Graudi, foto no arhīva

"Krīze mūs neiznīcinās": zemniekiem rit sējas laiks ārkārtējās situācijas režīmā

18
(atjaunots 12:26 21.04.2020)
Šogad uz laukiem izgājuši arī pilsētnieki, kuri atgriezās dzimtajos ciemos ārkārtējās situācijas periodā; ko zemnieki domā par gaidāmo krīzi.

RĪGA, 21. aprīlis – Sputnik. Latvijā pilnā sparā rit sējas laiks. Zemniekiem ir daudz darāmā, dažas saimniecības aicina arī sezonas strādniekus. Šogad uz laukiem palīdz strādāt arī pilsētnieki, kuri atgriezušies dzimtajos ciematos uz ārkārtējās situācijas laiku, vēsta TV3.

Limbažu novadā sējas laiks šogad sācies par aptuveni divām nedēļām agrāk, nekā parasti. Lauki ir sausi, zemnieki var mierīgi sākt pavasara darbus.

"Tūjsmuiža" saimniecībā šobrīd stāda kviešus. Speciāla tehnika ļauj iesēt 450 sēklas vienā kvadrātmetrā un pareizi sadalīt nepieciešamo minerālmēslojumu daudzumu.

Sākumā stāda kviešus, pēc tam miežus, bet pēcāk, kad kļūs pavisam silts, kukurūzu. Ārkārtējās situācijas dēļ mājās no mācībām atgriezušies bērni, tādēļ darbaroku saimniecībā pagaidām pietiek. Regulāri tiek saņemti zvani no cilvēkiem, kuri meklē darbu, taču šogad saimnieki ir spiesti viņiem atteikt, jo lielākā daļa darbu jau ir paveikta.

Par koronavīrusu un krīzi lauku iedzīvotāji cenšas nedomāt, lai gan piena cena, salīdzinot ar janvāri, jau ir kritusies par pusotru centu litrā un turpina samazināties, savukārt graudaugu cenas šobrīd neviens nespēj prognozēt.

"Mums jau nav īsti variantu. Mums jau ir jāsaimnieko tālāk. Mums ir jāstrādā katru dienu, mēs nevaram mēnesi aiziet pašizolācijā. Ja mēs tagad pavasara darbus nedarīsim, neapsēsim, pie lopiem uz fermu neaiziesim, tas jau – mēs jau ļoti ātri to rezultātu jutīsim.

Mēs esam pārvarējuši jau divas krīzes. Es nedomāju ka šī būs tā, kas mūs sagraus vai iznīcinās," saka "Tūjsmuiža" īpašniece Kristīne Mauliņa.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, neraugoties uz to, ka ekonomisti sauc lauksaimniecību kā vienu no tām nozarēm, kuras mazāk par citām cietīs no krīzes, valdība jau ir rezervējusi 45 miljonus eiro zemnieku un pārtikas rūpniecības atbalstam, turklāt palīdzības piešķišanas kritēriji nebūs tik bargi, kā tas dīkstāves pabalstu gadījumā.

18
Tagi:
krīze, lauksaimniecība, koronavīruss, Latvija
Pēc temata
Ekonomists: Baltijas valdībām ir jāatbalsta reālais bizness, bankas savu nopelnīs
Dzimtajā Latvijā ieslēgtu bezdarbnieku pūļi: pie kā koronavīruss novedīs valsti
Eiropa un ASV gatavojas bada dumpjiem
Ekonomists: pēc diviem mēnešiem Latvijas ekonomika var sabrukt
Dzintars

"Dzintara" darbinieki pieprasa no uzņēmuma vairāk nekā 600 tūkstošus eiro

22
(atjaunots 20:47 04.06.2020)
Šonedēļ ieplānota "Dzintara" kreditoru sapulce, tomēr pandēmijas dēļ tā notiks rakstiskā režīmā, tāpēc bijušie darbinieki ir nobažījušies par to, ka viņu viedoklis netiks sadzirdēts.

RĪGA, 3. jūnijs — Sputnik. Kosmētikas ražotājs AS "Dzintars" palicis parādā saviem darbiniekiem 640 tūkstošus eiro, vēsta jauns.lv.

Divi simti datbinieku, kuri strādāja "Dzintara" fabrikā, palikuši ne tikai bez darba, bet arī bez algas. Daži nav saņēmuši atalgojumu par pusi mēneša, daži – par vairākiem mēnešiem. Dokumenti liecina, ka uzņēmumam jāizmaksā darbiniekiem 640 tūkstoši eiro un vairāk nekā 200 tūkstoši eiro – akcionāriem, kopējie maksātnespējas izdevumi pārsnieguši miljonu eiro.

Piektdien, 5. jūnijā ieplānota ieplānota "Dzintara" kreditoru sapulce tomēr ārkārtējās situācijas režīma apstākļos to nolemts organizēt rakstiskā formā. Tas pārsteidzis daudzus darbiniekus, jo viņi nevarēs paust savu viedokli sapulces gaitā.

Iepriekš uzņēmuma administrators Jānis Ozoliņš izstādīja pārdošanai fabrikai piederošās kosmētikas un parfimērijas ražošanas iekārtas. Kopumā tiks pardotas 749 vienības, to starpā – ražošanas iekārtas, transports, kā arī citi uzņēmuma īpašumi.

Visa īpašuma kopsumma tiek vērtēta aptuveni 534 300 eiro apmērā, neskaitot PVN.

Piedāvājumi iekārtu iegādei tiek pieņemti līdz 19. jūnijam, visi interesenti var tās apskatīt pirms iegādes.

22
Tagi:
Dzintars
Pēc temata
Stāsta beigas? "Dzintaru" pasludināja par maksātnespējīgu
Kas zināms par masveida kadru samazināšanu uzņēmumā "Dzintars"
"Dzintara" bankrots: vairāk nekā simt darbinieki vēl nav atraduši darbu
"Dzintars" atjauno divu veikalu darbu Rīgā
Jūrmala

Uzturēšanās atļauja apmaiņā pret mājokļa iegādi: vairums iedzīvotāju atbalsta programmu

30
(atjaunots 20:47 04.06.2020)
Lai arī premjers Kariņš uzskata, ka Uzturēšanās atļaujas piešķiršanas programma apmaiņā pret investīcijām ir izsmēlusi sevi, vairums Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka šī iespēja ir jāsaglabā.

RĪGA, 2. jūnijs – Sputnik. Atšķirībā no Latvijas premjera, gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju uzstājas par iespējas saglabāšanu saņemt Uzturēšanās atļauju apmaiņā pret mājokļa iegādi vai investīcijām. Šādi ir Kantar TNS aptaujas dati iedzīvotāju vidū vecumā no 18 līdz 60 gadiem, kurus publicēja TV3

Par esošās Uzturēšanās atļaujas programmas investoriem saglabāšanu izteicās 48% aptaujāto. Pret – mazāk nekā trešā daļa (32%). Vēl piektajai daļa respondentu (20%) nebija konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Jau marta sākumā premjerministrs Krišjānis Kariņš paziņoja, ka gribētāju skaits iegūt Uzturēšanās atļauju Latvijā apmaiņā pret investīcijām ir ievērojami sarucis un programma ir zaudējusi savu aktualitāti, tādēļ tā esot jālikvidē.

Ne visas valdības partijas atbalsta šādu viedokli, tādēļ ministrijā uzdots līdz jūnijam sagatavot piedāvājumus šīs programmas ierobežošanai.

30
Tagi:
aptauja, uzturēšanās atļauja
Pēc temata
Trīs pirkstu kombinācija: bez Krievijas pircējiem cieš nekustamo īpašumu tirgus
Uzturēšanās atļauja turpina strādāt: ārzemnieki ieguldījuši Latvijā 1,5 miljardus eiro
KF ĀM palīdzēs atgriezties Latvijā Krievijas pilsoņiem, kuriem šeit ir palikušas ģimenes
MiG-29SMT

Sīrija saņēmusi Krievijas iznīcinātāju MiG-29 otro partiju

0
(atjaunots 17:44 04.06.2020)
MiG-29 ir ceturtās paaudzes iznīcinātājs, paredzēts darbam pret visu tipu gaisa mērķiem vienkāršos un sarežģītos laikapstākļos, kā arī virszemes mērķu likvidācijai.

RĪGA, 4. jūnijs - Sputnik. Sīrijas armija saņēmusi no Krievijas pilnveidoto iznīcinātāju MiG-29 otro partiju, vēsta Krievjas vēstniecība Sīrijā savā lapā Twitter.

Lidmašīnas nodotas Sīrijai abu valstu militāri tehniskās sadarbības ietvaros, informēja diplomātiskā misija.

Diplomāti precizeja, ka Tuvo Austrumu valsts piloti jau sākuši lidojumus ar šiem iznīcinatājiem.

Laikā, kad Sīrijā sākās militārais konflikts, valsts Gaisa spēku bruņojumā bija vairāki desmiti MiG-29, to piegādes turpinājās kopš 80. gadu sāuma. Bez tam Krievijas Gaisa Kosmiskie spēki izmantoja vairākus MiG-29SMT operācijā pret teroristiem Arābu republikā.

MiG-29 ir ceturtās paaudzes iznīcinātājs. Tas paredzēts visu tipu gaisa mērķu likvidācijai ar vadāmo raķešu un borta lielgabala palīdzību vienkāršos un sarežģītos laikapstākļos, brīvā telpā un zemes fonā, arī traucējumu apstākļos, kā arī virszemes mērķu likvidācijai ar nevadāmiem lādiņiem vizuālas redzamības apstākļos.

MiG-29 pirmo reizi pacēlās gaisā 1977. gadā. Piecus gadus vēlāk to saņēma Bruņotie spēki, zināmu laiku tas bija Krievijas Gaisa kara spēku galvenais iznīcinātājs. Patlaban lielākā daļa šo lidmašīnu GKS aizvietota pret jaunāka tipa mašīnām.

0
Tagi:
Sīrija, Krievija
Pēc temata
Nevajag kļūt nekaunīgiem: Krievijas Su-35 sastapušas ASV spiegu pēc visiem noteikumiem
Krievijas GKS iznīcinātāji un trieciennieki sacensībās "Aviadarts"
MiG-31 maksimālā ātrumā un augstumā: pārtveršana stratosfērā
Kādiem nolūkiem Krievijai tālā darbības rādiusa raķešu bumbvedēji Tu-22M3