Bēgļi

Igaunijā piedāvā desmitkārt palielināt darba migrantu uzņemšanu

14
(atjaunots 15:41 29.11.2017)
Ierosinājumu izteikuši valsts loģistikas un ekspedēšanas nozares pārstāvji, kuri turklāt vēlas atcelt emigrantu atalgojuma obligāto piesaisti vidējai darba algai valstī.

RĪGA, 29. novembris — Sputnik. Igaunijas Kravu loģistikas un ekspedēšanas asociācija (ELEA) iesaka būtiski – desmitkārt – palielināt ikgadējo kvotu darba imigrantu uzņemšanai no trešajām valstīm (t.i. valstīm, kas nav Eiropas Savienības un Eiropas ekonomiskās sadarbības organizācijas dalībvalstis, kā arī ASV, Kanāda un Japāna), vēsta Sputnik Igaunija, atsaucoties uz portālu "Delovije vedomosti", kas atzīmējis, ka ierosinājums nosūtīts arī Iekšlietu ministrijai un parlamentam.

ELEA uzsvēra, ka tikai ar tamlīdzīgiem pasākumiem iespējams samazināt darba spēka trūkumu. Asociācija nenorādīja, kādu profesiju pārstāvjus plānots uzaicināt un kāpēc tieši šī asociācija iesniegusi ierosinājumu palielināt darba migrantu kvotu.

Vienlaikus organizācija aicina atcelt prasību, saskaņā ar kuru darba devēju pienākums ir maksāt darba migrantiem vidējo algu valstī.

2017. gadā Igaunijas valdības noteiktā migrantu kvota sastādīja 1317 cilvēkus, jeb 0,1% no Igaunijas pastāvīgo iedzīvotāju skaita, savukārt ELEA iesaka palielināt to līdz 1%. tādējādi migrantu kvota varētu pārsniegt 13 tūkstošus cilvēku gadā.

14
Pēc temata
Lietuva pieņēma 400 migrantus ES bēgļu pārvietošanas programmas ietvaros
Lietuvas uzņēmējus biedē migrācija
Polija gatava uzņemt bēgļus no Eiropas, taču ne no Tuvajiem Austrumiem
Zviedrijā pilnībā nodegusi bēgļu kopmītne
Eirodeputāts: Latvija parādījusi ES, ka bēgļu sadales sistēma nestrādā
Viņi neko mums nedod: bēgļi par dzīvi Latvijā