiņā pret mājokļa iegādi vai investīcijām. Šādi ir Kantar TNS aptaujas dati iedzīvotāju vidū vecumā no 18 līdz 60 gadiem, kurus publicēja TV3

Par esošās Uzturēšanās atļaujas programmas investoriem saglabāšanu izteicās 48% aptaujāto. Pret – mazāk nekā trešā daļa (32%). Vēl piektajai daļa respondentu (20%) nebija konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Jau marta sākumā premjerministrs Krišjānis Kariņš paziņoja, ka gribētāju skaits iegūt Uzturēšanās atļauju Latvijā apmaiņā pret investīcijām ir ievērojami sarucis un programma ir zaudējusi savu aktualitāti, tādēļ tā esot jālikvidē.

Ne visas valdības partijas atbalsta šādu viedokli, tādēļ ministrijā uzdots līdz jūnijam sagatavot piedāvājumus šīs programmas ierobežošanai.

30
Tagi:
aptauja, uzturēšanās atļauja
Pēc temata
Trīs pirkstu kombinācija: bez Krievijas pircējiem cieš nekustamo īpašumu tirgus
Uzturēšanās atļauja turpina strādāt: ārzemnieki ieguldījuši Latvijā 1,5 miljardus eiro
KF ĀM palīdzēs atgriezties Latvijā Krievijas pilsoņiem, kuriem šeit ir palikušas ģimenes
MiG-29SMT

Sīrija saņēmusi Krievijas iznīcinātāju MiG-29 otro partiju

0
(atjaunots 17:44 04.06.2020)
MiG-29 ir ceturtās paaudzes iznīcinātājs, paredzēts darbam pret visu tipu gaisa mērķiem vienkāršos un sarežģītos laikapstākļos, kā arī virszemes mērķu likvidācijai.

RĪGA, 4. jūnijs - Sputnik. Sīrijas armija saņēmusi no Krievijas pilnveidoto iznīcinātāju MiG-29 otro partiju, vēsta Krievjas vēstniecība Sīrijā savā lapā Twitter.

Lidmašīnas nodotas Sīrijai abu valstu militāri tehniskās sadarbības ietvaros, informēja diplomātiskā misija.

Diplomāti precizeja, ka Tuvo Austrumu valsts piloti jau sākuši lidojumus ar šiem iznīcinatājiem.

Laikā, kad Sīrijā sākās militārais konflikts, valsts Gaisa spēku bruņojumā bija vairāki desmiti MiG-29, to piegādes turpinājās kopš 80. gadu sāuma. Bez tam Krievijas Gaisa Kosmiskie spēki izmantoja vairākus MiG-29SMT operācijā pret teroristiem Arābu republikā.

MiG-29 ir ceturtās paaudzes iznīcinātājs. Tas paredzēts visu tipu gaisa mērķu likvidācijai ar vadāmo raķešu un borta lielgabala palīdzību vienkāršos un sarežģītos laikapstākļos, brīvā telpā un zemes fonā, arī traucējumu apstākļos, kā arī virszemes mērķu likvidācijai ar nevadāmiem lādiņiem vizuālas redzamības apstākļos.

MiG-29 pirmo reizi pacēlās gaisā 1977. gadā. Piecus gadus vēlāk to saņēma Bruņotie spēki, zināmu laiku tas bija Krievijas Gaisa kara spēku galvenais iznīcinātājs. Patlaban lielākā daļa šo lidmašīnu GKS aizvietota pret jaunāka tipa mašīnām.

0
Tagi:
Sīrija, Krievija
Pēc temata
Nevajag kļūt nekaunīgiem: Krievijas Su-35 sastapušas ASV spiegu pēc visiem noteikumiem
Krievijas GKS iznīcinātāji un trieciennieki sacensībās "Aviadarts"
MiG-31 maksimālā ātrumā un augstumā: pārtveršana stratosfērā
Kādiem nolūkiem Krievijai tālā darbības rādiusa raķešu bumbvedēji Tu-22M3