Latvijas VID ēka

Bagātnieki pret pašu gribu: VID nodokļu aprēķina sistēmā atrasta kārtējā kļūda

94
(atjaunots 11:58 25.03.2019)
Šoreiz nepareizi aprēķināti autortiesību honorāru saņēmēju ienākumi; Valsts ieņēmumu dienestā atzīst, ka vienkārši nepietika laika nodokļu reformas ieviešanai.

RĪGA, 25. marts – Sputnik. Kopš jaunu nodokļu piemērošanas noteikumu stāšanās spēkā Valsts ieņēmumu dienesta sistēmā turpina parādīties jaunas kļūdas: šoreiz par "viltus bagātniekiem" kļuvuši acīmredzami nelielu algu saņēmēji. VID vadība atzīst –ideāli sagatavoties nodokļu reformas ieviešanai nepietika laika, vēsta kanāls LNT.

Marta sākumā, kad sākās nodokļu deklarāciju iesniegšanas bums, Māris Puķītis arī nolēma noskaidrot, vai viņš nav valstij palicis kaut ko parādā. Taču viņu gaidīja liels pārsteigums, jo VID elektroniskās deklarēšanas sistēmā viņš ieraudzīja paziņojumu, ka deklarāciju viņš varēs iesniegt tikai aprīlī, jo viņa gada ienākumi pārsniedz 55 tūkstošus eiro. Pats Puķītis lieliski zina savu ienākumu apmēru, un nekad savā algas lapā viņš nav redzējis šādu skaitli – četrarpus tūkstošus eiro mēnesī.

"Sāku sākumā domāt, man vienīgie ienākumi bijuši tikai izdevniecībā "Rīgas viļņi", neko neesmu pārdevis, ne īpašumus, ne transportlīdzekļus, ne zeltu.

Man ienākumi nav slikti, bet diemžēl šāda summa man nav ne pirms, ne pēc nodokļiem. Biju visai pārsteigts, zvanīju uz ieņēmumu dienestu," - pastāstīja Puķītis.

Elektroniskās sarakstes gaitā noskaidrojās, ka dienests padarījis viņu par "viltus bagātnieku" kļūdas dēļ sistēmā. VID apstiprināja, ka šādu ienākumu viņam neesot.

Puķītis ir pārliecināts, ka nav normāli tas, ka šādas situācijas rodas, jo Valsts ieņēmumu dienestam kā valsts iestādei ir jāsniedz korekta un precīza informācija.

Tādā pašā situācijā nonākuši arī citi iedzīvotāji – saskaņā ar VID informāciju, par "viltus bagātniekiem" kļuvuši lielākoties radošu profesiju pārstāvji.

"Nodokļu reformas rezultātā pamainījām algoritmus, rezultātā daži uz papīra kļuva bagātāki, nē, precīzāk, dators viņus atpazina kā bagātākus, pēc vienas pazīmes, visbiežāk tās varētu būt žurnālista autoratlīdzības," - paskaidroja Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

Viņa neuzskata, ka citi nodokļu aprēķini arī varētu būt kļūdaini – citu līdzīgu problēmu sistēmā nav. Jaunzeme atzīst, ka problēmu būtu bijis mazāk, ja dienestam būtu devuši vairāk laika sagatavoties tiek vērienīgai nodokļu reformai.

"Katru reizi, veicot kādas izmaiņas, ir jābūt pietiekamam laikam ieviešanai un šajā gadījumā arī tas, ko man kolēģi saka – mēs saņēmām informāciju arī no ienākumu izmaksātājiem diemžēl ne vienmēr laikā. Un mēs paguvām burtiski pašās februāra beigās salikt sistēmu kopā," - paziņoja VID vadītāja.

Pēc viņas sacītā, ja dienestam dotu, piemēram, gadu izmaiņu ieviešanai, sistēmas kvalitāte būtu daudz augstāka, taču šādas iespējas nebija.

Kā jau stāstīja Sputnik Latvija, tūkstošiem Latvijas pensionāru izveidojās nodokļu parādi.

94
Pēc temata
Bijušais finanšu ministrs: nodokļus labāk neaiztikt – netraciniet cilvēkus
Iedzīvotāji aizvien biežāk pieprasa pārmaksātos nodokļus: izmaksu summa ir trīskāršojusies
Kam nāksies patukšot kabatas: 2019. gadā Latvijā palielināsies vairāki nodokļi
Latvijā turpina samazināties nodokļu maksātāju-juridisko personu skaits
Dzintars

"Dzintara" darbinieki pieprasa no uzņēmuma vairāk nekā 600 tūkstošus eiro

22
(atjaunots 20:47 04.06.2020)
Šonedēļ ieplānota "Dzintara" kreditoru sapulce, tomēr pandēmijas dēļ tā notiks rakstiskā režīmā, tāpēc bijušie darbinieki ir nobažījušies par to, ka viņu viedoklis netiks sadzirdēts.

RĪGA, 3. jūnijs — Sputnik. Kosmētikas ražotājs AS "Dzintars" palicis parādā saviem darbiniekiem 640 tūkstošus eiro, vēsta jauns.lv.

Divi simti datbinieku, kuri strādāja "Dzintara" fabrikā, palikuši ne tikai bez darba, bet arī bez algas. Daži nav saņēmuši atalgojumu par pusi mēneša, daži – par vairākiem mēnešiem. Dokumenti liecina, ka uzņēmumam jāizmaksā darbiniekiem 640 tūkstoši eiro un vairāk nekā 200 tūkstoši eiro – akcionāriem, kopējie maksātnespējas izdevumi pārsnieguši miljonu eiro.

Piektdien, 5. jūnijā ieplānota ieplānota "Dzintara" kreditoru sapulce tomēr ārkārtējās situācijas režīma apstākļos to nolemts organizēt rakstiskā formā. Tas pārsteidzis daudzus darbiniekus, jo viņi nevarēs paust savu viedokli sapulces gaitā.

Iepriekš uzņēmuma administrators Jānis Ozoliņš izstādīja pārdošanai fabrikai piederošās kosmētikas un parfimērijas ražošanas iekārtas. Kopumā tiks pardotas 749 vienības, to starpā – ražošanas iekārtas, transports, kā arī citi uzņēmuma īpašumi.

Visa īpašuma kopsumma tiek vērtēta aptuveni 534 300 eiro apmērā, neskaitot PVN.

Piedāvājumi iekārtu iegādei tiek pieņemti līdz 19. jūnijam, visi interesenti var tās apskatīt pirms iegādes.

22
Tagi:
Dzintars
Pēc temata
Stāsta beigas? "Dzintaru" pasludināja par maksātnespējīgu
Kas zināms par masveida kadru samazināšanu uzņēmumā "Dzintars"
"Dzintara" bankrots: vairāk nekā simt darbinieki vēl nav atraduši darbu
"Dzintars" atjauno divu veikalu darbu Rīgā
Jūrmala

Uzturēšanās atļauja apmaiņā pret mājokļa iegādi: vairums iedzīvotāju atbalsta programmu

30
(atjaunots 20:47 04.06.2020)
Lai arī premjers Kariņš uzskata, ka Uzturēšanās atļaujas piešķiršanas programma apmaiņā pret investīcijām ir izsmēlusi sevi, vairums Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka šī iespēja ir jāsaglabā.

RĪGA, 2. jūnijs – Sputnik. Atšķirībā no Latvijas premjera, gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju uzstājas par iespējas saglabāšanu saņemt Uzturēšanās atļauju apmaiņā pret mājokļa iegādi vai investīcijām. Šādi ir Kantar TNS aptaujas dati iedzīvotāju vidū vecumā no 18 līdz 60 gadiem, kurus publicēja TV3

Par esošās Uzturēšanās atļaujas programmas investoriem saglabāšanu izteicās 48% aptaujāto. Pret – mazāk nekā trešā daļa (32%). Vēl piektajai daļa respondentu (20%) nebija konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Jau marta sākumā premjerministrs Krišjānis Kariņš paziņoja, ka gribētāju skaits iegūt Uzturēšanās atļauju Latvijā apmaiņā pret investīcijām ir ievērojami sarucis un programma ir zaudējusi savu aktualitāti, tādēļ tā esot jālikvidē.

Ne visas valdības partijas atbalsta šādu viedokli, tādēļ ministrijā uzdots līdz jūnijam sagatavot piedāvājumus šīs programmas ierobežošanai.

30
Tagi:
aptauja, uzturēšanās atļauja
Pēc temata
Trīs pirkstu kombinācija: bez Krievijas pircējiem cieš nekustamo īpašumu tirgus
Uzturēšanās atļauja turpina strādāt: ārzemnieki ieguldījuši Latvijā 1,5 miljardus eiro
KF ĀM palīdzēs atgriezties Latvijā Krievijas pilsoņiem, kuriem šeit ir palikušas ģimenes
MiG-29SMT

Sīrija saņēmusi Krievijas iznīcinātāju MiG-29 otro partiju

0
(atjaunots 17:44 04.06.2020)
MiG-29 ir ceturtās paaudzes iznīcinātājs, paredzēts darbam pret visu tipu gaisa mērķiem vienkāršos un sarežģītos laikapstākļos, kā arī virszemes mērķu likvidācijai.

RĪGA, 4. jūnijs - Sputnik. Sīrijas armija saņēmusi no Krievijas pilnveidoto iznīcinātāju MiG-29 otro partiju, vēsta Krievjas vēstniecība Sīrijā savā lapā Twitter.

Lidmašīnas nodotas Sīrijai abu valstu militāri tehniskās sadarbības ietvaros, informēja diplomātiskā misija.

Diplomāti precizeja, ka Tuvo Austrumu valsts piloti jau sākuši lidojumus ar šiem iznīcinatājiem.

Laikā, kad Sīrijā sākās militārais konflikts, valsts Gaisa spēku bruņojumā bija vairāki desmiti MiG-29, to piegādes turpinājās kopš 80. gadu sāuma. Bez tam Krievijas Gaisa Kosmiskie spēki izmantoja vairākus MiG-29SMT operācijā pret teroristiem Arābu republikā.

MiG-29 ir ceturtās paaudzes iznīcinātājs. Tas paredzēts visu tipu gaisa mērķu likvidācijai ar vadāmo raķešu un borta lielgabala palīdzību vienkāršos un sarežģītos laikapstākļos, brīvā telpā un zemes fonā, arī traucējumu apstākļos, kā arī virszemes mērķu likvidācijai ar nevadāmiem lādiņiem vizuālas redzamības apstākļos.

MiG-29 pirmo reizi pacēlās gaisā 1977. gadā. Piecus gadus vēlāk to saņēma Bruņotie spēki, zināmu laiku tas bija Krievijas Gaisa kara spēku galvenais iznīcinātājs. Patlaban lielākā daļa šo lidmašīnu GKS aizvietota pret jaunāka tipa mašīnām.

0
Tagi:
Sīrija, Krievija
Pēc temata
Nevajag kļūt nekaunīgiem: Krievijas Su-35 sastapušas ASV spiegu pēc visiem noteikumiem
Krievijas GKS iznīcinātāji un trieciennieki sacensībās "Aviadarts"
MiG-31 maksimālā ātrumā un augstumā: pārtveršana stratosfērā
Kādiem nolūkiem Krievijai tālā darbības rādiusa raķešu bumbvedēji Tu-22M3