Sašķidrinātas dabas gāzes krātuve Sabetas ostā. Foto no arhīva

FT: Krievija piegādās Lielbritānijai jaunu sašķidrinātās gāzes partiju

42
(atjaunots 13:43 05.03.2018)
Gaidāms, ka SDG nonāks Lielbritānijas ostā Velsā jau 6. martā, pēc tam degvielu regazificēs un nosūtīs patērētājiem.

RĪGA, 5. marts – Sputnik. Krievija piegādās jaunu sašķidrinātās gāzes (SDG) partiju, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz izdevumu Financial Times.

Piegādes procesā iesaistītas amatpersonas informēja, ka piegāde gaidāma marta sākumā, īsi pirms vētras "Emma" ienākšanas Eiropā.

Sašķidrinātās dabasgāzes partija ražota rūpnīcā "Jamal SDG", ar tās pārsūtīšanu nodarbosies Royal Dutch Shell. Saskaņā ar plānu nofraktētajam Nīderlandes kompānijas kuģim nedēļas nogalē bija jāsaņem krava no Krievijas ledlauža.

Gaidāms, ka 6. martā gāzes krava tiks nogādāta Milford Haven ostā Velsā, kur tā tiks regazificēta un ielaista Lielbritānijas enerģētiskajā tīklā.

Avīze atzīmēja, ka kompānija "Novatek", rūpnīcas "Jamal SDG" galvenais īpašnieks, un Royal Dutch Shell atteikušies komentēt situāciju.

Aizvadītā gada decembrī Lielbritānija saņēma pirmo sašķidrinātās gāzes partiju no Krievijas, kas tāpat bija ražota rūpnīcā "Jamal SDG". Degviela tika nogādāta Greinas salā ar ledlauzi-tankkuģi Christophe de Margerie.

Iepriekš aģentūra Bloomberg informēja, ka anomāli zemās temperatūras apstākļos Eiropa ir spiesta iepirkt dabasgāzi rekordlielā apjomā.

42
Pēc temata
"Gazprom" uzstādījis jaunu gāzes eksporta rekordu
Latvijai atlikušas četras dienas, lai vienotos ar "Gazprom"
Baltija nav spējusi traucēt progresam "Gazproma" un EK pārrunās