Laima Vaikule

Esmu visu pelnījusi: Laimai Vaikulei nepatika skatītāju reakcija koncertā Kremlī

162
(atjaunots 21:18 25.11.2019)
Dziedātāja Laima Vaikule uz Kremļa pils skatuves paziņoja, ka ir pelnījusi "Zelta gramofonu" un pat nezina, par ko vajadzētu pateikties. Arī skatītāju aplausi viņu neiepriecināja.

RĪGA, 26. novembris — Sputnik. Dziedātāja Laima Vaikule ieguvusi 2019. gada prēmiju "Zelta gramofons" par ieguldījum Krievijas mūzikas vēsturē. Tomēr dziedātāja palika neapmierināta ar aplausiem, ko viņai veltīja skatītāji Kremļa pilī.

"Kaut kā ne visai labi jūs man šodien aplaudējāt. It kā man tagad pasniegs kaut ko pašu-pašu-pašu labāko, bet aplausi tikai tā, starp citu, it kā būtu man pelnutrauku pasnieguši," pajokoja dziedātāja.

Publikā zālē atdzīvojās. Laima Vaikule pateicās par apbalvojumu un atzina, ka tādas balvas viņai vēl neesot.

"Paldies, esmu ļoti priecīga, tāda man vēl nav. Visu savu mūžu esmu pelnījusi naudu, un man nekad nebija laika atnākt uz "Gramofonu" un saņemt visu šo, taču laiks ir pienācis. Liels paldies, ka neesat mani aizmirsuši," teica māksliniece un piebilda, ka nezinot gan, par ko pateikties, jo balvu viņa pelnījusi.

"Ziniet, es visu esmu pelnījusi, gan "Gramofonu", gan visu. Paldies par to, ka jūs... Es principā esmu pelnījusi, pat nezinu, par ko teikt paldies," noteica Vaikule un pati pieteica savu priekšnesumu ar eksperimentālu dziesmu.

"Paskatīšos uz jūsu reakciju, un ja uzņemsiet mani vēl sliktāk, tad pat vairs nezinu, ar ko nodarbošos," teica Vaikule un izpildīja kompozīciju "Mumu".

Prēmija "Zelta gramofons" tiek piešķirta kopš 1996. gada. Par prēmijas laureātiem kļūst populāri Krievijas izpildītāji, kuri tiek izraudzīti tautas balsojumā. Visu gadu radio stacija "Russkoje radio" sastāda iknedēļas hitparādi no 20 dziesmām, kas saņēmušas lielāko skaitu klausītāju balsu. Balsošana rit radiostacijas vietnē. Dziesma, kas vismaz 20 nedēļas noturējusies hitparādē, tiek nominēta "Zelta gramofonam".

Līdztekus izpildītājiem, kuru dziesmas izcīnījušas vietu starp hitparādes līderiem, "Russkoje radio" pasniedz balvas par ieguldījumu Krievijas mūzikas attīstībā. Par pirmo šīs prēmijas laureātu 2002.gadā kļuva mūziķis Aleksandrs Rozenbaums, vēlākajos gados tā piešķirta Ļevam Ļeščenko, Valērijam Ļeontjevam, Josifam Kobzonam, rokgrupai "Mašina vremeņi" un citiem.

162
Pēc temata
Vaikule domā latviski, mīl ASV un gaida labu cenu par māju
No skatuves runāt krieviski ir cūcība: latviešu žurnāliste uzbrūk Vaikulei
Meladze pastāstīja, ko dara Jūrmalā un kā attiecas pret Busuli un Vaikuli
Krutojs pastāstīja, kā Vaikule izjaukusi "Jaunā viļņa" plānus atgriezties Jūrmalā

Cik iedzīvotāji valstī atbalsta latviešu mūzikas kvotas radio

35
(atjaunots 09:21 10.08.2020)
Izskanējis ierosinājums ieviest īpašas kvotas radio, lai atbalstītu vietējos muzikantus. Kā iniciatīvu novērtēja sabiedrībā.

RĪGA, 7. augusts — Sputnik. Latvijas mūziķi un izpildītāji saskārušies ar nopietniem zaudējumiem koronavīrusa krīzes rezultātā ieviesto ierobežojumu dēļ. Lai pāvarētu negatīvās sekas, Latvijas mūzikas attīstības biedrība ierosinājusi ieviest vietējās mūzikas kvotas: saskaņā ar iniciatīvu, 40% ierakstu, ko atskaņo radiostacijas, jābūt latviešu valodā vai laistiem klajā Latvijā.

Radiouztvērējs Spīdola, foto no arhīva
© Sputnik / Павел Лисицын

Kantar TNS aptauja, kas tika veikta starp Latvijas iedzīvotājiem 18-60 gadu vecuma grupā, apliecināja, ka tikai trešā daļa respondentu atbalsta tādu ierosinājumu. Rezultātus publicēja skaties.lv

Pētījums rāda, ka tikai 30% uzskata, ka tādas kvotas ir jāievieš: 11% tās noteikti atbalstīja, vēl 19% drīzāk atbalstīja.

Pret kvotām iebilda lielākā daļa aptaujāto – 54%, turklāt 30% iebilda kategoriski, bet 24% - drīzāk bija pret. Noteiktu atbildi nevarēja sniegt 16%.

Iepriekš vēstīts, ka patlaban no Latvijā atskaņotajiem skaņdarbiem tikai ceturtā daļa ir vietējie.

35
Tagi:
mūzika, latvieši, Latvija
Pēc temata
Operatorus pametīs gan krievi, gan latvieši: kam vajadzīgi prezidenta grozījumi televīzijā
Saeima apstiprinājusi valodas kvotas TV. RTR pamata paketē nebūs
Koronavīrusa skartie: kas notiks ar Latvijas medijiem
Sers Eltons Džons, foto no arhīva

Eltona Džona bijusī sieva pieprasa no viņa trīs miljonus britu mārciņu

13
(atjaunots 16:24 25.07.2020)
Renāta Blauela paziņoja, ka bijušā vīra memuāru publikācijas novedušas pie uzmanības atjaunošanās par viņas dzīvi, kas savukārt kļuva par iemeslu nopietnām psiholoģiskām sekām.

RĪGA, 25. jūlijs – Sputnik. Mūziķa sera Eltona Džona bijusī sieva izvirzījusi viņam prasību par 3 miljoniem britu mārciņu, apgalvojot, ka viņš ir pārkāpis viņu laulības šķiršanas vienošanos, iekļaujot viņu savos memuāros un biogrāfiskajā filmā "Rocketman", vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Daily Telegraph.

Saskaņā ar avīzi, Eltona Džona bijusī sieva Renāta Blauela iesūdzēja tiesā 73 gadus veco mūziķi par "vairākkārtējiem un nepieņemamajiem" vienošanās pārkāpumiem, kuru pāris parakstīja 1988. gadā pēc četrus gadus ilgās laulības. Dokuments iekļāva punktu, kurš aizliedz ikvienam no viņiem apspriest savu laulību vai šķiršanās iemeslus.

Dokumentos Blauelas juridiskā komanda apgalvo, ka pēc šķiršanās viņa centās slēpt savu dzīvi no sabiedrības, tai skaitā mainot vārdu un ārējo izskatu, taču viņas dzīves un šķiršanās ar dziedātāju detaļas tika atklātas filmā un memuāros.

"Augstākminēto pārkāpumu rezultātā (viņas) tiesības uz privāto dzīvi tika pārkāptas… Viņa un viņas laulība nonāca uzmanības lokā un tika apspriestas presē," teikts Blauelas pretenzijā.

Свадьба Элтона Джона и Ренаты Блауэл, 14 февраля 1984 года
© AFP 2019 / 2017 / STF
Eltona Džona un Renātas Blauelas kāzas

Blauela pieprasa tiesas aizliegumu, lai novērstu informācijas atklāšanu nākotnē, kā arī segt zaudējumus, kuri, kā tiek apgalvots, sastāda aptuveni 3 miljonus britu mārciņu.

Mākslinieka puse noliedz vienošanās pārkāpšanu, apgalvojot, ka detaļas grāmatā, filmā un vienā publikācijā Instagram vietnē ir publiski pieejamas un ka līgums "skar tikai privātas un konfidenciālas tēmas".

Blauela paziņoja, iespējamie pārkāpumi noveduši pie uzmanības atjaunošanās par viņas dzīvi, kas savukārt kļuva par iemeslu nopietnām psiholoģiskām sekām.

13
Tagi:
Eltons Džons
Pēc temata
Putins atbildēja uz Eltona Džona iebildumiem
Makrons pasniedza Eltonam Džonam Francijas augstāko godalgu
Eltons Džons svin 70. dzimšanas dienu
Lavandas lauks. Foto no arhīva

Latviešu valodas prasmes nebūs obligātas: mainīsies zemes pirkšanas kārtība

0
(atjaunots 19:25 15.08.2020)
Eiropas komisija uzskata par diskriminējošu Latvijas likuma prasību, kas uzliek par pienākumu lauksaimnieciski apstrādājamas zemes potenciālajiem pircējiem pārvaldīt latviešu valodu vismaz B2 līmenī.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Zemkopības ministrija tuvākajā laikā plānot atcelt prasību par to, ka juridisko personu pārstāvjiem, kuri vēlas iegādāties lauksaimniecības zemes, ir jāiesniedz valsts valodas zināšanas un ES pilsonību apliecinoši dokumenti, vēsta Neatkarīgā Rīta Avīze.

"Zemkopības ministrija šobrīd strādā pie attiecīgajiem grozījumiem, kas izpildīs Eiropas Savienības tiesas lēmumu, un tai pašā laikā nodrošinās Latvijas pilsoņiem pieeju zemes resursiem," apliecināja Zemkopības ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Rūta Rudzīte.

Bīstoties no tā, ka labāk nodrošinātie fermeri no citām ES valstīm, pirks lauksaimnieciski apstrādājamas zemes Latvijā, kopš iestāšanās ES 2004. gadā valsts līdz 2014. gadam ierobežoja ārzemnieku iespējas nopirkt zemi. Tobrīd ārzemnieki varēja iegādāties lauksaimniecības zemi Latvijā, izveidojot kopuzņēmumu ar kādu Latvijas uzņēmēju vai pērkot zemi kopīpašumā ar kādu Latvijas pilsoni.

2017. gada maijā Saeima pieņēma grozījumus likumā par lauksaimnieciski apstrādājamas zemes privatizāciju, kas atbalstīja prasību par latviešu valodas zināšanām vismaz B2 līmenī ārzemniekiem, kas vēlas Latvijā iegādāties lauksaimniecības zemi.

Šī gada jūnijā Eiropas Tiesa atzina normu par diskriminējošu. Tagad Latvijai ir jāiekļauj grozījumi atbilstošajā likumā. Ja grozījumi likumā "Par zemes privatizāciju lauku apvidos" netiks iekļauti, Eiropas Komisija sāks pret Latviju pārkāpuma pprocedūru.

0
Tagi:
Zemkopības ministrija, latviešu valoda
Pēc temata
Fermeriem Latvijā neuzticēs zemi bez latviešu valodas zināšanām
Mācies latviešu valodu: zemes gabala iegādei būs nepieciešamas zināšanas B2 līmenī
ES tiesa nolēmusi: iegādājoties zemi Latvijā, latviešu valodas zināšanas nav obligātas
Lauksaimniecības platības – tikai latviešu valodas pratējiem