Mediķu protesta akcija pie Saeimas, foto no arhīva

Valdība jauna, bet problēmas vecās: iedzīvotāji nav apmierināti ar nodokļu izlietošanu

18
(atjaunots 18:45 18.11.2019)
Pēdējā gada laikā Latvijā nomainījusies gan valdība, gan Saeima, taču mainījies arī iedzīvotāju skaits, kuri uzskata, ka nodokļi izlietoti pareizi.

RĪGA, 19. novembris — Sputnik. Nopietni atjaunojusies gan Saeima, gan valdošā koalīcija, taču pēdējā gada laikā būtiski pieaudzis cilvēku skaits, kuri negatīvi vērtē budžeta sadalījumu. Par to liecina pētījumu centra SKDS aptauja.

Tās rezultātus savā lapā Twitter publicēja centra direktors Arnis Kaktiņš.

"Jautājumā par to, vai Latvijā tiek pareizi izlietoti iekasētie nodokļi, kopš pagājušā gada īpaša progresa nav," konstatēja Kaktiņš.

Salīdzinājumā ar pērno gadu, no 15% līdz 14% sarucis iedzīvotāju skaits, kuri pozitīvi vērtēja budžeta sadali. Savukārt no 74% līdz 75% pieaudzis respondentu skaits, kuri pilnībā vai daļēji nepiekrīt apgalvojumam, ka nodokļi izlietoti pareizi.

"Taču jāievēro, ka tagad mums ir gan jauna Saeima, gan valdība," Kaktiņš piebilda.

Ceturtdien, 14. novembrī, pēc divas dienas ilgām debatēm Saeima pieņēma 2020. gada budžetu. valdošās koalīcijas partijas ierobežoja uzstāšanās laiku debatēs līdz vienai minūtei, tāpēc opozīcija protestēja – tā bija spiesta pamest sēžu zāli un balsošanā nepiedalījās.

18
Pēc temata
Latvijai no nabadzības ārā netikt: tiesībsargs novērtējis budžetu
Bez opozīcijas dalības: Saeima pieņēma budžetu
Pilnmēness budžets: kā deputāti "gaudoja uz Mēnesi"
Latvijas ārsti atraduši naudu budžetā savu algu palielinājumam