Iela Varšavas centrā, foto no arhīva

Bloomberg pastāstīja par triecienu Polijas ekonomikai saistībā ar ukraiņu aizbraukšanu

77
(atjaunots 16:16 28.03.2020)
Šobrīd Polijas iekšējās robežas ir slēgtas koronavīrusa pandēmijas dēļ. Ārzemnieki steigšus brauc prom uz savām valstīm.

RĪGA, 28. marts – Sputnik. Eiropas Savienības robežu slēgšana koronavīrusa dēļ var sagraut vienu no Polijas ekonomikas nozarēm, raksta aģentūra Bloomberg.

Raksta autors atzīmē, ka runa ir par būvniecības sektoru, kurā nodarbināti 40 tūkstoši cilvēku un kurš ražo 8% no Polijas IKP. Patlaban tas ir saskāries ar "bezprecedenta problēmu" ukraiņu darbaspēka dēļ. Koronavīrusa pandēmijas dēļ ukraiņi pakāpeniski brauc prom no Polijas uz dzimteni, savukārt citi strādnieki nevar iekļūt Polijā.

Šobrīd Polijas varasiestādes izstrādā ekonomikas stimulēšanas pasākumu kompleksu, lai izvairītos no recesijas un saglabātu darbavietas, savukārt celtniecības lobijs lūdz mīkstināt ierastos nosacījumus un īslaicīgi atcelt dažus nodokļus un nodevas.

Šobrīd republikā darbojas stingra karantīna, robežas ir slēgtas. Lai vismaz kaut kā mīkstinātu koronavīrusa sekas, Polijas varasiestādes pagarinājušas darba vīzas ārzemniekiem, kuri joprojām turpina palikt valstī.

Pēc Polijas būvniecības nozares pārstāvju sacītā, kuras apjomi vērtējami 200 miljardos zlotu (vairāk nekā 44 miljardi eiro), šobrīd no Polijas ir aizbraukuši aptuveni 20% ukraiņu, kuri strādāja šajā sektorā, un viņi neatgriezīsies līdz brīdim, kamēr netiks atvērtas robežas, un tas varētu aizņemt vairākus mēnešus. Saskaņā ar atsevišķiem aprēķiniem, līdz pandēmijai Polijā strādāja divi miljoni Ukrainas pilsoņu. Turklāt arvien vairāk strādnieku ņem slimības lapas.

Šobrīd daudziem būvlaukumiem draud slēgšana, jo dažiem strādniekiem tiek atklāts koronavīruss, savukārt viņu kolēģiem nākas doties obligātā 14 dienu karantīnā.

Bloomberg raksta, ka šobrīd Polija atrodas vien gaidāmās saslimšanas karstākā punkta priekšvakarā, un ja epidēmija tajā noritēs pēc dažu Rietumeiropas valstu parauga, biznesam nāksies saskarties ar ļoti nopietnām problēmām.

Pasaules Veselības organizācija 11. martā pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē ir inficējušies jau vairāk nekā 605 tūkstoši cilvēku, vairāk nekā 27 tūkstoši ir miruši.

77
Tagi:
viesstrādnieki, Ukraina, Polija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (521)
Pēc temata
Kā izdzīvot Latvijai koronavīrusa epidēmijas apstākļos? Solīto miljardu nav
Cietīs visi, bet ir bijis sliktāk: eirodeputāta "iedrošinošā" prognoze par Covid-19
Miljoni uz ielas: ASV pārņēmis rekordliels bezdarba līmenis
Pasaules ekonomiku sagaida trīs ļoti smagi mēneši, brīdina analītiķis
Dzintars

"Dzintara" darbinieki pieprasa no uzņēmuma vairāk nekā 600 tūkstošus eiro

14
(atjaunots 08:22 03.06.2020)
Šonedēļ ieplānota "Dzintara" kreditoru sapulce, tomēr pandēmijas dēļ tā notiks rakstiskā režīmā, tāpēc bijušie darbinieki ir nobažījušies par to, ka viņu viedoklis netiks sadzirdēts.

RĪGA, 3. jūnijs — Sputnik. Kosmētikas ražotājs AS "Dzintars" palicis parādā saviem darbiniekiem 640 tūkstošus eiro, vēsta jauns.lv.

Divi simti datbinieku, kuri strādāja "Dzintara" fabrikā, palikuši ne tikai bez darba, bet arī bez algas. Daži nav saņēmuši atalgojumu par pusi mēneša, daži – par vairākiem mēnešiem. Dokumenti liecina, ka uzņēmumam jāizmaksā darbiniekiem 640 tūkstoši eiro un vairāk nekā 200 tūkstoši eiro – akcionāriem, kopējie maksātnespējas izdevumi pārsnieguši miljonu eiro.

Piektdien, 5. jūnijā ieplānota ieplānota "Dzintara" kreditoru sapulce tomēr ārkārtējās situācijas režīma apstākļos to nolemts organizēt rakstiskā formā. Tas pārsteidzis daudzus darbiniekus, jo viņi nevarēs paust savu viedokli sapulces gaitā.

Iepriekš uzņēmuma administrators Jānis Ozoliņš izstādīja pārdošanai fabrikai piederošās kosmētikas un parfimērijas ražošanas iekārtas. Kopumā tiks pardotas 749 vienības, to starpā – ražošanas iekārtas, transports, kā arī citi uzņēmuma īpašumi.

Visa īpašuma kopsumma tiek vērtēta aptuveni 534 300 eiro apmērā, neskaitot PVN.

Piedāvājumi iekārtu iegādei tiek pieņemti līdz 19. jūnijam, visi interesenti var tās apskatīt pirms iegādes.

14
Tagi:
Dzintars
Pēc temata
Stāsta beigas? "Dzintaru" pasludināja par maksātnespējīgu
Kas zināms par masveida kadru samazināšanu uzņēmumā "Dzintars"
"Dzintara" bankrots: vairāk nekā simt darbinieki vēl nav atraduši darbu
"Dzintars" atjauno divu veikalu darbu Rīgā
Jūrmala

Uzturēšanās atļauja apmaiņā pret mājokļa iegādi: vairums iedzīvotāju atbalsta programmu

22
(atjaunots 17:18 02.06.2020)
Lai arī premjers Kariņš uzskata, ka Uzturēšanās atļaujas piešķiršanas programma apmaiņā pret investīcijām ir izsmēlusi sevi, vairums Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka šī iespēja ir jāsaglabā.

RĪGA, 2. jūnijs – Sputnik. Atšķirībā no Latvijas premjera, gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju uzstājas par iespējas saglabāšanu saņemt Uzturēšanās atļauju apmaiņā pret mājokļa iegādi vai investīcijām. Šādi ir Kantar TNS aptaujas dati iedzīvotāju vidū vecumā no 18 līdz 60 gadiem, kurus publicēja TV3

Par esošās Uzturēšanās atļaujas programmas investoriem saglabāšanu izteicās 48% aptaujāto. Pret – mazāk nekā trešā daļa (32%). Vēl piektajai daļa respondentu (20%) nebija konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Jau marta sākumā premjerministrs Krišjānis Kariņš paziņoja, ka gribētāju skaits iegūt Uzturēšanās atļauju Latvijā apmaiņā pret investīcijām ir ievērojami sarucis un programma ir zaudējusi savu aktualitāti, tādēļ tā esot jālikvidē.

Ne visas valdības partijas atbalsta šādu viedokli, tādēļ ministrijā uzdots līdz jūnijam sagatavot piedāvājumus šīs programmas ierobežošanai.

22
Tagi:
aptauja, uzturēšanās atļauja
Pēc temata
Trīs pirkstu kombinācija: bez Krievijas pircējiem cieš nekustamo īpašumu tirgus
Uzturēšanās atļauja turpina strādāt: ārzemnieki ieguldījuši Latvijā 1,5 miljardus eiro
KF ĀM palīdzēs atgriezties Latvijā Krievijas pilsoņiem, kuriem šeit ir palikušas ģimenes

Kas jauns kosmosā? Fantastiskas zvaigžņu ziņas fotogrāfijās

0
(atjaunots 14:10 03.06.2020)
 • Jupitera dienvidu puslode
 • Astronauti Duglass Hērlijs un Roberts Benkens kosmosa kuģī Crew Dragon
 • Kravas kuģa Cygnus atiešana no Starptautiskās kosmosa stacijas
 • Zvaigžņu mirdzums melno debesu fonā
 • Saulriets no Starptautiskās kosmosa stacijas borta
 • Isikkula ezers līdz ar to ieskaujošajām Tjaņšaņa ziemeļu grēdām, Kirgīzija
 • Spirālveida galaktikas NGC 5426 un NGC 5427
 • Zeme no Starptautiskās kosmosa stacijas borta
 • Spirālveida galaktika NGC 4100
 • Vedēja sistēmas AB attēls ar apļveida disku
 • Kanādiešu manipulators Space Station Robotic Manipulator System (SSRMS)
 • Kosmiskā krēsla no Starptautiskās kosmosa stacijas borta
Uz Zemes turpinās cīņa ar Covid-19 pandēmiju, un visi gaida ziņas, tomēr šis un tas jauns notiek arī kosmosā.

Skaistākie kadri mūsu fotogrāfiju izlasē palīdzēs jums uz kādu brīdi piemirst problēmas uz Zemes.

Paskatieties, kā izskatās pundurgalaktika KK 246, pazīstama arī kā ESO 461−036, kā kosmosā strādā kanādiešu manipulators Space Station Robotic Manipulator System, kā izskatās Isikkula ezers no orbītas un daudz kas cits interesants.

0