Valsts ieņēmumu dienesta automobilis. Foto no arhīva

Nodokļi žņaudz: Valsts ieņēmumu dienests ķēries pie firmas "Skrīveru saldumi"

841
(atjaunots 00:33 27.06.2019)
Valsts ieņēmumu dienests piemērojis nodrošinājuma procedūru uzņēmumam "Skrīveru saldumi", kura nodokļu parāds sasniedzis 75 374 eiro.

RĪGA, 27. jūnijs — Sputnik. Uzņēmums "Skrīveru saldumi", kas pazīstams ar savām slavenajām konfektēm "Gotiņa", pakļauts VID nodrošinājuma procedūrai: kompānijai aizliegts reģistrēt, pārjaunot vai grozīt komercķīlas, liecina "Lursoft" informācija, vēsta portāls Jauns.lv.

Nodrošinājumu uzņēmumam piemērojusi VID Nodokļu parādu piedziņas pārvalde, tas reģistrēts 25. jūnijā. Firmas.lv dati liecina, ka "Skrīveru saldumiem" šogad 7. jūnijā bija nodokļu parāds 75 374 eiro apmērā.

Iepriekšējā finanšu gadā (no 2017. gada 1. jūnija līdz 2018. gada 31. maijam) uzņēmums strādāja ar 2,459 miljonu eiro apgrozījumu – par 2,7% vairāk nekā gadu iepriekš, taču cieta zaudējumus 169 517 eiro apmērā pretstatā.

Uzņēmuma ieņēmumi no konfekšu realizācijas Latvijā pagājušajā finanšu gadā sasniedza 2,268 milj. eiro – par 1,3% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt ieņēmumi no konfekšu realizācijas citās Eiropas Savienības valstīs un eksportā veidoja 177 637 eiro – 2,3 reizes vairāk nekā gadu iepriekš.

Uzņēmums "Skrīveru saldumi" dibināts 2006. gadā, tā pamatkapitāls – 2828 eiro. Uzņēmuma īpašnieki ir trīs privātpersonas, lielākā daļa kapitāla pieder Ivetai Stalidzānei (40,59%).

Je suis Skrīveru saldumi

Lai arī nodrošinājuma procedūra neliecina par uzņēmuma krahu, tas drīzāk ir profilaktisks pasākums, daži sociālo tīklu lietotāji jau reaģēja visai asi.

​"Je suis Skrīveru saldumi," uzrakstīja Uldis Kairis un papildināja publikāciju ar tēmturiem #rokasnostnogotiņām un #VID

""Skrīveru saldumi" (ļoti garšīgi, starp citu)- nākamais Latvijas nodokļu sistēmas, VID represiju un OIK sloga upuris?! Jeb/un traucējošs konkurents ārzemju lielražotājiem?! Rezumē: Latvijas varas elite dara visu, lai iznīcinātu ražotnes Latvijā," secināja komentētājs ar lietotājvārdu cilveks444.

Atgādināsim, ka nesenajā intervijā VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme pastāstīja par četriem prioritārajiem virzieniem iestādes darbībā un atzīmēja, ka galvenais ir ienākumu palielināšana budžetā.

Viņa pieminēja arī nodrošinājuma procedūru.

"Likuma garās rokas neizbēgamība lielā mērā ir atkarīga no tā, cik ātri mēs atnākam, cik ātri šis audits tiek veikts un cik ātri izdodas veikt piedziņu. Tagad VID arī ir pilnvaras uzlikt nodrošinājumu pirms audita veikšanas. Nevienam jau nav noslēpums, ka bieži vien audits vēl nebija beidzies, kad firma jau tika likvidēta un visi bija pazuduši. Tagad tā vairs nav. Metodes ir mainītas un arī tādēļ ir labāki rezultāti," teica Ieva Jaunzeme.

Nodokļi nogalina biznesu

VID darbība, kā arī Latvijas kopējā nodokļu politika pret mazo biznesu pēdējā laikā ir uzmanības centrā. Piemēram, pēc masveida veikalu, restorānu un kafejnīcu slēgšanas Rīgas centrā VID darbības metodes tika asi kritizētas.

Viens no skandalozākajiem gadījumiem bija restorāna Kinfield slēgšana, kura saimniece vērsās pie uzņēmējiem ar lūgumu neklusēt un pastāstīt par savu pieredzi saziņā ar VID. 

Atgādināsim, ka restorāna Kinfield saimniece Kristīne Rožkalne sāka atklātu mutisku strīdu ar VID vadību, kad tika bloķēts bankas konts, kā rezultātā viņa bija spiesta slēgt restorānu.

Šis stāsts pamudinājis Rožkalni uzsākt akciju: ar Facebook starpniecību viņa aicināja apvienoties visus uzņēmējus, kuri cietuši VID darbību rezultātā.

"Aicinu visus, kas ir gana drosmīgs, rakstīt uz norādīto e-pastu, stāstot savu sarunas pieredzi ar VID. Ideāli, ja tas būs ar jūsu vārdu, bet var arī anonīmi," uzrunāja visus slēgtā restorāna "Kinfield" īpašniece.

Tāpat viņa aicināja sadarboties juristus un advokātus, kuri sekoja līdzi šim stāstam un nepalika vienaldzīgi.

Pēc šī aicinājuma Rožkalnes e-pastā sāka birt dažādi stāsti, ko viņa publicē restorāna Kinfield lapā Facebook.

841
Pēc temata
"Lai tauta tiktu sadzirdēta": restorāna īpašniece atvērusi "sūdzību e-pastu" par VID
Liepiņa: VID vadītāja paņēmusi rokās beisbola nūju
VID sola šogad nepiespriest sodu par nodokļu nenomaksāšanu
Restorāni atkal lūdz VID žēlastību
VID piemēros jaunus sodus par pārkāpumiem nodokļu jomā
Kafejnīca

Latvijā aug bezdarbs, bet varasiestādes dzen postā kafejnīcas: tūrisma nozare bailēs trīc

26
(atjaunots 15:27 11.07.2020)
Jaunu pasākumu ieviešanu, kuri ierobežo sabiedriskās ēdināšanas iestāžu darbu Latvijā, tūrisma nozare uztvēra vairāk nekā nepriecīgi, gaidot jaunus triecienus.

RĪGA, 11. jūlijs – Sputnik. Piektdien, 10. jūlijā, Ministru kabinets pieņēma lēmumu par sabiedriskās ēdināšanas iestāžu darba laika saīsināšanu ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību un novērst jaunus saslimšanas uzliesmojumus.

Kultūras, sporta, izklaides iestāžu, tai skaitā diskotēku, sabiedriskās ēdināšanas iestāžu un baznīcu darba laiks nedrīkst sākties agrāk par plkst. 6:00 un beigties vēlāk par plkst. 0:00, kinoseansi ārpustelpās var turpināties līdz plkst. 2:00.

Turklāt, saskaņā ar jaunajiem noteikumiem, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem ir jāizvieto informācija par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu, kuri vienlaikus drīkst atrasties iestādē, apmeklētājiem redzamā vietā (pie ieejas un pie kases).

Tāpat līdz 1. septembrim plānots pagarināt ierobežojumus cilvēku skaitam, kuri drīkst vienlaikus atrasties sabiedriskās ēdināšanas iestādēs. Pie viena galdiņa iestādē varēs sēdēt ne vairāk par četriem cilvēkiem, ja viņi nav vienas mājsaimniecības locekļi, savukārt terasē – ne vairāk par 8 cilvēkiem.

Veselības ministrijas vadītāja Ilze Viņķele skaidroja šādus ierobežojumus ar to, ka, saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) iegūto informāciju, viens no kontaktēšanas veidiem, kura rezultātā notiek inficēšanās, ir izklaides pasākumi, privāti pasākumi un sabiedriskās ēdināšanas vietas – bāri, kafejnīcas un klubi, vēsta Rus.lsm.lv.

Tūrisms šokā

Taču Rīgas Tūrisma attīstības biroju Viņķeles skaidrojumi nemierina.

Biroja valdes priekšsēdētājs Jānis Jenzis uzsver, ka katram ierobežojumam būs ekonomiskas sekas. Šajā gadījumā – klientu skaita un apgrozījuma kritums.

Tikmēr Latvijā šobrīd tiek fiksēts augstākais bezdarba līmenis Eiropas Savienībā, atzīmē Jenzis.

Pašos restorānos pret ierobežojumiem attiecās mierīgāk. Restorāna "Buržujs" vadītājs Gaitis Burba pastāstīja, ka jaunajiem ierobežojumiem nebūtu īpaši jāietekmē bizness, jo normāla viesu komplektācija restorānā ir 2-4 cilvēki. Vai līdz 8 cilvēkiem, ja ņem vērā terasi.

26
Tagi:
tūrisms, bezdarbs
Pēc temata
Trīs mēnešu laikā bezdarbnieku skaits Latvijā pieaudzis par 22 tūkstošiem
Cilvēki izvēlēsies pabalstu: fermeri neatradīs strādniekus septembrī par 800 eiro
Cilvēki aizbrauc no Rīgas, lai dzīvotu un strādātu
Arodbiedrības: pēc robežu atvēršanas desmitiem tūkstošu cilvēku var pamest valsti
Aivars Lembergs

Lauzt ir vieglāk nekā celt: Lembergs pastāstīja, Latvija iznīcina Ventspils ostu

102
(atjaunots 10:24 11.07.2020)
Labā ziņa ir tāda, ka Latvijas varasiestādes nepalūdza amerikāņiem nomest kodolbumbu uz Ventspili, taču ir acīmredzami, ka valsts arī bez tā iznīcina ostu un pilsētu, paziņoja Aivars Lembergs.

RĪGA, 11. jūlijs – Sputnik. Satiksmes ministrs Tālis Linkaits un tranzīta nozares pārstāvji tikšanās laikā Ventspilī apsprieda jauno Latvijas ostu pārvaldes stratēģiju. Linkaits aicināja trīs lielāko Latvijas ostu pārstāvjus strādāt pie jaunām sadarbības idejām un tranzīta pakalpojumu kvalitātes celšanas.

Ar savām darbībām Latvijas valsts iznīcina Ventspils ostu kopā ar pilsētu, paziņoja Sputnik Latvija bijušais Ventspils Brīvostas priekšsēdētājs, Ventspils mērs Aivars Lembergs.

"Sankcijas un absolūtais juceklis radīja apstākļus, kad klienti nesaprot, ar ko viņiem būs jākārto darīšanas un kas viņus sagaida, vai ar ostu vispār var noslēgt līgumus. Tie klienti, kuri varēja aiziet no Ventspils ostas, aizgāja uzreiz," konstatēja Lembergs.

Pēc viņa sacītā, šāda ir ostas īpašnieka – Latvijas valsts – mērķtiecīgā politika.

"Šajās darbībās nav nekādas loģikas, izņemot politisko – sodīt Ventspils iedzīvotājus par to, ka viņi nebalso par valdošo koalīciju, sodīt mani kā politiķi, kurš atrodas opozīcijā. Latvijas varasiestādes iznīcina ostu un Ventspils pilsētu – tas ir nepieļaujami, bet tas ir fakts. Ir arī labā ziņa – viņi nepalūdza amerikāņiem nomest kodolbumbu uz pilsētu," ironiski atzīmēja Lembergs.

Visas Latvijas varasiestāžu darbības ar sankcijām un pārvaldes izmaiņām ievieš nervozitāti un neizpratni – kas būs rīt, uzsvēra Ventspils mērs.

"Turklāt tas notiek ne tikai attiecībā uz Ventspils ostu, bet arī Rīgas un Liepājas ostām. Ir iedragāta visa Latvijas tranzīta nozare, tai skaitā dzelzceļš. Kā saka, lauzt ir vieglāk nekā celt," atgādināja krievu teicienu Lembergs.

ASV Finanšu ministrija pērnā gada decembrī iekļāva sankciju sarakstā Lembergu un četrus ar viņu saistītus uzņēmumus, tai skaitā Ventspils ostu. Nākamajā dienā Lembergs pameta ostas valdi, paziņojot, ka nevēlas traucēt tās darbam. Taču Latvijas valdība paziņoja par nepieciešamību pārvest Ventspils ostu valsts kontrolē, kā arī Rīgas ostu. Saeima operatīvi atbalstīja grozījumus, kuri ļāva veikt reorganizāciju ostu valdes struktūrā.

Uzreiz pēc nacionalizācijas Ventspils osta tika izslēgta no sankciju saraksta. Pēc 2020. gada pirmā ceturkšņa datiem, kravu iekraušana Ventspils ostā kritusies par 41%, salīdzinot ar pērnā gada pirmo ceturksni.

Лембергс рассказал, как власти Латвии уничтожают порт Вентспилса
102
Tagi:
osta, ventspils, Aivars Lembergs
Pēc temata
Bijušais premjers par sankcijām pret Lembergu: kauns par Latviju
Sprūds pastāstīja, kādēļ Latvija joprojām dzīvo Padomju Savienībā
Tikai Latvijas pilsonis, vēlams – Lembergs: rīdzinieki par ideālu mēru
RĪGA

Skaisti un droši: Latvija pievērsusies tūristiem no Somijas

0
(atjaunots 17:46 13.07.2020)
Latvijas piedāvātās tūrisma iespējas tiks reklamētas arī Norvēģijā, Vācijā un kaimiņos – Lietuvā un Igaunijā.

RĪGA, 13. jūlijs — Sputnik. Pirms 2021. gada tūrisma sezonas ieplānoti mārketinga pasākumi tūristu piesaistīšanai no Somijas, jo šī valsts ir Latvijas uzmanības centrā, raksta Tvnet.lv, atsaucoties uz Ekonomikas ministriju.

No 26. jūnija darbu sākusi jaunā prāmju līnija Helsinki-Rīga, tāpēc Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra organizē mārketinga pasākumus Somijā ar mērķi popularizēt Latviju kā pievilcīgu un drošu mērķi tūristiem.

Ar prāmja Silja Serenade pirmo reisu 27. jūnijā no Helsinkiem RĪgā ieradās 1500 tūristi, kā arī somu mediju pārstāvji. Igauņu prāmju operators Tallink Group apstiprina, ka biļešu pārdošana norit labi, tāpēc reisi pagarināti līdz augusta beigām, lai arī sākotnēji bija plānots, ka prāmis kursēs līdz 16. augustam.

Ekonomikas ministrija informēja, ka augusta beigās Latvijā plānota populāra somu televīzijas šova uzņemšana. Šova auditorija aptver aptuveni miljonu cilvēku. Sadarbībā ar somu partmeriem tiek organizēti pasākumi biznesa tūrisma veicināšanai, plānots seminārs ar aviokompāniju Finnair un citi pasākumi.

0
Tagi:
tūrisms, Latvija
Pēc temata
Valda bezcerība: Latvijas tūrisma bizness sūdzas Eiropas Komisijā
Trīskārša kontrole: informācija iedzīvotājiem, kuri vēlas apmeklēt Spāniju
Gardēžu svētki: Rīgas restorānu nedēļa izvedīs no komas tūrisma industriju
Krievijas vilcieni pēc nedēļas var atsākt kustību caur Lietuvas teritoriju