Raimonds Pauls

Paula vārdi par Krievijas skatītāju uzbāzīgumu pārsteidza pašu Paulu

69
(atjaunots 09:58 07.12.2019)
Raimonds Pauls paziņoja, ka vienmēr ir teicis, ka krievu publika ir daudz atsaucīgāka, nekā latviešu, savukārt viņam pieskaitāmos vārdus par Krievijas klausītāju "uzbāzīgumu" nosauca par nejēdzību.

RĪGA, 7. decembris – Sputnik. Latvijas komponista Raimonda Paula paziņojums par Krievijas klausītāju uzbāzīgumu izraisīja dzīvu atsauksmi no skatuves mākslinieku puses – kāds aicināja samierināties ar neizbēgamiem popularitātes atribūtiem, kāds paziņoja, ka komponista teikto nepareizi izskaidrojuši, taču visvairāk Paula vārdi pārsteiguši pašu Paulu.

Raimonds Pauls pastāstīja par savu popularitāti padomju gados intervijā portālam Apollo, un, atbildot uz vienu no žurnālistu jautājumiem, paziņoja, ka Latvijas publika atšķiras no Krievijas publikas.

"Mūsu cilvēki nav tik uzbāzīgi, kā Krievijā pēc koncerta, tur ir pavisam cita gaisotne. Es gāju ārā pēc koncerta ar Pugačovu, es redzēju, kas notiek ar šiem cilvēkiem… Jā, pie mums arī nāk klāt, dāvina ziedus, taču tas ir tik sirsnīgi un neuzbāzīgi," pateicot viņš.

Kā jau praktiski jebkuri publiski Paula vārdi, arī tie izraisīja dzīvu interesi, sāka birt komentāri no viņa kolēģiem. Daži Krievijas skatuves mākslinieki paziņoja, ka pielūdzējus nedrīkst novērtēt par zemu. Piemēram, dziedātājs Soso Pavliašvili pateica telekanālam "360", ka ir jāpateicas Dievam, ja cilvēks atnāk uz koncertu, pauž savu mīlestību un cieņu. Taču Pavliašvili neizslēdza, ka Paulam var būt cits viedoklis, un nenosodīja viņu.

Ļevs Leščenko uzskata, ka no skatuves mākslinieka dzīves nav iespējams izslēgt situācijas, kad pielūdzēji fotografē viņu koncertā, un pēcāk nāk klāt un prasa iztaisīt pašfoto.

"Bet ir jāsaprot, ka šāda veida procesus nevar izslēgt no dzīves. Atliek vienīgi paciesties, jo tā ir daļa profesijas. Tā ir viņa izvēle," pateica Leščenko Nation News.

"A-Studio" soliste Ketija Topurija paziņoja, ka skatītāja mīlestība nav atkarīga no tautības un skatuves māksliniekiem ir jāvērtē attieksme pret sevi. "Skatuves mākslinieks tādēļ arī ir skatuves mākslinieks, lai būtu profesionālim un neatteiktu, kad cilvēki lūdz nofotografēties kopā. Ja ir iespēja un spēja saņemties, tas ir jāizdara," pateica dziedātāja.

Viņa piebilda, ka jūtas vienādi "gan Latvijā, gan Krievijā" un neizjūt lielāku vai mazāku mīlestību dažādās valstīs.

Producents Josifs Prigožins paziņoja, ka precīzi nezina, ko Pauls ar to domājis, taču publika Latvijā un Maskavā patiešām atšķiras. "Jā, mēs esam nekaunīgi, mēs nekautrējamies. Taču tas ir raksturīgi Maskavas publikai. Citās Krievijas pilsētās publika ir tāda pati, kā Latvijā. Maskavas skatītājiem ir lielāks kārdinājums. Maskava ir kā putekļsūcējs, saprotat? Šeit brauc cilvēki no visām pilsētām, un Maskava, diemžēl, viņus bojā. Cilvēki kļūst skarbāki, lielāki snobi," pateica Prigožins.

Paula aizstāvībā nostājās komponists un producents Maksims Fadejevs. Viņš norādīja, ka Paula sacīto varēja nepareizi iztulkot. "Jūs taču paši nostādāt cilvēkus vienu pret otru! Priekš kam jūs to darāt? Kādēļ kurināt nacionālo naidu? Nu pateica viņš, kļūdījās. Viņš runā citā valodā, kādēļ jūs to neņemat vērā? Kādēļ ir jānolamā cilvēks, kura dziesmas jūs iesūcat kopā ar mātes pienu? Es nesaprotu!" pateica Fadejevs, kura vārdus sniedza "Teļeprogramma".

Un visbeidzot, savus vārdus portālam RBK komentēja pats Pauls, viņš paziņoja, ka Krievijas klausītāji ir atsaucīgāki, nekā Latvijas, savukārt paziņojumu par pirmo uzbāzīgumu ir nejēdzība.

"Kāds uzbāzīgums? Kur tas ir rakstīts? Tas ir absolūts idiotisms, tieši pretēji, es vienmēr esmu teicis, ka krievu publika ir daudz atsaucīgāka, nekā latviešu. Tās ir absolūtas muļķības," paziņoja Pauls.

69

Latvija tērē kultūrai visvairāk ES valstu vidū

27
(atjaunots 23:07 20.06.2020)
Grieķija un Itālija kultūras attīstībai tērē vismazāko valsts budžeta daļu, savukārt Latvija – vislielāko.

RĪGA, 18. jūnijs – Sputnik. Latvijas budžeta izdevumi kultūrai izrādījušies visaugstākie ES, vēsta Eurostat.

2018. gadā ES valstis vidēji tērēja 1% sava budžeta kultūrai (ieskaitot izdevniecības un televīziju un radio). Šis rādītājs, laikam ejot uz priekšu, praktiski nemainās, tas bijis stabils kopš 2013. līdz 2018. gadam.

Taču starp dažādu valstu izdevumiem kultūrai pastāv manāmas atšķirības. Piemēram, vislielāko daļu budžeta izdevumu kultūras mērķiem 2018. gadā piešķīra Latvija (2,8%), tai seko Ungārija (2,7%) un Igaunija (2,4%).

Viszemākie izdevumi kultūrai bijuši Grieķijā (0,3%), Kiprā (0,5%), Itālijā un Portugālē (0,6%).

Pēdējo piecu gadu laikā budžeta izdevumu kultūrai procenti ES valstīs nav īpaši mainījušies. Izņēmumu sastāda vienīgi Ungārija, kur šie izdevumi palielinājušies no 1,5% līdz 2,7%.

Pēdējo dažu dienu laikā plaši tiek runāts par kārtējo Latvijas Kultūras ministrijas projektu. Iestāde piedāvā nojaukt veco Pasaules tirdzniecības centra ēku (bijusī Latvijas Komunistiskās partijas CK ēka) un uzbūvēt tā vietā Rīgas koncertzāli. Daļu projekta līdzekļu plānots paņemt no palīdzības paketes kultūras nozarei 32 miljonu eiro apmērā.

27
Tagi:
kultūra
Pēc temata
Levits: Latvija ātri atkopsies pēc krīzes
Ušakovs: ar tādu valdību Rīgas osta drīz tiks slēgta, var arī pārvaldi nojaukt
Ministrs aprēķināja, ka Latvijai kultūras mērķiem ir nepieciešami 32 miljoni eiro
Laima Vaikule, foto no arhīva

Ko slēpj Laima Vaikule? Vinokurs atklāja kopīgu noslēpumu

52
(atjaunots 13:01 30.05.2020)
Humorists Vladimirs Vinokurs publicēja sociālajā tīklā fotogrāfiju ar Latvijas dziedātāju Laimu Vaikuli, kura izraisīja sekotājos apmulsumu.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Krievijas skatuves mākslinieks Vladimirs Vinokurs publicēja savā Instagram profilā vairākas fotogrāfijas ar Latvijas dziedātāju Laimu Vaikuli.

Vienā no fotogrāfijām ir divi bērni – pavisam maza meitenīte un vecāks zēns, kuri tur viens otru aiz rokas. Savukārt vēl divās fotogrāfijās ir pieaugušie Vinokurs un Laima.

Humorists parakstīja savu publikāciju šādi: "Mēs ar Laimu draudzējamies daudzus gadus!! Mums pat Dzimšanas diena ir vienā dienā!!! Savukārt pa kreisi ir fotogrāfija Jūrmalā pirms "dažiem" gadiem! Satiku pludmalē meiteni, kopš tā laika nešķiramies!! Laima nav mainījusies, es esmu mazliet kļuvis pieaudzis!!"

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Владимир Винокур (@vladimir_vinokur)

Sekotāji ļoti izbrīnījās, uzzinot, ka Vinokurs un Vaikule draudzējas kopš pašas bērnības. Komentāros cilvēki sāka rakstīt, ka iepriekš humorists stāstīja, ka satika Laimu, kad viņa uzstājās varietē Jūrmalā.

Patiešām, 2019. gada 31. marta Starhit.ru intervijā (skatuves mākslinieku dzimšanas diena) var atrast Vinokura atmiņas par to, ka ar Laimu viņi iepazinās leģendārajā Jūrmalas varietē "Jūras Pērle", kur viņš bija atbraucis uz viesizrādi.

Sekotāji šos vārdus neaizmirsa un tagad, iespējams, gaida humorista paskaidrojumus.

Vaikule piedzima 1954. gada 31. martā Cēsīs, taču kad Laimai palika 3 gadi, ģimene pārvācās uz Rīgu. Vladimirs Vinokurs piedzima 1948. gada 31. martā Kurskā.

52
Tagi:
Laima Vaikule
Pēc temata
Vaikule izteica līdzjūtību kolēģiem Krievijā un pastāstīja, kādēļ šobrīd nevēlas dziedāt
NATO

Lidmašīna ar NATO karavīriem reisā uz Latviju atgriezusies mājās

0
(atjaunots 08:01 06.07.2020)
Kanādas Nacionālās aizsardzības ministrija pieņēma lēmumu atgriezt lidmašīnu ar valsts karavīriem, kam bija jāpiezemējas Latvijā.

RĪGA, 6. jūlijs — Sputnik. Kanādas kara lidmašīnai ar karavīriem NATO misijas ietvaros tuvākajā laikā bija jāierodas Latvijā, taču to atsauca reisa vidū, ņemot vērā informāciju par Covid-19 izplatības risku lidmašīnā, raksta Lsm.lv.

Kanādas Nacionālās aizsardzības ministrija noskaidroja, ka kara lidmašīnā atrodas ar Covid-19 pacientiem kontaktējušas personas. Lai arī, saskaņā ar armijas vadības vērtējumu, inficēšanās risks lidmašīnā nav liels, tomēr pieņemts lēmums atsaukt lidmašīnu, kam bija jānosēžas Latvijā.

Zināms, ka lidmašīnā bija aptuveni 70 pasažieri un ekipāžas locekļi, tagad karavīri pavadīs divas nedēļas ilgu karantīnu Kanādā.

Kanāda veido Latvijā dislocētās NATO daudznacionālās kaujas grupas kodolu. NATO misija Latvijā turpina darbu, pat neskatoties uz koronavīrusa infekcijas izplatību pasaulē un ārkārtējās situācijas režīmu valstī. Uz laiku tika apturētas vien dažas militārās operācijas.

2020. gada jūlijā bija ieplānota Kanādas karavīru rotācija. Lidmašīnai, kas tika atgriezta pa ceļam uz Latviju, vajadzēja pēc karavīru nogādes valstī aizvest citu grupu uz Kanādu.

Iepriekš vēstīts, ka 2020. gada martā vairāki karavīri no valstī dislocētā NATO starptautiskā bataljona, inficējušies ar Covid-19.

Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš toreiz pastāstīja, ka viņi visi inficējušies ārzemēs un pēc tam nekavējoties izolēti.

0
Tagi:
pandēmija, Latvija, NATO
Pēc temata
Piecas epidēmijas mācības Latvijai, jeb Mīts par "varonīgu uzvaru"
Kaut nu tik visu kontingentu nenogāztu: ar koronavīrusu inficēts NATO kareivis
Latvijā notiks NATO mācības, neraugoties uz koronavīrusu
Koronavīruss uzbrūk Rietumu flotēm un armijām