Britu skatuves mākslinieks Stings, foto no arhīva

Vai Stings atbrauks? Kādēļ Latvijā tiek atceltas ārzemju izpildītāju viesizrādes

80
(atjaunots 11:17 16.02.2020)
"Vai tiešām Stinga koncerts Rīgā arī nenotiks?" pārdzīvo šobrīd skatītāji. Koncerta rīkotājs – firma BDG Concerts – publiskajās datubāzēs šobrīd figurē, kā darbību izbeigusi, savukārt koncerta biļetes joprojām tiek tirgotas – par 50-100 eiro.

RĪGA, 16. februāris – Sputnik. Afišas Rīgā sola, ka Stings atbrauks 2. oktobrī. Taču pielūdzēji nervozē: atkal krāpšana? Jo ļaudis joprojām atceras vairākus pērn nenotikušos koncertus ar visnotaļ dārgām biļetēm, raksta Bb.lv.

Skatītājiem tā arī neatgrieza naudu – un atgriešanas perspektīvas ir ļoti miglainas. Vai šoreiz ir vērts ticēt? "Vai pats Stings zina, ka viņam jābrauc uz Rīgu?" apspriež skeptiķi sociālajos tīklos.

Spriežot pēc dziedātāja oficiālās mājaslapas, zina un gatavojas: Rīga stāv sarakstā, tikšanās vieta - "Arēna Rīga". Taču, kā rāda nesenais gadījums ar nenotikušo Enrikes Iglesiasa koncertu, tas vēl neko negarantē.

Kas notika ar BDG Concerts

Lursoft datubāzē šobrīd norādīts: kompānija BDG Concerts darbību izbeigusi. Pie tam ir norāde: "Darbības izbeigšana no 2019. gada 12. decembra pēc valsts notāra lēmuma no 20.08.2019." Kompānijai ir arī nodokļu parāds 37 669,17 eiro apmērā.

Vērts atzīmēt, ka šī firma stāv aiz koncertu aģentūras FBI. Savukārt tā strādā kopš 1997. gada. Tās kontā ir pasaules slavenāko izpildītāju veiksmīgie koncerti Rīgā – Robijs Viljams, Pīters Gabriels, Depeche Mode, Eriks Kleptons, Muse, Lady Gaga, Kailija Minoga, Metallica, Rammstein, Eltons Džons, Aerosmith, Ozijs Osborns, kā arī daudzi citi ārzemju skatuves mākslinieki.

Kas aizgāja greizi? "Visticamāk, tāda situācija ir tāpēc, ka firma nav reģistrēta uz patieso labuma guvēju vārdiem. Tagad valstī ir tāda kārtība - visi, kam patiesie labuma guvēji nav reģistrēti, ir uz darbības pārtraukšanas robežas. Viņiem bija jāsakārto dokumenti mēneša laikā," paskaidroja LTV7 Lursoft valdes locekle Daiga Kiopa.

Koncerta organizatori arī atzīst: problēmas ar dokumentāciju pastāv. "Iesniedzot informāciju par mūsu ārzemju partneriem, bija jāiesniedz pasu kopijas. Mēs tās iesniedzām, taču kopijām bija jābūt notariāli apliecinātām. Mums ir igauņi, kuri arī visus gadus strādā ar mums. Tas arī bija mūsu trūkums, mēs tās notariāli apliecinājām un iesniedzām atkārtoti," apgalvo BDG Concerts projektu vadītāja Irina Aļeščenko.

Skatītājus sola pasargāt

"Lai pasargātu patērētājus, "Biļešu serviss" informēja koncertu rīkotāju, ka līdz brīdim, kamēr visas formalitātes netiks nokārtotas, nauda uzņēmumam netiks pārskaitīta nedz par Stinga koncertu, nedz par citiem pasākumiem," paziņoja "Biļešu serviss" valdes locekle Līga Rubine.

Runājot par nodokļu parādiem, pēc uzņēmuma sacītā, tie jau ir samaksāti un informācija pagaidām vienkārši netika atjaunota. Taču vērība šādos gadījumos ir nepieciešama, atgādina Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC).

"Pirms pērkat biļeti, vienmēr ir jāuzzina, kas ir pasākuma rīkotājs un vai ar to viss ir kārtībā. Visdrošāk pirkt biļeti ar bankas kartes palīdzību, nevis ar naudas pārvedumu. Tad pastāv iespēja atgriezt naudu caur banku. Kad pastāv kaut kādas aizdomas un liels parāds, mēs ieteiktu izvērtēt, vai tiešām biļetes ir jāpērk šobrīd. Sevišķi ņemot vērā pieredzi ar citiem pasākumiem pagājušajā gadā," atzīmēja PTAC pārstāve Sanita Gertmane.

Nauda par biļetēm? Gaidiet izmeklēšanas beigas

Jaunā skandāla fonā notiek izmeklēšana saistībā ar atcelto Enrikes Iglesiasa koncertu. Pasākums tika ieplānots 2019. gada 5. decembrī "Arēnā Rīga", un biļešu cena svārstījās no 90 līdz 350 eiro.

Taču jau krietnu laiku pirms koncerta kļuva zināms, ka viesa uzstāšanās nenotiks. Kaut kas pasākuma rīkotājiem aizgāja greizi, Enrikes Iglesiasa komanda pieņēma lēmumu atcelt uzstāšanos.

"Koncertu tūres rīkotājs, producents un pasākuma rīkotājs ArtBG neizpildīja savas līguma saistības. Rezultātā, diemžēl, kļuva neiespējams rīkot šovu tādā apmērā, kā to ir pelnījuši mūsu fani," paskaidroja izpildītāja komanda.

Kopš tā brīža pagājuši vairāki mēneši. Nauda tiem, kas nopirka biļetes, tā arī netika atgriezta.

Viens no piekrāptajiem skatītājiem sūdzas sociālajā tīklā Facebook: "Es uzrakstīju iesniegumu par to, ka man neatgrieza naudu, bet "Biļešu serviss" atbildēja: "Līdz brīdim, kamēr netiks saņemta atbilde no Valsts policijas par turpmāko procesu, naudas atgriešana par biļetēm, kuras tika iegādātas tirdzniecības tīklā "Biļešu serviss", netiks veikta."

Un lūk ko par šāda veida situācijām saka Patērētāju tiesību aizsardzības centrs: "Lai atgrieztu naudu par biļetēm, sākumā patērētājam ir jāvēršas pie pakalpojuma sniedzēja (dotajā gadījumā – pie koncerta rīkotājiem) un/vai pie biļešu tirgotāja. Iesniegums tiek sastādīts brīvā formā ar biļešu iegādes datumu, biļešu skaitu, kopējo cenu, izvirzot prasību par naudas atgriešanu."

Piekrāptais skatītājs pauž sašutumu saistībā ar šo situāciju: "Kādēļ "Biļešu serviss" neuzņēmās atbildību un neizmaksāja naudu par nopirktajām biļetēm, jo viņi taču ir starpnieki, kuri uzņēmās atbildību? Šī lieta var vilkties gadiem ilgi. Es uzskatu, ka "Biļešu serviss" ir jāuzņemas atbildība un jāizmaksā nauda, jo viņu uzdevumos ietilpst nodrošināt pakalpojumu par saņemto naudu. Bet tikmēr iznāk, ka biļešu pircēji izrādījās tie cietēji."

BDG Concerts iesniegtos dokumentus Uzņēmumu reģistram ir jāizskata līdz 13. martam. Tas ir termiņš, kad firmas darbības izbeigšanas statuss var tikt atcelts.

Tautas balss: "Paldies, ka vismaz daļu atgrieza."

Minēsim atcelto koncertu apspriešanas fragmentu no sociālajiem tīkliem.

Alessandro Safina koncerts: par to, ka tas nenotiks, skatītāji uzzināja tikai ierodoties uz šo te pasākumu – pērnā gada 19. novembrī. Naudas joprojām nav.

"Koncerts nenotika, par ko paziņoja zālē pēc 20 minūtēm pēc ieplānotā koncerta sākuma. Naudu neatgrieza, uz iesniegumu atbildēja, ka koncerta rīkotājs pazudis, lūdzu, vērsieties pie viņa, un atsūtīja kaut kāda IU kontaktus Krievijā… Teicams serviss. Ja jūs sniedzat šāda veida pakalpojumus un ņemat arī komisiju par biļetēm, jums ir jānodrošina arī drošība un uzticamība. Citādi tā vienkārši ir zādzība!"

Skatītāji pauž sašutumu: kādēļ neviens nekontrolē procesu?" Cietušie uzskaita savas vilšanās: "Vivaldīno atcēla, 60 eiro par biļeti tā arī neatgrieza."

"Par Didjuļas koncertu arī neatgrieza 76 eiro, pārdod konfekšu papīriņus, nevis biļetes, un neviens nenes atbildību."

Kāds priecājas, ka saņēmis vismaz daļu: "Electric Light Orchestra arī nenotika. Pusi naudas brīnumainā kārtā atgrieza. Taču žēl, jo tā bija kā dāvana radiem."

80

Latvija tērē kultūrai visvairāk ES valstu vidū

27
(atjaunots 23:07 20.06.2020)
Grieķija un Itālija kultūras attīstībai tērē vismazāko valsts budžeta daļu, savukārt Latvija – vislielāko.

RĪGA, 18. jūnijs – Sputnik. Latvijas budžeta izdevumi kultūrai izrādījušies visaugstākie ES, vēsta Eurostat.

2018. gadā ES valstis vidēji tērēja 1% sava budžeta kultūrai (ieskaitot izdevniecības un televīziju un radio). Šis rādītājs, laikam ejot uz priekšu, praktiski nemainās, tas bijis stabils kopš 2013. līdz 2018. gadam.

Taču starp dažādu valstu izdevumiem kultūrai pastāv manāmas atšķirības. Piemēram, vislielāko daļu budžeta izdevumu kultūras mērķiem 2018. gadā piešķīra Latvija (2,8%), tai seko Ungārija (2,7%) un Igaunija (2,4%).

Viszemākie izdevumi kultūrai bijuši Grieķijā (0,3%), Kiprā (0,5%), Itālijā un Portugālē (0,6%).

Pēdējo piecu gadu laikā budžeta izdevumu kultūrai procenti ES valstīs nav īpaši mainījušies. Izņēmumu sastāda vienīgi Ungārija, kur šie izdevumi palielinājušies no 1,5% līdz 2,7%.

Pēdējo dažu dienu laikā plaši tiek runāts par kārtējo Latvijas Kultūras ministrijas projektu. Iestāde piedāvā nojaukt veco Pasaules tirdzniecības centra ēku (bijusī Latvijas Komunistiskās partijas CK ēka) un uzbūvēt tā vietā Rīgas koncertzāli. Daļu projekta līdzekļu plānots paņemt no palīdzības paketes kultūras nozarei 32 miljonu eiro apmērā.

27
Tagi:
kultūra
Pēc temata
Levits: Latvija ātri atkopsies pēc krīzes
Ušakovs: ar tādu valdību Rīgas osta drīz tiks slēgta, var arī pārvaldi nojaukt
Ministrs aprēķināja, ka Latvijai kultūras mērķiem ir nepieciešami 32 miljoni eiro
Laima Vaikule, foto no arhīva

Ko slēpj Laima Vaikule? Vinokurs atklāja kopīgu noslēpumu

52
(atjaunots 13:01 30.05.2020)
Humorists Vladimirs Vinokurs publicēja sociālajā tīklā fotogrāfiju ar Latvijas dziedātāju Laimu Vaikuli, kura izraisīja sekotājos apmulsumu.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Krievijas skatuves mākslinieks Vladimirs Vinokurs publicēja savā Instagram profilā vairākas fotogrāfijas ar Latvijas dziedātāju Laimu Vaikuli.

Vienā no fotogrāfijām ir divi bērni – pavisam maza meitenīte un vecāks zēns, kuri tur viens otru aiz rokas. Savukārt vēl divās fotogrāfijās ir pieaugušie Vinokurs un Laima.

Humorists parakstīja savu publikāciju šādi: "Mēs ar Laimu draudzējamies daudzus gadus!! Mums pat Dzimšanas diena ir vienā dienā!!! Savukārt pa kreisi ir fotogrāfija Jūrmalā pirms "dažiem" gadiem! Satiku pludmalē meiteni, kopš tā laika nešķiramies!! Laima nav mainījusies, es esmu mazliet kļuvis pieaudzis!!"

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Владимир Винокур (@vladimir_vinokur)

Sekotāji ļoti izbrīnījās, uzzinot, ka Vinokurs un Vaikule draudzējas kopš pašas bērnības. Komentāros cilvēki sāka rakstīt, ka iepriekš humorists stāstīja, ka satika Laimu, kad viņa uzstājās varietē Jūrmalā.

Patiešām, 2019. gada 31. marta Starhit.ru intervijā (skatuves mākslinieku dzimšanas diena) var atrast Vinokura atmiņas par to, ka ar Laimu viņi iepazinās leģendārajā Jūrmalas varietē "Jūras Pērle", kur viņš bija atbraucis uz viesizrādi.

Sekotāji šos vārdus neaizmirsa un tagad, iespējams, gaida humorista paskaidrojumus.

Vaikule piedzima 1954. gada 31. martā Cēsīs, taču kad Laimai palika 3 gadi, ģimene pārvācās uz Rīgu. Vladimirs Vinokurs piedzima 1948. gada 31. martā Kurskā.

52
Tagi:
Laima Vaikule
Pēc temata
Vaikule izteica līdzjūtību kolēģiem Krievijā un pastāstīja, kādēļ šobrīd nevēlas dziedāt

Siguldas ielās parādījušies dzeramā ūdens krāni

0
(atjaunots 18:36 05.07.2020)
Vairākās vietās Siguldā šovasar uzstādīti dzeramā ūdens krāni, lai pilsētas iedzīvotāji un viesi varētu veldzēties tveicē.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Šovasar Siguldas iedzīvotāji un viesi karstumā pilsētas ielās var izmantot dzeramā ūdens krānus uz ielas, vēsta Lsm.lv, atsaucoties uz Siguldas novada domes informāciju presei.

Sabiedriskās vietās tiks uzstādīti četri kartridži ar bioloģiski degradējoša materiāla maisiņiem, lai suņu īpašnieki pastaigu laikā varētu novākt savu mīluļu atstātās "veltes".

Ziņots, ka viens dzeramā ūdens krāns uzstādīts Raiņa parkā – šī atpūtas vieta ir ļoti populāra jauniešu vidū. Otrs krāns atradis vietu Svētku laukumā, ko bieži apmeklē tūristi, turklāt te labprāt pastaigājas vietējie iedzīvotāji.

Saulespuķu ražas novākšana, foto no arhīva
© Sputnik / Александр Кондратюк

Siguldas novada dome uzsvēra, ka ūdens krānos padots no pilsētas centralizētā ūdensvada, tāpēc nav nekādu šaubu – ūdens kvalitāte ir atbilstoša. Krāni darbosies visu silto sezonu.

Kastes ar kartridžiem suņu īpašniekiem uzstādītas kvartālā pie Siguldas pils un laukumā pie dzelzceļa stacijas. Vēl divas kastes uzstādītas Svētku laukumā. Iepriekš suņu pastaigas tur bija aizliegtas, lai nodrošinātu tīru un koptu vidi. Tagad laukumā var pastaigāties arī ar dzīvniekiem, uzsvēra varasiestādes, jo īpašnieki varēs sakopt vidi pēc saviem mīluļiem.

Iepriekš vēstīts, ka sakarā ar svelmi Latvijā jau vairākkārt izsludināts oranžais brīdinājums. Speciālisti brīdina par risku veselībai tādos laika apstākļos.

Atgādināsim, ka augstas gaisa temperatūras apstākļos nav ieteicams uzturēties saulē vairāk kā 10-15 minūtes. Atrodoties zem atklātas debess, ieteicams izmantot aizsargkrēmu un galvassegu.

No saules stariem ieteicams pasargāties cilvēkiem ar gaišu ādu, gaišiem vai rudiem matiem, ar lielu skaitu vasarraibumu. Piesardzīgiem jābūt arī visiem, kas agrāk guvuši saules apdegumus. No saules jāpasargā arī bērni.

No ultravioletā starojuma jāsargā acis, turklāt jāņem vērā, ka dažādas virsmas, piemēram, ūdens un gaišas smiltis atstaro lielāko daļu saules staru.

0
Pēc temata
Rīga izcepsies? Sinoptiķi izsludinājuši oranžo brīdinājumu
Latvijā kūst asfalts: autovadītājus brīdina par slideniem ceļiem
Klimata pārmaiņas ietekmē Latviju stiprāk nekā citas Eiropas valstis