Kaņepju produkcijas sortiments paplašinās ik gadu

Kādus pārsteigumus gatavo Riga Food 2018

170
(atjaunots 16:14 03.09.2019)
Valsts galvenajā pārtikas produktu izstādē Riga Food izvēlēsies Latvijas simtgades garšu un prezentēs inovatīvus produktus.

RĪGA, 30. augusts – Sputnik, Simona Aleksejeva. No 5. līdz 8. septembrim izstāžu kompleksā "Ķīpsala" norisināsies gada kulinārais notikums. Savas preces izstādē Riga Food prezentēs 320 Latvijas ražotāji, kā arī ārzemju dalībnieki, kuru ģeogrāfija paplašinās katru gadu. Šogad debitantu vidū ir Albānija, Indonēzija un Ķīna.

Riga Food 2018 ietvaros notiks jau tradicionālie konkursi "Latvijas pavārs" un "Latvijas jaunais pavārs", kā arī "Tējas čempionāts", kura dalībnieki sacentīsies četrās kategorijās un bārmeņu sacensības alkoholisko un bezalkoholisko kokteiļu pagatavošanā. Alkoholisko kokteiļu pamatā būs viena no valsts vizītkartēm —"Rīgas Melnais balzams".

Interesanti, ka līdzās profesionāļiem savu meistarību kokteiļu pagatavošanā izstādē varēs nodemonstrēt arī tās apmeklētāji. Piemēram, 5. un 8. septembrī jebkuram interesentam ir iespēja piedalīties konkursā "Akmeņlauža" kokteiļu dižlidojums", izgudrojot jaunā long-drink formulu uz stiprā dzēriena Akmeņlauzis bāzes.

Батарея ягодных наливок Akmeņlauzis - из облепихи, рябины, черной смородины и других традиционных для Латвии плодов и растений
пресс-фото/BT1
Ogu uzlējumi "Akmeņlauzis" – no smiltsērkšķiem, pīlādža, melnajām jāņogām un citiem Latvijai tradicionāliem augļiem un augiem

Noteiktu interesi izraisīs uzvarētāju noteikšana konkursā "Latvijas gadsimta garšas meklējumos" katrā no četriem valsts reģioniem. Simts dalībnieki iepazīstinās izstādes apmeklētājus ar saviem jaunajiem tradicionālajiem un inovatīvajiem produktiem. Jaunumu vidū ir piparmētru vīns no "Kugrēnu vīna", oriģinālās šokolādes trifeles ar mārrutkiem no Jaunmārupes saimniecības "Mārlapiņas" un ābolu brendijs no "Veselības laboratorijas". Nacionālo kolorītu pasākumam piešķirs kulinārais priekšnesums. Visā izstādes darba laikā saimnieces autentiskā virtuvē vārīs, ceps krāsnī un uz pannas visdažādākos gardumus un rīkos latviešu virtuves meistarklases.

Jauno garšu robežu medniekus ieinteresēs nebijuši produkti, kuru pirmizrāde notiks Riga Food ietvaros. Nāciet un nogaršojiet jaunās asinsdesas versijas no zemnieku saimniecības "Arumi". "Katrā apgabalā ir savas asinsdesas garšas un pagatavošanas tradīcijas. Vienā novadā tai pievieno klāt grūbas, citā – kviešu putru," — spriež Ineta Bole — zīmola saimniece no Rūjienas pagasta. Viņa ir gatava pārsteigt apmeklētājus ar graudu asinsdesu ar piparmētru un kūpinātu asinsdesu.

Копченая кровяная колбаса и кровяная колбаса с мятой - две самых вкусных вариации
пресс-фото/BT1
Kūpināta asinsdesa un asinsdesa ar piparmētru – divas garšīgākās variācijas

Smiltenes uzņēmums "Abuls" prezentēs pussausu sidru, kura ražošanā tika izmantotas vēlās vietējās ābolu šķirnes, ka arī aromātiskie ASV apiņi. Lieliska un vieglāka (vien 6 grādi) alternatīva dzirkstošajiem vīniem.

Новинка сезона - сидр из поздних сортов яблок и дичков из Видземе с хмелем
пресс-фото/BT1
Sezonas jaunums – sidrs no Vidzemes vēlajām ābolu šķirnēm ar apiņiem

Visiespējamāko pārtikas produktu ražošana no kaņepēm šodien uzņem apgriezienus. "Obelisk Farm" saimniecības īpašnieks no Viļānu novada Andris Višņevskis piedāvā pagaršot nomierinošu tēju no kaņepēm un enerģijas batoniņu ar kaņepju sēklām, un arī visu mīlēto kaņepju sviestu (jaunā versijā ar zemesriekstiem). Ģimenes uzņēmums ražo papīru, ziepes un citus kaņepju izstrādājumus un aicina ciemos pie sevis iepazīt jaunākās tendences šajā amatā un piedalīties meistarklasēs.

Чай из конопли
пресс-фото/BT1
Kaņepju pārtikas ražotāji pastāvīgi izdomā jaunas variācijas un garšas - kaņepju ziedu tēja

 

Vēl gan viens jaunums – sausiņi no graudu maizes ar tomātiem no ceptuves "Saldus maiznieks". Cepot maizi no dabīgiem ingredientiem bez "uzlabotājiem", ne katrs kukulis iznāk nevainojams. Ceptuve atradusi veidu, kā pārveidot šādus eksemplārus brīnišķīgos sausiņos, tie labi sader ar zupām, salātiem, gan tāpat vien. Īsāk sakot, labu apetīti!

Sīkāka informācija par izstādi atrodama šeit.

170
Pēc temata
Riga Food-2016: delikateses no visas pasaules
No burgeriem līdz austerēm: ielu ēdienu festivāls Rīgā
Premjerministrs Krišjānis Kariņš, foto no arhīva

Var atjaunot dīkstāves pabalstus: Kariņš ir apmierināts ar situāciju Latvijas ekonomikā

12
(atjaunots 16:44 21.10.2020)
Valdība izskata visus atbalsta pasākumus, kuri varētu noderēt situācijas ar koronavīrusu valstī pasliktināšanās gadījumā, atzīmēja premjerministrs Krišjānis Kariņš.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Premjerministrs Krišjānis Kariņš LTV "Rīta panorāmas" ēterā paziņoja, ka dīkstāves pabalsti varētu tikt atgriezti, ja ekonomikā Covid-19 uzliesmojumu dēļ sāksies strauja lejupslīde, raksta jauns.lv.

Viņš uzsvēra, ka valdība ir gatava sniegt atbalstu, ja tas būs nepieciešams. Situācijas pasliktināšanās gadījumā valdība būs spiesta pastiprināt ierobežojumus, kuri tā vai savādāk radīs negatīvu ietekmi uz ekonomiku.

Kariņš norādīja uz "pārsteidzošo dzīvotspēju" un "veselīgām tendencēm" Latvijas ekonomikā, īpaši viņš atzīmēja samazinājušos bezdarbnieku skaitu valstī.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) pieprasīja uzņēmējiem atgriezt dīkstāves pabalstus, kas tika izmaksāti kļūdas pēc. VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme toreiz paziņoja, ka VID bija pretimnākošs un ļoti steidzās uzsākt izmaksas, tādēļ arī kļuva iespējamas kļūdas.

Tāpat viņa uzsvēra, ka situācijas atkārtošanās gadījumā visi darba mīnusi tiks ņemti vērā un šāda lietu kārtība vairs nenotiks. Tostarp Jaunzeme paziņoja, ka VID vairs neizrādīs tik lielu uzticību uzņēmējiem, un izmaksas notiks daudz vēlāk, nekā tas notika iepriekšējā reizē.

Savukārt tiesību aizstāve Elizabete Krivcova atzīmēja, ka šāds lēmums ir nelikumīgs, jo, saskaņā ar tiesiskās paļāvības principu, privātpersonai ir tiesības paļauties uz valsts iestādes lēmumiem.

12
Tagi:
koronavīruss, pabalsts, Latvija, Krišjānis Kariņš
Pēc temata
Lielākā daļa dīkstāves pabalsta saņēmēju neatgriezīsies darbā
Stingra režīma palīdzība. Dīkstāves pabalstus Latvijā iedeva cietumiem
Tev nepienākas, neesi kārtīgi ēdis! Kā Latvijā dala pabalstus
Bijušo politiķu pabalstiem aiziet vairāk naudas, nekā sociālajiem pabalstiem
Pasažieri lidostā Rīga, foto no arhīva

Kad atjaunosies pasažieru plūsma: Rīgas lidosta sniedz prognozes

17
(atjaunots 12:26 20.10.2020)
Kad Rīgas lidostas vadība plāno palielināt apgrozījumu, kā palīdz nomniekiem, kuri saskārušies ar grūtībām, kāpēc lidosta līdz šim nav saņēmusi naudu, ko valdība tai piešķīra pavasarī.

RĪGA, 20. oktobris — Sputnik. Pašreizējās prognozes liecina, ka pasažieru plūsma aviācijā, kam būtisku kaitējumu nodarīja Covid-19 pandēmija, var atjaunoties no 2024. gada, vēsta TV3.

"Prognozes patlaban nav pārāk spīdošas attiecībā uz pasažieru pārvadājumiem. Ja gada sākumā, pavasarī, vēl bija prognozes, ka tāda pakāpeniska atjaunošanās notiks un apmēram no nākamā gada viss varētu atjaunoties, tad šā brīža prognozes saka, ka atjaunošanās tieši pasažieru pārvadājumos varētu notikt 2024. gadā," atzina lidostas "Rīga" valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa.

Viņa pastāstīja, ka pašreizējos apstākļos lidosta iegulda lielākus līdzekļus kravu pārvadājumu un biznesa aviācijas attīstīšanā ar mērķi pievilināt jaunus kravu pārvadātājus un audzēt apgrozījumu. Kravas perons ir ļoti moderns, ar pazemes degvielas hidrantiem, kas ļauj ātrāk apkalpot lidmašīnas, un tas var pieņemt vislielākos – F un E klases – gaisa kuģus, kam iepriekš kapacitātes nebija.

Tomēr viņa konstatēja, ka pašreizējais brīdis nav labvēlīgs jaunu pasažieru pārvadātāju piesaistīšanai epidemioloģiskās situācijas un karantīnas prasību dēļ. Nozare gaida, kad valsts atbalstīs industriju un radīs risinājumu Covid-19 testiem kombinācijā ar pašizolāciju, lai padarītu regulējumu elastīgāku. Pēc viņas domām, vislabāk būtu, ja visā Eiropas Savienībā būtu vienota pieeja šim jautājumam, kas palīdzētu industrijai ātrāk atgūties.

Lidosta Rīga, foto no arhīva
© Sputnik / Sergey Melkonov Sergey Melkonov

Patlaban lidosta izdzīvo, pateicoties pērnajai peļņai. Finansējumu, ko valsts pavasarī piešķīra  lidostai, tā vēl nav saņēmusi – šim nolūkam nepieciešams Eiropas Komisijas saskaņojums, un jāpierāda, ka piešķirtais finansējums tiks atdots piecu gadu laikā. Patlaban izraudzīts viens no scenārijiem, ko plānots iesniegt EK šajā nedēļā. Pie tam EK pagājušajā nedēļā arī mainījusi regulējumu, iekļaujot izmaiņas saistībā ar 100% valsts kapitālsabiedrībām, tātad ir cerības panākt pozitīvu risinājumu. Odiņa pauda cerību, ka attiecīgo jautājumu izdosies nokārtot līdz gada beigām.

Viņa pastāstīja, ka lidostā ir 62 nomnieki, no kuriem 28 strādā terminālī, pārējie – ārpus termināļa, lidostas teritorijā. Visvairāk cietuši ir terminālī strādājošie, tostarp trīs uzņēmumi jau pametuši lidostu, vēl pieci pārdomā šo jautājumu. Lidosta samazina nomas maksu nomniekiem, kam apgrozījums krities par 30%.

17
Tagi:
koronavīruss, lidosta Rīga, pasažieru pārvadājumi
Pēc temata
Lidostas "Rīga" pasažieru plūsma pieaug: kad atlaistos sāks pieņemt atpakaļ
Neļauj vīrusam ceļot: Rīgas lidosta atsāk darbu
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele, foto no arhīva

Viņķele atzinās, ka viņai jau sapņos rādās Covid-19

0
(atjaunots 21:17 21.10.2020)
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele ar nepacietību gaida koronavīrusa pandēmijas beigas, bet tikmēr stāsta sekotājiem sociālajos tīklos savus sapņus.

RĪGA, 22. oktobris – Sputnik. Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele savā Twitter lapā pastastīja sekotājiem par to, ko redzēja savā sapnī, kurš skāra jau visiem sāpīgo tematu – koronavīrusu.

Viņķele pastāstīja, ka sapnī viņa veica kādas aptiekas inspekciju, par kuru tika saņemtas sūdzības, ka tā tirgo maskas ar defektu, it kā tām gumijas ir par īsu.

"Ja vien būtu tik daudz vārdu, lai izteiktu, cik ļoti gaidu Covid pandēmijas beigas..." noslēdz savu publikāciju ministre.

​Iepriekš Viņķele pirmajā obligātā sejas masku režīma spēkā stāšanās dienā Latvijā izbrauca ar tramvaju Rīgā un pārbaudīja, kā pilsētnieki ievēro jaunos noteikumus. Kopumā viņa bijusi gandarīta.

Atgādināsim, ka no 7. oktobra sejas maska bija jālieto tikai sabiedriskajā transportā, taču kopš pagājušās nedēļas šī prasība tiek piemērota visām sabiedriskām vietām. Pašlaik ierobežojumi ir spēkā līdz 6. novembrim, tomēr valdība neizslēdz, ka sejas masku lietošanas prasība sabiedriskās vietās var tikt pagarināta arī līdz gada beigām, kā arī var tikt ieviesti arī papildu pasākumi ar mērķi novērst Covid-19 izplatību.

0
Tagi:
koronavīruss, maska, Ilze Viņķele
Pēc temata
"Smaga laušanās ar lāčiem": Viņķele par valdības sēdi Covid-19 jautājumā
Viņķele: plānveida medicīnisko pakalpojumus neatcels pilnībā
"Aizej pa labam, citādi padzīs": Gobzems aicina Viņķeli atkāpties no ministres amata
Viņķele: visiem kopā jābūt piesardzīgiem