Elektrības apakšstacija. Foto no arhīva

No 1. jūlija elektrības cenas Latvijā samazināsies

91
(atjaunots 09:10 24.05.2018)
Valdība atbalstījusi Ekonomikas ministrijas ierosinājumu ieskaitīt Latvenergo virspeļņas dividendes par 2017. gadu – 62,2 miljonus eiro valsts 2018. gada budžetā, lai rastos iespēja samazināt OIK vidējo cenu.

RĪGA, 24. maijs — Sputnik. No šī gada 1. jūlija obligātā iepirkuma komponentes (OIK) fiksētā daļa visiem elektroenerģijas patērētājiem samazināsies par 27,8%, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK), vēsta rus.tvnet.lv.

23. maijā SPRK padome apstiprināja AS "Enerģijas publiskais tirgotājs" iesniegto jaudas komponentes projektu, kas kompensēs publiskā piegādātāja izdevumus par koģenerācijas stacijās uzstādītajām elektroenerģijas ražošanas jaudām, tas ir, OIK fiksēto daļu. Salīdzinājumā ar pašreizējo jaudas komponenti jaunā būs par 27,8% mazāka visās patēriņa grupās. Jaudas komponente ir OIK kopējā maksājuma daļa.

Apstiprinātās komponentes vidējais apmērs samazināts no 25,79 eiro par megavatstundu (MWh) līdz 22,68 eiro par MWh. Rezultātā maksājums par OIK samazināsies visās patēriņa grupās.

Kopējais maksājums par OIK sastāv no divām daļām – fiksētās un mainīgās, kas atkarīga no patērējamās elektroenerģijas apjoma.

OIK ir daļa elektrības cenas, ko valsts novirza alternatīvās enerģijas nozares atbalstam un dotē mazās HES, vēja ģeneratorus, biomasas pārstrādi, biogāzes stacijas un citus elektroenerģijas ražotājus, kuri izmanto atjaunojamos resursus. OIK atbalsta mehānisms Latvijā sāka darbu 2008. gadā.

Aizvadītā gada beigās izcēlās skandāls ar "zaļās" enerģijas ražošanas atļauju izsniegšanu. Rudenī beidzās termiņš, līdz kuram pēdējiem uzņēmumiem, kuri paspējuši iesniegt pieteikumus, bija jānoslēdz tā saucamo zaļo elektrostaciju celtniecība. Taču noskaidrojās, ka daudzi uzņēmumi projektus nav beiguši, taču licences saglabājuši un pārdevuši patērētājiem nebūt ne "zaļas" izcelsmes elektroenerģiju par vairākkārt lielākām cenām.

Vēl lielāks sašutums par OIK radās 2018. gada sākumā, kad mainījās obligātā iepirkuma komponentes finansēšanas modelis. Līdz 2018. gadam Latvijas iedzīvotāji maksāja OIK 2,679 eiro apmērā par KWh, taču no 1. janvāra OIK vairs nav vienāda visiem parietētājiem. Tās apjomu veido pastāvīgā un mainīgā daļa. Pastāvīgā daļa tiek noteikta atbilstoši pieslēguma veidam: viena fāze vai trīs fāzes ar dažādu strāvu. Mainīgā daļa ir proporcionāli atkarīga no elektroenerģijas patēriņa izmēra.

Līdz ar jaunās aprēķina sistēmas ieviešanu dažos gadījumos patērētāju rēķini pieauga par 60%. Par to, ka jaunās cenas ir tīrā laupīšana, ziņoja lauksaimnieki, ceļu būves uzņēmumi, vienkāršie pilsētnieki un luterāņu baznīca. Opozīcija par savāca parakstus, lai iniciētu ministra demisiju, ja Ekonomikas ministrijai neizdosies atrast risinājumu elektroenerģijas cenu pieauguma jautājumā, ar ko saskārušies Latvijas iedzīvotāji jaunajā gadā.

91
Pēc temata
Lai neiznāk kā ar OIK: iepakojuma depozīta sistēma ir jāpārdomā
Neatkarības gadi iemācījuši Latvijas iedzīvotājiem taupīt elektrību
Ašeradens apsola Latvijas iedzīvotājiem OIK maksas samazināšanu par 13%
Kučinskis: jautājums par OIK tiks atrisināts jau šīs valdības laikā
Airbaltic

Kāpēc airBaltic iedeva no budžeta ceturtdaļmiljardu un vai to var dabūt atpakaļ

16
(atjaunots 18:00 07.08.2020)
Ja airBaltic pamatkapitālā ieguldītie līdzekļi netiks savlaicīgi atgūti, Eiropas Komisija var sodīt Latviju. Tiesa, lai saņemtu naudu atpakaļ, būs jāpaveic tas, ko nav izdevies pēdējā pusotra gadu desmita laikā.

RĪGA, 7. augusts — Sputnik. Latvijas Finanšu ministrija uzskata, ka 250 miljonu eiro nodošana airBaltic pamatkapitālā neietekmē budžeta bilanci, vēsta Neatkarīgā

Uzņēmumu reģistrs apliecina, ka uzņēmuma "Air Baltic Corporation AS" pamatkapitāls 4. augustā gandrīz dubultots un sasniedzis 506 472 824 eiro. 250 miljoni eiro aviokompānijai, domājams, pārskaitīti tāpēc, ka tā parādi atkal pārsnieguši pamatkapitālu, uzskata Neatkarīgā. Reālais pamatkapitāls būtu jārēķina, nevis saskaitot uzņēmuma iepriekšējo pamatkapitāla nominālu ar kārtējo valsts iemaksu, bet atņemot no svaigi iemaksātajiem 250 miljoniem eiro parādus, kas uzņēmumam jāatmaksā tuvākajā laikā. Iespējams, pēc šīm operācijām vismaz simt miljoni eiro paliks, un uzņēmums atkal kādu laiku turēsies gaisā.

Latvijas valdības šo soli saskaņojusi ar Eiropas Komisiju, kas uzskata: rekapitalizācija palīdzēšot uzņēmumam pārvarēt Covid-19 izraisīto krīzi

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits centās pat pateikt ko tādu, kam jāmīkstina ziņa par valsts naudas izšķiešanu: pirmkārt, "airBaltic" esot un būšot viss Baltijas aviācijas nozares stūrakmens. Otrkārt, EK lēmums ne tikai ļauj, bet pat liek šo naudu atgūt piecu līdz septiņu gadu laikā.

"Nosacīti ir paredzētas arī soda sankcijas, ja šie līdzekļi netiek atgūti savlaikus. Saskaņā ar lēmumu Latvijas valstij ir jāiesniedz konkrēts plāns, kā valsts šos līdzekļus atgūs. Mēs esam vienojušies, ka aviokompānijas vadība nākamo sešu mēnešu laikā nāks klajā ar detalizētu redzējumu, kā tālāk var strādāt, lai samazinātu valsts ieguldījumu airBaltic," skaidro ministrs.

Ieguldījums pamatkapitālā nav aizdevums, bet principā arī šāda nauda ir atgūstama. Atliek vien atrast kādu, kas atpērk no valsts airBaltic akcijas. Šādu pircēju meklējumi turpinās jau gadus piecpadsmit.

Tagad noteikts visnotaļ īss termiņš - pusgads, kura laikā airBaltic vadībai jāizstrādā plāns akciju publiskajam piedāvājumam. Termiņš ir reāls – tas nosaka tikai plāna izstrādāšanu, nevis akciju pārdošanu. Pēc tam nāks vēl daži gadi, kuru laikā ekonomiskā situācija pasaulē kopumā un aviācijas nozarē tajā skaitā jau uzlabošoties, lai ķertos pie savlaicīgi sastādītā plāna izpildes.

Galvenais jautājums : no kādiem izdevumiem Latvijas valsts atsakās tagad ar pamatojumu, ka airBaltic ieguldītā nauda vēlāk atgriezīšoties ar procentiem. Runa ir ne tikai par tiešu materiālo labumu. airBaltic atbalsts nes arī tādus labumus kā tūristu plūsmu, ko aviokompānija atves uz valsti un valsts tēla uzlabošanu. Nemateriāls labums no airBaltic bija arī Rīgas pilsētai, kuras ielas nopietni patukšojušās bez ārzemju viesiem.

Pie tam FM paziņoja: ceturtdaļmiljona eiro ieguldīšana airBaltic pamatkapitālā neietekmē valsts kopbudžeta izdevumus. Resors klāstīja, ka neesot starpības starp Valsts kasē gulošu naudu un valsts uzņēmuma kasē gulošu naudu.

"Attiecībā uz AS Air Baltic Corporation skaidrojam, ka maksājumi, kas tiek veikti pamatkapitāla palielināšanai, neietekmē kopbudžeta izdevumu plūsmas. Šo maksājumu veikšana norit valsts budžeta finansēšanas daļā, neietekmējot izdevumu pozīcijas. Atbilstoši Eiropas nacionālo kontu sistēmas vadlīnijām, pamatkapitāla palielināšanas darījumi tiek vērtēti individuāli un atbilstoši tiek uzskaitīti vai neuzskaitīti kā izdevumi vispārējās valdības budžeta bilancē un parādā," informēja ministrija.

16
Tagi:
airBaltic, budžets, Eiropas Komisija, Latvija
Pēc temata
Lidsabiedrība airBaltic atgrieza darbā 11 cilvēkus no 700
"Pēkšņā un pāragrā nāvē". Par Latvijas ekonomikas galveno nozaru likteni
Lidostas "Rīga" pasažieru plūsma pieaug: kad atlaistos sāks pieņemt atpakaļ
Linkaits: airBaltic būs jāatgriež valstij 250 miljoni eiro
ASV dolārs

Dāņu žurnālists pastāstīja par smagu triecienu ASV ekonomikai

40
(atjaunots 17:00 06.08.2020)
Šī gada otrajā ceturksnī ASV ekonomika izjutusi lielāko lejupslīdi pēckara periodā: IKP kritums sasniedzis 32,9% salīdzinājumā ar šo periodu gadu iepriekš.

RĪGA, 6. augusts - Sputnik. ASV ekonomiku, kas vienmēr demonstrējusi spēju ātri atgūties, nāksies pārdzīvot ilgstošāko krīzi vēsturē. Šāds viedoklis pausts rakstā dāņu izdevumā Berlingske, vēsta RIA Novosti.

Koronavīruss nodarījis Savienotajām valstīm smagu kaitējumu, konstatēja raksta autors Ulriks Haralds Bī. Šī gada otrajā ceturksnī ASV ekonomika izjutusi lielāko lejupslīdi pēckara periodā: IKP kritums sasniedzis 32,9% salīdzinājumā ar šo periodu gadu iepriekš, viņš atzīmēja.

Ekonomiskās aktivitātes samazināšanās un augstākais bezdarba līmenis kopš 30. gadiem licis sabrukt nodokļu ieņēmumiem laikā, kad valsts izdevumi ir pieauguši. Samazinājies patēriņš, kritušās investīcijas biznesā un mājokļu celtniecībā, besdarba pabalsta jauno pieteikumu skaits atkal pieaug, teikts materiālā.

Martā valdība novirzīja divus triljonus dolāru ekonomikas atbalstam, maijā piešķīra vēl trīs triljonus dolāru. Jūlijā sākās diskusijas par nepieciešamību piešķirt vēl triljonu dolāru, atgādināja žurnālists.

ASV vienmēr ir demonstrējušas spēju ātri atgūties, tomēr šoreiz tām, domājams, nāksies vēl dziļāk iebrukt koronavīrusa radītajā bedrē, pirms sāksies atdzimšana, konstatēja izdevums.

Koronavīrusa infekcijas jauno reģistrēto gadījumu skaits pēdējā diennaktī ASV sasniedza 57,5 tūkstošus, miruši vēl vairāk nekā 1,3 tūkstoši. Pandēmijas laikā Savienotajās Valstīs fiksēti 4 771 519 inficēšanās un 156 839 nāves gadījumi. Pēc inficēšanās izveseļojušies vairāk nekā 1,5 miljoni cilvēku.

40
Tagi:
ekonomiskā krīze, ASV
Pēc temata
IKP lejupslīde Savienotajās Valstīs sasniegusi rekordu
Franču žurnālists prognozējis ASV Padomju Savienības likteni
Eksperts prognozēja augošu sabiedrības šķelšanos ASV pēc prezidenta vēlēšanām
"Ēra tuvojas galam": eksperti sola milzīgu naftas šoku

Krievijas iznīcinātājs Su-27 pārtvēris ASV izlūklidmašīnas

0
(atjaunots 11:03 08.08.2020)
Krievijas iznīcinātājs Su-27 pārtvēris divas ASV izlūklidmašīnas debesīs virs Melnās jūras neitrālajiem ūdeņiem.

Krievijas Aizsardzības ministrija informēja, ka stratēģiskās izlūkošanas lidmašīnas RC-135 un bāzes patruļu aviācijas lidmašīnas Р-8А "Poseidon" parādīšanos fiksēja Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēmas. Šis ir jau otrs tamlīdzīgs gadījums nepilna mēneša laikā. Aptuveni pirms nedēļas Krievijas piloti tāpat pārtvēra amerikāņu izlūklidmašīnas Melnās jūras akvatorijā. Pārtveršanas brīdis redzams mūsu video.

0
Tagi:
izlūklidmašīnas, ASV, Krievija
Pēc temata
"Poseidons" tēmēklī: Su-27 pārtvēra ASV izlūkošanas lidmašīnu
Pārtvēra un pavadīja: Krievijas iznīcinātāji atkal sastapuši ziņkārīgus amerikāņus
Sociālajos tīklos tiek apspriests video, kurā Su-27 stingri pārtvēra NATO lidmašīnu
Publicēts video ieraksts: Krievijas iznīcinātājs pārtvēris ASV bumbvedējus