Kompānijas Gazprom logo

Stokholmas Šķīrējtiesa atbalstīja "Gazprom" strīdā ar Poliju

33
(atjaunots 13:42 03.07.2018)
Stokholmas Šķīrējtiesa noraidīja Polijas uzņēmuma PGNiG prasības mainīt gāzes cenas.

RĪGA, 3. jūlijs — Sputnik. Stokholmas Šķīrējtiesa piekritusi Krievijas koncerna "Gazprom" argumentiem un noraidījusi Polijas uzņēmuma PGNiG prasības mainīt gāzes cenas, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz "Gazprom" sniegto informāciju.

Atzīmēts, ka šis ir starpposma lēmums.

"Tribunāls apstiprināja, ka PGNiG ir tādas tiesības, taču nepiekrita Polijas kompānijas piedāvātajam cenu izmaiņu paņēmienam un cenu formulai. Turklāt tribunāls nepiekrita PGNiG argumentiem par to, ka vienīgais būtiskais cenu veidošanas faktors gāzes piegādes ilgtermiņa līgumos ir cenas gāzes sadales centos," – uzsvēra Krievijas korporācija.

Galīgo lēmumu tribunāls pieņems pēc papildu konsultācijām ar abām pusēm.

Iepriekš Polijas Augstākā kontroles palāta (NIK) saskatīja pārkāpumus ekonomikas ministra darbībās, noslēdzot vienošanās par gāzes piegādi ar "Gazprom" 2009.-2010. gg.

Polijas valdības pilnvarotais stratēģiskās enerģētiskās infrastruktūras jautājumos Petrs Naimskis ziņoja, ka Varšava zaudējusi aptuveni 400 miljonus dolāru, ņemot vērā neizdevīgo vienošanos ar Krievijas korporāciju.

Maskavas un Varšavas vienošanās

Līgums, kas darbojas līdz 2022. gadam, paredz, ka Polijai tiek piegādāti līdz desmit miljardi kubikmetru Krievijas gāzes gadā.

2012. gadā gāzes cena Polijai šī līguma ietvaros tika samazināta par 10%.

2015. gadā PGNiG iesniedza prasību Stokholmas Šķīrējtiesā par jaunu cenas samazināšanu. Pēc Polijas pārliecības, gāzes cena līgumā ir pārāk augsta un neatbilst tirgus stāvoklim.

33
Pēc temata
Gazprom: dialogs ar EK dod cerību uz antimonopola strīda atrisinājumu
Latvija samaksās Polijai 30 miljonus eiro, lai tā "padzenātu" Gazprom gāzi
"Gazprom" atteicies par "pa lēto" pārdot Latvijai tā GTS operatora akcijas
Apmierināti, vīlušies, uz tiesu: Baltijas un Polijas reakcija uz Gazprom lietu