Finanšu analītiķis Dmitrijs Golubovskis , foto no arhīva

"Tas ir uz ilgu laiku". Analītiķis novērtēja naftas cenu krituma sekas

67
(atjaunots 17:00 11.03.2020)
Finanšu analītiķis Dmitrijs Golubovskis paskaidroja, ar ko ir saistīts katastrofiskais pasaules naftas cenu kritums, un atzina, ka pagaidām neredz pamatu optimismam.

RĪGA, 11. marts – Sputnik. Pirms pāris dienām naftas cenas nokrita gandrīz par trešdaļu. "Brent" naftas barels cenā samazinājās līdz 31,38 dolāriem, WTI – līdz 27,9 dolāriem. Otrdien nafta nedaudz koriģējās plusa virzienā: "Brent" tirgo par aptuveni 35,7 dolāriem par barelu, WTI – 32,5 dolāri.

Diemžēl, pesimisms šajā situācija ir pamatots, paziņoja Sputnik Latvija finanšu analītiķis Dmitrijs Golubovskis.

"Situācija pasaulē tiešam neizskatās ļoti optimistiska, atšķirībā no visiem iepriekšējiem gadiem, un ne tik daudz koronavīrusa un ar to saistīto baiļu dēļ, cik naftas pieprasījuma krituma dēļ. Tā kā visi ir iebiedēti, samazinājusies starptautiskā tirdzniecība un tūrisms, krities – ļoti stipri – arī degvielas patēriņš. Pasaulē ir atcelts daudz reisu, lidmašīnas sākušas daudz mazāk lidot un banāli mazāk sadedzina petroleju. Naftas reālais pieprasījums pasaulē ir ievērojami samazinājies – ar to arī ir saistīts esošais naftas cenu kritums," paskaidroja Golubovskis.

Pēc analītiķa sacītā, ražotājiem atliek vai nu meklēt dziļākus kompromisus, vai lauzt esošās vienošanās un pāriet pie cenu kara, kad katrs cenšas noturēt savu tirgus daļu saasinātās konkurences situācijā.

"Ja pērnā gada beigās izdevās vienoties par kvotu samazināšanu, tad šoreiz vienošanās izgāzās, turklāt to izdarīja abas puses, lai gan pastāv tieksme tajā vainot tikai un vienīgi Krieviju. Patiesībā Krievija bija ar mieru samazināt ieguvi līdz 600 tūkstošiem barelu diennaktī, taču Saūda Arābija pieprasīja vai nu 1,5 miljonu, vai neko, paziņojot, ka pusmēriem nav jēgas," pastāstīja Golubovskis.

Viņš atzīmēja, ka, lai arī vienošanās netika panākta, pārrunas noritēja mierīgi. "Taču Rijāda atbildēja uz situāciju ar strauju naftas cenu pazemināšanu, piešķirot, starp citu, lielākās atlaides Eiropas patērētājiem. To var vērtēt kā pieteikšanos Krievijas noieta tirgum," uzsvēra eksperts.

Golubovskis uzskata, ka uzsāktais karš par naftas tirgu ilgs ilgāku laiku.

"Bijušie draugi, kā tas parasti notiek, pārtop visnežēlīgākajos pretiniekos. Sagrautā vienošanās no jauna netiks noslēgta. Situācija paliks nepatīkama. Naftas cenas 40 dolāru apmērā par barelu un zemāk – tas ir uz ilgu laiku. Situācija ilgs tik ilgi, cik slānekļa kompānijām pietiks spēka to paciest," nobeigumā sacīja analītiķis.

OPEC un vairāku organizācijā nesastāvošo organizāciju vienošanās (OPEC+) par naftas ieguves samazināšanu darbojas kopš 2017. gada sākuma. To vairākas reizes ir pagarinājuši, savukārt tās nosacījumi tik mainīti. Sestajā martā puses nespēja vienoties nedz par ieguves samazināšanas darījuma parametru izmaiņām, nedz par tā pagarināšanu.

67
Tagi:
cenas, nafta, OPEC
Pēc temata
Bloomberg: Rijāda palielinās naftas ieguves apjomus pēc OPEC neveiksmīgās apspriedes
"Tirgū līs asinis": pasaules mediji stāsta par naftas cenu krišanos
Saūda Arābija un Krievija nežēlīgi aizvainoja naftas ekspertus
Premjerministrs Krišjānis Kariņš, foto no arhīva

Var atjaunot dīkstāves pabalstus: Kariņš ir apmierināts ar situāciju Latvijas ekonomikā

7
(atjaunots 16:44 21.10.2020)
Valdība izskata visus atbalsta pasākumus, kuri varētu noderēt situācijas ar koronavīrusu valstī pasliktināšanās gadījumā, atzīmēja premjerministrs Krišjānis Kariņš.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Premjerministrs Krišjānis Kariņš LTV "Rīta panorāmas" ēterā paziņoja, ka dīkstāves pabalsti varētu tikt atgriezti, ja ekonomikā Covid-19 uzliesmojumu dēļ sāksies strauja lejupslīde, raksta jauns.lv.

Viņš uzsvēra, ka valdība ir gatava sniegt atbalstu, ja tas būs nepieciešams. Situācijas pasliktināšanās gadījumā valdība būs spiesta pastiprināt ierobežojumus, kuri tā vai savādāk radīs negatīvu ietekmi uz ekonomiku.

Kariņš norādīja uz "pārsteidzošo dzīvotspēju" un "veselīgām tendencēm" Latvijas ekonomikā, īpaši viņš atzīmēja samazinājušos bezdarbnieku skaitu valstī.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) pieprasīja uzņēmējiem atgriezt dīkstāves pabalstus, kas tika izmaksāti kļūdas pēc. VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme toreiz paziņoja, ka VID bija pretimnākošs un ļoti steidzās uzsākt izmaksas, tādēļ arī kļuva iespējamas kļūdas.

Tāpat viņa uzsvēra, ka situācijas atkārtošanās gadījumā visi darba mīnusi tiks ņemti vērā un šāda lietu kārtība vairs nenotiks. Tostarp Jaunzeme paziņoja, ka VID vairs neizrādīs tik lielu uzticību uzņēmējiem, un izmaksas notiks daudz vēlāk, nekā tas notika iepriekšējā reizē.

Savukārt tiesību aizstāve Elizabete Krivcova atzīmēja, ka šāds lēmums ir nelikumīgs, jo, saskaņā ar tiesiskās paļāvības principu, privātpersonai ir tiesības paļauties uz valsts iestādes lēmumiem.

7
Tagi:
koronavīruss, pabalsts, Latvija, Krišjānis Kariņš
Pēc temata
Lielākā daļa dīkstāves pabalsta saņēmēju neatgriezīsies darbā
Stingra režīma palīdzība. Dīkstāves pabalstus Latvijā iedeva cietumiem
Tev nepienākas, neesi kārtīgi ēdis! Kā Latvijā dala pabalstus
Bijušo politiķu pabalstiem aiziet vairāk naudas, nekā sociālajiem pabalstiem
Pasažieri lidostā Rīga, foto no arhīva

Kad atjaunosies pasažieru plūsma: Rīgas lidosta sniedz prognozes

17
(atjaunots 12:26 20.10.2020)
Kad Rīgas lidostas vadība plāno palielināt apgrozījumu, kā palīdz nomniekiem, kuri saskārušies ar grūtībām, kāpēc lidosta līdz šim nav saņēmusi naudu, ko valdība tai piešķīra pavasarī.

RĪGA, 20. oktobris — Sputnik. Pašreizējās prognozes liecina, ka pasažieru plūsma aviācijā, kam būtisku kaitējumu nodarīja Covid-19 pandēmija, var atjaunoties no 2024. gada, vēsta TV3.

"Prognozes patlaban nav pārāk spīdošas attiecībā uz pasažieru pārvadājumiem. Ja gada sākumā, pavasarī, vēl bija prognozes, ka tāda pakāpeniska atjaunošanās notiks un apmēram no nākamā gada viss varētu atjaunoties, tad šā brīža prognozes saka, ka atjaunošanās tieši pasažieru pārvadājumos varētu notikt 2024. gadā," atzina lidostas "Rīga" valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa.

Viņa pastāstīja, ka pašreizējos apstākļos lidosta iegulda lielākus līdzekļus kravu pārvadājumu un biznesa aviācijas attīstīšanā ar mērķi pievilināt jaunus kravu pārvadātājus un audzēt apgrozījumu. Kravas perons ir ļoti moderns, ar pazemes degvielas hidrantiem, kas ļauj ātrāk apkalpot lidmašīnas, un tas var pieņemt vislielākos – F un E klases – gaisa kuģus, kam iepriekš kapacitātes nebija.

Tomēr viņa konstatēja, ka pašreizējais brīdis nav labvēlīgs jaunu pasažieru pārvadātāju piesaistīšanai epidemioloģiskās situācijas un karantīnas prasību dēļ. Nozare gaida, kad valsts atbalstīs industriju un radīs risinājumu Covid-19 testiem kombinācijā ar pašizolāciju, lai padarītu regulējumu elastīgāku. Pēc viņas domām, vislabāk būtu, ja visā Eiropas Savienībā būtu vienota pieeja šim jautājumam, kas palīdzētu industrijai ātrāk atgūties.

Lidosta Rīga, foto no arhīva
© Sputnik / Sergey Melkonov Sergey Melkonov

Patlaban lidosta izdzīvo, pateicoties pērnajai peļņai. Finansējumu, ko valsts pavasarī piešķīra  lidostai, tā vēl nav saņēmusi – šim nolūkam nepieciešams Eiropas Komisijas saskaņojums, un jāpierāda, ka piešķirtais finansējums tiks atdots piecu gadu laikā. Patlaban izraudzīts viens no scenārijiem, ko plānots iesniegt EK šajā nedēļā. Pie tam EK pagājušajā nedēļā arī mainījusi regulējumu, iekļaujot izmaiņas saistībā ar 100% valsts kapitālsabiedrībām, tātad ir cerības panākt pozitīvu risinājumu. Odiņa pauda cerību, ka attiecīgo jautājumu izdosies nokārtot līdz gada beigām.

Viņa pastāstīja, ka lidostā ir 62 nomnieki, no kuriem 28 strādā terminālī, pārējie – ārpus termināļa, lidostas teritorijā. Visvairāk cietuši ir terminālī strādājošie, tostarp trīs uzņēmumi jau pametuši lidostu, vēl pieci pārdomā šo jautājumu. Lidosta samazina nomas maksu nomniekiem, kam apgrozījums krities par 30%.

17
Tagi:
koronavīruss, lidosta Rīga, pasažieru pārvadājumi
Pēc temata
Lidostas "Rīga" pasažieru plūsma pieaug: kad atlaistos sāks pieņemt atpakaļ
Neļauj vīrusam ceļot: Rīgas lidosta atsāk darbu

Trīskāršs trieciens pandēmijai: Krievijā sāk testēt trešo vakcīnu pret koronavīrusu

0
(atjaunots 20:14 21.10.2020)
Krievijā sākušies trešās vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumi, kuru izveidoja M. Čumakova vārdā nosauktajā centrā. Tās radītāji cer, ka decembrī Veselības ministrija piereģistrēs jauno preparātu un līdz gada beigām sāksies tā masveida ražošana.

Iepriekš valsts reģistrāciju izgāja arī vakcīna, kuru izstrādāja Novosibirskas zinātniskais centra "Vektor". Tāpat noslēgumam tuvojas pasaulē pirmās vakcīnas "Sputnik V" izmēģināšana. Šobrīd notiek trešais Krievijas preparāta testēšanas posms ārzemēs, no tā iznākuma būs atkarīgas vakcīnas perspektīvas starptautiskajā tirgū.

0
Tagi:
vakcīna, Krievija
Pēc temata
Jauns izrāviens: Krievijā piereģistrēta otrā vakcīna pret Covid-19
Krievijas vakcīna pret Covid-19 var parādīties NVS
Pussimts valstu apspriež ar Krieviju vakcīnas pret Covid-19 piegādes