Rīgas brīvosta, foto no arhīva

Latvijas ostu kravu apgrozījums turpina kristies, Krievijas ostas Baltijas jūrā aug

36
(atjaunots 09:48 14.05.2020)
Naftas un ogļu pieprasījuma kritums, Krievijas kravu aiziešana, Covid-19 izplatība negatīvi ietekmēja Latvijas ostu kravu apgrozījumu.

RĪGA, 14. maijs – Sputnik. Trīs lielāko Latvijas ostu kravu apgrozījums janvārī-aprīlī turpināja kristies. Rīgas ostā iekraušana samazinājusies par 25,2%, Ventspils ostā – par 41%, Liepājas ostā – par 22,7%.

Rīga

Rīgas ostas kravu apgrozījums šī gada pirmajos četros mēnešos samazinājies par 25,2%, līdz 8,23 miljoniem tonnu, vēsta "RŽD Partner".

Četru mēnešu laikā ir apstrādāti 4,95 miljoni tonnu beramkravu (-28,5%). No tām ogles – 1,27 miljoni tonnu (-64,6%), koka paletes – 816 tūkstoši tonnu (+20,7%), labība – 670 tūkstoši tonnu (+26,3%), minerālmēslojumi – 470 tūkstoši tonnu (-19,2%), koka šķeldas – 460,9 tūkstoši tonnu (+14,8%), rūdas – 283,1 tūkstoši tonnu (+97,3%).

Apstrādāto ģenerālo kravu apjoms sastāda 2,33 miljonus tonnu (-17,4%). Tai skaitā preces konteineros – 1,52 miljoni tonnu (-6,8%), konteineri – 152 247 tūkstoši TEU (-5,6%), koksne – 582,4 tūkstoši tonnu (-33,9%).

Rīgas ostā apstrādāto lejamkravu skaits četros mēnešos sastādīja 946,8 tūkstošus tonnu (-25,1%), naftas produktu – 931,6 tūkstoši tonnu (-25,8%).

Ventspils

Ventspils ostas kravu apgrozījums 2020. gada janvārī-aprīlī krities par 41%, salīdzinot ar analoģisko periodu pērn, – līdz 4,75 miljoniem tonnu.

Saskaņā ar ostas administrācijas datiem, lejamkravu iekraušanas apjoms krities par 11% - līdz 3,04 miljoniem tonnu, gāžamkravu apjoms samazinājies vairāk nekā četras reizes – līdz 846 tūkstošiem tonnu, ģenerālo kravu apjoms pieaudzis par 2,6% - līdz 869 tūkstošiem tonnu.

Kuģu ienākšanas ostā skaits samazinājies par 17% un sastādīja 457 vienības, tai skaitā 126 tankkuģi.

Liepāja

Liepājas ostas kravu apgrozījums janvārī-aprīlī samazinājies par 22,7%, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo periodu – līdz 2,17 miljoniem tonnu, vēsta Portnews.

Tai skaitā labības iekraušanas apjomi samazinājušies par 2,2% - līdz 903,6 tūkstošiem tonnu, antracīta iekraušana samazinājusies piecas reizes – līdz 109,2 tūkstošiem tonnu, būvmateriālu iekraušana kritusies par 2,9% - līdz 271,9 tūkstošiem tonnu, naftas produktu iekraušana pieaugusi par 32,8% - līdz 166,7 tūkstošiem tonnu.

Pārvadāto Ro-Ro kravu skaits samazinājies par 13% - līdz 11 762 vienībām, ostas konteineru apgrozījums pieaudzis par 10% - līdz 1131 TEU.

Turpretim Baltijas jūras baseina Krievijas ostu kravu apgrozījums ir palielinājies par 3,3% - līdz 87,83 miljoniem tonnu. Sauso kravu iekraušana kritusies par 1,8% - līdz 35,18 miljoniem tonnu, lejamkravu – palielinājusies par 7% - līdz 52,65 miljoniem tonnu.

36
Tagi:
Krievija, Baltijas jūra, tranzīts, osta, Latvija
Pēc temata
Linkaits pastāstīja par Latvijas jauno ostu pārvaldes modeli: varasiestādes tās piesavinās
Lētāk stāvēt ostā, nekā vest naftu: Ventspils ostas kravu apgrozījums krities par 42%
Baltkrievijai parādījām vidējo pirkstu, KF ir savas ostas: Elksniņš par Latvijas tranzītu
Krievijas ogļu iekraušanas samazināšanās liks Rīgas ostai samazināt investīciju apjomu
Dzintars

"Dzintara" darbinieki pieprasa no uzņēmuma vairāk nekā 600 tūkstošus eiro

22
(atjaunots 20:47 04.06.2020)
Šonedēļ ieplānota "Dzintara" kreditoru sapulce, tomēr pandēmijas dēļ tā notiks rakstiskā režīmā, tāpēc bijušie darbinieki ir nobažījušies par to, ka viņu viedoklis netiks sadzirdēts.

RĪGA, 3. jūnijs — Sputnik. Kosmētikas ražotājs AS "Dzintars" palicis parādā saviem darbiniekiem 640 tūkstošus eiro, vēsta jauns.lv.

Divi simti datbinieku, kuri strādāja "Dzintara" fabrikā, palikuši ne tikai bez darba, bet arī bez algas. Daži nav saņēmuši atalgojumu par pusi mēneša, daži – par vairākiem mēnešiem. Dokumenti liecina, ka uzņēmumam jāizmaksā darbiniekiem 640 tūkstoši eiro un vairāk nekā 200 tūkstoši eiro – akcionāriem, kopējie maksātnespējas izdevumi pārsnieguši miljonu eiro.

Piektdien, 5. jūnijā ieplānota ieplānota "Dzintara" kreditoru sapulce tomēr ārkārtējās situācijas režīma apstākļos to nolemts organizēt rakstiskā formā. Tas pārsteidzis daudzus darbiniekus, jo viņi nevarēs paust savu viedokli sapulces gaitā.

Iepriekš uzņēmuma administrators Jānis Ozoliņš izstādīja pārdošanai fabrikai piederošās kosmētikas un parfimērijas ražošanas iekārtas. Kopumā tiks pardotas 749 vienības, to starpā – ražošanas iekārtas, transports, kā arī citi uzņēmuma īpašumi.

Visa īpašuma kopsumma tiek vērtēta aptuveni 534 300 eiro apmērā, neskaitot PVN.

Piedāvājumi iekārtu iegādei tiek pieņemti līdz 19. jūnijam, visi interesenti var tās apskatīt pirms iegādes.

22
Tagi:
Dzintars
Pēc temata
Stāsta beigas? "Dzintaru" pasludināja par maksātnespējīgu
Kas zināms par masveida kadru samazināšanu uzņēmumā "Dzintars"
"Dzintara" bankrots: vairāk nekā simt darbinieki vēl nav atraduši darbu
"Dzintars" atjauno divu veikalu darbu Rīgā
Jūrmala

Uzturēšanās atļauja apmaiņā pret mājokļa iegādi: vairums iedzīvotāju atbalsta programmu

30
(atjaunots 20:47 04.06.2020)
Lai arī premjers Kariņš uzskata, ka Uzturēšanās atļaujas piešķiršanas programma apmaiņā pret investīcijām ir izsmēlusi sevi, vairums Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka šī iespēja ir jāsaglabā.

RĪGA, 2. jūnijs – Sputnik. Atšķirībā no Latvijas premjera, gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju uzstājas par iespējas saglabāšanu saņemt Uzturēšanās atļauju apmaiņā pret mājokļa iegādi vai investīcijām. Šādi ir Kantar TNS aptaujas dati iedzīvotāju vidū vecumā no 18 līdz 60 gadiem, kurus publicēja TV3

Par esošās Uzturēšanās atļaujas programmas investoriem saglabāšanu izteicās 48% aptaujāto. Pret – mazāk nekā trešā daļa (32%). Vēl piektajai daļa respondentu (20%) nebija konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Jau marta sākumā premjerministrs Krišjānis Kariņš paziņoja, ka gribētāju skaits iegūt Uzturēšanās atļauju Latvijā apmaiņā pret investīcijām ir ievērojami sarucis un programma ir zaudējusi savu aktualitāti, tādēļ tā esot jālikvidē.

Ne visas valdības partijas atbalsta šādu viedokli, tādēļ ministrijā uzdots līdz jūnijam sagatavot piedāvājumus šīs programmas ierobežošanai.

30
Tagi:
aptauja, uzturēšanās atļauja
Pēc temata
Trīs pirkstu kombinācija: bez Krievijas pircējiem cieš nekustamo īpašumu tirgus
Uzturēšanās atļauja turpina strādāt: ārzemnieki ieguldījuši Latvijā 1,5 miljardus eiro
KF ĀM palīdzēs atgriezties Latvijā Krievijas pilsoņiem, kuriem šeit ir palikušas ģimenes
MiG-29SMT

Sīrija saņēmusi Krievijas iznīcinātāju MiG-29 otro partiju

0
(atjaunots 17:44 04.06.2020)
MiG-29 ir ceturtās paaudzes iznīcinātājs, paredzēts darbam pret visu tipu gaisa mērķiem vienkāršos un sarežģītos laikapstākļos, kā arī virszemes mērķu likvidācijai.

RĪGA, 4. jūnijs - Sputnik. Sīrijas armija saņēmusi no Krievijas pilnveidoto iznīcinātāju MiG-29 otro partiju, vēsta Krievjas vēstniecība Sīrijā savā lapā Twitter.

Lidmašīnas nodotas Sīrijai abu valstu militāri tehniskās sadarbības ietvaros, informēja diplomātiskā misija.

Diplomāti precizeja, ka Tuvo Austrumu valsts piloti jau sākuši lidojumus ar šiem iznīcinatājiem.

Laikā, kad Sīrijā sākās militārais konflikts, valsts Gaisa spēku bruņojumā bija vairāki desmiti MiG-29, to piegādes turpinājās kopš 80. gadu sāuma. Bez tam Krievijas Gaisa Kosmiskie spēki izmantoja vairākus MiG-29SMT operācijā pret teroristiem Arābu republikā.

MiG-29 ir ceturtās paaudzes iznīcinātājs. Tas paredzēts visu tipu gaisa mērķu likvidācijai ar vadāmo raķešu un borta lielgabala palīdzību vienkāršos un sarežģītos laikapstākļos, brīvā telpā un zemes fonā, arī traucējumu apstākļos, kā arī virszemes mērķu likvidācijai ar nevadāmiem lādiņiem vizuālas redzamības apstākļos.

MiG-29 pirmo reizi pacēlās gaisā 1977. gadā. Piecus gadus vēlāk to saņēma Bruņotie spēki, zināmu laiku tas bija Krievijas Gaisa kara spēku galvenais iznīcinātājs. Patlaban lielākā daļa šo lidmašīnu GKS aizvietota pret jaunāka tipa mašīnām.

0
Tagi:
Sīrija, Krievija
Pēc temata
Nevajag kļūt nekaunīgiem: Krievijas Su-35 sastapušas ASV spiegu pēc visiem noteikumiem
Krievijas GKS iznīcinātāji un trieciennieki sacensībās "Aviadarts"
MiG-31 maksimālā ātrumā un augstumā: pārtveršana stratosfērā
Kādiem nolūkiem Krievijai tālā darbības rādiusa raķešu bumbvedēji Tu-22M3