Lidsabiedrības airBaltic prezidents Martins Gauss, foto no arhīva

Maksātnespēju neizsludināsim: Gauss pastāstīja, airBaltic plāno izdzīvot

18
(atjaunots 16:39 14.05.2020)
Kādēļ valsts piešķīra airBaltic tieši 250 miljonus eiro, kādēļ kompānija nevar radikāli samazināt izdevumus un kādas algu saistības tā turpina izpildīt, pastāstīja kompānijas vadītājs Martins Gauss.

RĪGA, 14. maijs – Sputnik, Dmitrijs Oļeiņikovs. Lidsabiedrības airBaltic prezidents Martins Gauss deva plašu interviju Latvijas Radio par situāciju kompānijā. Uzņēmums spēs pārdzīvot krīzi, taču iziešanas process no šīs smagās situācijas būs ilgstošs.

Pagaidām nekā laba

Acīmredzot, plašu interviju Martinu Gausu piespieda sniegt ne īpaši labvēlīgā situācija mediju telpā. Sākumā medijos aktīvi apsprieda to, ka uzņēmums atlaida aptuveni 700 darbinieku, turklāt tas notika vēl pirms valsts pieņēma lēmumu par dīkstāves pabalstu izmaksāšanu, kurš šiem cilvēkiem netika piešķirts.

Tāpat parādījās informācija par dažiem finanšu palīdzības pārvedumiem nacionālās lidsabiedrības atbalstam – sākumā dažu desmitu miljonu eiro apmērā, bet pēc tam valdība pieņēma lēmumu ieguldīt airBaltic pamatkapitālā aptuveni 250 miljonus eiro. Ceturtdaļu miljarda no valsts nesaņēma neviena cita kompānija. Pat veselas valsts tautsaimniecības nozares var pretendēt uz valsts atbalstu krietni mazākā apmērā.

Tas viss notiek publikāciju fonā par to, ka Martins Gauss ir viens no visaugstāk apmaksātiem uzņēmumu vadītājiem ar valsts kapitāla dalību. Līdz nesenajam laikam viņa atalgojums sastādīja aptuveni 80 tūkstošus eiro mēnesī (tiesa, pirms kāda laika Gauss paziņoja, ka grasās atteikties no algas krīzes periodā).

Kāds politiķis salīdzināja esošo airBaltic stāvokli un valsts atbalsta apmēru ar cilvēku, kurš nopirka Ferrari, ko viņš acīmredzami nevar atļauties, un tagad nevar atļauties to uzturēt. Tika pausti pieņēmumu pat par to, ka valdība, būtībā, gatavo nacionālo lidsabiedrību pārdošanai iepriekš izvēlētam investoram.

Tātad, negatīvu iemeslu sakrājies pamatīgs daudzums, un airBaltic prezidents pacentās izskaidrot notiekošā ainu, kā saka, "citā skata leņķī".

"Mūsu ienākumi – 2% no pirmskrīzes līmeņa"

Pirmais un galvenais, ko paziņoja Martins Gauss: tuvāko piecu gadu laikā aviokompānija, saskaņā ar biznesa aprēķiniem, grasās nodokļos iemaksāt budžetā aptuveni 230 miljonus eiro. Taču pirmajā laikā pēc lidojumu atjaunošanas tiks izmantotas vien 22 lidmašīnas 40 lidmašīnu vietā, kā tas tika plānots gada sākumā.

Pēc Gausa sacītā, pašlaik galvenā lidsabiedrības problēma ir vērā ņemamie zaudējumi, kas radušies pasažieru trūkuma dēļ. "Zaudējumi ir ļoti lieli, jo mums gandrīz nav ienākumu. Mēs pelnām pāris simtus tūkstošu eiro mēnesī. Labā mēnesī "airBaltic" ieņēmumi sasniedza 40-50 miljonus eiro. Tā kā pašlaik nav praktiski nekādu rezervāciju, mūsu ieņēmumi ir samazinājušies līdz 2% no ierastā apmēra," atzīmēja Martins Gauss.

Taču lidsabiedrības izdevumi līdz ar krīzes iestāšanos ir samazinājušies, bet ne tik ievērojami.

"Zaudējumi tiek radīti arī tāpēc, ka 50% aviokompānijas izdevumu ir fiksēti. Un tikai puse izdevumu ir atkarīgi no tā, vai mēs lidojam vai nē. Tā tas turpinās jau divus mēnešus, taču mēs ceram, ka drīz atjaunosim lidojumus," sacīja airBaltic vadītājs.

Šobrīd virs ūdens palīdz turēties līdzekļi, ko aviokompānija aizņēmās no starptautiskajiem investoriem gada sākumā. "Gatavību aizdot mums naudu izteica 100 investori no 25 pasaules valstīm. To skaitā nebija Latvijas valsts, bet gan tikai starptautiskie investori, kuri noticēja, ka mēs spēsim atgriezt šos līdzekļus. Šī nauda joprojām palīdz noturēties biznesā. Mums nenāksies izsludināt maksātnespēju," uzskata viņš.

Martins Gauss atzīmēja sekojošo: kompānija turpina maksāt algas visiem saviem darbiniekiem, pat tiem 700 atlaistajiem cilvēkiem, jo viņu atlaišanas termiņš vēl nav iestājies. Turklāt aviokompānija grasās saglabāt algu pilnā apmērā vairāk nekā 1000 darbinieku. Dīkstāves pabalstus airBaltic valstij nelūdza – kompānija maksā visu no saviem līdzekļiem.

"Protams, nākotnē mums nāksies atgriezt aizdevumu, taču mēs norēķināsimies ar kreditoriem. Ja krīze ievilktos, pieļauju, ka airBaltic beigtos nauda, tieša tāpat, kā jebkurai citai pasaules aviokompānijai. Daudzi jau ir izrādījušies šādā situācija. Taču airBaltic joprojām saglabā spēju maksāt no saviem līdzekļiem.

Pēc aptuveni diviem mēnešiem uzņēmuma kapitālā ieplūdīs nauda, kuru piešķīrusi valsts, tā kā tagad mēs izdzīvojam ar savu naudu," atzīmēja Gauss.

Kā atgriezt 250 miljonus

Martins Gauss paskaidroja, kādēļ kompānijai piešķirti tieši 250 miljoni eiro: "Saskaņā ar scenāriju, kas ir iekļauts mūsu biznesa plānā, mēs spēsim atjaunot lidojumus šī gada jūlijā. aprēķini balstās uz nozares prognozēm par situāciju pasažieru pārvadājumu tirgū. Optimistiskākas situācijas attīstības gadījumā mēs, protams, neiztērēsim visu summu, kas būs saņemta no valsts. Taču tie būs vismaz 204 miljoni eiro. Mūsu biznesa plāns paredz 250 miljonus eiro."

Nodokļu maksātājiem, kuri pauž neapmierinātību par lielajām summām, ko valsts piešķir aviokompānijas atbalstam, Gauss paziņoja sekojošo: "Ieguldītā nauda nekavējoties atgriezīsies ekonomikā, kolīdz mēs nogādāsim Latvijā pasažierus, kuri tērēs savu naudu šeit. Mēs ietekmējam arī kaimiņu Lietuvas un Igaunijas ekonomiku. Kompānija airBaltic ir liels uzņēmums nelielā valstī, kā Latvija, tādēļ mūsu ietekme uz valsts ekonomiku ir vērā ņemama."

Kompānijas airBaltic vadītājs uzvēra: vēl nekad savā vēsturē aviācijas industrija nav saskārusies ar šādu krīzi. Taču arī šāda krīze kaut kad beigsies.

18
Tagi:
pandēmija, airBaltic
Pēc temata
Autopārvadājumos katastrofa, bet palīdz airBaltic: bizness sašutis par valdības lēmumiem
Eksperts: pēc pandēmijas cilvēki baidīsies plānot ceļojumus iepriekš
Vairāk nekā 10 miljonus eiro: airBaltic klienti pieprasa kompānijai atgriezt naudu
Ar pasažieriem sazināsies personīgi: airBaltic līdz 31. oktobrim atceļ pusi reisu
 Latvijas dzelzceļš, foto no arhīva

Bez kravām viņu darbs nav vajadzīgs: Latvijas dzelzceļš atlaidis 1000 darbiniekus

19
(atjaunots 11:05 05.06.2020)
Latvijas dzelzceļš jau atlaidis 1000 darbinieku, līdz gada beigām plānots atlaist vēl vismaz 500 cilvēkus – kravu apgrozījuma lejupslīdes apstākļos viņu darbs izrādījies nevajadzīgs.

RĪGA, 5. jūnijs — Sputnik. VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) šogad darbinieku skaitu jau samazinājis par aptuveni 1000 cilvēkiem, pastāstīja uzņēmuma pārstāve Ella Pētermane, vēsta Diena.

Darbinieku skaita optimizācija skārusi visus reģionus, kuros atrodas LDz struktūras, lielākajā mērā - Rīgas, Pierīgas un Latgales reģionu.

Darba attiecības tiek pārtrauktas ar administrācijas un tehniskajiem darbiniekiem, kuru funkcijas pārklājas, vai arī kuri vairs nav vajadzīgi kravu apjoma lejupslīdes dēļ.

Darbinieku skaita samazināšana notiek atbilstoši gada sākumā pieņemtajam valdes lēmumam, kas paredz 2020. gadā darba attiecības pārtraukt ar aptuveni 1500 darbiniekiem. Izmaiņas šajā plānā pagaidām nav paredzētas.

Iepriekš vēstīts, ka LDz apgrozījums pērn krities par 7,5% salīdzinājumā ar 2018. gadu un sasniedzis 337,645 milj. eiro. Koncerna zaudējumi sasniedza 9,328 milj. eiro, salīdzinājumā ar peļņu 14,408 milj. eiro apmēra gadu iepriekš. Pērn pa dzelzceļu pārvadāti 41,49 milj. tonnu kravu, par 7,77 milj. tonnu, jeb 15,8% mazāk nekā 2018. gadā. 79,4% šī apjoma sastādīja importa pārvadājumi (32,949 milj. tonnu), par 18,6% mazāk, nekā 2018. gadā. Lielāko daļu kravu plūsmas pa Latvijas dzelzceļu veido partneri no Krievijas – 70,4% pārvadājumu.

"Latvijas dzelzceļa" ienākumi šogad sarukuši tik lielā mērā, ka nesedz izdevumus. Tāpēc izņēmums finansiālā līdzsvara nodrošināšanas labad pieprasa piešķirt no valsts budžeta 25 milj. eiro. vēl 15,8 milj. eiro nepieciešami sabiedriskā transporta pakalpojumu izdevumu kompensācijai, informēja LDz.

"Latvijas dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieki – ceturtā daļa uzņēmuma personāla.

Koncernu veido seši meitasuzņēmumi: uzņēmums "LatRailNet" nosaka infrastruktūras ekspluatācijas maksu un sadala dzelzceļa jaudas; "LDZ Cargo" nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos kravu pārvadājumus, "LDZ infrastruktūra" nodarbojas ar infrastruktūras būvdarbiem un apkopi; "LDZ ritošā sastāva serviss" nodarbojas ar ritošā sastāva remontu un uzturēšanu, "LDZ apsardze" atbild par drošību, bet "LDZ loģistika" – par loģistiku.

19
Tagi:
tranzīts, Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Bez Krievijas kravām Latvijas dzelzceļš cieš zaudējumus
Valsts uzņēmumu valdes locekļu algas sasniegušas griestus
Kravu tranzīts caur Latviju krities vairāk nekā divkārt – un tās vēl nav krīzes beigas
Baltkrievijai parādījām vidējo pirkstu, KF ir savas ostas: Elksniņš par Latvijas tranzītu
Gāzes plīts, foto no arhīva

Kāpēc Latvijā būtiski kritušās gāzes un elektrības cenas

29
(atjaunots 22:12 04.06.2020)
Dabasgāzes un elektroenerģijas cenas sasniegušas rekordzemu līmeni. SPRK vadītājs Roberts Irklis paskaidroja, kādu iemeslu dēļ tā noticis.

RĪGA, 5. jūnijs — Sputnik. Pašlaik dažādu apstākļu dēļ Latvijā vērojamas rekordzemas dabasgāzes un elektroenerģijas cenas, intervijā TV3 pastāstīja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas priekšsēdētājs (SPRK) Rolands Irklis.

Viņš atzīmēja, ka koronavīrusa radītā krīze zināmā mērā ietekmējusi patēriņa apjomu, taču noteicošā loma patēriņa un cenu samazinājumam bijusi citiem faktoriem.

"Daļēji Covid-19 krīze ir ietekmējusi arī patēriņa apjomus, to mēs redzam attiecībā uz dabasgāzes patēriņu, gan attiecībā uz elektroenerģijas patēriņu.

Jāatzīst, šā gada pirmajā pusē patēriņu un cenas visvairāk ietekmējuši klimatiskie laikapstākļi. Mums bija silta ziema, kas nozīmē zemu dabasgāzes patēriņu," norādīja Irklis.

Viņš atzīmēja arī zemo elektroenerģijas patēriņu Skandināvijā, ar ko Baltijas valstis ir cieši saistītas.

"Dabasgāzes cenas ietekmē arī citi apstākļi, kā globālas norises, jo gāzes tirgus šobrīd faktiski ir globāls. Ietekmē arī Eiropas cenas, kas šobrīd ir rekordzemā līmenī," konstatēja SPRK priekšsēdētājs.

Savukārt jautājumā par elektroenerģijas cenām viņš skaidroja, ka zemās cenas attiecas uz lietotājiem, kuru līgumi piesaistīti vairumtirdzniecības biržas cenām.

Iepriekš vēstīts, ka pretēji opozīcijas ieteikumiem, valdība nav ieviesusi atvieglojumus komunālo pakalpojumu apmaksu, lai arī koronavīrusa krīzes rezultātā aizvien lielāks skaits cilvēku saskaras ar grūtībām un nevar segt tekošos izdevumus.

29
Tagi:
gāze, cenas, elektroenerģija, Latvija, koronavīruss
Pēc temata
Elektroenerģijas tirdzniecības jaunie noteikumi: kas tagad nemaksās OIK
Melu ziņa no premjera: OIK atcelšana nogremdēs "Latvenergo"
Igaunija sakarā ar krīzi samazinājusi iedzīvotājiem gāzes un elektroenerģijas cenas
Krievijas politiķis Aleksejs Puškovs, foto no arhīva

Krievijas politiķis prognozēja tālāko situāciju ASV

0
(atjaunots 15:21 06.06.2020)
Krievijas politiķis Aleksejs Puškovs uzskata, ka situācija stabilizēsies pirms prezidenta vēlēšanām.

RĪGA, 6. jūnijs — Sputnik. Krievijas Federācijas padomes Informācijas politikas un sadarbības ar medijiem komisijas vadītājs Aleksejs Puškovs novērtēja tālākās notikumu attīstības izredzes ASV, vēsta RIA Novosti.

Kopš maija beigām virknē lielāko pilsētu ASV notiek protesta akcijas un nekārtības, kas izcēlušās pēc afroamerikāņa Džordža Floida nāves aresta laikā. Viens no policistiem, kurš aizturēšanas laikā vairākas minūtes ar ceļgalu saspieda Floida plecu, apsūdzēts par slepkavību, trīs citi – par līdzdalību slepkavībā.

Intervijā "Parlamentskaja gazeta" senators norādīja, ka situācija stabilizēsies pirms prezidenta vēlēšanām. Tomēr šoreiz aizdomās turamos likumsargus neizdosies atbrīvot no atbildības par cilvēka nāvi, tiesas process būs stingrs un, domājams, demonstratīvs, uzskata politiķis.

"ASV etniskā "bumba" sprāgst regulāri. Tāpēc nedomāju, ka mēs stāvam uz amerikāņu sociālās revolūcijas sliekšņa. Manuprāt, protesti sāks noklust: marodierus pārvarēs, huligānus iesēdinās, un situācija kopumā stabilizēsies ilgi pirms 2020. gada prezidenta vēlēšanām," teica Puškovs.

Viņš piebilda, ka protestu radītais efekts varētu pazust jau līdz novembrim, tomēr tas diezin vai palīdzēs Savienotajām Valstīm izvairīties no rasu konfliktiem nākotnē.

0
Tagi:
politika, ASV, Krievija
Pēc temata
Polijas izdevums: ASV imidžs grūst acu priekšā
Diplomāts nosauca vārdus par Krievijas saikni ar protestiem ASV par viltus ziņām
"Domājams, krievi": uzlauzts ASV absolūtais ierocis
"Vājprāts": latviešus, kuri kļuva par grautiņu aculieciniekiem ASV, šokējusi "brīvība"