Dana Reizniece-Ozola

Lembergs: pret mani ieviesa sankcijas Danas Reiznieces-Ozolas dēļ

147
(atjaunots 00:27 20.12.2019)
ASV apsūdzēja Ventspils mēru Aivaru Lembergu centienos ietekmēt valdību, taču vienīgā viņa partijas pārstāve Ministru kabinetā bija Dana Reizniece-Ozola.

RĪGA, 17. decembris – Sputnik. Ventspils mērs Aivars Lembergs atbildēja uz Saeimas deputātes Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) aicinājumu radio Baltkom ēterā.

Šonedēļ Reizniece-Ozola aicināja Lembergu, pret kuru ASV ieviesa sankcijas, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), Ventspils un visas valsts interesēs aiziet no politikas.

"Pašpasludinātajai tiesiskuma koalīcijai" Lembergs ir kļuvis par "ļaunuma centru", politisko apvienību ZZS valdošās partijas cenšas parādīt kā marginālu politisko spēku, dēvē to par "Kremļa roku" un "oligarha kabatas partiju", paziņoja viņa.

"Ja tā turpināsies, iegrimsim pašu radītā muklājā un zaudēsim vēlētāju uzticību. Ne tikai Saeimā nonāksim "mūžīgajā opozīcijā", bet arī pašvaldībās zaudēsim atbalstu. (…) Šīs ir tās krustceles, kur LZS jāiet pa labi – visiem redzamā, citā virzienā - jau bez Aivara Lemberga," uzskata Reizniece-Ozola.

Lembergs atgādināja, ka Reizniece-Ozola sākumā tika ievēlēta Saeimā partijas "Latvijai un Ventspilij" sarakstā, kuru viņš vada, un pārstāvēja šo partiju Māra Kučinska (ZZS) Ministru kabinetā. (Pagājušajā rudenī viņa izstājās no partijas un iestājās Latvijas Zemnieku savienībā).

ASV Valsts departamenta paziņojumā teikts, ka Lembergs izmantojis savu ietekmi uz politisko partiju līderiem, lai virzītu "savu cilvēkus" amatiem valdībā un traucētu ar viņu saistītiem cilvēkiem ieņemt augstus posteņus. Taču, kā atgādinājis radio ēterā Lembergs, vienīgais partijas "Latvijai un Ventspilij" pārstāvis valdībā bija Reizniece-Ozola, kura tagad aicina viņu mest politiku pie malas.

"Man nav tiesību uz aizstāvību, jo tamdēļ Latvijas likumdošanā ir jālegalizē un jāadaptē ASV lēmums. Taču man šādas tiesības nav dotas. Un runājot par Reiznieci-Ozolu… Viņa bija manis vadītajā partijā, vairākas reizes viņu ievēlēja parlamentā, viņa divas reizes ir bijusi ministre. Amerikāņi kritizē mani par to, ka es lieku savus cilvēkus valdībā. Taču vienīgais cilvēks no mūsu partijas valdībā ir Dana Reizniece-Ozola. Iznāk, ka viņas dēļ pret mani piemērojuši sankcijas. Tādēļ, pirms kliegt uz visu pasauli, ka es esmu noziedznieks, viņai būtu jāpaskatās uz sankciju iemeslu," pateica viņš.

Reizniece-Ozola paziņoja radio Baltkom ēterā, ka viņu vada tikai un vienīgi valsts intereses.

"Šis bija ļoti asprātīgs Lemberga komentārs. Taču šeit īsti nav vietas jokiem. Jā, es patiešām sāku ar šo politisko spēku, pateicoties tam es spēju aktīvi strādāt. Taču ikviens, kurš mani pazīst, var pateikt, ka savus lēmumus es pieņemu neatkarīgi, valsts interesēs," uzsvēra viņa.

ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) sankciju sarakstos 9. decembrī uz tā dēvētā Magņitska likuma pamata iekļāva virkni personu un organizāciju Eiropā, Āzijā un Latīņamerikā, tostarp Lembergu un četrus ar viņu saistītos uzņēmumus: Ventspils brīvostu, Ventspils Attīstības aģentūru, Biznesa Attīstības asociāciju un Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju.

Šī iemesla dēļ valdība iniciēja grozījumus par Ventspils un Rīgas ostas pāreju valsts pārziņā, savukārt pašvaldību izvirzītie ostu valdes locekļi amatus zaudēs.

147
Pēc temata
Atstumto mēru tandēms: vai Ušakovs un Lembergs apvienosies vēlēšanās Rīgā
Baltijas valstu antirekords: Amerikas žurnāls nosauca pasaules ietekmīgākās valstis
Ventspils osta 8. janvārī varētu apturēt darbu: kravu īpašniekiem iesaka neriskēt
Ušakovs: Latvijai draud smagākā krīze kopš 1991. gada
 Latvijas dzelzceļš, foto no arhīva

Bez kravām viņu darbs nav vajadzīgs: Latvijas dzelzceļš atlaidis 1000 darbiniekus

18
(atjaunots 11:05 05.06.2020)
Latvijas dzelzceļš jau atlaidis 1000 darbinieku, līdz gada beigām plānots atlaist vēl vismaz 500 cilvēkus – kravu apgrozījuma lejupslīdes apstākļos viņu darbs izrādījies nevajadzīgs.

RĪGA, 5. jūnijs — Sputnik. VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) šogad darbinieku skaitu jau samazinājis par aptuveni 1000 cilvēkiem, pastāstīja uzņēmuma pārstāve Ella Pētermane, vēsta Diena.

Darbinieku skaita optimizācija skārusi visus reģionus, kuros atrodas LDz struktūras, lielākajā mērā - Rīgas, Pierīgas un Latgales reģionu.

Darba attiecības tiek pārtrauktas ar administrācijas un tehniskajiem darbiniekiem, kuru funkcijas pārklājas, vai arī kuri vairs nav vajadzīgi kravu apjoma lejupslīdes dēļ.

Darbinieku skaita samazināšana notiek atbilstoši gada sākumā pieņemtajam valdes lēmumam, kas paredz 2020. gadā darba attiecības pārtraukt ar aptuveni 1500 darbiniekiem. Izmaiņas šajā plānā pagaidām nav paredzētas.

Iepriekš vēstīts, ka LDz apgrozījums pērn krities par 7,5% salīdzinājumā ar 2018. gadu un sasniedzis 337,645 milj. eiro. Koncerna zaudējumi sasniedza 9,328 milj. eiro, salīdzinājumā ar peļņu 14,408 milj. eiro apmēra gadu iepriekš. Pērn pa dzelzceļu pārvadāti 41,49 milj. tonnu kravu, par 7,77 milj. tonnu, jeb 15,8% mazāk nekā 2018. gadā. 79,4% šī apjoma sastādīja importa pārvadājumi (32,949 milj. tonnu), par 18,6% mazāk, nekā 2018. gadā. Lielāko daļu kravu plūsmas pa Latvijas dzelzceļu veido partneri no Krievijas – 70,4% pārvadājumu.

"Latvijas dzelzceļa" ienākumi šogad sarukuši tik lielā mērā, ka nesedz izdevumus. Tāpēc izņēmums finansiālā līdzsvara nodrošināšanas labad pieprasa piešķirt no valsts budžeta 25 milj. eiro. vēl 15,8 milj. eiro nepieciešami sabiedriskā transporta pakalpojumu izdevumu kompensācijai, informēja LDz.

"Latvijas dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieki – ceturtā daļa uzņēmuma personāla.

Koncernu veido seši meitasuzņēmumi: uzņēmums "LatRailNet" nosaka infrastruktūras ekspluatācijas maksu un sadala dzelzceļa jaudas; "LDZ Cargo" nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos kravu pārvadājumus, "LDZ infrastruktūra" nodarbojas ar infrastruktūras būvdarbiem un apkopi; "LDZ ritošā sastāva serviss" nodarbojas ar ritošā sastāva remontu un uzturēšanu, "LDZ apsardze" atbild par drošību, bet "LDZ loģistika" – par loģistiku.

18
Tagi:
tranzīts, Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Bez Krievijas kravām Latvijas dzelzceļš cieš zaudējumus
Valsts uzņēmumu valdes locekļu algas sasniegušas griestus
Kravu tranzīts caur Latviju krities vairāk nekā divkārt – un tās vēl nav krīzes beigas
Baltkrievijai parādījām vidējo pirkstu, KF ir savas ostas: Elksniņš par Latvijas tranzītu
Gāzes plīts, foto no arhīva

Kāpēc Latvijā būtiski kritušās gāzes un elektrības cenas

26
(atjaunots 22:12 04.06.2020)
Dabasgāzes un elektroenerģijas cenas sasniegušas rekordzemu līmeni. SPRK vadītājs Roberts Irklis paskaidroja, kādu iemeslu dēļ tā noticis.

RĪGA, 5. jūnijs — Sputnik. Pašlaik dažādu apstākļu dēļ Latvijā vērojamas rekordzemas dabasgāzes un elektroenerģijas cenas, intervijā TV3 pastāstīja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas priekšsēdētājs (SPRK) Rolands Irklis.

Viņš atzīmēja, ka koronavīrusa radītā krīze zināmā mērā ietekmējusi patēriņa apjomu, taču noteicošā loma patēriņa un cenu samazinājumam bijusi citiem faktoriem.

"Daļēji Covid-19 krīze ir ietekmējusi arī patēriņa apjomus, to mēs redzam attiecībā uz dabasgāzes patēriņu, gan attiecībā uz elektroenerģijas patēriņu.

Jāatzīst, šā gada pirmajā pusē patēriņu un cenas visvairāk ietekmējuši klimatiskie laikapstākļi. Mums bija silta ziema, kas nozīmē zemu dabasgāzes patēriņu," norādīja Irklis.

Viņš atzīmēja arī zemo elektroenerģijas patēriņu Skandināvijā, ar ko Baltijas valstis ir cieši saistītas.

"Dabasgāzes cenas ietekmē arī citi apstākļi, kā globālas norises, jo gāzes tirgus šobrīd faktiski ir globāls. Ietekmē arī Eiropas cenas, kas šobrīd ir rekordzemā līmenī," konstatēja SPRK priekšsēdētājs.

Savukārt jautājumā par elektroenerģijas cenām viņš skaidroja, ka zemās cenas attiecas uz lietotājiem, kuru līgumi piesaistīti vairumtirdzniecības biržas cenām.

Iepriekš vēstīts, ka pretēji opozīcijas ieteikumiem, valdība nav ieviesusi atvieglojumus komunālo pakalpojumu apmaksu, lai arī koronavīrusa krīzes rezultātā aizvien lielāks skaits cilvēku saskaras ar grūtībām un nevar segt tekošos izdevumus.

26
Tagi:
gāze, cenas, elektroenerģija, Latvija, koronavīruss
Pēc temata
Elektroenerģijas tirdzniecības jaunie noteikumi: kas tagad nemaksās OIK
Melu ziņa no premjera: OIK atcelšana nogremdēs "Latvenergo"
Igaunija sakarā ar krīzi samazinājusi iedzīvotājiem gāzes un elektroenerģijas cenas
Rīgas mikroautobuss. Foto no arhīva

Lai patiešām būtu komfortabli: atceltas atlaides visiem Rīgas mikroautobusiem

0
(atjaunots 13:09 06.06.2020)
Iepriekš "Rīgas mikroautobusu satiksme" bija astoņi maršruta autobusi ar atlaidēm, tagad nebūs neviena. Tas viss – tikai pasažieru komforta labad, apgalvo uzņēmums.

RĪGA, 6. jūnijs – Sputnik. Atlaides brauciena maksai tiks atceltas visos "Rīgas mikroautobusu satiksme" (RMS) maršrutos, informēja Rīgas domes Satiksmes departaments, vēsta Press.lv.

Brauciena maksas atlaides tiks saglabātas tikai I un II grupas invalīdiem.

Iepriekš atlaides bija pieejamas astoņos mikrotautobusu maršrutos.

Uzņēmums paskaidroja, ka pārvietošanās ar mikroautobusiem ir augsta servisa pakalpojums un uzņēmums jau vairākkārt atcēlis atlaides dažos maršrutos.

Tas veikts, lai cilvēki, kuri maksā pilnu brauciena maksu, patiešām varētu ērti pārvietoties pa pilsētu, skaidroja RMS.

Mikroautobusu pārvadājumi Rīgā bija pārtraukti, ņemot vērā Covid-19 pandēmiju, un vēl līdz šim nav atsākti.

No 27. marta tika atceltas atlaides Rīgas pašvaldības transportā, ņemot vērā koronavīrusa pandēmiju. No 1. jūnija daļa atlaižu atjaunojās. Piemēram, nestrādājošie pensionāri, kuru dzīvesvieta reģistrēta Rīgā, var izmantot bezmaksas braucienus tikai darba dienās no pl. 10:00 līdz 15:00.

0
Tagi:
Rīgas dome, sabiedriskais transports
Pēc temata
"Rīgas satiksme": vienādojums, kur visi ir nezināmie
Sēdi mājās: Rīgā slēgti maršruta autobusu reisi
Kurš būs ieguvējs sakarā ar atvieglojumu atcelšanu minibusos un cik Rīga ietaupīs
Rīgas dome pastāstīja, kad atjaunosies atlaides pensionāriem sabiedriskajā transportā