Krievijas teātra un kino mākslinieks Genādijs Hazanovs, foto no arhīva

"Latvija nav plānos": Hazanovs brīdina Latvijas iedzīvotājus par viltus izrādēm Rīgā

30
(atjaunots 10:08 01.02.2020)
Krievijas skatuves mākslinieks Genādijs Hazanovs brīdina Latvijas iedzīvotājus par to, ka Internetā parādījusies viltus informācija par izrādēm, kurās viņš it kā piedalās.

RĪGA, 1. februāris – Sputnik. Slavenais Krievijas teātra un kino mākslinieks Genādijs Hazanovs ar Bb.lv redakcijas starpniecību vērsās pie Latvijas publikas ar lūgumu būt uzmanīgiem.

Hazanovs brīdina par to, ka vienā no Interneta portāliem parādījusies informācija, ka marta beigās Rīgā it kā notiks izrāde "Amerikāņu kalniņi". Tur ir publicēta Hazanova fotogrāfija un tiek piedāvāts iegādāties biļetes uz šo izrādi.

Skatuves mākslinieks skaidro, ka patlaban viņš patiešām spēlē izrādē ar tādu pašu nosaukumu uz "Ļenkom" teātra skatuves Maskavā. Taču nedz pašam Hazanovam, nedz teātrim pagaidām nav nekādu plānu attiecībā uz viesizrādēm Rīgā vai jebkādā citā Latvijas pilsētā.

"Tādējādi iznāk, ka kāds maldina manis augsti godātos Latvijas teātra cienītājus, un var tikai zīlēt, ar kādu mērķi tas tiek darīts," brīdina Hazanovs.

Skatuves mākslinieks lūdz Latvijas teātra cienītājus būt vērīgiem un iet garām negodprātīgajiem neeksistējošo viesizrāžu "biļešu izplatītājiem" un "organizatoriem".

"Uz tikšanos Rīgā, kas, esmu pārliecināts, mums obligāti nākotnē vēl būs!" noslēdz savu uzrunu skatuves mākslinieks.

Zināms, ka Genādijam Hazanova, līdzīgi citām Krievijas skatuves zvaigznēm, Jūrmalā ir nekustamais īpašums. Turklāt, iespējams, skatuves mākslinieka apartamenti atrodas netālu no provizoriskā Allas Pugačovas un Maksima Galkina dzīvokļa. Žurnālisti uzskata, ka Pugačova un Galkins nopirka dzīvokli elitārajā dzīvojamā kompleksā Park Residences Dzintaru prospektā 28.

Jūrmalu mīl daudzas Krievijas slavenības. Rīgas piejūrā nekustamais īpašums ir Mihaila Barščevska un Emanuila Vitorgana ģimenēm. Savukārt mājā pretī Krievijas vēstniecības Jūrmalas rezidencei atrodas Vladimira Vinokura, Aleksandra Masļakova un Valērija Sjutkina dzīvokļi.

Mellužos uzbūvēja māju, aprecējās un kļuva par tēvu aktieris un bijušais KVN (Jautro un atjautīgo kluba) dalībnieks Sergejs Svetlakovs. Dzīvokļus Jūrmalā iegādājušies arī Arkādijs Ukupņiks un Larisa Doļina.

Savukārt dzīvojamo māju kompleksā "Dzintaru rezidence" atrodas komponista Igora Nikolajeva nekustamais īpašums, kurš, līdzīgi Pugačovas un Galkina ģimenei, kopā ar meitu bieži apmeklē meža parku Dzintaros.

30
Pēc temata
Busulim un Paulam ir vienāds viedoklis attiecībā uz Krievijas publiku
Nargizas koncerta atcelšana Jūrmalā: Fadejeva zīmols vaino dziedātāju
Tāpēc, ka krieviete: ērģelniecei Ļisicinai atņemti koncerti. Viņa pametusi Latviju
Lobodas Baltijas tūres organizatori apsūdz dziedātāju melos

Latvija tērē kultūrai visvairāk ES valstu vidū

27
(atjaunots 23:07 20.06.2020)
Grieķija un Itālija kultūras attīstībai tērē vismazāko valsts budžeta daļu, savukārt Latvija – vislielāko.

RĪGA, 18. jūnijs – Sputnik. Latvijas budžeta izdevumi kultūrai izrādījušies visaugstākie ES, vēsta Eurostat.

2018. gadā ES valstis vidēji tērēja 1% sava budžeta kultūrai (ieskaitot izdevniecības un televīziju un radio). Šis rādītājs, laikam ejot uz priekšu, praktiski nemainās, tas bijis stabils kopš 2013. līdz 2018. gadam.

Taču starp dažādu valstu izdevumiem kultūrai pastāv manāmas atšķirības. Piemēram, vislielāko daļu budžeta izdevumu kultūras mērķiem 2018. gadā piešķīra Latvija (2,8%), tai seko Ungārija (2,7%) un Igaunija (2,4%).

Viszemākie izdevumi kultūrai bijuši Grieķijā (0,3%), Kiprā (0,5%), Itālijā un Portugālē (0,6%).

Pēdējo piecu gadu laikā budžeta izdevumu kultūrai procenti ES valstīs nav īpaši mainījušies. Izņēmumu sastāda vienīgi Ungārija, kur šie izdevumi palielinājušies no 1,5% līdz 2,7%.

Pēdējo dažu dienu laikā plaši tiek runāts par kārtējo Latvijas Kultūras ministrijas projektu. Iestāde piedāvā nojaukt veco Pasaules tirdzniecības centra ēku (bijusī Latvijas Komunistiskās partijas CK ēka) un uzbūvēt tā vietā Rīgas koncertzāli. Daļu projekta līdzekļu plānots paņemt no palīdzības paketes kultūras nozarei 32 miljonu eiro apmērā.

27
Tagi:
kultūra
Pēc temata
Levits: Latvija ātri atkopsies pēc krīzes
Ušakovs: ar tādu valdību Rīgas osta drīz tiks slēgta, var arī pārvaldi nojaukt
Ministrs aprēķināja, ka Latvijai kultūras mērķiem ir nepieciešami 32 miljoni eiro
Laima Vaikule, foto no arhīva

Ko slēpj Laima Vaikule? Vinokurs atklāja kopīgu noslēpumu

52
(atjaunots 13:01 30.05.2020)
Humorists Vladimirs Vinokurs publicēja sociālajā tīklā fotogrāfiju ar Latvijas dziedātāju Laimu Vaikuli, kura izraisīja sekotājos apmulsumu.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Krievijas skatuves mākslinieks Vladimirs Vinokurs publicēja savā Instagram profilā vairākas fotogrāfijas ar Latvijas dziedātāju Laimu Vaikuli.

Vienā no fotogrāfijām ir divi bērni – pavisam maza meitenīte un vecāks zēns, kuri tur viens otru aiz rokas. Savukārt vēl divās fotogrāfijās ir pieaugušie Vinokurs un Laima.

Humorists parakstīja savu publikāciju šādi: "Mēs ar Laimu draudzējamies daudzus gadus!! Mums pat Dzimšanas diena ir vienā dienā!!! Savukārt pa kreisi ir fotogrāfija Jūrmalā pirms "dažiem" gadiem! Satiku pludmalē meiteni, kopš tā laika nešķiramies!! Laima nav mainījusies, es esmu mazliet kļuvis pieaudzis!!"

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Владимир Винокур (@vladimir_vinokur)

Sekotāji ļoti izbrīnījās, uzzinot, ka Vinokurs un Vaikule draudzējas kopš pašas bērnības. Komentāros cilvēki sāka rakstīt, ka iepriekš humorists stāstīja, ka satika Laimu, kad viņa uzstājās varietē Jūrmalā.

Patiešām, 2019. gada 31. marta Starhit.ru intervijā (skatuves mākslinieku dzimšanas diena) var atrast Vinokura atmiņas par to, ka ar Laimu viņi iepazinās leģendārajā Jūrmalas varietē "Jūras Pērle", kur viņš bija atbraucis uz viesizrādi.

Sekotāji šos vārdus neaizmirsa un tagad, iespējams, gaida humorista paskaidrojumus.

Vaikule piedzima 1954. gada 31. martā Cēsīs, taču kad Laimai palika 3 gadi, ģimene pārvācās uz Rīgu. Vladimirs Vinokurs piedzima 1948. gada 31. martā Kurskā.

52
Tagi:
Laima Vaikule
Pēc temata
Vaikule izteica līdzjūtību kolēģiem Krievijā un pastāstīja, kādēļ šobrīd nevēlas dziedāt

Ekonomists pastāstīja par rekordlielu cenu starpību Lietuvā un Polijā

0
(atjaunots 08:08 06.07.2020)
Ekonomists uzskata, ka zemās cenas Polijā saistītas ar spēcīgu konkurenci iekšējā tirgū un vājo valūtas kursu.

RĪGA, 6. jūlijs – Sputnik. Preču un pakalpojumu patēriņa cenas Polijā vidēji ir par piekto daļu zemākas nekā Lietuvā, un cenu līmeņa starpība jau sasniegusi 20%, savā lapā Facebook konstatēja Luminor ekonomists Žigimants Maurics.

"Polija atgādina Eiropas Ķīnu, kurp saplūst ne tikai lietuvieši, bet arī citu kaimiņvalstu iedzīvotāji, lai iegādātos lētākas preces un pakalpojumus. Polijas zemās cenas nosaka augstā konkurence iekšzemes tirgū un (pārlieku) vājais Polijas zlota kurss, kas šīs krīzes laikā novājējis vēl par pieciem procentiem. Tātad cenu līmeņa starpība starp Lietuvu un Poliju, rēķinot eiro, sasniegusi rekordlielos 20 procentus," ekonomista teikto citēja Sputnik Lietuva.

Maurics piebilsa, ka pat gadījumā, ja Lietuvas iedzīvotāji nebrauc pēc Polijas precēm, kaimiņvalsts produkcija tik un tā nokļūst Lietuvas tirgū. Lietuvas ārējās tirdzniecības deficīts ar Poliju 2019. gadā sasniedza rekordu – 1,7 miljardus eiro un bija trīsreiz lielāks nekā ar Ķīnu.

Vienlaikus ekonomists ir pārliecināts, ka zemāka PVN likme pārtikas produktiem Viļņai nepalīdzēs, jo pārtikas preces veido vien ceturto daļu kopējo izdevumu. Pēc viņa domām, Lietuvas vienīgā cerība ir spēcīgāks zlota apmaiņas kurss.

Viens no faktoriem, kas varētu to pastiprināt, ir pasaules ekonomikas stabilizācija, jo Polijas zlota apmaiņas kurss krītas ekonomiskās krīzes laikā un nostiprinās izaugsmes periodā.

Tāpat Maurics uzsvēra politiskās situācijas ietekmi uz Polijas kursu, konkrēti – pašreizējās prezidenta vēlēšanas.

"Tāpēc atliek cerēt, ka Polijas prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā 12. jūlijā uzvarēs kandidāts, kurš sola lielāku stabilitāti attiecībās ar ES, un ekonomiskā situācija pasaulē stabilizēsies, jo citādi mēs nevarēsim izvairīties no vēl viena starptautiskās un pārrobežu tirdzniecības rekorda šogad," viņš uzrakstīja.

Lietuvas iedzīvotāji nereti brauc uz kaimiņvalstīm pēc pirkumiem, jo tur cenas ir zemākas, nekā Lietuvā. Cita starpā viņi iegādājas pārtikas preces un alkoholu.

Iepriekš Sputnik Lietuva korespondents aprunājās ar Viļņas iedzīvotājiem, kuri brauc iepirkties uz Poliju. Cilvēki konstatēja, ka šie braucieni ļauj ietaupīt vairākus simtus eiro.

0
Tagi:
ekonomika, Polija, Lietuva
Pēc temata
Uzzināt savu cenu: eksperti aprēķināja dzīves izmaksas Latvijā
Pametam ballīti: kas sagaida Latvijas pierobežas tirdzniecību
Covid-19 ietekmējis augļu un dārzeņu tirdzniecību: kāpēc cenas mainās katru dienu
Aprīlī Latvijā augušas produktu cenas – dažas pat vairāk nekā uz pusi