Rīgas svētki Šerloka Holmsa dzimšanas diena saņēma Russian Event Awards 2019 galveno balvu

Latvijas svētkus apbalvoja Krievijā

36
(atjaunots 20:44 25.11.2019)
"Šerloka Holmsa dzimšanas diena" Rīgā izcīnījusi Krievijas Nacionālo balvu Russian Event Awards 2019.

RĪGA, 22. novembris — Sputnik. Samarā no 15. līdz 17. novembrim norisinājās VIII Nacionālās prēmijas notikumu tūrisma jomā "Russian Event Awards 2019" fināls.

Finālā tikuši vairāk nekā 200 projektu no 51 Krievijas reģiona un divi ārvalstu projekti no Baltkrievijas un Latvijas. Galu galā Latvija ir izcīnījusi galveno balvu.

Uzvarēja Rīgas svētki "Šerloka Holmsa dzimšanas diena", kas norisinās Latvijas galvaspilsētā kopš 2012. gada. Šo pasākumu Krievija nosauca par labāko ārzemju projektu.

Jāatzīmē, ka Russian Event Awards ekspertu padomē un žūrijā šogad piedalās tūrisma nozares pārstāvji, uzņēmēji, mārketinga komunikāciju eksperti, kā arī kultūras, zinātnes un mākslas darbinieki.
Svētku idejas autors - Rīgas mārketinga aģentūra PR LINIJA. Svētku attīstību un organizēšanu veic biedrība "Holmes & Co".

Rīgas svētku līdzorganizatore, biedrības Holmes & Co biedrības locekle Nadežda Ignatāne pastāstīja, ka Russian Event Awards 2019 balva ir ļoti augsts darba novērtējums un liels gods.

"Man bija gods pārstāvēt mūsu projektu šajā vērienīgajā pasākumā un es biju laimīga saņemt tik daudz sajūsmu no kolēģiem un speciālistiem. Arī mūs bieži uzaicina kā speciālus viesus un ekspertus pieredzes apmaiņai dažādos komunikāciju laukumos gan Latvijā, gan ārvalstīs. Šī balva kļūs par lielisku motivējošu faktoru mūsu pasākumu turpmākai attīstīšanai un pilnveidošanai," uzsvēra Ignatāne.

Рижский праздник День рождения Шерлока Холмса получил Гран-при Russian Event Awards 2019.
PR LINIJA
Rīgas svētki "Šerloka Holmsa dzimšanas diena saņēma Russian Event Awards 2019 galveno balvu

Tradicionāli Šerloka Holmsa dzimšanas diena tiek atzīmēta Rīgā 6. janvārī. Šo svētku laikā slavenā detektīva pielūdzēji pilsētas centrā rīko gājienu tā laika tērpos un piedalās dažādos tematiskos pasākumos.

Turklāt astoņos gados šis svētki kļuva par Latvijas galvaspilsētas vizītkarti, tie piesaista daudzus tūristus no dažādām valstīm. Šogad pasākumu apmeklēja vairāk nekā 20 tūkstoši skatītāju.

Interesanti, ka 2019. gadā Holmsa dzimšanas dienu Latvija svinēja vasarā, pludmalē Jūrmalā. Jo diviem slavenākiem detektīva lomas izpildītājiem Vasilijam Livanovam un Benediktam Kamberbetčam, dzimšanas diena ir vasarā.
Uzzināt vairāk par pasākumu iespējams tās oficiālajā lapā Facebook.

Рижский праздник День рождения Шерлока Холмса получил Гран-при Russian Event Awards 2019.
PR LINIJA
Rīgas svētki "Šerloka Holmsa dzimšanas diena saņēma Russian Event Awards 2019 galveno balvu

Nacionālā prēmija notikumu tūrisma nozarē Russian Event Awards tika dibināta 2012. gadā kā nozares apbalvojums, ko piešķir par sasniegumiem notikumu tūrisma industrijas attīstības jomā.

36
Pēc temata
"Pašbilde ar detektīvu": Vecrīgā parādījies bronzas Šerloks Holmss
Šerloka Holmsa Dzimšanas diena tiks svinēta vasarā

Cik iedzīvotāji valstī atbalsta latviešu mūzikas kvotas radio

35
(atjaunots 09:21 10.08.2020)
Izskanējis ierosinājums ieviest īpašas kvotas radio, lai atbalstītu vietējos muzikantus. Kā iniciatīvu novērtēja sabiedrībā.

RĪGA, 7. augusts — Sputnik. Latvijas mūziķi un izpildītāji saskārušies ar nopietniem zaudējumiem koronavīrusa krīzes rezultātā ieviesto ierobežojumu dēļ. Lai pāvarētu negatīvās sekas, Latvijas mūzikas attīstības biedrība ierosinājusi ieviest vietējās mūzikas kvotas: saskaņā ar iniciatīvu, 40% ierakstu, ko atskaņo radiostacijas, jābūt latviešu valodā vai laistiem klajā Latvijā.

Radiouztvērējs Spīdola, foto no arhīva
© Sputnik / Павел Лисицын

Kantar TNS aptauja, kas tika veikta starp Latvijas iedzīvotājiem 18-60 gadu vecuma grupā, apliecināja, ka tikai trešā daļa respondentu atbalsta tādu ierosinājumu. Rezultātus publicēja skaties.lv

Pētījums rāda, ka tikai 30% uzskata, ka tādas kvotas ir jāievieš: 11% tās noteikti atbalstīja, vēl 19% drīzāk atbalstīja.

Pret kvotām iebilda lielākā daļa aptaujāto – 54%, turklāt 30% iebilda kategoriski, bet 24% - drīzāk bija pret. Noteiktu atbildi nevarēja sniegt 16%.

Iepriekš vēstīts, ka patlaban no Latvijā atskaņotajiem skaņdarbiem tikai ceturtā daļa ir vietējie.

35
Tagi:
mūzika, latvieši, Latvija
Pēc temata
Operatorus pametīs gan krievi, gan latvieši: kam vajadzīgi prezidenta grozījumi televīzijā
Saeima apstiprinājusi valodas kvotas TV. RTR pamata paketē nebūs
Koronavīrusa skartie: kas notiks ar Latvijas medijiem
Sers Eltons Džons, foto no arhīva

Eltona Džona bijusī sieva pieprasa no viņa trīs miljonus britu mārciņu

13
(atjaunots 16:24 25.07.2020)
Renāta Blauela paziņoja, ka bijušā vīra memuāru publikācijas novedušas pie uzmanības atjaunošanās par viņas dzīvi, kas savukārt kļuva par iemeslu nopietnām psiholoģiskām sekām.

RĪGA, 25. jūlijs – Sputnik. Mūziķa sera Eltona Džona bijusī sieva izvirzījusi viņam prasību par 3 miljoniem britu mārciņu, apgalvojot, ka viņš ir pārkāpis viņu laulības šķiršanas vienošanos, iekļaujot viņu savos memuāros un biogrāfiskajā filmā "Rocketman", vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Daily Telegraph.

Saskaņā ar avīzi, Eltona Džona bijusī sieva Renāta Blauela iesūdzēja tiesā 73 gadus veco mūziķi par "vairākkārtējiem un nepieņemamajiem" vienošanās pārkāpumiem, kuru pāris parakstīja 1988. gadā pēc četrus gadus ilgās laulības. Dokuments iekļāva punktu, kurš aizliedz ikvienam no viņiem apspriest savu laulību vai šķiršanās iemeslus.

Dokumentos Blauelas juridiskā komanda apgalvo, ka pēc šķiršanās viņa centās slēpt savu dzīvi no sabiedrības, tai skaitā mainot vārdu un ārējo izskatu, taču viņas dzīves un šķiršanās ar dziedātāju detaļas tika atklātas filmā un memuāros.

"Augstākminēto pārkāpumu rezultātā (viņas) tiesības uz privāto dzīvi tika pārkāptas… Viņa un viņas laulība nonāca uzmanības lokā un tika apspriestas presē," teikts Blauelas pretenzijā.

Свадьба Элтона Джона и Ренаты Блауэл, 14 февраля 1984 года
© AFP 2019 / 2017 / STF
Eltona Džona un Renātas Blauelas kāzas

Blauela pieprasa tiesas aizliegumu, lai novērstu informācijas atklāšanu nākotnē, kā arī segt zaudējumus, kuri, kā tiek apgalvots, sastāda aptuveni 3 miljonus britu mārciņu.

Mākslinieka puse noliedz vienošanās pārkāpšanu, apgalvojot, ka detaļas grāmatā, filmā un vienā publikācijā Instagram vietnē ir publiski pieejamas un ka līgums "skar tikai privātas un konfidenciālas tēmas".

Blauela paziņoja, iespējamie pārkāpumi noveduši pie uzmanības atjaunošanās par viņas dzīvi, kas savukārt kļuva par iemeslu nopietnām psiholoģiskām sekām.

13
Tagi:
Eltons Džons
Pēc temata
Putins atbildēja uz Eltona Džona iebildumiem
Makrons pasniedza Eltonam Džonam Francijas augstāko godalgu
Eltons Džons svin 70. dzimšanas dienu
Donalds Tramps

Donalds Tramps ar savu rīkojumu ierobežojis TikTok darbu ASV

0
(atjaunots 19:29 15.08.2020)
ASV prezidents norādījis, ka ticami dati liecina: TikTok īpašnieks var spert soļus, kas apdraud ASV nacionālo drošību.

RĪGA, 15. augusts - Sputnik. ASV prezidents Donalds Tramps parakstījis dekrētu, kas aizliedz kompānijas ByteDance (TikTok īpašnieks) darījumu – servisa musical.ly pirkumu, kā arī pieprasījis 90 dienu laikā atteikties no aktīviem ASV, kas saistīti ar TikTok darbu, un nodot Savienotajās Valstīs savāktos lietotāju personas datus, vēsta RIA Novosti.

"Ticami dati liecina, manuprāt, ka ByteDance.Ltd, iegādājoties kompāniju musical.ly (..) var spert soļus, kas apdraud ASV nacionālo drošību," teikts rīkojumā.

Dokumentā uzsvērts, ka darījuma rezultātā ByteDance sapludinājusi savu lietotni TikTok ar sociālo tīklu musical.ly un izveidojusi vienotu platformu.

Savā rīkojumā Tramps pieprasīja aizliegt musical.ly pirkuma darījumu ASV jurisdikcijā un lika Ārvastu investīciju komitejai (CFIUS) 90 dienu laikā no dekrēta publikācijas dienas (ar iespēju pagarināt termiņu par 30 dienām) pieprasīt no ByteDance un tās meitas uzņēmumiem atteikties no visiem aktīviem un atbrīvoties no lietotāju personas datiem, kas ar TikTok vai muosical.ly palīdzību savākti ASV.

Noslēgumā ByteDance pienākums būs rakstiski atskaitīties Ārvalstu investīciju komitejā, teikts Trampa rīkojumā.

0
Tagi:
Tramps, drošība, ASV, Ķīna
Pēc temata
Kāpēc ASV pūlas atdzīvināt komunisma draudu spoku?
ASV ierobežos Ķīnas sakaru kompāniju un lietojumprogrammu darbību
IT speciālists: TikTok aizliedz, jo tas ir instruments elektorāta smadzeņu "apstarošanai"